Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φέφη σαν τα πεθερικά σου είναι πολλοί...

Ειλικρινά απορώ με τη λογική κάποιων ανθρώπων...

Τις διαγραφές πώς τις σχολιάζετε;

Τύφλα να έχει η επταετία...

Τρεις βουλευτες από το νομό μας βγαίνουν από τα ψηφοδέλτια γιατί δεν ψήφισαν το πρώτο άρθρο.Κατά τα άλλα ψήφισαν τα υπόλοιπα και "ναι"επί της αρχής και παρόλα αυτά μπήκαν μπλακ λιστ...Η θετική τους ψήφος όμως υπέρ του μνημονίου μέτρησε.

Μήπως είμαι χαζή και δεν καταλαβαίνω τίποτα;Δηλαδή η ψήφος τους ωφέλησε την κατάσταση,αλλά οι ίδιοι τιμωρήθηκαν που διαφοροποιήθηκαν σε κάτι...

Κατά τ' αλλα έχουμε δημοκρατία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

οκ αλλες αποψεις,αλλα να σου πω κατι εγω που εχω δουλεψει μονο στον ιδιωτικο τομεα,κ μαλιστα στον σκληρο εργατικο κομματι εχω να δηλωσω πως εχασα τα παντα οταν οι δημοσιοι σταματησαν να εφοδιαζουν με τα δωρα τους την αγορα!μαλλον δεν καταλαβες τι εγραψα,με νοιαζει για τον δημοσιο τομεα γιατι αμεσα ποναω κ εγω!!!!!!!!μετα απο οτι εγινε σάυτους αρχισαν οι περικοπες,οι διωγμοι σε εμενα!τοσο απλα!!!!!!!!!!!!!!δεν εμπαινε χρημα δεν επαιρνα χρημα!!!!!!!!!!!!!!

κ επειδη ακριβως δεν ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ τα εγραψα αυτα!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

στην πρυτανεία ΑΠΘ με αφορμή τις περικοπές λόγω ΔΝΤ έκαναν επιτέλους απολογισμό ποιούς απασχολούν κ πόσους! ΦΡΙΚΗ!

άστα βράστα. χιλιάδες κόσμος πληρώνεται, χωρίς να παρουσιάζεται καν σε υπηρεσία! μιλιούνια!

αυτοί δεν θα πρέπει να διαμαρτυρηθούν, αν τους στείλει το κράτος να ψάξει πραγματικά δουλειά στον ιδιωτικό!

το δημόσιο πρέπει να καταλάβουμε ότι είναι ανάγκη να συρρικνωθεί! δεν χρειάζεται τόσο δημόσιο!

δουλειές χρειάζονται! ανάπτυξη κ κίνητρα απασχόλησης, να εξυγιανθούν τα ασφ. ταμεία! να γίνονται έλεγχοι από η/υ για όλα τα φορολογικά!

γιατ΄ιδεν μπορούν να εισπράξουν τους φόρους;

Πες τα βρε Φέφη!

Απομονώνω αυτό το κομμάτι για έναν και μόνο λογο...

Οταν έγινε πρωθυπουργός ο Βενιζέλος το 1910 οι δημόσιοι υπάλληλοι ήταν υπεράριθμοι.Εκανε λοιπόν προσπάθειες εξυγίανσης της δημόσιας διοίκησης,όρισε προσοντολογιο και διαγωνισμούς για τις προσλήψεις και τα μέτρα αυτά βοήθησαν ικανοποιητικά

Επί των ημερών του ψηφίστηκε και ο νόμος περι μονιμότητας όμως...

Ο Βενιζελος με αυτό αποσκοπούσε στην όσο το δυνατόν καλύτερη διοίκηση του κράτους μιας και οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν θα άλλαζαν κάθε φορα που θα άλλαζε και κυβέρνηση,κάτι που στην Ελλάδα εκείνης της εποχής γινόταν πολύ συχνά.Μια χρονιά είχαν αλλάξει 4 κυβερνήσεις...

Που να φανταζόταν ότι το δημόσιο και η μονιμότητα θα γινόταν πανάκεια για ένα σωρό αρχιτεμπέληδες!!

Κι ας μην παρεξηγηθώ...

Δεν είναι όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι το ίδιο

Αλλά δεν μιλάω για εξαιρεσεις,μα για τον κανόνα

Εν έτει 2012 η δημόσια διοίκηση είναι χειρότερη από εποχής Βενιζέλου...Ελευθέριου πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Οι δημόσιοι υπάλληλοι που μπήκαν από την πίσω πόρτα στο δημόσιο είναι οι πιο καλοπληρωμένοι και οι περισσότερο τεμπέληδες και καλοπερασακηδες. Και είναι αυτοί που θα συνεχίσουν να είναι στις θεσούλες τους και δεν θα τους αγγίξουν ούτε η αξιολόγηση ουτε η απόλυση. Ολοι οι άλλοι που καταφέραν να μπούνε στο δημόσιο με αξιοκρατικές διαδικασίες ( γραπτοι διαγωνισμοί ασεπ) και δεν παρακάλεσαν ούτε έγλυψαν κανέναν, αυτοί θα είναι οι πρώτοι που θα φύγουν, για να εξυγιανθεί ο δημόσιος τομέας! Εχεις την εντύπωση fefi ότι θα φύγουν οι υπάλληλοι του ΑΠΘ που δεν εμφανίζονται; Μάλλον εσύ θα φύγεις που κάνεις σωστά την δουλεια σου κι εγώ που έδωσα 3 φορές ασεπ για να διοριστώ και πιστεύω ότι κάνω καλά την δουλεια μου.

Τι γίνεται με τον 0ΣΕ που μας βάζει μέσα 1εκατ ευρώ την μέρα; Τι γίνεται με τους παχυλούς μισθούς των ΔΕΚΟ; Τι γίνεται με τις διπλές συντάξεις βουλευτών; Τι γίνεται με τους φοροφυγάδες; Απο μας κοιτάνε να τα παρουν;;;

Κορίτσια είμαι πάρα πολυ απογοητευμένη, δυσαρεστημένη, οργισμένη. 5 βουλευτές των Ιωαννινων ψήφισαν ναι σε όλα! Ξεφτιλισμένοι......Και κάποιος απο αυτούς τους ψήφισα.

Κοτόπουλο με πατάτες στο φουρνο για σήμερα......( για να είμαστε στο θέμα)


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλες αποψεις,αλλα να σου πω κατι εγω που εχω δουλεψει μονο στον ιδιωτικο τομεα,κ μαλιστα στον σκληρο εργατικο κομματι εχω να δηλωσω πως εχασα τα παντα οταν οι δημοσιοι σταματησαν να εφοδιαζουν με τα δωρα τους την αγορα!μαλλον δεν καταλαβες τι εγραψα,με νοιαζει για τον δημοσιο τομεα γιατι αμεσα ποναω κ εγω!!!!!!!!μετα απο οτι εγινε σάυτους αρχισαν οι περικοπες,οι διωγμοι σε εμενα!τοσο απλα!!!!!!!!!!!!!!δεν εμπαινε χρημα δεν επαιρνα χρημα!!!!!!!!!!!!!!

κ επειδη ακριβως δεν ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ τα εγραψα αυτα!!!!!!!

το κακό είχε ξεκινήσει από τους γεωργούς!

αυτοί είχαν βιώσει στο πετσί τους την έλλειψη προοπτικής, τη συρρίκνωση!

τώρα θα τους .λάσουν τα αρ.ίδια!

μετά ήρθε το τσουβάλιασμα στο κόψε κόψε στους δημοσίους υπαλλήλους.

όλο όμως αυτό το διάστημα οι ιδιωτικοί υπάλληλοι δεν έχουν κανέναν υποστηρικτή!

η αγορά φτώχυνε αρχικά, όταν φτώχυνε ο αγρότης!

μετά περισσότερο όταν φτώχυνε ο δημόσιος υπάλληλος!

ο υπαλληλος στην επιχείρηση κλπ απλά ήταν κ θα είναι έρμαιο, αλλά τώρα πιο πολύ από ποτέ! κ τότε απόλυση κ τώρα απόλυση!

η απόλυση τώρα όμως είναι κόλαση στο πλαίσιο της ανεργίας, της έλλειψης ρευστότητας στην αγορά!

εγώ θα πρότεινα να το αφήσουμε το μεταξύ μας μπαλάκι, τις παραθέσεις κ να λέμε ό,τι σκεφτόμαστε! ελεύθερα! με επιχειρήματα!

Πες τα βρε Φέφη!

Εν έτει 2012 η δημόσια διοίκηση είναι χειρότερη από εποχής Βενιζέλου...Ελευθέριου πάντα!

Οι δημόσιοι υπάλληλοι που μπήκαν από την πίσω πόρτα στο δημόσιο είναι οι πιο καλοπληρωμένοι και οι περισσότερο τεμπέληδες και καλοπερασακηδες. Και είναι αυτοί που θα συνεχίσουν να είναι στις θεσούλες τους και δεν θα τους αγγίξουν ούτε η αξιολόγηση ουτε η απόλυση. Ολοι οι άλλοι που καταφέραν να μπούνε στο δημόσιο με αξιοκρατικές διαδικασίες ( γραπτοι διαγωνισμοί ασεπ) και δεν παρακάλεσαν ούτε έγλυψαν κανέναν, αυτοί θα είναι οι πρώτοι που θα φύγουν, για να εξυγιανθεί ο δημόσιος τομέας! Εχεις την εντύπωση fefi ότι θα φύγουν οι υπάλληλοι του ΑΠΘ που δεν εμφανίζονται; Μάλλον εσύ θα φύγεις που κάνεις σωστά την δουλεια σου κι εγώ που έδωσα 3 φορές ασεπ για να διοριστώ και πιστεύω ότι κάνω καλά την δουλεια μου.

Τι γίνεται με τον 0ΣΕ που μας βάζει μέσα 1εκατ ευρώ την μέρα; Τι γίνεται με τους παχυλούς μισθούς των ΔΕΚΟ; Τι γίνεται με τις διπλές συντάξεις βουλευτών; Τι γίνεται με τους φοροφυγάδες; Απο μας κοιτάνε να τα παρουν;;;

Κορίτσια είμαι πάρα πολυ απογοητευμένη, δυσαρεστημένη, οργισμένη. 5 βουλευτές των Ιωαννινων ψήφισαν ναι σε όλα! Ξεφτιλισμένοι......Και κάποιος απο αυτούς τους ψήφισα.

Κοτόπουλο με πατάτες στο φουρνο για σήμερα......( για να είμαστε στο θέμα)

εγώ έφαγα σπανακοτυρόπιτα της μανούλας μου. πήρα κ κέηκ αλλά δεν πρόλαβα να φάω.

μετά τις περικοπές υπάλληλος με απολυτήριο δημοτικού παίρνει μισθό 2.100 περίπου κ είναι αγανακτισμένος!!!!!!!

γιατί είχε καλομάθει στον οσέ, ο άλλος στον οτε, να παίρνουν πάνω από 5.000 κ 15.οοο ο άλλος!

βρεγμένη σανίδα χρειάζονται κ όχι εφεδρεία!

για να μη στεγνώσει η αγορά από ρευστό θα πρέπει να ανοίξουν δουλειές, όχι να διατηρηθούν καρεκλες!

αυτό να μας γίνει βίωμα!

κ ο επιχειρηματίας προκειμένου να επιβιώσει θα συρρικνώσει το μαγαζί του, θα απολύσει, για να πληρώσει τις δανειακές του υποχρεώσεις, τις φορολογικές του επιβαρύνσεις!

πόσοι επιχειρηματίες χρωστουν φ.π.α.

ρωτάτε πόσοι μπορούν να βγάλουν ασφαλιστική κ φορολογική ενημερότητα; εδώ γελάμε!

αυτοί είναι να πάρουν τα βουνά, να μεταναστεύσουν τα μαγαζιά τους σε τουρκία, σε αλβανία, βουλγαρία κλπ!

έλεος!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω χαλαστεί απίστευτα με όλα αυτά που έχουν συμβεί στην χώρα μας! Θυμώνω που τα παιδιά μας θα πρέπει να πληρώσουν για αμαρτίες όχι των γονιών τους αλλά τρίτων που έχουν το θράσσος να ισχυρίζονται ότι κάνουν ότι μπορούν για να σώσουν την χώρα!

Και μην ακούσω κανέναν να παραπονιέται για υπογεννητικότητα στην χώρα μας:confused::confused::confused:

Θέλω να πω και άλλα, αλλά δεν λέγονται δημοσίως και δεν μπορώ να εκφραστώ διαφορετικά.....

Σήμερα τρώμε τουρλού, έτσι για να μην είμαστε και εκτός θέματος...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

το κακό είχε ξεκινήσει από τους γεωργούς!

αυτοί είχαν βιώσει στο πετσί τους την έλλειψη προοπτικής, τη συρρίκνωση!

τώρα θα τους .λάσουν τα αρ.ίδια!

μετά ήρθε το τσουβάλιασμα στο κόψε κόψε στους δημοσίους υπαλλήλους.

όλο όμως αυτό το διάστημα οι ιδιωτικοί υπάλληλοι δεν έχουν κανέναν υποστηρικτή!

η αγορά φτώχυνε αρχικά, όταν φτώχυνε ο αγρότης!

μετά περισσότερο όταν φτώχυνε ο δημόσιος υπάλληλος!

ο υπαλληλος στην επιχείρηση κλπ απλά ήταν κ θα είναι έρμαιο, αλλά τώρα πιο πολύ από ποτέ! κ τότε απόλυση κ τώρα απόλυση!

η απόλυση τώρα όμως είναι κόλαση στο πλαίσιο της ανεργίας, της έλλειψης ρευστότητας στην αγορά!

εγώ θα πρότεινα να το αφήσουμε το μεταξύ μας μπαλάκι, τις παραθέσεις κ να λέμε ό,τι σκεφτόμαστε! ελεύθερα! με επιχειρήματα!

μα αυτο ακριβως δεν εκανα,ξεκινησα να λεω την αποψη μου κ ξαφνικα διαβασα ενα μηνυμα δικο σου σαν απαντηση σε αυτα που ελεγα..τελος παντων το να εχουμε διαφορετικς αποψεις ειναι ομορφο,αλλωστε η μια μαθαινει απο την αλλη,ομως αυτο δεν σημαινει οτι για να πω την γνωμγ μου πρεπει να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον αλλον...

margi συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

:confused:

ρε άννα, ούτε σοκ να παθαίνεις ούτε τίποτα!

να λες αυτό που σκεφτεσαι, αυτό κάνω κ εγώ.

σε άλλα μοιάζουμε, σε άλλα συμφωνούμε, σε άλλα είμαστε εντελώς αντίθετες!

πώς την θέλεις την ομόνοια δημοσίου υπαλλήλου με ιδιωτικό; να βάλω κ σως για να γλιστράει!:tongue::lol:

πωπωπωπω, όνειρο ζω μη με ξυπνάτε!:-P

ομόνοια για τα εθνικά ναι!

εγώ που είμαι στον ιδιωτικό τομέα, να υπερασπίζομαι τα κακώς κείμενα-κεκτημένα των δημοσίων υπαλλήλων, ΠΟΤΕ!!! όχι από διχόνοια, όχι από πίκρα, αλλά γιατί στο τέλος εγώ τους πληρώνω! κ δεν θέλω να πληρώνω 10 ανθρώπους για δουλειά ενός άξιου εργαζόμενου!

αγγελική το τουρλού με τί το έκανες;;)

Link to comment
Share on other sites

ρε Φεφη πραγματικα ή με δουλευεις ή με ξανα δουλευεις!!

θα σταματησω εδω,ελπιζω το ιδιο να κανεις κ εσυ οσον αφορα εμενα!!!

καλη συνεχεια σε ολες,φιλακια πολλα!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φέφη, σε αρκετά απ' αυτά που λες για τους Δ.Υ. έχεις δίκιο, όλοι τα ξέρουμε. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Το είπα κι από κει. Σαφώς υπάρχει η ατομική και η συντεχνιακή ευθύνη αλλά το πρόβλημα είναι βαθιά πολιτικό και πολύπλοκο. Το ψάρι πάντα βρωμάει από το κεφάλι. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση, το κεφάλι δεν είναι οι Δ.Υ., οι ελεύθεροι επαγγελματίες, τα φακελάκια, κ.λ.π. Ποιός τα εξέθρεψε όλα αυτά, ποιός υποκίνησε τον κόσμο στην ευκολία και την παρανομία, ποιός έκανε μότο του την ατιμωρησία? Μην γίνομαι γραφική και τα λέω συνέχεια κι από δω κι από κει : Ευθύνη έχει και ο πλανεμένος/βολεμένος/κ.λ.π. αλλά το ΕΓΚΛΗΜΑ το έχει κάνει ο λαοπλάνος.

Άννα, μη τσιτώνεσαι καλέ κι ανησυχείς το αβοκάντο μας!! (αβοκάντο δεν είναι τώρα το μπεμπέ?)

Μην πέφτουμε στην παγίδα τους... να μπαίνουμε σε νέου τύπου εμφυλίους...


Link to comment
Share on other sites

ήδη διέγραψα κάθε λέξη που ζήτησες να διαγραφεί, παρά το γεγονός ότι βρίσκω αστείο αυτό που επιμένεις να πιστεύεις για μένα.

σέβομαι αυτό που θέλεις!

υ.γ.κάνε κ με τα δικά σου μηνύματα το ίδιο, αφού ενοχλείσαι με τη λέξη.

τα πιο πολλά φιλάκια σε σένα, γιατί δεν έχω τρόπο να σε κάνω να δεις ότι δεν σου επιτέθηκα.

Link to comment
Share on other sites

ζωπυρούλα μου, να κάνουμε ντου, να τα αλλάξουμε όλα!

μαζί σου! όλοι μαζί!

να έχουμε κ μια ομοιογένεια, να λέμε κ τα ίδια πράγματα! αγώνας για το ίδιο μέλλον!

να σταματήσουμε την παθογένεια, να την αντιληφθούμε πρώτα!

να θεραπευθεί ο ασθενής, παντού!

Link to comment
Share on other sites

Φέφη, σε αρκετά απ' αυτά που λες για τους Δ.Υ. έχεις δίκιο, όλοι τα ξέρουμε. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Το είπα κι από κει. Σαφώς υπάρχει η ατομική και η συντεχνιακή ευθύνη αλλά το πρόβλημα είναι βαθιά πολιτικό και πολύπλοκο. Το ψάρι πάντα βρωμάει από το κεφάλι. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση, το κεφάλι δεν είναι οι Δ.Υ., οι ελεύθεροι επαγγελματίες, τα φακελάκια, κ.λ.π. Ποιός τα εξέθρεψε όλα αυτά, ποιός υποκίνησε τον κόσμο στην ευκολία και την παρανομία, ποιός έκανε μότο του την ατιμωρησία? Μην γίνομαι γραφική και τα λέω συνέχεια κι από δω κι από κει : Ευθύνη έχει και ο πλανεμένος/βολεμένος/κ.λ.π. αλλά το ΕΓΚΛΗΜΑ το έχει κάνει ο λαοπλάνος.

Άννα, μη τσιτώνεσαι καλέ κι ανησυχείς το αβοκάντο μας!! (αβοκάντο δεν είναι τώρα το μπεμπέ?)

Μην πέφτουμε στην παγίδα τους... να μπαίνουμε σε νέου τύπου εμφυλίους...

αυτο ακριβως ειπα,τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω!!!!

αβοκαντο ειναι το καμαρι μου χιχιχι!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...