Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Χρόνια πολλά στο φουμπομωράκι το γλυκούλικο!!!

Να είναι γερό,καλότυχο και ευτυχισμένο και όλη η οικογένεια μαζί και αγαπημένη!!

Πώς ήταν η γιορτούλα;Ή σήμερα θα την κάνετε;

Περιμένουμε νέα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να σας πω και τα δικά μου νέα

Χθες στο χορό καλούτσικα ήταν

Αν εξαιρεσεις ότι το φαγητό ήταν χάλια

Εβαλα ένα μαύρο κουστούμι και μια μαύρη μπλούζα με ένα ασημένιο σχέδιο γυρω από το ντεκολτε,έβαψα και τα νυχακια κόκκινα,βάφτηκα και λίγο.Εβαλα κι ενα ζευγαρι σκουλαρίκια,γιατί το σχεδιο της μπλούζας δεν μου αφηνε άλλα περιθώρια.Απλά πράγματα.

Σήμερα εχουμε μια υπέροχη λιακαδα

Κι εχω σιδερωμα...

Αλλά μάλλον θα πάμε βόλτα

Για την ώρα ο περιστερης εχει φουρνίσει αρνάκι στο φούρνο με πατάτες που το ορέχτηκε.Φτιάχνω του μικρού κοτόσουπα και για μενα θα ψησω ή μπιφτεκι ή μοσχαρίσια.Ευτυχώς δεν χρειαζεται να ξεπαγωσω,γιατί τα πήραμε χθες και θα αποφασίσω αναλογα με τα κέφια

Φιλιά σε όλες

Και σε καλό να μας βγει αυτή η μερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με επιφύλαξη (θα είναι άραγε καλή η μέρα σήμερα; Για να δούμε.)

Όπως έλεγα και χτες σήμερα το μενού έχει παστίτσιο.

ατάκες της κόρης μου:

το μεσημέρι: θέλω τυράκι φέτα μαμά!

χθες το απόγευμα που την τάιζα κρεμούλα. βλέπει τον μπαμπά της να ζεσταίνει λουκάνικα κ του λέει: μπαμπούλης πεινάει!:lol:

αργότερα που μου ζήτησε μπανάνα κ έτρωγε με το πηρούνι από το τάπερ. βλέπει τον μπαμπά της να βγάζει πλυντήριο πιάτων κ λέει χαμογελαστά: μπαμπούλης καλός φίλος σου μαμά!!!!!!:tongue:

Άχου τη μωρέ τη μπουκίτσα τι πλάκα που έχει.

Εγώ και ο άντρας μου έχουμε ένα φοβερό μπούκωμα αλλά ευτυχώς κρατιόμαστε ακόμα.

Εύχομαι να μη σας εξελιχθεί σε κάτι περισσότερο, πιείτε βότανα ζεστά, ρακόμελο, καμμιά εντριβούλα και ζέστη πάνω από το καλοριφέρ. Περαστικά σας.

καλημερουδιααααααααα!!!!σημερα θα φαμε σπιτικα χαμπουργκερ με σπιτικα ψωμακια ολα απο τα χερακια του αντρουλη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τυχερούλαααααααααα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδες!!!

γυρισαμε απο την εκκλησια, αφου πηγαμε και για ενα καφεδακι στο ριο, πολυ ωραια ηταν διπλα στη γεφυρα.

Τωρα εχουν παει οι αντρες καφενειο και εγω με την κορη αφου εφαγε την κρεμουλα της και ηπιε και γαλατακι απο την μαμα, προσπαθει να κοιμηθει!!

σημερα θα φαμε το κοτοπουλο απο χτες και ισως κανουμε και κανα σνιτσελ. Εγω θα βρασω και μπροκολο, εχει η πεθερα απο το χωριο της πολυ ωραιο και γλυκο μπροκολακι..

Φουμπι να χαιροματε το φουμποπαιδι, να τα εκατοστησει!!

Αννακι χαμπουργκερ θα φαει ο παιδαρος σημερα??

Μαρία πότε θα γίνει η βάφτιση;

Εβιρακι μου θα γινει 27/5, απλα τωρα που ανεβηκαμε θελουμε να δουμε τον πατερ να του δωσουμε το χαρτι για την βαπτιση και να ριξουμε μια ματια για μαγαζια για το τραπεζι.

πολύ χάρηκα που βρέθηκαν τα συμπεθέρια!

εγω θα χαιρομουν ακομα περισσοτερο αν μπορουσαμε να βρεθουμε πιο πολλες μαζι!!!

ατάκες της κόρης μου:

το μεσημέρι: θέλω τυράκι φέτα μαμά!

χθες το απόγευμα που την τάιζα κρεμούλα. βλέπει τον μπαμπά της να ζεσταίνει λουκάνικα κ του λέει: μπαμπούλης πεινάει!:lol:

αργότερα που μου ζήτησε μπανάνα κ έτρωγε με το πηρούνι από το τάπερ. βλέπει τον μπαμπά της να βγάζει πλυντήριο πιάτων κ λέει χαμογελαστά: μπαμπούλης καλός φίλος σου μαμά!!!!!!:tongue:

φεφοπαιδο ΘΕΑ!!!!!!

Δεν μας αξίζουν αυτά που περνάμε!!!!

εγω πολυ φοβαμαι Χρυσακι μου οτι βαλαμε και εμεις το χερακι μας για να περναμε ο,τι περναμε τωρα.. Καπου θα φταιμε και εμεις, δεν γινεται... δυστηχως..:-(

Μια χαρα μου τα είπες Εβιρι μου...

Κι εκεί λοιπόν που λέγαμε με τη Μαρία με ποιες εχουμε συναντηθεί από το καφέ(εγώ πλήν της συμπεθερας με καμιά άλλη) μου είπε το Μαράκι πόσο όμορφη κι έξω καρδιά είναι μια σεφινα από δω μέσα,που γνώρισε το καλοκαίρι.Μήπως την ξέρεις;:lol:

τη ξερει, τη ξερει...:wink:;-):wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολα τα κοριτσια......ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!για συμπεθερια διαβαζω:lol:τι καλα κοριτσια που συναντηθηκατε!!!foubi να σου ζησει το μικρουλι σου.να ειναι γερο και δυνατο.καλοτυχο κ παντα ευτυχισμενο!fefi κανε μια ηχογραφιση.μπαινω βλεπω τις φωτο τις στο fb και σκεφτομαι να μιλαει ετσι και μου ερχεται να την δαγκωσω...ολο τσαχπινοζουζουνιες ειναι!αυριο ξεκιναω παλι να προσεχω τα παιδακια και ειμαι μες την τρελη χαρα.μου ελειψαν!ρωτουσε την μαμα του'φωνηνη τι καει?και του ελεγε η κοπελα πως ειμαι καλα και πως θα με δει ξανα την δευτερα.τωλα λεει.ειναι το κολιτσι μου!:lol::lol::lol:σημερα θα κανω μια μακαροναδα και θα κανω και μια πιτα που βρηκα στο ιντερνετ.περισεψαν και πατατοπιτακια απο προχθες οποτε ειμαστε οκ.καλη κυριακη να εχουμε κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε??Εμεις καλα μεγαλωνουμε τρεξιμο πολυ εχω με τον προγεννητικο εκανα και ενα τριπλεξ καρδιας προχτες και εχω μια μικρη προπτωση μιτροειδους βαλβιδας....Ευχομαι να ειστε ολες καλα,καθοτι βιασυνη και μηδεν ελευθερος χρονος διαβασα μονο τελευταια σελιδα.Πολυ χαρηκα που συναντηθηκαν περιστερω και μαρια..αχ θελω και εγω να σας γνωρισω...Ζωπυρον ο αντρας μου θα κατεβει συνταγμα σημερα,θα πηγαινα και εγω αλλα λογω εγκυμοσυνης δεν με αφηνει να παω για να μην γινουν τιποτα επεισοδια και να μην ξεπαγιασω φυσικα.....Τι καιρο εχετε οι υπολοιπες εδω ριχνει καρεκλοποδαρα...Σημερα θα κανω γιουβαρλακια αυγολεμονο


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε??Εμεις καλα μεγαλωνουμε τρεξιμο πολυ εχω με τον προγεννητικο εκανα και ενα τριπλεξ καρδιας προχτες και εχω μια μικρη προπτωση μιτροειδους βαλβιδας....Ευχομαι να ειστε ολες καλα,καθοτι βιασυνη και μηδεν ελευθερος χρονος διαβασα μονο τελευταια σελιδα.Πολυ χαρηκα που συναντηθηκαν περιστερω και μαρια..αχ θελω και εγω να σας γνωρισω...Ζωπυρον ο αντρας μου θα κατεβει συνταγμα σημερα,θα πηγαινα και εγω αλλα λογω εγκυμοσυνης δεν με αφηνει να παω για να μην γινουν τιποτα επεισοδια και να μην ξεπαγιασω φυσικα.....Τι καιρο εχετε οι υπολοιπες εδω ριχνει καρεκλοποδαρα...Σημερα θα κανω γιουβαρλακια αυγολεμονο

γεια σου αννια μου.καλα κανει και δεν σε αφηνει.:lol:να μεινεις σπιτακι γιατι πρεπει να προσεχεις και το μικρο μπεμπε τωρα.ασε και προβλεπεται δυσκολη μερα σημερα....

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα στο Φουμπομωρακι να τα εκατοστησει και παντα να εχει υγεια.Ετοιμαζομαστε να παμε συνταγμα ολη η οικογενεια,να δουμε πως θα εξελιχτουν τα πραγματα εχω αγωνια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καλησπεραααα, επιτελους ειδαμε ηλιο σημερα...για να δουμε και τις πολιτικες εξελιξεις ομως, μαυρες και αραχνες!!!!χρονια πολλα στο φουμποπαιδο , να ειναι γερο, γελαστο και ευτυχισμενο και να το καμαρωνετε παντα. ελπιζω να περασετε τελεια σημερα. περιστερω πρεπει να ησουν θεα χθες, εεε????κανα κολακευτικο σχολιο πηρες απτον περιστερη???φεφη η κορη σου δεν παιζεται!!!!τελειες οι ατακες!!!αυτα τα μικρα μας αποστομωνουν ωρες ωρες:D:D:Dαννα μμμμμ, τελεια τα χαμπουργκερ, ελπιζω να αρεσουν στον γιοκα σου!!!!αννια κουραγιο κοριτσακι να περασουν οι πρωτοι μηνες και μετα θασαι καλυτερα.χρυσα μου περαστικα. μαρια ελπιδα με το καλο να κανονισετε τα της βαπτισης. εβιρυ στειλε ενα κομματι για τον αντρουλη μου που ειναι και το αγαπημενο του!!!

στα δικα μου τωρα, χθες αδιαθετησα και δεν εκανα και πολλα πολλα. σημερα ειμαι καλυτερα. συμμαζεψα και καθαρισα το σπιτι , εφτιαξα χοιρινο με πατατες για σημερα, φακες για αυριο, μια μηλοπιτα και ζυμη για πιτσα για το βραδυ. παω τωρα να παιξω με το παιδακι μου και μετα εχω τρελο σιδερο!!!!!μακια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φούμπι, να τα χιλιάσει το φουμπομωράκι και να το καμαρώνετε πάντα.

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε??Εμεις καλα μεγαλωνουμε τρεξιμο πολυ εχω με τον προγεννητικο εκανα και ενα τριπλεξ καρδιας προχτες και εχω μια μικρη προπτωση μιτροειδους βαλβιδας....

Μη φοβάσαι Ιωάννα αυτό δεν είναι σοβαρό.

Ετοιμαζομαστε να παμε συνταγμα ολη η οικογενεια,να δουμε πως θα εξελιχτουν τα πραγματα εχω αγωνια.

Σμαρτάκι, όπου δεις κάμερα χαιρέτα με τα δύο χέρια και στείλε 3 φιλιά να καταλάβουμε ότι είσαι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!Ειμαι ένα πτώμα!Θα την πέσω πολύ νωρίς σήμερα μου φαίνεται.

Αννια μου ,δεν ξερώ τι ακριβώς είναι αυτό αλλά εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Περιστέρω μου και Μαρία τι ωραία που βερθήκατε!Ζηλέυω όμως.Θ έλω κι εγώ τόσο πολύ να σας γνωρίσω!

Ζώπυρον κατέβηκες στην πορεία τελικά?Εγώ αν ήμουν εκεί πολύ θα ήθελα να κατέβω!

Αυτά θυμήθηκα !

Φιλιά!!!!


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφα κοριτσια!

Τι κανετε? Εγω εδω, την παλευω, λεω..Σκεφτομαι συνεχεια τη γιαγια παρολο που ειμαι καλα δηλαδη το χω παρει αποφαση, το χω αποδεχτει σαν γεγονος ειναι συνεχεια στο μυαλο μου. Δε θελω να τη σκεφτομαι συνεχεια αλλα

ειναι εκει, δε μπορω να το εξηγησω. Μια φιλη μου λεει οτι η ψυχη δεν "φευγει" τις πρωτες 40 μερες και γιαυτο τη νιωθεις κοντα σου.

Θα παω στο μνημοσυνο των 40 ημερων και παρολο που δεν εχω λεφτα εκλεισα το εισητηριο.

Εσεις τι αλλα? Τι θα φατε σημερα? Εγω εβαλα κοτοπουλο σο φουρνο με ρυζι, και θα βρασω και μπροκολα για σαλατα. Αυριο λεω να φτιαξω κολοκυθοκεφτεδες που μου ζητησε ο αντρας μου και του αρεσουν πολυ και ισως κανενα οσπριο φακες, η' ρεβυθια.

Εχω ψιλοπαρατησει και τη διαιτα..δεν εχω ορεξη για τιποτα.

Παιδια ξερετε τι, τρελλαινομαι για πιτες και τετοια αλλα δε θελω να τρωω σφολιατοειδη..υπαρχει καμμια συνταγη διαιτης για πιτες και τετοια?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Σμαρτάκι' date=' όπου δεις κάμερα χαιρέτα με τα δύο χέρια και στείλε 3 φιλιά να καταλάβουμε ότι είσαι εσύ.[/color']

Εviri μου τωρα γυρισαμε αλλα δεν καταφερα να βρω καμερα να σου στειλω 3 φιλια:confused: γινοταν χαμος απο κοσμο ολοι ειρηνικα και ησυχα μεχρι που μαντεψτε αρχισε να γινεται το σωσε απο τα δακρυγονα βομβες μολοτωφ,κοσμος να τρεχει απο δω και απο εκει πονουσαν τοσο τα ματια μου και δεν μπορουσα να αναπνευσω απο τα χημικα απομακρυνθηκαμε και ευτυχως μας εδωσαν μαλοξ και βαλαμε στο προσωπο.Αυτα κοριτσια παω για μπανιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Να ευχηθώ στο φουμπομωρό να τα εκατοστήσει.

Σήμερα έχει γεννέθλια ο αντρούλης μου.

Στη πορεία δεν κατέβηκα.

Με ποιάνει το στομάχι μου όταν ξέρω τι θα ακολουθήσει μετά απο κάθε πορεία. Πάλι καίνε περιουσίες.

Μαζευετε ο κόσμος και πάλι αυτοί το χαβά τους.

Καλό βράδυ


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...