Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 10/10/2024 at 11:09 ΠΜ, Zaxaroulamak είπε:

      Για μενα η εμπειρια της ωοληψιας ηταν πολυ δυσαρεστη αλλα μαλλον επεσα σε περιπτωση! Οι περισσοτερες γυναικες ειναι απολυτως καλα μετα τη διαδικασια..καλη επιτυχια σε οσες ειναι σε αυτην τη φαση! Σχετικα με τους γαλακτοβακιλους που ειδα σε ενα σχολιο ειναο σημαντικο να ειναι αρκετοι ναι. Κι εγω εκανα ειδικη εξεταση και ειχα μικροβιο πηρα αντιβιωση και φουλ προβιοτικα και τους ανεβασα πολυ. Μετα απ αυτο προχωρησα σε εμβρυομεταφορα και ολα πηγαν καλα! 

      Δηλαδή όταν λες δυσάρεστη ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλησπέρα!

μαράκι περαστικά στη μικρούλα.ελπίζω να περάσει γρήγορα!

Περιστέρω μ'έστειλες με το ζύγι.χαχαχα

φέφη,μάλλον είναι τίγκα στο Ε τα χρώματα.Αλλά βρε δεν τις τρως τις φιγούρες.Εγώ δλδ.γιατί για τον Φούμπο είναι λιχουδιά.Και ούτως ή άλλως και τα ζαχαροπλαστεία τέτοια δεν χρησιμοποιούν?δεν ξέρω,έτσι νομίζω.

Και σταματήστε γιατί με τόσα καλά λόγια θα πάρουν τα μυαλά μου αέρα και θ'αρχίσει να τρέμει η θέση του Παρλιάρου:tongue:

ζωπ θα μελετήσω τα θέματα που έβαλες.μόλις ξύπνησα γιατί σήμερα δεν την πάλευα άλλο κι έριξα έναν υπνάκο.Πονάει πολύ η μέση μου και πώ λίγο σαν γάμα.αχχχχχ!άτιμα γεράματα:rolleyes:

κι εγώ ανησυχώ για σμαρτακι και δωράκι.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπερα ομορφες,εμεις σημερα τσικνισαμε με κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες,μια χαρα ηταν κ ελαφρυ χιχιχι!κ για το βραδυ σουβλακια κοτοπουλο με σαλατα,θα τσικνοκοτοπουλιασουμε κοινως χαχαχαχαχα!

δεν μπορεσα να σας διαβαζω οποτε σας στελνω πολλα φιλακια κ ευχομαι να ειστε ολες καλα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι,

Θα μας πεις τί φόραγε η κυρία με την γούνα ή θα μας σκάσεις επιτέλους ?????

Ήρθεν η ώραν σας να σας πω.

Καιαιαιαιαιαι η απάντηση του κουίζ. Η κυρά τέτοια φορούσε μαζί με τη γούνα, παρδαλέ γαλότσες σε χρώμα ροζ και πορτοκαλί. Ναι αμέ, για να ζουλεύετε εσείς.

Φυσικά και τον έβαλα να γυρίσει πίσω.Πείτε μου είμαι υπερβολική?

Εισπνοή ,εκπνοή......

Όχι δεν είσαι καθόλου υπερβολική γιατί το κακό δεν αργεί να συμβεί.

πόση ώρα θέλουν για να ψηθούν έτσι;

Ανάλογα με το πόσες είναι, θέλουν περίπου δύο ώρες. Εγώ συνήθως τρυπάω το χαρτί στο δύωρο με την πιρούνα να δω αν μαλάκωσε το κρέας.

μια ερώτηση. αν βάλουμε ελαιόλαδο δεν θα γίνει καλή; γιατί το καλαμποέλαιο δεν το χρησιμοποιώ καθόλου.

Δεν έχω δοκιμάσει ελαιόλαδο, αλλά επειδή το σπορέλαιο γενικότερα είναι πιο κοντά στη γεύση και στο αποτέλεσμα που δίνει η μαργαρίνη, το συνιστώ πιο πολύ από το ελαιόλαδο.

καφεδάκι εβίρι αν μπορείς να μου σερβίρεις πίνω κ τώρα ελληνικό γλυκό προς μέτριο. ευχαριστώ!

Ναι αμέ, όποτε θες εδώ είμαι εγώ.

Εβίρι εγώ θέλω καφεδάκι να έρθω από κει ή θα μου το στείλεις?

Εδώ να έρθεις, αφού κερνάω εγώ, θα τον πιούμε εδώ. Την άλλη φορά θα κεράσεις εσύ και θα έρθω εγώ.

Ξαναρωτώ βρε φιλενάδες : Που είναι η Δωράκι?

Ναι πραγματικά πού είναι;

κι 7 τραγούδια θα σου πω...

:tongue::tongue::tongue:

Μήπως είναι και το "μαγικός αριθμός"σαν το 3 των παραμυθιών;

Μα είδες πώς μου κόλλησε έτσι;

στην αρχή έπαιρνα το υγρό στο μπουκαλάκι.έχει τα τρία βασικά χρώματα σε όλα τα σουπερ.

τώρα πήρα από μαγαζί με είδη ζαχαροπλαστικης της wilton.πολύ καλα!

Επίσης κορίτσια, να ξέρετε ότι με τα τρία βασικά χρώματα που πωλούνται μπορείτε να φτιάξετε κι άλλα χρώματα από τους συνδυασμούς, π.χ. κίτρινο+πράσινο=μπλε.

Εχω την μικρη αρρωστη με πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει 37.8, ειναι η καημενη σαν κοτοπουλο, βασικα ηταν γριπομενος ο πεθερος μου, αλλα ενταξει και αυτος δεν προσεχε καθολου ρε γμτ.. αγκαλια την παιρνει, βηχει διπλα της, τι να του πεις τωρα???

Μαρία μου περαστικά στο μωρούλι. Δυστυχώς, οι παπούδες δεν καταλαβαίνουν και πολλά-πολλά. Έχουν άλλη νοοτροπία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.

Χαθηκα αυτες τις μερες.......

Ημουν στα πολυ νταουν μου......

Ειχα και τον μικρο που απο τη ιωση δεν ελεγε να παρει τα πανω του,

με τους εμετους .....

Τωρα ευτυχως ειναι καλυτερα,αλλα δεν εχει πολυ ορεξη για φαγητο,

ευχομαι τωρα να φτιαξει κι αυτη!!!!!

Και αυτες τις 2 μερες ειμαι ξαπλα,απο την μεση,που αυτη τη φορα με χτυπαει πολυ ο πονος και στα 2 ποδια!!!!!!!!!!

Αυτα το ολιγα!!!!!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα,δεν σας εχω διαβασει.

Σας γλυκοφιλω.

Α,σημερα εψησα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δωράκι όταν είναι και στα δύο πόδια ο πόνος, ισοδυναμεί με πολύ σοβαρά. Θα πρέπει να μείνεις στο κρεββάτι για τις περισσότερες ώρες της ημέρας. Να πλακωθείς στα αντιφλεγμονώδη και στα παυσίπονα και να βάλεις ζεστές κομπρέσσες ή καλύτερα θερμοφόρα στη μέση την ώρα που είσαι ξαπλωμένη.

Μόνο ένα φαγητό να φτιάχνεις, σε παρακαλώ μην κάνεις άλλες δουλειές και μόνο τα πολύ απαραίτητα στο παιδί κι αν είναι δυνατόν να επιδιώξεις να έρθει κάποιος συγγενής στο σπίτι να σε βοηθήσει για τις υπόλοιπες ώρες.

Πρόσεχε και ξαναπρόσεχε, γιατί το επόμενο στάδιο είναι μούδιασμα στα πόδια και παραλυσία προσωρινή, κατά την οποία δε κρατάνε τα πόδια σου το βάρος του σώματός σου και δε θα μπορείς ούτε τουαλέτα να πηγαίνεις περπατώντας, αλλά ούτε και μπουσουλώντας, μόνο σέρνοντας με τους αγκώνες. Σ' αυτό κυριολεκτώ, βάσει των όσων έχω ζήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια (ή μάλλον καλημέρα)!

Καλά νέα δεν έχω να σας πω, οπότε δεν θα πω τίποτα.

Σήμερα φάγαμε λουκάνικα και τηγανήτες πατάτας (Roesti). Τα έψησε ο άντρας μου γιατί εγώ ήμουν λιώμα. Δεν ξέρω γιατί, αλλά ο μικρός δεν είχε στασιό σήμερα.

Μια συνταγή για cookies που υποσχέθηκε μια κοπέλα χθες, μπήκε; Χρειάζομαι επειγόντως σοκολάτα :wink:

Εύκολο κέικ με πλούσια γέμιση

Υλικά για 4-6 άτομα

3 κουταλιές του γλυκού μπέικιν πάουντερ

1/2 φλιτζάνι τσαγιού γάλα φρέσκο

1/2 κεσεδάκι γιαούρτι

1½ κουταλιά του γλυκού σόδα μαγειρικής

4 ώριμες μπανάνες

1 βανίλια

1¼ φλιτζάνι τσαγιού καρυδόψιχα αλεσμένη

1 πρέζα αλάτι

1/2 φλιτζάνι τσαγιού σταγόνες σοκολάτας ή ψιλοκομμένη σοκολάτα

1¼ φλιτζάνι τσαγιού σπορέλαιο

3/4 φλιτζάνι τσαγιού ζάχαρη

2 αυγά

2½ φλιτζάνια τσαγιού αλεύρι για όλες τις χρήσεις

Εκτέλεση

Καθαρίζουμε και πολτοποιούμε τις μπανάνες στο μούλτι. Χτυπάμε με μίξερ χειρός ή με σύρμα το σπορέλαιο και τη ζάχαρη για 4 λεπτά, ώστε να λιώσει. Κοσκινίζουμε σε μπολ το αλεύρι και το μπέικιν πάουντερ.

Διαλύουμε τη σόδα στο γάλα. Προσθέτουμε στο μίξερ σταδιακά τα αυγά, το γιαούρτι, τη βανίλια και το αλάτι. Ρίχνουμε το αλεύρι, το γάλα και τις πολτοποιημένες μπανάνες. Μόλις ενωθεί το μείγμα προσθέτουμε την καρυδόψιχα και τις σταγόνες σοκολάτας. Με μία σπάτουλα ανακατεύουμε καλά το μείγμα.

Βουτυρώνουμε πολύ καλά μια μεγάλη φόρμα για κέικ με τρύπα στη μέση. Την αλευρώνουμε επίσης πολύ καλά και την τινάζουμε να φύγει το περιττό αλεύρι. Αδειάζουμε το μείγμα στη φόρμα.

Ψήνουμε σε καλά προθερμασμένο φούρνο στους 170 βαθμούς στις αντιστάσεις (πάνω και κάτω), στην τελευταία σχάρα, για περίπου 60 λεπτά.

Ελέγχουμε με τη λάμα του μαχαιριού το κέντρο του κέικ. Αν βγαίνει στεγνό και καθαρό είναι ψημένο. Το αφήνουμε 10 λεπτά να σταθεί στη φόρμα και το ξεφορμάρουμε σε σχάρα να κρυώσει.

Mπιγκι παρε αυτη για τωρα, και θα ψαξω να βρω και συνταγη για μπισκοτακια....:-P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ti κανετε ολες σημερις? Φεφη, Φουμπη, Εβιρι? Μαρια- Ελπιδα, Μπιγκι, Λοβ,Καγκλυ, Περιστερακι? Ξεχασα καμμια? Συγχωρηστε με προκαταβολικα ;)

Μαρια- Ελπιδα περαστικα στο μικρο σου!

Σημερα εφτιαξα το γιαουρτλου που λεγαμε τις προαλλες! Παιδια πολυ ωραιο, εκανα και ρυζακι να το συνοδευσω...μου ειχε μυρισει.

Αυριο θα κανω την πορτοκαλοπιτα μαλλον, πηρα τα υλικα σημερα. Αυριο εχει και σιδερο, αρκετα το απεφυγα!Ο αντρας μου εχει ακι το κακο ελαττωμα να αλλαζει καθε μερα ρουχα ακομα και πουλοβερ! Χτες μου λεει τι θα βαλω αυριο? Λεω ενα καθαρο πουκαμισακι και το πουλοβερ που φορας σημερα απο πανω. Τι λεει? Δυο φορες θα το φορεσω?:confused:

Μπιγκι δε βρηκα συνταγη για μπισκοτακια κοριτσακι...αλλα για μαφινς αν σ αρεσουν!

1 κούπα ζάχαρη

1/2 κούπα σπορέλαιο

2 αυγά

2 κούπες αλεύρι

1 κουταλάκια μπείκιν παούντερ

1 κουταλάκι μπείκιν σόδα

1/4 κουταλάκι αλάτι

4 κουταλιές κακάο

150 γραμμάρια μερέντα

1/4 κούπα λικέρ της αρεσκείας σας

1 κουταλιά της σούπας καφές εσπρέσσο διαλυμένος σε 1/4 κούπα νερό

1/2 κούπα ξινόγαλα

1 κουταλιά του γλυκού βανίλια σε υγρή μορφή ή ρούμι ή κονιάκ

Εκτέλεση

Προθερμαίνουμε τον φούρνο στους 175 βαθμούς Κέλσιου. Βάζουμε 12 χαρτάκια για μάφινς στο ειδικό ταψί για μάφινς.

Σε ένα μέτριο μπολ, ανακατεύουμε τα αυγά, το ξινόγαλα, την ζάχαρη και το λάδι. Χτυπάμε καλά με μία σπάτουλα.

Σε δεύτερο μπολ, κοσκινίζουμε τα στεγνά υλικά: αλεύρι, μπείκιν παούντερ, σόδα, κακάο, αλάτι.

Προσθέτουμε τα στεγνά υλικά στο το μείγμα με τα αυγά, χρησιμοποιώντας μόνο την σπάτουλα.

Μετά προσθέτουμε τη μερέντα, το λικέρ ή τον καφέ διαλυμένο σε νερό, και την βανίλια ή το κονιάκ – ρούμι.

Με ένα κουτάλι σούπας μοιράζουμε τη ζύμη στο ταψάκι για μάφινς.

Ψήνουμε για 25-30 λεπτά, η μέχρι μία οδοντογλυφίδα να βγαίνει στεγνή όταν δοκιμάζουμε τα μάφινς.

Σε περίπτωση που η οδοντογλυφίδα χτυπήσει κομμάτι σοκολάτας, θα βγει υγρή, δοκιμάστε πάλι με άλλη σε άλλο σημείο του μάφινς που δεν υπάρχει κομμάτι σοκολάτας.

Αφήνουμε τα μάφινς στο ταψί για 4-5 λεπτά και μετά τα ξεφορμάρουμε από το ταψί. Αφήνουμε να κρυώσουν σε σχάρα.

Τα μάφινς μένουν φρέσκα για 3 μέρες στο ψυγείο.

Και για ένα τέλειο πρωινό συνοδέψτε το με καπουτσίνο!

Απαιτούμενος χρόνος: 35 λεπτά


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Πως να τσικνησουμε βρε Εβιρι....

Πηγαμε σουπερ μαρκετ και ειχαν τα 3 (3 τεμαχια) αρνισια παιδακια 10 ευρω. Το μοσχαρι παλι απλησιαστο...μονο κοτοπουλο και χοιρινο τρωμε εδω. (και παλι καλα που τρωμε καμμια χοιρινη μπριζολα).

Αφου ο αντρας μου μου ελεγε να παρω φωτο με το κινητο τα παιδακια με την τιμη να το στειλω Ελλαδα....


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε βιτρίνα κοσμηματοπωλείου τα είδατε τα παϊδάκια;

Κι εδώ στη Γερμανία το κρέας και το ψάρι είνα ακριβά. Εγώ συμπληρώνω ότι και τα υπόλοιπα είδη είναι ακριβά. Οι υπόλοιποι Έλληνες της περιοχής προσπαθούν να με πείσουν ότι είναι φθηνότερα από την Ελλάδα. Εγώ δεν το έχω δει ακόμη αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Eβιρι με ταρακουνησε το μνμ σου.

Η αληθεια ειναι οτι αυτες τις μερες,με δυσκολια περπαταω,

Τα ποδια μου τα νιωθω αρκετα αδυναμα και πονανε πολυ....

ασε που εκτως τις μεσης ποναει πολυ και αριστερα και δεξια ο γοφος μου...(ταυτοχρονα...)

Νιωθω εντονο πονο και κατι σαν δυνατο καψιμο......κατι που με κανει να ανατριχιαζω μερικες φορες!!!!!!

οντως ο πονος ειναι αφορητος!!!!!!

Με τις δουλειες με βοηθαει πολυ ο αντρουλης μου.......

Με το παιδι ομως ασχολουμε περισσοτερο εγω γιατι ο καλος μου ειναι στην δουλεια,οταν το παιδι χρειαζεται..ταισμα-αλλαγμα..κτλ.

Ευτυχως τον κανει μπανιο εκεινος το βραδυ.

Η μανουλα μου,ειναι ακομα με τις κορτιζονες και δεν θελω να την κουρασω....

οποτε δεν μπορω να την φερω.......ακομα τουλαχιστον...

Καποιος αλλος δεν υπαρχει να με βοηθησει.

Εσυ περασες κατι παρομοιο;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Σε βιτρίνα κοσμηματοπωλείου τα είδατε τα παϊδάκια;

Κι εδώ στη Γερμανία το κρέας και το ψάρι είνα ακριβά. Εγώ συμπληρώνω ότι και τα υπόλοιπα είδη είναι ακριβά. Οι υπόλοιποι Έλληνες της περιοχής προσπαθούν να με πείσουν ότι είναι φθηνότερα από την Ελλάδα. Εγώ δεν το έχω δει ακόμη αυτό.

Εδω το κρεας και το ψαρι ειναι πααρα πολυ ακριβα σε σχεση με Ελλαδα. Ειδικα το κρεας. Και φαντασου Εβιρι οτι τα παιδακια που λεω δεν ηταν και τα πιο ακριβα που υπαρχουν. Η μια μπριζολα μοσχαρισια (οχι η γαλακτος), εχει τουλαχιστον 8 ευρω. Αν βρεις πιο φτηνα ειναι σα λαστιχο. Το καλοκαιρι εκανε η μανα μου χοιρινες μπριζολες στα καρβουνα, και ελεγαν τα ανιψια του αντρα μου (αγγλιδες) δεν εχουμε ξαναφαει πιο νοστιμες μπριζολες! Ασε σου λεω εχει πεσει πολυ κοτοπουλο...:confused:

Δωρακι περαστικα σου...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ειμαι ενα πτώμα.

Σήμερα σκουπισα σφουγγάαρισα σπεσιαλ.ξεσκόνισα απλό.

Καλλωπίστηκα, ζύμωσα ψωμί έκανα τζατζίκι,ετοίμασα τα κρέατα για ψήσιμο, έψησε ο αντρουλιός ευτυχώς έκανε και τις σαλάτες. Υποδέχτηκα κόσμο έπλυνα ένα σκασμό πιάτα. Εσπασα και ένα. Και μόλις έκατσα.

Φέφη η πορτοκαλόπιτα μυρίζει με ελελαιόλαδο.

Περιστέρω τον ζυγίζεις; Ο δικός μου έχει κόψει το κάπνισμα και έχει πάρει 4 κιλά και ζυγίζετα μόλις τρώει. Δεν κατάλαβα ακόμα γιατί το κάνει αυτό να λέει ότι είναι φούσκωμα.

Εβιρυ θέλω κι αλλα κουίζ. Μ' αρεσε.

Μαρία ευχαριστώ για την πληροφορία. Περαστικά στην κούκλα σου.

Ελένηαγγλία ωραίο κέικ φαίνεται το έχεις κάνει να μας πεις εντυπώσεις;

Καλό βράδυ


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσυ περασες κατι παρομοιο;

Ναι Δωράκι, έχω πάθει κήλη δίσκου στον όμικρον 5 και μου είχε πειράξει το γιώτα ένα νεύρο (Ι1), δεν πρόσεχα, γιατί δεν ήταν και αρκετά σαφής ο γιατρός όταν μου είπε ανάπαυση και ξεκούραση, με αποτέλεσμα να χειροτερέψω και να μου πιάσει και το άλλο πόδι. Το επόμενο στάδιο ήταν να κάτσω για μερικούς μήνες (4) στο κρεββάτι, έχοντας τη μεγάλη μου κόρη τότε έξι ετών. Πάνω που πήγα να βελτιωθώ λίγο, με πιάνει ίωση με πυρετό και γαϊδουρόβηχα. Κάθε φορά που έβηχα ένιωθα το κάτω μέρος του σώματός μου να ξεκολλάει. Ξαναχειροτέρεψα. Στο κρεββάτι μου έστρωναν το σεντόνι και από τον πόνο με τις κινήσεις των αγκώνων που έκανα στηριζόμενη, το ξέστρωνα και έμενα στο στρώμα. Οι αγκώνες μου είχαν για πολλά χρόνια διαφορετικό χρώμα απ' ότι πριν, εξαιτίας των πληγών που είχαν δημιουργηθεί. Έκανα πάρα πολλές ενέσεις οι οποίες μου δημιούργησαν την αίσθηση πέτσινου δέρματος στα οπίσθια, επίσης για πάρα πολλά χρόνια. Έφτασα τις 3 την ημέρα ξεκινώντας με μία και περνώντας προοδευτικά στις τρεις. Ακόμη και σήμερα πιάνοντας τις γάμπες μου και κάποια σημεία στα πέλματά μου δεν τα αισθάνομαι επακριβώς, υπάρχει μια διαφορετική αίσθηση στην αφή, κάτι σαν μούδιασμα.

Θυμάμαι τον εαυτό μου να μην αντέχω περισσότερο από δύο ώρες στο κρεββάτι από τους πόνους, σηκωνόμουν να περπατήσω μέσα στη νύχτα και κατέληγα να κοιμάμαι περπατώντας (ναι κοιμόμουν περπατώντας) από την ακατάπαυστη κούραση. Αυτό ήταν στις αρχές βέβαια, πριν πάρω την απόφαση να πάω στο γιατρό. Αυτή η κατάσταση με έκανε να κοιμάμαι επί 3 μέρες συνεχόμενα όταν πλέον άρχισε δειλά-δειλά η καλυτέρευση. Δηλαδή, μόλις άρχισαν να υποχωρούν τα συμπτώματα, το σώμα μου άρχισε να ξεκουράζεται και κοιμήθηκα 3 μέρες σχεδόν χωρίς διακοπή.

Φαντάσου ότι αυτά που σου λέω είναι επιγραμματικά.

Η συμβουλή μου είναι ξανά, να μην αφήσεις τον εαυτό σου να κουραστεί με βάρος, ορθοστασία, σκύψιμο, τέντωμα, τρέξιμο, περπάτημα, σκάλες, δουλειές. Να πίνεις για ένα διάστημα αντιφλεγμονώδη και ισχυρά παυσίπονα, να μένεις ξαπλωμένη τις περισσότερες ώρες της μέρας, αυτό λειτουργεί όπως ο γύψος στο σπασμένο κόκαλο, και να βάζεις θερμοφόρα κάτω από τη μέση.

Καλή ανάρρωση σου εύχομαι και μάλιστα το συντομότερο.

Εδω το κρεας και το ψαρι ειναι πααρα πολυ ακριβα σε σχεση με Ελλαδα. .

Πιο ακριβά δε γίνεται. Τουλάχιστον εδώ σε κάποια σούπερ μάρκετ βρίσκεις καλό κρέας με τιμές Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...