Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 10/10/2024 at 11:09 ΠΜ, Zaxaroulamak είπε:

      Για μενα η εμπειρια της ωοληψιας ηταν πολυ δυσαρεστη αλλα μαλλον επεσα σε περιπτωση! Οι περισσοτερες γυναικες ειναι απολυτως καλα μετα τη διαδικασια..καλη επιτυχια σε οσες ειναι σε αυτην τη φαση! Σχετικα με τους γαλακτοβακιλους που ειδα σε ενα σχολιο ειναο σημαντικο να ειναι αρκετοι ναι. Κι εγω εκανα ειδικη εξεταση και ειχα μικροβιο πηρα αντιβιωση και φουλ προβιοτικα και τους ανεβασα πολυ. Μετα απ αυτο προχωρησα σε εμβρυομεταφορα και ολα πηγαν καλα! 

      Δηλαδή όταν λες δυσάρεστη ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!

Η πασχαλίτσα είναι όλα τα λεφτά.Φτου φτου σκόρδα.Α ρε περιστέρω τι νύφη πήρες!!!!Οχι φυσικα πως το παληκάρι μας πάει πίσω!

Εβίρι βλέπω άφησες χρόνο να συμμετέχουμε όλες στο διαγωνισμό!

Εγώ ψηφίζω αθλητικό!

Ελένη με γειες τα σκουλαρίκια!

εγώ το παθαίνω συνέχεια:oops:

Κατά τ'άλλα σήμερα φαίνονται κάπως καλύτερα τα πράγματα.Αν και ήρθε παρμένος χθες ο άντρας μου γιατί τον δουλεύουν ψιλό γαζί και κανένας δεν πληρώνει,τουλάχιστον πήρε κάτι λίγα και μάλλον θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινήτου για τον μικρό -γιατί το μωρό δεν χωράει πια στο παλιό και κανένα ρουχαλάκι για του χρόνου.Δεν πιστεύω να τελείωσαν οι εκπτώσεις?Βέβαια θα μείνουμε πάλι ταπί αλλά τουλάχιστον θα έχουν φύγει απ'τη μέση δυο πράγματα που με αγχώνουν πολύ!

Χθες το λιχούδικο Φουμπομωράκι μου όταν του έλεγα θες μπισκότο μου έδειχνε απ'το σαλόνι την κουζίνα.Μόνο αυτό έχει μάθει πολύ καλά.Χαχαχα!

Αφήστε που είναι σαν ηλεκτρική σκούπα.Περνάει ο μικρός και αφήνει ψίχουλα στους καναπέδες και περνάει από πίσω του το μωρό ,μαζεύει τα ψίχουλα ,τα χώνει στο στόμα και μασουλάει όλο απόλαυση...:confused::confused::lol::lol::lol::lol:

Σίγουρα δεν τελείωσαν οι εκπτώσεις αλλά δεν ξέρω και αν βρεις κάτα τώρα στο τέλος!Εγώ μάλλον είμαι παράξενη γιατί σπάνια στις εκπτώσεις βρίσκω ρούχα για το γιο μου που να μου αρέσουν και να είναι πραγματικά χρήσιμα.Καλές αγορές!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Φούμπι είμαι κάπως έτσι :mad::x:x.

Με κάνες και γέλασα με το μωρό - ηλεκτρική σκούπα.

Καλα ψώνια να κάνετε.

Χρύσα ζήλεψα πιτο'υλα. αλλά δεν έχω χόρτα.

Τι θα μαγειρέψω σήμερα οεο;

Μάλλον θα πέσει παστίτσιο απο κατάψυξη.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Κερνάω ελληνικό καφεδάκι, θέλετε;

Για σήμερα θα φτιάξω κοτόπουλο με πιλάφι τη μικρή και μένα και το απόγευμα που σχολάει ο γάτος-συζυγάτος θα πάμε κατευθείαν σε κάποια ελληνική ταβέρνα για φαγητό να τσικνίσουμε.

Σανδαλι?

Ευχαριστω για τη συνταγη Εβιρι!!!

Παρακαλώ

Ελπιζω να νιωσω καλυτερα γιατι εχω ενα πλακωμα στο στηθος σημερα αλλο πραγμα...

Αυτό το αισθάνεσαι ως ψυχολογικό λόγω των πολιτικών εξελίξεων ή σωματικά για άλλους λόγους;

Καλά νέα δεν έχω να σας πω, οπότε δεν θα πω τίποτα.

Μας τρομάζεις.

Εβίρι βλέπω άφησες χρόνο να συμμετέχουμε όλες στο διαγωνισμό!

Εγώ ψηφίζω αθλητικό!

Αυτή τη φορά θα σας αφήσω να ψηφίσετε όλες. Την προηγούμενη δεν κρατήθηκα.

Αφήστε που είναι σαν ηλεκτρική σκούπα.Περνάει ο μικρός και αφήνει ψίχουλα στους καναπέδες και περνάει από πίσω του το μωρό ,μαζεύει τα ψίχουλα ,τα χώνει στο στόμα και μασουλάει όλο απόλαυση...:confused::confused::lol::lol::lol:

χαχαχαχαχαχα τι πλάκα θα έχει να το βλέπεις!!!!!!!

Kαλημερούδια!!!

Πήγα το αγοράκι μου εχθές στο γιατρό,είναι καλύτερα λέει αλλά δεν έχει καθαρίσει ακόμη,θα τον ξαναδει σε δυο μέρες.

Είναι πολύ άτιμες οι ιώσεις αυτές τα τελευταία χρόνια και κρατάνε πολύ. Αφού είναι στην ανάρρωση, εντάξει θα καθαρίσει μέχρι να τον ξαναπάς.

Σίγουρα δεν τελείωσαν οι εκπτώσεις αλλά δεν ξέρω και αν βρεις κάτα τώρα στο τέλος!Εγώ μάλλον είμαι παράξενη γιατί σπάνια στις εκπτώσεις βρίσκω ρούχα για το γιο μου που να μου αρέσουν και να είναι πραγματικά χρήσιμα.Καλές αγορές!

Παιδιά με την αφραγκία που υπάρχει τώρα, τα ρούχα είναι όλα στις κρεμάστρες των καταστημάτων. Θέλει ίσως καλύτερο ψάξιμο, αλλά σίγουρα στα παιδικά θα βρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αφραγκία που υπάρχει τώρα' date=' τα ρούχα είναι όλα στις κρεμάστρες των καταστημάτων. Θέλει ίσως καλύτερο ψάξιμο, αλλά σίγουρα στα παιδικά θα βρει.[/color']

Το είπα,μάλλον εγώ είμαι παράξενη!Πριν 2 εβδομάδες πήγα ζαρα,είχε βγάλει καινουρια συλλογή,το ίδιο και dpam.Στη benetton ούτε ένα κομμάτι για ηλικία 5-6,ούτε πυτζαμα,ούτε μπλούζα,ούτε κάλτσες....Μονάχα σε κατάστημα στο οποίο ψωνίζω το 80% των ρούχων του και βρίσκεται στην περιοχή μου,βρήα στην αρχή των εκπτώσεων 2-3 κομμάτια και τα πήρα...Τι να πω:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακόμη και σε αυτά τα συγκεκριμένης μάρκας καταστήματα, στη μία περιοχή μπορεί να μην έχει τίποτα μέσα στο μαγαζί και σε μια άλλη περιοχή το ίδιο κατάστημα να έχει κάποια κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να κανονίζετε να κάνετε κάτι και να αυτοπροσκαλούνται άτομα απο μόνα τους; Χωρίς να τους καλέσετε; Ατομα με τα οποία δεν έχετε και καμία ιδιαίτερη σχέση; Και να μένετε παγωτό;

Εεεεεεεε;

Αμέεεεεεεεε

Ειδικά όταν γεννήθηε ο μικρός πολύ αυτοπροσκλήθηκαν για να τον δουν

Αλλά δεν τους έκανα τη χάρη!

Περιστερακι μου μπα...Λιγουρες ειχα εξ απ ανεκαθεν...Ως εγκυος αν με αξιωσει ο Θεος φανταζομαι θα γινω ανυποφορη :P

Η μόνη περίοδος της ζωής μου που δεν είχαν λιγούρες ήταν της εγκυμοσύνης!!

χαχαχαχαχαχα και τα 7 πετσιά της μοναξιάς που έλεγε και ο Πάντζας στην ελληνική ταινία.

κι 7 τραγούδια θα σου πω...

:tongue::tongue::tongue:

Μήπως είναι και το "μαγικός αριθμός"σαν το 3 των παραμυθιών;

Κορίτσια σας έχω καινούργιο κουίζ.

Σήμερα είδα μία κυρία μεγάλης ηλικίας που φορούσε μία γούνα μάλλον αληθινή, εκτός αν ήταν τέλεια απομίμηση συνθετική, από κάτω σκούρο παντελόνι και πιο κάτω θέλω να μαντέψετε τι παπούτσι φορούσε.

Ανατομικό τσόκαρο λέω εγώ...

Street fashion κουιζ...Μου αρέσει!!

Καλά νέα δεν έχω να σας πω, οπότε δεν θα πω τίποτα.

Ελπίζω σύντομα να έχεις κάτι καλό να μας πεις

Κατά τ'άλλα σήμερα φαίνονται κάπως καλύτερα τα πράγματα.Αν και ήρθε παρμένος χθες ο άντρας μου γιατί τον δουλεύουν ψιλό γαζί και κανένας δεν πληρώνει,τουλάχιστον πήρε κάτι λίγα και μάλλον θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινήτου για τον μικρό -γιατί το μωρό δεν χωράει πια στο παλιό και κανένα ρουχαλάκι για του χρόνου.Δεν πιστεύω να τελείωσαν οι εκπτώσεις?Βέβαια θα μείνουμε πάλι ταπί αλλά τουλάχιστον θα έχουν φύγει απ'τη μέση δυο πράγματα που με αγχώνουν πολύ!

Τέλος του μήνα νομίζω ότι τελειώνουν

Μακάρι να βρείτε αυτά που θέλετε

Χθες το λιχούδικο Φουμπομωράκι μου όταν του έλεγα θες μπισκότο μου έδειχνε απ'το σαλόνι την κουζίνα.Μόνο αυτό έχει μάθει πολύ καλά.Χαχαχα!

Αφήστε που είναι σαν ηλεκτρική σκούπα.Περνάει ο μικρός και αφήνει ψίχουλα στους καναπέδες και περνάει από πίσω του το μωρό ,μαζεύει τα ψίχουλα ,τα χώνει στο στόμα και μασουλάει όλο απόλαυση...:confused::confused::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εχω κι εγώ δυο μωρά που πετάνε τα ψίχουλα και δεν τα μαζεύουν μαμωτο!!

Το ένα είναι ο υπερφυσικός μπεμπές...

Kαλημερούδια!!!

Πήγα το αγοράκι μου εχθές στο γιατρό,είναι καλύτερα λέει αλλά δεν έχει καθαρίσει ακόμη,θα τον ξαναδει σε δυο μέρες.

Μου φαίνεται ότι ταλαιπωρείται ο μικρούλης αρκετό καιρό ή κάνω λάθος;

Μακάρι να του περάσει επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα ομορφοκόριτσα!!!

Μουντή η τσικνοπέμπτη εδώ...

Θα βάλει κάρβουνα ο περιστερης στο χωριό και θα μου φέρει σπίτι τα μπριζολάκια έοιμα

Οπότε σήμερα κάααααααθομαι

Αλλά καλά θα κάνω να βάλω και καμιά σκούπα στα υπνοδωμάτια,να τελειώσω με την καθαριότητα που άρχισα χθες

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου!!!!!!!!!!

Ηρθε ο άντρας μου να πάρει τον μικρό να πάνε να αγοράσουν τις κότες για το κοτέτσι.

Αν και το θεώρησα περιττό να το πω,τρώω μια φλασιά και παίρνω τηλ.

Τον ρωτάω "δεν πιστεύω να παίρνεις το παιδί χωρίς το καθισματάκι"

Ναι μου λέει όλο φυσικότητα.θΑ πηγαίνω σιγά σιγά:shock::shock::shock::shock::shock:

λες και δεν ξέρει το κόλλημα μου.Ούτε ένα μέτρο δεν τα πάω με το αμάξι αν δεν είναι στο καθησματάκι τους.

Φυσικά και τον έβαλα να γυρίσει πίσω.Πείτε μου είμαι υπερβολική?

Εισπνοή ,εκπνοή......


Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου!!!!!!!!!!

Ηρθε ο άντρας μου να πάρει τον μικρό να πάνε να αγοράσουν τις κότες για το κοτέτσι.

Αν και το θεώρησα περιττό να το πω,τρώω μια φλασιά και παίρνω τηλ.

Τον ρωτάω "δεν πιστεύω να παίρνεις το παιδί χωρίς το καθισματάκι"

Ναι μου λέει όλο φυσικότητα.θΑ πηγαίνω σιγά σιγά:shock::shock::shock::shock::shock:

λες και δεν ξέρει το κόλλημα μου.Ούτε ένα μέτρο δεν τα πάω με το αμάξι αν δεν είναι στο καθησματάκι τους.

Φυσικά και τον έβαλα να γυρίσει πίσω.Πείτε μου είμαι υπερβολική?

Εισπνοή ,εκπνοή......

Δεν είσαι καθόλου υπερβολική

Και εγω το ίδιο θα εκανα στη θεση σου

Οσα φερνει η ωρα δεν τα φερνει ο χρονος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια, δεν μπηκα σημερα, το πρωι δεν ειχα ιντερνετ και το μεσημερι πηγαμε στον πατερ για τα χαρτια της βαπτισης και μετα κοιταξαμε μια ταβερνα που μας αρεσε και ισως κλεισουμε εκει..

Σας διαβασα λιγο αλλα 6 σελιδες και η περδικα να θελει χορους και τραγουδια μου πεφτουν πολλα!!

Λοιπον το μεσημερι φαγαμε μοσχαρακι κοκκινιστο απο τα χερακια μου και τωρα για βραδυ θα κανω πιτσα.

Σημερα ειπα να ξεκουρασω την πεθερα μου..

Περιστερακι μου κοιτα βρισκουμε απο 19 εως 23, απλα μερικα δεν εχουν χωρο μεσα σε περιπτωση βροχης και καποια δεν μας αρεσουν.

Γενικα δεν υπαρχουν λεφτα οποτε κοιταμε να βρουμε οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα και καλυτερες συνθηκες.

Σημερα πηγαμε σε μια πολυ περιποιημενη ταβερνα κοντα στην εκκλησια με χωρο μεσα και εξω και μας ειπε καλη τιμη, 16? για 3ορεκτικα, 2σαλατες, και πισατελα με κρεατικα 4ειδων, και τα ποτα μεσα στην τιμη. Φαινεται καλη προσφορα και το φαγητο ειναι καλο εκει.

Για κετεριν εξω απο την εκκλησια δεν το σκεφτομαστε γιατι θα σου βγει 15-20? στο ορθιο και πολυ προχειρο.

Θα δουμε..

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας για τον βαπτηστηρακο μου, 11 χρονων εγινε και για την κορη μου.

Εστειλα στην περιστερω και φωτο με την καινουρια στολη, θα την καμαρωσετε.

Φιλια σε ολες!!!!

μοντέλο το καραμελάκι σου! σκόρδα! πιο πολύ μου άρεσε η πασχαλίτσα!

πολύ καλή τιμή μου φαίνεται. κ εμείς τόσα πληρώσαμε πάνω κάτω.

χρυσοχέρα νύφη, ωραία φαγητά!

κ εγώ χθες βράδυ πίτσα έκανα, με το ζυμάρι έτοιμο από τη μανούλα μου βεβαίως!

έκανα κ μια κρεμούλα, γιατί το αγόρι μου ήθελε κάτι γρήγορο σε γλυκό!

τι κανετε???πριν λιγο κοιμηθηκε η μπουμπου και θα ξαπλωσω και εγω νωρις νωρις....αχ αυτα τα ποδια με πεθαναν σημερα!!!!δεν μπορω να βρω στολη για το κοριτσι μου. εσεις τι θα τα ντυσετε???απο που αγορασατε???μαρακι εσυ απο την πηρες την ωραια στολη σας???

το Σάββατο θα πάμε για στολή.

κάτι σε βασίλισσα σκεφτόμουν!

ο πατήρ της σκέφτεται κάτι σε τσακ νόρρις...

Αν τις βάλεις έτσι σκέτες θα ξεραθούν, θα γίνουν όπως όταν ψήνεις στο γκριλ που στεγνώνουν και ξερένονται. Μπορείς όμως, από την προηγούμενη, δηλαδή, σήμερα να τις βάλεις σε μαρινάδα (λάδι, κρασί, κρεμμύδι, αλατοπίπερο και σκόνη κύβου) να μαλακώσουν, να τις βάλεις αύριο στο ταψί και να τις σκεπάσεις από πάνω οπωσδήποτε, ή να τις τυλίξεις εντελώς στη λαδόκολλα.

πόση ώρα θέλουν για να ψηθούν έτσι;

Παιδια τι να σας πω ουτε να φαω δεν εχω ορεξη...

Πειτε κατι ανεβαστικο..βαρεθηκα ολο ασχημα νεα!!ελεος πια...

Θα αρχισω εγω πρωτη. Πηρα ενα πολυ ομορφο ζευγαρι σκουλαρικια....:tongue:

με γειά! καλοφόρετα!

Περιστέρω και μεις τανια βλέπαμε. Καλή ήταν.

Μαρία κούκλα η πασχαλίτσα. Απο που τη πήρατε τη στολή και πόσο; Αν θές μου λες. Η μπέμπα σου μου θυμίζει την ανηψούλα μου. Γεννήθηκε 27 Ιουλίου. Ισα είναι σχεδόν.

Σας έχει τύχει να κανονίζετε να κάνετε κάτι και να αυτοπροσκαλούνται άτομα απο μόνα τους; Χωρίς να τους καλέσετε; Ατομα με τα οποία δεν έχετε και καμία ιδιαίτερη σχέση; Και να μένετε παγωτό;

Εεεεεεεε;

Και σεις να πρέπει να κάνετε πράγματα που δεν τα έχετε στο πρόγραμμα;

Μάλλον εγώ είμαι πολύ χαζή και δεν το ανοίγω.

Καλό βράδυ!!!

δεν μου έτυχε, αλλά θα το άνοιγα! ίσως γι' αυτό δεν μου τυχαίνει.

άλλα μου συνέβαιναν, επειδή δεν το άνοιγα. σιγά σιγά το ανοίγω κ εκεί!

με τη μία να τα αλλάξεις όλα, δεν γίνεται. δυστυχώς!

Κάνω κόπι πέιστ από το ποστ #12231 για την πορτοκαλόπιτα που ζήτησε η ΕλένηΑγγλία.

Λοιπόν πολύ νόστιμη πορτοκαλόπιτα έχει η Βέφα. Την έχω φτιάξει αρκετές φορές και κάθε φορά έχει την ίδια επιτυχία. Η αλλαγή που κάνω εγώ, είναι αντί να σουρώνω σε πιετούλες τα φύλλα, τα τσαλακώνω, όπως ένα φύλλο χαρτιού που το πετάμε. Δηλαδή, δίνω στο φύλλο το σχήμα αφράτης μπάλας με τσαλάκωμα. Καταναλώνω όλα τα φύλλα του πακέτου, αν έχω μεγάλο ταψί, διαφορετικά βάζω από το πακέτο, τόσα-όσα να τα χωράει το ταψί μου.

Επειδή, τη συνταγή την έχω γράψει στο αρχείο μου με τον τρόπο που εγώ ξέρω να διαβάζω, αν δεν καταλάβεις κάτι, πες μου να στο εξηγήσω, πώς το εννοώ.

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ (ΒΕΦΑΣ)

Υλικά: 1πακ φύλλο κρούστας, 200γρ γιαούρτι, 1φακ μπέικιν ή 2κ.σ., 1φλ καλαμποκέλαιο, 1/2φλ ζάχαρη, 2 βανίλιες, ξύσμα 1 πορτοκαλιού, 4 αυγά. Σιρόπι: 1 1/2νερό, 2 1/2φλ ζάχαρη, 1φλ χυμό πορτοκαλιού, ξύσμα πορτοκαλιού.

ΕΚΤΕΛΕΣΗ: Βάζουμε το γιαούρτι με το μπέικιν σε μπολ ανακατεύουμε να φουσκώσει. Στο μίξερ χτυπάμε το καλαμποκέλαιο, τη ζάχαρη, τις βανίλιες, το ξύσμα, τα αυγά. Τα ενώνουμε με το γιαούρτι και φτιάχνουμε το φύλλο. Σε λαδωμένο ταψί βάζουμε σουρωμένα φύλλα σε πιετούλες αφράτες να καλυφθεί ο πάτος. Στρώνουμε το μίγμα να πάει παντού πάνω και μέσα στα φύλλα. Ψήνουμε μέχρι να ροδίσει η επιφάνεια. Βράζουμε το σιρόπι 5΄και περιχύνουμε την πορτοκαλόπιτα.

μια ερώτηση. αν βάλουμε ελαιόλαδο δεν θα γίνει καλή; γιατί το καλαμποέλαιο δεν το χρησιμοποιώ καθόλου.

Κορίτσια σας έχω καινούργιο κουίζ.

Σήμερα είδα μία κυρία μεγάλης ηλικίας που φορούσε μία γούνα μάλλον αληθινή, εκτός αν ήταν τέλεια απομίμηση συνθετική, από κάτω σκούρο παντελόνι και πιο κάτω θέλω να μαντέψετε τι παπούτσι φορούσε.

σαγιονάρα;

βατραχοπέδιλα;

μπαλαρίνες με κορδέλα που δένει στη γάμπα;

βέρμαχτ σε φούξια;

αθλητικά με τις πριγκίπισσες ή την ντόρα; ή την μίνι;

αυτά σε πρώτη σκεψη!:lol:

Καλησπέρα κοριτσάκια (ή μάλλον καλημέρα)!

Καλά νέα δεν έχω να σας πω, οπότε δεν θα πω τίποτα.

Σήμερα φάγαμε λουκάνικα και τηγανήτες πατάτας (Roesti). Τα έψησε ο άντρας μου γιατί εγώ ήμουν λιώμα. Δεν ξέρω γιατί, αλλά ο μικρός δεν είχε στασιό σήμερα.

Μια συνταγή για cookies που υποσχέθηκε μια κοπέλα χθες, μπήκε; Χρειάζομαι επειγόντως σοκολάτα :wink:

μπίγκι μου το καλύτερο φαγητό!

κ το δικό μου παιδί στασιό δεν έχει!

όλο ταρζανιές κάνει κ το ζητοκραυγάζει κιόλας "ντούμπι"=γιούπι!:P

όποια κάνε ιτα κούκιζ, να στείλει έτοιμα στο λουλουδιστάν. έχουν μεγάλη ζήτηση!

Καλημέρα!

Εγώ ψηφίζω αθλητικό!

εγώ το παθαίνω συνέχεια:oops:

μια απόφαση είναι να το ανοίξεις. αλλά ήρεμα. τα λέω, γιατί κ εγώ εκεί είμαι σε άλλα θέματα. φοβόμαστε να δείξουμε τί θέλουμε, από επιθυμία να αρεσουμε σε όλους! έτσι χάνουμε τα θέλω μας, τα όριά μας κ στο τέλος κάνουμε μια τρύπα στο νερό, αφού χάνουμε κάποια στιγμή την ψυχραιμία μας κ όποιον πάρει ο χάρος=μαλλιά! μια τρύπα στο λελό!

Κατά τ'άλλα σήμερα φαίνονται κάπως καλύτερα τα πράγματα.Αν και ήρθε παρμένος χθες ο άντρας μου γιατί τον δουλεύουν ψιλό γαζί και κανένας δεν πληρώνει,τουλάχιστον πήρε κάτι λίγα και μάλλον θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινήτου για τον μικρό -γιατί το μωρό δεν χωράει πια στο παλιό και κανένα ρουχαλάκι για του χρόνου.Δεν πιστεύω να τελείωσαν οι εκπτώσεις?Βέβαια θα μείνουμε πάλι ταπί αλλά τουλάχιστον θα έχουν φύγει απ'τη μέση δυο πράγματα που με αγχώνουν πολύ!

καλές αγορές!

Χθες το λιχούδικο Φουμπομωράκι μου όταν του έλεγα θες μπισκότο μου έδειχνε απ'το σαλόνι την κουζίνα.Μόνο αυτό έχει μάθει πολύ καλά.Χαχαχα!

Αφήστε που είναι σαν ηλεκτρική σκούπα.Περνάει ο μικρός και αφήνει ψίχουλα στους καναπέδες και περνάει από πίσω του το μωρό ,μαζεύει τα ψίχουλα ,τα χώνει στο στόμα και μασουλάει όλο απόλαυση...:confused::confused::lol::lol::lol::lol:

γερά να είναι, να μας λες τα κατορθώματά τους!:lol:

Kαλημερούδια!!!

Πήγα το αγοράκι μου εχθές στο γιατρό,είναι καλύτερα λέει αλλά δεν έχει καθαρίσει ακόμη,θα τον ξαναδει σε δυο μέρες.

Κατατ'άλλα μόλις έκοψα χόρτα γιατί το μενού σήμερα έχει πίττα και το βράδυ θα ψήσουμε μπριζολίτσες στης πεθεράς!

μακάρι να καθαρίσει σύντομα.

σήμερα τρώω περισσεύματα εγώ, πίτσα ο συζυγάτος κ το απόγευμα θα κάνω μπιφτέκια κ ρυζάκι!

για τσικνοπέμπτη δεν μοιάζει με μπιφτέκια πάντως. μήπως να παραγγείλουμε κανά κεμπάπ πρόβειο; ο φέφος δεν τα θέλει αυτά, αλλά εγώ κάνω χαρούλες!

ο φέφος θα έχει δουλειά στον η/υ το απόγευμα...

άρα;

το σκέφτομαι... ακούω προτασεις.

πολύ μπριζόλα ρε κόρες!

καφεδάκι εβίρι αν μπορείς να μου σερβίρεις πίνω κ τώρα ελληνικό γλυκό προς μέτριο. ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ που χαθήκατε όλες σήμερα?

Φεφάκι όλα καλά?Τι κάνει η Σύσα?

Εβίρι εγώ θέλω καφεδάκι να έρθω από κει ή θα μου το στείλεις?

Περιστέρω πονεμένο το θέμα με τα ψίχουλα...απ'τον μεγάλο μπέμπη

Κι επειδή είμαι ασυγχώρητη Αφροδίτη μου επανορθώνω αμέσως!

Αυτή είναι η συνταγή για την ζαχαρόπαστα.Εγώ δεν βάζω γλυκερίνη αλλά βγαίνει μια χαρά.Ισως δεν σου πάρει όλη την άχνη.

Αν δουλευτεί καλά,μπορείς να την ανοίξεις σε φύλλο και με κουπατ-ακόμα και απ'αυτά για τις πλαστελίνες-να κάνεις ότι σχέδιο θέλεις.ότι χρειαστείς πες μου

http://www.sintagespareas.gr/sintages/zaxaropasta.html

επίσης με ρώτησες για το μίγμα.Στα γενέθλια του μικρού επειδη δεν μου πέτυχαν εκείνα τα γλειφιτζούρια που έλεγα έφτιαξα πρωί πρωί αυτή την συνταγή.Πανεύκολη και σούπερ οικονομική!!!Μόνο που εγώ χρησιμοποίησα φρέσκο ελαιόλαδο και κάπως μου μύριζαν.Την επόμενη θα τα δοκιμάσω με λιωμένη μαργαρίνη.http://www.sintagespareas.gr/sintages/eykola-paidika-sokalatenia-muffins.html


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !!!

Χαρούμενη Τσικνοπέμπτη !!! Ου ου !!!! Μόνο εγώ κάνω χαρούλες ???

Ναι ναι , σήμερις είπαμε να το κάψουμε το πελεκούδι και να ψήσω παϊδάκια. Ίσως και λουκάνικα χωριάτικά. Δεν ξέρω τελικά τί θα κουβαλήσει ο νοικοκύρης !

Νομίζω ότι, συνοδεία τηγ. πατάτας (σε αυτό με την 1 κγ λαδι - μην βαράτε) και τζατζικιού, έχω και λίγα χόρτα... μια χαρά θα είναι !

:cool: Ελπίζω να έρθει νωρίς ο μπαμπάς μας να πάρει τον Ν να τον πάει στον μάθημα στις 7 παρά τέταρτο για να μείνω εγώ σπίτι με το μικρό μου ταλιμπανάκι να ετοιμάσω... γιατί αλλιώς !!! ΜΜΜΜΜΜ ναι, θα τα φάμε το Σάββατο τα παΪδάκια ! χα χα

Φούμπι μου,

Κι εγώ τα παίρνω όταν δεν είναι στα καθίσματα τα παιδιά ή δεν φοράνε ζώνη κι ας είναι απόσταση 200 μέτρων. Εχθές, την ώρα που γυρίζαμε σπίτι κι έκανα κύκλους να βρω να παρκάρω, λύθηκε ο μεγάλος, δυστυχώς, δεν τον πήρα χαμπάρι, και σε ένα μικρό φρενάρισμα όπως έκοψα ταχύτητα για να στρίψω δλδ το παιδί "έφυγε" μπροστά και χτύπησε ευτυχώς ελεαφριά το κεφάλι του πάνω δεξιά.... :( τα είδα όλα ! Γιατί δεν είχα καν καταλάβει ότι έχει βγάλει την ζώνη του !

Μετά βέβαια ρίξαμε ένα ματς, που θα το θυμάται καιρό από την τρομάρα που πήρε το έρημο το παιδάκι μου !

Εβίρι,

Θα μας πεις τί φόραγε η κυρία με την γούνα ή θα μας σκάσεις επιτέλους ?????

Μήπως παγοπέδιλα ???????????:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...