Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Zaxaroulamak είπε:

      Δυσκολευτηκα να συνελθω μετα. Ειχα πολλα πονακια (που ισως ειχε να κανει καο με τον αριθμο των ωαριων που μου πηραν) ειχα για πολλες ωρες ζαλαδα και εμετο και δεν μπορουσα να ουρησω οποτε ξαναπηγα στο νοσοκομειο το ιδιο βραδυ οπου μου εβαλαν ορο και καθετηρα..την αλλη μερα ημουν πολυ καλυτερα αλλα ειχα φοβερη αδυναμια κι αυτο κρατησε 4 5 μερες..

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια, τι κανετε???συννεφια και βροχη παλι!!!

φουμπι πολυ χαιρομαι για τον αντρουλη σου. ειδες????θελει τροπο και τοχεις!!!

φεφουλα μια χαρα θα τα παει η συσα, μην αγχωνεσαι.τα παιδια προσαρμοζονται πολυ πιο ευκολα και απο εμας. ασε που θα ειναι και με αλλα παιδακια εκει. εμεις στην ταξη της μικρης μου εχει ερθει μια μπεμπα 5 μηνων και ειναι καταενθουσιασμενη η κορη μου. της κανει αγκου και καθε μερα μου λέει για τη μπεμπα!!!!:D:D:Dοσο για το σχολικο πηγαινε την εσυ μια δυο μερες για να συνηθισει. βεβαια η δικια μου με το σχολικο δεν κλαιει, οταν την παω κ την αφηνω πλανταζει!:rolleyes::rolleyes:

margi και biggi καλως ηρθατε .οσο για το θεμα της εγκυμοσυνης, η φραση οτι ειμαστε μητερες β κατηγοριας τα λεει ολα...δεν θα επεκταθω γιατι συγχιζομαι. εγω παντως δουλεψα μεχρι κ 2 βδομαδες πριν γεννησω κ πηγα και 10 μερες νωριτερα γιατι ο αντικαταστατης μου τα εκανε μανταρα και μου το ζητησαν. αν ελεγα οχι, την ξερετε την συνεχεια....:mad::x:x:x

χθες ο αντρουλης μου ηταν πολυ ρομαντικος, μου εφερε λουλουδια και μια σοκολατα μεγαλη και μου ειπε πολυ τρυφερα λογακια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Kαλημέρα σε όλες!Σήμερα τρώμε φακές,τις έβαλα πρώί πρωί και τώρα είναι έτοιμες.Σήμερα θα ξαναπάω το παιδί στο γιατρό να δει την εξέλιξη του.Είναι επιτέλους καλά και΄εγώ ησύχασα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλημέρα!

Ελένη Αγγλία αυτή η συνταγή είναι για τα σμυρνέικα?Τα λατρεύω αλλά ποτέ δεν αποπειράθηκα να φτιάξω γιατί τα θεωρούσα μπελαλίδικα.Την αποθήκευσα ήδη!

Κάντυ να σου ξαναευχηθώ για τον αντρούλη σου γιατί με την λογοδιάρροια που μας έπιασε χθες άντε να το δεις.Να τον χαίρεστε!

Margi τι ζητάς συγγνώμη καλέ?Εμένα πάντως πολύ με βοηθήσατε.Τα συζητήσαμε και ξέδωσα.Δεν τα κράτησα άλλο μέσα μου αυτά που ένιωθα.Είστε η ψυχοθεραπεία μου είπαμε.

Κοριτσάκια ,χθες όταν πήγαινα να ξαπλώσω ήρθε ο άντρας μου και με πήρε αγκαλιά και μου είπε σ'ευχαριστώ που προσπαθείς ν'αλλάξεις την κατάσταση.Σάγαπώ κι ας μην στο δείχνω.Είχε πολύ καιρό να το πει αυτό.Από εκεί που μου το έλεγε τόσες φορές μέσα στη μερα....Δεν μπορεί ,κάτι κατάλαβε για να το κάνει αυτό.Ηθελα να σας πω ευχαριστώ για ακόμα μια φορά που με βοηθήσατε όλες με τις συμβουλές σας να ηρεμήσω και να δω τα πράγματα απ'όλες τους τις διαστάσεις.

Σήμερα έχουμε ακόμα φαγητό οπότε δεν μαγειρεύω...ίσως κάνω τα κουλουράκια της Ελένης το απόγευμα.

Φιλάκια σε όλες!

Χαίρομαι πολύ Φούμπι για την εξέλιξη!

Πάρε δύναμη και συνέχισε να προσπαθείς. :wink:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Πάλι κατεβατά γράψατε, ξεκινάω την ανάγνωση σιγά σιγά!

Παιδια ο δικος μου εχει μια ιωση και ποναει το στομαχι του :-( Σημερα βρηκε. Του πηρα ομως μια καρτουλα ρομαντικη την εγραψα και την αφησα στο τραπεζι να τη δει, μεσα σε φακελο. Βλεπει το φακελο, του λεω εχεις γραμμα. Το ανοιγει και συγκινηθηκε :tongue:

Φιλια σε ολες :P

περαστικά στον αντρούλη σου! Πολύ τρυφερή η χειρονομία σου!

Εχουμε σκάσει άπ'το φαί αυτές τις μέρες.Τρώμε τα περισσέματα απ'το πάρτι και έκανε και η μαμά μου πατάτες με κρέας στον ξυλόφουρνο,τρώμε δυο μέρες και δεν λέει να τελειωσει.

να υποθέσω ότι περάσατε καλά στο πάρτυ? Και του χρόνου να ξαναγιορτάσετε!

Πάντως κι εμένα που η μαμά μου ασχολείται με τα αγροτικά κάθε άλλο παρά πλούσια έγινε...κι αυτό που λέει η kagly πως σε μια μέρα μπορεί να καταστραφούν όλα είναι η τραγική αλήθεια.Ξέρετε πόσες φορές τα χάσαμε όλα και δεν πήραμε ούτε λεπτό αποζημίωση?

Κοριτσάκι μου τα λεφτα είναι στους μεγαλοκτηματίες και όχι στον μέσο και μικρό αγρότη που μοχθεί καθημερινά για να βγάλει την σοδειά του!

Φιλιά σε όλες!!!

σήμερα έμαθα πως μια γνωστη μου η οποία είναι δημ.υπάλληλος ανεύ αντικειμένου και που καθόταν μέχρι πρόσφατα αφού είχε γεννήσει θα πάρει άλλον ενάμισι χρόνο άδεια μετ'αποδοχών επειδή είναι πάλι έγκυος.

Ενιωσα τόσο θυμό ρε κορίτσια με το κωλοσύστημα μας.Παντού γύρω κατηγορούν τους ελεύθερους επαγγελματίες που φοροδιαφεύγουν,που τα βάζουν στην τσέπη κλπ. Πληρώνα τα πάντα,προσπαθούσα να είμαι τύπική στις υποχρεώσεις μου.Εμένα όμως με ρώτησε κανείς αν μου έφταναν τα 800ευρώ που έχω πάρει όλα κι όλα σαν επίδομα τοκετού ?να πληρώσω τι? Με ρώτησε κανείς αν πρέπει να κλείσω το γραφείο μου για να μεγαλώσω το παιδί μου αφού δεν δικαιούμαι άδεια μητρότητας? Με ρώτησε κανείς αν βγαίνουμε τώρα που μπαίνει στο σπίτι μόνο ένας μισθος?Η μάλλον καλύτερα έμπαινε γιατί ούτε καν αυτός έρχεται τώρα που έκαναν έτσι την οικοδομή...

Δεν είμαστε όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες ούτε Γαβαλάδες ,ούτε Λιάτσηδες...

Δεν θα έπρεπε να προστατεύεται η μητρότητα σε όποιον τομέα κι αν δραστηριοποιήσε?

Κι από πάνω να με λένε και ηλίθια που τσίμπησα το δόλωμα και πήρα δάνεια. Τα πήρα γιατί ήθελα να δημιουργήσω τις βάσεις για ένα καλύτερο μέλλον για τα παιδιά μου.Και όταν το πήραμε δεν ήταν έτσι η κατάσταση.Ούτε να το φανταστούμε δεν γινόταν.

Γιατί πρέπει για όλα να μας διχάζουν?

Ακριβώς αυτό, με τον διχασμό πετυχαίνουν να υπάρχουν μονίμως κόντρες και να μην δουλεύουν από κοινού για το καλό όλων μας! Τι πιό λογικό να είχαν όλες οι μαμάδες τα ίδια δικαιώματα.

Τα 'πα και ξεθύμανα.

Συγνώμη κορίτσια


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια σημερα φακες!!!!

Φουμπη χαιρομαι που οι προσπαθειες σας εχουν καλο αποτελεσμα,φτου φτου κ καλη συνεχεια!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα πολυλογούδικα κορίτσια!!!

Καλά το εχουμε πει άπειρες φορές όλες μας ότι είμαστε πολυσυλλεκτικό καφέ από άποψη θεματολογίας...

Μπήκα λίγο χθες και διάβασα όσα γράψατε περί εγκυμοσύνης και δημοσίων υπαλλήλων και συμφωνω με τα περισσότερα.Πράγματι σε αυτή τη βάση υπάρχουν μανούλες α και β και η σας πω και γ κατηγορίας...Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι όλο αυτό στηρίζεται από ένα σύστημα ολόκληρο,που αν δεν αλλάξει εκ βάθρων,δεν θα διαφοροποιηθεί και η κατάσταση

Πάω στοίχημα ότι όλες μας,αν ήμασταν στο δημόσιο,θα είχαμε εκμεταλλευτεί στο έπακαρο όλες αυτές τις διευκολύνσεις.Τωρα τις κατακρίνουμε,γιατί μας τρώει η αγανάκτηση.Εν ολίγοις φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι,αλλά ας μην γίνουν και οι αποδιοπομπαίοι τράγοι...Ας ψέγουμε το σύστημα καλύτερα παρα αυτούς...

Και μην πείτε ότι τους υποστηρίζω...Κάθε άλλο!!Αλλά ας μην ανοίξουμε κι άλλο θέμα,τα λέγαμε προχθες...

ΕλενηΑγγλία ευχαριστούμε για την ωραία συνταγή.Την αποθήκευσα αμέσως

Φούμπι χαίρομαι πολύ για την ευχάριστη εξέλιξη

Αφροδίτη μπράβο στον αντρούλη σου...

Τι να σας πω...Κι ο δικός μου όλο ρομαντισμό!Εκανε μαντάρα την κουζίνα χθες βράδυ γιατί μαγείρευε και μου έκανε...δώρο την επανατακτοποίησή της.Αλλιώς θα τον είχα φουρκίσει...

Με τόσα που γράφουμε όντως που θα δει η Κάντυ μας τις ευχές;

Αμα μας πούν στις ειδήσεις πάλι απόψε,μην πείτε ότι δεν σας προειδοποίησα!!!

Ριχνει από το πρωί ένα χαλάζι απίστευτο κι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση δεν ξέρω τι καταστροφές μπορεί να ξαναγίνουν...Μα δεν εχει σταματησει να βρεχει εδω και πόσες μέρες

Link to comment
Share on other sites

:confused:

δηλαδή; πού δουλεύεις; εννοώ τί δουλειά κάνεις;

Δουλεύω σε Τραπεζικό όμιλο και τα γραφεία τα δικά μας δεν είναι στο κέντρο. Επειδή κάηκε όμως ένα τμήμα του κτιρίου μας στο κέντρο, προκειμένου να βγεί η δουλειά, φιλοξενούμε συναδέλφους από εκεί!

ο δικός μου δεν θα συγκινούνταν! θα χαιρόταν, αλλά μέχρι εκεί.

Ακριβώς το ίδιο και ο δικός μου!

Αν εννοείς τις αναρρωτικές άδειες, στην Αγγλία ο νόμος δεν υποχρεώνει τον εργοδότη σου να σε πληρώνει όταν λείπεις από τη δουλειά, ανεξάρτητα από το λόγο που λείπεις (η άδεια μητρότητας εμπίπτει σε ειδική κατηγορία). Εφόσον λείψεις για περισσότερες από 3 μέρες, δικαιούσαι ένα μικρό ημερήσιο επίδομα, το οποίο όμως είναι μηδαμινό. Ο κάθε εργοδότης κάνει τα δικά του βέβαια, αλλά από το εργατικό δίκαιο δεν υποχρεώνεται να σε πληρώσει αναρρωτικές άδειες. Όσο πιο μεγάλη είναι η εταιρεία, τόσο πιο πιθανό είναι να πληρώνει αναρρωτικές. Οι μικρές εταιρείες συνήθως δεν πληρώνουν.

Επίσης η νομοθεσία δίνει το δικαίωμα στον εργοδότη να θεωρήσει ότι η απουσία σου από τη δουλειά (για οποιοδήποτε λόγο, ανεξάρτητα από το αν έχεις χαρτί γιατρού) είναι λόγος προσβολής του συμβολαίου σου, και να σε απολύσει.

Η εγκυμοσύνη και η λοχεία προστατεύονται ως ένα βαθμό, δηλαδή δεν μπορεί ο εργοδότης να σε απολύσει επειδή λείπεις από τη δουλειά, μπορεί όμως να σε υποχρεώσει να ξεκινήσεις την άδεια μητρότητας νωρίτερα εφόσον απουσιάζεις με επαπειλούμενη (οπότε και θα πρέπει να γυρίσεις στη δουλειά νωρίτερα μετά τη γέννα) και μπορεί να σε απολύσει στα πλαίσια μειώσεως προσωπικού. Από τη δικιά μου εμπειρία, μπορώ να πω ότι όποτε γίνονται μειώσεις προσωπικού, οι έγκυες και οι λεχώνες είναι συνήθως στην πρώτη γραμμή των απολύσεων. Δυστυχώς.

Αμάν, δηλαδή να λέμε και δόξα τω Θεό για αυτά που ισχύουν εδώ!

Καλησπέρα.

Αγγελική, τέλεια η δεύτερη "μανούλα" του γιού σου!!

Τέλεια δεν λες τίποτα! Σκέτος θησαυρός είναι!

Α! Δεν σας είπα! Εντάξει, εννοείται πως δεν πιστεύουμε στη συγκεκριμένη μέρα/εορτασμό. Το πρωί όμως που ξυπνήσαμε, ο ζώπυρος με το καλημέρα μου είπε χρόνια πολλά:shock: και με φίλησε. Αφού - εξαιτίας αυτού - ανταλλάξαμε κάποια αστεία μεταξύ μας:tongue:, έρχεται ο γιος μου ξαφνικά (ο οποίος ετοιμαζόταν για το σχολείο εκείνη την ώρα) και μας λέει : Μα καλά... Εσείς γιατί εύχεστε ο ένας στον άλλο? Σήμερα γιορτάζουν οι ερωτευμένοι, όχι οι παντρεμένοι!!!

Έγραψε ο γιός σου Ζώπυρον!!!!

υ.γ. Biggi, καλώς όρισες!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Α δεν σας είπα!!

Σήμερα εγραψα... διαγώνισμα στο... φβ

Δεν μου άνοιγε τον λογαριασμό μου και μου είπε να κάνω επαλήθευση στοιχείων

Εβγαλε ενα σωρό φωτογραφίες να αναγνωρίσω κόσμο

Σας αναγνώρισα όλες για καλή μου τυχη!

Καλέ γίνονται και τετοια;

Δεν το ήξερα...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω σε Τραπεζικό όμιλο και τα γραφεία τα δικά μας δεν είναι στο κέντρο. Επειδή κάηκε όμως ένα τμήμα του κτιρίου μας στο κέντρο, προκειμένου να βγεί η δουλειά, φιλοξενούμε συναδέλφους από εκεί!

Πλάκα θα χει να δουλεύεις με την ξαδερφη μου...

Link to comment
Share on other sites

Α δεν σας είπα!!

Σήμερα εγραψα... διαγώνισμα στο... φβ

Δεν μου άνοιγε τον λογαριασμό μου και μου είπε να κάνω επαλήθευση στοιχείων

Εβγαλε ενα σωρό φωτογραφίες να αναγνωρίσω κόσμο

Σας αναγνώρισα όλες για καλή μου τυχη!

Καλέ γίνονται και τετοια;

Δεν το ήξερα...

χαχαχαχα πλακα κανεις!!φαντασου να το παθαινα κ να ελεγα αντι για περιστερω φουμπι κ τουμπαλιν,οπως το ειχα γραψει στο καφε εκει χαχαχαχαχαχαχα!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχαχα πλακα κανεις!!φαντασου να το παθαινα κ να ελεγα αντι για περιστερω φουμπι κ τουμπαλιν,οπως το ειχα γραψει στο καφε εκει χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Ρε επαθα πλάκα λέμε!!!

Εβγαλε φωτογραφίες,μάρκαρε τα πρόσωπα που ήθελε να γραψω το όνομα και από κάτω είχε τα ονόματα,σαν τεστ πολλαπλών επιλογών,με κουτάκια να μαρκάρω ποια είναι στην φωτογραφία

Το κουλό ήταν που έχω μέσα και μια κοπελιά ηθοποιό αλλά και την αδερφή της και σε κάποιες καλλιτεχνικές φωτογραφίες δεν ξεχωριζε ποια είναι ποια...

Αλλά τις πέτυχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πολυλογούδικα κορίτσια!!!

Καλά το εχουμε πει άπειρες φορές όλες μας ότι είμαστε πολυσυλλεκτικό καφέ από άποψη θεματολογίας...

Μπήκα λίγο χθες και διάβασα όσα γράψατε περί εγκυμοσύνης και δημοσίων υπαλλήλων και συμφωνω με τα περισσότερα.Πράγματι σε αυτή τη βάση υπάρχουν μανούλες α και β και η σας πω και γ κατηγορίας...Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι όλο αυτό στηρίζεται από ένα σύστημα ολόκληρο,που αν δεν αλλάξει εκ βάθρων,δεν θα διαφοροποιηθεί και η κατάσταση

Πάω στοίχημα ότι όλες μας,αν ήμασταν στο δημόσιο,θα είχαμε εκμεταλλευτεί στο έπακαρο όλες αυτές τις διευκολύνσεις.Τωρα τις κατακρίνουμε,γιατί μας τρώει η αγανάκτηση.Εν ολίγοις φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι,αλλά ας μην γίνουν και οι αποδιοπομπαίοι τράγοι...Ας ψέγουμε το σύστημα καλύτερα παρα αυτούς...

Και μην πείτε ότι τους υποστηρίζω...Κάθε άλλο!!Αλλά ας μην ανοίξουμε κι άλλο θέμα,τα λέγαμε προχθες...

Μα αυτό κάνουμε....

ΕλενηΑγγλία ευχαριστούμε για την ωραία συνταγή.Την αποθήκευσα αμέσως

Φούμπι χαίρομαι πολύ για την ευχάριστη εξέλιξη εγώ να δεις:)

Αφροδίτη μπράβο στον αντρούλη σου...Ναι αφροδίτη ωραία κίνηση

Τι να σας πω...Κι ο δικός μου όλο ρομαντισμό!Εκανε μαντάρα την κουζίνα χθες βράδυ γιατί μαγείρευε και μου έκανε...δώρο την επανατακτοποίησή της.Αλλιώς θα τον είχα φουρκίσει... είπαμε η προσπάθεια μετράει;)

Με τόσα που γράφουμε όντως που θα δει η Κάντυ μας τις ευχές;

Αμα μας πούν στις ειδήσεις πάλι απόψε,μην πείτε ότι δεν σας προειδοποίησα!!!

Ριχνει από το πρωί ένα χαλάζι απίστευτο κι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση δεν ξέρω τι καταστροφές μπορεί να ξαναγίνουν...Μα δεν εχει σταματησει να βρεχει εδω και πόσες μέρες

ακόμα ρε περιστεράκι?

αγγελική μου ασ'τα δεν θέλω να το θυμάμαι το πάρτυ.Στου μικρού πρα'όλο που είχε παλιόκαιρο είχαν έρθει όλοι και περάσαμε τέλεια.Ετσι το σπλάχνο μου είχε ντυθεί απ'τις τρεις και περίμενε στο σαλόνι τα παιδάκια.Μα πότε θα'ρθουν τα παιδάκια ,πότε θα ρθουν μανούλα?

Τελικά ήρθαν μόνο τέσσερα.Δεν με πείραξε τίποτα άλλο ...μόνο η απογοήτευση του.Ευτυχώς το μωρό δεν κατάλαβε τίποτα...


Link to comment
Share on other sites

Ρε επαθα πλάκα λέμε!!!

Εβγαλε φωτογραφίες,μάρκαρε τα πρόσωπα που ήθελε να γραψω το όνομα και από κάτω είχε τα ονόματα,σαν τεστ πολλαπλών επιλογών,με κουτάκια να μαρκάρω ποια είναι στην φωτογραφία

Το κουλό ήταν που έχω μέσα και μια κοπελιά ηθοποιό αλλά και την αδερφή της και σε κάποιες καλλιτεχνικές φωτογραφίες δεν ξεχωριζε ποια είναι ποια...

Αλλά τις πέτυχα

τι λες ρε συ? έπαθα πλάκα! ευτυχώς κι εγω κάνω επιλεγμενα φίλους οπότε μάλλον θα το περάσω το τεστ;):confused:


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλημέρα!

Κοριτσάκια ,χθες όταν πήγαινα να ξαπλώσω ήρθε ο άντρας μου και με πήρε αγκαλιά και μου είπε σ'ευχαριστώ που προσπαθείς ν'αλλάξεις την κατάσταση.Σάγαπώ κι ας μην στο δείχνω.Είχε πολύ καιρό να το πει αυτό.Από εκεί που μου το έλεγε τόσες φορές μέσα στη μερα....Δεν μπορεί ,κάτι κατάλαβε για να το κάνει αυτό.Ηθελα να σας πω ευχαριστώ για ακόμα μια φορά που με βοηθήσατε όλες με τις συμβουλές σας να ηρεμήσω και να δω τα πράγματα απ'όλες τους τις διαστάσεις.

Χαίρομαι πολύ που σου έδειξε ο αντρούλης σου ότι σε αγαπάει και θα δεις πως τα πράγματα θα είναι καλά από και πέρα!

Φιλάκια σε όλες!

χθες ο αντρουλης μου ηταν πολυ ρομαντικος, μου εφερε λουλουδια και μια σοκολατα μεγαλη και μου ειπε πολυ τρυφερα λογακια.

και για σένα χαίρομαι Αφροδιτούλα πολύ!

Kαλημέρα σε όλες!Σήμερα τρώμε φακές,τις έβαλα πρώί πρωί και τώρα είναι έτοιμες.Σήμερα θα ξαναπάω το παιδί στο γιατρό να δει την εξέλιξη του.Είναι επιτέλους καλά και΄εγώ ησύχασα!

Είμαι σίγουρη ότι θα έχετε καλά νεά!

Σήμερα κορίτσια η μανούλα μου μαντέψτε........μαγειρευει φακές!!!!

Της αγίας φακής σήμερα!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

..........

Με τόσα που γράφουμε όντως που θα δει η Κάντυ μας τις ευχές;

...........

Καλημέρα , καλημέρα !!!

Η Κάντυ βεβαίως και διάβασε όοοολες σας τις ευχές και σας ευχαριστώ πολύ -πολύ !

Περάσαμε όμορφα οι 4 μας... στο γύρνα από το μάθημα σταματήσαμε σε γνωστό ζαχαροπλαστείο... πήρα μια τούρτα - γουρούνι και κεράκια... όχι, δεν υποννοούσα κάτι άσχημο για τον αγαπούλη, απλά. ΜΟΝΟ αυτή είχε μείνει... ε, εντάξει, είχε πλάκα !!!! Με το που την είδαν τα παιδιά άρχισαν να λένε το γνωστό τραγουδάκι "ανέβηκα σε ένα βουνό και είδα ένα γουρούνι...." είχαν πολύ γέλιο !

Είπαμε το Χρόνια πολλά, σβήσαμε τα κεράκια μας... πραγματικά, τί όμορφο που είναι να ακούω τον Νικόλα να λέει στον μπαμπά του "Να ζήσεις !" και την Σεμίνα να φωνάζει "Χρόνια πολλάαααα !" άει στο καλό μου, συγκινούμαι μόνη μου !

Τελικά, φάγαμε από εκείνο το ... παστίτσιο... και ναι, τε λεί ω σ ε ! χα χα

Για σήμερα, φακές από προχθές - ε, αύριο θα το τσικνήσουμε έτσι ? τί στο καλό ?

Στον διάλογό σας περί αδειών κλπ κλπ ναι, είναι καλό που μπορούν έστω κάποιες γυναίκες να πάρουν μέχρι και 1 έτος άδεια ανατροφής τέκνου μετ' αποδοχών... κι εγώ αν μπορούσα, φυσικά και θα το έκανα... για την επαπειλούμενη δεν συμφωνώ (αν δεν υφίσταται όντως λόγος υγείας / το θεωρώ ανήθικο και "γρουσουζιά"-γαϊδουριά)....

δεν είναι καλό που ΔΕΝ μπορούν ΌΛΕΣ οι γυναίκες να έχουν το δικαίωμα αυτό...

Εγώ στον ιδ. τομέα, υποτίθεται, ότι θα μπορούσα να κάνω χρήση του επιπλέον 6μηνου μέσω ΟΑΕΔ, το οποίο δεν πήρα ποτέ, γιατί όταν ρώτησα... με κοίταξαν κάπως και μου είπαν "Μα ναι, βέβαια, αν θες... θα είσαι η πρώτη που θα το ζητήσει..." (και η μοναδική, μη σου πω....) οπότε το χαιρέτησα το όνειρο... τεσπα... :-(

Έχω και σίδερο... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...