Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αννα πες μου οτι ξερεις ενα φαγητο που λεγεται μπλινι...γενικως δηλαδη ολες οι ποντιακες πιτες που ειχα δοκιμασει ηταν τελειες.

βεβαιως αυτο ειναι σαν ομελετα ρολο με τυρια ή κυμα!παναγια μου τι ειπες τωρα!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κου κου!

Τι κάνετε κοριτσάρες μου?Εμένα μ'έχει πιάσει ένα απίστευτο άγχος...δεν ξέρω που θα πάει η κατάσταση.

Εχουμε σκάσει άπ'το φαί αυτές τις μέρες.Τρώμε τα περισσέματα απ'το πάρτι και έκανε και η μαμά μου πατάτες με κρέας στον ξυλόφουρνο,τρώμε δυο μέρες και δεν λέει να τελειωσει.

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.

Καντυ μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Περιστέρω μου μπράβο!Αν κι εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως δεν χρειάζεσαι δίαιτα.

Φεφάκι μπράβο για τον παιδικό!

Πάντως κι εμένα που η μαμά μου ασχολείται με τα αγροτικά κάθε άλλο παρά πλούσια έγινε...κι αυτό που λέει η kagly πως σε μια μέρα μπορεί να καταστραφούν όλα είναι η τραγική αλήθεια.Ξέρετε πόσες φορές τα χάσαμε όλα και δεν πήραμε ούτε λεπτό αποζημίωση?

Θ έλω να γράψω κι άλλα γιατί σήμερα έμαθα κάποια νέα και με έπιασε τόσος θυμός αλλά δεν θέλω να το πάω πάλι να το πάω αλλού το θέμα.

Φιλιά σε όλες!!!


Link to comment
Share on other sites

βεβαιως αυτο ειναι σαν ομελετα ρολο με τυρια ή κυμα!παναγια μου τι ειπες τωρα!!!!!!

Δωσε αναλυτική συνταγή ΤΩΡΑ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Δωσε αναλυτική συνταγή ΤΩΡΑ!

xaxaxaxa μωρε ξερω να τρωω δεν ξερω να το κανω:tongue::tongue::tongue:!θα ρωτησω την θεια μου κ θα σας πω:D:D:D!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κου κου!

Τι κάνετε κοριτσάρες μου?Εμένα μ'έχει πιάσει ένα απίστευτο άγχος...δεν ξέρω που θα πάει η κατάσταση.

Εχουμε σκάσει άπ'το φαί αυτές τις μέρες.Τρώμε τα περισσέματα απ'το πάρτι και έκανε και η μαμά μου πατάτες με κρέας στον ξυλόφουρνο,τρώμε δυο μέρες και δεν λέει να τελειωσει.

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.

Καντυ μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Περιστέρω μου μπράβο!Αν κι εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως δεν χρειάζεσαι δίαιτα.

Φεφάκι μπράβο για τον παιδικό!

Πάντως κι εμένα που η μαμά μου ασχολείται με τα αγροτικά κάθε άλλο παρά πλούσια έγινε...κι αυτό που λέει η kagly πως σε μια μέρα μπορεί να καταστραφούν όλα είναι η τραγική αλήθεια.Ξέρετε πόσες φορές τα χάσαμε όλα και δεν πήραμε ούτε λεπτό αποζημίωση?

Θ έλω να γράψω κι άλλα γιατί σήμερα έμαθα κάποια νέα και με έπιασε τόσος θυμός αλλά δεν θέλω να το πάω πάλι να το πάω αλλού το θέμα.

Φιλιά σε όλες!!!

Φουμπη τι εγινε? Τι νεα εμαθες?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Φουμπη τι εγινε? Τι νεα εμαθες?

σήμερα έμαθα πως μια γνωστη μου η οποία είναι δημ.υπάλληλος ανεύ αντικειμένου και που καθόταν μέχρι πρόσφατα αφού είχε γεννήσει θα πάρει άλλον ενάμισι χρόνο άδεια μετ'αποδοχών επειδή είναι πάλι έγκυος.

Ενιωσα τόσο θυμό ρε κορίτσια με το κωλοσύστημα μας.Παντού γύρω κατηγορούν τους ελεύθερους επαγγελματίες που φοροδιαφεύγουν,που τα βάζουν στην τσέπη κλπ. Πληρώνα τα πάντα,προσπαθούσα να είμαι τύπική στις υποχρεώσεις μου.Εμένα όμως με ρώτησε κανείς αν μου έφταναν τα 800ευρώ που έχω πάρει όλα κι όλα σαν επίδομα τοκετού ?να πληρώσω τι? Με ρώτησε κανείς αν πρέπει να κλείσω το γραφείο μου για να μεγαλώσω το παιδί μου αφού δεν δικαιούμαι άδεια μητρότητας? Με ρώτησε κανείς αν βγαίνουμε τώρα που μπαίνει στο σπίτι μόνο ένας μισθος?Η μάλλον καλύτερα έμπαινε γιατί ούτε καν αυτός έρχεται τώρα που έκαναν έτσι την οικοδομή...

Δεν είμαστε όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες ούτε Γαβαλάδες ,ούτε Λιάτσηδες...

Δεν θα έπρεπε να προστατεύεται η μητρότητα σε όποιον τομέα κι αν δραστηριοποιήσε?

Κι από πάνω να με λένε και ηλίθια που τσίμπησα το δόλωμα και πήρα δάνεια. Τα πήρα γιατί ήθελα να δημιουργήσω τις βάσεις για ένα καλύτερο μέλλον για τα παιδιά μου.Και όταν το πήραμε δεν ήταν έτσι η κατάσταση.Ούτε να το φανταστούμε δεν γινόταν.

Γιατί πρέπει για όλα να μας διχάζουν?

Τα 'πα και ξεθύμανα.

Συγνώμη κορίτσια


Link to comment
Share on other sites

σήμερα έμαθα πως μια γνωστη μου η οποία είναι δημ.υπάλληλος ανεύ αντικειμένου και που καθόταν μέχρι πρόσφατα αφού είχε γεννήσει θα πάρει άλλον ενάμισι χρόνο άδεια μετ'αποδοχών επειδή είναι πάλι έγκυος.

Ενιωσα τόσο θυμό ρε κορίτσια με το κωλοσύστημα μας.Παντού γύρω κατηγορούν τους ελεύθερους επαγγελματίες που φοροδιαφεύγουν,που τα βάζουν στην τσέπη κλπ. Πληρώνα τα πάντα,προσπαθούσα να είμαι τύπική στις υποχρεώσεις μου.Εμένα όμως με ρώτησε κανείς αν μου έφταναν τα 800ευρώ που έχω πάρει όλα κι όλα σαν επίδομα τοκετού ?να πληρώσω τι? Με ρώτησε κανείς αν πρέπει να κλείσω το γραφείο μου για να μεγαλώσω το παιδί μου αφού δεν δικαιούμαι άδεια μητρότητας? Με ρώτησε κανείς αν βγαίνουμε τώρα που μπαίνει στο σπίτι μόνο ένας μισθος?Η μάλλον καλύτερα έμπαινε γιατί ούτε καν αυτός έρχεται τώρα που έκαναν έτσι την οικοδομή...

Δεν είμαστε όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες ούτε Γαβαλάδες ,ούτε Λιάτσηδες...

Δεν θα έπρεπε να προστατεύεται η μητρότητα σε όποιον τομέα κι αν δραστηριοποιήσε?

Κι από πάνω να με λένε και ηλίθια που τσίμπησα το δόλωμα και πήρα δάνεια. Τα πήρα γιατί ήθελα να δημιουργήσω τις βάσεις για ένα καλύτερο μέλλον για τα παιδιά μου.Και όταν το πήραμε δεν ήταν έτσι η κατάσταση.Ούτε να το φανταστούμε δεν γινόταν.

Γιατί πρέπει για όλα να μας διχάζουν?

Τα 'πα και ξεθύμανα.

Συγνώμη κορίτσια

Αυτο εννοουσα και εγω λεγοντας οτι μας βαζουν να φαγωνομαστε...

Στο δημοσιο ποση αδεια δικαιουται μετ αποδοχων? Διοτι εδω και στο δημοσιο η αδεια ειναι νομιζω 6 η' 8 εβδομαδες φουλ αποδοχες, μετα μειωνεται στο μισο για 3 μηνες, μετα ενα 10% για αλλους 3 και μετα τιποτα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με πράσα, καρότα και αρακά για τον μπέμπη, και το τσάκισε! Πρώτη φορά που έφαγε κοτόπουλο με τόση όρεξη. Μέχρι τώρα δοκίμαζε, έτρωγε 5-6 κουταλίτσες και γυρνούσε τη μούρη του αλλού. Σήμερα το έφαγε όλο (200 γραμ) με όρεξη. Λίγο που έμεινε, το δοκίμασα και οφείλω να πω ότι ήταν πολύ ωραίο :mrgreen:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ελένη πως πληρώνεται κανονικότατα για τον ενάμισι χρόνο.Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.Χώρια τα επιδόματα.

Δε λέω πως είναι κακό.ΠΡΕΠΕΙ να προστατεύεται η μητρότητα.Να ισχύει όμως για όλες μας.Δεν νομίζω να υστερώ εγώ και τα παιδιά μου σε κάτι επειδή επέλεξα να μην απομυζώ το κράτος.Και δεν το γράφω σαν μομφή για όλους τους δημ.υπαλλήλους εννοείται,αλλά για τους κηφήνες που πληρώνονται χωρίς να κάνουν απολύτως ΤΙΠΟΤΑ.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με πράσα, καρότα και αρακά για τον μπέμπη, και το τσάκισε! Πρώτη φορά που έφαγε κοτόπουλο με τόση όρεξη. Μέχρι τώρα δοκίμαζε, έτρωγε 5-6 κουταλίτσες και γυρνούσε τη μούρη του αλλού. Σήμερα το έφαγε όλο (200 γραμ) με όρεξη. Λίγο που έμεινε, το δοκίμασα και οφείλω να πω ότι ήταν πολύ ωραίο :mrgreen:

Μπράβο μπίγκι ...πόσο είναι ο μικρούλης?


Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τους δημόσιους υπαλλήλους είναι πολύπλοκο. Εμένα δεν με πειράζει να έχουν περισσότερα ή διαφορετικά προνόμια, εκείνο που με πειράζει είναι όταν κάνουν τους έξυπνους. Ή όταν νομίζουν ότι είναι υπεράνω απολύσεων, περικοπών μισθών, μειώσεων ωρών κ.λπ. Αυτό είναι που μου τη σπάει.

Μπράβο μπίγκι ...πόσο είναι ο μικρούλης?

9 μηνών είναι :-)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τους δημόσιους υπαλλήλους είναι πολύπλοκο. Εμένα δεν με πειράζει να έχουν περισσότερα ή διαφορετικά προνόμια, εκείνο που με πειράζει είναι όταν κάνουν τους έξυπνους. Ή όταν νομίζουν ότι είναι υπεράνω απολύσεων, περικοπών μισθών, μειώσεων ωρών κ.λπ. Αυτό είναι που μου τη σπάει.

Εμένα πάλι με πειράζει βρε μπίγκι.

Με πειράζει ο ελ.επαγγελματίας να σκίζεται όλη μέρα στη δουλειά και στο τέλος να μην του μένει τίποτα.Και να τον θεωρούν και απατεώνα.

Με πειράζει ο ιδ.υπάλληλος να σκίζεται επίσης στη δουλειά,να ζει με τον φόβο της απόλυσης και να παίρνει ψίχουλα στις περισσότερες περιπτώσεις.

Μ'ενοχλεί να υπάρχουν δημ.υπάλληλοι που τρώνε όλο το παλούκι και παρ'όλα αυτά να τσουβαλιάζονται γιατί οι υπόλοιποι απλά φυτοζωούν αρμέγοντας την χρυσή αγελάδα.

Όλοι οι υπόλοιποι είμαστε τα κορόιδα και οι πιο άθλιοι έχουν έναν σταθερό μισθό που είναι και πιο υψηλός απ'των άλλων?Γιατί?

9 μηνών είναι :-)

να τον χαίρεσαι!!!


Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ελένη πως πληρώνεται κανονικότατα για τον ενάμισι χρόνο.Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.Χώρια τα επιδόματα.

Δε λέω πως είναι κακό.ΠΡΕΠΕΙ να προστατεύεται η μητρότητα.Να ισχύει όμως για όλες μας.Δεν νομίζω να υστερώ εγώ και τα παιδιά μου σε κάτι επειδή επέλεξα να μην απομυζώ το κράτος.Και δεν το γράφω σαν μομφή για όλους τους δημ.υπαλλήλους εννοείται,αλλά για τους κηφήνες που πληρώνονται χωρίς να κάνουν απολύτως ΤΙΠΟΤΑ.

Συμφωνω θα επρεπε να ισχυουν τα ιδια για ολους.

Aλλα και εδω νομιζω δεν ισχυουν τα ιδια για ολους. Δηλαδη διαφορετικες εταιρειες δινουν διαφορετικο χρονο αδειας μητροτητας. Δε ξερω τι ισχυει για ελευθερουσ επαγγελματιες αλλα δε νομιζω να παιρνουν κατι περα απο επιδομα τοκετου. Ας με διορθωσει η Μπιγκι αν γνωριζει....


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα τι κανετε?χρονια πολλα στον αντρα της μεταξιας μας,και σε ολες λογο της ημερας(αν και δεν τα πολυπιστευω)επισης χρονια πολλα στο βαφτηστηρι της Μαριας....Εμεις σημερα εδω σπιτι πολυ βροχη απο το μεσημερι και κρυο παλι,εγω βαριεμε απαισια και εχω τρομερη υπνηλια ανυπομονω να βαλω τα πιτσιρικια για νανι να κανω ενα μπανιο και να χουχουλιασω στο καναπε με καμια ταινιουλα!!!!!Φουμπι μου αυτο το τελευταιο λεω να το αφησω ασχολιαστο,ξαδερφη του αντρα μου με το που διορηστικε(ειναι δασκαλα)εμεινε εγκυος εβγαζε αδειες επαπειλουμενης:!:εγκυμοσυνης χωρις κανενα προβλημα και πληρωνοτανε κανονικα γεννησε και στους 7μηνες ξαναεμεινε εγκυος το πρωτο της παιδι κλεινει τα 2 σε ενα μηνα και αυτη ακομα δεν εχει παει για δουλεια καθολου αλλα πληρωνετε κανονικα!


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...