Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Δηλαδή όταν λες δυσάρεστη ; 

      Δυσκολευτηκα να συνελθω μετα. Ειχα πολλα πονακια (που ισως ειχε να κανει καο με τον αριθμο των ωαριων που μου πηραν) ειχα για πολλες ωρες ζαλαδα και εμετο και δεν μπορουσα να ουρησω οποτε ξαναπηγα στο νοσοκομειο το ιδιο βραδυ οπου μου εβαλαν ορο και καθετηρα..την αλλη μερα ημουν πολυ καλυτερα αλλα ειχα φοβερη αδυναμια κι αυτο κρατησε 4 5 μερες..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Περιστερακι μου κοιτα βρισκουμε απο 19 εως 23, απλα μερικα δεν εχουν χωρο μεσα σε περιπτωση βροχης και καποια δεν μας αρεσουν.

Γενικα δεν υπαρχουν λεφτα οποτε κοιταμε να βρουμε οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα και καλυτερες συνθηκες.

Σημερα πηγαμε σε μια πολυ περιποιημενη ταβερνα κοντα στην εκκλησια με χωρο μεσα και εξω και μας ειπε καλη τιμη, 16? για 3ορεκτικα, 2σαλατες, και πισατελα με κρεατικα 4ειδων, και τα ποτα μεσα στην τιμη. Φαινεται καλη προσφορα και το φαγητο ειναι καλο εκει.

Για κετεριν εξω απο την εκκλησια δεν το σκεφτομαστε γιατι θα σου βγει 15-20? στο ορθιο και πολυ προχειρο.

Θα δουμε..

Μαράκι μου κούκλα η πέρδικα

Μου φαίνεται ότι ως πασχαλίτσα είναι ακόμα πιο όμορφη!!!Της πάει πολυ η στολή

Καλά κάνετε και το ψάχνετε για το τραπέζι

Η ταβέρνα που βρήκατε καλή περίπτωση μου φαίνεται.Να τσεκάρετε μόνο αν πράγματι είναι καλή η ποιότητα του φαγητού

Με την κρίση αρκετά καλά μαγαζιά χαλάνε την ποιότητα για να μειώσουν τα έξοδά τους.Το έχω δει άπειρες φορές εδώ

Και είναι κρίμα,όσα και να διαθέτει κανείς,γιατί και τα 16 ευρώ δεν είναι λίγα κατά άτομο, να μην μείνει και ευχαριστημένος με το θεμα του φαγητού

Εσείς έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται να μην κάνετε τραπέζι,γιατί θα έχετε κόσμο που θα κάνει ολόκληρο ταξίδι για να ερθει στην βάφτιση

Οπότε βρείτε την καλύτερη λύση για όλους σας

Αχ τι να πω κι εγω που λέμε να βαφτίσουμε τον μικρό μετά το Πάσχα και δεν έχουμε ακόμα κανονίσει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχει μυρισει η πορτοκαλοπιττα που καποια κοπελα εβαέ εδω πριν μερικες μερες. Αν εχετε τη συνταγη την ξαναποσταρετε?

Θα την κανω αυριο :P

Πολλές λιγούρες βλέπω...

Μην εχουμε τιποτα ευχαριστο;

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω και μεις τανια βλέπαμε. Καλή ήταν.

Μαρία κούκλα η πασχαλίτσα. Απο που τη πήρατε τη στολή και πόσο; Αν θές μου λες. Η μπέμπα σου μου θυμίζει την ανηψούλα μου. Γεννήθηκε 27 Ιουλίου. Ισα είναι σχεδόν.

Σας έχει τύχει να κανονίζετε να κάνετε κάτι και να αυτοπροσκαλούνται άτομα απο μόνα τους; Χωρίς να τους καλέσετε; Ατομα με τα οποία δεν έχετε και καμία ιδιαίτερη σχέση; Και να μένετε παγωτό;

Εεεεεεεε;

Και σεις να πρέπει να κάνετε πράγματα που δεν τα έχετε στο πρόγραμμα;

Μάλλον εγώ είμαι πολύ χαζή και δεν το ανοίγω.

Καλό βράδυ!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλές λιγούρες βλέπω...

Μην εχουμε τιποτα ευχαριστο;

Περιστερακι μου μπα...Λιγουρες ειχα εξ απ ανεκαθεν...Ως εγκυος αν με αξιωσει ο Θεος φανταζομαι θα γινω ανυποφορη :P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol::lol::lol:

Μα τι άλλο θα μπορούσες να πεις;

seven up

7 κουβέρτες πάνω μου!!:tongue:

χαχαχαχαχαχα και τα 7 πετσιά της μοναξιάς που έλεγε και ο Πάντζας στην ελληνική ταινία.

Παιδια μου εχει μυρισει η πορτοκαλοπιττα που καποια κοπελα εβαέ εδω πριν μερικες μερες. Αν εχετε τη συνταγη την ξαναποσταρετε?

Θα την κανω αυριο :P

Εγώ την είχα ποστάρει θα τη βρω σε ποιο ποστ ήταν για να μην την ξαναγράφω.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κόπι πέιστ από το ποστ #12231 για την πορτοκαλόπιτα που ζήτησε η ΕλένηΑγγλία.

Λοιπόν πολύ νόστιμη πορτοκαλόπιτα έχει η Βέφα. Την έχω φτιάξει αρκετές φορές και κάθε φορά έχει την ίδια επιτυχία. Η αλλαγή που κάνω εγώ, είναι αντί να σουρώνω σε πιετούλες τα φύλλα, τα τσαλακώνω, όπως ένα φύλλο χαρτιού που το πετάμε. Δηλαδή, δίνω στο φύλλο το σχήμα αφράτης μπάλας με τσαλάκωμα. Καταναλώνω όλα τα φύλλα του πακέτου, αν έχω μεγάλο ταψί, διαφορετικά βάζω από το πακέτο, τόσα-όσα να τα χωράει το ταψί μου.

Επειδή, τη συνταγή την έχω γράψει στο αρχείο μου με τον τρόπο που εγώ ξέρω να διαβάζω, αν δεν καταλάβεις κάτι, πες μου να στο εξηγήσω, πώς το εννοώ.

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ (ΒΕΦΑΣ)

Υλικά: 1πακ φύλλο κρούστας, 200γρ γιαούρτι, 1φακ μπέικιν ή 2κ.σ., 1φλ καλαμποκέλαιο, 1/2φλ ζάχαρη, 2 βανίλιες, ξύσμα 1 πορτοκαλιού, 4 αυγά. Σιρόπι: 1 1/2νερό, 2 1/2φλ ζάχαρη, 1φλ χυμό πορτοκαλιού, ξύσμα πορτοκαλιού.

ΕΚΤΕΛΕΣΗ: Βάζουμε το γιαούρτι με το μπέικιν σε μπολ ανακατεύουμε να φουσκώσει. Στο μίξερ χτυπάμε το καλαμποκέλαιο, τη ζάχαρη, τις βανίλιες, το ξύσμα, τα αυγά. Τα ενώνουμε με το γιαούρτι και φτιάχνουμε το φύλλο. Σε λαδωμένο ταψί βάζουμε σουρωμένα φύλλα σε πιετούλες αφράτες να καλυφθεί ο πάτος. Στρώνουμε το μίγμα να πάει παντού πάνω και μέσα στα φύλλα. Ψήνουμε μέχρι να ροδίσει η επιφάνεια. Βράζουμε το σιρόπι 5΄και περιχύνουμε την πορτοκαλόπιτα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έχω καινούργιο κουίζ.

Σήμερα είδα μία κυρία μεγάλης ηλικίας που φορούσε μία γούνα μάλλον αληθινή, εκτός αν ήταν τέλεια απομίμηση συνθετική, από κάτω σκούρο παντελόνι και πιο κάτω θέλω να μαντέψετε τι παπούτσι φορούσε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έχω καινούργιο κουίζ.

Σήμερα είδα μία κυρία μεγάλης ηλικίας που φορούσε μία γούνα μάλλον αληθινή, εκτός αν ήταν τέλεια απομίμηση συνθετική, από κάτω σκούρο παντελόνι και πιο κάτω θέλω να μαντέψετε τι παπούτσι φορούσε.

Σανδαλι?

Ευχαριστω για τη συνταγη Εβιρι!!!Μιλαμε εχω τη γευση στο στομα μου..Θα την κανω αυριο τερμα και τελειωσε! Ελπιζω να νιωσω καλυτερα γιατι εχω ενα πλακωμα στο στηθος σημερα αλλο πραγμα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έχω καινούργιο κουίζ.

Σήμερα είδα μία κυρία μεγάλης ηλικίας που φορούσε μία γούνα μάλλον αληθινή, εκτός αν ήταν τέλεια απομίμηση συνθετική, από κάτω σκούρο παντελόνι και πιο κάτω θέλω να μαντέψετε τι παπούτσι φορούσε.

Πέδιλα με χοντρή κάλτσα απο μέσα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάνω κόπι πέιστ από το ποστ #12231 για την πορτοκαλόπιτα που ζήτησε η ΕλένηΑγγλία.

Λοιπόν πολύ νόστιμη πορτοκαλόπιτα έχει η Βέφα. Την έχω φτιάξει αρκετές φορές και κάθε φορά έχει την ίδια επιτυχία. Η αλλαγή που κάνω εγώ, είναι αντί να σουρώνω σε πιετούλες τα φύλλα, τα τσαλακώνω, όπως ένα φύλλο χαρτιού που το πετάμε. Δηλαδή, δίνω στο φύλλο το σχήμα αφράτης μπάλας με τσαλάκωμα. Καταναλώνω όλα τα φύλλα του πακέτου, αν έχω μεγάλο ταψί, διαφορετικά βάζω από το πακέτο, τόσα-όσα να τα χωράει το ταψί μου.

Επειδή, τη συνταγή την έχω γράψει στο αρχείο μου με τον τρόπο που εγώ ξέρω να διαβάζω, αν δεν καταλάβεις κάτι, πες μου να στο εξηγήσω, πώς το εννοώ.

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ (ΒΕΦΑΣ)

Υλικά: 1πακ φύλλο κρούστας, 200γρ γιαούρτι, 1φακ μπέικιν ή 2κ.σ., 1φλ καλαμποκέλαιο, 1/2φλ ζάχαρη, 2 βανίλιες, ξύσμα 1 πορτοκαλιού, 4 αυγά. Σιρόπι: 1 1/2νερό, 2 1/2φλ ζάχαρη, 1φλ χυμό πορτοκαλιού, ξύσμα πορτοκαλιού.

ΕΚΤΕΛΕΣΗ: Βάζουμε το γιαούρτι με το μπέικιν σε μπολ ανακατεύουμε να φουσκώσει. Στο μίξερ χτυπάμε το καλαμποκέλαιο, τη ζάχαρη, τις βανίλιες, το ξύσμα, τα αυγά. Τα ενώνουμε με το γιαούρτι και φτιάχνουμε το φύλλο. Σε λαδωμένο ταψί βάζουμε σουρωμένα φύλλα σε πιετούλες αφράτες να καλυφθεί ο πάτος. Στρώνουμε το μίγμα να πάει παντού πάνω και μέσα στα φύλλα. Ψήνουμε μέχρι να ροδίσει η επιφάνεια. Βράζουμε το σιρόπι 5΄και περιχύνουμε την πορτοκαλόπιτα.

Αυτη κάνω κι εγώ είναι πολύ ωραία!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια (ή μάλλον καλημέρα)!

Καλά νέα δεν έχω να σας πω, οπότε δεν θα πω τίποτα.

Σήμερα φάγαμε λουκάνικα και τηγανήτες πατάτας (Roesti). Τα έψησε ο άντρας μου γιατί εγώ ήμουν λιώμα. Δεν ξέρω γιατί, αλλά ο μικρός δεν είχε στασιό σήμερα.

Μια συνταγή για cookies που υποσχέθηκε μια κοπέλα χθες, μπήκε; Χρειάζομαι επειγόντως σοκολάτα :wink:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Η πασχαλίτσα είναι όλα τα λεφτά.Φτου φτου σκόρδα.Α ρε περιστέρω τι νύφη πήρες!!!!Οχι φυσικα πως το παληκάρι μας πάει πίσω!

Εβίρι βλέπω άφησες χρόνο να συμμετέχουμε όλες στο διαγωνισμό!

Εγώ ψηφίζω αθλητικό!

Ελένη με γειες τα σκουλαρίκια!

Σας έχει τύχει να κανονίζετε να κάνετε κάτι και να αυτοπροσκαλούνται άτομα απο μόνα τους; Χωρίς να τους καλέσετε; Ατομα με τα οποία δεν έχετε και καμία ιδιαίτερη σχέση; Και να μένετε παγωτό;

Εεεεεεεε;

Και σεις να πρέπει να κάνετε πράγματα που δεν τα έχετε στο πρόγραμμα;

Μάλλον εγώ είμαι πολύ χαζή και δεν το ανοίγω.

Καλό βράδυ!!!

εγώ το παθαίνω συνέχεια:oops:

Κατά τ'άλλα σήμερα φαίνονται κάπως καλύτερα τα πράγματα.Αν και ήρθε παρμένος χθες ο άντρας μου γιατί τον δουλεύουν ψιλό γαζί και κανένας δεν πληρώνει,τουλάχιστον πήρε κάτι λίγα και μάλλον θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινήτου για τον μικρό -γιατί το μωρό δεν χωράει πια στο παλιό και κανένα ρουχαλάκι για του χρόνου.Δεν πιστεύω να τελείωσαν οι εκπτώσεις?Βέβαια θα μείνουμε πάλι ταπί αλλά τουλάχιστον θα έχουν φύγει απ'τη μέση δυο πράγματα που με αγχώνουν πολύ!

Χθες το λιχούδικο Φουμπομωράκι μου όταν του έλεγα θες μπισκότο μου έδειχνε απ'το σαλόνι την κουζίνα.Μόνο αυτό έχει μάθει πολύ καλά.Χαχαχα!

Αφήστε που είναι σαν ηλεκτρική σκούπα.Περνάει ο μικρός και αφήνει ψίχουλα στους καναπέδες και περνάει από πίσω του το μωρό ,μαζεύει τα ψίχουλα ,τα χώνει στο στόμα και μασουλάει όλο απόλαυση...:confused::confused::lol::lol::lol::lol:


Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια!!!

Πήγα το αγοράκι μου εχθές στο γιατρό,είναι καλύτερα λέει αλλά δεν έχει καθαρίσει ακόμη,θα τον ξαναδει σε δυο μέρες.

Κατατ'άλλα μόλις έκοψα χόρτα γιατί το μενού σήμερα έχει πίττα και το βράδυ θα ψήσουμε μπριζολίτσες στης πεθεράς!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια!!!

Πήγα το αγοράκι μου εχθές στο γιατρό,είναι καλύτερα λέει αλλά δεν έχει καθαρίσει ακόμη,θα τον ξαναδει σε δυο μέρες.

Κατατ'άλλα μόλις έκοψα χόρτα γιατί το μενού σήμερα έχει πίττα και το βράδυ θα ψήσουμε μπριζολίτσες στης πεθεράς!

ελπίζω να έχει περάσει μέχρι τότε!

τα φαγητάκια είναι γιάμιιιι!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...