Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 10/10/2024 at 11:09 ΠΜ, Zaxaroulamak είπε:

      Για μενα η εμπειρια της ωοληψιας ηταν πολυ δυσαρεστη αλλα μαλλον επεσα σε περιπτωση! Οι περισσοτερες γυναικες ειναι απολυτως καλα μετα τη διαδικασια..καλη επιτυχια σε οσες ειναι σε αυτην τη φαση! Σχετικα με τους γαλακτοβακιλους που ειδα σε ενα σχολιο ειναο σημαντικο να ειναι αρκετοι ναι. Κι εγω εκανα ειδικη εξεταση και ειχα μικροβιο πηρα αντιβιωση και φουλ προβιοτικα και τους ανεβασα πολυ. Μετα απ αυτο προχωρησα σε εμβρυομεταφορα και ολα πηγαν καλα! 

      Δηλαδή όταν λες δυσάρεστη ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα. Δεν έχω διαβάσει τίποτα απ' όσα έχετε γράψει. Έχω πολύ τρέξιμο με δουλειές κι υποχρεώσεις. Αλλά κυρίως - είμαι στις μαύρες μου : http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2307434&postcount=184

Θα ξαναμπώ το βράδυ αν μπορέσω.

Να μου είστε όλες καλά.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

να υποθέσω πως κυκλοφορείς με το μαγιό ε?

χαχαχαχαχαχαχαχα εεεε χρειάζεται με τέτοια ζέστη.

Μα κι εγώ αυτό σκέφτηκα...Αλλά με τριπλό μαγιό...

Πάνε οι 7 κουβερτες...

Μπήκαν στη ντουλάπα:tongue::tongue::lol::lol:

Ναι αλλά είναι σε ετοιμότητα για να ξαναβγούν. Πριν από λίγο έριξε ένα χαλάζι μικρό σαν το τριμμένο φελιζόλ, δεν αποφασίζει κι αυτός ο καιρός τι θέλει επιτέλους.

καλησπέρα κορίτσια, εγώ σήμερα δεν θα μαγειρέψω θα φύγω απο το γραφείο μετά τις 6 οπότε......θα με εφοδιάσει με ταπεράκια η μαμά μου....τα οποία δεν ξέρω τι περιέχουν αλλά ειλικρινά δεν με νοιάζει!!!!!!!

Γεια σου Μόνικα. Καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ.

εβίρι, λιοπύρι, ε;

Θέρμες, θέρμες. Να γιατί ψοφάνε αυτοί εδώ με τους +30 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, δεν μπηκα σημερα, το πρωι δεν ειχα ιντερνετ και το μεσημερι πηγαμε στον πατερ για τα χαρτια της βαπτισης και μετα κοιταξαμε μια ταβερνα που μας αρεσε και ισως κλεισουμε εκει..

Σας διαβασα λιγο αλλα 6 σελιδες και η περδικα να θελει χορους και τραγουδια μου πεφτουν πολλα!!

Λοιπον το μεσημερι φαγαμε μοσχαρακι κοκκινιστο απο τα χερακια μου και τωρα για βραδυ θα κανω πιτσα.

Σημερα ειπα να ξεκουρασω την πεθερα μου..

Για κετεριν έξω από την εκκλησία ρωτήσατε;

Δηλαδή πόσο ακριβά;

Πάνω από 25 ευρώ;

Αν και είπαμε να μην κάνουμε τραπέζι...

Περιστερακι μου κοιτα βρισκουμε απο 19 εως 23, απλα μερικα δεν εχουν χωρο μεσα σε περιπτωση βροχης και καποια δεν μας αρεσουν.

Γενικα δεν υπαρχουν λεφτα οποτε κοιταμε να βρουμε οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα και καλυτερες συνθηκες.

Σημερα πηγαμε σε μια πολυ περιποιημενη ταβερνα κοντα στην εκκλησια με χωρο μεσα και εξω και μας ειπε καλη τιμη, 16? για 3ορεκτικα, 2σαλατες, και πισατελα με κρεατικα 4ειδων, και τα ποτα μεσα στην τιμη. Φαινεται καλη προσφορα και το φαγητο ειναι καλο εκει.

Για κετεριν εξω απο την εκκλησια δεν το σκεφτομαστε γιατι θα σου βγει 15-20? στο ορθιο και πολυ προχειρο.

Θα δουμε..

Μαράκι, έχει εδώ κανένα καφέ-Πάτρα για να μπεις να πάρεις ιδέες/προτάσεις? Εμένα γενικά τα catering στην εκκλησία δεν μ' αρέσουν...

Εχουμε εδω αρκετους φιλους και γνωστους οποτε πηραμε "πρσοφορες"

τα κετεριν και εμενα δεν μου πολυαρεσουν.

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας για τον βαπτηστηρακο μου, 11 χρονων εγινε και για την κορη μου.

Εστειλα στην περιστερω και φωτο με την καινουρια στολη, θα την καμαρωσετε.

Φιλια σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???εμεις καλα δοξα το θεο,σημερα φαγαμε μακαρονια με κιμα και αυριο θα τσικνισω μπριζολιτσες με πατατες στο φουρνο,θελω να κανω μια ερωτηση σκεφτομαι να κανω τις μπριζολες στο φουρνο αλλα χωρις να βαλω λαδι και νερο στο ταψι αν απλωσω λαδοκολα αλατοπιπερωσω κανονικα τις μπριζολες και της βαλω για ψησιμο θα βγουν καλες η θα στεγνωσουν και μηπως καουν κι ολας??:mrgreen:


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???εμεις καλα δοξα το θεο,σημερα φαγαμε μακαρονια με κιμα και αυριο θα τσικνισω μπριζολιτσες με πατατες στο φουρνο,θελω να κανω μια ερωτηση σκεφτομαι να κανω τις μπριζολες στο φουρνο αλλα χωρις να βαλω λαδι και νερο στο ταψι αν απλωσω λαδοκολα αλατοπιπερωσω κανονικα τις μπριζολες και της βαλω για ψησιμο θα βγουν καλες η θα στεγνωσουν και μηπως καουν κι ολας??:mrgreen:

καλησπέρα, λίγο νεράκι λέω να βάλεις αλλιώς θα σου στεγνώσουν και θα είναι σαν λάστιχο.:mrgreen:


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???εμεις καλα δοξα το θεο,σημερα φαγαμε μακαρονια με κιμα και αυριο θα τσικνισω μπριζολιτσες με πατατες στο φουρνο,θελω να κανω μια ερωτηση σκεφτομαι να κανω τις μπριζολες στο φουρνο αλλα χωρις να βαλω λαδι και νερο στο ταψι αν απλωσω λαδοκολα αλατοπιπερωσω κανονικα τις μπριζολες και της βαλω για ψησιμο θα βγουν καλες η θα στεγνωσουν και μηπως καουν κι ολας??:mrgreen:

Γεια σου Αννια! Εγω στη θεση σου θα εβαζα τις μπριζολες στο αλουμινοχαρτο για να μην κολλησουν...με αλατι πιπερακι και ριγανουλα...

μπορεις επισης να βαλεις φετες ντοματας.

Τι κανετε κοριτσια? Εγω εχω μια ατονια αλλο πραγμα, τα ματια μου τσουζουν, νυσταζω....γιατι ρε γμτ? Αφου κοιμηθηκα μεχρι τις 10...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννια! Εγω στη θεση σου θα εβαζα τις μπριζολες στο αλουμινοχαρτο για να μην κολλησουν...με αλατι πιπερακι και ριγανουλα...

μπορεις επισης να βαλεις φετες ντοματας.

Τι κανετε κοριτσια? Εγω εχω μια ατονια αλλο πραγμα, τα ματια μου τσουζουν, νυσταζω....γιατι ρε γμτ? Αφου κοιμηθηκα μεχρι τις 10...

ίσως να φταιει ο καιρός και εγώ συνέχεια νυστάζω και κοιμάμαι και πολλές ώρες....


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε???πριν λιγο κοιμηθηκε η μπουμπου και θα ξαπλωσω και εγω νωρις νωρις....αχ αυτα τα ποδια με πεθαναν σημερα!!!!δεν μπορω να βρω στολη για το κοριτσι μου. εσεις τι θα τα ντυσετε???απο που αγορασατε???μαρακι εσυ απο την πηρες την ωραια στολη σας???

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω τις μπριζολες στο φουρνο αλλα χωρις να βαλω λαδι και νερο στο ταψι αν απλωσω λαδοκολα αλατοπιπερωσω κανονικα τις μπριζολες και της βαλω για ψησιμο θα βγουν καλες η θα στεγνωσουν και μηπως καουν κι ολας??:mrgreen:

Αν τις βάλεις έτσι σκέτες θα ξεραθούν, θα γίνουν όπως όταν ψήνεις στο γκριλ που στεγνώνουν και ξερένονται. Μπορείς όμως, από την προηγούμενη, δηλαδή, σήμερα να τις βάλεις σε μαρινάδα (λάδι, κρασί, κρεμμύδι, αλατοπίπερο και σκόνη κύβου) να μαλακώσουν, να τις βάλεις αύριο στο ταψί και να τις σκεπάσεις από πάνω οπωσδήποτε, ή να τις τυλίξεις εντελώς στη λαδόκολλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι να σας πω ουτε να φαω δεν εχω ορεξη...

Πειτε κατι ανεβαστικο..βαρεθηκα ολο ασχημα νεα!!ελεος πια...

Θα αρχισω εγω πρωτη. Πηρα ενα πολυ ομορφο ζευγαρι σκουλαρικια....:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παιδια τι να σας πω ουτε να φαω δεν εχω ορεξη...

Πειτε κατι ανεβαστικο..βαρεθηκα ολο ασχημα νεα!!ελεος πια...

Θα αρχισω εγω πρωτη. Πηρα ενα πολυ ομορφο ζευγαρι σκουλαρικια....:tongue:

Με γεια τα σκουλαρίκια

Ειδα πριν λίγο μια ωραία ταινια...Δεν είχε καλό τελος,αλλά μου άρεσε γενικότερα

Η εξιλεωση, ο τίτλος

Link to comment
Share on other sites

Ελένη το μόνο ανεβαστικό που μπορώ να σου πω είναι seven up, μάλλον την ίδια διάθεση έχουμε.

:lol::lol::lol::lol:

Μα τι άλλο θα μπορούσες να πεις;

seven up

7 κουβέρτες πάνω μου!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...