Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια!

Οπως πάντα πολυγραφότατες!!

Αν εξαιρέσει κανείς ότι ηρθε πρωινιάτικα η κοκκινομούρα,όλοι είμαστε μια χαρά

Το περιστερόπουλο αναπληρώνει τα φαγητό που έχασε τόσες μέρες,τρώει μετα μανίας!

Χρύσα και Ελεν περαστικά στα μικράκια σας.Δωράκι πώς είναι ο θησαυρούλης;

Παλιοιώσεις μας εχετε τσακίσει!

Ακόμα δεν εχω αποφασίσει τι θα φτιάξω για τον περιστερη.Εγω θα φαω μπιφτεκια.Μπιφτεκούπολη!Να τελειώσουν να ησυχάσουμε...

Φιλάκια

Τα λέμε μετά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα σε ολα τα κοριτσακια...εδω ψιλοχιονισε αλλα τι να το κανεις.....φυσαει τετοιος αερασ που τα καταστρεφει ολα......σταναγχωρηθηκα παρα πολυ.800 ευρω ζημια μας βγηκε το αμαξι....παρα πολλα.ετσι μου ερχεται να κατεβω στην κατω και να του βαλω φωτια.δεν εχω ιδεα πως θα τα πληρωσουμε.....θα πεσει πολυ οσπριο και ζυμαρικο αυτο το μηνα....μπασ και βαλουμε τιποτα στην ακρη....για σημερα θα κανω γιναντεσ....περαστικα στις αρρωστουλες και στα παιδακια σας...

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι παραδοσιακο φαγητο της Συμης.οταν ειχαμε παει με μεταθεση θυμαμαι το ειχα δει και μου εκενε εντυπωση...πολυ ωραιο!!!!!!!

ναι είναι πολύ ωραίο.Εγώ το κάνω έτσι σκέτο ούτε ντομάτα,ούτε τυρί,τίποτα...αλλά θα δοκιμάσω και την παραλλαγή της ντέρμπι

χαχα αχ ρε εβιρι μην γινεις παγος.καλε βαλε μια θερμοφορα κατω απ την κουβερτα.φουρνος θα γινει.οταν πρωτοηρθα κομοτηνη δεν αναβα καλοριφερ γιατι δεν ηθελα να πληρωνουν πολλα οι δικοι μου(γιαυτο περασα πνευμονια:wink:)και σκεφτομουν πως να ζεσταθω....παιρνω το επαγγελματικο το πιστολακι κατω απο την κουβερτα το ανοιγω 5 λεπτα ...ε σηκωθηκα μουσκεμα.καθε βραδυ μετα ηξερα.......δοκιμασμενεσ πατεντεσ:lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

φούμπι μου είσαι χρυσοχέρα, τέλος!

μαρή στα καλλιτεχνικά είμαι καλή,σ'όλα τα υπόλοιπα άσ'τα να πάνε

χθες έκανα κοτόπουλο με πατάτες λεμονάτες στο φούρνο,

έβρασα κοκκαλάκια κοτόπουλου με λίγο ψαχνο από στήθος, με καροτάκι, έγινε ένας ωραιότατος κοτόζουμος...χαχαχα...το σούρωσα, έβαλα αστράκι, 2 ντοματίνια κήπου, αλάτι, πιπερι, λάδι, ρίγανη κ έτοιμο φαγάκι για την σύσα τα βράδια!

άλλο που δεν έφαγε, παρά το ότι της έβαλα κ κασεράκι τριμμένο!

έφαγε μόνο κρέμα!

κατά τα άλλα, έβαλα σκούπα, τίναξα ριχτάρια, έπλυνα από πιάτα τα πάνταόλα, σιδέρωσα ρούχα του παιδιού...

ρε κουράστηκα πρωί πρωί,φτού σου κοπελάρα μου,πότε τα προλαβαίνεις όλα?σε θαυμάζω!!!!

ακόμα δεν έχω συνεννοηθεί οριστικά με την διευθύντρια. σε λιγάκι θα πάρω να τα πούμε.

πολύ φόρτωμα στη δουλειά. ώρες ώρες ασφυκτιώ!

έχω κ την αυριανή επέμβαση, που μου δένει τα χέρια, αφού δεν ξέρω σε τί κατάσταση θα είμαι την Παρασκευή, αν θα πάρω άδεια, πότε θα μπορέσω να πάω να δω τον σταθμό...πότε έχω περιθώριο...

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

χρειάζομαι ξεκούραση! είμαι στην τσίτα!

να φύγω, να πάω ΑΛΛΟΥ!

άντε κοριτσάκι μου να επανέρχεσαι σιγά σιγα.σε σκεφτόμουν το πρωί.μου έλειψαν τα βαρβάτα μηνυματάκια σου!:D

έλεν είπα περαστικά μόνο για τα παιδάκια...περαστικά και στο σύζυγο...αλλά θα μου πείς κι αυτός ένα μεγάλο παιδί δεν είναι?


Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Οπως πάντα πολυγραφότατες!!

Αν εξαιρέσει κανείς ότι ηρθε πρωινιάτικα η κοκκινομούρα,όλοι είμαστε μια χαρά

Το περιστερόπουλο αναπληρώνει τα φαγητό που έχασε τόσες μέρες,τρώει μετα μανίας!

Χρύσα και Ελεν περαστικά στα μικράκια σας.Δωράκι πώς είναι ο θησαυρούλης;

Παλιοιώσεις μας εχετε τσακίσει!

Ακόμα δεν εχω αποφασίσει τι θα φτιάξω για τον περιστερη.Εγω θα φαω μπιφτεκια.Μπιφτεκούπολη!Να τελειώσουν να ησυχάσουμε...

Φιλάκια

Τα λέμε μετά

καλημερουδια...μπιφτεκακια ?πολυ νοστιμα....καλα κανει και τρωει ο παιδαρος σου...ας του δωσει να καταλαβει.να αναπληρωσει το κενο...εγω επαθα πλακα με την μικρη που προσεχω.ενος χρονου και πινει καταρχην το γαλα απ το ποτηρι.με καλαμακι.τρωει φετες με βιταμ και παρμελαδα η μπαρες δημητριακων...μου φαινεται περιεργο γιατι βλεπεισ μια σταλια ανθρωπο να τρωει σαν μεγαλος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποιο φθηνό δεν γίνεται...γιατί φαντάσου ότι φουσκώνουν πολυ και οι φακές και το ρύζι...τώρα που το καλοσκέφτομαι μάλλον αυτό θα φτιάξω σήμερα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω


Link to comment
Share on other sites

Αν και αποφευγώ να μιλάω για μένα γιατί μόνο κακό μου κάνει και γιατι νιώθω ότι κανένας δεν είναι υποχρεωμένος ναμε ακούει κα να τον ζαλίζω Θα σου πώ ότι ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις αλλά μην πέφτεις δεν θα καταφέρεις τίποτα. Αισιοδοξία και θα έρθουν και τα μπεμπάκια. Αν και γνώμη μου γιατί δεν κάνεις και μια χοριακή;

Φιλάκια κοριτσάκια όμορφα!!!

Καληνύχτα

κοριτσακι μου ομορφο ποσο σε καταλαβαινω,ετσι κ εγω δεν ηθελα να μιλαω καθολου για το θεμα,κ να σου πω κατι εκανα την καλυτερη δουλεια!δεν το ειχα συνεχεια στο μυαλλο μου κ τελικα μετα απο 7μηνες σκληρης δουλειας(χιχιχιχι) να σου το στρουμφακι!!!!ευχομαι συντομα να μας πεις κ για τα δικα σου!!!

περαστικά Δώρα μου.

σε θαυμάζω για την ποιότητα του χαρακτήρα σου!

χρυσοβαλαντάκι μου, τα τεστ είναι αναξιόπιστα. τράβα κάνε μια χοριακή. κ ένα τάμα στην οσία!

φιλάκια σε όλες, καληνύχτα κ όνειρα γλυκά.

ρε αδερφούλα, όχι κ Πυθια, όχι κ Πυθία!

εβίρι, 4;

ντέρμπυ κ έλεν ήνγκλαντ γράψατε!

κάγκλυ μου, όταν μια από μας γράφει ότι δεν γράφει όσα αισθάνεται για να μη μας ζαλίζει, ντρέπομαι που σας ανοίγομαι κάθε μέρα...ενώ πιστεύω ότι είμαστε η μία για την άλλη. λες να κάνω τόσο λάθος; δεν αποκλείεται!

βρε ομορφη να μας λες τα παντα,εδω ειμαστε για ολααααααααααααα!!!!!!

Σ

Εντ δε γουίνερ ιζ...... Κάγκλυυυυυυυυ. Πιάνω σαν σωστή την αρχική σου σκέψη που ήταν 7, αλλά δεν το είπες. Δεν τις σήκωνα, από κάτω τους στριφογύριζα. Μόνο κουβέρτες έβαλα, εδώ δεν έχω πάπλωμα, έχω φέρει κουβέρτες από Ελλάδα κι αν δω τα σκούρα θα πάω να πάρω κι άλλες. Σαν υπέδαφος για τους αρχαιολόγους θα γίνω.

χαχαχαχαχαχα σε σκεφτομαι σα να σαι κατω απο βουνο!!!!

ελεος επρεπε να κανω 2 τεστ να φαω τη σφαλιαρα μου κ να συνελθω μολις πηγα τουαλετα κ ειχα πολλα υγρα κ παρατηρησα 2 σταγονες ροζ αρα κατεβαινει...καθε φορα ετσι την παταω αλλη φορα θα περιμενω μια εβδομαδα κ μετα χοριακη..

παντα ετσι γινετε,αλλωστε δεν εχεις παντα σταθερη περιοδο ετσι δεν ειναι?εγω θα σε συμβουλευα να τον ξεχασεις αυτο τον μηνα,να περιμενεις να σου ερθει κ μετα οπως ειπες θα πας στον γιατρο κ θα δειτε τι θα γινει παρακατω!

Χρυσοβαλάντω ,μην σε παίρνει από κάτω.

Και εγώ στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι,προσπαθούμε αρκετό καιρό,κάθε φορά νομίζω πως είμαι έγκυος και μετά προσγειώνομαι:-(

Ομως τώρα τελευταία το έχω δει πιο ψύχραιμα,αν είναι να έρθει καλοδεχούμενο,αν όχι,θα ζήσουμε και έτσι.Κάθε βράδυ κάνω την προσευχή μου και παρακαλάω την Παναγία να δώσει το καλύτερο για την οικογένειά μας και αν κρίνει πως μπορούμε να έχουμε άλλο ένα παιδάκι,να μας το χαρίσει.Θέλω να πιστεύω πως μας προστατέυουν όλοι οι Αγιοι από ψηλά και θα μας δώσουν ό,τι αξίζουμε.

κ ετσι ειναι!!!!!

καλημερα ομορφουλες!!!σημερα θελω κρεας,οποτε μπριζολαρες μοσχαρισιες με σαλατα,απο την πεθερουλα!για το βραδυ η μανουλα μου μου εκανε φασολακια!φιλακια πολλα!!

Φεφι σου στειλα μηνυμα στο face δες το!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ποιο φθηνό δεν γίνεται...γιατί φαντάσου ότι φουσκώνουν πολυ και οι φακές και το ρύζι...τώρα που το καλοσκέφτομαι μάλλον αυτό θα φτιάξω σήμερα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω

θα τα φτιαξω αυριο.ωχ σκεφτομαι τον αντρουλη μου θα με βρισει καμια μερα...ππεθαναμε στο οσπριο και στο λαχανικο τελευταια....θα του πω κανουμε προβα για την νηστεια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γλυκα μου κοριτσακια σας ευχαριστω ολες πολυ που με καλοδεχτηκατε στην παρεα σας....με κανετε κ νοιωθω ομορφα.

περιοδος ακομα δεν κατεβηκε ελπιζω μεχρι μεσημερι ναρθει αφου χθες το βραδυ ειχα δει μεσα στα υγρα 2 βλεννες ροζ....αρα οπου ναναι κατεβαινει...

εγω εχω απο χθες φασολαδιτσα οποτε σημερα καθισιο...τωρα παω σε μια γειτονισσα για καφεδακι κ τα λεμε μετα φιλακια


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου ομορφο ποσο σε καταλαβαινω,ετσι κ εγω δεν ηθελα να μιλαω καθολου για το θεμα,κ να σου πω κατι εκανα την καλυτερη δουλεια!δεν το ειχα συνεχεια στο μυαλλο μου κ τελικα μετα απο 7μηνες σκληρης δουλειας(χιχιχιχι) να σου το στρουμφακι!!!!ευχομαι συντομα να μας πεις κ για τα δικα σου!!!

βρε ομορφη να μας λες τα παντα,εδω ειμαστε για ολααααααααααααα!!!!!!

χαχαχαχαχαχα σε σκεφτομαι σα να σαι κατω απο βουνο!!!!

παντα ετσι γινετε,αλλωστε δεν εχεις παντα σταθερη περιοδο ετσι δεν ειναι?εγω θα σε συμβουλευα να τον ξεχασεις αυτο τον μηνα,να περιμενεις να σου ερθει κ μετα οπως ειπες θα πας στον γιατρο κ θα δειτε τι θα γινει παρακατω!

κ ετσι ειναι!!!!!

καλημερα ομορφουλες!!!σημερα θελω κρεας,οποτε μπριζολαρες μοσχαρισιες με σαλατα,απο την πεθερουλα!για το βραδυ η μανουλα μου μου εκανε φασολακια!φιλακια πολλα!!

Φεφι σου στειλα μηνυμα στο face δες το!!!

ναι αννουλα μου εχω αστατο κυκλο ευτυχως ομως αρχιζει κ φτιαχνεται το πολυ μια εβδομαδα καθυστερηση να εχω απλως ηταν διαφορετικα τα συμπτωματα οπως τοτε που ειχα μεινει για αυτο ημουν στη τσιτα...τωρα ευτυχως ειμαι πιο ηρεμη..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


800 ευρω ζημια μας βγηκε το αμαξι....παρα πολλα.ετσι μου ερχεται να κατεβω στην κατω και να του βαλω φωτια.δεν εχω ιδεα πως θα τα πληρωσουμε.....θα πεσει πολυ οσπριο και ζυμαρικο αυτο το μηνα....μπασ και βαλουμε τιποτα στην ακρη....για σημερα θα κανω γιναντεσ....

Κρίμα φαίη μου,μεγάλη η ζημιά...

Να σου 'πω...Τα όσπρια είναι πολύ θρεπτική τροφή.Αλλά για κάθε μέρα δεν είναι και το καλύτερο...Μήπως θα πρεπει να αρχισουμε να ψαχνουμε για εναλλκτικές συνταγές;

Το έχω σκεφτεί πολύ για το δίπλα θεμα...

Είχα δει καποτε σε ντοκιμαντερ για κάποιο λαό-δεν θυμάμαι ποιον-ότι με μια μπριζόλα έτρωγε 10μελής οικογένεια...

Πώς όμως;

Ψιλόκοβαν το κρεας και το μαγείρευαν με λαχανικά ή όσπρια ή ζυμαρικά ή όλα μαζί τουρλού...Ετσι έτρωγαν και λίγο κρεατάκι και νοστίμιζε το καθημερινό φαγάκι

foubi μερικες φορες απο τα πιο απλα πραγματα παιρνεισ γευσεις που δεν το περιμενεις.......και φθηνο φαγητο ε,?

Ποιος είπε ότι το φθηνό δεν είναι και νόστιμο;Απλά ειχε κυριαρχησει η μόδα της κρεατοφαγιας για ενα διάστημα...Και τα πολλά λιπαρά,αλλαντικά,κρεμες γάλακτος και λιπαρα τυριά...

Ο περιστερης εχει πει ότι η κρεμα γαλακτος είναι μια επινόηση για να παρουσιασεις μάπα φαϊ σαν νόστιμο.Καλά,τα παραλέει,επειδή δεν τα τρωει κατι τετοια,αλλά εν μέρει έχει και δίκιο

Για σκεφτείτε...Κάποτε όλες οι συνταγες που λανσαρονταν είχαν και μια κρεμα μεσα

καλημερα γλυκα μου κοριτσακια σας ευχαριστω ολες πολυ που με καλοδεχτηκατε στην παρεα σας....με κανετε κ νοιωθω ομορφα.

Να 'σαι καλα χρυσοβαλάντω

Και να μην αγχωνεσαι για το μωρό.Το άγχος είναι ανασταλτικός παραγοντας

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα φαίη μου,μεγάλη η ζημιά...

Να σου 'πω...Τα όσπρια είναι πολύ θρεπτική τροφή.Αλλά για κάθε μέρα δεν είναι και το καλύτερο...Μήπως θα πρεπει να αρχισουμε να ψαχνουμε για εναλλκτικές συνταγές;

Το έχω σκεφτεί πολύ για το δίπλα θεμα...

Είχα δει καποτε σε ντοκιμαντερ για κάποιο λαό-δεν θυμάμαι ποιον-ότι με μια μπριζόλα έτρωγε 10μελής οικογένεια...

Πώς όμως;

Ψιλόκοβαν το κρεας και το μαγείρευαν με λαχανικά ή όσπρια ή ζυμαρικά ή όλα μαζί τουρλού...Ετσι έτρωγαν και λίγο κρεατάκι και νοστίμιζε το καθημερινό φαγάκι

Ποιος είπε ότι το φθηνό δεν είναι και νόστιμο;Απλά ειχε κυριαρχησει η μόδα της κρεατοφαγιας για ενα διάστημα...Και τα πολλά λιπαρά,αλλαντικά,κρεμες γάλακτος και λιπαρα τυριά...

Ο περιστερης εχει πει ότι η κρεμα γαλακτος είναι μια επινόηση για να παρουσιασεις μάπα φαϊ σαν νόστιμο.Καλά,τα παραλέει,επειδή δεν τα τρωει κατι τετοια,αλλά εν μέρει έχει και δίκιο

Για σκεφτείτε...Κάποτε όλες οι συνταγες που λανσαρονταν είχαν και μια κρεμα μεσα

ναι ναι....παμε να το συζητησουμε διπλα αν ειναι.με ενδιαφερει πολυ......και παλι ομως λεω καλα ειμαστε.....υπαρχουν συναδελφοι του αντρα μου που πληρωθηκαν στις 26 και στις 28 μειναμε με 30 και 40 ευρω....φευγουν ολα σε φροντιστηρια λογαριασμους ενοικια .και εχουν και παιδια.εγω δεν ξερω αν θα τα καταφερω αν ερθω σε αυτη την κατασταση....ερχομαι διπλα

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε φίλε φεύγεις κ πας δίπλα; πού θα σας ψάχνω εγώ στους μαχαλάδες;

κ έχω να κάνω μια δήλωση: οι άντρες είναι μπάζα!

μα ντιπ δεν τους κόβει, ντιπ!

χαχαχαχαχαχαχα!κ εχω να δηλωσω πως ναι ειμαστε εξυπνοτερες χοχοχοχο!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε φίλε φεύγεις κ πας δίπλα; πού θα σας ψάχνω εγώ στους μαχαλάδες;

κ έχω να κάνω μια δήλωση: οι άντρες είναι μπάζα!

μα ντιπ δεν τους κόβει, ντιπ!

σταμάτα βρε και μεγαλώνω άντρες...ε ρε τι έχουν να μου σούρουν στο μέλλον:rolleyes:

'εκανε ο μικρός κακάκια του και ήταν μαύρα.μόλις τα πήγα για εξέταση.αχ,νόμιζα πως είχαμε ξεμπερδέψει απ'αυτό το θέμα. Κάνω προσευχές να μην είναι τίποτα και να είμαι υπερβολική.

όταν φύγαμε είχε ήλιο και μέσα σ'ένα τέταρτο άρχισε να ρίχνει χαλάζι.Απ'το παράθυρο τα βάλαμε τα πιτσιρίκια στο σπίτι.Που θα πάει αυτό το πράγμα με τον καιρό?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...