Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος

δεν θα πάψεις ούτε στιγμή ν΄αγωνίζεσαι για την ειρήνη και

για το δίκαιο.

Θα βγείς στους δρόμους, θα φωνάξεις, τα χείλια σου θα

ματώσουν απ΄τις φωνές

το πρόσωπό σου θα ματώσει από τις σφαίρες – μα ούτε βήμα πίσω.

Κάθε κραυγή σου μια πετριά στα τζάμια των πολεμοκάπηλων

Κάθε χειρονομία σου σα να γκρεμίζει την αδικία.

Και πρόσεξε: μη ξεχαστείς ούτε στιγμή.

Έτσι λίγο να θυμηθείς τα παιδικά σου χρόνια

αφήνεις χιλιάδες παιδιά να κομματιάζονται την ώρα που παίζουν ανύποπτα στις

πολιτείες

μια στιγμή αν κοιτάξεις το ηλιοβασίλεμα

αύριο οι άνθρωποι θα χάνουνται στη νύχτα του πολέμου

έτσι και σταματήσεις μια στιγμή να ονειρευτείς

εκατομμύρια ανθρώπινα όνειρα θα γίνουν στάχτη κάτω από τις οβίδες.

Δεν έχεις καιρό

δεν έχεις καιρό για τον εαυτό σου

αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος.

Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος (Τάσος Λειβαδίτης)

ωραιο εεε????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ηρεμια κοριτσια....δεν υπαρχει λογος να τσακωθουμε και μεταξυ μας...

για να ελαφρυνουμε λιγο το κλιμα σημερα τρωμε φακη και πιτσα απο χθες.

ασχετο αλλα τελευταια με πονανε πολυ τα ποδια μου απο τον αστραγαλο μεχρι και τις πατουσες....τι ναναι αραγε???

Link to comment
Share on other sites

ρε Φεφη πραγματικα ή με δουλευεις ή με ξανα δουλευεις!!

θα σταματησω εδω,ελπιζω το ιδιο να κανεις κ εσυ οσον αφορα εμενα!!!

καλη συνεχεια σε ολες,φιλακια πολλα!!!!!

Αννούλα μου,διάβασα και ξαναδιάβασα τα ποστ της φέφης και δεν είδα κάπου προσωπική επίθεση.Γενικά μιλούσε...Δυστυχώς στην Ελλάδα για τις διάφορες επαγγελματικές κατηγορίες ανθρώπων υπάρχουν στερεότυπες αντιλήψεις,οι οποίες όμως στηρίζονται σε πραγματικα γεγονότα που προκύπτουν από την εμπειρία του καθενός μας.Αυτό δεν σημαίνει ότι τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Εκτός κι αν μου διαφεύγει κάτι και ζητώ συγγνώμη.

Οχι να μαλώσουμε και μεταξύ μας βρε κορίτσια μου

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μην το συνεχισουμε αλλο,εγω σταματησα το θεμα!κ νομιζω ειναι καλυτερα να καταλαβουμε τα λαθη μας εγω κ η Φεφη μονες μας,χωρις να μπουμε στην διαδικασια ψηφισματος απο τις υπολοιπες ποια ειχε δικιο κ ποια εχει αδικο!

κ μην φοβαστε δεν μαλλωνουμε,διαφορετικες αποψεις απλως εχουμε!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηρεμια κοριτσια....δεν υπαρχει λογος να τσακωθουμε και μεταξυ μας...

για να ελαφρυνουμε λιγο το κλιμα σημερα τρωμε φακη και πιτσα απο χθες.

ασχετο αλλα τελευταια με πονανε πολυ τα ποδια μου απο τον αστραγαλο μεχρι και τις πατουσες....τι ναναι αραγε???

Μήπως Αφροδιτούλα φοράς ψηλοτάκουνα παπούτσια για πολλές ώρες? Και όταν λέω ψιλιτάκουνα δεν εννοώ απαραιτήτως 10ποντα, αλλά παπούτσια με τακούνι γενικώς.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αννα,είδες το ζευγος στο φβ;

Η καραμελίτσα εχει γίνει το επίκεντρο της σελίδας μου...

Και που να την δείτε ντυμένη χαβανεζα

Μου εστειλε φωτο η Μαρία

τι ακριβως συμβαινει πισω απο την πλατη του παιδιου μου???:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βαλε και την χαβανεζα περιστερακι, και μολις παραλαβω την πασχαλιτσα θα σου στειλω παλι φωτο.. Βλεπετε βρεθηκαμε με δυο στολες απλα την πασχαλιτσα δεν την εχω παραλαβει ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Αννα,είδες το ζευγος στο φβ;

Η καραμελίτσα εχει γίνει το επίκεντρο της σελίδας μου...

Και που να την δείτε ντυμένη χαβανεζα

Μου εστειλε φωτο η Μαρία

τις ειδα πριν απο λιγο,οπως παντα κουκλες!!!!

τι ακριβως συμβαινει πισω απο την πλατη του παιδιου μου???:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βαλε και την χαβανεζα περιστερακι, και μολις παραλαβω την πασχαλιτσα θα σου στειλω παλι φωτο.. Βλεπετε βρεθηκαμε με δυο στολες απλα την πασχαλιτσα δεν την εχω παραλαβει ακομα..

πω πω αυτο θελω να το δω!!!!:D:D:D:D


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως συμβαινει πισω απο την πλατη του παιδιου μου???:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βαλε και την χαβανεζα περιστερακι, και μολις παραλαβω την πασχαλιτσα θα σου στειλω παλι φωτο.. Βλεπετε βρεθηκαμε με δυο στολες απλα την πασχαλιτσα δεν την εχω παραλαβει ακομα..

:lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά το θυμόμουν λοιπόν ότι είχες πει...πασχαλίτσα!!

Είδα μετα την χαβανέζα και είπα...πάει το ΄χασα!!

Ανεβαίνουν οι μετοχές της καραμελίτσας,αυτό γίνεται!!

Εχει πλέον δικό της φαν κλαμπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά το θυμόμουν λοιπόν ότι είχες πει...πασχαλίτσα!!

Είδα μετα την χαβανέζα και είπα...πάει το ΄χασα!!

Ανεβαίνουν οι μετοχές της καραμελίτσας,αυτό γίνεται!!

Εχει πλέον δικό της φαν κλαμπ

έχεις δίκιο περιστεράκι μου κουκλίτσα η καραμελίτσα.Να την χαίρεστε Μαρία!!!!


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Ξημέρωσε άλλη μια μέρα ίδια με τις προηγούμενες, αλλά όλα θα είναι διαφορετικά από 'δω και στο εξής.

Πρέπει να προετοιμαστούμε πρώτα ψυχολογικά και ύστερα σωματικά όλοι μας, γι' αυτά που μας περιμένουν, γι' αυτά που μας έχουν ετοιμάσει.

Για φαγητό σήμερα είχαμε περισσεύματα από χτες και προχτές.

καλημέρα.

εβιράκο μου, το μήνυμα που έβαλες στο δίπλα σχετικά με την ίδρυση....τα γνωρίζω. πρόδηλα λοιπόν εξηγείται η κατάντια μας από τη μια μεριά!

Φέφη να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα ποιο μήνυμα εννοείς.

ασχετο αλλα τελευταια με πονανε πολυ τα ποδια μου απο τον αστραγαλο μεχρι και τις πατουσες....τι ναναι αραγε???

Δεν ξέρω Αφροδίτη μου, το έχω κι εγώ πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε?

Αν και διαβαζω, και ξερω οτι ειδτε στα πολυ νταουν λογω της καταστασης..Στενοχωριεμαι παρα πολυ αλλα θελω να πω και καποια πραγματα

Το Ελληνικο Κρατος απο τα γεννοφασκια του λειτουργουσε με το "μπαχτσισι" κοινως το λαδωμα. αυτο λειτουργουσε τον καιρο της Οθωμανικης Αυτοκρατοριας αλλα ποσο ακομα να κρατουσε..2012 εφτασε. Φταιμε και εμεις

που συντηρουμε ολη αυτη τη μηχανη. Εδω στο Φορουμ ειδα μια κοπελα να ρωταει για εναν γυναικολογο στην Κρητη ποσα να του δωσει φακελακι (γιατρος δημοσιου). Στην Αθηνα λεει παει τοσο η ταριφα. Πολυ σωστα λοιπον της λεει μια αλλη συμπατριωτισα μου κοπελια εμεις δε δινουμε φακελακι τη δουλεια του κανει και πληρωνεται απο το Κρατος.

εκτος το φακελακι, υπαρχει ο ωχαδερφισμος καποιων δημοσιων υπαλληλων. Δε θα επρεπε ομως να υπαρχει μπονους και προαγωγες για τους δημοσιους υπαλληλους που κανουν σωστα τη δουλεια τους? Να υπαρχει ερωτηματολογιο στις δημοσιες υπηρεσιες οπου απαντας αν εξυπηρετηθηκες σωστα και απο ποιον.

Η Παιδεια παραπαιει αλλα ποσο φταινε οι καθηγητες? Ως καθηγητρια εχω να πω οτι υπαρχουν πολλοι αξιοι και εργατικοι καθηγητες αλλα καποια στιγμη τους τρωει το συστημα. Γιατι? Γιατι οταν μπαινεις σε μια ταξη, εχεις ετοιμασει ενα πλανο μαθηματος για το οποιο ξοδεψες 4 ωρες, εχεις βγαλει φωτοτυπιες κλπ και απεναντι σου εχεις 30 ατομα που ΔΕΝ θελουν να μαθουν, τοτε απογοητευεσαι. Και μετα απο διαρκεις απογοητευσεις το φιλοσοφεις και λες "Δε θα τρελλαθω κιολας. Οποιος δε θελει ας μη μαθει".

Και μετατρεπεσαι στον "τεμπελη" δασκαλο. Δεν ειναι τεμπελια παιδια. Ειναι ελλειψη υποστηριξης απο την Πολιτεια που πρεπει να σου παρεχει καλυτερα βιβλια που να τραβανε το μαθητη, μεγαλυτερη ευελιξια στην υλη, προσβαση σε νεα τεχνολογια.

Με λιγα λογια ειναι ευκολο να ριχνουμε ολα τα βαρη σε δημοσιους υπαλληλους αλλα αυτοι φταινε για ολα? Και μην ξεχναμε οτι κριση εχει και εδω στην Αγγλια που ολα ειναι ιδιωτικα, αυτο λοιπον πως συμβαινει?

Εγω πιστευω οτι μας εβαλαν να φαγωθουμε μεταξυ μας, κατηγορησαν μια μεριδα της κοινωνιας για τα παντα, ξεχασαν οτι πααρα πολλοι ελευθεροι επαγγελματιες φοροδιεφευγαν επι χρονια και οτι το Κρατος δηλωνε ανικανο να εισπραξει φορους.

Εστρεψαν τους ιδιωτικους υπαλληλους εναντιον των δημοσιων επειδη οι ιδιωτικοι υπαλληλοι επαιρναν λιγοτερα χρηματα, δεν τους πληρωναν δωρα Χριστουγενων κλπ. Αντι να πουν ΟΛΟΙ οι ανθρωποι που ζουν σ αυτη τη χωρα πρεπει να εχουν αυτα και αυτα τα δικαιωματα. Οχι δυο μετρα και δυο σταθμα.

Εκλεισαν τη γεωργικη παραγωγη για πολλα τροφιμα γιατι "δεν ηταν συμφερουσα" αλλα δεν μας ειπαν τι να καλλιεργουμε. δηλαδη κανενας δεν εκανε μια μελετη να πει "παιδια τα βιολογικα προιοντα πουλανε, η σταφιδα μπορει να μην συμφερει πια αλλα βαλτε βιολογικα ".

Ο τομεας του τουρισμου συντηρειται απο σκληρη δουλεια των ανθρωπων των ξενοδοχειων και μονο, προβολη και διαφημιση πουθενα. Εγω εχω δει εκατονταδες διαφημισεις για Κυπρο και Τουρκια ουτε μια για Ελλαδα. Για να μην αναφερω το γεγονος οτι τα εισητηρια για Τουρκια ειναι πιο φτηνα, και ας ειναι πιο μακρυνος προορισμος.

Ουφ τα πα και ξεσπαθωσα...ΠΑρεπιπτοντως σημερα ρωμε γιουβαρλακια και για τον αντρα μου κεφτεδακια!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε??Εμεις καλα εδω εγω ποτε ειμαι καλα ποτε οχι (με το στομαχι και τις ζαλαδες εννοω)χτες πηγε ο Τ στο συνταγμα και γυρισε σαν το ζομπι απο τα καπνογονα,σημερα εμεις φαγαμε τα χτεσινα γιουβαρλακια:tongue: και τωρα ο Τ φτιαχνει πιτσα σλουρππππ

Φουμπι χρονια πολλα για τον μικρο σου πολυχρονος!!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...δεν προλαβα να διαβασω πολλα.σημερα προσεχα τα παιδακια πρωι βραδυ και γιατι εχω βηχα φορεσα μια μασκα.δεν μπορουσα να παρω αερα.δεν περνουσαν οι ωρες.ελπιζω ολα τα κοριτσακια να ειναι καλα σημερα δεν μαγειρεψα..μου εστειλε η μανουλα μου εφοδια....φαγαμε παστιτσιο ε,και για αυριο κατι θα βρουμε.εχει 3 πιτες κεφτεδακια ετοιμο κιμα για μακαρονια,κατι θα βρουμε,να ναι καλα η μανουλιτσα μου.θα γλιτωσουμε σουπερ μαρκετ για καποιες μερες!φιλακια πολλα.καλο βραδυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...