Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angel83 είπε:

      Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικα καταρχας! Ελπίζω να το περνάς ελαφριά! Λοιπόν εμένα φίλη μου με κοβιντ έκανε την μεταφορά και αυτή τη στιγμή είναι εδώ και μια βδομάδα με το μωράκι της αγκαλιά! Και στο δικό μου κέντρο που είναι διαφορετικό από της φίλης μου μου είπαν πως αν τυχόν έχω κοβιντ σε όποια διαδικασία κάνουμε προχωράμε κανονικά δεν επηρεάζει κάπου. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν εμένα.οποτε ρωτα τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά! 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

τελικα δεν ειμαι μολις τωρα εκανα κ το κλιαρ κ βγηκε κ αυτο αρνητικο...τουλαχιστον ας με ερθει κ να ξεμπερδευω..ειμαι λιγο πεσμενη αλλα θα ξανααναιβω γρηγορα

κριμα...ειμαι σιγουρη πως θα ανεβεις συντομα!!!!εχεις ακομα τον ιδιο γιατρο ή εχεις αλλαξει?


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα χιόνιζε. Το έστρωσε πάλι και γλίστραγε σε πολλά σημεία, ειδικά σε κάποια σκαλοπάτια υπόγειων σταθμών. Πήγα να φάω σαβούρα 2-3 φορές σήμερα. Έχετε δει χλαπάτσα χυμένη κάτω; Εεε κάπως έτσι θα δείχνω.

Έφτιαξα κιμά σόγιας με μακαρόνια. Και τώρα μαντέψτε πόσες κουβέρτες έβαλα για να κοιμηθώ τη νύχτα;

Δωράκι, αν έχεις κάποιο νέο από το γιατρό μόλις μπορέσεις πες μας κι εμάς.

(λαχ-αλαουτ που λέει κι ο γιός μου)αλλά μετά άρχισαν οι αστράβαλοι(τα αστραπόβροντα κατά το Φουμπόπαιδο) και ηρέμησε κάπως.

χαχαχαχαχαχαχα τι ωραία που τα λέει ο μικρούλης.

Σαν συμπεθέρα που έχει πάει για το προξενιό...

Όλη νύχτα περίμενα το κέρασμα.

Εβιρακι και η δικια σου η περδικα αρρωστουλα ηταν? περαστικα σας!

Ευχαριστώ πολύ Μαράκι, δεν ήταν τίποτα λίγο ο λαιμός της πονούσε και είχε σαν μπούκωμα. Τώρα που την κρατήσαμε μέσα το Σαββατοκύριακο της πέρασε.

Οσο για τις σοκολατες που ειδες χτες, μην τολμησεις να βαλεις φωτο!!!:tongue::tongue:

χαχαχαχαχα!!!

Σωστά, άσε που δεν χωράει το μέγεθος της σοκολάτας η φωτό, εεεε μην κάνω σμίκρυνση θα είναι ιεροσυλία.

Βρε Εβίρι πραγματικά τα περιγράφεις υπέροχα.Το έκανα εικόνα και ζήλεψα πολύυυυυ.Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου.:-D:grin::-D

Κι εγώ εκεί το έχω (το ευαίσθητο σημείο μου).

Τρόμαξα μιλάμε δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα... εν τω με ταξύ έκλαιγε συνεχώς και ήταν μέσα στην μουρμούρα τόσο πολύ που της έδωσα και λίγο ντεπονάκι με το γάλα της -είπα μην είναι δόντια... ξέρω κι εγώ ????- πάντως κοιμήθηκε όλο το βράδυ σερί και ξύπνησε ακμαίο το παουλάκι μου !

Αυτό ήταν βασανιζόταν από τα φλέγματα, τα έβγαλε και ησύχασε.

Εβίρι,

Με πέθανες ! Με ψόφησες... ακούς εκεί : από την μία λέει ντολμαδάκια με γέμιση τυριού/φέτας και από την άλλη αααχ εκείνο το σοκολατο-χωραφάκι πολύ θα μου άρεσε να το είχα !!! :rolleyes:

Ή θα σου στείλω ένα οικοπεδάκι ή θα έρθεις εδώ να φάμε η κάθε μια το δικό της.

έκανα ένα συμφωνητικό που είχε μέσα την πούλια κ τον αυγερινό!

τί να σε λέω!σε 4 σελίδες έλυσα 8 προβλήματα!

χιουτζ!!!!!!!!!!

έχω φαντασία!:cool:

Μακάρι να ήταν κι άλλοι άξιοι σαν εσένα.

κόρες πήρα τηλ τον γναθοχειρούργο για το κόστος της επέμβασης...μου έπεσε το σαγόνι! 500 κ βλέπουμε!

Πωπωπω τρομακτικό θρίλερ από κάθε άποψη.

εβίρι, εξωγήινους δεν πιστεύω, αλλά για άπληστες φαρμακοβιομηχανίες ...

τί να πω! πολύ το φοβάμαι ότι ισχύουν!

Δυστυχώς, κι εγώ φοβάμαι αυτά που παίζονται πίσω από την πλάτη μας και δεν τα μαθαίνουμε ή τα μαθαίνουμε όταν είναι πάρα πολύ αργά.

Παίρνω τις πάνες του μωρού 14 και κάτι κι εκεί τις είδα 16και,

Τώρα που το λες, είδα εδώ πάνες πασίγνωστης ακριβής μάρκας να κοστίζουν 8.50 ευρώ νομίζω τα 40 κομμάτια (για τα κομμάτια δεν είμαι σίγουρη) στα κιλά πρέπει να ήταν μάλλον για νεογέννητα θα σας γελάσω.

Εβίρι SOS,την Κυριακή είναι τα γενέθλια του φουμπομωρού.Αρχικά είπαμε να μην κάνουμε τίποτα αλλά είναι βρε κορίτσια βαριά η καρδιά μου, αποφασίσαμε λοιπόν να καλέσουμε πολύ κοντινούς και να κάνω ελάχιστα πράγματα.Σκέφτηκα να κάνω μια σαλάτα μακαρόνια-τόνο,κλαμπ σάντουιτς και πίτσα.Υπάρχει κάτι άλλο πολύ οικονομικό που να μπορώ να φτιάξω και να το τρώνε οι περισσότεροι?

Από κρέας το πιο οικονομικό είναι το κοτόπουλο και το χοιρινό. Ειδικά η πανσέτα.

Για παράδειγμα υπάρχει πανσέτα ακόμη και έτοιμη στο χασάπη που είναι γεμιστή. Μπορείς όμως, να τη γεμίσεις και μόνη σου με φέτα, ντομάτα, ρίγανη, λίγο λαδάκι και να αλατοπιπερώσεις το κρέας μέσα έξω, να το τυλίξεις να το δέσεις με σπάγγο και να το ψήσεις σε χαμηλή φωτιά. Προσοχή να πάρεις τα κατάλληλα κιλά γιατί το χοιρινό μαζεύει πολύ.

Ωραία εμφάνιση και νοστιμιά έχει το κρασάτο επίσης, που μπορείς να το συνοδεύσεις με τηγανητές πατάτες ή ρύζι ή πουρέ.

Χοιρινό σνίτσελ.

Με ανάμεικτο κιμά από χοιρινό και αρνί ή μοσχάρι μπορείς να κάνεις ωραιότατα κεμπάπ να πάρεις ή να φτιάξεις μόνη σου πίτες για σουβλάκι (είναι πολύ εύκολες να τις κάνεις εσύ) και διάφορα παρελκόμενα σε μια μεγάλη πιατέλα (ντομάτα σε φέτες, κρεμμύδι ροδέλες, τζατζίκι)

Σουτζουκάκια επίσης, νόστιμο και εμφανίσιμο φαγητό. Ποιος δε θα σου πει μπράβο;

Στο κοτόπουλο μπορείς να κάνεις ένα ψητό στο φούρνο ή στη λαδόκολλα, ολόκληρο ή κομμένο στα δύο και μόλις το βγάλεις να το κόψεις σε μικρά κομμάτια να φτάνει να πάρουν όλοι από 2-3.

Άλλη ιδέα είναι να πάρεις φτερούγες και να τις κάνεις με διάφορα πικάντικα, όπως μπαχαρικά, τηγανητές και μετά να φτιάξεις σε ένα μπολ μια σάλτσα από κέτσαπ, μουστάρδα και τίποτα καυτερό μέσα (όχι τόσο που να βγάλουν ατμούς) ώστε όποιος το θέλει να το βουτάει μέσα. Ακόμα καλύτερα να είχες και μπούτια ανάμεικτα με φτερούγες.

Και κοτόπουλο σνίτσελ.

εχει κανει καμια σας yes or no κ να βγει λαθος αποτελεσμα?

Εγώ που λόγω ηλικίας είμαι αρχαιολογικό εύρημα, ούτε που το έχω ξανακούσει.

είμασταν ΚΑΙ εμείς αρρωστουλια και μαλιστα οικογενειακώς!!!:rolleyes:

Περαστκά σε όλους σας Ελένη μου και γρήγορη ανάρρωση.

καλη μερα!!!

χρωσταω ενα κεικ πορτοκαλι απο χθες, θα το κερασω απογευμα!

προς το παρον κερναω μοσχαρακι γιουβετσι!καλη ορεξη!!!

Δωσ' μου μια πιρουνίτσα.

Εβιρυ τι θέλω αυτη τη σοκολάτα.

Ακολούθα με θα σε οδηγήσω εγώ. Θες να σου στείλω;

ρε κόρες, με πήραν από εεταα για επιδότηση βρεφονηπιακών σταθμών. μαλλον θα πάει η σύσα σε ιδιωτικό τζαμπαντάν!

κ πολύ καλό!

αυτά! τα είπα κ ξέδωσα.

Πολύ ευχάριστα τα νέα σας Φέφη μου.

Η αλήθεια είναι ότι βρεχει ασταμάτητα,αλλά όχι με την ίδια ένταση φυσικά.Αν συνεχιστεί αυτό θα βγουν νέες ζημιές-ήδη εμφανίζονται δηλαδή-μιας και ο τόπος δεν μπορεί να αντεξει τοσο πολύ νερό...

Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες μου.

Ευχαριστω σας για την αγαπη σας και τις ευχες σας.

Λοιποοοοον....

Πηγαμε παιδιατρο το πρωι...(Αφου ξυπνησαμε στις 7 με 39 πυρετο....και με χιλια παρακαλια ηπιε 230 μλ γαλα σε δυο δοσεις...,εφαγε και μια μπανανουλα με ενα αχλαδακι σε κρεμα.....) οταν τον εξετασε,ευτυχως δεν ειχε ακροαστικα...(ευτυχως και παλι...) αλλα εχει πυωδη αμυγδαλιτιδα...:-(:sad:

Το καλο ειναι οτι μεσα σε ενα μηνα που ειχαμε να παμε,εβαλε μισο κιλο και πηρε ενα ποντο!!!!:D (12μιση κιλα και 92 ποντους....μικροκαμωμένος,το ξερω!!!!:rolleyes:)

Το μεσημερι εφαγε κοτοσουπιτσα αρκετα καλα,αλλα ξυπνησε μετα απο 2 ωρες με κλαματα και με 39,3 πυρετο.

Ε,εκανε εναν εμετο και μετα τον καναμε ενα χλιαρο μπανακι,που παρολο που τρελενεται για μπανιο αυτη τη φορα δεν ηθελε να μπει με τιποτα!!!!!!

Τωρα εχει φαει μισο γιαουρτακι και με 38,5 πυρετο,παιζει και ειναι πολυ ευδιαθετος....(παλι καλα!!!!)

Το θεμα ειναι οτι εχθες το βραδυ,πριν ανεβασει πυρετο ειχαμε παει σε ενα παιδακι να παιξουν........

Και ρωτησα παιδιατρο,αν θα κολλησει κι εκεινο και μου ειπε...σιγουρα!!!!!

Φτου ρε γμτ....κριμαααα δεν θελω με τιποτα.Μακαρι να μην κολλησει η ψυχη μου.

Φεφη,μπραβο για τον παιδικο.......τυχερη η Συσα!!!!

Χρυσοβαλαντω κοριτσακι μου,μην κλαις ψυχουλα μου,κανε μια χοριακη.

Αν ειναι θετικη εχουμε γλεντι,αν οχι...δεν πειραζει....καποια στιγμη θα ερθει.....

Ο Θεουλης ξερει γιατι και ποτε!!!!!!

Οταν εχασα το ενα απο τα διδυμακια,στεναχωριομουν παρα πολυ,αλλα ελεγα κατι περισσοτερο θα ξερει Ο Θεος......ισως απο κατι ηθελε να με προστατεψει.....

Οταν παλι γεννησα τον θησαυρουλη μου προωρα,ειπα"Γιατιιιι"μετα που σκεφτηκα πιο ψυχραιμα παλι σκεφτηκα οτι για να τον εβγαλε νωριτερα απο την κοιλια μου,κατι κακο ηθελε να προλαβει.......

Και ειμαι σιγουρη,οτι και τις δυο φορες ,το μικρακι μου ο καλος Θεουλης το προστατεψε και δεν ειχε παθει κατι.Οπως μου τον προστατευει και τωρα!!!!!

Οποτε να σκεφτεσαι οτι ΕΚΕΙΝΟΣ παντα μας φυλαει απο χειροτερα.

Ευχομαι να εισαι εγκυος μεσα απο την καρδια μου.φιλια.

αχ βρε δωρακι μου με εκανες κ εκλαψα...εχεις δικιο ολα για καποιο λογο γινονται...εισαι πολυ δυνατη σαν ανθρωπος κ αυτη τη δυναμη στη δινει ο θεος...να ξερεις οτι ο μικρουλης σου θα γινει γρηγορα καλα στον προστατευει ο θεουλης κ ο αγ.ραφαηλ..σε ευχαριστω που με ταρακουνησες τωρα νοιωθω καλυτερα οποτε ειναι να ρθει ας ρθει απλως με επιασε το παραπονο γιατι ολα στραβα με πανε...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

κριμα...ειμαι σιγουρη πως θα ανεβεις συντομα!!!!εχεις ακομα τον ιδιο γιατρο ή εχεις αλλαξει?

εχω αλλαξει κ σε αυτον που ειμαι ειναι παρα πολυ καλος...αλλα αν χρειαστει θα παρω κ αλλες γνωμες


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει κ σε αυτον που ειμαι ειναι παρα πολυ καλος...αλλα αν χρειαστει θα παρω κ αλλες γνωμες

ωραια οποτε λογικα θα ακουλουθησετε την αγωγη που πρεπει για σας κ συντομα θα εχετε μπεμπακι!!!!καμμια φορα θελει τροπο κ οχι κοπο;););)!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια που εχουμε θεμα την μαγειρικη εγω σημερα εκανα φασολαδα οτι επρεπε με τετοιο καιρο...

πολυ κρυο βρε κοριτσια αλλα μας τα χαλασε ο καιρος πρωτα εβρεξε κ μετα χιονισε αναποδος καιρος ας ριξει χιονι να αποκλειστουμε να μην μπορουμε να παμε πουθενα


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωραια οποτε λογικα θα ακουλουθησετε την αγωγη που πρεπει για σας κ συντομα θα εχετε μπεμπακι!!!!καμμια φορα θελει τροπο κ οχι κοπο;););)!!!

περιμενω να αδιαθετησω κ μετα θα παω να δω κ τι θα με πει θελω να κανω κ παπ περασε ο χρονος


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι,κοριτσάκι μου πόσα έχεις περάσει? Ευχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία σας με την εγχείρηση του θησαυρού σου κι από δω και πέρα να είσαι μόνο χαμόγελα.Μεσα απ'την καρδιά μου στο εύχομαι.

Εισαι πολυ γλυκια.......

Σε ευχαριστω.

Το ότι είναι ευδιάθετος είναι πολύ θετικό.Η γιατρός τι σας είπε?Μάλλον θα κάνει τον κύκλο του και θα περάσει!

Μπα,που να περασει μονο του....Χαλια ειναι ο λαιμακος του...ολο πύον...

πηραμε αντιβιωση.

αχ βρε δωρακι μου με εκανες κ εκλαψα...εχεις δικιο ολα για καποιο λογο γινονται...εισαι πολυ δυνατη σαν ανθρωπος κ αυτη τη δυναμη στη δινει ο θεος...να ξερεις οτι ο μικρουλης σου θα γινει γρηγορα καλα στον προστατευει ο θεουλης κ ο αγ.ραφαηλ..σε ευχαριστω που με ταρακουνησες τωρα νοιωθω καλυτερα οποτε ειναι να ρθει ας ρθει απλως με επιασε το παραπονο γιατι ολα στραβα με πανε...

Αχ κοριτσαρα μου,εχεις δικιο καλη μου,σε καταλαβαινω απολυτα.......

Κανε ομως υπομονη και θα δεις που μια μερα θα μας πεις τα ευχαριστα!!!

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα χιόνιζε. Το έστρωσε πάλι και γλίστραγε σε πολλά σημεία, ειδικά σε κάποια σκαλοπάτια υπόγειων σταθμών. Πήγα να φάω σαβούρα 2-3 φορές σήμερα. Έχετε δει χλαπάτσα χυμένη κάτω; Εεε κάπως έτσι θα δείχνω.

Έφτιαξα κιμά σόγιας με μακαρόνια. Και τώρα μαντέψτε πόσες κουβέρτες έβαλα για να κοιμηθώ τη νύχτα;

Ποσες;;; 5;

Δωράκι, αν έχεις κάποιο νέο από το γιατρό μόλις μπορέσεις πες μας κι εμάς.

Εγραψα πιο κατω καλη μου.Εχει πυωδη αμυγδαλιτιδα.....ξεκινησαμε αουγμεντιν αντιβιωση.

Τωρα παλι εχει 39,1......

περαστικα Δωρακι,μια χαρα θα ειναι συντομα ο θησαυρουλης!μωρε τι να κανεις,μια θα κολλησεις εσυ,μια θα το μεταδωσεις,οι ιωσεις ετσι ειναι...ε κ εμενα η γιατρος μου ειπε οχι πολλα πολλα με μωρακια κ παιδακια,ε και αμα ειναι να κολλησω θα κολλησω.ο αντρας μου,η μανα για πχ δεν βγαινουν εξω..αστα δεν μπορεις να προφυλαχθεις οσο κ να θελεις!

Αυτο ειναι....αν ειναι να κολλησεις...

Εμενα ο μικρουλης μου,ηταν σε καραντινα...αλλα παλι καλλησε.

Τι να πεις;

Να προσεχει πολυ Αννουλα.

Εξω χιονιζει....και το εχει στρωσει σε αυτοκινητα και χωραφια......


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δωράκι το είδα μετά, ότι απάντησες.

Άντε μωρέ να γίνει γρήγορα καλά ο μικρούλης.

Στις κουβέρτες θα σας απαντήσω όταν συγκεντρώσω αρκετές κι από άλλα κορίτσια. Να δω ποια θα πέσει πιο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Εβίρι πραγματικά τα περιγράφεις υπέροχα.Το έκανα εικόνα και ζήλεψα πολύυυυυ.Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου.:D:D:D

Και ειναι μειον μου :-P

Κοριτσακια τι κανετε? ολα καλα? Διαβαζω, διαβαζω και ακομα δε τα χω διαβασει ολα!Λαλιστατες!

Εγω γυρισα απο τη δουλεια, ζεστανα το φαι, φαγαμε, μετα διαβασα το ποστ της Εβιρι με τις σοκολατες και μου ρθε ενα κατι και εφαγα το γλυκο σοκολατα μπανανα που εχω ποσταρει...γουρουνιαση κανονικα.

Και τωρα βλεπω ον αντρα μου που ον εχει παρει ο υπνος στον καναπε βλεποντας τηλεοραση και θελω να του ριξω ενα κουβα νερο...

παιδια τι θα κανω εφαγα και φαι και γλυκο :-(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τωρα να σας πω πως εμεις ειχαμε 17 βαθμους σημερα...eviri για σενα το λεω..να πω 5-6 κουβερτες κ κανενα παπλωμα???

για αυριο παντως θα κανω φακες με κριθαρακι,μιαμ μιαμ!!!

κ ναι κεικ ακομα δεν αξιωθηκα να κανω....


Tnvip2.png

"Ήρθες εσύ κ η νύχτα γέμισε φως

Γ+Μ=Γ 30.10.2010:)- 23.10.2012

C5iVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το κάνεις αυτό (να του ρίξεις νερό την ώρα που κοιμάται) σε παρακαλώ, σε παρακαλώ, γράψ' το σε βίντεο και βάλ' το εδώ.

Γμτ, ξυπνησε και δεν προλαβα ..αν και τον λυπαμαι τον καημενο. Ξυπναει στις 6 καθε πρωι (εγω 6 κ μιση), και με πηγαινει και στη δουλεια και μετα παει στη δικη του.Δε μπορουμε πια μια ταινια να δουμε και γλαρωνει.:-(:confused:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα να σας πω πως εμεις ειχαμε 17 βαθμους σημερα...eviri για σενα το λεω..να πω 5-6 κουβερτες κ κανενα παπλωμα???

για αυριο παντως θα κανω φακες με κριθαρακι,μιαμ μιαμ!!!

κ ναι κεικ ακομα δεν αξιωθηκα να κανω....

Ντερμπι πως φτιαχνεις τις φακες με το κριθαρακι? Δε το χω ξανακουσει αυτο το φαγητο!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο foubi viewpost.gif

Εβίρι SOS,την Κυριακή είναι τα γενέθλια του φουμπομωρού.Αρχικά είπαμε να μην κάνουμε τίποτα αλλά είναι βρε κορίτσια βαριά η καρδιά μου, αποφασίσαμε λοιπόν να καλέσουμε πολύ κοντινούς και να κάνω ελάχιστα πράγματα.Σκέφτηκα να κάνω μια σαλάτα μακαρόνια-τόνο,κλαμπ σάντουιτς και πίτσα.Υπάρχει κάτι άλλο πολύ οικονομικό που να μπορώ να φτιάξω και να το τρώνε οι περισσότεροι?

Και ο άντρας μου έχει την Κυριακή γεννέθλια θα κάνω τούρτα πες μου καμια ιδέα, παντεσπάνι κάνω μόνη μου.

ωχ...ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό

εμ πες μου αν αυτό δεν είναι σημάδι!!!!πάει έκλεισε τον μικρούλη μου θα πάρεις...γαμπρός και πεθερός την ίδια μέρα γενέθλια!!!τυχαίο?:lol::lol::lol:

από γέμιση εγώ κάνω κλασσική στα γενέθλια δεν το διακινδυνεύω,στη γιορτή του άντρα μου όμως στο τουρτοειδές που έκανα ο ένας πάτος αντί παντεσπάνι ήταν μωσαικό...γιαμ

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα χιόνιζε. Το έστρωσε πάλι και γλίστραγε σε πολλά σημεία, ειδικά σε κάποια σκαλοπάτια υπόγειων σταθμών. Πήγα να φάω σαβούρα 2-3 φορές σήμερα. Έχετε δει χλαπάτσα χυμένη κάτω; Εεε κάπως έτσι θα δείχνω.

Έφτιαξα κιμά σόγιας με μακαρόνια. Και τώρα μαντέψτε πόσες κουβέρτες έβαλα για να κοιμηθώ τη νύχτα;

εγώ ποντάρω:μία από κάτω,τρεις από πάνω ΚΑΙ πάπλωμα!!!

Και τωρα βλεπω ον αντρα μου που ον εχει παρει ο υπνος στον καναπε βλεποντας τηλεοραση και θελω να του ριξω ενα κουβα νερο...

παιδια τι θα κανω εφαγα και φαι και γλυκο :-(

βρε ελένη δεν τον λυπάσαι τον χριστιανό?

χρυσοβαλάντω μου σύντομα θα έρθει η ώρα!λίγη υπομονή,όλα γίνονται για καλό...μόνο που το διαπιστώνουμε αργότερα,είναι δύσκολο να το καταλάβουμε την ώρα που πονάμε.

τωρα να σας πω πως εμεις ειχαμε 17 βαθμους σημερα...eviri για σενα το λεω..να πω 5-6 κουβερτες κ κανενα παπλωμα???

για αυριο παντως θα κανω φακες με κριθαρακι,μιαμ μιαμ!!!

κ ναι κεικ ακομα δεν αξιωθηκα να κανω....

εγώ έκανα πορτοκαλόπιτα για πρώτη φορά τις προάλλες,λίγο διαφορετικά απ'τον τρόπο τις Εβίρι.Πανεύκολο και άρεσε σε όλους.

Εβίρι μου ευχαριστώ για τις προτάσεις,θα τις επεξεργαστώ το βράδυ που θα έχει ησυχία.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...