Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γιαουρτλου με σουτζουκακια? Ακουγεται ενδιαφερον...Τρελλαινομαι για φαγακια απο τα βορεια, οταν ειχα παει Θεσσαλονικη ειχα ξεσκιστει στα Σαλονικιωτικα βαρεια και πικαντικα φαγητα. Επισης μου αρεσαν τα Ποντιακα, η πρωην συγκατοικος ηταν Ποντια και μαγειρευε τελεια. Πες και σε μενα τη νοτια τη συνταγη Χρυσοβαλαντω αν δε σου κανει κοπο...

ειναι πανευκολη η συνταγη απο το ιντερνετ την ειχα βρει...η συνταγη που κανεις στα σουτζουκακια ειναι ιδια δεν εχει καμια παραλλαγη την σαλτσα την κανεις οπως κανεις κ στα φαγητα απλως βαζεις κ ενα ξυλακι κανελα...θα παρεις πιτες του γυρου θα τις ψησεις για λιγο στο γκριλ κ μετα βαζεις στο πιατο την πιτα απο πανω βαζεις γιαουρτι στραγγιστο μετα 2-3 σουτζουκακια απο πανω την σαλτσα κ αν θελεις ξαναπροσθετεις απο πανω γιαουρτι...αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες πηγαινε συνταγες της παρεας εχει πολυ οραιες συνταγες....ειναι ευκολο φαγακι....ααα τα σουτζουκακια τα τηγανιζεις...καλη επιτυχια


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εβιρι τοσος θαυμασμος για τα σμυρνειικα?

Ο θαυμασμός πήγαινε στο ότι ασχολήθηκες με κάτι πολύ ωραίο, παραδοσιακό και χρονοβόρο ταυτόχρονα.

σήμερα έμαθα πως μια γνωστη μου η οποία είναι δημ.υπάλληλος ανεύ αντικειμένου και που καθόταν μέχρι πρόσφατα αφού είχε γεννήσει θα πάρει άλλον ενάμισι χρόνο άδεια μετ'αποδοχών επειδή είναι πάλι έγκυος.

Πραγματικά έχει καταντήσει ανήθικο το πόσο διαφορετική αντιμετώπιση υπάρχει ανάμεσα στο δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα στις εγκύους και λεχώνες. Αν σκεφτεί κανείς σε βάθος χρόνου και ταυτόχρονα σε εύρος τις θέσεις που καταλαμβάνουν οι έγκυοι και τον πραγματικό χρόνο εργασίας που προσφέρουν σε σχέση με τα χρήματα που παίρνουν, είναι όχι μόνο η μέρα με τη νύχτα, αλλά κάτι παραπάνω. Δηλαδή, μία και μόνο γυναίκα αν σκεφτεί κανείς ότι θα κάνει 2-3 παιδιά, ούσα στο δημόσιο, δε θα πρέπει να δουλεύει για τουλάχιστον 4-6 χρόνια. Αν το βάλεις αυτό σε εύρος δηλαδή σε αριθμό γυναικών δημοσίων υπαλλήλων στο σύνολο του δημοσίου τομέα, τότε σίγουρα το μισό δημόσιο υπαλληλικό προσωπικό (ή έστω λιγότερο γιατί δεν είναι και τόσες οι έγκυοι) είναι απών. Δηλαδή λες για όνομα του Θεού. Είπαμε να υποστηρίξουμε την υπογεννητικότητα αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο.

Εγώ σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με πράσα, καρότα και αρακά για τον μπέμπη, και το τσάκισε!

Γεια σου Μπίγκι, καλωσόρισες και να σου ζήσει το μωράκι σου.

Ναι, κι εγώ εδώ, κάτω από το μεγάλο σύννεφο :lol:

Είσαι χρόνια στην Αγγλία;

Link to comment
Share on other sites

Φουμπη, τα δικα μου πως νομιζεις οτι ειναι...:D

:lol::lol::lol:σε κατανοώ!

margi αν διαβάσεις τα ποστ μου λέω ακριβώς το ίδιο πράγμα.Δεν λέω ότι κακώς τα έχουν τα δικαιώματα οι δημ.υπάλληλοι αλλά ότι θα έπρεπε να τα έχουν όλες οι μαμάδες.

Κι επίσης τονίζω πως δεν αναφερόμουν σε δημ.υπαλλήλους που βγάζουν τίμια το ψωμί τους αλλά σε κηφήνες που ξύνονται ανευ αντικειμένου...


Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι βρε κορίτσια πως ο καιρός εκεί δεν παλεύεται.Μια βδομάδα έμεινα όλη κι όλη και έπαθα κατάθλιψη.Τι μουντός καιρός.Ισως βέβαια να πέτυχα και τις μέρες

Τις μέρες πέτυχες, τις μέρες. Τις 360 συννεφιασμένες σε σύνολο 365 :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεγηγηθώ παιδιά δεν έχω. Οταν έρεθι η ώρα να κάνω, αν ισχύει ακόμη το παρόν σύστημα, θα πάρω επαπειλούμενη. Δεν θα την διακινδυνεύσω την εγκυμοσύνη μου, η οποία, αν ποτέ έρθει, θα έχει έρθει μετά από πολυετείς προσπάθειες......Και δεν με νοιαζει αν θα με πληρώνουν ή όχι. Θα φύγω και ανευ αποδοχων......

Μαρτζι, καταλαβαινω τι λες, δεν πιστευω οτι υπαρχει καποιος που να κατηγορει τους καθηγητες οτι..χρυσοπληρωνονται!

Μιλησα για τις αδειες εδω και εξηγησα πως εχουν τα πραγματα, και πως μαλλον (δυστυχως) θα γινουν και στην Ελλαδα. Εγω εδω δεν εχω δικαιωμα να παρω "επαπειλουμενη" , απλα αναρρωτικη, και οχι μονο θα πληρωθω ψιχουλα, ρισκαρω μετα να μη βρισκω δουλεια διοτι οι εργοδοτες οταν βλεπουν οτι εχεις παρει αναρρωτικη το μετρανε κατα σου.

Αδεια ..να μεγαλωσεις το παιδι σου και τετοια δεν υπαρχουν. Μακαρι να μη γινουν και στην Ελλαδα ετσι τα πραγματα αλλα πολυ το φοβαμαι. Ολοι πρεπει να παλεψουμε για ισοτιμα δικαιωματα αλλα οχι προς τα κατω-προς τα πανω.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για τα καλωσορίσματα! :-)

Για να μην παρεγηγηθώ παιδιά δεν έχω. Οταν έρεθι η ώρα να κάνω, αν ισχύει ακόμη το παρόν σύστημα, θα πάρω επαπειλούμενη. Δεν θα την διακινδυνεύσω την εγκυμοσύνη μου, η οποία, αν ποτέ έρθει, θα έχει έρθει μετά από πολυετείς προσπάθειες......Και δεν με νοιαζει αν θα με πληρώνουν ή όχι. Θα φύγω και ανευ αποδοχων......

Να ρωτήσω κάτι; Σε τι κίνδυνο μπορεί να βάζει τον εαυτό της μια καθηγήτρια κάνοντας απλά τη δουλειά της; Δεν την καταλαβαίνω αυτή τη λογική που λέει "θα πάρω επαπειλούμενη". Γιατί να πάρεις επαπειλούμενη; Οι περισσότερες εγκυμοσύνες είναι στρωτές και μπορείς να κάνεις όχι μόνο την κανονική σου εργασία αλλά και παραπάνω. Γιατί να εκμεταλλευτείς το σύστημα που είναι υπέρ γενναιόδωρο (τουλάχιστον σε σύγκριση με την Αγγλία) και να κάθεσαι σπίτι σου (να κάνεις τι??) αντί να κάνεις την εργασία σου για την οποία πληρώνεσαι;

Δεν μιλάω για περιπτώσεις πραγματικά επαπειλούμενης εγκυμοσύνης, π.χ. να πάθεις αποκόλληση πλακούντα (φτου φτου μακριά από εμάς), απλά αναρωτιέμαι με ποιο σκεπτικό προεξοφλείς ότι θα είναι καλύτερα να μην δουλεύεις ενώ είσαι έγκυος αν δεν συντρέχει κάποιος λόγος; Έγκυος θα είσαι, όχι άρρωστη.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Τις μέρες πέτυχες, τις μέρες. Τις 360 συννεφιασμένες σε σύνολο 365 :P

ε μα είδες γκαντεμιά...ενώ μπορούσα να είχα πετύχει τις 5 στις 365...μετά θα μπορούσα να παίξω και ένα τζόκερ:rolleyes::tongue::lol:


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ωωωωωωωχ... διαβάζοντας τα όσα ενδιαφέροντα γράφετε, ξέχασα τι ήθελα να σχολιάσω!:mrgreen:

Για να κάνω μια προσπάθεια...

Love, να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου, να τα εκατοστήσει!!

Φέφη, μπράβο για το σχολείο! Καλή αρχή! Γιατί καλέ να έχει πρόβλημα το παιδί που θα είναι μόνο του? Μια χαρά θα τα πάει!

Άννια, ξεκουράσου όσο μπορείς!

Μαράκι, έχει εδώ κανένα καφέ-Πάτρα για να μπεις να πάρεις ιδέες/προτάσεις? Εμένα γενικά τα catering στην εκκλησία δεν μ' αρέσουν...

Αγγελική, τέλεια η δεύτερη "μανούλα" του γιού σου!!

Δωράκιιιιιιιιιιιιι, που είσαι κορίτσι μου?:confused::confused:

Άννααααααα, δίνω στον άντρα σου το βραβείο του πιο τρυφερού συζύγου του καφέ μας!!!! Πάντα έτσι να είσαστε κοριτσάκι μου και με το καλό να έρθει ο λεβέντης σας!!!!

Δεν είμαι πιο αισιόδοξη για την γενικότερη κατάσταση (έχω λυσσάξει να γράφω από κει:rolleyes:), μάλλον είμαι όλο και πιο απαισιόδοξη... αλλά είπα να κάνω μια ανακωχή με τον εαυτό μου γιατί θα μου στρίψει.:cool:

Α! Δεν σας είπα! Εντάξει, εννοείται πως δεν πιστεύουμε στη συγκεκριμένη μέρα/εορτασμό. Το πρωί όμως που ξυπνήσαμε, ο ζώπυρος με το καλημέρα μου είπε χρόνια πολλά:shock: και με φίλησε. Αφού - εξαιτίας αυτού - ανταλλάξαμε κάποια αστεία μεταξύ μας:tongue:, έρχεται ο γιος μου ξαφνικά (ο οποίος ετοιμαζόταν για το σχολείο εκείνη την ώρα) και μας λέει : Μα καλά... Εσείς γιατί εύχεστε ο ένας στον άλλο? Σήμερα γιορτάζουν οι ερωτευμένοι, όχι οι παντρεμένοι!!!

χαχαχαχαχαχα αχαχαχαχα αχαχαχα, πεθάναμε στα γέλια!!!!!

(από τρελλό κι από μικρό... μαθαίνεις την αλήθεια...:roll:)

Εντωμεταξύ, τι φαγητάρες έχετε προτείνει σήμερα? Σλουρπ!!!

υ.γ. Biggi, καλώς όρισες!!


Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:σε κατανοώ!

margi αν διαβάσεις τα ποστ μου λέω ακριβώς το ίδιο πράγμα.Δεν λέω ότι κακώς τα έχουν τα δικαιώματα οι δημ.υπάλληλοι αλλά ότι θα έπρεπε να τα έχουν όλες οι μαμάδες.

Κι επίσης τονίζω πως δεν αναφερόμουν σε δημ.υπαλλήλους που βγάζουν τίμια το ψωμί τους αλλά σε κηφήνες που ξύνονται ανευ αντικειμένου...

Εδώ συμφωνώ κι εγώ......Σίγουρα δεν πρέπει να γίνεται κατάχρηση. Κι εγώ θυμώνω κατά καιρούς με συναδέλφους που υπολογίζουν πότε να μείνουν έγκυες για να μην μπουν καθόλου στην τάξη και ω! του θαύματος τα καταφέρνουν. Οχι με τέτοια δεν συμφωνώ ούτε κι εγώ. Κι εμείς που προσπαθούμε να μείνουμε όποτε να΄ναι, γιατί πολύ απλά θέλουμε ένα παιδάκι όχι για να μην δουλέψουμε, αλλά γιατί μας λείπει από την ζωή μας, δεν έρχεται ποτέ. Δεν ξέρω, αλλά καμία φορά σκέφτομαι πως όταν πάψουν να υφιστανται αυτά τα προνόμια για τις έγκυες, ίσως τότε καταφέρω να μείνω εγώ.....:tongue:

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λες για όνομα του Θεού. Είπαμε να υποστηρίξουμε την υπογεννητικότητα αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο.

ναι είδες?πρέπει να στηρίξουμε την υπογεννητικότητα στους δημ.υπαλλήλους να μην εκλείψει το είδος.:lol::lol::lol:πλακίτσα μη βαράτε


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω εδω δεν εχω δικαιωμα να παρω "επαπειλουμενη" , απλα αναρρωτικη, και οχι μονο θα πληρωθω ψιχουλα, ρισκαρω μετα να μη βρισκω δουλεια διοτι οι εργοδοτες οταν βλεπουν οτι εχεις παρει αναρρωτικη το μετρανε κατα σου.

Καλά, αυτό στάνταρ. Δεν συμφέρει να πάρεις αναρρωτική που δεν την χρειάζεσαι, δεν θα μπορείς να βρεις δουλειά΄μετά. Ακόμα και στην ίδια εταιρεία να μείνεις (αν εργάζεσαι στον ιδ. τομέα) ουσιαστικά λες μπάι μπάι στις προαγωγές, τις μετεκπαιδεύσεις κ.λπ. κ.λπ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για τα καλωσορίσματα! :-)

Να ρωτήσω κάτι; Σε τι κίνδυνο μπορεί να βάζει τον εαυτό της μια καθηγήτρια κάνοντας απλά τη δουλειά της; Δεν την καταλαβαίνω αυτή τη λογική που λέει "θα πάρω επαπειλούμενη". Γιατί να πάρεις επαπειλούμενη; Οι περισσότερες εγκυμοσύνες είναι στρωτές και μπορείς να κάνεις όχι μόνο την κανονική σου εργασία αλλά και παραπάνω. Γιατί να εκμεταλλευτείς το σύστημα που είναι υπέρ γενναιόδωρο (τουλάχιστον σε σύγκριση με την Αγγλία) και να κάθεσαι σπίτι σου (να κάνεις τι??) αντί να κάνεις την εργασία σου για την οποία πληρώνεσαι;

Δεν μιλάω για περιπτώσεις πραγματικά επαπειλούμενης εγκυμοσύνης, π.χ. να πάθεις αποκόλληση πλακούντα (φτου φτου μακριά από εμάς), απλά αναρωτιέμαι με ποιο σκεπτικό προεξοφλείς ότι θα είναι καλύτερα να μην δουλεύεις ενώ είσαι έγκυος αν δεν συντρέχει κάποιος λόγος; Έγκυος θα είσαι, όχι άρρωστη.

Ζεις στην Αγγλια και προφανώς δεν γνωρίζεις ότι οι νέες καθηγήτριες - ειδικά στην επαρχία- για να πάνε στο σχολείο τους μπορει να ταξιδεύουν και 200 χιλ την μέρα. Ως αναπληρώτρια έκανα άπειρα χιλ καθημερινα. Επίσης πολλές όπως είπα παραπάνω είναι διορισμένες σε μακρινά από τις οικογένειες τους μέρη, χωρίς γιατρό και νοσοκομεία. Θα διακινδυνεύσουν να περάσουν την εγκυμοσύνη τους μόνες τους χωρίς καμία φροντίδα; Αν το σχολείο έίναι στον τόπο σου, ναι! αν η εγκυμοσύνη είναι ευκολη, μπορείς να πας και να δουλέψεις, προσέχοντας βέβαια να μην σε χτυπήσει κατά λάθος κάποιος μαθητής που τρέχει σαν μανιασμένος.....μην αρπάξεις καμία ίωση από τα τόσα παιδιά ή μην κρυώσεις βαριά μέσα σε σχολεία χωρίς θέρμανση!!!

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ωωωωωωωχ... διαβάζοντας τα όσα ενδιαφέροντα γράφετε, ξέχασα τι ήθελα να σχολιάσω!:mrgreen:

Για να κάνω μια προσπάθεια...

Love, να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου, να τα εκατοστήσει!!

Φέφη, μπράβο για το σχολείο! Καλή αρχή! Γιατί καλέ να έχει πρόβλημα το παιδί που θα είναι μόνο του? Μια χαρά θα τα πάει!

Άννια, ξεκουράσου όσο μπορείς!

Μαράκι, έχει εδώ κανένα καφέ-Πάτρα για να μπεις να πάρεις ιδέες/προτάσεις? Εμένα γενικά τα catering στην εκκλησία δεν μ' αρέσουν...

Αγγελική, τέλεια η δεύτερη "μανούλα" του γιού σου!!

Δωράκιιιιιιιιιιιιι, που είσαι κορίτσι μου?:confused::confused:

Άννααααααα, δίνω στον άντρα σου το βραβείο του πιο τρυφερού συζύγου του καφέ μας!!!! Πάντα έτσι να είσαστε κοριτσάκι μου και με το καλό να έρθει ο λεβέντης σας!!!!

Δεν είμαι πιο αισιόδοξη για την γενικότερη κατάσταση (έχω λυσσάξει να γράφω από κει:rolleyes:), μάλλον είμαι όλο και πιο απαισιόδοξη... αλλά είπα να κάνω μια ανακωχή με τον εαυτό μου γιατί θα μου στρίψει.:cool:

Α! Δεν σας είπα! Εντάξει, εννοείται πως δεν πιστεύουμε στη συγκεκριμένη μέρα/εορτασμό. Το πρωί όμως που ξυπνήσαμε, ο ζώπυρος με το καλημέρα μου είπε χρόνια πολλά:shock: και με φίλησε. Αφού - εξαιτίας αυτού - ανταλλάξαμε κάποια αστεία μεταξύ μας:tongue:, έρχεται ο γιος μου ξαφνικά (ο οποίος ετοιμαζόταν για το σχολείο εκείνη την ώρα) και μας λέει : Μα καλά... Εσείς γιατί εύχεστε ο ένας στον άλλο? Σήμερα γιορτάζουν οι ερωτευμένοι, όχι οι παντρεμένοι!!!

χαχαχαχαχαχα αχαχαχαχα αχαχαχα, πεθάναμε στα γέλια!!!!!

(από τρελλό κι από μικρό... μαθαίνεις την αλήθεια...:roll:)

Εντωμεταξύ, τι φαγητάρες έχετε προτείνει σήμερα? Σλουρπ!!!

υ.γ. Biggi, καλώς όρισες!!

Ζωπυρον ΕΓΡΑΨΕ ο γιος σου!!!

Η γιορτη των ερωτευμενων ειναι για οταν ειμασταν λυκειο που αφιερωναμε τραγουδακια ο ενας στον αλλο και λιωναμε :-P

Τα σμυρνεικα παιδια ειναι πολυ ευκολα θα ψαξω στα αρχεια μου (Κα Γκε ΜΠΕΕ) για τη συνταγη να τη βαλω.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Δεν σας είπα! Εντάξει, εννοείται πως δεν πιστεύουμε στη συγκεκριμένη μέρα/εορτασμό. Το πρωί όμως που ξυπνήσαμε, ο ζώπυρος με το καλημέρα μου είπε χρόνια πολλά:shock: και με φίλησε. Αφού - εξαιτίας αυτού - ανταλλάξαμε κάποια αστεία μεταξύ μας:tongue:, έρχεται ο γιος μου ξαφνικά (ο οποίος ετοιμαζόταν για το σχολείο εκείνη την ώρα) και μας λέει : Μα καλά... Εσείς γιατί εύχεστε ο ένας στον άλλο? Σήμερα γιορτάζουν οι ερωτευμένοι, όχι οι παντρεμένοι!!!

:lol::lol::lol::lol:μα κι εσείς πηγαίνατε γυρεύοντας...παντρεμένοι άνθρωποι:tongue:

ΦΕΦΗΗΗΗ..ξέχασα να σου πω ένα καλό που μου είχαν πει στον παιδικό για το σχολικό.Τις πρώτες μέρες το πηγαίνεις εσύ για λίγες ώρες,μετά το πας εσύ και γυρίζει με το σχολικό.Ετσι μαθαίνει πως το σχολικό είναι οκ γιατί μας γυρίζει σπίτι.Ετσι δεν το φοβάται όταν ξεκινήσει να φεύγει και μ'αυτό!Σ'εμάς είχε δουλέψει!


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μακάρι να έμενα έγκυος, να είχα καλή εγκυμοσύνη κι ας δούλευα. Τι μου λέτε τώρα;;;Φιλη μου έγκυος τρέχει στον ιδιωτικό τομέα όλη μέρα, ανεβοκατεβαίνει σκαλιά και σκοτώνεται στην κούραση. Ε, λοιπον, εγώ η δημ υπάλλ, με τόσα δικαιώματα, εύχοαμαι να ήμουν στην θέση της! Τι λέμε τώρα! Να είμαστε καλά να λέμε.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...