Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Zaxaroulamak είπε:

      Δυσκολευτηκα να συνελθω μετα. Ειχα πολλα πονακια (που ισως ειχε να κανει καο με τον αριθμο των ωαριων που μου πηραν) ειχα για πολλες ωρες ζαλαδα και εμετο και δεν μπορουσα να ουρησω οποτε ξαναπηγα στο νοσοκομειο το ιδιο βραδυ οπου μου εβαλαν ορο και καθετηρα..την αλλη μερα ημουν πολυ καλυτερα αλλα ειχα φοβερη αδυναμια κι αυτο κρατησε 4 5 μερες..

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

'Εκανα ένα λαχανόρυζο..τέλειο!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια πήρα τη "μεγάλη ελληνική κουζίνα" της Σοφίας Σκούρα και σώθηκα!! 1000 συνταγές,τέλειες!! και πολλές ιδέες!!αξίζει πραγματικά!!

Εμένα μη μου το λες....

Είναι από τα καλύτερα βιβλία μαγειρικής που έχω

Οταν παντρεύτηκα αυτό πηρα για να το έχω ως σημείο αναφοράς

Εχει όλες τις παραδοσιακές συνταγές,έχει και κάποιες καινούριες,πολύ καλές οδηγίες, ωραίες εικόνες

Αμα δεν ξερω τι να φτιάξω,του κάνω ένα ξεφύλλισμα και παίρνω πολλές ιδέες

Εχει και πολύ ωραία γλυκά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εγώ έχω το μικρό βιβλίο της. καλό είναι. ήταν το πρώτο μου βιβλίο μαγειρικής, ήμουν ασκούμενη τότενες!

αυτό που σου κανε δώρο ο φεφος ως νιόπαντρα;

τι θυμάμια η ρουφ...

στοιχεία και ντοκουμέντα!!

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε. ως αρραβωνιασμένα μου πήρε την βέφα! αυτή ζήτησα.

ως εγκυμονούσα ζήτησα μπαρμπαρήγου, την ώρα που έκανα καμπύλη ζαχάρου. για να περάσει η ώρα!

σε βλέπω που γελάς!

ο φεφούλης μου...

Link to comment
Share on other sites

τώρα εχω βάλει στο ματι ένα βιβλίο του σεφ παπανδρέου "μαμά μαγειρεύουμε;" κάπως έτσι.

στα προσεχώς!

γενικά μου αρέσει το διάβασμα συνταγών.

να μαγειρέψω δεν εχω τόσο χρόνο όσο θέλω, αλλά είναι απόλαυση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια τι καλημερα βεβαια μεσημεριασε....εγω απο χθες εχω γιαουρτλου οποτε δεν μαγειρευω κ ευτυχως αυριο θα τσικνισουμε κ θα κανω κατι προχειρο να φαμε καμια πατατα γιαχνι λεω....


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι πιο καλο απολα οσα λετε???θελω και εγω να παρω ενα.τις τελευταιες μερες ΔΕΝ ξερω πραγματικα τι να μαγειρεψω και θελω να δοκιμασω και νε απιτα. περιστερω το ποσο γελασα με τα απλα και τα σπεσιαλ καθαρισματα σου , δεν λεγεται!!!ειμαι και στη δουλεια και με κοιτανε να γελαω μονη μου!!!!σημερα καθολου ορεξη για δουλεια....χαζευω...

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έχει κάνει τα νεύρα κρόσια ένας που του πλειστηριάζω το σπίτι!

αγαπημένο βιβλίο μαγειρικής είναι της ντίνας νικολάου.

κ της βέφας βεβαίως βεβαίως!

έχω κ ένα μεγάλο με φαγητά από όλη την ελλάδα, αλλά επειδή είναι ογκώδες δεν το ανοίγω συχνά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?δεν μπαινω συχνα.ειναι δυσκολες οι πρωτες μερες με τα μωρα.οσες απο σας εχετε 2 παιδια σας βγαζω το καπελο.ειλικρινα σας θαυμαζω παρα πολυ.εγω απο το πρωι μεχρι το μεσημερι παω και γυρναω off.θα διαβασω τα νεα σας σε λιγο.σημερα δεν μαγειρεψα.ο αντρουλης εχει υπηρεσια και εκανα ενα νες καφε και εκοψα και 2 φετες κεικ.αυτα.παω για αναγνωση:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια

Τι κάνετε;

Εγω βαριέμαι. Σήμερα ξύπνησα 9 η ωρα και δεν μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι. Ανοιξα τηλ. και κοιμόμουνα ξυπνόυσα και ξανα μανά. Ωσπου ξύπνησα 10:30 αλλά βαριόμουνα απίστευτα και νύσταζα ακόμα πιο πολύ.

Πάλι κρύο, πολύ κρύο και αέρας.

Εβαλα μια σκούπα και ξεσκόνισα αλλά δεν σφουγγάρισα γιατι νιώθω μια ατονία. Και αυριο μέρα είναι.

Εκανα και μια μακαρονάδα για να φάμε.

Φιλάκια


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

όχι ρε. ως αρραβωνιασμένα μου πήρε την βέφα! αυτή ζήτησα.

ως εγκυμονούσα ζήτησα μπαρμπαρήγου, την ώρα που έκανα καμπύλη ζαχάρου. για να περάσει η ώρα!

σε βλέπω που γελάς!

ο φεφούλης μου...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ποιο ειναι πιο καλο απολα οσα λετε???θελω και εγω να παρω ενα.τις τελευταιες μερες ΔΕΝ ξερω πραγματικα τι να μαγειρεψω και θελω να δοκιμασω και νε απιτα. περιστερω το ποσο γελασα με τα απλα και τα σπεσιαλ καθαρισματα σου , δεν λεγεται!!!ειμαι και στη δουλεια και με κοιτανε να γελαω μονη μου!!!!σημερα καθολου ορεξη για δουλεια....χαζευω...

Ξέχασες τα ενισχυμένα!!

Αφροδίτη υπάρχουν πολλά και καλά βιβλία μαγειρικής

Το θέμα είναι τι χρειάζεσαι εσύ

Αυτό της Σκούρα με τις 1000 συνταγές το πήρα ως "τσελεμεντέ",ως σημείο αναφοράς,όπως έγραψα

Για πιο γκουρμέ καταστάσεις υπάρχουν ενα σωρό άλλα

Θα σου ελεγα να πάρεις,αν δεν έχεις,ένα σαν της Σκούρα με όλες τις συνταγές της ελληνικής κουζίνας.Υπάρχει ανάλογο του Τσελεμεντέ,της Βέφας και πολλών άλλων

καλα ρε κοριτσια τι γραψατε παλι???:lol::lol::lol:

Τα άπαντα φαίη μου, ως συνηθως:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λοιπόν, δεν το συνεχίζω το θέμα, γιατί πολύ απλά συμφωνούμε στα περισσότερα! Η εγκυμοσύνη και η άδεια ανατροφής τέκνου πρέπει οπωσδήποτε να προστατευτούν ως έχουν ( με πιο αυστηρά κριτήρια ίσως στις επαπειλούμενες, αν και δεν μπορουμε να γνωρίζουμε τι έχει περάσει η καθεμια ) στο δημόσιο αλλα και να επεκταθούν στον ιδιωτικό τομέα. Πολύ φοβάμαι όμως πως θα γινουν χειρότερα στο δημόσιο και ακόμη χειροτερα στον ιδιωτικό. Είδατε τι ψήφισαν για τα φάρμακα κορίτσια; Τα πιο φτηνά θα πέρνουμε από εδώ πέρα! Αν ο γιατρός μας μάς γράψει ένα φάρμακο κα ιο φαρμακοποιός κρίνει ότι είναι ακριβό, θα επιλέξει το πιο φτηνό της ίδιας κατηγορίας και αυτό θα είμαστε υποχρεωμένοι να πάρουμε. Αν θέλουμε το άλλο, του γιατρού, θα το πληρώσουμε από την τσέπη μας. Οπότε πώς το βλέπετε το θέμα άδεια ανατροφής τέκνου; Θα παραμείνει; Αμ δε......Χειρότερα από τον ιδιωτικό τόμέα θα μας τα κάνουν. Α, ρε κορίτσια, τι καλά που ήμασταν κα ιπώς μας κατάντησαν. Κι εγώ που θέλω φάρμακα εξωσωματικής, τι θα κάνω, αν δεν μου τα δικαιολογήσουν;;;;

Αυτό με απασχολεί και όχι αν θα πάρω την άδεια, όταν με το καλό γεννήσω ( αμήν Παναγίτσα μου!)

Εμείς σήμερα με τον άνεργο αντρούλη μου ( είμαστε χρεοκοπημένοι από΄όλες τις απόψεις- τέλος) φάγαμε πατάτες τηγανιτές και σαλάτο λάχανο! Οικονομικά, για να μπορέσουμε να πάμε αυριο να τσικνίσουμε με τους συναδέλφους μου. Μην αποκοπούμε λέμε πλήρως, αν και μετά θα χρειαστει να κάνουμε το σκ.....παξιμάδι. Τι να κάνουμε όμως ρε κορίτσια;;;Δεν πάμε πλέον πουθενά και ξεκίνησε και μία γκρίνια για το παραμικρό, άλλο πράγμα! Παιδεύμαστε για παιδί, δεν έρχεται .( Λέμε για εξωσωματική σε δημοσιο νοσ.) Παιδευεται για καμία δουλεια, πού να βρεθεί. Να πάμε καμία βόλτα να ξεσκάσουμε δεν έχουμε τα φράγκα.....Ελεος πια.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?δεν μπαινω συχνα.ειναι δυσκολες οι πρωτες μερες με τα μωρα.οσες απο σας εχετε 2 παιδια σας βγαζω το καπελο.ειλικρινα σας θαυμαζω παρα πολυ.εγω απο το πρωι μεχρι το μεσημερι παω και γυρναω off.θα διαβασω τα νεα σας σε λιγο.σημερα δεν μαγειρεψα.ο αντρουλης εχει υπηρεσια και εκανα ενα νες καφε και εκοψα και 2 φετες κεικ.αυτα.παω για αναγνωση:wink:

Μην αγχώνεσαι Φαίη! Ο πρώτος καιρός είναι λίγο ζόρικος. Μετά βρίσκεις τους ρυθμούς σου! Όποτε έχεις χρόνο διάβαζέ μας και γράφε μας και κανένα νέο σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...