Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 10/10/2024 at 11:09 ΠΜ, Zaxaroulamak είπε:

      Για μενα η εμπειρια της ωοληψιας ηταν πολυ δυσαρεστη αλλα μαλλον επεσα σε περιπτωση! Οι περισσοτερες γυναικες ειναι απολυτως καλα μετα τη διαδικασια..καλη επιτυχια σε οσες ειναι σε αυτην τη φαση! Σχετικα με τους γαλακτοβακιλους που ειδα σε ενα σχολιο ειναο σημαντικο να ειναι αρκετοι ναι. Κι εγω εκανα ειδικη εξεταση και ειχα μικροβιο πηρα αντιβιωση και φουλ προβιοτικα και τους ανεβασα πολυ. Μετα απ αυτο προχωρησα σε εμβρυομεταφορα και ολα πηγαν καλα! 

      Δηλαδή όταν λες δυσάρεστη ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

στην αρχή έπαιρνα το υγρό στο μπουκαλάκι.έχει τα τρία βασικά χρώματα σε όλα τα σουπερ.

τώρα πήρα από μαγαζί με είδη ζαχαροπλαστικης της wilton.πολύ καλα!

για την χρωματιστή ζάχαρη από πάνω έκανα δική μου πατέντα γιατί η έτοιμη είναι πανάκριβη.Βάζεις σ'ενα μπωλ κανονική ζάχαρη και με μια οδοντογλυφίδα βάζεις με τη μύτη λίιιιγο χρώμα.Ανακατεύεις πολύ καλά και έτοιμη η χρωματιστή ζάχαρη!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ααα!ξέχασα να πω πως σ'αυτά το άπρο δεν είναι ζαχαρόπαστα.είναι σφιχτη σαντιγύ γιατί δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα άλλο.

Κάντυ επειδή μου έχουν τύχει κάποιες στραβές,χωρίς να φταίω μου έχουν κλείσει το δρόμο,με έχουν τρακάρει από πλάγια παραβάζοντας στοπ.κλπ είμαι υστέρω μ'αυτό το θέμα.Και το ξέρει,και συμφωνεί δεν ξέρω σήμερα τι σκεφτόταν.Και μιλάμε για απόσταση 60χλμ με στροφές.γκρρρ!

Ευχομαι να έρθεις νωρίς ο αντρούλης σου και να καταφέρεις να κάνεις όλα τα ωραία που θες


Link to comment
Share on other sites

πως είναι ο Ν σου σήμερα?

Σ εμένα μιλάς Φούμπι μου ????

Τον Νικόλα μου λες ????? για το χτύπημα εννοείς ????? είμαι ΞΑΝΘΙΑ, τέλοοοος !!!

Βρε μια χαρά είναι το παιδί -- δεν έπαθε τπτ, ΜΟΝΟ τρόμαξε, το κεφαλάκι του ίσα ίσα που ακούμπησε να φανταστείς στο "μαξιλαράκι" από το μπροστινό κάθισμα του συνοδηγού !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφαγα ωσάν γουρούνα!

Ηρθε ο περιστερης με μοσχαρίσιες,χοιρινές και λουκάνικα και έφαγα διπλάσια ποσότητα από όσο έπρεπε.

Αλλά δεν ειχα φαει δεκατιανό γιατί άργησα να φάω πρωινό.Δεν τρώω ούτε και απογευματινό κι ας ξερω πως δεν κανει,μήπως και σώσω την κατάσταση.Και θα πιω πολύ πράσινο τσάι

Ε για μια μερα δεν πειραζει η γουρουνιά

Φούμπι σε θαυμάζω για όλα τα ωραία που φτιάχνεις

Σήμερα πήρα χαμπάρι τις φωτογραφίες

Εγω ούτε απλή τούρτα δεν ξέρω να φτιάχνω τρομάρα μου,αλλά καλό θα ηταν να κανω μια εξάσκηση με κάτι απλό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !!!

Χαρούμενη Τσικνοπέμπτη !!! Ου ου !!!! Μόνο εγώ κάνω χαρούλες ???

Ναι ναι , σήμερις είπαμε να το κάψουμε το πελεκούδι και να ψήσω παϊδάκια. Ίσως και λουκάνικα χωριάτικά. Δεν ξέρω τελικά τί θα κουβαλήσει ο νοικοκύρης !

Νομίζω ότι, συνοδεία τηγ. πατάτας (σε αυτό με την 1 κγ λαδι - μην βαράτε) και τζατζικιού, έχω και λίγα χόρτα... μια χαρά θα είναι !

:cool: Ελπίζω να έρθει νωρίς ο μπαμπάς μας να πάρει τον Ν να τον πάει στον μάθημα στις 7 παρά τέταρτο για να μείνω εγώ σπίτι με το μικρό μου ταλιμπανάκι να ετοιμάσω... γιατί αλλιώς !!! ΜΜΜΜΜΜ ναι, θα τα φάμε το Σάββατο τα παΪδάκια ! χα χα

Φούμπι μου,

Κι εγώ τα παίρνω όταν δεν είναι στα καθίσματα τα παιδιά ή δεν φοράνε ζώνη κι ας είναι απόσταση 200 μέτρων. Εχθές, την ώρα που γυρίζαμε σπίτι κι έκανα κύκλους να βρω να παρκάρω, λύθηκε ο μεγάλος, δυστυχώς, δεν τον πήρα χαμπάρι, και σε ένα μικρό φρενάρισμα όπως έκοψα ταχύτητα για να στρίψω δλδ το παιδί "έφυγε" μπροστά και χτύπησε ευτυχώς ελεαφριά το κεφάλι του πάνω δεξιά.... :( τα είδα όλα ! Γιατί δεν είχα καν καταλάβει ότι έχει βγάλει την ζώνη του !

Μετά βέβαια ρίξαμε ένα ματς, που θα το θυμάται καιρό από την τρομάρα που πήρε το έρημο το παιδάκι μου !

Εβίρι,

Θα μας πεις τί φόραγε η κυρία με την γούνα ή θα μας σκάσεις επιτέλους ?????

Μήπως παγοπέδιλα ???????????:rolleyes:

τα παγοπέδιλα τα σκέφτηκα κ εγώ αλλά δεν τα έγραψα, καθότι φαίνονται πολύ απλά για γούνα!

να περάσετε τέλεια Τσικνοπέμπτη.

μια φορά είχε έρθει ο φέφος με το φεφόπαιδο στο καθισματάκι του να με πάρουν από τη δουλειά. δεν είχε δέσει το παιδί από πάνω, στους ώμους κ στις στροφές το μανάρι μου χτυπούσε στο παράθυρο κ ο φέφος χαμπάρι! αφού το φεφόπαιδο δεν διαμαρτυρόταν!

όταν το είδα ήταν αργά. απλά έχωσα 2-3 φωνηεντα κ δεν την ξαναπήρε μόνος του.-

Εφαγα ωσάν γουρούνα!

Ηρθε ο περιστερης με μοσχαρίσιες,χοιρινές και λουκάνικα και έφαγα διπλάσια ποσότητα από όσο έπρεπε.

Αλλά δεν ειχα φαει δεκατιανό γιατί άργησα να φάω πρωινό.Δεν τρώω ούτε και απογευματινό κι ας ξερω πως δεν κανει,μήπως και σώσω την κατάσταση.Και θα πιω πολύ πράσινο τσάι

Ε για μια μερα δεν πειραζει η γουρουνιά

Φούμπι σε θαυμάζω για όλα τα ωραία που φτιάχνεις

Σήμερα πήρα χαμπάρι τις φωτογραφίες

Εγω ούτε απλή τούρτα δεν ξέρω να φτιάχνω τρομάρα μου,αλλά καλό θα ηταν να κανω μια εξάσκηση με κάτι απλό

κ εγώ την θαυμάζω.

ούτε παντεσπάνι δεν ξέρω να κάνω!

φούμπι μου τα είδα πώς τα κάνουν στις συνταγές της παρέας.

αλλά αυτά τα χρώματα δεν είναι τίγκα στα Ε;

έτσι θυμάμαι, όταν είχα ρίξει μια ματιά, από περιέργεια, μη φανταστείς ότι ασχολήθηκα!

γενικά η ενασχόληση με την κουζίνα είναι μια μορφή ψυχοθεραπείας, ένα χόμπι που κάνει καλό κ στην ψυχολογία μου.

αλλά δεν έχω χρόνο ούτε για βούρτσισμα δοντιών που λέει ο λόγος κ η κυριολεξία μερικες φορές, π.χ. χθες βράδυ που ξεράθηκα στον ύπνο στις 10 παρά 5, κοιμίζοντας το φεφόπαιδο.

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ την θαυμάζω.

ούτε παντεσπάνι δεν ξέρω να κάνω!

Πρέπει να μάθω να κάνω άμεσα γιατί μου ζητά ο περιστερης ενα σκέτο,χωρίς κρεμα,να το φάει όλο μόνος του:confused:

Οχι πείτε μου τωρα ότι δεν υποφέρω που έχω εναν άντρα που τρωει το σκασμό και δεν παχαίνει

Αφού όταν με εκνευρίζει που τρωει τοσο τον... ζυγίζω!

Για να τα πάρω ακόμα περισσότερο

Καλέ δεν παίρνει γραμμάριο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή Τσικνοπέμπτη!

Επειδή μ' έχουν ρίξει τ' άλλα νέα..., το έριξα στην επιμόρφωση:rolleyes: : http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=122507&catid=3

Σήμερα, έφτιαξα κόκκινο πιλαφάκι για μεσημέρι και το βράδυ θα βγούμε με φίλους σε ταβέρνα.

Θα επανέλθω μετά για τα υπόλοιπα νέα. Αυτό το θέμα το έχετε δει? http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=3930

Εβίρι, εγώ ψηφίζω αθλητικά παπούτσια.


Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, τσικνισατε-τσικνισατε???

εμεις τσιμπησαμε κατι μπριζολακια..

Εχω την μικρη αρρωστη με πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει 37.8, ειναι η καημενη σαν κοτοπουλο, βασικα ηταν γριπομενος ο πεθερος μου, αλλα ενταξει και αυτος δεν προσεχε καθολου ρε γμτ.. αγκαλια την παιρνει, βηχει διπλα της, τι να του πεις τωρα??? Ε, βεβαια σημερα του το ειπα, -της κολλησες την μικρη.. δεν μιλαει τωρα καθολου..

Τελος παντων αυριο επιτελους γυρναμε σπιτακι μας, ουτε βολτα σημερα ουτε τιποτα.. ειμαι πολυ στεναχωημενη και για διαφορα αλλα..

καποιες απο εσας ειστε πεθεροπληκτες ε! εγω ειμαι πεθεροπληκτη απο πεθερο.. αλλα θελω ενα θεμα μονη μου να γραφω..

Ειναι πολυ παραξενος ανθρωπος και οσο υπομονη και να κανω με κουραζει απιστευτα, βαλε και οτι ειμασταν κλεισμενες λογβ βροχης, ποσο να αντεξω πια????

Μαρία κούκλα η πασχαλίτσα. Απο που τη πήρατε τη στολή και πόσο; Αν θές μου λες. Η μπέμπα σου μου θυμίζει την ανηψούλα μου. Γεννήθηκε 27 Ιουλίου. Ισα είναι σχεδόν.

κοριτσακι μου απο εδω την πηρα, http://www.ebay.co.uk/itm/Baby-Toddler-Costume-Fancy-Dress-Hooded-Bee-Ladybug-Design-4-sizes-/110781440268?pt=Baby_Clothing&var&hash=item5f78acd5d6

Μου στοιχισε 22? και εκανε 5 μερες να ερθει, να χαιρεσαι την ανηψουλα σου!!

χαχαχαχαχαχα και τα 7 πετσιά της μοναξιάς που έλεγε και ο Πάντζας στην ελληνική ταινία.

χαχαχα, οπως παντα τελειες οι ατακες σου!!!

Σήμερα είδα μία κυρία μεγάλης ηλικίας που φορούσε μία γούνα μάλλον αληθινή, εκτός αν ήταν τέλεια απομίμηση συνθετική, από κάτω σκούρο παντελόνι και πιο κάτω θέλω να μαντέψετε τι παπούτσι φορούσε.

αντε τωρα να βρεις τι θα μπορουσε να φοραει... λευκες μποτες μηπως?

Η πασχαλίτσα είναι όλα τα λεφτά.Φτου φτου σκόρδα.Α ρε περιστέρω τι νύφη πήρες!!!!Οχι φυσικα πως το παληκάρι μας πάει πίσω!

Φουμπακι ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, ειναι και ο γαμπρος ομως κουκλος!!!!

Τα νεύρα μου!!!!!!!!!!

Ηρθε ο άντρας μου να πάρει τον μικρό να πάνε να αγοράσουν τις κότες για το κοτέτσι.

Αν και το θεώρησα περιττό να το πω,τρώω μια φλασιά και παίρνω τηλ.

Τον ρωτάω "δεν πιστεύω να παίρνεις το παιδί χωρίς το καθισματάκι"

Ναι μου λέει όλο φυσικότητα.θΑ πηγαίνω σιγά σιγά:shock::shock::shock::shock::shock:

λες και δεν ξέρει το κόλλημα μου.Ούτε ένα μέτρο δεν τα πάω με το αμάξι αν δεν είναι στο καθησματάκι τους.

Φυσικά και τον έβαλα να γυρίσει πίσω.Πείτε μου είμαι υπερβολική?

Εισπνοή ,εκπνοή......

εχεις απολυτο δικιο κοριτσι μου, και εμεις δεν εχουμε κανει ουτε μετρο χωρις να ειναι το παιδι στο καθισμα, βεβαια ειναι και ο αντρουλης καθετος σε αυτο, το μωρο δεν παει πουθενα χωρις να ειναι δεμενο.

Θα μας πεις τί φόραγε η κυρία με την γούνα ή θα μας σκάσεις επιτέλους ?????

Μήπως παγοπέδιλα ???????????:rolleyes:

:tongue::tongue::tongue:ολα να τα περιμενεις απο τις Γερμανιδες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχω την μικρη αρρωστη με πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει 37.8, ειναι η καημενη σαν κοτοπουλο, βασικα ηταν γριπομενος ο πεθερος μου, αλλα ενταξει και αυτος δεν προσεχε καθολου ρε γμτ.. αγκαλια την παιρνει, βηχει διπλα της, τι να του πεις τωρα??? Ε, βεβαια σημερα του το ειπα, -της κολλησες την μικρη.. δεν μιλαει τωρα καθολου..

Κρίμα μωρε το καραμελάκι το γλυκό...Περαστικά της!Μα κι αυτός ο πεθερός...

Τελος παντων αυριο επιτελους γυρναμε σπιτακι μας, ουτε βολτα σημερα ουτε τιποτα.. ειμαι πολυ στεναχωημενη και για διαφορα αλλα..

καποιες απο εσας ειστε πεθεροπληκτες ε! εγω ειμαι πεθεροπληκτη απο πεθερο.. αλλα θελω ενα θεμα μονη μου να γραφω..

Ειναι πολυ παραξενος ανθρωπος και οσο υπομονη και να κανω με κουραζει απιστευτα, βαλε και οτι ειμασταν κλεισμενες λογβ βροχης, ποσο να αντεξω πια????

Αχ,κι εγω πεθεροπληκτη απο κουνιάδο...Καθε σπίτι εχει και τον καημό του...

Φουμπακι ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, ειναι και ο γαμπρος ομως κουκλος!!!!

Ο γαμπρός και οι συμπεθεροι σε ευχαριστούν θερμά...

:tongue::tongue::tongue:ολα να τα περιμενεις απο τις Γερμανιδες!!!!

Σωστά....Είδαμε χαϊρι από την Ανγκελα...κι εχουμε πάθει τρομάρα:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

ώπα! μια στο τόσο πάτε μαρία μου, μη μου στεναχωριέσαι! θα πάτε σπιτάκι σας κ θα είσαι μια χαρά!

ρε περιστερω δεν παίζεσαι! ακου τον ζυγίζεις! εγώ τον φέφο κ μόνο που του είπα να τον ζυγίσω μια φορά, μου έβγαλε τη ζυγαριά χαλασμένη, χωρίς να πατήσει πάνω της μπροστά μου.

τώρα η σύσα έχει βρει τη ζυγαριά, της έχει βγάλει τις μπαταρίες κ παίζει ανεβαίνοντας πάνω "πατήσει κουμπί;"

ζωπυρον, πολύ ωραία θέματα. θα τα δω με ησυχία από το σπίτι κ θα τα συζητήσω με τον φέφο, να δούμε πού θα βάλουμε κ εμείς το λιθαράκι μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα δεν έχω να σας πω, οπότε δεν θα πω τίποτα.

Πιστεύω να είναι η κατάθλιψη που μας έχει βαρέσει όλους κι όχι κάτι άλλο, σοβαρό.

Πήγα το αγοράκι μου εχθές στο γιατρό,είναι καλύτερα λέει αλλά δεν έχει καθαρίσει ακόμη,θα τον ξαναδει σε δυο μέρες.

Σιδερένιο το παιδί!! Εγώ - η άχρηστη μάνα - που δεν τον πήγα για επανεξέταση?:confused:

σαγιονάρα;

βατραχοπέδιλα;

μπαλαρίνες με κορδέλα που δένει στη γάμπα;

βέρμαχτ σε φούξια;

αθλητικά με τις πριγκίπισσες ή την ντόρα; ή την μίνι;

αυτά σε πρώτη σκεψη!:lol:

χαχαχαχαχα!

Αυτή είναι η συνταγή για την ζαχαρόπαστα.Εγώ δεν βάζω γλυκερίνη αλλά βγαίνει μια χαρά.Ισως δεν σου πάρει όλη την άχνη.

Αν δουλευτεί καλά,μπορείς να την ανοίξεις σε φύλλο και με κουπατ-ακόμα και απ'αυτά για τις πλαστελίνες-να κάνεις ότι σχέδιο θέλεις.ότι χρειαστείς πες μου

http://www.sintagespareas.gr/sintages/zaxaropasta.html

επίσης με ρώτησες για το μίγμα.Στα γενέθλια του μικρού επειδη δεν μου πέτυχαν εκείνα τα γλειφιτζούρια που έλεγα έφτιαξα πρωί πρωί αυτή την συνταγή.Πανεύκολη και σούπερ οικονομική!!!Μόνο που εγώ χρησιμοποίησα φρέσκο ελαιόλαδο και κάπως μου μύριζαν.Την επόμενη θα τα δοκιμάσω με λιωμένη μαργαρίνη.http://www.sintagespareas.gr/sintages/eykola-paidika-sokalatenia-muffins.html

Φιλενάδα, σε θαυμάζω και σε ζηλεύω... Γειά στα χέρια σου!!

Εχω την μικρη αρρωστη με πυρετο, οχι πολυ αλλα φτανει 37.8, ειναι η καημενη σαν κοτοπουλο, βασικα ηταν γριπομενος ο πεθερος μου, αλλα ενταξει και αυτος δεν προσεχε καθολου ρε γμτ.. αγκαλια την παιρνει, βηχει διπλα της, τι να του πεις τωρα??? Ε, βεβαια σημερα του το ειπα, -της κολλησες την μικρη.. δεν μιλαει τωρα καθολου..

Τελος παντων αυριο επιτελους γυρναμε σπιτακι μας, ουτε βολτα σημερα ουτε τιποτα.. ειμαι πολυ στεναχωημενη και για διαφορα αλλα..

καποιες απο εσας ειστε πεθεροπληκτες ε! εγω ειμαι πεθεροπληκτη απο πεθερο.. αλλα θελω ενα θεμα μονη μου να γραφω..

Ειναι πολυ παραξενος ανθρωπος και οσο υπομονη και να κανω με κουραζει απιστευτα, βαλε και οτι ειμασταν κλεισμενες λογβ βροχης, ποσο να αντεξω πια????

Αφού είναι για λίγο, υπομονή... Όσο για τις παραξενιές και τις παρεμβάσεις, όσο αφορά το παιδί, προσπάθησε να μην τις επιτρέπεις.

Περαστικά στο κοριτσάκι σου!!


Link to comment
Share on other sites

ζωπυρον εκεί που λέει βοήθεια ανά νομό, γράφει την εκκλησία του παπά που όντως κάνει έργο θεάρεστο στο λουλουδιστάν. είναι ο πνευματικός μου.

θα δούμε με τον φέφο τί μπορούμε να κάνουμε κ πότε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...