Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Πόσο δίκιο έχεις Περιστεράκι μου...δεν τα λύσαμε τόσο καιρό,δε θα πάθουμε τίποτα αν πάει από βδομάδα.Το καραγκιόζη λοιπόν η μάνα ...δεν φταίει σε τίποτα το παιδάκι μου...ήδη στεναχωριέμαι που το μουρμουρίσαμε...

κι έχεις δίκιο και για τα βιώματα...κάτι τέτοια πέρασα και είπα πως δε θα το μεταφέρω...κατάλαβαίνεις Φέφη μου λοιπόν γιατί σου έλεγα για την πίεση?

ζωπυρον μου καλά κάνεις και με ανακαλείς γιατί αυτή τη στιγμη τα βλέπω όλα απ'τη μεριά της συντρόφου και πρέπει να τα δω και απ'τη μεριά της μάνας...

όσο για το τι "δημοσιοποιει"ο καθένας...εμένα μου κάνει καλό που συζητώ μαζί σας...και στην άλλη δύσκολη μου φάση πάλι εσείς με στηρίξατε...είστε οι μόνες που με ακούτε και νιώθω πως ενδιαφέρεστε χωρίς την αμέσως επόμενη στιγμή να τα μεταφέρετε διαστρεβλωμένα κάπου παραπέρα...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φουμπι μου ακριβως τι σου συμβαινει δεν ξερω αλλα θα σου πω μεσες ακρες καποια πραγματα,τα γενεθλεια του παιδιου να τα κανεις τι φταινε τα παιδια μας αν εμεις δεν ειμαστε καλα? Τωρα επειδη σου περνανε σκεψεις χωρισμου στο κεφαλι εγω θα σου ελεγα κατσε και σκεψου αυτα που σας ενωσανε με τον αντρα σου και φτιαξατε μια οικογενεια η οποια αξιζει να πρασπαθησεις γι αυτην οποτε ξεκινα αλλο τροπο προσεγγισης αφου οτι κανεις μεχρι τωρα δεν σου βγαινει και σιγουρα υπαρχει δεν μπορει.Τα υπολοιπα σε πμ οποτε θες ιδιως το βραδυ θα ειμαι σπιτι μονη μου.Α και το αλλο πολυ γρηγορα το καταστρεφεις και πολυ δυσκολα το φτιαχνεις. Οτι θελεις ειμαι εδω.

σ'ευχαριστώ!


Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι, φιλεναδίτσα,

Επέτρεψέ μου τώρα, ΩΠΑ... το αυτονόητο δεν το λέω εγώ προσωπικά γιατί είναι ... αυτονόητο... εννοείται ότι μέσα σε ένα γάμο και θα νευριάσεις και θα διαφωνήσεις και παράπονα θα κάνεις και συμβιβασμούς και, και, και αγκαλίτσες και απ' όλα...

αυτό δεν σημαίνει ότι πχ εγώ η Λοβ έχω τον τέλειο γάμο με τον τέλειο άντρα και τα τέλεια παιδιά...

όχι, δεν είναι καθόλου έτσι ! Απλά, εγώ προσωπικά θα σας έγραφα μόνο εάν ήμουν πολύ "σκασμένη" από κάτι και ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας -που τις εμπιστεύομαι , ομολογώ- αλλά για καυγαδάκια τύπου τί ώρα θα έρθεις, έχω κουραστεί κλπκλπ που δεν μας αφήνουν αποτυπώματα πάνω μας, στην ψυχή μας, δεν ξέρω... μου φαίνεται και ανούσιο...

ενώ στο ξαναγράφω : το σημαντικό -το δικό μου το εννοώ- σίγουρα θα το μοιραζόμουν, κούφια η ώρα, μαζί σας !

Μάλλον είναι θέμα χαρακτήρα ! Κι εγώ, πανάθεμά με, είμαι ανοιχτό βιβλίο με έχεις δει λίγο και πιστεύω κατάλαβες !

Δεν θα παρεξηγούσα όμως ούτε εκείνη που θέλει να μιλήσει, ούτε εκείνη που δεν το κάνει ... ;)

Φεφακι μου συγνωμη αλλα δεν συμφωνω σε αυτα που γραφεις!δηλ οποια δεν λεει παραπονα για τον συζυγο της σημαινει οτι τα κρυβει?δεν ξερω τι θα πει τελειος γαμος,αλλα δεν εχω παραπονα να σας πω,κ αυτο δεν εχει να κανει με ελλειψη αυθορμητισμου αλλα απλη αληθειας!εννοειται πως υπαρχουν στιγμες που κ ο εγω φτανω το Γ, στα ορια του αλλα κ εκεινος,ομως σε γενικες γραμμες περναμε καλα.τωρα τι να πω ισως με ενα παιδι αυτο αλλαζει,δεν το ξερω δεν το ζησει,ομως νιωθω πως αυτα που ονειρευομουνα αυτα ζω,ετσι απλα!κ ισως τα δικα μου θελω για καποιον αλλο να ειναι λιγα ή πολλα,ομως εμενα με καλυπτουν απολυτα!

σορρυ για το μηνυμα αλλα δεν θελω να νιωθεις οτι εσυ μονο ανοιγεσαι μαζι μας,απλα σκεψου κ το ενδεχομενο οι υπολοιπες να μην εχουμε κατι να πουμε...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΑΣ..........


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

μαρή Άννα,περιστεράκι, κάγκλυ μου, δεν ήταν μομφή αυτό που έγραψα για όσες δεν λέτε για το γάμο σας! για το σύζυγο!

(δείτε καλύτερα το αρχικό μου μήνυμα πληζ)

η σιωπή πολλές φορές λέει πολλά!

αυτό που εξηγώ στην φούμπι μου είναι ότι δεν υπάρχει τέλειος γάμος, δεν υπάρχει αντρόγυνο που δεν πέρασε κρίση κρίσεις, ή δεν θα περάσουν άλλες!

δεν πρέπει να τα παίρνουμε όλα τόσο προσωπικά. ίσως ή φούμπι κ εγώ τα παίρνουμε πιο προσωπικά, γιατί π.χ. εμένα με μεγάλωσαν έτσι που είαμι πολύ ευαίσθητη, εύθικτη, εύθραυστη να το πω!

όταν ξαναδιαβάζω τα μηνύματά μου που αναφέρομαι στον φέφο, σκέφτομαι πολλές φορές ότι τον αδικώ. γιατί δεν αναφέρω τα θετικά του, τις χαρές που μου προσφέρει, την ευτυχία που μου έχει χαρίσει να ονειρεύομαι, ιδίως όταν για μένα είχε χαθεί η ελπίδα να βρω άνθρωπο να με νιώθει, να με σκέφτεται, να προνοεί για μένα.

αλλά τα καλά δεν πάνε μόνα τους, όπως κ εγώ ώρες ώρες δεν με αντέχω με τα ελαττώματά μου!

2 ψυχές, 2 σώματα που πρέπει να λειτουργήσουν ως ένα σε όλα! δεν είναι εύκολο!

είναι κυρίως δύσκολο! αλλά είναι όμορφη η ζωή όταν αγαπάς!

αυτό που ήθελα να καταλάβει η φούμπι είναι ότι όλοι οι γάμοι έχουν τα δύσκολά τους, άλλες το λένε, άλλες δεν ασχολούνται, άλλες το παλεύουν πιο εσωτερικά, άλλες βρίσκουν ό,τι λύση μπορούν!

αλλά δεν πρέπει να έχουμε τη λάθος εντύπωση ότι σε μας έτυχε αυτή η δυσκολία κ ότι είμαστε περίπτωση!

καμιά σας δεν είπα ότι έχει υποχρέωση να μιλάει για το γάμο της το σύζυγο.

αλλά όταν σε μια παρέα η μία στηρίζει την άλλη, όταν βλέπω μια φίλη να είναι σε στενάχωρες σκέψεις, θα της πω να το δει κ αλλιώς, γιατί σε όλα τα σπίτια συμβαίνει, σε άλλα περισσότερο, σε άλλα λιγότερο, αλλά πάντως συμβαίνει!

αυτά κ Άννα μου μη μου στενοχωριέσαι σε παρακαλώ, γιατί είναι άδικο να στενοχωριέσαι. δεν ήταν μομφή αυτό που έγραψα για σένα, για κανέναν.

ο καθένας εστιάζει εκεί που θέλει.

δυστυχώς οι παρερμηνείες σε γραπτό λόγο είναι εύκολες.

αγαπη σε ενα εχεις δικιο οτι ο γραπτος λογο ειναι ευκολος στις παρερμηνειες...γιατι κ παλι να διαβασω το πρωτο σου μηνυμα στο ιδιο συμπερασμε θα εβγαινα..

κ ετσι γενικα χαιρομαι που μπορουμε να εκφραζομαστε ελευθερα κ βρισκουμε ''λυσεις'' στα προβληματα μας..η μια εχει για τον γαμο,η αλλη για τα οικονομικα,η αλλη για την εγκυμοσυνη,τα παδια κ παει λεγοντας..το βασικο ειναι η παρεα κ η κατανοηση!!!!!

υσ. τελικα για μενα ο τελειος γαμος ή μαλλον η καλη ζωη,ειναι μια καλη αρχη με καλες βασεις!δηλ οσα δινω να παιρνω,αλλιως δεν εχει νοημα!!!!!το να αγαπας χωρις ανταποκριση ειναι κριμα κ αδικο,προσωπικα επειδη ειμαι παντα απολυτη θα λεγα ευκολα αντιο απο την αρχη...μετα ποναει περισσοτερο κ πραγματικα εκει δεν ξερω τι κανεις...


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι μου συνέβη σήμερα :evil: : http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1446936&postcount=258

Και για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα (η κουβέντα για τις σχέσεις είναι βαριά:cool:), δείτε τι ιδέα είχα (τώρα θα δείτε και την ανόητη πλευρά μου) :

Θέλετε να κάνουμε εκλογές στο καφέ μας? Να βγάλουμε Πρόεδρο, Πρωθυπουργό και Υπουργούς?

π.χ. Σκέφτηκα την Εβίρι για επίτιμο πρόεδρο (καμία σχέση με Μητσοτάκη:mrgreen:)

Αααααχ, δεν είμαι καλά λέμε...:oops::confused:

ΚαραμελοΜαράκι, που είσαι?????


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δείτε τι μου συνέβη σήμερα :evil: : http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1446936&postcount=258

Και για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα (η κουβέντα για τις σχέσεις είναι βαριά:cool:), δείτε τι ιδέα είχα (τώρα θα δείτε και την ανόητη πλευρά μου) :

Θέλετε να κάνουμε εκλογές στο καφέ μας? Να βγάλουμε Πρόεδρο, Πρωθυπουργό και Υπουργούς?

π.χ. Σκέφτηκα την Εβίρι για επίτιμο πρόεδρο (καμία σχέση με Μητσοτάκη:mrgreen:)

Αααααχ, δεν είμαι καλά λέμε...:oops::confused:

ΚαραμελοΜαράκι, που είσαι?????

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!αλλα εγω κ μονο που ακουω για εκλογες με πιανουν τα νευρα μου!τυχαιο?δε νομιζω:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι μου συνέβη σήμερα :evil: : http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1446936&postcount=258

Και για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα (η κουβέντα για τις σχέσεις είναι βαριά:cool:), δείτε τι ιδέα είχα (τώρα θα δείτε και την ανόητη πλευρά μου) :

Θέλετε να κάνουμε εκλογές στο καφέ μας? Να βγάλουμε Πρόεδρο, Πρωθυπουργό και Υπουργούς?

π.χ. Σκέφτηκα την Εβίρι για επίτιμο πρόεδρο (καμία σχέση με Μητσοτάκη:mrgreen:)

Αααααχ, δεν είμαι καλά λέμε...:oops::confused:

ΚαραμελοΜαράκι, που είσαι?????

Τι λες βρε Ζωπ;Γίνονται και τέτοια;

Λένε και για εκλογές;Καλά κάνω και σερφαρω στο καφε και δεν βλέπω ειδήσεις...

Εκλογές στο καφέ;Μμμμ

Θα θεσω υποψηφιότητα για υπουργός Πολυλογίας,αλλά θα έχω μεγάλο ανταγωνισμό μαμωτο:tongue:

Link to comment
Share on other sites

μαρή Άννα,περιστεράκι, κάγκλυ μου, δεν ήταν μομφή αυτό που έγραψα για όσες δεν λέτε για το γάμο σας! για το σύζυγο!

(δείτε καλύτερα το αρχικό μου μήνυμα πληζ)

η σιωπή πολλές φορές λέει πολλά!

αυτό που εξηγώ στην φούμπι μου είναι ότι δεν υπάρχει τέλειος γάμος, δεν υπάρχει αντρόγυνο που δεν πέρασε κρίση κρίσεις, ή δεν θα περάσουν άλλες!

δεν πρέπει να τα παίρνουμε όλα τόσο προσωπικά. ίσως ή φούμπι κ εγώ τα παίρνουμε πιο προσωπικά, γιατί π.χ. εμένα με μεγάλωσαν έτσι που είαμι πολύ ευαίσθητη, εύθικτη, εύθραυστη να το πω!

όταν ξαναδιαβάζω τα μηνύματά μου που αναφέρομαι στον φέφο, σκέφτομαι πολλές φορές ότι τον αδικώ. γιατί δεν αναφέρω τα θετικά του, τις χαρές που μου προσφέρει, την ευτυχία που μου έχει χαρίσει να ονειρεύομαι, ιδίως όταν για μένα είχε χαθεί η ελπίδα να βρω άνθρωπο να με νιώθει, να με σκέφτεται, να προνοεί για μένα.

αλλά τα καλά δεν πάνε μόνα τους, όπως κ εγώ ώρες ώρες δεν με αντέχω με τα ελαττώματά μου!

2 ψυχές, 2 σώματα που πρέπει να λειτουργήσουν ως ένα σε όλα! δεν είναι εύκολο!

είναι κυρίως δύσκολο! αλλά είναι όμορφη η ζωή όταν αγαπάς!

αυτό που ήθελα να καταλάβει η φούμπι είναι ότι όλοι οι γάμοι έχουν τα δύσκολά τους, άλλες το λένε, άλλες δεν ασχολούνται, άλλες το παλεύουν πιο εσωτερικά, άλλες βρίσκουν ό,τι λύση μπορούν!

αλλά δεν πρέπει να έχουμε τη λάθος εντύπωση ότι σε μας έτυχε αυτή η δυσκολία κ ότι είμαστε περίπτωση!

καμιά σας δεν είπα ότι έχει υποχρέωση να μιλάει για το γάμο της το σύζυγο.

αλλά όταν σε μια παρέα η μία στηρίζει την άλλη, όταν βλέπω μια φίλη να είναι σε στενάχωρες σκέψεις, θα της πω να το δει κ αλλιώς, γιατί σε όλα τα σπίτια συμβαίνει, σε άλλα περισσότερο, σε άλλα λιγότερο, αλλά πάντως συμβαίνει!

αυτά κ Άννα μου μη μου στενοχωριέσαι σε παρακαλώ, γιατί είναι άδικο να στενοχωριέσαι. δεν ήταν μομφή αυτό που έγραψα για σένα, για κανέναν.

ο καθένας εστιάζει εκεί που θέλει.

δυστυχώς οι παρερμηνείες σε γραπτό λόγο είναι εύκολες.

Φεφη το ξέρω ότι δεν ήταν μομφή αυτό που είπες.

Γιατί το λες αυτό; Τι κατάλαβες απο την απάντηση μου;

Περιστέρω έχεις να πας σε χορό και δεν πας;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε?

σας διαβασα στα πεταχτα, δεν συγκατησα και πολλα..

Να πω με το καλο να δεχτουμε τον παλλικαρο της Αννας και περαστικα στον Ραφαηλακο μας..

Τα αλλα κοριτσια ολα καλα?

Εμεις ειμαστε καλα, πηγαμε σημερα παιδιατρο γιναμε 8880γρ, πηραμε 740 γρ και ειμαστε μια 76πον. ψιλαριδο μας λεει η γιατρος.

Το παιδι εχει παθει μαμακιαση και θελει να ειναι κολλημενο πανω μου.. Ολη μερα ομως...:lol:

Η δερματιτιδα καλα κρατει, μας εδωσε τελικα μια φτιαχτη κρεμα με λιγη κορτιζονη μεσα και μας εδωσε και την trixera της αvene. Ελπιζω να της περασει συντομα γιατι εχει γινει η μουριτσα μας και τα ποδαρακια μας πατζαρακια..:D

Αυριο ανεβαινουμε Πατρα, θα κατσουμε κανα 4αρι μερες, να χαρουν και οι δικοι μας την Εφη.

Κοριτσια εχω χαθει ακι συγνωμη, μου λειπετε αλλα δεν εχω πολυ χρονο πια, η μπεμπα με θελει συνεχεια.. και οταν μπαινω εχετε γραψει τοοοοσα πολλαααα!!!!!

Λοιπον σας φιλω με αγαπη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αφαίρεσα κόκκαλο σάπιο στο ούλο τέρμα πίσω πάνω αριστερά.

Βρε Φέφη μου, πώς έγινε αυτό; Δηλαδή, πώς και με ποιο τρόπο σάπισε το οστό μέσα από το ούλο; Ο οδοντίατρος το αποδίδει, ας πούμε, στην τερηδόνα ή σε άλλη πάθηση. Και μόνο που το διάβασα έπεσα σε κατάθλιψη, αύριο θα πάρω και βαρβιτουρικά.

θυμάστε τον αυλωνίτη στην καφετζού με την βασιλειάδου; έτσι!:lol:

χαχαχαχαχαχα

όταν ο άλλος σε γεμίζει ψέμμα ποια αντίδραση ν'αλλάξεις?Η θα εξακολουθήσεις να κάνεις τον μα#$κα ή θα τα βαρέσεις όλα κάτω και θα φύγεις.Μπορεί να τα βλέπω λάθος αλλά αυτή τη στιγμή δεν βλέπω άλλη εναλλακτικη.

Κάτσε να σου εξηγήσω Φούμπη μου. Εφόσον, το διαπιστώνεις αυτό και αντιλαμβάνεσαι, ότι όσες φορές είχες εναντιωθεί στο παρελθόν ο συζυγάτος σου δεν άλλαξε, θα πει ότι, ούτε τώρα, ούτε στο μέλλον πρόκειται να αλλάξει. Ο άνθρωπος γεννιέται, δε γίνεται (με τέτοιο ελάττωμα). Από τη στιγμή που εσύ θα αντιληφθείς το ψέμα, δεν έχεις να κάνεις τίποτ' άλλο, από το να τον ξεμπροστιάζεις διαρκώς και να ξαναβάζεις τα πράγματα στη θέση τους. Και φτου κι απ' την αρχή η σχέση. Το ξέρω ότι, αυτό καταντάει ψυχοφθόρο, μονότονο, κουραστικό, εκνευριστικό, βαρετό αλλά αν τα πράγματα δεν είναι σε σοβαρό βαθμό, τότε δεν αξίζει να χαλάσεις το γάμο σου και την ψυχική υγεία του παιδιού σου, για κάτι τέτοιο. Διαφορετικά, να είσαι διατεθιμένη να χαλάσεις πολλούς ακόμη γάμους ή να μείνεις δια βίου μόνη σου.

Επίσης, σκέψου και κάτι ακόμη. Όλα τα παιδάκια θα έχουν φωτογραφίες και βίντεο από τα πρώτα τους γενέθλια,......... το δικό σας;

η κοτόσουπα φοριέται πολύ σήμερις!

χαχαχαχαχαχαχα

αυλωνίτη μάτια μου, καθότι ομορφάντρας!

στην βασιλειάδου φέρνω στον αναστεναγμό!!!!!!:tongue::lol:

χαχαχαχαχαχαχα

Τελικά θα πάω αύριο στο χορό με τον περιστέρη

Δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς...

Γκρρρρρρρ

Μπράβο κοριτσάκι μου, όπως είπαν τα κορίτσια, ευκαιρία να βαφτείς, να στολιστείς, να δείξεις και το αδυνάαααααατισμα, και να συνοδεύσεις τον αντρούλη σου. Κορίτσια, μην ξεχνάτε το βασικότερο, όταν οι άντρες δεν έχουν συνοδό, τότε ψάχνουν για συνοδό. ;)

Εδω υπάρχουν ζευγαρια χωρισμενα που εχουν ξεσκιστεί και γιορταζουν μαζι τα γενεθλια των παιδιών τους

Εεεεεεμμμ

Κ

Εβίρι, τι έγινε τελικά με την δασκάλα της μικρούλας σου?

Δε μας έχει πει τίποτα νεότερο. Την προηγούμενη Παρασκευή πήραν κάτι σαν έλεγχο, τον οποίο μου μετέφρασε η δασκάλα του ιδιαίτερου. Καλά πράγματα λέει ο έλεγχος (δεν έχει βαθμούς το τμήμα προετοιμασίας της γλώσσας), δηλαδή σε γενικές γραμμές λέει ότι είναι καλή στη γλώσσα, ότι κατανοεί τη γραμματική όταν μιλάνε προφορικά οι δασκάλες, ότι στα μαθηματικά έχει ευχέρεια σε όλες τις πράξεις και στην προπαίδεια κι ότι είναι πολύ κοινωνική και βοηθάει τα άλλα παιδιά όταν εκείνα έχουν δυσκολίες. Αυτά. Αλλά δεν αναφέρουν πότε θα τη βάλουν στην Δ' δημοτικού. Θα περιμένω ακόμη και βλέπουμε.

Και μετά από αυτό το συναισθηματικό μου ντελίριο:rolleyes:, να ρωτήσω :

- Ξέρετε κάτι γι' αυτά?

http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1445947&postcount=71

Όχι δεν ξέρω, αλλά είναι ωραίο παπουτσάκι

- Πόσο πληρώνετε στην ΕΥΔΑΠ μηνιαίως? Οι Αθηναίες κυρίως γιατί στην επαρχία ίσως να είναι άλλα τα τιμολόγια.

Ποιος θυμάται τώρα.

κ ετσι γενικα χαιρομαι που μπορουμε να εκφραζομαστε ελευθερα κ βρισκουμε ''λυσεις'' στα προβληματα μας..η μια εχει για τον γαμο,η αλλη για τα οικονομικα,η αλλη για την εγκυμοσυνη,τα παδια

εγώ έχω για τα γεράματα.

κ παει λεγοντας..το βασικο ειναι η παρεα κ η κατανοηση!!!!!

Δείτε τι μου συνέβη σήμερα :evil: : http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1446936&postcount=258

Εεεε είναι ανήκουστο. Ζωπ, εγώ πάντως δεν ήμουν. :D:D:D

Να σε ρωτήσω, τι κάνεις για να εμφανιστεί μόνο το δικό σου μήνυμα στο λινκ που βάζεις; Εγώ δεν ξέρω να το κάνω αυτό.

Θέλετε να κάνουμε εκλογές στο καφέ μας? Να βγάλουμε Πρόεδρο, Πρωθυπουργό και Υπουργούς?

π.χ. Σκέφτηκα την Εβίρι για επίτιμο πρόεδρο (καμία σχέση με Μητσοτάκη:mrgreen:)

χαχαχαχαχαχα δεν κάνω εγώ για πολιτικός, δεν ξέρω να λέω ψέματα. Το Δημαρχιλίκι στο φόρουμ και πολύ μου είναι.

Εμεις ειμαστε καλα, πηγαμε σημερα παιδιατρο γιναμε 8880γρ, πηραμε 740 γρ και ειμαστε μια 76πον. ψιλαριδο μας λεει η γιατρος.

Κανόνισε το δώρο που θα πάρεις στο παιδί το Πάσχα, ή τακούνια (μοντέλο) ή μπάλα του μπάσκετ (αθλήτρια). Φτου φτου μια χαρούλα είναι.

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=foubi;1446236]Κοριτσάκια μου γεια σας,συχωρέστε με αλλά δεν έχω κουράγιο να διαβάσω και να σχολιάσω τίποτα άλλο

να σου πω την αλήθεια Ελένη μου δεν καταλαβαίνω πρακτικά πως μπορω να το εφαρμόσω αυτό. όταν ο άλλος σε γεμίζει ψέμμα ποια αντίδραση ν'αλλάξεις?Η θα εξακολουθήσεις να κάνεις τον μα#$κα ή θα τα βαρέσεις όλα κάτω και θα φύγεις.Μπορεί να τα βλέπω λάθος αλλά αυτή τη στιγμή δεν βλέπω άλλη εναλλακτικη.

Kοριτσια καταρχην με εχετε συγκινησει με τις ευχες και το ενδιαφερον σας. Σας ευχαριστω πολυ πολυ ειλικρινα.

Φουμπη μου δε ξερω ακριβως το προβλημα αλλα θα σου πω παραδειγμα

Σου λεει ψεμματα. Το μαθαινεις. Εκει που φωναζες και γκρινιαζες κοψε το.

Συμπεριφερσου ηρεμα, και μην το συζητησεις καθολου σα να μη συνεβη. Αλλα να εισαι λιγο απομακρη, δηλαδη αυτος να καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα. Οταν θα σε ρωτησει τι συμβαινει, τοτε αν και εσυ θελεις να το συζητησεις τη συγκεκριμενη στιγμη πες του. Αν οχι, προσεξε, δεν εισαι υποχρεωμενη να το συζητησεις. Γενικα δεν εισαι υποχρεωμενη να κανεις παντα οτι θελει. Αν δε θελεις να το συζητησεις πες του με συγχωρεις, αλλα αλλη φορα δεν εχω ορεξη τωρα.

Οταν ΕΣΥ επιλεξεις τη στιγμη, θα πεις τι σε ενοχλει καθαρα και ψυχρα. Ουτε κλαμματα ουτε μπερδεμενες σκεψεις. Κανε τα προβα εν αναγκη.

Πες του, "απλα δε με ικανοποιουν οι τωρινες συνθηκες. Δεν ειμαι ευχαριστημενη. Και θελω να ειμαστε καλα. Για να ειμαι ευτυχισμενη θελω αυτο και αυτο."

Κοιτα τωρα. Πρεπει να εχεις αποφασισει τι θα γινει αν παλι δε συμφωνησει. Δηλαδη να του πεις οτι" ειναι η τελευταια φορα που συχωρω. Δεν μπορω να συγχωρω καποιον που δεν ενδιαφερεται αν θα τον συγχωρησω η' οχι. Αν λοιπον οντως ενδιαφερεσαι να μου δωσεις το λογο σου οτι δε θα ξαναγινει. Αν πατησεις το λογο σου, σημαινει οτι δεν εχεις σεβασμο ουτε στον εαυτο σου, και αρα δε μπορω να σε σεβομαι.Αν λοιπον ξανασυμβει θα παρω το παιδι και θα φυγουμε."

Αν φτασει μεχρι αυτο το σημειο πρεπει να κανεις πραγματικοτητα και οτι ..απειλησες. Δε σε ενθαρρυνω να αφησεις τον αντρα σου Φουμπη. Σου λεω τι θα κανα εγω στη θεση σου. Και δε νομιζω να εφανε καν στο χωρισμο σε μια εβδομαδα χωρια, θα το ξανασκεφτοταν και θα μετανιωνε.

Νομιζω οτι οπου δεν παιρνει με λογια, πρεπει να εφαρμοζονται αλλες μεθοδοι.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκατε στον κόπο να μου δώσετε τόσες συμβουλές.Για μένα είναι πολύτιμες. Μου έδωσαν τροφή για σκέψη και με βοήθησαν να πάρω κάποιες αποφάσεις.

Απόφάσισα λοιπόν να δώσω μια τελευταία ευκαιρία.Να κάνουμε ένα restart.Με ίσους όρους.Εκατσα και σκέφτηκα πως πρώτη εγώ πατάω αυτά που πιστεύω.Ότι όταν συγχωρείς ,το βάζεις στην άκρη και προχωράς.Εγώ κάθε μέρα σκέφτομαι τα ίδια και τα ίδια.Και με έχει φθείρει αυτό.Μαζί και την σχέση μας.

Αν μπορέσω να κάνω αυτό το βήμα-το τόσο δύσκολο για μένα, ίσως τότε μόνο να έχουμε μια πραγματική ευκαιρία.Αν τα καταφέρω και πάλι με προδώσει σημαίνει πως ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε.Τουλάχιστον θα φύγω όμως ξέροντας πως έχω κάνει ότι είναι δυνατόν απ'την πλευρά μου και θα μπορώ να κοιτάω τα παιδάκια μου στα μάτια.

Δεν ξέρω αν είναι μπερδεμένα αυτά που γράφω.Ελπίζω μόνο να μην είναι ακόμα μια παράταση.

Πραγματικά σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ!

Φιλάκια!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φούμπι μου, εύχομαι αυτή η προσπάθεια που θα κάνεις να είναι η αρχή της καινούριας σας ζωής που θα φέρει μόνο αγάπη και πολλές χαρές!!

Για σήμερα δεν θα μαγειρέψω. Θα είμαστε οικογενειακώς εκτός σπιτιού και μάλλον θα φάμε έξω ή όταν επιστρέψουμε σπίτι, κάτι πρόχειρο.

Κορίτσια μου, σήμερα έχω ξυπνήσει πολύ απαισιόδοξη (πολύ περισσότερο από τις άλλες μέρες) με τα όσα συμβαίνουν. Πάμε από το κακό στο χειρότερο και οι εξελίξεις θα είναι καταιγιστικές. 'Εχω πολύ άσχημο feeling...

Σας φιλώ, να περάσετε όμορφα το Σαββατοκύριακο.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...