Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Και όλα αυτά ήταν από την «μέθη» σου είπαν οι γιατροί; Ίσως είναι και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός βέβαια 

      Ναι, εγω υποθετω πως μου εβαλαν μεγαλη δοση αναισθητικου γιατι εχω ξανακανει μεθη και μετα απο 2 3 ωρες ημουν απολυτως καλα. Τι να πω..τελος καλο, ολα καλα. Ευχομαι οσες κοπελες ειναι στη φαση της ωοληψιας να το περασουν ανωδυνα! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αχ σαν να ειμαι λιγο καλυτερα,προσπαθω να ξεκουραζομαι οσο μπορω,χτες τα μικρα το πηγανε σερι και κοιμηθηκανε απο της 10αλλα ο μικρος μας μαμησε ξυπνησε στανταρακι 5-6φορες μεχρι το πρωι...Κοριτσια εμας η δεη με 1λογαριασμο εναντι και 2δοσεις χαρατσι ειναι 570Ε αλλα μας δωσανε ενα χαρτι απο ενα συνδικατο που κανει διαδηλωσεις και τετοια για να μην πληρωσουμε χαρατσι και μας ειπανε να πληρωσουμε μονο τον λογαριασμο και αν μας κοψουν το ρευμα επειδη δεν πληρωνουμε χαρατσι να τους τηλεφωνησουμε:cool:


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αργει να φύγει η γαστραντερίτιδα,Δεν εχει γαστρεντεριτιδα,ευτυχως,...εχει πυωδη αμυγδαλιτιδα......δυστυχως!!!!υπομονή!!!Το παρήγορο είναι ότι τρώει:)

Ο δικός μου έχει ένα βήχα απίστευτο:(Του έδωσα κορτιζόνη και τον έχω και πάνω από τους ατμούς...Είναι η μαμά μου τώρα εδώ και παίζουν ήσυχα στο δωμάτιό του...

περαστικα.

Κοριτσακια,δεν σας ειπα...

τελικα το φτιαξαμε το πλυντηριο...ευτυχως εντελως ανεξοδα...

Ειχε ερθει ενας φιλος του καλου μου,που ξερει απο αυτα και ειδε οτι ειχε βγει το λαστιχο που γεμιζει τα νερα απο τη βρυση στο πλυντηριο.(απο κατω ομως....)

Οποτε το εφτιαξε εχθες......


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

αχ Θεε μου θα τρελλαθώ...νομίζω πως πλησιάζει η ώρα να πάρω την πιο δύσκολη απόφαση στη ζωή μου...γιατί είναι τόσο δύσκολο?

Ψυχραιμίαααααααααααααααα, δεν είναι καιρός για αποφάσεις. Δεν παίρνεις παράδειγμα από τους κυβερνόντες που παίρνουν αποφάσεις και τα κάνουν όλα μούτι;

Σημερα ξυπνησαμε και οι 2 αργα....10 και.....:mrgreen:

αλλα το χρειαζομασταν και οι 2μας.

Χωρίς ξεκούραση δε θα μπορείς να λειτουργήσεις, άρα πολύ καλά έκανες.

Εκανα και πιτσακια-πεινιρλι χθες...(μολις τσακισα ενα...)

Και πονεμένη και μαγείρισσα, δεν έχω τίποτ' άλλο να πω.

να πω οτι ειναι μεγαλη...47 χρονων ειναι....τι ναπεις.....

Καλέ 4 χρόνια πιο μεγάλη από μένα.

.τωρα που εχω το συναχι και αυτα τι να κανω να μην τα κολλσω?η μαμα τους μου ειπε να βαλω μονο μια μασκα.

Ναι καλέ, μια μάσκα φτάνει. Τι άλλο να βάλεις στολή του αστροναύτη; άσε που μέχρι τη Δευτέρα θα σου έχει περάσει, αν όχι όλο, τουλάχιστον το περισσότερο.

αρχίδει αρχίδει αρχίδει να χιονίδει!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχα κι εδώ το ίδιο. Φαίνεται το ίδιο κανάλι βλέπουμε Φέφη.

εχω 35,8αιματολριτη χαμηλος ε?

Γι' αυτό έχεις ζαλάδες Άννια. Θα σου δώσει ο γιατρός σίδηρο και θα σου ανέβει.

Κοριτσακια,δεν σας ειπα...

τελικα το φτιαξαμε το πλυντηριο...ευτυχως εντελως ανεξοδα...

Αχ τι καλά, είδες τελικά, πόσο χρήσιμο είναι να έρχεται ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη στιγμή!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mε αφορμη το μνμ της Αννιας μας,σχετικα με τον αιματοκριτη..(που ειναι πολυ χαμηλος...)

Θυμηθηκα οτι τις προαλλες εκανα απο μονη μου,(χωρις να μου το πει δοκτωρ) μια γενικη αιματος....και ο αιματοκριτης μου,ηταν 34,9.......Λετε γιαυτο να ζαλιζομαι;

Λετε να παρω τηλ τον οικογενειακο μας γιατρο να του το αναφερω;

Το αμελησα εντελως....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι και βέβαια να το αναφέρεις και κυρίως να το παρακολουθήσεις και τον επόμενο μήνα, αλλά όχι τις μέρες περιόδου ή τις πολύ κοντινές σ' αυτές. Να κάνεις εξέταση μερικές μέρες μετά που θα τελειώσει. Αν εξακολουθεί να είναι χαμηλός θα πρέπει να βρεις την αιτία. Ίσως να έχεις χαμηλό σίδηρο-φεριτίνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!!!!!γυρισαμε απο την γιατρο κ τελικα εχουμε αγορακι 1000%,το αστερι μου εχει πλουσια προσοντα κ μας τα δειξε καλα καλα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!

Αννια αν κανεις ενεσεις ηπαρινης ειναι λογικο να πεσει(εκτος που εισαι εγκυος βεβαια) γιατι αραιωνει το αιμα αυτο δηλ που θελουμς!αρα μια χαρα εισαι,θα σου δωσει κ σιδηρο κ ολα καλα!!!!

Φουμπι ελπιζω να παρεις την καλυτερη αποφαση κυριως για σενα,κ αν εισαι εσυ καλα θα ναι ολοι!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Mε αφορμη το μνμ της Αννιας μας,σχετικα με τον αιματοκριτη..(που ειναι πολυ χαμηλος...)

Θυμηθηκα οτι τις προαλλες εκανα απο μονη μου,(χωρις να μου το πει δοκτωρ) μια γενικη αιματος....και ο αιματοκριτης μου,ηταν 34,9.......Λετε γιαυτο να ζαλιζομαι;

Λετε να παρω τηλ τον οικογενειακο μας γιατρο να του το αναφερω;

Το αμελησα εντελως....

εσενα ειναι χαμηλος,πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου να βρειτε την αιτια της μικρης αναιμια!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Mε αφορμη το μνμ της Αννιας μας,σχετικα με τον αιματοκριτη..(που ειναι πολυ χαμηλος...)

Θυμηθηκα οτι τις προαλλες εκανα απο μονη μου,(χωρις να μου το πει δοκτωρ) μια γενικη αιματος....και ο αιματοκριτης μου,ηταν 34,9.......Λετε γιαυτο να ζαλιζομαι;

Λετε να παρω τηλ τον οικογενειακο μας γιατρο να του το αναφερω;

Το αμελησα εντελως....

δωρακι μου κ εγω εχω χαμηλο αιματοκριτη κ ο γιατρος με ειπε να τρωω χορτα ζοχια συκωτι κ μοσχαρισιο κρεας κ με βοηθησε παρα πολυ...ειδικα τα ζοχια βοηθανε παρα πολυ κ αυτο βοηθησε κ στη μαμα μου λογω της ασθενειας της τη ριχνει τον αιματοκριτη κ με τα χορτα την αναιβαζει...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κανετε?εγω τελικα με ηρθε πρωι πρωι η σιχαμενη ευτυχως γιατι τωρα ξεαγωθηκα κ ηρεμησα πολυ απλως ειμαι με χαπια κ ποναω πολυ..

για αυριο το μενου εχει κοτοσπουπιτσα οτι πρεπει με αυτο το κρυο...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ σαν να ειμαι λιγο καλυτερα,προσπαθω να ξεκουραζομαι οσο μπορω,χτες τα μικρα το πηγανε σερι και κοιμηθηκανε απο της 10αλλα ο μικρος μας μαμησε ξυπνησε στανταρακι 5-6φορες μεχρι το πρωι...Κοριτσια εμας η δεη με 1λογαριασμο εναντι και 2δοσεις χαρατσι ειναι 570Ε αλλα μας δωσανε ενα χαρτι απο ενα συνδικατο που κανει διαδηλωσεις και τετοια για να μην πληρωσουμε χαρατσι και μας ειπανε να πληρωσουμε μονο τον λογαριασμο και αν μας κοψουν το ρευμα επειδη δεν πληρωνουμε χαρατσι να τους τηλεφωνησουμε:cool:

την καλυτερη δουλεια εκανες κ γω ηθελα να το κανω απλως φοβηθηκα πως αν το κοψουν κ δεν με βοηθησει το συνδικατο υστερα θελει αρκετα για να ξανασυνδεθεις


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαγειρισσούλες μου χρειάζομαι τα φώτα σας!

Είχα καταψυξει την προηγούμενη εβδομάδα κιμά που είχα φτιάξει για μακαρόνια και αύριο θα τον φτιάξω γιουβετσι με κριθαράκι.Το ερώτημά μου είναι είναι αν μπορώ να ξαναβάλω το φαγητό στην συντήρηση αν δεν καταναλωθεί

Οσο για τον χαμηλό αιματοκρίτη Δωράκι μου να πω ότι σίγουρα ευθυνεται για την ατονία.

Στην εγκυμοσύνη η αναιμία είναι συνηθισμένο φαινόμενο.

Είχα ξεκινήσει με αιματοκρίτη 40 και κάθε μήνα έπεφτε κατα μια μονάδα μέχρι και τον 6ο μήνα που άρχισε πάλι να ανεβαίνει.

Δεν είναι λοιπόν κάτι ανησυχητικό

Πάντως κάπου είχα διαβασει ότι ο αιματοκρίτης πέφτει αισθητά όταν κυοφορείται αγόρι

Αννούλα μου με το καλό ο στρουμφοπαίδαρος!!

Link to comment
Share on other sites

Μαγειρισσούλες μου χρειάζομαι τα φώτα σας!

Είχα καταψυξει την προηγούμενη εβδομάδα κιμά που είχα φτιάξει για μακαρόνια και αύριο θα τον φτιάξω γιουβετσι με κριθαράκι.Το ερώτημά μου είναι είναι αν μπορώ να ξαναβάλω το φαγητό στην συντήρηση αν δεν καταναλωθεί

Οσο για τον χαμηλό αιματοκρίτη Δωράκι μου να πω ότι σίγουρα ευθυνεται για την ατονία.

Στην εγκυμοσύνη η αναιμία είναι συνηθισμένο φαινόμενο.

Είχα ξεκινήσει με αιματοκρίτη 40 και κάθε μήνα έπεφτε κατα μια μονάδα μέχρι και τον 6ο μήνα που άρχισε πάλι να ανεβαίνει.

Δεν είναι λοιπόν κάτι ανησυχητικό

Πάντως κάπου είχα διαβασει ότι ο αιματοκρίτης πέφτει αισθητά όταν κυοφορείται αγόρι

Αννούλα μου με το καλό ο στρουμφοπαίδαρος!!

λες κ εμενα χαμηλος ειναι κ εχω αγορακι χιχιχιχιχιχι!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

θα κανω την ιδια ερωτηση οπως η φουμπι.ποσα μπορει να αντεξει ενας ανθρωπος?ηρθε η δεη.206 ευρω!!!1:eek::eek::eek::confused::confused::confused:καλα τι γινεται?ολο καλα μαντατα μαθαινουμε.δεν αντεχω αλλο.το μεγαλυτερο που εχει ερθει ηταν 72 ευρω.πολεμο μας κανουν γαμωτο?

πες τα χρυσοστομε ετσι που μας καταντησαν για κανα εξωτερικο ειμαστε...παντως ειναι τραγικη η κατασταση κ ειδικα οταν μπαινει μονο ενας μισθος μεσα στο σπιτι..ουφφφφφ πλεον θα δουλευουμε μονο για λογαριασμους κ για τα χαρατσια τους


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

μας ηρθε κ εμας η δευτερη δοση,λετε να μην την πληρωσουμε κ εμεις???παντως απο οτι ακουω την δευτερη οι περισσοτεροι δενν θα την πληρωσουν!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!!γυρισαμε απο την γιατρο κ τελικα εχουμε αγορακι 1000%,το αστερι μου εχει πλουσια προσοντα κ μας τα δειξε καλα καλα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!

Μωλέεεεεε, αγοράκι έχει η κοιλίτσα; Άννα μου καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου, να είναι πάντα γερό το νινάκι.

δωρακι μου κ εγω εχω χαμηλο αιματοκριτη κ ο γιατρος με ειπε να τρωω χορτα ζοχια.

Πραγματικά δεν ήξερα ότι οι ζοχοί έχουν σίδηρο, και μου αρέσουν τόσο μα τόσο πολύ. Πραγματικά τους πεθύμησα. Το συκώτι ούτε να το βλέπω.

Το ερώτημά μου είναι είναι αν μπορώ να ξαναβάλω το φαγητό στην συντήρηση αν δεν καταναλωθεί

Μάλλον ναι, το λέω με επιφύλαξη, γιατί βάσει της λογικής, εφόσον θα το κατεβάσεις από την κατάψυξη θα συνεχιστεί η "ζωή" του από 'κει και πέρα, άρα το βάζεις στη συντήρηση για μια δυο μέρες ακόμη. Τι λες κι εσύ, σου φαίνεται λογικό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...