Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Kagly μου να τον χαίρεσαι!Το σκεφτόμουν απ'το πρωί να σου ευχηθώ και τελικά το ξέχασα!

Ειναι πραγματικά άθλιο το παιχνιδάκι που παίζουν στις διαδηλώσεις.Πότε θα πάψει αυτός το αίσχος με τους γνωστούς αγνωστους.


Link to comment
Share on other sites

ειναι εκει, δε μπορω να το εξηγησω. Μια φιλη μου λεει οτι η ψυχη δεν "φευγει" τις πρωτες 40 μερες και γιαυτο τη νιωθεις κοντα σου.

Θα παω στο μνημοσυνο των 40 ημερων και παρολο που δεν εχω λεφτα εκλεισα το εισητηριο.

Αυτό είναι αλήθεια. Η ψυχή γυρίζει επί 40 μέρες στη γη και μετά φεύγει.

Παιδια ξερετε τι, τρελλαινομαι για πιτες και τετοια αλλα δε θελω να τρωω σφολιατοειδη..υπαρχει καμμια συνταγη διαιτης για πιτες και τετοια?

Να σου πω αυτό που κάνω τώρα εγώ στην κουζίνα, έχω φτιάξει ζυμάρι απλό, με αλεύρι, σπορέλαιο, αλάτι, νερό, το αφήνω να ξεκουραστεί 45'60' και μετά το γεμίζω με μείγμα που αποτελείται από αυγό και φέτα. Σήμερα θα βάλω και κομματάκια λουκάνικου που υπάρχει στο ψυγείο για να το αξιοποιήσω.

Για να γίνει διαίτης η πίτα, καταρχήν, το ζυμάρι αυτό είναι χωρίς λιπαρά (το σπορέλαιο θα είναι περίπου 1-2κ.σ.), η γέμιση μπορεί να γίνει με ανθότυρο αντί για φέτα ή με χόρτα όπως σπανάκι, άγρια χόρτα κλπ. χωρίς αυγό.

Εviri μου τωρα γυρισαμε αλλα δεν καταφερα να βρω καμερα να σου στειλω 3 φιλια:confused: γινοταν χαμος απο κοσμο ολοι ειρηνικα και ησυχα μεχρι που μαντεψτε αρχισε να γινεται το σωσε απο τα δακρυγονα βομβες μολοτωφ,κοσμος να τρεχει απο δω και απο εκει πονουσαν τοσο τα ματια μου και δεν μπορουσα να αναπνευσω απο τα χημικα απομακρυνθηκαμε και ευτυχως μας εδωσαν μαλοξ και βαλαμε στο προσωπο.Αυτα κοριτσια παω για μπανιο.

Σου στέλνω εγώ τα φιλιά μου που μπόρεσες να πας και ευτυχώς που δεν κινδύνευσες περαιτέρω.

Σήμερα έχει γεννέθλια ο αντρούλης μου.

Να τα χιλιάσει ο αντρούλης σου και πάντα να είναι υγιής.

Link to comment
Share on other sites

Φούμπι και Κάγκλυ, να τους χαίρεστε! Γεροί κι ευτυχισμένοι!!

Λοιπόν... Μόλις γυρίσαμε από την πορεία... Φαντάζομαι ότι με συμπαθείτε λίγο και δεν θέλετε ν' αποκλειστώ δια παντός από δω, έτσι δεν είναι? Γι' αυτό θα σιωπήσω...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πάω να κάνω ένα μπάνιο και θα επανέλθω. Ναι, θα πω ότι είδα κι ότι σκέφτομαι και δεν μ' ενδιαφέρει τι θα πουν όσοι με διαβάσουν.

Και για να μιλήσω και κάπως πιο "προσωπικά"... μεγαλώνω ένα γιο που σε λίγα χρόνια θα είναι μετανάστης με το ζόρι. Ε, ΟΧΙ, δεν το ανέχομαι και δεν τ' αντέχω. Και θα κάνω ότι μπορώ για να το αποτρέψω. Κι ας μείνω με την προσπάθεια. Τουλάχιστον, δεν θα πέσω αμαχητί.

Αλήτες, ρουφιάνοι, δολοφόνοι (και δεν αναφέρομαι στους αστυνομικούς)


Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να κάνω ένα μπάνιο και θα επανέλθω. Ναι, θα πω ότι είδα κι ότι σκέφτομαι και δεν μ' ενδιαφέρει τι θα πουν όσοι με διαβάσουν.

και πολύ καλά θα κάνεις.αρκετά μας γέμισαν με φόβο.ήρθε η ώρα πιστέυω να σηκώσουμε το ανάστημα μας.να πούμε τη γνώμη μας.ακόμα κι αν δεν ακουστεί εμείς θα έχουμε κάνει αυτο που πρέπει.

Και για να μιλήσω και κάπως πιο "προσωπικά"... μεγαλώνω ένα γιο που σε λίγα χρόνια θα είναι μετανάστης με το ζόρι. Ε, ΟΧΙ, δεν το ανέχομαι και δεν τ' αντέχω. Και θα κάνω ότι μπορώ για να το αποτρέψω. Κι ας μείνω με την προσπάθεια. Τουλάχιστον, δεν θα πέσω αμαχητί.

καθημερινά το σκέφτομαι αυτό.μόνο που για μας δεν ισχύει το σε λίγα χρόνια.με μεγάλη μου λύπη πιστεύω πως είναι θέμα λίγων μηνών.δεν μας βλέπω ν'αντέχουμε παραπάνω...


Link to comment
Share on other sites

αχ βρε ζωπυρον... αχ...

και εγω φοβαμαι πολυ, θελω να δω λιγη αισιοδοξια αλλα δυστηχως δεν βλεπω τιποτα... δυστηχως, πως γιναμε ετσι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια μου. κλαίει η καρδιά μου με τους επικίνδυνα ανίκανους που μας κυβερνούν.

χάος!

κ λίγα λες ζωπυρούλα μου!

φούμπι μου να τα εκατοστήσει το μωράκι σου, γερό κ καλότυχο να είναι κ πρωτίστως με την οικογένειά του ενωμένη, αγαπημένη!!!!!όλα να έρθουν όμορφα στη ζωή σας!

κάγκλυ μου να τον χαίρεσαι, να τον κάνεις σύντομα μπαμπούλη! υγεία κ αγάπη!

αφροδίτη, την ζύμη για πίτσα πώς την καταψύχεις; ή την αφήνεις στην ψύξη σε μπαλάκι σε μεμβράνη;

ελένη αγγλία, να σου πω ένα παράδοξο με τη γιαγιά μου; τη μάνα της μάνας μου. την λάτρευα, την έχω πρότυπο γυναίκας! ήμουν δίπλα της όταν έφευγε. μετά την κηδεία σε ανύποπτο χρόνο την ίδια ή την επόμενη ημέρα, δεν θυμάμαι ακριβώς, είχα την αίσθηση ότι την ένιωθα χαρούμενη! στο άσχετο. είχα την αίσθηση ότι χορεύει κυριολεκτικά από χαρά, συγκεκριμένο τραγούδι-χορό, που την γιαγιά μου δεν την είχα δει ποτέ να χορεύει, γιατί είχε χάσει νωρίς τον γιο της-θείο μου κ έκτοτε ...

ήταν κατι το ξεκούδουνο, αλλά τόσο έντονο που σχεδόν το βίωνα! ήξερα ότι η γιαγιά μου ήταν χαρούμενη, ευτυχισμένη!

άρα ναι, πιστεύω ότι οι 40 μέρες δεν είναι τυχαίες!

σμαρτάκι μου μπράβο που πήγατε, μπράβο κ στον Τ της άννιας. άννια μου δεν ξερω τί είναι αυτό που ανέφερες, αλλά εύχομαι να είσαι καλά, τα παιδιά σου κ το σποράκι σου!

άννα, μπιφτεκάκια; χρυσοχέρης ο Γ! καλός μπαμπούλης θα γίνει!!!!!

εβιράκο μου, έτσι σε φανταζόμουν, όπως σε περιγράφουν τα κορίτσια!

μαρία, με το καλό να γίνει χριστιανόπουλο το καραμελοκόριτσο!

περιστεράκι μου, τι ωραίο φαγητό που έκανε ο περιστερης! θέλω!

φαίη μου την έχω βιντεοσκοπήσει, αλλά δεν ξέρω ν την ανεβάσω στο φ.μπ.

γιουβαρλάκια μπορείς να μου στείλεις για αύριο; καιρό έχω να φάω!

έχω ανοιχτή την τι βι κ νιώθω κουρέλι! αδειάζω!

Παναγία μου βάλε το χέρι σου!

Link to comment
Share on other sites

Φέφη μου ευχαριστώ πολύ!

Τη ζύμη για την πίτσα εγώ την ανοίγω και την μισοψήνω.Μετά την καταψύχω.Νομίζω πως μπορείς να το κάνεις και χωρίς να την ψήσεις αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Για τα υπόλοιπα απλώς συμπάσχω.Είμαι πτώμα κι όμως δεν πάω για ύπνο κι ας ξέρω εκ των προτέρων το αποτέλεσμα.


Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια τι να πω για αυτα που συμβαινουν αποψε. Παιζονται πολλα παιχνιδια, ολα στις πλατες του λαου.

Ουτε και εγω δε θελω να καταντησουμε ζητιανοι του κοσμου, να γυρναμε

απο χωρα σε χωρα ως μεταναστες. Δε θελω τα παιδια μου να μεγαλωσουν σε ξενη χωρα, θελω να επιστρεψω στον τοπο μου! Θα γινει αραγε καποτε? Θα μπορεσουμε να εχουμε μια "φυσιολογικη" ζωη, δουλειες?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω αυτό που κάνω τώρα εγώ στην κουζίνα, έχω φτιάξει ζυμάρι απλό, με αλεύρι, σπορέλαιο, αλάτι, νερό, το αφήνω να ξεκουραστεί 45'60' και μετά το γεμίζω με μείγμα που αποτελείται από αυγό και φέτα. Σήμερα θα βάλω και κομματάκια λουκάνικου που υπάρχει στο ψυγείο για να το αξιοποιήσω.

Για να γίνει διαίτης η πίτα, καταρχήν, το ζυμάρι αυτό είναι χωρίς λιπαρά (το σπορέλαιο θα είναι περίπου 1-2κ.σ.), η γέμιση μπορεί να γίνει με ανθότυρο αντί για φέτα ή με χόρτα όπως σπανάκι, άγρια χόρτα κλπ. χωρίς αυγό.

Εβιρι μου σε τι αναλογιες βαζεις αλευρι/σπορελαιο?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...