Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φιλεναδίτσες μου, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Έχουν συμβεί διάφορα άσχημα (όχι στη ζωπυρο-οικογένεια) κι έχω στεναχωρηθεί πολύ. Προσπαθώ να ξεχαστώ με διάφορα αλλά... Τέλος πάντων, δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω.

Διαβάζω και τις "πολιτικές" εξελίξεις και γίνομαι ακόμη χειρότερα.

Γι' αύριο μου ζήτησε ο γιος μου κοτόσουπα.

Σας στέλνω τα φιλιά μου.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

κοριτσια καλησπερα!περαστικα στα αρρωστα μωρακια ειναι ο καιρος ασχημος κ ολο ιωσεις!

εμεις κοτπουλο κοκκινιστο με χυλοπιτουλες για αυριο!!

καλη σας νυχτα!


Tnvip2.png

"Ήρθες εσύ κ η νύχτα γέμισε φως

Γ+Μ=Γ 30.10.2010:)- 23.10.2012

C5iVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια σήμερα έφτιαξα κάμποσα πράγματα, αλλά χωρίς βιασύνη. Τα κολοκυθάκια που σας έλεγα το πρωί τα έφτιαξα στο φούρνο πλακί με πατάτες, έφτιαξα πουρέ μόνο για τη μικρή γιατί αυτή δεν πλησιάζει λαχανικά, έκανα μια τυροκαυτερή πρόχειρη που ταίριαζε πολύ ωραία και νωρίτερα το απόγευμα έφτιαξα και άσπρα σοκολάτα. Την επόμενη που θα πάω στο σούπερ θα φτιάξω και σκούρα γιατί δεν έχω αμύγδαλα.

χαχα αχ ρε εβιρι μην γινεις παγος.καλε βαλε μια θερμοφορα κατω απ την κουβερτα.

Μωρέ το σκέφτηκα κι εγώ. Παρόλο που μου τα ζεσταίνει ο άντρας μου, ευτυχώς δηλαδή που δεν τον πειράζει καθόλου. Αλλά τον ξυπνάω γιατί μια κουνιέμαι μια τρίβομαι και τον λυπάμαι μετά.

εβίρι, οι κουβέρτες είναι λεπτές; φορούσες κ το δερματινο; μαρή έγινες παστό σκουλήκι!

Δεν είναι όλες χοντρές, είναι ακρυλικές και θα έλεγα μάλλον κανονικές σε πάχος. Βρε κόντεψα να βάλω και το δερμάτινο, πλάκα-πλάκα. Όπως το λες.

έχω κ την αυριανή επέμβαση, που μου δένει τα χέρια, αφού δεν ξέρω σε τί κατάσταση θα είμαι την Παρασκευή,

Αχ, να σου ευχηθώ καλή επιτυχία και γρήγορη επούλωση.

800 ευρω ζημια μας βγηκε το αμαξι....παρα πολλα.

Μαζέψτε τα χρήματα ευρώ-ευρώ και κινηθείτε το πρώτο διάστημα με τα μέσα συγκοινωνίας. Μη φορτωθείτε μαζεμένα τα έξοδα.

καλημερα γλυκα μου κοριτσακια σας ευχαριστω ολες πολυ που με καλοδεχτηκατε στην παρεα σας....με κανετε κ νοιωθω ομορφα.

Έτσι περνάμε καλύτερα όλες μας. Κι αυτές που δέχονται τα καλά λόγια κι αυτές που τα δίνουν.

Μπορείς να περιμένεις λίγες μέρες να δεις τι θα γίνει και μετά αν δεν είσαι έγκυος, θα κάνεις το εξής: Θα πείσεις τον ευατό σου, εσύ η ίδια, ότι δε θα μείνεις έγκυος πριν το Νοέμβριο, ας πούμε, όσες ελεύθερες επαφές κι αν έχεις, έτσι δε θα σε αγχώνει κάθε μήνα η σκέψη της εγκυμοσύνης, γιατί θα λες αφού δε θα μείνω έγκυος ακόμη, γιατί να το σκέφτομαι;

Την επόμενη φορά που θα ξαναέχεις καθυστέρηση, δε θα τρέξεις για τεστ. Θα περιμένεις περίπου μία εβδομάδα ή δέκα μέρες και μετά θα κάνεις μία χοριακή που θα σου δείξει και τα ποσοστά της ορμόνης τα οποία αντιστοιχούν στην κάθε εβδομάδα.

τελικα μετα απο 7μηνες σκληρης δουλειας(χιχιχιχι) να σου το στρουμφακι!!!

Κι ύστερα λένε οι ξένοι ότι οι Έλληνες, δε δουλεύουμε σκληρά. Η Άννα είναι η προσωποποίηση της απάντησης.

χαχαχαχαχαχα σε σκεφτομαι σα να σαι κατω απο βουνο!!!!

Σου λέω υπέδαφος για εκσκαφή.

'εκανε ο μικρός κακάκια του και ήταν μαύρα.

Επειδή παρακάτω απάντησες ότι βγήκαν καθαρές οι εξετάσεις του, μήπως έφαγε σκούρα δημητριακά σοκολατένια σε μεγάλη ποσότητα;

τα μαυρα κακακια τι σημαινουν?κ εμενα που παιρνω σιδηρο ετσι ειναι,μηπως φαγατε κατι σε χορταρικο σε σπανακι,καπως ετσι δεν βγαινουν μετα?

Όχι Άννα, δύο είναι οι περιπτώσεις του μαύρου χρώματος στα κόπρανα, η παρουσία αίματος και ο σίδηρος. Εσύ μόλις σταματήσεις να λαμβάνεις σίδηρο θα επανέλθεις στο φυσιολογικό.

Είμαστε η μία για την άλλη, σωστά τα λες Φεφάκι! Μπορεί να μην γνωριζόμαστε σε προσωπικό επιπεδο αλλά νοιαζόμαστε η μία για την άλλη, σωστα????

Πολύ σωστά.

λοιπον ειμαι σε θεση να κερασω πλεον το κεικ πορτοκαλι!!!!ωραιοτατο βγηκε, μοσχομυριστο!!!!

Μπράβο βρε Ντέρμπυ, πάρτε κορίτσια, δεν το έφτιαξε όλο για μένα.

Χαλασε το πλυντηριο δλδ.

Πρώτο ωχ!!

Παω να τα σφουγγαρισω...και παρτην κατω....

Δεύτερο ωχ με πόνο. Ωχωχ ωχχ!!!!!!!!!

Πονέσαμε όλες μας στη δεξιά μας πλευρά. Περαστικά Δωράκι και κάνε και κανένα ευχέλαιο.

Ο μικρος δεν εκανε καθολου πυρετο απο χθες το βραδυ αλλα ποναει πολυ στο λαιμακο του...και δεν τρωει με τιποτα......

Οι αμυγδαλές πονάνε πολύ και ειδικά όταν μαζεύουν πύον. Γι' αυτό ο καημένος βλέπει πιάτο και κλαίει, γιατί ξέρει τι πόνο θα τραβήξει για να ξεροκαταπιεί δυο κουταλιές.

Εβιρι,

Καλε πως κοιμηθηκατε με 7 κουβερτες;

Όχι κοιμηθήκατε, κοιμήθηκα. Τις κουβέρτες τις είχα βάλει μόνο από τη μεριά μου. Ο άντρας μου δε θα άντεχε ούτε με πάπλωμα που είπαν τα κορίτσια. Αν του έβαζα μία παραπάνω απ' όσες αντέχει θα με κυνηγούσε.

πωπωπωπω δεν ξεπλατιστηκατε μαρη;:lol::lol::lol::lol:

Πού να τις σηκώσω; Δεν μπορούσα, στριφογύριζα σαν τη βίδα στον τοίχο λίγο-λίγο από κάτω χωρίς να τις κουνάω καθόλου.

Εμάς ευτυχώς καθαρές οι εξετάσεις.Ουφ!Πήρα μια ανκούφιση.

Τελικά, σας είπε κάποιος γιατρός πού το αποδίδει;

Κι εχω να φτιαξω πεινιρλι και πιτσακια,που τρελαινεται ο αντρουλης...κι ο θησαυρουλης,αλλα σιγα μη φαει....:rolleyes:

Ειχα φτιαξει την ζυμη,αλλιως δεν εκανα τιποτα....

Ο Θησαυρούλης Δωράκι, δε θα μπορεί να καταπιεί τροφή που είναι στεγνή και ξερή όπως το ψωμί του πεϊνιρλί. Μόνο σούπες κι αυτές συχνά κι από λίγο, μέχρι να περάσουν οι πληγές στο λαιμό του.

Α κοριτσακια,δεν σας ειπα,χθες βγηκε η μανουλα μου απο το νοσοκομειο...ευτυχως ολα καλα.

Άντε σιδερένια να είναι και να μην ξαναχρειαστεί να πάει ποτέ στο νοσοκομείο.

Εγώ εχθές "πέθανα" στον πονοκέφαλο ... ενώ είχα πάρει παυσίπονο νωρίς το απόγευμα πριν φύγω για λογοθεραπεία... όταν γύρισα κατά τις 9:30...το μόνο που κατάφερα ήταν να βάλω τα παιδιά για ύπνο (κι εμένα μαζί)... τον έρημο τον αντρούλη μου ούτε που τον είδα... πόναγα και στον ύπνο μου !

Μπορεί να είχες πολύ μάτι. Αλλά καλό είναι να μην κοιμάσαι όταν έχεις πολύ έντονο πονοκέφαλο. Να περιμένεις να ξαναπάρεις παυσίπονο μέχρι να αρχίσει να υποχωρεί και τότε να πηγαίνεις για ύπνο.

Εβιρυ δεν πιστεύω να φοράς πάνω απο ένα βρακί; Κάλτσες εγώ όλο το Χειμώνα 2 φοράω.

Αν δω ότι μου καταψύχεται, τότε θα φορέσω περισσότερα από ένα βρακιά.

Πήγα και ψώνισα και το Νικολή μου σήμερα είχε χτες γεννέθλια θα τα κάνει το Σάββατο.

Να τα εκατοστήσει ο Νικολής να είναι πάντα ευτυχισμένος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εβιρι μου, σημερα το πρωι πεθανε η γιαγια μου, αυριο ειναι η κηδεια. Εγω εκεινη την ωρα θα ειμαι στη δουλεια. Εφυγε η γυναικα που με μεγαλωσε σχεδον, και εγω δε μπορω ουτε καν να την αποχαιρετησω.

Βριζω αυτον τον κ@λ@τοπο, και τη γενικοτερη κατασταση...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι μου, σημερα το πρωι πεθανε η γιαγια μου, αυριο ειναι η κηδεια. Εγω εκεινη την ωρα θα ειμαι στη δουλεια. Εφυγε η γυναικα που με μεγαλωσε σχεδον, και εγω δε μπορω ουτε καν να την αποχαιρετησω.

Βριζω αυτον τον κ@λ@τοπο, και τη γενικοτερη κατασταση...

ελενακι μου τα θερμα μου συλληπητηρια ζωη σε εσας..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια τι κανετε???εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου. τσακωθηκαμε πρωι πρωι με τον συζυγατο....με εξοργισε τοοοσο πολυ.τριζουν τα θεμελια... τελοσπαντων, το προσπερναω, δεν θα δωσω συνεχεια, ουτε θα του δωσω σημασια το απογευμα. θα παω το παιδι στο γιατρο, θα παμε και τη βολτα μας. τα νεα μετρα που ανακοινωθηκαν τα ακουσατε???τι αλλο μας περιμενει δηλαδη???ο καλυτερος θα παιρνει 1000 ευρω...για ψυχουλα θα δουλευουμε...κατα ταλλα ησυχια. που ειστε σημερα????κοιμαστε????δωρα πως ειναι το παιδι σημερα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δύσκολη νύχτα πάλι απόψε.Το μπεμπέ μου όλη ΄νυχτα κολλημένο πάνω μου.Και πρέπει να μην τον αφήσω κι απ την αγκαλιά μου γιατί κόβει βόλτες στο κρεβάτι μόλις βρει ευκαιρία και φοβάμαι μην πέσει.Παλι σαν σίγμα τελικό σηκώθηκα!

Ελένη μου συλληπητήρια για τη γιαγιά σου!Φαντάζομαι πόσο στεναχωριέσαι!

Kagly μου να τον χαίρεσαι!

Αφροδιτάκι τι έχεις αυτες τις μέρες? Το κοριτσάκι σου πως είναι?

Εβίρι , μάλλον πρέπει να είναι απ τα μπισκοτάκια που του πήρε ο μπαμπάς του:evil:.Χθες μας έβγαλε άλλη μια δόση και ήταν μισά μαύρα μισά κανονικά.Ε ρε τι περιγραφές κάνω πρωί πρωί ακόμα δεν ήπιατε τον καφέ σας.Μάλλον χθες έβγαλε τα αντιπροχθεσινά και μου πήρε δέκα χρόνια απ΄τη ζωή μου.

Γιατρός εδώ δεν υπάρχει,μόνο Αθήνα.Και πρέπει να τον πάμε κάποια στιγμή αλλά ...


Link to comment
Share on other sites

Α κοριτσακια,δεν σας ειπα,χθες βγηκε η μανουλα μου απο το νοσοκομειο...ευτυχως ολα καλα.

Τις ειπα μολις αναρωσει λιγο ο μικρος(μην κολλησει...) να ερθει εδω...Να την εχω παρεουλα.Θα ξετρελαθει ο μικρος μου....

Σιδερένια λοιπόν η μανούλα σου! Και πολύ καλά θα κάνεις να την φέρεις κοντά σας να χαρείς κι εσύ και ο θησαυρούλης σου!

Γεια σας, γεια σας !!!!

Εγώ εχθές "πέθανα" στον πονοκέφαλο ... ενώ είχα πάρει παυσίπονο νωρίς το απόγευμα πριν φύγω για λογοθεραπεία... όταν γύρισα κατά τις 9:30...το μόνο που κατάφερα ήταν να βάλω τα παιδιά για ύπνο (κι εμένα μαζί)... τον έρημο τον αντρούλη μου ούτε που τον είδα... πόναγα και στον ύπνο μου !

Αυτό το πράγμα δεν μου έχει ξανασυμβεί... και τελικά σηκώθηκα το πρωί και πήρα mesulid ! Μόνο έτσι μπόρεσα να έρθω στην δουλειά...

Μεταξία ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα!

ελπίζω ότι θα πάω σπίτι να δω τα παιδιά και θα πάρω λίγο τα πάνω μου !

Από φαγητό έχω βγάλει κοτόπουλο φιλέτο και δεν ξέρω μάλλον κοκκινιστό με πιπερίτσες θα το φτιάξω κι ένα πιλάφι... κάτι θα βγει ε ???

ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ στα αρρωστούλικα της παρέας ! Μου λείπετε !

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα το μενού έχει ζυμαρικά αχυβάδες με ζαμπόν, τυρί, κρέμα γάλακτος και γάλα εβαπορέ στο φούρνο! Γιαμ γιάμ ανυπομωνώ να σχολάσω και να πάω να φάω!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...