Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Kοριτσια τι να πω για αυτα που συμβαινουν αποψε. Παιζονται πολλα παιχνιδια, ολα στις πλατες του λαου.

Ουτε και εγω δε θελω να καταντησουμε ζητιανοι του κοσμου, να γυρναμε

απο χωρα σε χωρα ως μεταναστες. Δε θελω τα παιδια μου να μεγαλωσουν σε ξενη χωρα, θελω να επιστρεψω στον τοπο μου! Θα γινει αραγε καποτε? Θα μπορεσουμε να εχουμε μια "φυσιολογικη" ζωη, δουλειες?

το χειρότερο είναι το ότι είμαστε ανίκανοι να αντιδράσουμε.Δεν έχουμε τρόπο.Τι θα πούμε στα παιδιά μας αύριο?Τρέμω τη στιγμή αυτή...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

αχχχ, τι βραδια και αυτη!!!!ως που θα τασει αυτη η κατρακυλα????

καγκλυ να χαιρεσαι τον αντρουλη σου...

ελενη σε συμπονω και σε καταλαβαινω. εχει εναμιση χρονο περιπου που εχασα τη γιαγια μου και απο τοτε δεν υπαρχει μερα που να μην την σκεφτω και να μην μου λειπει.

φεφη μολις ετοιμασω το ζυμαρι , το χωριζω και τυλιγω τα μπαλακια ζυμης σε μεμβρανη και κατευθειαν καταψυξη. οταν ειναι να την φτιαξω, την βγαζω 3 ωρες πριν, την αφηνω να ξεπαγωσει καλα καλα και να φουσκωσει το ζυμαρι.

καλο βραδυ σε ολες , μακια

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια τι να πω για αυτα που συμβαινουν αποψε. Παιζονται πολλα παιχνιδια, ολα στις πλατες του λαου.

Ουτε και εγω δε θελω να καταντησουμε ζητιανοι του κοσμου, να γυρναμε

απο χωρα σε χωρα ως μεταναστες. Δε θελω τα παιδια μου να μεγαλωσουν σε ξενη χωρα, θελω να επιστρεψω στον τοπο μου! Θα γινει αραγε καποτε? Θα μπορεσουμε να εχουμε μια "φυσιολογικη" ζωη, δουλειες?

Τώρα μου χτύπησες φλέβα... Γιατί έχω μετανάστες έξω πολύ αγαπημένους μου ανθρώπους...

Για τα υπόλοιπα : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=102886


Link to comment
Share on other sites

η

άρα ναι, πιστεύω ότι οι 40 μέρες δεν είναι τυχαίες!

Όχι δεν είναι τυχαίες, ας θυμηθούμε ότι και ο Χριστός μετά την ανάστασή Του, παρέμεινε 40 μέρες ανάμεσα στους μαθητές του και μετά αναλήφθηκε.

εβιράκο μου, έτσι σε φανταζόμουν, όπως σε περιγράφουν τα κορίτσια!

Στο φωτογραφικό οδοιπορικό που έχω ανοίξει υπάρχει λίγο η αντανάκλασή μου στο τζάμι της βιτρίνας που έβγαλα φωτογραφία στο ποστ #26 στην πρώτη αριστερά φωτό. Φοράω ένα άσπρο σκουφάκι.

Ναι, θα πω ότι είδα κι ότι σκέφτομαι και δεν μ' ενδιαφέρει τι θα πουν όσοι με διαβάσουν.

Ζώπυρον ένα μπράβο από μένα που συμμετείχες στη διαδήλωση.

)

Εβιρι μου σε τι αναλογιες βαζεις αλευρι/σπορελαιο?

Στα 2φλ αλεύρι ρίχνω 2κ.σ. σπορέλαιο. Νερό 1φλ αλλά όχι γεμάτο, το βάζω περίπου 2-3 δάχτυλα πιο κάτω από το χείλος και ζυμώνοντας αποφασίζω αν χρειάζεται κι άλλο. Να βάλεις το αλεύρι στη λεκάνη, μετά πρώτα το σπορέλαιο, θα το ανακατέψεις να το πιει και μετά θα ρίξεις το αλάτι (1,5κ.γ.), θα βάλεις 1κ.σ. ξίδι απλό, και τέλος το νερό. Ζυμώνεις, αφήνεις 1 ώρα να ξεκουραστεί το ζυμάρι και μετά αλευρώνεις το τραπέζι και το ζυμάρι και ξεκινάς το άνοιγμα του φύλλου.

Εγώ προτείνω να μη γίνει σκληρή η ζύμη του ζυμαριού, αλλά εύπλαστη και μαλακή, γιατί έτσι κι αλλιώς καθώς θα ανοίγουμε φύλλο θα σκληρύνει κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι είναι καλέ το φωτογραφικό οδοιπορικό?

Είναι ενα θεμα που εχει ανοιξει η Εβιρι μας με φωτογραφίες από τη Γερμανία

Ψαξε στα θεματα του φόρουμ για ελληνογλωσσους γονεις στη Γερμανία και θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πάρα πάρα πάρα πολύς κόσμος, όλων των ηλικιών, πικραμένος, με μια τελευταία όμως λάμψη αισιοδοξίας στα μάτια. Μια ήρεμη δύναμη, με μάτια βουρκωμένα, χέρια πλεγμένα... γιατί άσχετα από τις αιτίες γενικότερα και τις προσωπικές ευθύνες του καθενός μας (αν και όσο υπάρχουν...), ο στόχος είναι ένας πλέον : να επιζήσουμε, αξιοπρεπώς.

Μετά κατέβασαν τους φονιάδες των δρόμων... Και ψήφισαν ήσυχοι, τις παραγγελιές των εντολοδόχων, οι φονιάδες της βουλής...

Άνοιξα αυτό το θέμα http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=112677 γιατί φοβάμαι στο τέλος-τέλος μην ξεχάσω κι εγώ, μην υποστώ λοβοτομή. Και φθάσω κάποτε να λέω στο παιδί μου πως... συνωστίζονταν οι Έλληνες στη Σμύρνη...

Είμαι πραγματικά εξουθενωμένη από την σημερινή μέρα, μέρα - κατά την γνώμη μου - εθνικού πένθους.

Σας καληνυχτώ κι εύχομαι σε όλους μας καλή δύναμη...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα... Όσο καλή μπορεί να είναι μετά τα χθεσινά...

Είμαι πολύ στεναχωρημένη, απογοητευμένη και κυριως φοβισμένη..

Νιώθω βιασμένη...

Δεν ξέρω ποιο είναι χειρότερο. Το χθεσινό φιάσκο ή η χρεωκοπία;

Τι θα γίνει την επομενη μέρα άραγε;

Πως θα μεγαλώσουν τα παιδιά μας και τι μέλλον θα έχουν;

Γιατί μας ξεπουλάνε και λέμε και ευχαριστώ;

Γιατί δεν μας αφήνουν να αποφασίσουμε μόνοι μας για το μέλλον αυτης της κατά τα άλλα πολύ υπερήφανης χωρας;

Πάει η αξιοπρέπειά μας...

Δεν έχουμε πλέον δικαιώματα,μόνο υποχρεώσεις....

Δεν είναι τραγικό να ζούμε στην αβεβαιότητα;

Δεν είναι τραγικό να μας στερούν αυτά που αποκτήθηκαν με πολύ αγώνα και αίμα;

Και ακόμα πιο τραγικο.... γιατί μου στερούν το δικαίωμα να ξαναγίνω μάνα;

Ας ζήσουν αυτοί με 550ευρώ....

Και για να μιλήσω και κάπως πιο "προσωπικά"... μεγαλώνω ένα γιο που σε λίγα χρόνια θα είναι μετανάστης με το ζόρι. Ε, ΟΧΙ, δεν το ανέχομαι και δεν τ' αντέχω. Και θα κάνω ότι μπορώ για να το αποτρέψω. Κι ας μείνω με την προσπάθεια. Τουλάχιστον, δεν θα πέσω αμαχητί.

Αλήτες, ρουφιάνοι, δολοφόνοι (και δεν αναφέρομαι στους αστυνομικούς)

Σε 5 γραμμές τα είπες όλα ζωπ!

Τι κανετε? Εγω εδω, την παλευω, λεω..Σκεφτομαι συνεχεια τη γιαγια

Συλληπητήρια Ελένη... Να είστε γεροί να την θυμάστε!

Και για να ευθυμήσουμε και λίγο...

Την Παρασκευή η Λουκία είχανε αποκριάτικο χορό. Την έντυσα νεραϊδομαγισσούλα(ακόμη δεν κατάλαβα τι ακριβώς ήταν η στολή:tongue:)

και πήγαμε στο Polis. Είχε κλόουν, Dj, και περάσαμε πολύ ωραία!

Μόνο που χιόνιζε αρκετά και το διαλύσανε σχετικά νωρίς γιατί ο δρόμος έχει κατι ανηφοροκατηφόρες σπέσιαλ!

Στα μαγειρέματα τώρα...

Χθες έκανα κοτόπουλο ψητό και για σήμερα παστίτσιο! Το μεσημέρι αν ακούσετε μπαμ μην τρομάξετε! Εγώ θα είμαι από το πολύ φαΐ!!!!:lol::lol:

Περασαμε τελεια, η περιστεροοικογενεια ειναι συμπαθεστατοι!!Το δε περιστεροπουλο κουκλακι ζωγραφιστο και η συμπεθερα ειναι κουκλα, τσαμπα διαιτα κανει δεν την χρειαζεται, μια χαρα ειναι!!!!

Νάτα και τα πρώτα επίσημα αρραβωνιάσματα!!!!;)

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας. Να' ναι πάντα καλά το αγόρι μου.

Ας ευχηθώ να γίνει το καλύτερο δυνατό για όλους μας.

Να τον χαίρεσαι και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!!!

Φουμπι χάρηκα που είπες για μια ευκαιρία!

Ετσι είναι ο γάμος γλυκειά μου και νομίζω πως όλες μας λίγο πολύ εχουμε βρεθεί σε άσχημη κατάσταση. Εύχομαι τα πράγματα να φτιάξουν και να ερωτευτείτε και πάλι από την αρχή!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!τελικα ο καιρος παει με τα κεφια της ελλαδιτσας μας,μαυρα χαλια παντου...κριμα,μια τοσο ομορφη χωρα να χαθει...κριμα κ παλι κριμα...

αυτο που εγινε εχθες στην αθηνα ηταν απο απογνωση!οι ανθρωποι στην πορεια ηταν απογνωσμενοι,αγριεμενοι αλλα οχι προς ξενες περιουσιες,προς τους 300 κ την καταντια μας.αυτοι που καιγαν δεν ηταν καν αναρχικοι,ελεγχομενοι οπως παντα γνωστοι αγνωστοι για να απροσανατολιζουν για αλλη μια φορα τα γεγονοτα!ελεος δηλ,με ποια ιδιεολογια καηκε το κοστα μποντα πχ,ε ολα αυτα μας εφτασαν εδω!κ σιγα μην δεν τον ψηφιζαν οτι κ αν γινοταν..αφου ειναι ενα μνημονιο υπερ των εργοδοτων,δηλ των χορηγων των βουλευτων μας,αρα μια χαρα ολα!!!!.........

τελος παντων ας ελπισουμε στο θαυμα,λεμε τωρα......αληθεια οσοι δουλευετε στον ιδιωτικο τομεα ξεκινησαν οι περικοπες?

Ζωπυρον να σαι καλα κοριτσι μου,χρειαζομαστε να ακουμε τετοιες μαρτυριες μπας κ ξυπνησουμε εστω κ αυτην την υστατη ωρα...

Καγκλι να τον χαιρεσαι τον καλο σου,παντα γερος κ ευτυχισμενος μαζι σου!!!

Ελενακι με το ομορφο κοριτσακι σου,βαλε καμμια φωτο καλε στην μυστικη ομαδα στο face απο εσενα κ την μικρη να σας χαρουμε!!!!

σημερα φασολακια απο την μανουλα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!!!

Kagly μου,

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου κοριτσάκι μου για χθες ! Και, γρήγορα, εύχομαι να τον κάνεις μπαμπά !!!

Φούμπι μου,

Να χαίρεστε το παιδί ! Να τα εκατοστήσει ο μικρούλης σας ! Γερός και καλότυχος να είναι !

Παστιτσιο-Σαββατοκύριακο... διαπίστωσα ότι είχε η μαγεορπαρέα ! Μιαμ-μιαμ !!! Και το δικό μας καλό βγήκε... τώρα, γιατί το παιδί μου ενώ έτρωγε την "κομμάτα" μου έλεγε "Ωραία η σούπα !" :lol:... μάαααλλον, με δουλεύει ψιλό γαζί ο μικρός... επειδή έχει περισσέψει αρκετό, λέω να το βάλω στην κατάψυχξη καβάτζα !

Για σήμερα μάλλον θα φτιάξω φακές ! Θα 'θελα να κάνω κι ένα κέηκ έτσι για να μοσχοβολήσει το σπίτι λίγο.. αν μπορέσω ... θα δω !

Κατά τα λοιπά... είμαι τόσο μπαϊλντισμένη...:( αυτοί, όλοι τους, μας δουλεύουν κανονικά-κανονικότατα... φταίμε εμείς που θα σηκωθούμε από τις καρέκλες μας να πάμε να τους ξαναδώσουμε ψήφο "εμπιστοσύνης" ... τους βαρέθηκα, τους έχω σιχτιρήσει... και ναι, είναι η πρώτη φορά που κοίταξα τον Μακούλη στα μάτια και του είπα "Πάμε να φύγουμε ?" :rolleyes: (μα βαριά καρδιά βέβαια, ΑΛΛΑ το είπα... μου πέρασε από το μυαλό... )

και να σας πω και κάτι ακόμη ? ει λι κρι νά δεν δίνω μια για εμένα ... και πιστεύω το ίδιο κι εσείς... για τα παιδιά μου με νοιάζει... δεν θέλω να φυτοζωούν, να περάσουν μια ζωή πληρώνοντας τα σπασμένα αλλονών, δεν θέλω να με κάνουν να μετανιώσω την ώρα και την στιγμή που τα γέννησα...

:lol: αχ, πείτε κάτι να ευθυμήσουμε ολίγον ! Φιλάκια !

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

εβιράκο μου, το μήνυμα που έβαλες στο δίπλα σχετικά με την ίδρυση....τα γνωρίζω. πρόδηλα λοιπόν εξηγείται η κατάντια μας από τη μια μεριά!

από την άλλη, ρετάλια!

είμαι τόση ώρα στο πληκτρολόγιο κ δεν ξέρω τί να γράψω.

είμαστε για κλάματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...