Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angel83 είπε:

      Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικα καταρχας! Ελπίζω να το περνάς ελαφριά! Λοιπόν εμένα φίλη μου με κοβιντ έκανε την μεταφορά και αυτή τη στιγμή είναι εδώ και μια βδομάδα με το μωράκι της αγκαλιά! Και στο δικό μου κέντρο που είναι διαφορετικό από της φίλης μου μου είπαν πως αν τυχόν έχω κοβιντ σε όποια διαδικασία κάνουμε προχωράμε κανονικά δεν επηρεάζει κάπου. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν εμένα.οποτε ρωτα τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά! 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπερα.

Δεν ειμαι καλα κοριτσια!!!!!!

Απο χθες ειμαι στις μαυρες μου(φανταστιτε οτι ειχα να φαω απο χθες το μεσημερι...μπουκια δεν πηγαινε κατω...)

Και σαν μην εφτανε αυτο.......

Ο θαησυρουλης μου ανεβασε αποψε,38,8

Εκανε κατι εμετους μικρους απο χθες,ολο φλεμματα,

αλλα ηταν πολυ ζωηρος και δεν φανταστικα τι με περημενε σημερα!!!!

Ασε που τελικα γιαυτο δεν ειχε ορεξη το καμαρι μου...και

εγω τον ταιζα με το ζορι.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αποψε λοιπον,μου εκανε 3 φορες εμετο μες το φλεμμα.....

και φυσικα κοιμηθηκε νηστικος,με 50μλ νερο μονο!!!!

Αυριο τον παω παιδιατρο,δεν το ρισκαρω.....

και θα ζητησω αντιβιωση,μη φαει ολη την ταλαιπωρια και μετα

την παρει..(την αντιβιωση)τελικα.

Οποτε ειμαιααα να σκασω!!!!!!!!

Χρειαζομαι ψυχολογο!!!!!!!!!

ωχ ρε κοριτσάκι! περαστικά! μη φορτώνεσαι τύψεις άσκοπα.δεν γίνεται να τα προλαβαίνουμε όλα. Κάνεις ότι είναι καλύτερο για τον θησαυρούλη σου! Φιλιά πολλά!

Δύσκολη μέρα... δύσκολη νύχτα... και πάει λέγοντας...

Ζωπ μου όλα καλά?

Φούμπι μου, αν μου επιτρέπεις... Για το από κει θέμα, αν και το διάβασα λίγο βιαστικά - συμφωνώ μαζί σου επί της ουσίας αλλά νομίζω πως αρπάχτηκες λίγο παραπάνω (και φυσικά κατανοώ τους λόγους) (και φυσικά δεν το παίζω υπεράνω, αρπάζομαι συχνά πυκνά).

Ισως βρε Ζωπυρον.Μου ήρθαν κάτι μαντάτα χθες απ'την τράπεζα,διάβασα και το θεματάκι μετά και τα έγραψα εν βρασμω ψυχής . Μου πετάει και στο πολύ προσωπικό μετά "τα θελες και τα παθες"και μου ήρθε κάπως. Ασε που δεν αντέχω με τίποτα τις γενικεύσεις. Οοοοολοι οι Ελληνες είμαστε λαμόγια.Οοοοολοι οι τεχνιτες είναι τεμπέληδες.Τεσπα.

Καλημέρα δεν είπα!

Καλημέρα!Χθες έγινε ο κακός χαμός εδώ.Είχε έναν απίστευτο αέρα,ελπίζω να μην έγιναν πολλές ζημιές.Είχαμε δύο φορές διακοπή ρεύματος(λαχ-αλαουτ που λέει κι ο γιός μου)αλλά μετά άρχισαν οι αστράβαλοι(τα αστραπόβροντα κατά το Φουμπόπαιδο) και ηρέμησε κάπως.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κούκλες!

Αλλη μια μέρα κατακλυσμού,μετά από μια νύχτα κατακλυσμού...

Να δω τι θα γίνει στο τέλος...Πήγα στη φίλη μου που επαθε τη ζημιά και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ.Τι να σας τα λέω...

Για σήμερα δεν μαγειρεύω.Εχει αρκετό φαγάκι από χθες,κοτόπουλο ψητό και μπιφτεκάκια.Εμειναν πολλά γιατί εφτιαξα και κάτι μανιτάρια που τα τσακίσαμε...

Δεν ειμαι καλα κοριτσια!!!!!!

Αχ Δωράκι μου,Δωράκι να πατε τον θησαυρούλη στον γιατρό και να δεις που όλα θα είναι μια χαρά στο τέλος.Δες και τη θετική πλευρά της υπόθεσης,όπως είπε η Εβίρι

Περιμένουμε νέα σου

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;εμείς καλα εγω ψιλοππναω σημρα και έχω κρεβατωθει μάλλον κρυωσα...

Να προσέχεις κοριτσάκι...

Κορίτσια μου, κορίτσια μου, τι άλλο λέτε ότι βρήκα;............Σοκολάτα σε στρέμμα. Δηλαδή ένα από τα μαγαζιά πουλούσε σοκολατάκια και διάφορα γλυκά και μέσα στη βιτρίνα κοιτάω κι αμέσως έκαναν καρδούλες τα μάτια μου. Είδα πλάκες σοκολάτας που η μικρότερη ήταν όσο το πληκτρολόγιο του κομπιούτερ. Αφού σκέφτηκα ότι οι άνθρωποι μάλλον με ξέρουν, δεν μπορεί. Ήξεραν ότι θα περάσω από 'κει. Τελικά, δεν αγόρασα αλλά σας το υπόσχομαι ότι μια άλλη μέρα σύντομα θα το πάρω το χωραφάκι σοκολάτας. Και ξέρετε εγώ τις κρατάω τις υποσχέσεις μου.

:lol::lol::lol::lol::lol:

Πώς τα λες,καλέ πώς τα λες...

Εγώ θα κάτσω εδώ μέχρι να μας κεράσεις. Όχι να σταύρωσα και τα χέρια μπροστά μου.

Σαν συμπεθέρα που έχει πάει για το προξενιό...

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!!!

το κανετε? εμεις καλα, βρεχει και εχει αερα αρκετο, τωρα θα φουντωσω το τζακι, εβαλα και το κοτοπουλικο της μικρης να βραζει και μετα θα κανω και κοτοσουπα για εμας.

Ειμαστε καλα με την μικρη, γκρινιαζει λιγο τα απογευματα, το χερακι το εχει ολη μερα στο στομα, δεν τρωει και πολυ καλα και κατα τα αλλα μας τρελαινει με τα ναζακια της και τα χαμογελακια της...

Τι διαβαζω Δωρακι μου, αρρωστουλης παλι ο θυσαυρακος? ελα μωρε μην στεναχωριεσαι, θα περασει και αυτο, και στις Μανουλες Ιουνιου τα μισα αρρωστουλικα ειναι..

Εβιρακι και η δικια σου η περδικα αρρωστουλα ηταν? περαστικα σας!

Οσο για τις σοκολατες που ειδες χτες, μην τολμησεις να βαλεις φωτο!!!:tongue::tongue:

χαχαχαχαχα!!!

Διαβασα μονο την τελευταια σελιδα..

φιλακια σε ολες και να καλωσορισω και εγω τις καινουριες φιλες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!!!

το κανετε? εμεις καλα, βρεχει και εχει αερα αρκετο, τωρα θα φουντωσω το τζακι, εβαλα και το κοτοπουλικο της μικρης να βραζει και μετα θα κανω και κοτοσουπα για εμας.

Ειμαστε καλα με την μικρη, γκρινιαζει λιγο τα απογευματα, το χερακι το εχει ολη μερα στο στομα, δεν τρωει και πολυ καλα και κατα τα αλλα μας τρελαινει με τα ναζακια της και τα χαμογελακια της...

Τι διαβαζω Δωρακι μου, αρρωστουλης παλι ο θυσαυρακος? ελα μωρε μην στεναχωριεσαι, θα περασει και αυτο, και στις Μανουλες Ιουνιου τα μισα αρρωστουλικα ειναι..

Εβιρακι και η δικια σου η περδικα αρρωστουλα ηταν? περαστικα σας!

Οσο για τις σοκολατες που ειδες χτες, μην τολμησεις να βαλεις φωτο!!!:tongue::tongue:

χαχαχαχαχα!!!

Διαβασα μονο την τελευταια σελιδα..

φιλακια σε ολες και να καλωσορισω και εγω τις καινουριες φιλες!!!

Συμπεθερα σου κάνω μουτράκια...:tongue:

Σε εχουμε χάσει!

Βγάζει κι άλλο δοντάκι η νυφούλα μου;Αχου το μωρέ το ναζιάρικο το καραμελάκι!!

Πότε θα την κάνετε κατα δώθε μεριά;Δεν το έχω ξεχάσει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!

Αλλη μια μέρα κατακλυσμού,μετά από μια νύχτα κατακλυσμού...

Να δω τι θα γίνει στο τέλος...Πήγα στη φίλη μου που επαθε τη ζημιά και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ.Τι να σας τα λέω...

.

ρε κοριτσάκι ακόμα βρέχει? ελπίζω να μην κάνει αλλες ζημιές.Τι κρίμα ειδικά σε τέτοιους καιρούς.Η φίλη σου πως είναι?Πάθανε μεγάλη ζημιά οι άνθρωποι? Χρειάζονται κάτι?

καλημερες!!!

το κανετε? εμεις καλα, βρεχει και εχει αερα αρκετο, τωρα θα φουντωσω το τζακι, εβαλα και το κοτοπουλικο της μικρης να βραζει και μετα θα κανω και κοτοσουπα για εμας.

Ειμαστε καλα με την μικρη, γκρινιαζει λιγο τα απογευματα, το χερακι το εχει ολη μερα στο στομα, δεν τρωει και πολυ καλα και κατα τα αλλα μας τρελαινει με τα ναζακια της και τα χαμογελακια της...

Ωχου το μωρέ!Η αλήθεια είναι αυτά τα δοντάκια πολυ τα ταλαιπωρούν,αλλά όταν τα βλέπεις μετά σαν μαργαριταράκια είναι τρέλλα.Ο δικός μας έφαγε μια τούμπα χθες και χτύπησε με τη μούρη,φοβήθηκε πολύ και ξαναρχίσαμε το μπουσούλημα.

Εβιρακι και η δικια σου η περδικα αρρωστουλα ηταν? περαστικα σας!

Οσο για τις σοκολατες που ειδες χτες, μην τολμησεις να βαλεις φωτο!!!:tongue::tongue:

Βρε Εβίρι πραγματικά τα περιγράφεις υπέροχα.Το έκανα εικόνα και ζήλεψα πολύυυυυ.Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου.:D:D:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γλυκο μου συμπεθερακι, εχεις απολυτο δικιο που γκρινιαζεις, εχω χαθει, αλλα κοιτα τι γινεται, μου τρωει πολυ χρονο η μπεμπαρα και επισης ειμαστε τοσο πολυγραφοτατες που δεν προλαβαινω να σας διαβασω και να σχολιασω κιολας..

Τα πρωινα εχω την Εφη και τα απογευματα που ειναι εδω ο αντρουλης δεν θελω να καθομαι στο λαπιτοπι και να γκρινιαζει..

Ζητω συγνωμη...:-(:sad:

Οσο για το αλλο μαλλον την αλλη εβδομαδα λεμε να ανεβουμε αλλα ακομα δεν εχει βαλει αδεια ο αντρουλης για να ξερω σιγουρα, θα ενημερωθεις..

θα ανεβεις καμια Πατρα να πιουμε καφε με την παστακια ή θα σταματησω εγω και θα πιουμε καφε στα μερη σου???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!Τικάνετε σήμερα?

Δωράκι περαστικά στο παιδάκι σου!

Και ο μικρός μου ακόμη πυρετό έχει,ψήθηκε όλη νύχτα..Εχθές έλειπε ο γιατρός και έτσι θα τον πάω σήμερα.Το μενού σήμερα έχει μακαρόνια με κιμά!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου !!!

Derbybaby,

Καλώς όρισες ... η πορτοκαλόπιτα είναι νόστιμη όντως και πολύ εύκολη στην εκτέλεσή της !

Δώρα,

Περαστικά στον θησαυρό ! Και το Σεμινάκι μου έκανε εμετούλη με φλέματα την Κυριακή το βράδυ, χθες το απόγευμα δε έβγαλε το παιδί ένα κομμάτι να.... :idea: μόνο φλέμμα ! Τρόμαξα μιλάμε δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα... εν τω με ταξύ έκλαιγε συνεχώς και ήταν μέσα στην μουρμούρα τόσο πολύ που της έδωσα και λίγο ντεπονάκι με το γάλα της -είπα μην είναι δόντια... ξέρω κι εγώ ????- πάντως κοιμήθηκε όλο το βράδυ σερί και ξύπνησε ακμαίο το παουλάκι μου !

Καταλαβαίνω πως στεναχωριέσαι αλλά παιδιά είναι, θα αρρωστήσουν και θα κάνουν αντισώματα. Δεν φταις εσύ γι ' αυτό και μπορεί εμείς οι μεγάλοι να μεταφέρουμε κάποιο μικρόβιο που δεν έχει επίπτωση στον δικό μας οργανισμό αλλά σε ένα μωρό/παιδί να έχει ! Κατάλαβες γιαβρί μου ? Μην στεναχωριέσαι !

Εβίρι,

Με πέθανες ! Με ψόφησες... ακούς εκεί : από την μία λέει ντολμαδάκια με γέμιση τυριού/φέτας και από την άλλη αααχ εκείνο το σοκολατο-χωραφάκι πολύ θα μου άρεσε να το είχα !!! :rolleyes:

Φούμπι μου,

Ποιός σε τσάντισε, πώς και γιατί ???? (είπαμε: "χάνω" επεισόδια !)

Το μωράκι της Χρύσας81 είναι κι αυτό αρρωστούλι ! Περαστικά !

Η μικρή της Μαρίας βγάζει δοντάκι είπαμε -υπομονή-...

Η Ζωπ,

ΔΕΝ κατέχω τί έχει πάθει και το έχει ρίξει στο ξενύχτι.... είσαι καλά μάνα μου ??????

Το Ντελάκι,

Συνέρχεται σιγά-σιγά

Η Φέφη μας

Γράφει "ποιήματα" !!!! :lol:

Η Περιστέρω μας

ανάρρωσε ή μπαααα ????? Πώς είσαι πουλί μου σήμερις ???

Η Ιωάννα μας,

Ξάπλα/τάβλα ... λόγω συνθηκών

Η ΆΝΝΑ(4) μας,

Έχει και γμ τις κοιλίτσες λέμε ! "Κατουρήθηκα" που σε είδα !!!

Το Σμαρτάκι μας ίντα κάμει ????????????? Το Κουφετίδιο επίσης ????

Πού είστε κοπελιές ?????

Ποιά ξεχνάω.... ποιά ξεχνάω ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Δεν ειμαι καλα κοριτσια!!!!!!

Απο χθες ειμαι στις μαυρες μου(φανταστιτε οτι ειχα να φαω απο χθες το μεσημερι...μπουκια δεν πηγαινε κατω...)

Και σαν μην εφτανε αυτο.......

Ο θαησυρουλης μου ανεβασε αποψε,38,8

Εκανε κατι εμετους μικρους απο χθες,ολο φλεμματα,

αλλα ηταν πολυ ζωηρος και δεν φανταστικα τι με περημενε σημερα!!!!

Ασε που τελικα γιαυτο δεν ειχε ορεξη το καμαρι μου...και

εγω τον ταιζα με το ζορι.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αποψε λοιπον,μου εκανε 3 φορες εμετο μες το φλεμμα.....

και φυσικα κοιμηθηκε νηστικος,με 50μλ νερο μονο!!!!

Αυριο τον παω παιδιατρο,δεν το ρισκαρω.....

και θα ζητησω αντιβιωση,μη φαει ολη την ταλαιπωρια και μετα

την παρει..(την αντιβιωση)τελικα.

Οποτε ειμαιααα να σκασω!!!!!!!!

Χρειαζομαι ψυχολογο!!!!!!!!!

αχ τον λεβεντη μας.....περαστικουλια.γρηγορο να ειναι να φυγει και να μην τον ξαναπιασει τιποτα τον μικρουλη σου...σιδερενιος να ειναι δωρα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...............

φιλακια Μεταξακι, θα κατεβειτε καμια βολτα προς τα κατω?

Ναι προς το καλοκαίρι πρώτα ο Θεός που θα κάμει την βάπτιση του μικρού η κουνιάδα μου !!! χα χα... πολύ θα το 'θελα αλλά δεν υπάρχει σάλιο... είναι και πολλά τα λεφτά που χρειαζόμαστε και πού να περισσέψουν ? :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια......εχουμε πολυ πολυ κρυο στην κομοτηνη,.....αερα και εριξε και λιγο χαλαζι....θελω να βγω να παρω την ασφαλεια του αυτοκινητου το οποιο μας χαλασε σημερα το πρωι.δεν κουνιεται ουτε λιγο.πως θα το πληρωσουμε δεν ξερω.,,ουφ....με εχει φαει το αγχος.σημερα θα φαμε πιπεριες γεμιστες.....φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Και, φυσικά, μιλάμε για το πιο ωραίο ζευγάρι ever Μικυ + Μίνυ !!!

τί καλά!

αχ ο αντρουλης μου μου κανει ενα τελειο ψωμακι,οταν ερθει θα σου στειλω συνταγη!

αχ τι καλο,κοριτσια αν ξερετε κ αλλα τετοια να μας τα γραφετε!μου αρεσει καθε τι που ειναι βγαλμενο απο την παραδοση!

Φεφι εισαι αστερι,κριμα να μην υπαρχει πουθενα αξιοκρατα!!!!

είνμαι κ αστέρι κ φεγγάρι ώρες ώρες, δεν πιάνομαι!

θησαυρός ο αντρούλης σου!

ούτε μια ιδέα;λεγε μας κάτι...

έκανα ένα συμφωνητικό που είχε μέσα την πούλια κ τον αυγερινό!

τί να σε λέω!σε 4 σελίδες έλυσα 8 προβλήματα!

χιουτζ!!!!!!!!!!

έχω φαντασία!:cool:

το τι πλυση εγκεφαλου προσπαθουν να κανουν στο παιδι μου , δεν λεγεται...και μη μου πειτε ειναι ιδεα μου... το πιανω στον αερα το μπλαμπλα...:mad::-xγκρρρρ.....καπου πρεπει να τα πω και εγω....εισπνοη-εκπνοη.....

λέγε τί έγινε!

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Σήμερα ΠΗΖΩ! ( Τι πρωτότυπο! )

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα σας, θα ξεκινήσω σιγά σιγά!

Σήμερα τρώμε μακαρονάκια με έταπ ( κέτσαπ ) που λέει και ο γιός μου!!

έταπ;

χαχαχα!

Ότι γλυκό θέλω?Δεν το έχουμε σαν έθιμο εδώ αλλά θα το κάνω!Ευκαιρία για γλυκάκι.χεχε

ούτε εμείς! δηλαδή δεν ρώτησα, δεν έκανα!

φτου σου κοριτσάρα μου

τι ωραία!!!!

ναι!σήμερα το στέλνω για υπογραφές!

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι.Τι θέλω και πάω από κει.Μια χαρά δεν είμαι από δω με το κουςκουσάκι μας?

για λέγε ποιά σε σύγχυσε να την τσουρομαδήσω!

Πες λεπτομερειες βρε Φεφη! Νομικο ποιημα...χμμμμ....:rolleyes:

Εγω ειμαι καθηγητρια σε γυμνασιο-λυκειο (εδω αυτα ειναι μαζι), αναπληρωτρια για την ωρα.

μέσες άκρες είπα. λεπτομέρειες κωλύομαι...;)

τί διδάσκεις;

καλησπερα στην παρεα σας!!θα ηθελα να σας ρωτησω καμια ιδεα τι να κανω τα ενα σωρο πορτοκαλια που μ φερανε!!καμια συνταγουλα για κεικ με πορτοκαλι, που να μην εχει μονο ξυσμα δλδ..

χυμό!

πες τα μας παιδί μου να εκτονωθείς, τι σόι ψυχαναλύτριες είμαστε όλες????

Φέφι πετάς μία βόμβα και την κάνεις???? Τι έκανες παιδί μου??? Θα προταθείς και για νόμπελ????:tongue::tongue::tongue:

μπα! ούτε που κατάλαβαν τί έκανα!

αν το δει όμως συνάδελφος θα τρίβει ματάκια!

Γεια σας κορίτσια μου.

Δε μαγείρεψα, επειδή έμεινε φαγητό από χτες. Κορίτσια σας συνιστώ ανεπιφύλακτα, να φάτε ντολμαδάκια από κληματόφυλλα με γέμιση φέτας. Είναι πάρα πολύ νόστιμα. Δεν τα έφτιαξα εγώ, τα αγόρασα από την κεντρική αγορά εδώ, που μοιάζει με τη δική μας κλειστή αγορά στην Αθήνα τη Βαρβάκειο, ή με την αγορά των Χανίων. Καλά η αγορά των Χανίων μάλλον είναι η μεγαλύτερη της Ευρώπης, ίσως και παγκοσμίως. Της Στουτγκάρδης πάντως, είναι μικρογραφία, σαν τσολιαδάκι δίπλα στον τσολιά είναι.

μου τρέχουντα σάλια!

Εκεί ρήκα 3 μαγαζιά με ελληνικές οικογένειες. Κορίτσια μου, κορίτσια μου, τι άλλο λέτε ότι βρήκα;............Σοκολάτα σε στρέμμα. Δηλαδή ένα από τα μαγαζιά πουλούσε σοκολατάκια και διάφορα γλυκά και μέσα στη βιτρίνα κοιτάω κι αμέσως έκαναν καρδούλες τα μάτια μου. Είδα πλάκες σοκολάτας που η μικρότερη ήταν όσο το πληκτρολόγιο του κομπιούτερ. Αφού σκέφτηκα ότι οι άνθρωποι μάλλον με ξέρουν, δεν μπορεί. Ήξεραν ότι θα περάσω από 'κει. Τελικά, δεν αγόρασα αλλά σας το υπόσχομαι ότι μια άλλη μέρα σύντομα θα το πάρω το χωραφάκι σοκολάτας. Και ξέρετε εγώ τις κρατάω τις υποσχέσεις μου.

πωωωωωωωωωωω!!!!!

Φέφη, σου είχα πει ότι θα ψάξω στις σελίδες των ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ για τα εμβόλια σου δίνω λινκ:

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=1087811&highlight=%E5%EC%E2%FC%EB%E9%E1#post1087811

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=327&highlight=%E5%EC%E2%FC%EB%E9%E1&page=63

τα διάβασα κ σκιάχτηκα. είχα ξαναδιαβάσει, αλλά ;;;;;;;;δεν ξέρω τί να κάνω!

Εγώ είμαι σίγουρη για σένα. Φαίνεσαι καταρχήν, πόσο οργανωτική και μεθοδική είσαι. Άρα λοιπόν, μόνο ποίηματα μπορεί να φτιάχνεις.

είμαι κ τεμπέλα ενίοτε κ νευρική κ ταζ κ απ' όλα!:P

Καλησπερα.

Ο θαησυρουλης μου ανεβασε αποψε,38,8

Εκανε κατι εμετους μικρους απο χθες,ολο φλεμματα,

αλλα ηταν πολυ ζωηρος και δεν φανταστικα τι με περημενε σημερα!!!!

Ασε που τελικα γιαυτο δεν ειχε ορεξη το καμαρι μου...και

εγω τον ταιζα με το ζορι.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αποψε λοιπον,μου εκανε 3 φορες εμετο μες το φλεμμα.....

και φυσικα κοιμηθηκε νηστικος,με 50μλ νερο μονο!!!!

Αυριο τον παω παιδιατρο,δεν το ρισκαρω.....

και θα ζητησω αντιβιωση,μη φαει ολη την ταλαιπωρια και μετα

την παρει..(την αντιβιωση)τελικα.

Οποτε ειμαιααα να σκασω!!!!!!!!

Χρειαζομαι ψυχολογο!!!!!!!!!

περαστικά. να πάτε γιατρό, ο Ρ θα γίνει εντελώς καλά!

η Σύσα χθες δεν έφαγε απολύτως τίποτα από το απόγευμα ως το βράδυ!

είχα σκάσει από άγχος, τί συμβαίνει!

μέχρι που έφαγε λίγη κρέμα κ ήπιε λίγο γάλα!

περνουν κ φάσεις!

Ισως βρε Ζωπυρον.Μου ήρθαν κάτι μαντάτα χθες απ'την τράπεζα,διάβασα και το θεματάκι μετά και τα έγραψα εν βρασμω ψυχής . Μου πετάει και στο πολύ προσωπικό μετά "τα θελες και τα παθες"και μου ήρθε κάπως. Ασε που δεν αντέχω με τίποτα τις γενικεύσεις. Οοοοολοι οι Ελληνες είμαστε λαμόγια.Οοοοολοι οι τεχνιτες είναι τεμπέληδες.Τεσπα.

Καλημέρα δεν είπα!

Καλημέρα!Χθες έγινε ο κακός χαμός εδώ.Είχε έναν απίστευτο αέρα,ελπίζω να μην έγιναν πολλές ζημιές.Είχαμε δύο φορές διακοπή ρεύματος(λαχ-αλαουτ που λέει κι ο γιός μου)αλλά μετά άρχισαν οι αστράβαλοι(τα αστραπόβροντα κατά το Φουμπόπαιδο) και ηρέμησε κάπως.

αστράβαλοι;

ποιός σε στενοχώρεσε αγαπούλα μου;

καλημέρα.

σήμερα μαγειρεύω κοτοτόπουλο μανούλας με πατάτες στη γάστρα!

χθες έκανα κρεμούλα κ μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα!

σιδέρωσα, έστειλα κ μερικά στην πεθερά να τα σιδερώσει αύριο η κοπέλα που καθαρίζει...

κόρες πήρα τηλ τον γναθοχειρούργο για το κόστος της επέμβασης...μου έπεσε το σαγόνι! 500 κ βλέπουμε!

αυτά, μέχρι να διαβάσω τα νέα σας...

εβίρι, εξωγήινους δεν πιστεύω, αλλά για άπληστες φαρμακοβιομηχανίες ...

τί να πω! πολύ το φοβάμαι ότι ισχύουν!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρεούλα μας!

Σήμερα το μενού έχει διάφορα που υπάρχουν στο ψυγείο από το Σαββατοκύριακο.

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;εμείς καλα εγω ψιλοππναω σημρα και έχω κρεβατωθει μάλλον κρυωσα...περιστερακι μου τι να πω για άλλη μια φορά ΕΛΛΑΣ το μεγαλείο σου,εύχομαι να είστε όλες καλα θα σας διαβάσω μετα με την ησυχία μου...derbybaby μπορείς να κανείς πορτοκαλοπιτα..

Περαστικούλια σου και να προσέχεις!

Καλησπερα.

Δεν ειμαι καλα κοριτσια!!!!!!

Απο χθες ειμαι στις μαυρες μου(φανταστιτε οτι ειχα να φαω απο χθες το μεσημερι...μπουκια δεν πηγαινε κατω...)

Και σαν μην εφτανε αυτο.......

Ο θαησυρουλης μου ανεβασε αποψε,38,8

Εκανε κατι εμετους μικρους απο χθες,ολο φλεμματα,

αλλα ηταν πολυ ζωηρος και δεν φανταστικα τι με περημενε σημερα!!!!

Ασε που τελικα γιαυτο δεν ειχε ορεξη το καμαρι μου...και

εγω τον ταιζα με το ζορι.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αποψε λοιπον,μου εκανε 3 φορες εμετο μες το φλεμμα.....

και φυσικα κοιμηθηκε νηστικος,με 50μλ νερο μονο!!!!

Αυριο τον παω παιδιατρο,δεν το ρισκαρω.....

να τον πας για να σου φύγει κι εσένα η ανησυχία και να του δώσει αγωγή αν χρειάζεται.

και θα ζητησω αντιβιωση,μη φαει ολη την ταλαιπωρια και μετα

την παρει..(την αντιβιωση)τελικα.

Οποτε ειμαιααα να σκασω!!!!!!!!

Χρειαζομαι ψυχολογο!!!!!!!!!

Αχ εβιριιιιι,θα σκασω λεμε!!!!!!

Κοιτα,παιδιατρο θα τον παω,κυριως να του δωσει αντιβιωση και να δει ακροαστικα και λαιμα,γιατι με μια ματια που εριξα με ενα φακο,με τον καλο μου στο λαιμακο του...ειδα κατι ασπροκοκκινα δεξια και αριστερα....

Οποτε θελω να τον δει κ η γιατρος του,γιατι δεν ειναι να παιζω με τις ιωσης...ειδικα εγω,που πασχει το μικρακι μου απο καρδιοπαθεια!!!!!!!!

Οσο για τα φλεμματα,ξερω ορτι ειναι καλυτερα να τα βγαζει....

Αλλα κι ο εμετος μονο ,κοπωση φερνει!!!!!!

Μα πως γινετε να τον προσεχω τοοοοσο και να μου αρωστενει;

Αλλα ξερω πως κολλησε....Ηρθε τις προαλλες μια φιλη με το παιδακι της,που μολις ειχε αναρωσει...μαλλον οχι εντελως!!!!!

Μα περιση ενα χειμωνα ολοκλθρο δεν μου αρωστησε καθολου,μονο 2-3μερες με μιξουλες ηταν και τιποτα αλλο!!!!!!Φετος τι γινετε;

Η μικρουλα σου ειναι καλυτερα;

Όπως σου είπε και η Έβιρι το μικρόβιο μπορεί να το κόλλησε και από εσάς. Δεν είναι απαραίτητο κάποιος να είναι άρρωστος για να μεταδόσει κάποιο μικρόβιο. Όλοι είμαστε φορείς μικροβίων είτε νοσήσουμε είτε όχι. Ψυχραιμία χρειάζεται και όλα θα πάνε καλά:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πήγα σούπερ και φρίκαρα.Ηθελα κάτι πραγματάκια από lidl και λέω ας μπω και ΑΒ να δω τις περιβόητες προσφορές.Μα είναι δυνατόν σε τοπικό σούπερ να βρίσκω καλύτερες τιμές?Τέτοια αλυσίαδα λογικά δεν πετυχαίνει καλύτερες τιμές στα προϊόντα?Και μιλάμε για τεράστια διαφορά.Παίρνω τις πάνες του μωρού 14 και κάτι κι εκεί τις είδα 16και,Είπαμε πια με την αισχροκέρδεια.Τα πα και ξεθύμανα.

Εβίρι SOS,την Κυριακή είναι τα γενέθλια του φουμπομωρού.Αρχικά είπαμε να μην κάνουμε τίποτα αλλά είναι βρε κορίτσια βαριά η καρδιά μου, αποφασίσαμε λοιπόν να καλέσουμε πολύ κοντινούς και να κάνω ελάχιστα πράγματα.Σκέφτηκα να κάνω μια σαλάτα μακαρόνια-τόνο,κλαμπ σάντουιτς και πίτσα.Υπάρχει κάτι άλλο πολύ οικονομικό που να μπορώ να φτιάξω και να το τρώνε οι περισσότεροι?

καλημερα κοριτσια......εχουμε πολυ πολυ κρυο στην κομοτηνη,.....αερα και εριξε και λιγο χαλαζι....θελω να βγω να παρω την ασφαλεια του αυτοκινητου το οποιο μας χαλασε σημερα το πρωι.δεν κουνιεται ουτε λιγο.πως θα το πληρωσουμε δεν ξερω.,,ουφ....με εχει φαει το αγχος.σημερα θα φαμε πιπεριες γεμιστες.....φιλακια πολλα

ωχ...ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό

για λέγε ποιά σε σύγχυσε να την τσουρομαδήσω!

Δίπλα σ'ενα θέμα είχα μια διαφωνία.Δεν είμαι και στα καλύτερα μου αυτές τις μέρες,διάβασα και κάποια πράγματα κι έγινα τούρμπο.Μπορεί να έχω τη μύγα και να τα παίρνω προσωπικά.Τι να πω,δεν ξέρω...

αστράβαλοι;

ναι:D:D:Dείναι απ'τις λίγες λέξεις που δεν μπορεί να πει σωστά και τρελλαινόμαστε να τον ακούμε.έχει πολύ γέλιο.όπως και το λαχ-αλάουτ.είδαμε και πάθαμε να δούμε τι σημαίνουν


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...