Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angel83 είπε:

      Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικα καταρχας! Ελπίζω να το περνάς ελαφριά! Λοιπόν εμένα φίλη μου με κοβιντ έκανε την μεταφορά και αυτή τη στιγμή είναι εδώ και μια βδομάδα με το μωράκι της αγκαλιά! Και στο δικό μου κέντρο που είναι διαφορετικό από της φίλης μου μου είπαν πως αν τυχόν έχω κοβιντ σε όποια διαδικασία κάνουμε προχωράμε κανονικά δεν επηρεάζει κάπου. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν εμένα.οποτε ρωτα τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά! 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Να ΄μαι πάλι...

Εβαλα την ταψαρα στο φούρνο,φτιάχνω και του μπούλη κοτόσουπα

Σας ευχαριστώ για την-πώς να το πω-συμπαράσταση κορίτσια!Φυσικά εμείς δεν εχουμε πληγεί,αλλά έχουμε πολλούς φίλους που έχουν πάθει ζημιές και λογικό είναι να υπάρχει μια δυσάρεστη ατμόσφαιρα.Κάποιοι λένε ότι θα μείνουμε για ενα χρόνο χωρίς νοσοκομείο.Ανατριχιαστικό σενάριο.Είμαι από τους τελευταίους που θα πήγαιναν στο νοσοκομείο αν συνέβαινε κάτι, γιατί η κατάσταση ήταν χάλια.Υπερλουξ ξενοδοχείο ήταν αυτό κι από περίθαλψη...αγγούρια,αλλά στο ξαφνικό,στο απρόσμενο που τυχόν συμβεί πού θα απευθυνθεί κανείς;

Τελοσπάντων...

Αφροδίτη το ακούω συνεχεια αυτό που λες,αλλά ποιος να πει με σιγουριά;

Δωράκι μου,άνοξες κάπου ενα θεματάκι, ψάχνω,ψάχνω από χθες,αλλά δεν βρισκω πού!!Μπορείς να με κατατοπίσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα καλημέρα

Σήμερα βαριέμαι να μαγειρέψω οπότε έβρασα μαυρομάτικα για σαλάτα.

Περιστέρω το σκεφτόμουνα χτες το βράδυ για τι σημασία που έδωσαν τα ΜΜΕ. Το θέμα όμως είναι η μεγάλη καταστροφή κρίμα πραγματικά κρίμα.

Με το καλο μαρία και τα υπόλοιπα δοντάκια και καλές βόλτες στο φουμπομωρό.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

φούμπι μου πολύ χάρηκα με τη βόλτα σας, σαν να ήμουν εκεί! κ τί προκομμένο κορίτσι που είσαι! έκανες τυροπιτούλα, ετοιμάζεις μποστάνι! εύγε! τι προκομμένο βρε?χα αυτή η άτιμη η ανάγκη...διαφορετικά θα πατούσα ένα ξεγυρισμένο ντελίβερι...δεν υπάρχει σάλιο λέμε!!!!

μπράβο στο φουμπομωρό για το περπάτημα! ποιός το πιάνει τώρα!

χιχι!ποιος το πιάνει οεο?ε ρε τρέξιμο πάλι η φούμπι!!!:D

τα γερμανικά τα σιχαινόμουν από παιδί. τώρα δεν έχει παραπάνω...

εγώ να δεις!!!

Kαλημέρα κορίτσια,τι κάνετε?Εμείσ μετα απο δυο μέρες απουσίας από το σπίτι μας επιστρέψαμε εχθές το απόγευμα.Μαζί μας όμως φέραμε και μία ίωση και έτσι ο γιος μου από τη νύχτα έχει πυρετό!:-(

περαστικά!!!
Δυο μέρες ήμουν νηστική,ε να μην φαω κι εγω ενα πιτόγυρο;Τον έφαγα χθες βραδυ που είχε γκαστριά ο περιστερης.Αυτος εφαγε τεσσερις!!Και μια μεριδα κοντοσούβλι!!

Αχ τι αντρα εχω...

δεν πειράζει περιστέρω μου,μια στο τόσο επιτρέπεται...για να μην πω επιβάλλεται;)

Ειμαι λιγο στα νταουν μου.......

γιατί δωράκι μου?

αχχχ, τι καλα!!!!τωρα ποιος τον πιανει!!!να του κανεις περπατοπιτα , να μην πεφτει:-)

τι είναι η περπατόπιτα?:oops:

καλημερα οοοολληηη μερα. χαλια μερα η δευτερα. εχει αρχισει και μια παραφιλολογια στη δουλεια απο το πρωι, αλλο πραγμα!!!!αν καποια ξερει ας μας πει!!!!λενε οτι θα γινει μπαμ μεσα στον μαρτη. δηλαδη αν γινει πτωχευση της χωρας, τα χρηματα που εχουμε σε τραπεζα, χανονται???δεσμευονται???χανουν την αξια τους???τι γινεται επιτελους????γιατι ο καθενας λεει το μακρι του και το κοντο του.....επισης ακουσς οτι στην καισαριανη εξαιρεθηκαν απο το χαρατσι της δεη. υπαρχει περιπτωση να γινει και σε αλλες περιοχες???εκρεμμουν λεει δικαστικες αποφασεις. οσοι δηλαδη τα πληρωσουν τι γινεται???φεφη ξερεις κατι???

αυτα τα ολιγα, κατα ταλλα βαριεμαι. για βροχη το παει αλλα εχουμε και πολυ αερα. θελω να παω πιτι μου. εχω σιδερο που δεν εκανα χθες:(:(:(.μακιαααα

ούτε κι εγώ ξέρω αφροδίτη μου αλλά σάμπως και πέρσι τον μάρτιο τα ίδια δεν λέγανε? δεν τους συμφέρει να μας πάνε στην χρεωκοπία οπότε μάλλον τζάμπα το συζητάμε ή το πιο πιθανό πάλι να κρύβεται κάποιο κερδοσκοπικό παιχνίδι από πίσω:(

όχι αφροδίτη μου δεν ξέρω τίποτα σχετικά.

προσωπικά δεν ρισκάρω να μου κόψουν το ρεύμα!

πόσο θα με φορτώσουν σήμερα;;;;;;;;

σαν στυμμένο λενόνι νιώθω! κ ακόμα με πιέζουν να βγάλω κ άλλο ζουμί!

ουφ!

τι σου κάνανε πάλι κοριτσάκι μου? ξεσπάθωσε αν σε παίρνει!όσο αναλαμβάνεις περισσότερα τόσο θα βρίσκουν ζουμί

Να ΄μαι πάλι...

Εβαλα την ταψαρα στο φούρνο,φτιάχνω και του μπούλη κοτόσουπα

Σας ευχαριστώ για την-πώς να το πω-συμπαράσταση κορίτσια!Φυσικά εμείς δεν εχουμε πληγεί,αλλά έχουμε πολλούς φίλους που έχουν πάθει ζημιές και λογικό είναι να υπάρχει μια δυσάρεστη ατμόσφαιρα.Κάποιοι λένε ότι θα μείνουμε για ενα χρόνο χωρίς νοσοκομείο.Ανατριχιαστικό σενάριο.Είμαι από τους τελευταίους που θα πήγαιναν στο νοσοκομείο αν συνέβαινε κάτι, γιατί η κατάσταση ήταν χάλια.Υπερλουξ ξενοδοχείο ήταν αυτό κι από περίθαλψη...αγγούρια,αλλά στο ξαφνικό,στο απρόσμενο που τυχόν συμβεί πού θα απευθυνθεί κανείς;

Τελοσπάντων...

αχ περιστεράκι μου θλιβερό! σκέψου όμως θετικά...αχρείαστο να είναι βέβαια αλλά οδικώς μπορείς σχετικά γρήγορα να είσαι Αθήνα.Να σας πω ιστορίες όταν εγχειρίστηκε ο μικρός να σας σηκωθεί η τρίχα...οι νησιώτες ζούμε αυτή την αβεβαιότητα καθημερινά..:(

καλές βόλτες στο φουμπομωρό.

ευχαριστούμε!

σήμερα μου ήρθανε κάτι λογαρισμοί ξεγυρισμένοι και δεν υπάρχει μία...ε ρε γλέντια! το ρίχνω στην τρελλή γιατί διαφορετικά θα μου σαλέψει στ'αλήθεια...σήμερα έχουμε χταποδάκι κοκκινιστό με ρύζι...


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα

Σήμερα βαριέμαι να μαγειρέψω οπότε έβρασα μαυρομάτικα για σαλάτα.

Περιστέρω το σκεφτόμουνα χτες το βράδυ για τι σημασία που έδωσαν τα ΜΜΕ. Το θέμα όμως είναι η μεγάλη καταστροφή κρίμα πραγματικά κρίμα.

Με το καλο μαρία και τα υπόλοιπα δοντάκια και καλές βόλτες στο φουμπομωρό.

καλημερα καλημερα.....κι εγω μαυροματικα αλλα σουπιτσα.....:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!εχθες φαγαμε κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες κ σημερα κριθαρακι κοκκινιστο!!!!!!

καλε τι βροχη ειναι αυτη μας τσακισε η υγρασια μαμωτο!!!

Αχ Καγκλι κ εγω μαυροματικα ελεγα αλλα με φουσκωνουν κ δεν ειμαστε τωρα για τετοια χιχιχιχι!!!!

Δωρακι ο καιρος φταει,ή σκεφτεσαι την επεμβαση?

καλε τι ειναι η περπατοπιτα,θα συμφωνησω με την Φουμπι δεν ξερωωωωωωω!!!!βλεπω ακομα πολλα παιδακια(μικρα,μεγαλα) ειναι αρρωστουλικα,αχ αντε να γινουν ολα γρηγορα καλαααααααααααα!!!

φιλια σε ολες,κ μην μασατε μια χαρα θα τα καταφερουμεεεεεεεεεεεεεε!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχει καμια σας καμια συνταγη για ψωμακι?η μαμα μου κανει αυτη με το προζυμη που το ζυμωνεις φουσκωνει το ξαναζυμωνεις και κανεις μια μερα για να φας ψωμι.....τελειο γινεται αλλα δεν μπαινω σε αυτη τη διαδικασια.επισης δοκιμασα αυτο με την μπυρα και ειναι πολυ πικρο.κατι με μαγια ξερετε?

Link to comment
Share on other sites

η περπατοπιτα ειναι γλυκο , συνηθως ταψιου , που το φτιαχνουμ για το καλο οταν αρχιζει να περπαταει ενα παιδι. καποια στιγμη, η δωρα αν θυμαμαι καλα ειχε βαλει μια συνταγη για ζυμη πεινιρλι-πιτσακια. εχω φαει τον τοπο αλλα δεν την βρισκω. μηπως θυμαται σε ποια σελιδα ειναι???οεοοο???

Link to comment
Share on other sites

αν μπορούσα να σας πω τί έκανα...

αριστούργημα! αλλά ποιός να το εκτιμήσει!!!!!!!!!

μιλάμε την έχω ψωνίσει με την πάρτη μου!!!!!!

νομικό ποίημα!!!!!!! κέντησα η ρουφιάνα!!!!!!

φτού μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόρες !!!

Κι εμείς σήμερα με φασολάκια θα την βγάλουμε !

Έχει βγάλει εδώ έναν αέρα... και ψόφο... από το πουθενά !!!

Πω πω κι εγώ είμαι μόνη στο γραφείο και μάλλον την βλέπω την δουλειά ότι θα παραμείνω μόνη σαν το λεμόνι όοολη την εβδομάδα, επειδή η άλλη κοπέλα πρέπει να παραμείνει ξάπλα.......... το έχω ρίξει στην εργασιοθεραπεία !

Περιστέρω

Παρακολούθησα κι εγώ τον κακό χαμό που έγινε εκεί κάτω ! Και, ειλικρινά, πονάει η ψυχή μου αυτούς τους ανθρώπους !

Κατά τα λοιπά,

Αγοράσαμε επιτέλους τις στολές μας ! Το έχουν χαρεί τόσο πολύ και τα δυο ! Δεν βλέπουν την ώρα να τις φορέσουν και να καμαρώνουν ! Και, φυσικά, μιλάμε για το πιο ωραίο ζευγάρι ever Μικυ + Μίνυ !!!

...Κι εγώ έχω σίδερο... πρώτα ο Θεός εάν δεν υποκύψω στον Μορφέα... χα χα !

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει καμια σας καμια συνταγη για ψωμακι?η μαμα μου κανει αυτη με το προζυμη που το ζυμωνεις φουσκωνει το ξαναζυμωνεις και κανεις μια μερα για να φας ψωμι.....τελειο γινεται αλλα δεν μπαινω σε αυτη τη διαδικασια.επισης δοκιμασα αυτο με την μπυρα και ειναι πολυ πικρο.κατι με μαγια ξερετε?

αχ ο αντρουλης μου μου κανει ενα τελειο ψωμακι,οταν ερθει θα σου στειλω συνταγη!

η περπατοπιτα ειναι γλυκο , συνηθως ταψιου , που το φτιαχνουμ για το καλο οταν αρχιζει να περπαταει ενα παιδι. καποια στιγμη, η δωρα αν θυμαμαι καλα ειχε βαλει μια συνταγη για ζυμη πεινιρλι-πιτσακια. εχω φαει τον τοπο αλλα δεν την βρισκω. μηπως θυμαται σε ποια σελιδα ειναι???οεοοο???

αχ τι καλο,κοριτσια αν ξερετε κ αλλα τετοια να μας τα γραφετε!μου αρεσει καθε τι που ειναι βγαλμενο απο την παραδοση!

Φεφι εισαι αστερι,κριμα να μην υπαρχει πουθενα αξιοκρατα!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ ο αντρουλης μου μου κανει ενα τελειο ψωμακι,οταν ερθει θα σου στειλω συνταγη!

καλε υπαρχουν αυτοι οι αντρες?γιατι εγω απογοητευτικα με τον δικο μου:lol:.θα περιμενω παντως.θελω να ζυμωσω το απογευμα...φιλια στο μπεμπακι μας αννα.

...

Link to comment
Share on other sites

αν μπορούσα να σας πω τί έκανα...

αριστούργημα! αλλά ποιός να το εκτιμήσει!!!!!!!!!

μιλάμε την έχω ψωνίσει με την πάρτη μου!!!!!!

νομικό ποίημα!!!!!!! κέντησα η ρουφιάνα!!!!!!

φτού μου!

ούτε μια ιδέα;λεγε μας κάτι...

Link to comment
Share on other sites

αχ ο αντρουλης μου μου κανει ενα τελειο ψωμακι,οταν ερθει θα σου στειλω συνταγη!

καλε υπαρχουν αυτοι οι αντρες?γιατι εγω απογοητευτικα με τον δικο μου:lol:.θα περιμενω παντως.θελω να ζυμωσω το απογευμα...φιλια στο μπεμπακι μας αννα.

...

σε κανενα 30λεπτο θα ειναι σπιτι!ο δικος μου με ζυμες το χει τρελλα,αλλα γενικα του αρεσει να μαγειρευει!ειδικα τωρα τα κανει ολα κ συμφερει:tongue::tongue::tongue:!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

το τι πλυση εγκεφαλου προσπαθουν να κανουν στο παιδι μου , δεν λεγεται...και μη μου πειτε ειναι ιδεα μου... το πιανω στον αερα το μπλαμπλα...:mad::-xγκρρρρ.....καπου πρεπει να τα πω και εγω....εισπνοη-εκπνοη.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...