Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Έχω σκοπό να φτιάξω ψαρόσουπα και ψωμάκι για σήμερα.

Εβίρι , μάλλον πρέπει να είναι απ τα μπισκοτάκια που του πήρε ο μπαμπάς του:evil:

Ευτυχώς Φούμπι που ήταν απ' αυτό, πάει πέρασε τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Έχω σκοπό να φτιάξω ψαρόσουπα και ψωμάκι για σήμερα.

γιάμιιιιι.στείλε λίγη κι από δω!!!!πόσο μου αρέσει η ψαρόσουπα δεν λέγεται!

Καλά και το φαγητό της Αγγελικής δεν πάει πίσω!Με λιγώσατε πρωινιάτικα!


Link to comment
Share on other sites

Δωράκι περαστικούλια σου. Στουμπήστηκες.

Εβιρυ δεν πιστεύω να φοράς πάνω απο ένα βρακί; Κάλτσες εγώ όλο το Χειμώνα 2 φοράω.

Σήμερα δεν μαγείρεψα είχα χάντρες απο την Παρασκευή στην κατάψυξη.Στον άντρα μου είπα ότι τις έκανα σήμερα γιατι άμα έλεγα την αλήθεια ούτε που θα τις κοίταζε.

Του λέω ωραίο; Ναι λέει τις πέτυχες. Τι να κάνω είπα ένα ψεματάκι είναι πολύ ιδιότροπος στο φαγητό και γω δεν μπορούσα να πετάξω μισή κατσσαρόλα φαγητό.

Και πολύ καλά έκανες!

Πήγα και ψώνισα και το Νικολή μου σήμερα είχε χτες γεννέθλια θα τα κάνει το Σάββατο.

να τα εκατοστήσει ο Νικολής σου, χιλιόχρονος!!!

Καλό απόγευμα

Εβιρι μου, σημερα το πρωι πεθανε η γιαγια μου, αυριο ειναι η κηδεια. Εγω εκεινη την ωρα θα ειμαι στη δουλεια. Εφυγε η γυναικα που με μεγαλωσε σχεδον, και εγω δε μπορω ουτε καν να την αποχαιρετησω.

Βριζω αυτον τον κ@λ@τοπο, και τη γενικοτερη κατασταση...

Λυπάμαι για την γιαγιά σου Ελένη, να ζήσετε να την θυμόσαστε. Σε καταλαβαίνω που δεν μπορείς να είσαι παρούσα στην κηδεία της αλλά βάλε σκοπό να έρθεις μς την πρώτη ευκαιρία και να πας να την χαιρετήσεις τότε! Είμαι σίγουρη πως από εκεί πουθα είναι δεν θα θέλει να σε βλέπει στενοχωρημένη αλλά θα θέλει να την θυμάσαι και να χαμογελάς! Πήγαινε εκεί σε κάποια εκκλησία και άναψέ της ένα κεράκι και θα είσαι έστω και νοερά κοντά της....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας !!!!

Εγώ εχθές "πέθανα" στον πονοκέφαλο ... Μου λείπετε !

περαστικά σου.

κ σε μας λείπεις.

κ εγώ πονοκέφαλο χθες κ σήμερα.

πάει ασορτί με τη διάθεση!

Σήμερα δεν μαγείρεψα είχα χάντρες απο την Παρασκευή στην κατάψυξη.Στον άντρα μου είπα ότι τις έκανα σήμερα γιατι άμα έλεγα την αλήθεια ούτε που θα τις κοίταζε.

Του λέω ωραίο; Ναι λέει τις πέτυχες. Τι να κάνω είπα ένα ψεματάκι είναι πολύ ιδιότροπος στο φαγητό και γω δεν μπορούσα να πετάξω μισή κατσσαρόλα φαγητό.

Πήγα και ψώνισα και το Νικολή μου σήμερα είχε χτες γεννέθλια θα τα κάνει το Σάββατο.

Καλό απόγευμα

να χαίρεσαι τον Νικολή σου!

καλά έκανες με το φαγητό!

φούμπι μου κ εγώ κάπως έτσι κοιμήθηκα χθες. όλο το βράδυ η αγαπούλα έπαιρνε το χέρι μου αγκαλιά στο σώμα της. αν γύριζα πλευρό, άρχιζε το νιαρ νιουρ!

είμαι πιασμένη, δεν κοιμήθηκα καλά!

στο περίπου όπως η αφροδίτη...

ελενη αγγλία, συλλυπητήρια! έγινε η ζωή μας κονσέρβα, όχι μόνο στην αγγλία.

κ εδώ στην ελλάδα, με τόσες ώρες εργασίας, με ψίχουλα μισθό, τρέχεις για δουλειά όλη μέρα, χάνεις τη ζωή σου, την ανθρωπιά σου, τα παιδιά σου τα παρκάρεις σε σταθμούς, γιαγιάδες, μετά τα βάζουμε στην τηλεόραση να προλάβουμε να μαγειρέψουμε-καθαρίσουμε κ μετά μας μαθαίνουν ότι πρέπει να κοιμούνται μόνα τους από νεογέννητα, μη τυχόν κ χαλάσει η συνοχή της οικογένειας!

αντοχή στο κλάμα του μωρού,

μη ζητήσεις ποιότητα ζωής ούτε στη δουλειά, ούτε στις διαπροσωπικές σου σχέσεις...ποιές σχέσεις; πότε να δεις φίλους;

ΣΚ που τρέχεις να σώσεις ό,τι σώζεται; που βγαίνουν οι ελλείψεις της καθημερινότητας;

α, πα πα!

δεν παίζομαι με την αρνητική διάθεση!

να το παρω αλλιώς λοιπόν.

είμαι η φέφη κ αν κ δεν είμαι εντελώς καλά, αλλά θα γίνω!:cool:

χθες έκανα τυρόπιτα με φύλλο κρούστας!

σήμερα τρώμε το κοτόπουλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια τι κανετε???εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου. τσακωθηκαμε πρωι πρωι με τον συζυγατο....με εξοργισε τοοοσο πολυ.τριζουν τα θεμελια... τελοσπαντων, το προσπερναω, δεν θα δωσω συνεχεια, ουτε θα του δωσω σημασια το απογευμα. θα παω το παιδι στο γιατρο, θα παμε και τη βολτα μας. τα νεα μετρα που ανακοινωθηκαν τα ακουσατε???τι αλλο μας περιμενει δηλαδη???ο καλυτερος θα παιρνει 1000 ευρω...για ψυχουλα θα δουλευουμε...κατα ταλλα ησυχια. που ειστε σημερα????κοιμαστε????δωρα πως ειναι το παιδι σημερα???

Άσε Αφροδιτούλα, αν δεν μας ξεζουμίσουν εντελώς δεν θα ησυχάσουν! τουλάχιστον να δουλεύουμε γιατί σκέψου και αυτούς που είναι άνεργοι πως θα τα φέρνουν βόλτα?:confused::confused::confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι μου, σημερα το πρωι πεθανε η γιαγια μου, αυριο ειναι η κηδεια. Εγω εκεινη την ωρα θα ειμαι στη δουλεια. Εφυγε η γυναικα που με μεγαλωσε σχεδον, και εγω δε μπορω ουτε καν να την αποχαιρετησω.

Βριζω αυτον τον κ@λ@τοπο, και τη γενικοτερη κατασταση...

Συλληπητήρια Ελένη,την αποχαιρετάς με την ψυχή σου...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

περαστικά σου.

κ σε μας λείπεις.

κ εγώ πονοκέφαλο χθες κ σήμερα.

πάει ασορτί με τη διάθεση!

να χαίρεσαι τον Νικολή σου!

καλά έκανες με το φαγητό!

φούμπι μου κ εγώ κάπως έτσι κοιμήθηκα χθες. όλο το βράδυ η αγαπούλα έπαιρνε το χέρι μου αγκαλιά στο σώμα της. αν γύριζα πλευρό, άρχιζε το νιαρ νιουρ!

είμαι πιασμένη, δεν κοιμήθηκα καλά!

στο περίπου όπως η αφροδίτη...

ελενη αγγλία, συλλυπητήρια! έγινε η ζωή μας κονσέρβα, όχι μόνο στην αγγλία.

κ εδώ στην ελλάδα, με τόσες ώρες εργασίας, με ψίχουλα μισθό, τρέχεις για δουλειά όλη μέρα, χάνεις τη ζωή σου, την ανθρωπιά σου, τα παιδιά σου τα παρκάρεις σε σταθμούς, γιαγιάδες, μετά τα βάζουμε στην τηλεόραση να προλάβουμε να μαγειρέψουμε-καθαρίσουμε κ μετά μας μαθαίνουν ότι πρέπει να κοιμούνται μόνα τους από νεογέννητα, μη τυχόν κ χαλάσει η συνοχή της οικογένειας!

αντοχή στο κλάμα του μωρού,

μη ζητήσεις ποιότητα ζωής ούτε στη δουλειά, ούτε στις διαπροσωπικές σου σχέσεις...ποιές σχέσεις; πότε να δεις φίλους;

ΣΚ που τρέχεις να σώσεις ό,τι σώζεται; που βγαίνουν οι ελλείψεις της καθημερινότητας;

α, πα πα!

δεν παίζομαι με την αρνητική διάθεση!

να το παρω αλλιώς λοιπόν.

είμαι η φέφη κ αν κ δεν είμαι εντελώς καλά, αλλά θα γίνω!:cool:

χθες έκανα τυρόπιτα με φύλλο κρούστας!

σήμερα τρώμε το κοτόπουλο.

Φέφι έχεις δίκιο σε όλα, όμως έχω αποφασίσει να μην αφήσω κανένα και τίποτα να με χαλάσει! Μπορεί να στραβώνω στην αρχή με όσα συμβαίνουν αλλά μετά γυρίζει η βίδα και αρνούμαι πεισματικά να χαλαστώ περισσότερο.

Ο άντρας μου με λεει αναίσθητη αλλά εγώ δεν θα χαλάσω την ψυχική μου ηρεμία και την υγεία μου επειδή κάποιοι αποφασίζουν για εμένα χωρίς εμένα. Πατάω στα πόδια μου γερά, όσο μπορώ ακόμα, και προχωράω.

Και όπως λεει και ο Βασίλης σε κάθε συναυλία του, δεν θα πεθάνουμε ποτέ .ουφάλα νεκροθάφτη!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,εμείς και σήμερα είμαστε στα ίδια,ο μικρός έχει ακόμα πυρετό και το μεσημέρι περιμένω το γιατρό να έρθει να τον δει.

Εχθές μου έφερε η πεθερά μου έτοιμα χόρτα για πίττα και έτσι έφιαξα μία κατευθείαν και φάγαμε το βράδυ.Σήμερα τρώμε πατζάρια,πατάτες βραστές και μπακαλιάρο τηγανητό.Δεν ξέρω τι θα βάλω του μικρού:confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εβιρι μου, σημερα το πρωι πεθανε η γιαγια μου, αυριο ειναι η κηδεια. Εγω εκεινη την ωρα θα ειμαι στη δουλεια. Εφυγε η γυναικα που με μεγαλωσε σχεδον, και εγω δε μπορω ουτε καν να την αποχαιρετησω.

Βριζω αυτον τον κ@λ@τοπο, και τη γενικοτερη κατασταση...

Συλλυπητήρια βρε κοριτσάκι,εύχομαι να είσαι καλα με την οικογένεια σου..

Δωράκι μου σιδερένια η μανούλα σου.Ο θησαυρούλης τι κάνει;

Εβιρυ δεν πιστεύω να φοράς πάνω απο ένα βρακί;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σήμερα δεν μαγείρεψα είχα χάντρες απο την Παρασκευή στην κατάψυξη.Στον άντρα μου είπα ότι τις έκανα σήμερα γιατι άμα έλεγα την αλήθεια ούτε που θα τις κοίταζε.

Σωστήηηηηηη!

Πήγα και ψώνισα και το Νικολή μου σήμερα είχε χτες γεννέθλια θα τα κάνει το Σάββατο.

Χρόνια του πολλά,να τον χαίρεσαι, να είστε αγαπημένοι

Έχουν συμβεί διάφορα άσχημα (όχι στη ζωπυρο-οικογένεια) κι έχω στεναχωρηθεί πολύ. Προσπαθώ να ξεχαστώ με διάφορα αλλά... Τέλος πάντων, δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω.

Διαβάζω και τις "πολιτικές" εξελίξεις και γίνομαι ακόμη χειρότερα.

Ζωπ μου εύχομαι να είναι όλα καλά

Μη νομίζεις,από διάθεση όλοι κάπως...έτσι είμαστε

καλημερα κοριτσια τι κανετε???εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου. τσακωθηκαμε πρωι πρωι με τον συζυγατο....με εξοργισε τοοοσο πολυ.τριζουν τα θεμελια... τελοσπαντων, το προσπερναω, δεν θα δωσω συνεχεια, ουτε θα του δωσω σημασια το απογευμα.

Ελα βρε Αφροδίτη,γιατί να μαλώνετε;

Πάω στοίχημα ότι η όλη κατασταση μας εχει τσιτωσει τα νευρα και τσακωνόμαστε με τους άντρες μας για βλακείες

Και όπως λεει και ο Βασίλης σε κάθε συναυλία του, δεν θα πεθάνουμε ποτέ .ουφάλα νεκροθάφτη!!!!

Πες τα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααα!!!σημερα θα φαμε αρακα!!!!

Καγκλυ να τον χαιρεσαιιιιιιι!!!!

Ελενη λυπαμαι για την γιαγια σου,οι ψυχες νιωθουν κ την σκεψη μας..

πως πανε τα αρρωστουλικα,αντε σιγα σιγα να φυγουν οι ιωσεις!φιλια πολλα σε ολες!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι μου, σημερα το πρωι πεθανε η γιαγια μου, αυριο ειναι η κηδεια. Εγω εκεινη την ωρα θα ειμαι στη δουλεια. Εφυγε η γυναικα που με μεγαλωσε σχεδον, και εγω δε μπορω ουτε καν να την αποχαιρετησω.

Βριζω αυτον τον κ@λ@τοπο, και τη γενικοτερη κατασταση...

συλλυπητηρια κοπελα μου.να ειστε γεροι να την θυμοσαστα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα.......τι πραγμα ειναι αυτο?παλι χαλια ειμαι..... ποναμε αυτια λαιμος.....μυτεσ...πωπω....σημερα θα κανω τραχανουλη η κοτοσουπα.....θελω σουπιτσα...καγκλυ μουνα τον χαορεσαι!!!!!!!αννα4 καλα που μου θυμησες τον αρακα.τον ειχα ξεχασει:lol:θα παρω να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,εμείς και σήμερα είμαστε στα ίδια,ο μικρός έχει ακόμα πυρετό και το μεσημέρι περιμένω το γιατρό να έρθει να τον δει.

Εχθές μου έφερε η πεθερά μου έτοιμα χόρτα για πίττα και έτσι έφιαξα μία κατευθείαν και φάγαμε το βράδυ.Σήμερα τρώμε πατζάρια,πατάτες βραστές και μπακαλιάρο τηγανητό.Δεν ξέρω τι θα βάλω του μικρού:confused:

καλημερααααα.......τι πραγμα ειναι αυτο?παλι χαλια ειμαι..... ποναμε αυτια λαιμος.....μυτεσ...πωπω....σημερα θα κανω τραχανουλη η κοτοσουπα.....θελω σουπιτσα...καγκλυ μουνα τον χαορεσαι!!!!!!!αννα4 καλα που μου θυμησες τον αρακα.τον ειχα ξεχασει:lol:θα παρω να κανω.

Σουπίτσες για τα αρρωστούλια της παρέας! Είναι θρεπτικές και ότι πρέπει για το κρύο.

Περαστικά!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...