Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

πόσες ευκαιρίες δίνεις σ'έναν άνθρωπο που ξέρει τι είναι αυτό που σε κάνει κομμάτια κι όμως το κάνει,και το ξανακάνει και το ξανακάνει?πότε παύεις να ελπίζεις?πως το παίρνεις απόφαση ότι η κατάσταση δεν αλλάζει?

Φουμπι, το λαθος μας ειναι οτι προσπαθουμε να αλλαξουμε καποιον. Αυτο που πρεπει να αλλαξουμε ειναι οι δικες μας αντιδρασεις. Μονο στον εαυτο μας εχουμε το ελευθερο να επεμβαινουμε.

Δε ξερω τι συμβαινει, αλλα δοκιμασε να αντιδρασεις διαφορετικα απο οτι συνηθως. Και διωξε το φοβο.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

επέμβαση νταν.

φάρμακα νταν.

πόνος ντιν νταν!

κ τώρα πάω να σας διαβάσω....

πιο πολύ πεινάω... κ με πειράζει που δεν μπορώ να καπνίσω...μπορώ, αλλά δεν πρέπει...ήδη έκανα 2!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Δώρα για το πλυντήριο. για αιματοκρίτη εννοείται τηλέφωνο στον παθολόγο!

Άννα μου, με το καλό ο παίδαρος!

περιστεράκι μου το φαγητό μετά το κρατάω στο ψυγείο κανονικά, σαν να μαγειρεύτηκε την ίδια μέρα που το έβγαλα από την κατάψυξη!

εβίρι, χιονίδειιιιιιιιιιιι. έχει παγώθει το θύμπαν!

χρυσοβαλαντάκι μου κ εγώ κοτοσουπίτσα τρώω κ για αύριο. μου έφερε η μανούλα μου λόγω επέμβασης.

μου γέμισε την κατάψυξη με λουκάνικα δικά της, κιμά, μοσχάρι, βραστό κοτοπουλάκι...μανούλα γλυκιά!

ελένη αγγλία, σωστά τα λες!αλλαγή οπτικής χρειάζεται! το λέω κ για μένα! κυρίως για μένα!

φιλάκια κ καληνύχτα!

όνειρα γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω κείμενο εδώ και αρκετό καιρό έχει κάνει την εμφάνισή του στα κοινωνικά δίκτυα και ειδικά στο Facebook και στο Twitter.

Με τίτλο «Είμαι περήφανος που δεν είμαι Γερμανός: 27 λόγοι και ένα παράπονο» το κείμενο με πολύ καυστικό τρόπο καταδεικνύει τις διαφορές των Ελλήνων με τους Γερμανούς.

Ακολουθεί αυτούσιο το κείμενο:

1) Πίνω νερό όταν διψάω και μπύρα όποτε θέλω διότι το νερό εμφιαλωμένο ή βρύσης δεν είναι ούτε… στυφό, ούτε άνοστο, ούτε πανάκριβο.

2) Με χοντρές, αθλητικές, λευκές κάλτσες φορώ αθλητικά παπούτσια και όχι σανδάλια…

3) Δε μου χρειάστηκε ποτέ να στήσω μνημείο – υπόλειμμα κανενός τείχους αίσχους για να μου θυμίζει κατάπτυστη διχοτόμηση του έθνους μου, φοβούμενος πιθανή επανάληψη στο μέλλον.

4) Έχω θετική σκέψη, αισιοδοξία, ελπίδα και πίστη και χωρίς να καταναλώσω απίστευτες ποσότητες αλκοόλ.

5) Δεν πιστεύω σε φυλετικές ή άλλες ανωτερότητες, αλλά στο σεβασμό της αξίας και στην προστασία κάθε ανθρώπου.

6) Δεν προκάλεσα δύο δηλωμένους, κι έναν τρίτο υποβόσκοντα, παγκόσμιους πολέμους.

7) Δεν αιματοκύλησα την ανθρωπότητα, δε σκότωσα αμάχους, δεν κατεδίωξα φυλές ή άλλα έθνη, δεν έστησα στρατόπεδα συγκέντρωσης, δεν υπέταξα λαούς, δε ρήμαξα χώρες.

Για την παρασκευή σαπουνιού περιορίζομαι στη χρήση ελληνικού ελαιολάδου.

9) Δε χρωστάω πολεμικές αποζημιώσεις και κατοχικά δάνεια.

10) Δεν σφετερίστηκα ξένους πολιτισμούς κι αρχιτεκτονικές τεχνοτροπίες (γιατί διέθετα δικούς μου), δεν κατέκλεψα αρχαιότητες, δεν υφάρπαξα αγάλματα και θησαυρούς.

11) Δεν είμαι απόγονος του Αδόλφου Χίτλερ.

12) Κάνω την αυτοκριτική μου. Αργά, ανώφελα, άκαιρα ίσως. Έχω κάνει λάθη, πολλά και μοιραία, πλην όμως τʼ αναγνωρίζω και πολεμάω. Όπλα δεν καταθέτω, άλλωστε, δεν το έκανα ποτέ (θα το θυμάσαι άσπονδε φίλε γερμανέ, όταν γύρευες να με λειώσεις με τη μπότα της βέρμαχτ…). Κριτής των πάντων, διαιτητής και νταβατζής δε χρήζομαι. Δε μου ταιριάζει ο ρόλος ούτε του δοσίλογου, ούτε του χαφιέ.

13) Χαμογελώ και στη χαρά και στην απόγνωση. Ξέρω, σε προβληματίζει, άσπονδε φίλε γερμανέ, αλλά τι τα γυρεύεις… Είναι στο DNA μου το γέλιο, δουλειά δική μου!

14) Επάνδρωσα τις βιομηχανίες της Γερμανίας με φιλεργατικούς, φιλότιμους, φιλήσυχους Έλληνες μετανάστες (γκασταρμπάιτερ) κρατώντας τους τεμπέληδες, ανεπρόκοπους κι άχρηστους στη χώρα μου.

15) Διέδωσα σε όλους την αξιοπιστία των Siemens συσκευών γερμανικής κατασκευής και χρεώθηκα το σκάνδαλο του χρηματισμού, της μίζας και της δωροδοκίας, αφού έκανα γαργάρα την ευθύνη του γερμανού που δωροδόκησε. Η ενοχή βαραίνει μόνον εκείνον που δωροδοκεί; Μάλλον…

16) Χαίρομαι και τον ήλιο και τη θάλασσα της μεσογείου… Κλισέ, αλλά αληθές. Κι έχω μια μικρή υποψία ότι σʼ ενοχλεί, άσπονδε φίλε γερμανέ…

17) Στην ταβέρνα κερνάμε (άγνωστη έννοια)…. Ποτέ ρεφενέ, ποτέ ο καθένας τα δικά του, ποτέ κομπιουτεράκι – γερμανικό σύστημα, όπως είθισται να λέμε εμείς οι ταπεινοί οφειλέτες σου.

18) Δανείζομαι, δεν αντιλέγω. Πληρώνω ακόμη τις πληγές παλιών και πρόσφατων κατακτητών που θώπευαν στο λίκνο τους οι χώρες οι δήθεν προοδευμένες κι αξιοζήλευτες, με μηχανισμούς, συστήματα, προγράμματα σαν τη δική σου.

19) Δε σκύβω το κεφάλι, κι είναι κουσούρι μου. Θα βόλευε καλύτερα να προσαρμοζόμουν στο νταχάου ή το άουσβιτς… Τι σου θύμισα τώρα;;;

20) Το γλωσσικό μου ιδίωμα μου επιτρέπει να προφέρω οποιαδήποτε ομιλούμενη γλώσσα χωρίς να αντηχεί διαταγή, επιβολή ή κακόηχη προφορά.

21) Δεν επέλεξα την Αγγέλα. Μου την επέβαλαν. Μα τι φάτσα; Προτιμώ τα playmobil…

22) Δεν αποδίδω στους άλλους, και δη στους Έλληνες, τις ευθύνες για όλα τα δεινά από γεννήσεως κόσμου.

23) Δε συνοδεύω όλα τα πιάτα μου με βραστό λάχανο, βραστές πατάτες και λουκάνικο…Έλεος, λίγη φαντασία δε βλάπτει…

24) Διαθέτω ανοιχτά καταστήματα γιορτινές ημέρες, αν και τεμπέλης, για να προσφέρω καφέ ή φαγητό…

25) Γιορτάζω κι άλλες μέρες πλην Χριστουγέννων, σε πείσμα των καιρών, της κατοχής, της ύφεσης και της εξαθλίωσης.

26) Υποθάλπω πρώτα τους συνανθρώπους μου και στη συνέχεια τα ζώα.

27) Έχω οικογένεια σφιχτή γροθιά. Ενοίκιο δεν πληρώνω στους γονείς μου, παρότι ζω μαζί τους, κι ας ενηλικιώθηκα προ πολλού. (Φρόντισαν άλλοι να μην μπορώ να ζήσω μόνος).

Ένα παράπονο έχω μόνο:

Συναίσθηση δεν έχω της αξίας μου, της ιστορίας, της δύναμής μου, των δυνατοτήτων, των αξιώσεων, της μεγαλοσύνης μου. Κι εδώ είναι που δεν έχεις φταίξει μόνον εσύ, άσπονδε φίλε γερμανέ… Έφταιξαν άλλοι, μαζί ή πριν από σένα…. Ο τελευταίος λόγος, όμως, είναι δικός μου, δεν αργεί κι είναι προς όλους σας…


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαγειρισσούλες μου χρειάζομαι τα φώτα σας!

Είχα καταψυξει την προηγούμενη εβδομάδα κιμά που είχα φτιάξει για μακαρόνια και αύριο θα τον φτιάξω γιουβετσι με κριθαράκι.Το ερώτημά μου είναι είναι αν μπορώ να ξαναβάλω το φαγητό στην συντήρηση αν δεν καταναλωθεί

Εγω περιστερακι κανω πολλες φορες το ιδιο,και δεν παθαινει κατι....

Οσο για τον χαμηλό αιματοκρίτη Δωράκι μου να πω ότι σίγουρα ευθυνεται για την ατονία.Κι εγω αυτο νομιζω.....

Στην εγκυμοσύνη η αναιμία είναι συνηθισμένο φαινόμενο.

Είχα ξεκινήσει με αιματοκρίτη 40 και κάθε μήνα έπεφτε κατα μια μονάδα μέχρι και τον 6ο μήνα που άρχισε πάλι να ανεβαίνει.Εγω στην εγκυμοσυνη ειχα αρχισει με 40 και οταν γεννησα μεταγγίστηκα γιατι ειχα 22!!!!!!!!

Αννούλα μου με το καλό ο στρουμφοπαίδαρος!!

Με το καλοοοοοοο

επέμβαση νταν.Περαστικααααα

φάρμακα νταν.Υπομονη συμπεθερουλα μου.

Τωρα εχω εγω σειρα....

πόνος ντιν νταν!Αχ βαχ....

κ τώρα πάω να σας διαβάσω....

πιο πολύ πεινάω... κ με πειράζει που δεν μπορώ να καπνίσω...μπορώ, αλλά δεν πρέπει...ήδη έκανα 2!

Φτανει μαρη,μην κανεις αλλο αφου δεν κανει.....

μπράβο Δώρα για το πλυντήριο. για αιματοκρίτη εννοείται τηλέφωνο στον παθολόγο!Θα πω στον αγαπουλη μου,να μου το θυμησει αυριο να παρω....

εβίρι, χιονίδειιιιιιιιιιιι. έχει παγώθει το θύμπαν!Και μ'αρεσειιιιιιι

μου γέμισε την κατάψυξη με λουκάνικα δικά της, κιμά, μοσχάρι, βραστό κοτοπουλάκι...μανούλα γλυκιά!Αρε μανουλες...μοναδικες!!!!!!

φιλάκια κ καληνύχτα!Καληνυχτα σου.

όνειρα γλυκά!

Επισης.

Αννουλα συγχαρητήρια για τον παιδαρο......Με το καλο κοριτσακι.....

Ο μικρος μου,ακομα να κοιμηθει....τωρα τελευταια πολυ του ξενυχτιου μου εγινε....:cool:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

μαρή ελένη ανατρίχιασα λέμε! τέλειο!

Δώρα μου, καλά είμαι. με έπιασε επιτέλους το μεζουλίντ! αύριο θα είμαι τούμπανο.

λέτε να το στρώσει κ να μην πάω δουλειά; μακάρι!

γιατί ξύπνιος ακόμα ο γαμπρούλης μου; η κόρη μου κοιμήθηκε από τις 10! να το προσέξουμε αυτό συμπεθέρα,μη ξεπορτίζει ο ομορφούλης κ η σύσα κοιμαται τον ύπνο του δικαίου...

έχει ομορφύνει κ άλλο ο θησαυρούλης! κουκλί! θέλω να τον αγκαλιάσεις κ για μένα. μου έλλειψε!

Link to comment
Share on other sites

μαρή ελένη ανατρίχιασα λέμε! τέλειο!

Δώρα μου, καλά είμαι. με έπιασε επιτέλους το μεζουλίντ! αύριο θα είμαι τούμπανο.Υπομονη καλη μου,τουλαχιστον ξεμπερδεψες τωρα με το θεμα δοντι;

λέτε να το στρώσει κ να μην πάω δουλειά; μακάρι!Μακαρι!!!!

γιατί ξύπνιος ακόμα ο γαμπρούλης μου; Για να βασανιζει εμας.....:tongue::tongue::tongue: η κόρη μου κοιμήθηκε από τις 10! Τι καλααααα,Παλιες καλες δικες μας νυχτες.....να το προσέξουμε αυτό συμπεθέρα,μη ξεπορτίζει ο ομορφούλης κ η σύσα κοιμαται τον ύπνο του δικαίου...Τωρα τελευταια τετοια ωρα κοιμαται...εχει κανα μηνα και πανω,που δεν λεει να κοιμηθει με τιποτα...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:νωριτερα....Τωρα τον πηρε ο μπαμπας του μεσα........

Το μεσημερι,δεν καταλαβαινουμε ποτε τον παιρνει ο υπνος και το βραδυ αλωνιζει σε ολο το σπιτι....τον ασυχαστο εχει!!!!!

έχει ομορφύνει κ άλλο ο θησαυρούλης! κουκλί!θενκς.... θέλω να τον αγκαλιάσεις κ για μένα. μου έλλειψε!

Φυσικα και θα τον αγκαλιασω,λες και κανω τιποτα αλλο ολη μερα;

Και μενα μου λειψατε...ποτε θα βρεθουμε ρε γμτ!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

την άλλη παρασκευή θα μου βγάλει τα ράμματα ο γναθοχειρούργος κ όταν επουλωθεί το ούλο, θα πάω οδοντίατρο να μου περάσει θήκη στο δόντι!

έχω ακόμα δρόμο, αλλά τα βασικά τελείωσαν.

η σλυσα ξυπνάει νωρίς το πρωί κάθε μέρα μαζί μας, γι' αυτό κοιμάται από τις 10! αλλιώς...

μάκια σου κ μάκια σε όλες. ο φέφος πάει για νάνι. ακολουθώ κ εγώ η πιστή πηνελόπη.μμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Δώρα για το πλυντήριο. για αιματοκρίτη εννοείται τηλέφωνο στον παθολόγο!

Άννα μου, με το καλό ο παίδαρος!

περιστεράκι μου το φαγητό μετά το κρατάω στο ψυγείο κανονικά, σαν να μαγειρεύτηκε την ίδια μέρα που το έβγαλα από την κατάψυξη!

εβίρι, χιονίδειιιιιιιιιιιι. έχει παγώθει το θύμπαν!

χρυσοβαλαντάκι μου κ εγώ κοτοσουπίτσα τρώω κ για αύριο. μου έφερε η μανούλα μου λόγω επέμβασης.

μου γέμισε την κατάψυξη με λουκάνικα δικά της, κιμά, μοσχάρι, βραστό κοτοπουλάκι...μανούλα γλυκιά!

ελένη αγγλία, σωστά τα λες!αλλαγή οπτικής χρειάζεται! το λέω κ για μένα! κυρίως για μένα!

φιλάκια κ καληνύχτα!

όνειρα γλυκά!

fefaki μου περαστικουλια σου...τι επεμβαση εκανες???ναι η σουπιτσα ειναι οτι πρεπει


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


την άλλη παρασκευή θα μου βγάλει τα ράμματα ο γναθοχειρούργος κ όταν επουλωθεί το ούλο, θα πάω οδοντίατρο να μου περάσει θήκη στο δόντι!

έχω ακόμα δρόμο, αλλά τα βασικά τελείωσαν.

η σλυσα ξυπνάει νωρίς το πρωί κάθε μέρα μαζί μας, γι' αυτό κοιμάται από τις 10! αλλιώς...

μάκια σου κ μάκια σε όλες. ο φέφος πάει για νάνι. ακολουθώ κ εγώ η πιστή πηνελόπη.μμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!

φεφακι τωρα το διαβασα περαστικα κ υπομονη εκανε κ ο αδερφος μου κ ξερω


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο βραδυ κι απο μενα,παω να αλλαξω φανελακι στον μικρο,που γινετε παπακι στο πρωτο-υπνο και να την πεσω κι εγω με την σειρα μου!

Καλο και ησυχο βραδυ..και καλο μας ξημερωμα!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια ομορφογυναικες!πρωινη πρωινη.χθες πηγα στο φαρμακειο και μου δωσανε κατι χαπια για το κρυωμα και σημερα ειμαι πολυ καλυτερα.σημερα δεν εχω ιδεα τι θα φαω.ο αντρουλης εχει υπηρεσια και θα ειμαι μονη.θα κανω κατι απλο.εχω καιρο να φαω φτερουγες.σκεφτομαι να παω να παρω 6-7 να τις αλατοπιπεροωω και στο φουρνο.μου ανοιξε η ορεξη τωρα.σημερα εχω να κανω και δουλειες.πρεπει να σηκωσω και τις βελετζες.θα μου βγει η μεση αλλα δεν τι να κανω.σιδερο δεν το συζητω....μια στοιβα αλλα δεν γινεται.μου παγωσαν τα ρουχα.ρε κοριτσια τι σας λεω πρωι πρωι....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

την άλλη παρασκευή θα μου βγάλει τα ράμματα ο γναθοχειρούργος κ όταν επουλωθεί το ούλο, θα πάω οδοντίατρο να μου περάσει θήκη στο δόντι!

έχω ακόμα δρόμο, αλλά τα βασικά τελείωσαν.

η σλυσα ξυπνάει νωρίς το πρωί κάθε μέρα μαζί μας, γι' αυτό κοιμάται από τις 10! αλλιώς...

μάκια σου κ μάκια σε όλες. ο φέφος πάει για νάνι. ακολουθώ κ εγώ η πιστή πηνελόπη.μμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!

ρε φεφακι το εκανες τελικα?αυτο δεν το διαβασα η γαιδουρα....:confused:περαστικα σου περδικα...ελπιζω να μην πονας καθολου...στα ματια μου τωρα εισαι σαν τον σουπερμαν που τα καταφερες:lol:τρεμω οποιον γιατρο εχει σχεση με το στομα.γναθοχειρουργο,οδοντιατρο....αντε αντε να περασει ολο αυτο.περαστικουλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...