Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

αχ βρε δωράκι όλα μαζεμένα.πονάς τώρα?αντε να περάσει κι αυτό με τον θησαυρό να ηρεμήσετε λιγάκι και ποιο πολύ το ψυχουλάκι που ταλαιπωρείται.

Εμάς ευτυχώς καθαρές οι εξετάσεις.Ουφ!Πήρα μια ανκούφιση.Εχω τρελλαθεί από τύψεις που έχουμε καθυστερήσει να ανεβούμε στην αλλεργιολόγο και τρελλαίνομαι πάλι μου φαίνεται.Ευτυχώς που δε μου είπε καμιά κουβέντα ο άντρας μου που κάναμε τζάμπα την εξέταση γιατί εκείνος έλεγε να περιμέναμε και σήμερα....

ζωπυράκι μου όποτε θες να μιλήσεις εδώ είμαστε.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Kαλησπερα.

Επιτελους μετα απο ενα πολυ δυσκολο πρωινο,εκατσα.

Τι να σας πρωτο πω....

Το πρωι ο θησαυρος εκανε 3 εμετους τιγκα στο φλεμμα....

Του εδωσα με το κουταλι 200 σχεδων μλ γαλα και εβαλα σκουπα.

Ειχα βαλει ενα πλυντηριο,με το ριχταρι του καναπε που γεμισε απο τον εμετο και ειχα αλλο ενα με τα ρουχα του θησαυρου που εβγαλε απο χθες το βραδυ εως το πρωι....

Οταν ξαφνικα βλεπω στο μπανιο φουλ νερα στο πατωμα......

Χαλασε το πλυντηριο δλδ.

Παω να τα σφουγγαρισω...και παρτην κατω....

επεσα και συρθηκα επανω στην λεκανη....

Χτυπησα σε ολη την αριστερη πλευρα.......κ τωρα υποφερω!!!!!!

Εδωσα τα ρουχα στην γειτονισσα,ευτυχως εχω κι αυτη,και πριμενω να τα παρω να τα στεγνωσω.

Ο μικρος δεν εκανε καθολου πυρετο απο χθες το βραδυ αλλα ποναει πολυ στο λαιμακο του...και δεν τρωει με τιποτα......

Τον ζοριζω εγω και τρωει κατι....οταν ομως βλεπει πιατο κλαιει!!!!!

Τωρα κοιμαται εξαντλημενο το μωρο μου.......απο τους εμετους!!!!!

Σημερα φαγαμε λουκανικα χωριατικα στο φουρνο και σαλατα λαχανο με φετα.

Ο θησαυρος τραχανα...με το ζορι!!!!!!

Εμεις ειμαστε σαν τους τρεις σωματοφυλακες.....ενας για ολους και ολοι για εναν!!!!!!!!;)

Δωράκι μου αμάν!Ολα μαζεμένα;

Μην ανησυχείς που δεν τρώει ο θησαυρούλης και μην τον πιέζεις

Οταν αναρρωσει θα τρωει με μεγαλύτερη όρεξη όπως κάνει τωρα το περιστερόπουλο

Πονάς κοριτσάκι από το πέσιμο;

Στελνω πολλά πολλά φιλάκια και μια μεγάλη αγκαλιά...

Κι άλλο πλυντήριο με ζημιά...

Μαμώτο

Δεν σας είπα...

Ξαναπήγε ο περιστέρης στο μαγαζί που έχει παραγγείλει το λάστιχο του πλυντηρίου και του έλεγε ο μάστορας ότι τα πλυμτήρια που κυκλοφρούν την τελευταία 7ετια,τα νεα μοντελα,έχουν μόνο 3 με 5 χρόνια ζωή!!

Ε πώς θα κρατηθεί ζωντανή και η βιομηχανία;

Ξεχαστε τα, είπε,τα αθάνατα πλυντήρια που αντέχουν 15 χρόνια

Μας εκανε την καρδιά περιβόλι δε,όταν μας είπε ότι στο δικό μας ο κάδος δεν είναι αποσπώμενος κι αν χαλασει το ρουλεμάν,θα θελει αλλαγή ολόκληρος ο καδος,δηλαδή 150-200 ευρώ ζημιά

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι μου τι μέρα ήταν κι αυτή????

Καταρχήν ελπίζω ο θησαυρούλης να είναι ήδη καλύτερα! Μην τον πιέζεις να φάει, ειδικά τώρα που κάνει εμετούς. Το στομάχι δεν πρέπει να πιέζεται. Δώστου με το κουταλάκι λίγο νεράκι για να μην πάθει αφυδάτωση και φαγητό θα σου ζητήσει μόνος του όταν θα νιώσει καλύτερα.

Όσο για το πλυντήριο τι να σου πω, ευτυχώς που έχεις και την γειτόνισσα όπως είπες!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι σε θεση να κερασω πλεον το κεικ πορτοκαλι!!!!ωραιοτατο βγηκε, μοσχομυριστο!!!!

εχω συνταγη κ για φακες σαν σαλατουλα, επειδη εμενα δε μ αρεσαν ποτε ιδιαιτερα...

τις βραζουμε κανονικα εως οτου μαλακωσουν με μια σκελιδα σκορδο κ δαφνοφυλλο.

αφου μαλακωσουν στραγγιζουμε κ τις βαζουμε στην ακρη.

σε ενα πιατακι ψιλοκοβουμε σελινο ωμο κ στραγγιζουμε λιγο ανθο καπαρης.

σε μπολ βαζουμε μουσταρδα,λαδι κ ξυδι σε αναλογια που μας αρεσει κ το χτυπαμε καλα(εγω χρησιμοποιω τη φραπιερα)

βαζουμε τις φακες σε πιατελα ριχνουμα απο πανω σελινο-καπαρη κ περιχυνουμε με τη σως.το τρωνε ολοι!!!!

πρέπει να την αποθηκεύσω τη συνταγή, μπας κ φάει ο άντρας μου! κ εμεις μαζί του!

μπράβο!

Μπα...:(

Καλό μεσημέρι σε όλες.

τί καλέ; λέγε! μη μας σκας!

Kαλησπερα.

Επιτελους μετα απο ενα πολυ δυσκολο πρωινο,εκατσα.

Τι να σας πρωτο πω....

Το πρωι ο θησαυρος εκανε 3 εμετους τιγκα στο φλεμμα....

Του εδωσα με το κουταλι 200 σχεδων μλ γαλα και εβαλα σκουπα.

Ειχα βαλει ενα πλυντηριο,με το ριχταρι του καναπε που γεμισε απο τον εμετο και ειχα αλλο ενα με τα ρουχα του θησαυρου που εβγαλε απο χθες το βραδυ εως το πρωι....

Οταν ξαφνικα βλεπω στο μπανιο φουλ νερα στο πατωμα......

Χαλασε το πλυντηριο δλδ.

Παω να τα σφουγγαρισω...και παρτην κατω....

επεσα και συρθηκα επανω στην λεκανη....

Χτυπησα σε ολη την αριστερη πλευρα.......κ τωρα υποφερω!!!!!!

πουλάκι μου, τί τραβάς! περαστικά στον ραφαηλάκο, μη μου τον πιέζεις. ξέρω πόσο στενοχωριέσαι, κ εγώ τα ίδια κ χειρότερα θα έκανα, αλλά κρίμα να κλαίει το μανάρι μας στη θέα του πιάτου! άλλαξε πιάτο, βάλε μπολ, κάτι με χρώμα! πόσο στενοχωρέθηκα..

να ήμασταν κοντά να γέλαγαν τα παιδιά μεταξύ τους, να περνουσαν όλα!

Εδωσα τα ρουχα στην γειτονισσα,ευτυχως εχω κι αυτη,και πριμενω να τα παρω να τα στεγνωσω.πάλι καλά!

Ο μικρος δεν εκανε καθολου πυρετο απο χθες το βραδυ αλλα ποναει πολυ στο λαιμακο του...και δεν τρωει με τιποτα......ευτυχώς δεν έχει πυρετό!

Τον ζοριζω εγω και τρωει κατι....οταν ομως βλεπει πιατο κλαιει!!!!! όχι Δωράκι μου! μην του το κάνεις αυτό! μου θύμισε εμένα μικρή. κ μόνο που έβλεπα πιάτο έκανα εμετό! εσύ να του προσφέρεις συχνά, διαφορετικά πιάτα, με διαφορετικό τρόπο, αλλά όχι πίεση. ξέρω τα λεώ εκ του ασφαλούς. αλλά σε νιώθω σαν μάνα! θα επανέλθει η όρεξη!

Τωρα κοιμαται εξαντλημενο το μωρο μου.......απο τους εμετους!!!!!

Σημερα φαγαμε λουκανικα χωριατικα στο φουρνο και σαλατα λαχανο με φετα.

Ο θησαυρος τραχανα...με το ζορι!!!!!!

Εμεις ειμαστε σαν τους τρεις σωματοφυλακες.....ενας για ολους και ολοι για εναν!!!!!!!!;)

.

Απυρετος απο χθες,αλλα χαλια γενικος!!!!

Κι Ο θησαυρος εχει υγρο στο ενα αυτακι,απο την ωτίτιδα που εκανε πριν τα χριστουγεννα.Μας ειπε η παιδιατρος οτι κανει κανενα τριμηνο μετα την ωτιτιδα για να φυγει.Τον μαρτιο θα παμε να τον δει παιδοωριλα.

Ετσι θα σαι.

φυλαχτό έχεις του παιδιού; βάλε κ εσύ! μήπως σας ματιάζουν;

σας αγαπώ πολύ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε δωράκι όλα μαζεμένα.πονάς τώρα?Ποναω η δολια.......αντε να περάσει κι αυτό με τον θησαυρό να ηρεμήσετε λιγάκι και ποιο πολύ το ψυχουλάκι που ταλαιπωρείται.

Αμην!!!

Εμάς ευτυχώς καθαρές οι εξετάσεις.Ουφ!Πήρα μια ανκούφιση.Εχω τρελλαθεί από τύψεις που έχουμε καθυστερήσει να ανεβούμε στην αλλεργιολόγο και τρελλαίνομαι πάλι μου φαίνεται.Ευτυχώς που δε μου είπε καμιά κουβέντα ο άντρας μου που κάναμε τζάμπα την εξέταση γιατί εκείνος έλεγε να περιμέναμε και σήμερα....

Μπραβοοοοοο!!!!!Φυσικα και εχεις δικιο να αγχωνεσαι...και καλα εκανες που την εκανες την εξεταση.Ετσι εισαι ηρεμη οτι δεν εχει τιποτα το μωρακι σου.

ζωπυράκι μου όποτε θες να μιλήσεις εδώ είμαστε.

Δωράκι μου αμάν!Ολα μαζεμένα;Ναι ρε γμτ!!!!

Μην ανησυχείς που δεν τρώει ο θησαυρούλης και μην τον πιέζεις

Οταν αναρρωσει θα τρωει με μεγαλύτερη όρεξη όπως κάνει τωρα το περιστερόπουλο...Ναι το ξερω,αλλα παιρνει ενα σορο φαρμακα,να μην ειναι αδειο το στομαχακι του....

Πονάς κοριτσάκι από το πέσιμο;Αρκετα θα ελεγα!!!

Στελνω πολλά πολλά φιλάκια και μια μεγάλη αγκαλιά...

Δεκτααααακαι στα ανταποδιδω!!!

Κι άλλο πλυντήριο με ζημιά...

Μαμώτο

Δεν σας είπα...

Ξαναπήγε ο περιστέρης στο μαγαζί που έχει παραγγείλει το λάστιχο του πλυντηρίου και του έλεγε ο μάστορας ότι τα πλυμτήρια που κυκλοφρούν την τελευταία 7ετια,τα νεα μοντελα,έχουν μόνο 3 με 5 χρόνια ζωή!!Ελα ρε...

Ε πώς θα κρατηθεί ζωντανή και η βιομηχανία;Σωσταααα:mad::-x:-x

Ξεχαστε τα, είπε,τα αθάνατα πλυντήρια που αντέχουν 15 χρόνια

Μας εκανε την καρδιά περιβόλι δε,όταν μας είπε ότι στο δικό μας ο κάδος δεν είναι αποσπώμενος κι αν χαλασει το ρουλεμάν,θα θελει αλλαγή ολόκληρος ο καδος,δηλαδή 150-200 ευρώ ζημιά

Ωχ μανα μου.

Κι εγω μεγαλη ζημια φοβαμαι για μας.....

Αντε και καλα ξεπαραδιασματα!!!!!!

Κοριτσαια,ποναωωωω...

Κι εχω να φτιαξω πεινιρλι και πιτσακια,που τρελαινεται ο αντρουλης...κι ο θησαυρουλης,αλλα σιγα μη φαει....:rolleyes:

Ειχα φτιαξει την ζυμη,αλλιως δεν εκανα τιποτα....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Φεφουλα μου,

Τι καλα θα ηταν να σε εχω εδω κοντα μου.....

Κοιτα,δεν τον πιεζω να φαει κατι και να το κανει εμετο,απλα προσπαθω με παιχνιδια και διαφορα κολπακια να βαλει εστω και λιγες μπουκιτσες,ωστε να μην τον πειραξει η αντιβιωση-αντιπυρετικο......ευτυχως κραταει φαγακι.

Και απο πιατακια,μονο σε δικα του παιδικα τον ταιζω με δικα του παιδικα κοκκαλινα-πλαστικα- κουταλακια...με τον γκαμι μπεαρ,τον τουιτι και τον μυκι!!!!!

Τι να κανω η ερμη μανα.....αρκει να φαει λιγο.....

Φυλαχτο δεν του φοραω,αν κι εχω ,γιατι τα φοβαμαι μην τα βγαλει και τα βαλει στο στομα του κι εχουμε κι αλλα....Του φοραω ομως κομποσχοινακι.

Δωράκι μου τι μέρα ήταν κι αυτή????Ελα μου ντε....Και σημερα λειπει κι ο καλος μου......ΤΑ ΠΑΙΞΑ!!!!!!

Καταρχήν ελπίζω ο θησαυρούλης να είναι ήδη καλύτερα! Μην τον πιέζεις να φάει, ειδικά τώρα που κάνει εμετούς. Το στομάχι δεν πρέπει να πιέζεται. Δώστου με το κουταλάκι λίγο νεράκι για να μην πάθει αφυδάτωση και φαγητό θα σου ζητήσει μόνος του όταν θα νιώσει καλύτερα.

ΝΕΡΑΚΙ ΠΙΝΕΙ ΠΟΛΥ,ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟΥ,ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ.

Όσο για το πλυντήριο τι να σου πω, ευτυχώς που έχεις και την γειτόνισσα όπως είπες!!!!

Ευτυχως δεν λες τιποτα.μολις μου τα εφερε και μου ειπε να ποαω κι αλλα οταν χρειαστω.....(εχουμε πολυ καλες σχεσης...)

Δωράκι πάρε κανένα παυσίπονο για τον πόνο για να σε ανακουφίσει λίγο.

Ναι θα παρω ενα μεσουλιντ......ουφφφ...

Εκτός από τους ανθρώπους η ίωση πιάνει και τα πλυντήρια????

Ειδες;Αλλα αυτα δεν αρκουνται σε μια απλη αντιβιωση......θελουν ρευστα!!!!

Α κοριτσακια,δεν σας ειπα,χθες βγηκε η μανουλα μου απο το νοσοκομειο...ευτυχως ολα καλα.

Τις ειπα μολις αναρωσει λιγο ο μικρος(μην κολλησει...) να ερθει εδω...Να την εχω παρεουλα.Θα ξετρελαθει ο μικρος μου....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας !!!!

Δεν προλαβαίνω με την καμία όμως να σας παρακολουθήσω !

Δώρα μου,

Περαστικά σας ! Καταλαβαίνω την στεναχώρια σου... πήγες και σκοτώθηκες κι εσύ βρε παιδί μου... πονάααας ???? το πλυντήριο άσ' το, να κάμει παρέα με αυτό της Περιστέρως !!!!

Εγώ εχθές "πέθανα" στον πονοκέφαλο ... ενώ είχα πάρει παυσίπονο νωρίς το απόγευμα πριν φύγω για λογοθεραπεία... όταν γύρισα κατά τις 9:30...το μόνο που κατάφερα ήταν να βάλω τα παιδιά για ύπνο (κι εμένα μαζί)... τον έρημο τον αντρούλη μου ούτε που τον είδα... πόναγα και στον ύπνο μου !

Αυτό το πράγμα δεν μου έχει ξανασυμβεί... και τελικά σηκώθηκα το πρωί και πήρα mesulid ! Μόνο έτσι μπόρεσα να έρθω στην δουλειά...

ελπίζω ότι θα πάω σπίτι να δω τα παιδιά και θα πάρω λίγο τα πάνω μου !

Από φαγητό έχω βγάλει κοτόπουλο φιλέτο και δεν ξέρω μάλλον κοκκινιστό με πιπερίτσες θα το φτιάξω κι ένα πιλάφι... κάτι θα βγει ε ???

ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ στα αρρωστούλικα της παρέας ! Μου λείπετε !

Link to comment
Share on other sites

Μπα...:(

Τι έγινε με το παιδί και τα κακάκια του?

Χρύσα κι Ελένη, περαστικά στα παιδάκια σας.

Δεν θυμάμαι τώρα κάποιον άλλον άρρωστο.

Δωράκι, που είσαι κοριτσάκι μου?

Χρυσοβαλάντω, έχε πίστη, όλα θα γίνουν.

Ντελ...?

Καλό μεσημέρι σε όλες.

νασαι καλα κουκλιτσα...

ακομα δεν κατεβηκε η σιχαμενη αλλα εχω πολλα κιτρινα υγρα..κανονικα δεν θα πρεπε να εχει ερθει απο χθες που ειδα τις σταγονες ροζ?αν δεν κατεβει μεχρι αυριο θα παω στο γιατρο....


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φεφουλα μου,

Τι καλα θα ηταν να σε εχω εδω κοντα μου.....

Κοιτα,δεν τον πιεζω να φαει κατι και να το κανει εμετο,απλα προσπαθω με παιχνιδια και διαφορα κολπακια να βαλει εστω και λιγες μπουκιτσες,ωστε να μην τον πειραξει η αντιβιωση-αντιπυρετικο......ευτυχως κραταει φαγακι.

Και απο πιατακια,μονο σε δικα του παιδικα τον ταιζω με δικα του παιδικα κοκκαλινα-πλαστικα- κουταλακια...με τον γκαμι μπεαρ,τον τουιτι και τον μυκι!!!!!

Τι να κανω η ερμη μανα.....αρκει να φαει λιγο.....

Φυλαχτο δεν του φοραω,αν κι εχω ,γιατι τα φοβαμαι μην τα βγαλει και τα βαλει στο στομα του κι εχουμε κι αλλα....Του φοραω ομως κομποσχοινακι.

Ευτυχως δεν λες τιποτα.μολις μου τα εφερε και μου ειπε να ποαω κι αλλα οταν χρειαστω.....(εχουμε πολυ καλες σχεσης...)

Ειδες;Αλλα αυτα δεν αρκουνται σε μια απλη αντιβιωση......θελουν ρευστα!!!!

Α κοριτσακια,δεν σας ειπα,χθες βγηκε η μανουλα μου απο το νοσοκομειο...ευτυχως ολα καλα.

Τις ειπα μολις αναρωσει λιγο ο μικρος(μην κολλησει...) να ερθει εδω...Να την εχω παρεουλα.Θα ξετρελαθει ο μικρος μου....

αχ βρε δωρακι μου ολα μαζεμενα σου ηρθαν τι να πω περστικα σας...δεν ηξερα οτι μανουλα σου ηταν νοσοκομειο περαστικα της κ σιδερενια...μολις γινει καλα ο θυσαυρουλης σου να ρθει να σου κανει παρεα θα σου κανει καλο..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον η μανούλα σου είναι καλά κ σύντομα θα έρθει μαζί σας!

την υγειά μας να έχουμε, τα πλυντήρια είναι σίδερα!

συμφωνω


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι μου αμάν!Ολα μαζεμένα;

Μην ανησυχείς που δεν τρώει ο θησαυρούλης και μην τον πιέζεις

Οταν αναρρωσει θα τρωει με μεγαλύτερη όρεξη όπως κάνει τωρα το περιστερόπουλο

Πονάς κοριτσάκι από το πέσιμο;

Στελνω πολλά πολλά φιλάκια και μια μεγάλη αγκαλιά...

Κι άλλο πλυντήριο με ζημιά...

Μαμώτο

Δεν σας είπα...

Ξαναπήγε ο περιστέρης στο μαγαζί που έχει παραγγείλει το λάστιχο του πλυντηρίου και του έλεγε ο μάστορας ότι τα πλυμτήρια που κυκλοφρούν την τελευταία 7ετια,τα νεα μοντελα,έχουν μόνο 3 με 5 χρόνια ζωή!!

Ε πώς θα κρατηθεί ζωντανή και η βιομηχανία;

Ξεχαστε τα, είπε,τα αθάνατα πλυντήρια που αντέχουν 15 χρόνια

Μας εκανε την καρδιά περιβόλι δε,όταν μας είπε ότι στο δικό μας ο κάδος δεν είναι αποσπώμενος κι αν χαλασει το ρουλεμάν,θα θελει αλλαγή ολόκληρος ο καδος,δηλαδή 150-200 ευρώ ζημιά

το πλυντηριο μου το ειχε το σπιτι οταν μπηκα.το ειχε η σπιτονοικοκυρα μου οταν ηταν φοιτητρια.....τωρα ειναι 41 χρονων....φαντασου.σκυλι μαυρο.και αν εχω πλυνει....και παπλωμα και κουβερτεσ...τα παλια ηταν αλλιως...τωρα ολα ειναι....

Link to comment
Share on other sites

το πλυντηριο μου το ειχε το σπιτι οταν μπηκα.το ειχε η σπιτονοικοκυρα μου οταν ηταν φοιτητρια.....τωρα ειναι 41 χρονων....φαντασου.σκυλι μαυρο.και αν εχω πλυνει....και παπλωμα και κουβερτεσ...τα παλια ηταν αλλιως...τωρα ολα ειναι....

pitsos ηταν?γιατι κ η μαμα ειχε ενα προπολεμικο αλλα πολυ γερο..τωρα εχει καμια 5ετια που εχει καινουριο


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Kagly θα έρθει και η νύφη!!!Μόνο να μη μου στεναχωριέσαι!Κι αυτό που λένε για το άγχος είναι αλήθεια.Αν και όταν ζεις την κατάσταση λες "τι μου λένε τώρα",αν βρεθεί όμως κάτι άλλο να απασχολήσει το μυαλό σου πραγματικά ,θα δεις ότι ισχύει.Γι'αυτό κι εσύ πρόσεχε την Kagly,να περνάει όσο καλύτερα γίνεται!!!

Αυτό κάνω και ξέρω ότι όλα θα γίνουν.

Και έχω να δηλώσω ότι είσαι ταλέντο στη ζαχαροπλαστικη. Πολλά μπράβο!!!

Χρυσοβαλάντω ,μην σε παίρνει από κάτω.

Και εγώ στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι,προσπαθούμε αρκετό καιρό,κάθε φορά νομίζω πως είμαι έγκυος και μετά προσγειώνομαι:-(

Στο εύχομαι να έρθει σύντομα.

Ομως τώρα τελευταία το έχω δει πιο ψύχραιμα,αν είναι να έρθει καλοδεχούμενο,αν όχι,θα ζήσουμε και έτσι.Κάθε βράδυ κάνω την προσευχή μου και παρακαλάω την Παναγία να δώσει το καλύτερο για την οικογένειά μας και αν κρίνει πως μπορούμε να έχουμε άλλο ένα παιδάκι,να μας το χαρίσει.Θέλω να πιστεύω πως μας προστατέυουν όλοι οι Αγιοι από ψηλά και θα μας δώσουν ό,τι αξίζουμε.

καλημερα κοριτσακια...κρυο και σημερα και πολυυυυ βροχη!!!!

χρυσαμου καλα εισαι???

φεφακι εννοειται οτι πρεπει να μιλαμε. δεν ειπαμ

ε οτι το καφε μας ειναι η ψυχαναλυση μας????:D:D

περιστερακι αναρρωσατε πληρως????τρωει το παιδι???

δωρα πως ειναι ο θυσαυρουλης???επεσε ο πυρετος???

φουμπι, δεν πειραζει βρε!!!θα τα πουμε αλλη στιγμη. ηθελα αρχικα να μου πεις τι συνταγη κανεις για το κεικ, απο που παιρνεις χαρτακια και τι μεγεθος και μετα για το πανω. με την ευκαιρια σου, δεν βιαζομαι. απλα ειπα να αρχισω να κανω δοκιμες και ναμαι ετοιμη μεχρι τοτε.:wink:

καγκλυ μου κανεις δεν σε λυπαται. απλα οτι θελεις να το λες να ξαλαφρωνεις και να το συζηταμε, γιαυτο ειμαστε:wink:Το ξέρω γλυκιά μου.

ελενη αγγλια και ντερμπυ ωραιες οι ιδεες σου.

εβιρυ δεν παιζω!!!!λυθηκε γρηγορα το κουιζ και δεν προλαβαμε ολες!!!:confused::confused:

χρυσοβαλαντω μου γλυκια μην απογοητευεσαι και μην το σκεφτεσαι, θα ερθει στην ωρα του. μακια

εμεις τα ιδια. εδω στη δουλεια ειμαι και βαριεμαι. το πρωι για να πλυθει η κορη μου της ειπα ολη την ιστορια με την σταχτοπουτα και για να παμε στο μπανιο :καθρεφτη, καθρεφτακι ποια ειναι η πιο ομορφη???και ελεγε:γω, μαμα, γω, μαμα....και μουλεγε παλι, παλι...το τι γελιο εκανε ο χασμπυ..μου λεει τι αλλο θα σκεφτεις!!!!:D:D Και γω γέλαω!!!

οι υπολοιπες που ειστε???βαρυ το παπλωμα σαν της εβιρυ????ελενη, αγγελικη, αννια, αννα, μεταξια,...?????

αυτο ειναι παραδοσιακο φαγητο της Συμης.οταν ειχαμε παει με μεταθεση θυμαμαι το ειχα δει και μου εκενε εντυπωση...πολυ ωραιο!!!!!!!

Το κάνει και η πεθερά μου που είναι απο Ευβοια. Δεν έχω φάει ποτέ. Νομίζω ότι θα' ναι άθλιο αλλά σας βλέπω ενθουσιασμένες.

καλημερα σε ολα τα κοριτσακια...εδω ψιλοχιονισε αλλα τι να το κανεις.....φυσαει τετοιος αερασ που τα καταστρεφει ολα......σταναγχωρηθηκα παρα πολυ.800 ευρω ζημια μας βγηκε το αμαξι....παρα πολλα.ετσι μου ερχεται να κατεβω στην κατω και να του βαλω φωτια.δεν εχω ιδεα πως θα τα πληρωσουμε.....θα πεσει πολυ οσπριο και ζυμαρικο αυτο το μηνα....μπασ και βαλουμε τιποτα στην ακρη....για σημερα θα κανω γιναντεσ....περαστικα στις αρρωστουλες και στα παιδακια σας...

Μεγάλη ζημιά αλλά υγεια να υπάρχει. Να σου πώ τι πάθαμε εμείς με το πρώην αμάξι μας να νιώσεις καλύτερα;

4χρονών αμαξι. Πριν το γάμο μας χάλασε ο εγκέφαλος 1350

1 μήνα μετά το γάμο μας τρυπάει η τρόμπα τιμονιού νομίζω. Περιμέναμε το ανταλακτικό και αυτό έχανε λάδια και κόβεται το λουρί και πέρνει και τις 16 βαλβίδες σύνολο 2900.

Μετα μας βγάζει και μια πεταλούδα 350. Και μετα το δώσαμε.

κοριτσακι μου ομορφο ποσο σε καταλαβαινω,ετσι κ εγω δεν ηθελα να μιλαω καθολου για το θεμα,κ να σου πω κατι εκανα την καλυτερη δουλεια! Ετσι νιώθω και γω.

δεν το ειχα συνεχεια στο μυαλλο μου κ τελικα μετα απο 7μηνες σκληρης δουλειας θα πρεπε να κολλάμε και ένσημα με τόση δουλειά(χιχιχιχι) να σου το στρουμφακι!!!!ευχομαι συντομα να μας πεις κ για τα δικα σου!!!

Σ' ευχαριστω με το καλό και συ.

βρε ομορφη να μας λες τα παντα,εδω ειμαστε για ολααααααααααααα!!!!!!

χαχαχαχαχαχα σε σκεφτομαι σα να σαι κατω απο βουνο!!!!

παντα ετσι γινετε,αλλωστε δεν εχεις παντα σταθερη περιοδο ετσι δεν ειναι?εγω θα σε συμβουλευα να τον ξεχασεις αυτο τον μηνα,να περιμενεις να σου ερθει κ μετα οπως ειπες θα πας στον γιατρο κ θα δειτε τι θα γινει παρακατω!

κ ετσι ειναι!!!!!

καλημερα ομορφουλες!!!σημερα θελω κρεας,οποτε μπριζολαρες μοσχαρισιες με σαλατα,απο την πεθερουλα!για το βραδυ η μανουλα μου μου εκανε φασολακια!φιλακια πολλα!!

Φεφι σου στειλα μηνυμα στο face δες το!!!

καλημερα γλυκα μου κοριτσακια σας ευχαριστω ολες πολυ που με καλοδεχτηκατε στην παρεα σας....με κανετε κ νοιωθω ομορφα.

περιοδος ακομα δεν κατεβηκε ελπιζω μεχρι μεσημερι ναρθει αφου χθες το βραδυ ειχα δει μεσα στα υγρα 2 βλεννες ροζ....αρα οπου ναναι κατεβαινει...Εγω επιμένω για τη χοριακή και γω είχα ροζ για 2 μέρες 2 αρνητικά τεστ αλλά ήμουνα.

εγω εχω απο χθες φασολαδιτσα οποτε σημερα καθισιο...τωρα παω σε μια γειτονισσα για καφεδακι κ τα λεμε μετα φιλακια

Κρίμα φαίη μου,μεγάλη η ζημιά...

Να σου 'πω...Τα όσπρια είναι πολύ θρεπτική τροφή.Αλλά για κάθε μέρα δεν είναι και το καλύτερο...Μήπως θα πρεπει να αρχισουμε να ψαχνουμε για εναλλκτικές συνταγές;

Το έχω σκεφτεί πολύ για το δίπλα θεμα...

Είχα δει καποτε σε ντοκιμαντερ για κάποιο λαό-δεν θυμάμαι ποιον-ότι με μια μπριζόλα έτρωγε 10μελής οικογένεια...

Πώς όμως;

Ψιλόκοβαν το κρεας και το μαγείρευαν με λαχανικά ή όσπρια ή ζυμαρικά ή όλα μαζί τουρλού...Ετσι έτρωγαν και λίγο κρεατάκι και νοστίμιζε το καθημερινό φαγάκι

Για πες και για τα ρεβυθια με το μπεικον στη Φαίη.

Ποιος είπε ότι το φθηνό δεν είναι και νόστιμο;Απλά ειχε κυριαρχησει η μόδα της κρεατοφαγιας για ενα διάστημα...Και τα πολλά λιπαρά,αλλαντικά,κρεμες γάλακτος και λιπαρα τυριά...

Ο περιστερης εχει πει ότι η κρεμα γαλακτος είναι μια επινόηση για να παρουσιασεις μάπα φαϊ σαν νόστιμο.Και μένα η κρεμα γάλακτος δεν με τρελένει.Καλά,τα παραλέει,επειδή δεν τα τρωει κατι τετοια,αλλά εν μέρει έχει και δίκιο

Για σκεφτείτε...Κάποτε όλες οι συνταγες που λανσαρονταν είχαν και μια κρεμα μεσα

Να 'σαι καλα χρυσοβαλάντω

Και να μην αγχωνεσαι για το μωρό.Το άγχος είναι ανασταλτικός παραγοντας

γιατί ρε φίλε φεύγεις κ πας δίπλα; πού θα σας ψάχνω εγώ στους μαχαλάδες;

κ έχω να κάνω μια δήλωση: οι άντρες είναι μπάζα!

μα ντιπ δεν τους κόβει, ντιπ!

Να πω οτι διαφωνώ όχι, αλλά μας συμπληρώνουν.

χαχαχαχαχαχαχα!κ εχω να δηλωσω πως ναι ειμαστε εξυπνοτερες χοχοχοχο!!!!!!

Συμφωνώ επίσης!!!

Είμαστε η μία για την άλλη, σωστά τα λες Φεφάκι! Μπορεί να μην γνωριζόμαστε σε προσωπικό επιπεδο αλλά νοιαζόμαστε η μία για την άλλη, σωστα????

Ετσι είναι...

λοιπον ειμαι σε θεση να κερασω πλεον το κεικ πορτοκαλι!!!!ωραιοτατο βγηκε, μοσχομυριστο!!!!

εχω συνταγη κ για φακες σαν σαλατουλα, επειδη εμενα δε μ αρεσαν ποτε ιδιαιτερα...

τις βραζουμε κανονικα εως οτου μαλακωσουν με μια σκελιδα σκορδο κ δαφνοφυλλο.

αφου μαλακωσουν στραγγιζουμε κ τις βαζουμε στην ακρη.

σε ενα πιατακι ψιλοκοβουμε σελινο ωμο κ στραγγιζουμε λιγο ανθο καπαρης.

σε μπολ βαζουμε μουσταρδα,λαδι κ ξυδι σε αναλογια που μας αρεσει κ το χτυπαμε καλα(εγω χρησιμοποιω τη φραπιερα)

βαζουμε τις φακες σε πιατελα ριχνουμα απο πανω σελινο-καπαρη κ περιχυνουμε με τη σως.το τρωνε ολοι!!!!

Θα το κάνω και γω

Μπα...:(

Γιατι μπα;

Τι έγινε με το παιδί και τα κακάκια του?

Χρύσα κι Ελένη, περαστικά στα παιδάκια σας.

Δεν θυμάμαι τώρα κάποιον άλλον άρρωστο.

Δωράκι, που είσαι κοριτσάκι μου?

Χρυσοβαλάντω, έχε πίστη, όλα θα γίνουν.

Ντελ...?

Καλό μεσημέρι σε όλες.

αχ βρε δωράκι όλα μαζεμένα.πονάς τώρα?αντε να περάσει κι αυτό με τον θησαυρό να ηρεμήσετε λιγάκι και ποιο πολύ το ψυχουλάκι που ταλαιπωρείται.

Εμάς ευτυχώς καθαρές οι εξετάσεις.Ουφ!Πήρα μια ανκούφιση.Εχω τρελλαθεί από τύψεις που έχουμε καθυστερήσει να ανεβούμε στην αλλεργιολόγο και τρελλαίνομαι πάλι μου φαίνεται.Ευτυχώς που δε μου είπε καμιά κουβέντα ο άντρας μου που κάναμε τζάμπα την εξέταση γιατί εκείνος έλεγε να περιμέναμε και σήμερα....

Ευτυχως όλα καλά, καλύτερα που την έκανες να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.

ζωπυράκι μου όποτε θες να μιλήσεις εδώ είμαστε.

Δωράκι περαστικούλια σου. Στουμπήστηκες.

Εβιρυ δεν πιστεύω να φοράς πάνω απο ένα βρακί; Κάλτσες εγώ όλο το Χειμώνα 2 φοράω.

Σήμερα δεν μαγείρεψα είχα χάντρες απο την Παρασκευή στην κατάψυξη.Στον άντρα μου είπα ότι τις έκανα σήμερα γιατι άμα έλεγα την αλήθεια ούτε που θα τις κοίταζε.

Του λέω ωραίο; Ναι λέει τις πέτυχες. Τι να κάνω είπα ένα ψεματάκι είναι πολύ ιδιότροπος στο φαγητό και γω δεν μπορούσα να πετάξω μισή κατσσαρόλα φαγητό.

Πήγα και ψώνισα και το Νικολή μου σήμερα είχε χτες γεννέθλια θα τα κάνει το Σάββατο.

Καλό απόγευμα


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...