Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κα....λημερα....:confused:

Κοριτσια,ηταν δυνατον να μην ψιφησουν;Μα τι τους νιαζει αυτους...ε;

Λαθη δικα τους πληρωνουμε μια ζωη και τωρα δυστυχως θα την πληρωσουν και τα παιδακια μας!!!!!Γμτ.........

Λοβ,εγω αυτο το παμε να φυγουμε...του το λεω μερες τωρα...

και ναι θα φυγουμε αν δω οτι δεν μπορουμε να ταισουμε το παιδακι μας.

Ευτυχως εχω εξω την αδερφη μου και θα εχουμε εναν δικο μας ανθρωπο να μας σταθει...θα παρουμε και την μανουλα μου και βουρ!!!!!!

Ελεν,το να γινουμε ξανα μανουλες,τωρα πια φανταζει...μακρινο ονειρο.....

Και τα θελω τοοοοσο πολυ!!!!!

Καγκλη,να τον χαιρεσαι!!!!!

Σημερα εχω παρεα τον αντρουλη μου.....

Για φαγητο θα κανω μια κοτοσουπα για το παιδακι μου και μεις θα δω τι θα φαμε....κατι προχειρο θα φτιαξω.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημέρα.

εβιράκο μου, το μήνυμα που έβαλες στο δίπλα σχετικά με την ίδρυση....τα γνωρίζω. πρόδηλα λοιπόν εξηγείται η κατάντια μας από τη μια μεριά!

από την άλλη, ρετάλια!

είμαι τόση ώρα στο πληκτρολόγιο κ δεν ξέρω τί να γράψω.

είμαστε για κλάματα!

Kαλημερα πικρα και απογοητευση τα δικα μου αισθηματα τα παιδια μου μου ελεγαν χθες οτι το μονο σιγουρο ειναι οτι θα φυγουν απο Ελλαδα σε λιγο καιρο γιατι δεν θα εχουν μελλον εδω και οτι πλεον εχον αρχισει να νιωθουν οτι δεν ειναι παιδια της Ελλαδας πια.
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα.

Ξύπνησα χειρότερα κι απ' ότι κοιμήθηκα...

Για φαγητό θα κάνω αρακά.

Για τα υπόλοιπα, θα γράφω στο http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=2946 για να μην διασπώνται οι κουβέντες μας σε διάφορα θέματα και τρέχουμε από το ένα στο άλλο.

Φιλιά πολλά σε όλες σας κοριτσάκια μου.


Link to comment
Share on other sites

άννα μου στον ιδιωτικό περιμένουν το νόμο για να μας κάνουν σμίκρινση!

ήδη μας έχουν σφυριξει τις προθέσεις τους, για να ετοιμάσουμε αμέσως τις συμβάσεις!

σε υποεταιρεία έβγαλαν κόσμο σε διαθεσιμότητα! πότε δουλεύουν πότε δεν δουλεύουν!

αυτό που έχω να πω είναι ότι τα οδυνηρά μέτρα για περικοπές, για νοικοκύρεμα, ιδιωτικοποιήσεις, για αξιοκρατία κ αποτελεσματικότητα στο δημόσιο, για στένεμα δημοσίου, για στένεμα παράδοξων επιδομάτων, συντάξεων, παροχών που δεν έχουν λογική, για ανοιγμα θέσεων, για κατάργηση μονιμότητας σε ορισμένες περιπτώσεις, τα καταλαβαίνω κ λέω ναι σε όλα! απόλυτα ναι!

ιδιωτικά κριτήρια έπρεπε να υπάρχουν από δεκαετίες κ στην ελλάδα για το κράτος! για τους οτα, για όλα τα δημόσια!

εκτός του σκληρού πυυρήνα του κράτους!

γιατί έπρεπε να έρθουν οι ξένοι να μου τα επιβάλλουν κ μάλιστα υποθηκεύοντας την ελλάδα δεν το κατάλαβα!

από χρόνια το δημόσιο, οτα, ευρύτερο δημόσιο είχε γεμίσει παράσιτα.

η διαφθορά είχε τσακίσει τον απλό πολίτη, που έπρεπε να χρηματίσει για να γίνει η δουλειά του!

η φοροδιαφυγή ήταν σπορ!

οι δημόσιοι οργανισμοί που παρασιτούσαν σε βάρος του απλού φορολογούμενου ακόμα δεν έχουν αριθμηθεί!

οι μεγαλοσυνδικαλιστές που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους κ πριν καλά καλά κλείσουν τα 40 χρόνια, έχουν εξασφαλίσει κα τα εγγόνια τους, πέραν μιας παχουλούτσικης σύνταξης, ενός εφάπαξ κουμούτσα!

αμμόρφωτοι κ λαδιάρηδες!

πείτε μου ότι μέρος αυτών των χασομέρηδων δεν ήταν αγανακτισμένοι, γιατί τους έθιξαν τα κεκτημένα! όχι, για να λέμε κ τα σύκα σύκα!

να γίνουν νοικοκυρέματα, να μπει άξιος κόσμος σε θέσεις σοβαρές!

τιμιότητα κ φιλότιμο υπάρχουν!

δεν θέλω να αφήσω τον τόπο μου!

το έζησαν οι παππούδες μου ως πρόσφυγες, δεν θέλω να το ζήσω εγώ κ το παιδί μου!

εκεί τους κυνηγούσαν οι τούρκοι, αλλά είχε συνθηκολογήσει ο βενιζέλος.

εδώ μας κηνυγούν οι ευρωπαίοι, αλλά έχει συνθηκολογήσει όλος σχεδόν ο πολιτικός κόσμος!

κατσαρίδες!

να σφίξουμε τα λουριά μόνοι μας, χωρίς τους ξένους, χωρίς μνημόνιο, υποθήκευση ζωής!

να μην ξαναδώσουμε ψήφο σε όσους είπαν ναι! όπου κ αν βρουν κομματική στέγη!

να μην ξαναψηφίσουμε κόμματα που συναίνεσαν στην υποδούλωση της ελληνικής ψυχής!

κ συγνώμη αν σας ακούγεται μελό, τραβηγμένο, φανατισμού αποτέλεσμα, αλλά ό,τι μου έχει απομείνει είναι η αγάπη μου για τον Θεό, την πατρίδα μου κ την οικόγένειά μου!

αυτά που είχαν οι πρόγονοί μου, αυτά έχω κ εγώ κ με αυτά θα πορευτώ κ πάλι, με αυτά θα προικίσω την κόρη μου κ είμαι σίγουρη ότι ο Θεός αγαπάει την Ελλάδα μου.

αυτά είχα να πω κ γράμματα γνωρίζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άννα μου στον ιδιωτικό περιμένουν το νόμο για να μας κάνουν σμίκρινση!

ήδη μας έχουν σφυριξει τις προθέσεις τους, για να ετοιμάσουμε αμέσως τις συμβάσεις!

σε υποεταιρεία έβγαλαν κόσμο σε διαθεσιμότητα! πότε δουλεύουν πότε δεν δουλεύουν!

αυτό που έχω να πω είναι ότι τα οδυνηρά μέτρα για περικοπές, για νοικοκύρεμα, ιδιωτικοποιήσεις, για αξιοκρατία κ αποτελεσματικότητα στο δημόσιο, για στένεμα δημοσίου, για στένεμα παράδοξων επιδομάτων, συντάξεων, παροχών που δεν έχουν λογική, για ανοιγμα θέσεων, για κατάργηση μονιμότητας σε ορισμένες περιπτώσεις, τα καταλαβαίνω κ λέω ναι σε όλα! απόλυτα ναι!αυτα επρεπε να γινουν χροοονια τωρα και οχι να φτασουμε στο αμην!!!

ιδιωτικά κριτήρια έπρεπε να υπάρχουν από δεκαετίες κ στην ελλάδα για το κράτος! για τους οτα, για όλα τα δημόσια!

εκτός του σκληρού πυυρήνα του κράτους!

γιατί έπρεπε να έρθουν οι ξένοι να μου τα επιβάλλουν κ μάλιστα υποθηκεύοντας την ελλάδα δεν το κατάλαβα!

από χρόνια το δημόσιο, οτα, ευρύτερο δημόσιο είχε γεμίσει παράσιτα.

η διαφθορά είχε τσακίσει τον απλό πολίτη, που έπρεπε να χρηματίσει για να γίνει η δουλειά του!

η φοροδιαφυγή ήταν σπορ!

οι δημόσιοι οργανισμοί που παρασιτούσαν σε βάρος του απλού φορολογούμενου ακόμα δεν έχουν αριθμηθεί!

οι μεγαλοσυνδικαλιστές που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους κ πριν καλά καλά κλείσουν τα 40 χρόνια, έχουν εξασφαλίσει κα τα εγγόνια τους, πέραν μιας παχουλούτσικης σύνταξης, ενός εφάπαξ κουμούτσα!

αμμόρφωτοι κ λαδιάρηδες!

πείτε μου ότι μέρος αυτών των χασομέρηδων δεν ήταν αγανακτισμένοι, γιατί τους έθιξαν τα κεκτημένα! όχι, για να λέμε κ τα σύκα σύκα!

να γίνουν νοικοκυρέματα, να μπει άξιος κόσμος σε θέσεις σοβαρές!

τιμιότητα κ φιλότιμο υπάρχουν!

δεν θέλω να αφήσω τον τόπο μου!

το έζησαν οι παππούδες μου ως πρόσφυγες, δεν θέλω να το ζήσω εγώ κ το παιδί μου!

εκεί τους κυνηγούσαν οι τούρκοι, αλλά είχε συνθηκολογήσει ο βενιζέλος.

εδώ μας κηνυγούν οι ευρωπαίοι, αλλά έχει συνθηκολογήσει όλος σχεδόν ο πολιτικός κόσμος!

κατσαρίδες!

να σφίξουμε τα λουριά μόνοι μας, χωρίς τους ξένους, χωρίς μνημόνιο, υποθήκευση ζωής!

να μην ξαναδώσουμε ψήφο σε όσους είπαν ναι! όπου κ αν βρουν κομματική στέγη!

να μην ξαναψηφίσουμε κόμματα που συναίνεσαν στην υποδούλωση της ελληνικής ψυχής!

κ συγνώμη αν σας ακούγεται μελό, τραβηγμένο, φανατισμού αποτέλεσμα, αλλά ό,τι μου έχει απομείνει είναι η αγάπη μου για τον Θεό, την πατρίδα μου κ την οικόγένειά μου!

αυτά που είχαν οι πρόγονοί μου, αυτά έχω κ εγώ κ με αυτά θα πορευτώ κ πάλι, με αυτά θα προικίσω την κόρη μου κ είμαι σίγουρη ότι ο Θεός αγαπάει την Ελλάδα μου.

αυτά είχα να πω κ γράμματα γνωρίζω!

καλημερα και απο μενα, τι καλη δηλαδη???τι μελλον θα παραδωσουμε στα παιδια μας????οταν τα τρωγανε ητανε καλα, τωρα τους πηρε ο πονος....!!!οταν καιγονται τα παντα και αυτοι βλεπουν αγωνα!!!!!!με εξοργιζουν πραγματικα!!!!ελπιζω μονο στις επερχομενες εκλογες, να μην τους ψηφισουν ΠΑΛΙ (εγω ποτε δεν το εκανα ως τωρα) τους ιδιους που μας εφεραν σε αυτη την κατασταση, και δεν το παω κομματικα , γιατι τοτε θα ειμαστε αξιοι της μοιρας μας....ζωπ ωραιο το αρθρο.τα λεει ολα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!

δεν έχω όρεξη για τίποτα...νιώθω ένα κόμπο στο λαιμό...που θα πάει αυτή η κατάσταση Θεε μου?...και το χειρότερο είναι το μη αναστρέψιμο του πράγματος...


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ευχαριστώ και τα υπόλοιπα κορίτσια για τις ευχές σας.

Σήμερα κάνω φακές.

Το πρωί΄που είχα ανοίξει για να αεριστεί το σπίτι και μάζευα στο σαλόνι ακούω μια κυρία απο κάτω που μίλαγε με έναν κύριο (γείτονες μας). Είδες ευτυχώς γλυτώσαμε. Καλύτερα έτσι απο το να είμαστε εντελώς πεθαμένοι. Ετσι κι άλλιως λέει για 2 χρόνια θα είμαστε έτσι. Το 15 θα είναι καλύτερα.

Πόσοι άλλοι άνθρωποι δεν ένιωσαν ανακούφιση χτές το βράδυ; Οτι σωθήκαμε. Πιστεύω πάρα πολλοι. Το άγνωστο που μας παρουσιάζουν φοβίζει και πάλι αυτοί είναι οι σωτήρες και πάλι αυτούς θα ψηφίσουν.

Πραγματικά αν γινότανε εκλογές αυριο δεν ξέρω τι θα ψήφιζα σίγουρα όχι αυτούς αλλά τι; Ποιόν;

Και δεν με νοιάζει αν πτωχεύσουμε τώρα γιατί δεν έχω παιδιά αλλά θέλω να κάνω.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

kagly αυτη είναι η πικρή αλήθεια.Η προπαγάνδα έχει ποτίσει πολλά μυαλά.Το έγραψα και δίπλα...χθες συζητουσα με έναν τριαντάρη και μου λέει μακάρι να περάσουν τα μέτρα να σωθούμε...έμεινα να κοιτάω σαν χάνος...δεν το χωράει το μυαλό μου


Link to comment
Share on other sites

εμεις σημερα θα φαμε μακαρονια με κιμα...

δεν θα εβλεπα σημερα τιβι, θα κοιτουσα την κορη μου μονο και θα παιζαμε.. αλλα ο πεθερος μου ολη μερα βλεπει ειδησεις..:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα

Ευχαριστώ και τα υπόλοιπα κορίτσια για τις ευχές σας.

Σήμερα κάνω φακές.

Το πρωί΄που είχα ανοίξει για να αεριστεί το σπίτι και μάζευα στο σαλόνι ακούω μια κυρία απο κάτω που μίλαγε με έναν κύριο (γείτονες μας). Είδες ευτυχώς γλυτώσαμε. Καλύτερα έτσι απο το να είμαστε εντελώς πεθαμένοι. Ετσι κι άλλιως λέει για 2 χρόνια θα είμαστε έτσι. Το 15 θα είναι καλύτερα.

Πόσοι άλλοι άνθρωποι δεν ένιωσαν ανακούφιση χτές το βράδυ; Οτι σωθήκαμε. Πιστεύω πάρα πολλοι. Το άγνωστο που μας παρουσιάζουν φοβίζει και πάλι αυτοί είναι οι σωτήρες και πάλι αυτούς θα ψηφίσουν.

Πραγματικά αν γινότανε εκλογές αυριο δεν ξέρω τι θα ψήφιζα σίγουρα όχι αυτούς αλλά τι; Ποιόν;

Και δεν με νοιάζει αν πτωχεύσουμε τώρα γιατί δεν έχω παιδιά αλλά θέλω να κάνω.

ετσι ακριβως,τα ιδια μου ελεγε το πρωι κ η μαμα μου...δυο ωρες της εξηγουσα το οτι αυτο που εγινε ηταν τραγικο κ εκεινη μου ελεγε πως βρε παιδακι τουλαχιστον θα χουμε να τρωμε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!!!ειναι αυτο που ελεγα δημιουργησαν τετοια τρομολαγνεια,τετοια καταστροφολογ που ολο αυτο οι περισσοτεροι κ ειδικα μεγαλυτεροι ανθρωποι το θεωρησαν ως καλο!!!!!!!!!!

κατι αντιστοιχο με τον πολεμο δημοσιου-ιδιωτικου τομεα!στην αρχη οι ιδιωτικοι χαιρονταν για τις μειωσεις κ την καταντια του δημοσθου ως θεια δικη κ τελικα αυτο ηταν η αρχη του τελους...περασαν αναμεσα μας την διχονοια κ ετσι χασαμε την ουσια..δυστυχως δεν πολεμησαμε ο ενας στο πλευρο του αλλου κ ετσι πεσαμε αμαχητη!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Όπως πάντα έχετε γράψει κατεβατά όλο το Σαββατοκύριακο. Θα προσπαθήσω να σας διαβάσω αλλά δεν με βλέπω να σχολιάζω γιατί εδώ στην δουλειά γίνεται ένας πανικός. Κάψανε το κεντρικό μας κτήριο στο κέντρο της Αθήνας χτες βράδυ και έχουμε μαζευτεί στα γραφεία μας ένα σωρό κόσμος:confused:

Μεγάλες καταστροφές:confused::confused:

Ζώπυρον η κόρη μου που είναι η μεγάλη είναι η δεύτερη μαμά του γιού μου! Πραγματικά με βοηθάει απίστευτα με τον μικρό αλλά και εκείνος της έχει μεγάλη αδυναμία.

Λογαριασμό ΕΥΔΑΠ πληρώνουμε γύρω στο σαραντάρι.

Φεφάκι ελπίζω να συνήλθες με το δόντι!

Φούμπι καλά κάνεις και δίνεις ακόμη μια ευκαιρία. Εύχομαι να σηματοδοτήσει και το ξεκίνημα μίας ήρεμης κοινής ζωής από εδώ και στο εξής.

Πως ήταν τα γενέθλια του παιδιού?

Κορίτσια αυτά για την ώρα, γίνεται ένας χαμούλης εδώ, θα προσπαθήσω να τα πούμε πιο μετά!

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

την ίδια φανατίλα-κοντόφθαλμη λογική έχουν κ τα πεθερικά μου, μορφωμένοι άνθρωποι!

είμαι σίγουρη ότι πασόκ θα ξαναψηφίσουν!

αρκεί να έχουν μισθό, σύνταξη! τί καλά που ψηφίστηκε το μνημόνιο!....

πάλι καλά μου την κρατάει η μαμά μου την κοράκλα κ έτσι δεν θα το ανοίξω...

πότε θίχτηκε ο δημόσιος υπάλληλος; όταν ήρθε το ΔΝΤ!

πότε ο δημόσιος υπάλληλος νοιάστηκε για τον ιδιωτικό υπάλληλο που υπογράφει ότι παίρνει τα νόμιμα, αλλά πληρώνεται λιγότερα, δεν παίρνει άδεια, δεν τολμάει να γεννήσει κλπ;

πότε νοιάστηκε ο δικαστής για τον απλό λαό κ την καταχρηστικότητα αυτού που έχει εξουσία; τράπεζες, δημόσιο, κλπ!

όταν του έκοψαν το μισθό!

από πότε μπαίνουν στο δημόσιο μόνο όσοι κ όποιοι μπορούν να προσφέρουν στο δημόσιο; άσε, πονεμένη ιστορία!

μην το πάμε στο ότι δεν στάθηκε ο κόσμος στο πλευρό του δημόσιου υπάλληλου, όταν ακόμα κ τώρα ο δημόσιος υπάλληλος έχει νοοτροπία μη μου τους κύκλους τάρατε!

όχι δεν τσουβαλιάζω. μπορεί ο X, Ψ κ μερικοί λίγοι να αποτελούν εξαίρεση, αλλά καθεστώς είναι η αναξιοκρατία, η τεμπελιά, να μπουν όσο γίνεται οι δικοί μας στις καρέκλες κ ας μη δουλεύουν. κυρίως όσοι δεν μπορούν να δουλέψουν στον ιδιωτικό, γιατί στον ιδιωτικό πρέπει να αποδείξεις κάθε μέρα ότι αξίζεις, δεν αρκούν ούτε τα πτυχία! αλλιώς απολύεσαι κ έρχεται καλύτερός σου!

στην πρυτανεία ΑΠΘ με αφορμή τις περικοπές λόγω ΔΝΤ έκαναν επιτέλους απολογισμό ποιούς απασχολούν κ πόσους! ΦΡΙΚΗ!

άστα βράστα. χιλιάδες κόσμος πληρώνεται, χωρίς να παρουσιάζεται καν σε υπηρεσία! μιλιούνια!

αυτοί δεν θα πρέπει να διαμαρτυρηθούν, αν τους στείλει το κράτος να ψάξει πραγματικά δουλειά στον ιδιωτικό!

το δημόσιο πρέπει να καταλάβουμε ότι είναι ανάγκη να συρρικνωθεί! δεν χρειάζεται τόσο δημόσιο!

δουλειές χρειάζονται! ανάπτυξη κ κίνητρα απασχόλησης, να εξυγιανθούν τα ασφ. ταμεία! να γίνονται έλεγχοι από η/υ για όλα τα φορολογικά!

γιατί δεν μπορούν να εισπράξουν τους φόρους;

πώς εισπράττουν οι εισπρακτικές εταιρείες στον ιδιωτικό; λαδώνοντας τους υπαλλήλους κτηματολογικών γραφείων, υποθηκοφυλακείων, κλπ βρίσκοντας από τράπεζες καταθέσεις ...

έτσι να τα πάρουν από αυτούς που τα κρύβουν κ δεν αποδίδουν τους φόρους που οφείλουν,

δεν σκοπεύω να σπείρω διχόνοια με αυτά που γράφω, αλλά να σκεφτούμε λιγάκι κ τα δικά μας τυχόν λάθη!

γιατί δεν ζητάμε απόδειξη όταν αγοράζουμε;

γιατί ρε γμτ ακόμα κ τώρα ο καθένας κοιτάζει τον πωπώ του!

Link to comment
Share on other sites

Γεια με βαριά καρδιά...

Για όλα αυτά που γίνονται...

Καλημέρα... Όσο καλή μπορεί να είναι μετά τα χθεσινά...

Είμαι πολύ στεναχωρημένη, απογοητευμένη και κυριως φοβισμένη..

Νιώθω βιασμένη...

Δεν ξέρω ποιο είναι χειρότερο. Το χθεσινό φιάσκο ή η χρεωκοπία;

Τι θα γίνει την επομενη μέρα άραγε;

Πως θα μεγαλώσουν τα παιδιά μας και τι μέλλον θα έχουν;

Γιατί μας ξεπουλάνε και λέμε και ευχαριστώ;

Γιατί δεν μας αφήνουν να αποφασίσουμε μόνοι μας για το μέλλον αυτης της κατά τα άλλα πολύ υπερήφανης χωρας;

Πάει η αξιοπρέπειά μας...

Δεν έχουμε πλέον δικαιώματα,μόνο υποχρεώσεις....

Δεν είναι τραγικό να ζούμε στην αβεβαιότητα;

Δεν είναι τραγικό να μας στερούν αυτά που αποκτήθηκαν με πολύ αγώνα και αίμα;

Και ακόμα πιο τραγικο.... γιατί μου στερούν το δικαίωμα να ξαναγίνω μάνα;

Ας ζήσουν αυτοί με 550ευρώ....

Ολα αυτά βασανίζουν και μένα...

Μετά κατέβασαν τους φονιάδες των δρόμων... Και ψήφισαν ήσυχοι, τις παραγγελιές των εντολοδόχων, οι φονιάδες της βουλής...

Είμαι πραγματικά εξουθενωμένη από την σημερινή μέρα, μέρα - κατά την γνώμη μου - εθνικού πένθους.

Αχ Ζωπυρον...

αυτο που εγινε εχθες στην αθηνα ηταν απο απογνωση!οι ανθρωποι στην πορεια ηταν απογνωσμενοι,αγριεμενοι αλλα οχι προς ξενες περιουσιες,προς τους 300 κ την καταντια μας.αυτοι που καιγαν δεν ηταν καν αναρχικοι,ελεγχομενοι οπως παντα γνωστοι αγνωστοι για να απροσανατολιζουν για αλλη μια φορα τα γεγονοτα!ελεος δηλ,με ποια ιδιεολογια καηκε το κοστα μποντα πχ,ε ολα αυτα μας εφτασαν εδω!κ σιγα μην δεν τον ψηφιζαν οτι κ αν γινοταν..αφου ειναι ενα μνημονιο υπερ των εργοδοτων,δηλ των χορηγων των βουλευτων μας,αρα μια χαρα ολα!!!!.........

Αυτή η κοροϊδία κάτω από τη μύτη μας πρεπει να τελειώσει...

Ολοι γνωρίζουμε πια ποιοι είναι οι δήθεν άγνωστοι...

Κατά τα λοιπά... είμαι τόσο μπαϊλντισμένη...:( αυτοί, όλοι τους, μας δουλεύουν κανονικά-κανονικότατα... φταίμε εμείς που θα σηκωθούμε από τις καρέκλες μας να πάμε να τους ξαναδώσουμε ψήφο "εμπιστοσύνης" ... τους βαρέθηκα, τους έχω σιχτιρήσει... και ναι, είναι η πρώτη φορά που κοίταξα τον Μακούλη στα μάτια και του είπα "Πάμε να φύγουμε ?" :rolleyes: (μα βαριά καρδιά βέβαια, ΑΛΛΑ το είπα... μου πέρασε από το μυαλό... )

και να σας πω και κάτι ακόμη ? ει λι κρι νά δεν δίνω μια για εμένα ... και πιστεύω το ίδιο κι εσείς... για τα παιδιά μου με νοιάζει... δεν θέλω να φυτοζωούν, να περάσουν μια ζωή πληρώνοντας τα σπασμένα αλλονών, δεν θέλω να με κάνουν να μετανιώσω την ώρα και την στιγμή που τα γέννησα...

Ελεν,το να γινουμε ξανα μανουλες,τωρα πια φανταζει...μακρινο ονειρο.....

Και τα θελω τοοοοσο πολυ!!!!!

.

Σταματήστε,γιατί θα βάλω τα κλάματα...

Kαλημερα πικρα και απογοητευση τα δικα μου αισθηματα τα παιδια μου μου ελεγαν χθες οτι το μονο σιγουρο ειναι οτι θα φυγουν απο Ελλαδα σε λιγο καιρο γιατι δεν θα εχουν μελλον εδω και οτι πλεον εχον αρχισει να νιωθουν οτι δεν ειναι παιδια της Ελλαδας πια.

Φέφη σε όσα λες,ΝΑΙ σε όλα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στην διαιτολόγο,μετα από τρεις εβδομάδες που είχε να με δει.Εχω χάσει 1,6 κιλά.Καθόλου άσχημα,αν σκεφτεί κανείς ότι δεν εχω καθόλου φυσκή δραστηριότητα τις τελευταίες 15 μέρες λόγω καιρού,ίωσης κτλ.Βάλτε μέσα κι εναν πιτόγυρο που έχω φάει,συν ότι δεν εχω τηρησει κατα γραμμα το πρόγραμμα.Αυτή τη φορά μου βρήκε κατακράτηση υγρών...Ζυγίζω λιγότερο απ' όσο γραφει η ζυγαριά.Το -1,6 βγαίνει βάσει λιπομέτρησης

Για σήμερα θα φάω ομελετίτσα και σαλάτα κι ο περιστερης αρνάκι από τα χθες

Είμαι πτώμα...Το παιδακι μου από τότε που κόλλησε την ίωση δεν μας αφηνει να κοιμηθούμε τα βραδια,τη μια γιατί ήταν άρρωστο(και λογικό να ξενυχτήσω),την άλλη γιατί ξυπνούσε να φάει γιατί ήταν για μέρες θεονηστικο,τώρα γιατί βγάζει δόντια...Εχω να κοιμηθώ ολόκληρη νύχτα δυο βδομάδες,αν δεν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...