Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια!!

Εχω τρελή χαρα!

Σε μια ωρα θα πίνω καφέ με τη Μαρία μας και το καραμελοκόριτσο!

Θα συναντηθούμε οικογενειακώς για καφεδάκι!Να γνωριστούνε τα παιδιά και τα συμπεθέρια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εγω σήμερα δεν είχα τι να μαγειρέψω και έκανα ένα παστίτσιο. Αυτη τη βδομάδα δεν έκανα και πολύ δίαιτα πρόσεχα όμως και φυσικά πήρα 500 γρ.

Ασε...Κι εγώ αυτήν την εβδομάδα εχω κάνει κάτι βλακείες...

Τη Δευτερα εχει ζυγι...

Περιστέρω να γίνεις όμορφη(αυτό είναι σίγουρο δηλ) και να περάσετε τέλεια.

Από ομορφιά...άλλο τίποτα!

Σήμερα σκεφτόμουνα ούτε αλκυονίδες μέρες δεν έκανε φέτος. Μου λείψε ήλιος(άσχετο αυτό)

Φιλάκια

Σχετικό,σχετικό...

Δεν έκανε αλκυονίδες,έκανε όμως καρεκλοποδαρίδες μέρες...

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον.Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με έχετε συγκινήσει.

Εγώ παω να καθαρίσω και ν'αρχίσω τις ετοιμασίες.Αγχώθηκα τώρα!

Αννούλα μου έδωσες έμπνευση,θα την δείς στο φατσοβιβλίο!

Φιλάκια πολλά!

Να περασετε καλά!Και να δεις που όλα θα πάνε και καλά με τον φούμπο!

Αμα δεν εκανες τη γιορτούλα,δεν το ειχαμε σε πολύ να μαζευτούμε όλες,να ρθούμε να σου τις...βρέξουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο άντρας μου πήγε να φέρει και λουκάνικα για το γεύμα, έφτιαξα κι εγώ ένα ψωμάκι να το πάω στη φίλη μου που της αρέσει.

Καλησπέρα

Τι κάνετε;

Εγω σήμερα δεν είχα τι να μαγειρέψω και έκανα ένα παστίτσιο.

Κι εγώ παστίτσιο θα κάνω αύριο.

Εβιρυ η θάλασσα δεν είναι καλό ονειρο όταν είναι ήρεμη; Ετσι νομίζω.

Έτσι λένε, αλλά εμένα με φοβίζει ούτως ή άλλως.

Σε μια ωρα θα πίνω καφέ με τη Μαρία μας και το καραμελοκόριτσο!

Θα κάνεις πολύ καλή παρέα γιατί είναι πολύ καλά παιδιά και τα δύο (τα μεγάλα, το μικρούλι έτσι κι αλλιώς είναι γλυκάκι)

Να περάσετε καλά.

Link to comment
Share on other sites

αφροδίτη μου τώρα είδα το πμ! έχω τα μικρά και δεν μπορώ να μιλήσω... να σε πάρω το απόγευμα?
σου εστειλα πμ
Καλησπέρα

Τι κάνετε;

Εγω σήμερα δεν είχα τι να μαγειρέψω και έκανα ένα παστίτσιο. Αυτη τη βδομάδα δεν έκανα και πολύ δίαιτα πρόσεχα όμως και φυσικά πήρα 500 γρ.

Το βράδυ θα πάμε στα γεννέθλια του μικρού Νικόλα και μου ζήτησε η κουμπάρα μου να κάνω πίτσα για το μπουφε, οπότε πάλι στη κουζίνα το απόγευμα. Βαρέθηκα να πλένω σήμερα.

Φούμπι πολύ χαίρομαι για σας. Ευχομαι η νέα ευκαιρία που δίνεις να είναι ένα χαρούμενο ριστάρτ στη ζώη σας. Φιλάκια

Φέφη κουράγιο με τον άτιμο πονόδοντο.

Εβιρυ η θάλασσα δεν είναι καλό ονειρο όταν είναι ήρεμη; Ετσι νομίζω.

ΑΝΝΑ έγινε μάνγκο το αγοράκι σου; Τι καλά.

Περιστέρω να γίνεις όμορφη(αυτό είναι σίγουρο δηλ) και να περάσετε τέλεια.

Σήμερα σκεφτόμουνα ούτε αλκυονίδες μέρες δεν έκανε φέτος. Μου λείψε ήλιος(άσχετο αυτό)

Φιλάκια

καλα να περασετε!!!!αννακι τελειο το αντρακι σου!!!!
Γεια!!

Εχω τρελή χαρα!

Σε μια ωρα θα πίνω καφέ με τη Μαρία μας και το καραμελοκόριτσο!

Θα συναντηθούμε οικογενειακώς για καφεδάκι!Να γνωριστούνε τα παιδιά και τα συμπεθέρια...

τα καλα!!!!αντε να γνωριστουνε και τα παιδια, να μας πεις εντυπωσεις απτο κονε!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ΄μαι και πάλι!!!

Περάσαμε τέλεια με την καραμελο-οικογένεια!!

Η νύφη μου είναι μια κουκλίτσα!!Γελαστή,τσαχπίνα,σωστή πέρδικα η καραμελίτσα!!Αμέσως την συμπάθησε ο γιόκας μου...Την τραβολόγησε λέμε τη μικρή...

Αλλά και για τα συμπεθέρια τι να πω!Χρυσά παιδιά!Ο περιστέρης κατενθουσιάστηκε!Και δεν είναι τύπος που ενθουσιάζεται εύκολα...

Αντε Μαράκι την επόμενη φορά που θα περάσετε από τα μέρη μας,θα το έχουμε οργανώσει καλύτερα και θα κάνουμε βόλτες!Να είναι καλός και ο καιρός.Να έρθετε και στο σπίτι για φαγητό.Θα περάσουμε όμορφα.

Πολύ το χάρηκα που βρεθήκαμε!

Link to comment
Share on other sites

γραφω απο Πατρα βιαστικα γιατι παω για μπανιο την περδικα!!

Περασαμε τελεια, η περιστεροοικογενεια ειναι συμπαθεστατοι!!

Το δε περιστεροπουλο κουκλακι ζωγραφιστο και η συμπεθερα ειναι κουκλα, τσαμπα διαιτα κανει δεν την χρειαζεται, μια χαρα ειναι!!!!

για βραδυ τρωμε εγω βραστα λαχανικα και ο αντρουλης κοτοπουλο κοκκινιστο απο την μανουλα!!

περιστερακι θα το κανονισουμε την αλλη φορα να κατσουμε πιο πολυ!

Μια χαρα περασαμε και εμεις και σας συμπαθησαμε πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

να μαι παλι..

καναμε μπανιο την περδικα, την ταισα και επεσε ξερουλι για υπνο.

Εφαγα και τα βραστα λαχανικουλια και τωρα χαλαρωνουμε στους καναπεδες..

Χαλαρωνουμε... οσο γινεται με ολα αυτα που συμβαινουν γυρω μας αλλα τι να κανουμε..

Υπομονη οσο γινεται και καλη δυναμη..

Αυριο θα παμε στην εκκλησια που εχουμε κλεισει για την βαπτιση και μετα θα κοιταξουμε και για τραπεζι.

Σας φιλω ολες πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι και πάλι!!!

Περάσαμε τέλεια με την καραμελο-οικογένεια!!

Η νύφη μου είναι μια κουκλίτσα!!Γελαστή,τσαχπίνα,σωστή πέρδικα η καραμελίτσα!!Αμέσως την συμπάθησε ο γιόκας μου...Την τραβολόγησε λέμε τη μικρή...

Αλλά και για τα συμπεθέρια τι να πω!Χρυσά παιδιά!Ο περιστέρης κατενθουσιάστηκε!Και δεν είναι τύπος που ενθουσιάζεται εύκολα...

Αντε Μαράκι την επόμενη φορά που θα περάσετε από τα μέρη μας,θα το έχουμε οργανώσει καλύτερα και θα κάνουμε βόλτες!Να είναι καλός και ο καιρός.Να έρθετε και στο σπίτι για φαγητό.Θα περάσουμε όμορφα.

Πολύ το χάρηκα που βρεθήκαμε!

γραφω απο Πατρα βιαστικα γιατι παω για μπανιο την περδικα!!

Περασαμε τελεια, η περιστεροοικογενεια ειναι συμπαθεστατοι!!

Το δε περιστεροπουλο κουκλακι ζωγραφιστο και η συμπεθερα ειναι κουκλα, τσαμπα διαιτα κανει δεν την χρειαζεται, μια χαρα ειναι!!!!

για βραδυ τρωμε εγω βραστα λαχανικα και ο αντρουλης κοτοπουλο κοκκινιστο απο την μανουλα!!

περιστερακι θα το κανονισουμε την αλλη φορα να κατσουμε πιο πολυ!

Μια χαρα περασαμε και εμεις και σας συμπαθησαμε πολυ!!!!

Μπραβο κοριτσια τετοια να ακουμε.Απο οτι καταλαβα εδεσε και το συμπεθεριο τυχερουλες:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα κατέβετε στην πορεία αύριο?

Εγώ ευχαρίστως θα κατέβαινα.

Να ΄μαι και πάλι!!!

Περάσαμε τέλεια με την καραμελο-οικογένεια!!

..............................

.........................

Πολύ το χάρηκα που βρεθήκαμε!

Είδες που στο έλεγα Περιστεράκι.

Αυριο θα παμε στην εκκλησια που εχουμε κλεισει για την βαπτιση και μετα θα κοιταξουμε και για τραπεζι.

Μαρία πότε θα γίνει η βάφτιση;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα περαστικά.

ξεκουράστηκε το σωματάκι μου!

χθες βράδυ είδαμε την ταινία με την θάτσερ. πολύ ωραίο! υπέροχη κυρία! πάντα την θαύμαζα!

άσχετο, στο πανεπιστήμιο μου είχαν βγάλει το παρατσούκλι θάτσερ. θα 'θελα!

πολύ χάρηκα που βρέθηκαν τα συμπεθέρια!

εβίρι αντίστοιχο όνειρο έχω δει στο παρελθόν κ εγώ. πάρε τηλέφωνο στους δικούς σου!

ζωπ, θα ήθελα να ήμουν εκεί.

σήμερα θα μαγειρέψω, θα πάρω σκόνες, γιατί χθες δεν το έκανα κ απόγευμα, αν έχουν στεγνώσει τα ρούχα θα σιδερώσω πάλι.

έχει πολύ πολύ κρύο, υργασία. έβρεχε όλοτο βράδυ!

ατάκες της κόρης μου:

το μεσημέρι: θέλω τυράκι φέτα μαμά!

χθες το απόγευμα που την τάιζα κρεμούλα. βλέπει τον μπαμπά της να ζεσταίνει λουκάνικα κ του λέει: μπαμπούλης πεινάει!:lol:

αργότερα που μου ζήτησε μπανάνα κ έτρωγε με το πηρούνι από το τάπερ. βλέπει τον μπαμπά της να βγάζει πλυντήριο πιάτων κ λέει χαμογελαστά: μπαμπούλης καλός φίλος σου μαμά!!!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Σήμερα είμαστε καλύτερα.Το παιδάκι μου είναι απύρετο απο εχθές το μεσημέρι και είναι γενικά σε καλύτερη κατάσταση.Εγώ και ο άντρας μου έχουμε ένα φοβερό μπούκωμα αλλά ευτυχώς κρατιόμαστε ακόμα.

Για δυό μέρες μας είχε χαλάσει η κεραία της τηλεόρασης και έτσι είχα πληροφόρηση μόνο από internet.Χθες βράδυ είδα tv και τρελάθηκα!Τόσα μέτρα για να οδηγηθουμε στη φτώχια και ούτε ένα για ανάπτυξη.Είμαι πολύ μακριά για να έρθω στο Σύνταγμα,αν ήμουν Αθήνα σίγουρα θα κατέβαινα...Δεν μας αξίζουν αυτά που περνάμε!!!!

Σήμερα αν και Κυριακή το μενού έχει μία απλή μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααα!!!!σημερα θα φαμε σπιτικα χαμπουργκερ με σπιτικα ψωμακια ολα απο τα χερακια του αντρουλη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαρακι κ περιστερω τι καλα που βρεθηκατε,μακαρι καποια στιγμη να εχουμε μια μεγαλη συναντηση ολες μαζι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

περαστικα στα αρρωστουλικα κ πολλα πολλα φιλακια σε ολες!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομορφοπαρέα!!

Περασαμε τελεια, η περιστεροοικογενεια ειναι συμπαθεστατοι!!

Το δε περιστεροπουλο κουκλακι ζωγραφιστο και η συμπεθερα ειναι κουκλα, τσαμπα διαιτα κανει δεν την χρειαζεται, μια χαρα ειναι!!!!

περιστερακι θα το κανονισουμε την αλλη φορα να κατσουμε πιο πολυ!

Μια χαρα περασαμε και εμεις και σας συμπαθησαμε πολυ!!!!

Ευχαριστούμε Μαράκι...Και εμείς σας συμπαθήσαμε πολύ

Ε οχι και κούκλα!Σκέψου μόνο ότι με είδες μείον αρκετά κιλά...Και πρεπει να χασω κι άλλα,επειδή όμως νιώθω μια χαρα,δεν βιάζομαι

Είδες που στο έλεγα Περιστεράκι.

Μια χαρα μου τα είπες Εβιρι μου...

Κι εκεί λοιπόν που λέγαμε με τη Μαρία με ποιες εχουμε συναντηθεί από το καφέ(εγώ πλήν της συμπεθερας με καμιά άλλη) μου είπε το Μαράκι πόσο όμορφη κι έξω καρδιά είναι μια σεφινα από δω μέσα,που γνώρισε το καλοκαίρι.Μήπως την ξέρεις;:lol:

χθες βράδυ είδαμε την ταινία με την θάτσερ. πολύ ωραίο! υπέροχη κυρία! πάντα την θαύμαζα!

άσχετο, στο πανεπιστήμιο μου είχαν βγάλει το παρατσούκλι θάτσερ. θα 'θελα!

Ετσι λέει κάποιος φίλος και τη μάνα μου!!!:tongue::tongue:

ατάκες της κόρης μου:

το μεσημέρι: θέλω τυράκι φέτα μαμά!

χθες το απόγευμα που την τάιζα κρεμούλα. βλέπει τον μπαμπά της να ζεσταίνει λουκάνικα κ του λέει: μπαμπούλης πεινάει!:lol:

αργότερα που μου ζήτησε μπανάνα κ έτρωγε με το πηρούνι από το τάπερ. βλέπει τον μπαμπά της να βγάζει πλυντήριο πιάτων κ λέει χαμογελαστά: μπαμπούλης καλός φίλος σου μαμά!!!!!!:tongue:

Σύσα αξεπέραστη και...στις ατάκες!!

Kαλημέρα κορίτσια!

Σήμερα είμαστε καλύτερα.Το παιδάκι μου είναι απύρετο απο εχθές το μεσημέρι και είναι γενικά σε καλύτερη κατάσταση.Εγώ και ο άντρας μου έχουμε ένα φοβερό μπούκωμα αλλά ευτυχώς κρατιόμαστε ακόμα.

Περαστικά και να προσέχετε

Για δυό μέρες μας είχε χαλάσει η κεραία της τηλεόρασης και έτσι είχα πληροφόρηση μόνο από internet.Χθες βράδυ είδα tv και τρελάθηκα!Τόσα μέτρα για να οδηγηθουμε στη φτώχια και ούτε ένα για ανάπτυξη.Είμαι πολύ μακριά για να έρθω στο Σύνταγμα,αν ήμουν Αθήνα σίγουρα θα κατέβαινα...Δεν μας αξίζουν αυτά που περνάμε!!!!

Ασε και σήμερα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα,ακριβώς για τον ίδιο λόγο

Μην ανοιξω το στόμα μου...Θα με διαγραψουν από το καφε

Μαρακι κ περιστερω τι καλα που βρεθηκατε,μακαρι καποια στιγμη να εχουμε μια μεγαλη συναντηση ολες μαζι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πράγματι ήταν πολύ όμορφα

Μακάρι να βρισκόμασταν κάποτε όλες μαζί ή έστω και ανα δυο βρε αδερφέ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...