Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

μαρια να χαιρεσαι το βαπτηστηρι σου. και εσυ συμπεθερα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου, ναναι γερος και παντα αγαπημενοι. αννουλα τι γλυκος ο αντρουλης σου, να τον χαιρεσαι!!!αγγελικουλα μου πως ειναι η κατασταση εκει??επειδη μας ειπες οτι ειχατε κατστροφη στο ενα κτιριο και μαζευτηκατε πολλοι, γιαυτο και ρωταω.φεφακι πολυ χαιρομαι για το κοριτσακι του. τελικα ποτε θα την ξεκινησετε???νομιζω οτι θα το συνηθισει με το λεωφορειο, θα βλεπει και τα αλλα παιδακια και θα ξεχνιεται. καθε αρχη και δυσκολη...ασχετο αλλα ακουσα οτι καταργουνται ο οργανισμος οργανισμος εργατικης εστιας και κατα συνεπεια και η επιδοτηση παιδικων???παντως εγω εαν εφαρμοστουν αυτα τα μετρα θα δυσκολευομαι πολυ πολυ να την στελνω σε ιδιωτικο παιδικο!!!!κριμα το παιδακι μου, ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τα έγραψα χθες αλλά είχαμε σοβαρότερα θέματα συζήτησης.

-1,6

Δηλαδή σύνολο -8,5

Πολύ καλά δηλαδή

εύγε! τέλεια!

μονδέλο μου!

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

χρονια μας πολλα ευχομαι ολες σημερα να περασετε τελειααα...εμεις εδω θα μασται δεν θα κανουμε κατι ιδιαιτερο αν κ γω οπως κ ολες μας καθε μερα το γιορταζω δεν χρειαζεται η σημερινη μερα για να το αποδειξω...το κακο ειναι οτι ειμαι στα τελειωματα οποτε δεν θα γινει τιποτα σημερα...

το μενου σημερα εχει γιαουρτλου με σουτσουκακια ειχα πολυ καιρο να το φτιαξω κ το επιθυμησα ειναι οραιο φαγακι..

καντυ να χαιρεσαι τον αντρουλη σου πολυχρονος..

καλά το φαγητό σου δεν παίζεται!

γεια σας κοριτσια, τι κανετε?

εμεις καλα, ξαχνουμε μαγαζι για το τραπεζι, δεν βρισκουμε τιποτα, ολα ειναι ακριβα, θα δουμε!

Μετα καναμε μια βολτα μεχρι την εκκλησια που θα γινει η βαπτιση να την δουμε και μετα πηγαμε και πηραμε μια φουστιτσα της μικρης και ενα πιανακι-σκυλακι.

Τι ρωτησατε για τα κουκου? εχουν 40% εκπτωση στις στολες τις αποκριατικες.

Σημερα φαγαμε φακες, εγω τις μαγειρεψα και ο αντρουλης μου ειπε οτι τις εκανα εδω πιο νοστιμες απο οτι στο σπιτι μας:rolleyes:!!!

κατα τα αλλα ουτε εμεις φυσικα γιορταζουμε την ημερα, μονο στο βαπτηστηρι μας λεμε χρονια πολλα γιατι εχει γενεθλια σημερα..

Σας φιλω και σας αγαπω ολες πολυ!

ευχαριστώ για την πληροφορία!

μια γλύκα η κοράκλα σου! κούκλα! να την χαίρεστε γερή κ χαρούμενη!

χρόνια πολλά στο βαφτιστήρι!

φεφακι πολυ χαιρομαι για το κοριτσακι του. τελικα ποτε θα την ξεκινησετε???νομιζω οτι θα το συνηθισει με το λεωφορειο, θα βλεπει και τα αλλα παιδακια και θα ξεχνιεται. καθε αρχη και δυσκολη...ασχετο αλλα ακουσα οτι καταργουνται ο οργανισμος οργανισμος εργατικης εστιας και κατα συνεπεια και η επιδοτηση παιδικων???παντως εγω εαν εφαρμοστουν αυτα τα μετρα θα δυσκολευομαι πολυ πολυ να την στελνω σε ιδιωτικο παιδικο!!!!κριμα το παιδακι μου, ....

δεν ξέρω πότε. ο φέφος λέει να περάσει το κρύο!!!!

η εβίρι εδώ θα σχολιάσει είμαι σίγουρη! πού θα πάς κύριος κρύος;

το καλύτερο με το σχολικό μου είπε η διευθύντρια είναι να την πάμε εμείς τις πρώτες μέρες. μετά με το σχολικό!

αλλά επειδή δεν οδηγώ...θα δούμε τί θα πει κ ο μπαμπάς!

κρίμα αυτό με τους παιδικούς! αν αληθεύει...δεν είμαι σίγουρη. μπορεί κάποια στιγμή να πάρω τηλέφωνο να μάθω προσωπικά!

στο σχολικό θα είναι το πρώτο παιδάκι που θα μπαίνει το πρωί!

πότε θα πας για στολή; αποτελέσματα πότε βγαίνουν;

κ εγώ θέλω να κάνω ένα τσεκ απ! το έχω αμελήσει!

με γειά τα ρουχαλάκια της καραμελίτσας!

Link to comment
Share on other sites

μαρια να χαιρεσαι το βαπτηστηρι σου. και εσυ συμπεθερα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου, ναναι γερος και παντα αγαπημενοι. αννουλα τι γλυκος ο αντρουλης σου, να τον χαιρεσαι!!!αγγελικουλα μου πως ειναι η κατασταση εκει??επειδη μας ειπες οτι ειχατε κατστροφη στο ενα κτιριο και μαζευτηκατε πολλοι, γιαυτο και ρωταω.φεφακι πολυ χαιρομαι για το κοριτσακι του. τελικα ποτε θα την ξεκινησετε???νομιζω οτι θα το συνηθισει με το λεωφορειο, θα βλεπει και τα αλλα παιδακια και θα ξεχνιεται. καθε αρχη και δυσκολη...ασχετο αλλα ακουσα οτι καταργουνται ο οργανισμος οργανισμος εργατικης εστιας και κατα συνεπεια και η επιδοτηση παιδικων???παντως εγω εαν εφαρμοστουν αυτα τα μετρα θα δυσκολευομαι πολυ πολυ να την στελνω σε ιδιωτικο παιδικο!!!!κριμα το παιδακι μου, ....

Αφροδίτη ευτυχώς τα πράγματα είναι καλύτερα σήμερα. Τελικά είχε καεί ένα μέρος του κτιρίου και στο υπόλοιπο γινόταν χαμός από μουτζούρα και στάχτες. Χθες και σήμερα δούλευαν πυρετωδώς τα συνεργεία καθαρισμού και επέστρεψαν στην βάση τους οι επισκέπτές μας!

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν, εγω δεν είμαι φαν αυτης της μέρας. Ετσι κι αλλιώς κάθε μέρα νιώθω ερωτεύμενη.

Λαβ να χαίρεσαι τον αντρούλη σου.

Μαρία να χαίρεσαι το βαφτηστηρί σου και τη κορούλα σου η οποία είναι μια κούκλα.

Φέφη καλή αρχή να έχει η Σύσα.

Αχ να σας πω ο Νικόλας πως του χει κολλήσει το σχολικό.

Περνάει κάθε μέρα ένα σχολικό και φέρνει 2 παιδάκια στη γειτονιά. Και μια μέρα όπως τον είχα αγκαλιά και πέρναγε το σχολικό του λέω τυχαία. Κοίτα το σχολικό έφερε τα παιδάκια, που ήταν στο σχολείο. Κλπ δεν θυμάμαι τι άλλο έλεγα. Μετα απο καμιά εβδομάδα πέρναγε το σχολικό και φωναζε ο Νικόλας νονάκα και μου δείχνε το σχολικό να ξαναπώ την ιστορία. Απο το Φθινόπωρο μέχρι σήμερα αμα δούμε σχολικό γελάει το χαιρετάει φωνάζει χαρούμενο.Ειδικά οταν περνάει αυτό στη γειτονιά δίνει σόου απο χαρά.

Καλέ υπάρχουν αγρότες με Καγιέν; Πού;

Εγώ είμαι κόρη αγρότη και έχω δουλέψει στα χωράφια απο 10 χρονών. Εχω κάνει όλες τις αγροτικές δουλιές. Θεωρώ ότι είναι πολλή σκληρή δουλειά. Συν ότι ο καιρός δεν είναι σύμμαχος σου και σε μια μέρα μπορεί να χάσεις τα πάντα.Σταματάω εδώ.

Σήμερα έκανα λεμονάτο.

Περιστέρω πόσα κιλά θες να χάσεις ακόμα. Μια χαρά πας πάντως.

Η φούμπι που είναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια Καλημερα σε ολες!

Τι κανετε? Χρονια πολλα σε ολους τους ερωτευμενους! Λοβ να χαιρεσαι τον αντρα σου πολυχρονος ευχομαι!

Αννα να τον χαιρεσαι και εσυ, ειναι πολυ γλυκο αυτο που εκανε για σενα...

Παιδια ο δικος μου εχει μια ιωση και ποναει το στομαχι του :-( Σημερα βρηκε. Του πηρα ομως μια καρτουλα ρομαντικη την εγραψα και την αφησα στο τραπεζι να τη δει, μεσα σε φακελο. Βλεπει το φακελο, του λεω εχεις γραμμα. Το ανοιγει και συγκινηθηκε :tongue:

Φιλια σε ολες :P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

A και για να ειμαστε και μεσα στο θεμα...Κοτοπουλο φιλετο με λαχανικα θα φτιαξω και θα το συνοδευσω με πατατουλες τηγανητες...

Εφτιαξα και κουλουρακια σμυρνεικα χτες, επιτελους μου πετυχαν!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Του πηρα ομως μια καρτουλα ρομαντικη την εγραψα και την αφησα στο τραπεζι να τη δει, μεσα σε φακελο. Βλεπει το φακελο, του λεω εχεις γραμμα. Το ανοιγει και συγκινηθηκε :tongue:

Ρομαντική ψυχή...

Ο δικός μου,αν έκανα τέτοια χειρονομία θα με στραβοκοίταζε!

Δεν έχουμε γιορτάσει ποτε αυτή τη μέρα

Και να σας πω...Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα...

Οταν με γοήτευε σαν ιδέα αυτή η γιορτή δεν ειχα καταφερει να την γιορτάσω ποτέ

Οπότε μου...τελείωσε κι ο ενθουσιασμός

Ετσι κι αλλιώς κάθε μέρα νιώθω ερωτεύμενη.

Μπράβο!

Καλέ υπάρχουν αγρότες με Καγιέν; Πού;

Υπάρχουν,υπάρχουν...Οχι με Καγιέν,αλλά με άλλες αυτοκινητάρες.Είναι αγροτική η περιοχή μας κι εχω γνώση...

Εγώ είμαι κόρη αγρότη και έχω δουλέψει στα χωράφια απο 10 χρονών. Εχω κάνει όλες τις αγροτικές δουλιές. Θεωρώ ότι είναι πολλή σκληρή δουλειά. Συν ότι ο καιρός δεν είναι σύμμαχος σου και σε μια μέρα μπορεί να χάσεις τα πάντα.Σταματάω εδώ.

Κάγκλυ είσαι αξιέπαινη

Και μένω άφωνη!

Λίγα κορίτσια,που γνωρίζω,κόρες αγροτών εχουν κάνει κάτι ανάλογο

Περιστέρω πόσα κιλά θες να χάσεις ακόμα. Μια χαρά πας πάντως.

Ευχαριστώ

Αλλα τόσα θα ήθελα...Οχι παραπάνω

Το σκαρί μου δεν είναι για αδύνατη

Ισως είμαι και βαρυκόκκαλη και δεν φαίνονται τα κιλά μου ότι είναι πολλά

Κι η Μαρία που με είδε από κοντά ρωτούσε γιατί κάνω δίαιτα...

εύγε! τέλεια!

μονδέλο μου!

Ναι,ναι...Μανεκεν περιστερω...για παχουλά κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

Α κι εγω δεν είπα τα σημερινά μαγειρέματα

Λοιπόν,έφτιαξε ο περιστέρης φασολάδα,την οποία όμως θα φάω άυριο

Για σήμερα εφαγα μπιφτεκάκια με σαλάτα

Και πριν λίγο έφαγα μια κρεμούλα

Πώς φτιάχνετε τις κρεμούλες

Υπάρχει κάποια συνταγή εκτός από τα φακελάκια με άνθος αραβοσίτου;

Link to comment
Share on other sites

καλε τι τελεια φαγητα διαβαζω σημερις,αχ ολα τα θελω χιχιχι!αν κ ομολογω εσκασα με το φαγητο του αντρουλη,κ μου αγορασε κ γλυκακι αλλα πρεπει να το φαω(οχι ολο βεβαιως βεβαιως) κατα τις 6:30 αντι για φρουτο κ ειμαι σα να καθομαι σε αναμμενα καρβουνα!λες κ περιμενω να σφυριξει καποιος την αρχη του αγωνα χαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Ελενη ωραια η καρτουλα για τον αντρουλη!εμεις δεν τρελλαινομαστε για την γιορτη αλλα ο καλος μου ειναι ρομαντικο αγορι κ ολο κ κατι μου ετοιμαζει κ φυσικα παντα λουλουδακια κ καρτουλα!εγω φετος μονο φιλακια μπορεσα να του δωσω χιχιχι!του χρονου αγκαλια με το στρουμφακι θα του ετοιμασουμε τρελλες εκπληξεις!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μιά απορία. Έχω διαβάσει και από άλλες κοπέλες πως φτιάχνουν ομελέτα στον φούρνο, πως την κάνετε? Εγώ ξέρω μόνο την γνωστη ομελέτα που κάνουμε στο τηγάνι.....

Εγώ δεν αλλάζω τίποτα, αντί για το τηγάνι βάζω όλα τα υλικά στο ταψί.

κόρες γράφτηκε το παιδάκι μου στο σχολείο!

Εγώ να ευχηθώ καλή αρχή για όποτε πάει.

ένα προβληματάκι με το να μπω στο καφέ μας το έχω. εσείς;

Όχι κανονικά μπήκα κι εγώ.

το κακο ειναι οτι ειμαι στα τελειωματα οποτε δεν θα γινει τιποτα σημερα...

Μα δε λένε, ότι κάθε γιορτή κρατάει 40 μέρες; Επομένως, θα 'χεις και θα ξαναέχεις την ευκαιρία :wink::wink:

.

δεν ξέρω πότε. ο φέφος λέει να περάσει το κρύο!!!!

η εβίρι εδώ θα σχολιάσει είμαι σίγουρη! πού θα πάς κύριος κρύος;

χαχαχα φαντάζεσαι να ζούσατε εδώ; Δε θα το πήγαινε ποτέ το παιδί στο σχολείο. Αυτές τις μέρες ρίχνει ξανά χιόνι, αλλά τουλάχιστον χτες και σήμερα άρχισε δειλά-δειλά να ανεβαίνει η θερμοκρασία, χτες είχαμε περίπου -5 και σήμερα -2. Ζεστάθηκε το κοκαλάκι μας. Αφού έβγαλα τις δύο κουβέρτες, και κοιμάμαι μόνο με πέντε.

Παιδια ο δικος μου εχει μια ιωση και ποναει το στομαχι του :-( Σημερα βρηκε.

Περαστικά του και δεν πειράζει για τη μέρα, εσείς θα τη γιορτάσετε αύριο, μεθαύριο, το ίδιο είναι.

Εφτιαξα και κουλουρακια σμυρνεικα χτες, επιτελους μου πετυχαν!

Ουάουουουουου

Πώς φτιάχνετε τις κρεμούλες

Υπάρχει κάποια συνταγή εκτός από τα φακελάκια με άνθος αραβοσίτου;

Ρίχνεις σε κατσαρολάκι πριν ανάψεις το μάτι, ένα ποτήρι γάλα, προσθέτεις 1,5κ.σ. κορνφλάουρ και το ανακατεύεις να λιώσει, ανάβεις το μάτι. Αν αυτά τα κάνεις γρήγορα χωρίς να φύγεις από το μάτι, τότε μπορείς να το ανάψεις από την αρχή. Ρίχνεις μετά, 1-2κ.σ. ζάχαρη (ανάλογα πόσο γλυκό το θες), λίγη βανίλια με το μάτι (σαν να λέμε στη μύτη του κουταλιού), κι ανακατεύεις μέχρι να πήξει καλά. Καλύτερο ανακάτεμα στην κρέμα κάνει το αναδευτήρι αυγών.

Μπορείς να την εμπλουτίσεις με διαφορετικές γεύσεις κάθε φορά, δηλαδή να προσθέσεις 1-2κ.σ. κακάο για να γίνει σοκολατένια, ή κομματάκια σοκολάτας, ή ξύσμα λεμονιού ή πορτοκαλιού.

Κάποιες φορές είχα δοκιμάσει να λιώσω φρούτα όπως μπανάνα και μήλο ξεχωριστά και τις δύο φορές, και να τα ρίξω μέσα, αλλά το αποτέλεσμα δε μου άρεσε γιατί βγήκε στυφό. Ίσως αν έλιωνες το φρούτο θα ήταν καλύτερα να το ρίξεις μόλις κατεβάσεις την κρέμα από τη φωτιά. Δηλαδή, να μη βράσει μαζί της.

Επίσης, μπορείς να προσθέσεις ζωικό βούτυρο ή μαργαρίνη γίνεται πεντανόστιμη, αλλάααααααα πολύ παχυντική και χοληστερινούχα.

πηραμε μια φουστιτσα της μικρης και ενα πιανακι-σκυλακι.

Με 'γειες, με 'γειες.

στο βαπτηστηρι μας λεμε χρονια πολλα γιατι εχει γενεθλια σημερα..

Να τα εκατοστήσει το βαφτιστηράκι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβο βρε Εβιρι δεν ειχα δει οτι το βαπτηστηρι της Μαριας μας εχει γεννεθλια σημερα,οποτε Μαρακι να το χαιρεσαι!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

χρονια μας πολλα ευχομαι ολες σημερα να περασετε τελειααα...εμεις εδω θα μασται δεν θα κανουμε κατι ιδιαιτερο αν κ γω οπως κ ολες μας καθε μερα το γιορταζω δεν χρειαζεται η σημερινη μερα για να το αποδειξω...το κακο ειναι οτι ειμαι στα τελειωματα οποτε δεν θα γινει τιποτα σημερα...

το μενου σημερα εχει γιαουρτλου με σουτσουκακια ειχα πολυ καιρο να το φτιαξω κ το επιθυμησα ειναι οραιο φαγακι..

καντυ να χαιρεσαι τον αντρουλη σου πολυχρονος..

Γιαουρτλου με σουτζουκακια? Ακουγεται ενδιαφερον...Τρελλαινομαι για φαγακια απο τα βορεια, οταν ειχα παει Θεσσαλονικη ειχα ξεσκιστει στα Σαλονικιωτικα βαρεια και πικαντικα φαγητα. Επισης μου αρεσαν τα Ποντιακα, η πρωην συγκατοικος ηταν Ποντια και μαγειρευε τελεια. Πες και σε μενα τη νοτια τη συνταγη Χρυσοβαλαντω αν δε σου κανει κοπο...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γιαουρτλου με σουτζουκακια? Ακουγεται ενδιαφερον...Τρελλαινομαι για φαγακια απο τα βορεια, οταν ειχα παει Θεσσαλονικη ειχα ξεσκιστει στα Σαλονικιωτικα βαρεια και πικαντικα φαγητα. Επισης μου αρεσαν τα Ποντιακα, η πρωην συγκατοικος ηταν Ποντια και μαγειρευε τελεια. Πες και σε μενα τη νοτια τη συνταγη Χρυσοβαλαντω αν δε σου κανει κοπο...

αχ εγω ειμαι ποντια κ λατρευω την ποντιακη κουζινα,αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη την αποφευγω για τις καουρες!κ εχω ενα τραχανα ποντιακο καυτερο σκκετο θανατο χιχιχιχι!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

αχ εγω ειμαι ποντια κ λατρευω την ποντιακη κουζινα,αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη την αποφευγω για τις καουρες!κ εχω ενα τραχανα ποντιακο καφτερο σκκετο θανατο χιχιχιχι!!

Αννα πες μου οτι ξερεις ενα φαγητο που λεγεται μπλινι...γενικως δηλαδη ολες οι ποντιακες πιτες που ειχα δοκιμασει ηταν τελειες.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...