Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angel83 είπε:

      Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικα καταρχας! Ελπίζω να το περνάς ελαφριά! Λοιπόν εμένα φίλη μου με κοβιντ έκανε την μεταφορά και αυτή τη στιγμή είναι εδώ και μια βδομάδα με το μωράκι της αγκαλιά! Και στο δικό μου κέντρο που είναι διαφορετικό από της φίλης μου μου είπαν πως αν τυχόν έχω κοβιντ σε όποια διαδικασία κάνουμε προχωράμε κανονικά δεν επηρεάζει κάπου. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν εμένα.οποτε ρωτα τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά! 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

φεφουλα μου...φιλακια πολλα πολλα...ρε συ η ζουζουνιαρα ειναι ιδια εγω στα 4 χρονια μου.....πω πω...χρυσαφικο και κακο......και τενεκεδενια και πλαστικα....και αυτοσχεδια απο φυλλα λουλουδιων....ασ μου εδινες κολιε και βραχιολια και ασ μου επερνες την ζωη

έτσι ακριβώς! μόνο που ήδη διέλυσε τα μισά!

Πολυλογούδικα κορτσούδια γεια και χαρά σας!!!

Σας διάβασα στο πεταχτά

Από χθες βράδυ είμαι κι εγώ στο κλαμπ της γαστρεντερίτιδας και με τη βούλα.

Τωρα που συνήλθαν τα αγόρια μου,εγώ σέρνομαι...

Βέβαια το περιστερόπουλο ούτε τρώει ούτε πίνει,όλα με το ζόρι...Κι από γκρίνια,άλλο τίποτα!!

..

περαστικούλια!

Kαλησπερα κοπελιες!

Τι κανετε? Ποσες θα βγουν για Σαββατοβραδο?

Εμας το προγραμμα εχει χοιρινες μπριζολες στο φουρνο με μηλα και πατατες!

λέγε συνταγή!

ωραία κ εύκολη συνταγή με τις μπανάνες!

Γεια σας κοριτσια μακαρονια με κιμα εφτιαξα σημερα. Μαμουλα μου τι ωραια να βρισκομασταν ολες μαζι για καφε θα καναμε μια πολυ ωραια μαζικη ψυχοθεραπεια:D Φιλακια σε ολες.

αυτό ακριβώς! πώς είστε; εύχομαι τέλεια!

καλησπερα και απο μενα, σημερα φαγαμε στιφαδο μοασχαρακι..

Εσκασε μυτη το πρωτο μας δοντακι και ειμαστε μες την γκρινια...

σας διαβασα λιγο αλλα δεν με αφηνει και πολυ, ολο αγκαλια θελει..

και τωρα ξανακλαιει..

φιλια σε ολες!!!!

ψυχουλάκι μου, αγκαλιά!

Λίτσα μου πολύ χάρηκα!

Δώρα μου όλες μας οι ευχές το παιδί κ εσείς να είστε πάντα καλά!

άννια μου θα περάσει, το μωρό να είναι καλά! πώς το πήραν τα παιδάκια σου;

αφροδιτούλα, πώς είναι το αφροδιτομωρό;

εγώ έκανα τις δουλειές μου, εκτός από σιδέρωμα.

έκανα κ μια μους σοκολάτα! έδωσα κ στην κοράκλα κ ενθουσιάστηκε!

το έχει παρακάνει με την μπάρμπυ! ιδίως τα πιο γλυκά χριστούγεννα! έμαθα τους διαλόγους, έλεος!!!!

πάω για τσιγάρο.

φαίη μου γουέλκαμ μπακ!

εβιράκο μου είσαι κ θα είσαι κορυφή! είπες ότι έχεις τη μικρή κρυωμένη; περαστικά της, αν κατάλαβα καλά,γιατί διάβασα στα πεταχτά!

ελπίζω να περάσατε όμορφα κάντυ μου!

φούμπι μου, αυτόπου σου είπε η φαίη για την άλμη είναι σωστό!

η αγγελική δεν μπαίνει απότο σπίτι είπαμε γιατί το λαπ τοπ είναι στους πιγκουίνους!

άννα μου πολλά πολλά γλυκά φιλάκια. είσαι μια ζωγραφιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

αγαπες τι κανετε????εγραφα, εγραφα, και τι πρωτοτυπο....με πεταξε εξω....γκρρρρ...τα νευρα μου

περιστερω τα ειδα στις ειδησεις, κριμα για τον κοσμο, μεγαλη καταστροφη!!!!

δωρακι ολα θα πανε καλα για τον θυσαυρουλη και θαμαστε ολες κοντα σου με τη σκεψη και τις προσευχες μας....:D

δεν θυμαμαι αλλα, το ρημαδοιντερνετι φταιει...και ταγραφα και ωραια μαμωτο!!!!

εν συντομια, καλα ειμαστε και το κοριτσακι μου ακομη καλυτερα. ο βηχας σταματησε και ο πυρετος επισης απο χθες.εγω κανω δουλιτσες μιας και δεν κοιμηθηκε το μεσημερι και κοιμηθηκε νωρις για βραδυ. παω να συνεχισω το καθαρισμα του ψυγειου και να βαλω σιδερο. καλο βραδυ κυριακης σε ολες.μακια

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω οτι το μωρο μου σημερα ειχε για παιχνιδι το σκουπακι και μου ελεγε:τοτο(δωστο) μαμα, κουπισω, ητητω(βοηθησω)!!!επισης επειδη, δεν ξερω πως κολλησα, την φωναζω χαρα μου σημερα, με κοροιδευε και μελεγε και αυτη αμα μου!!!τι γελια καναμε με τον χασμπυ σημερα δεν λεγεται!!!ναναι καλα το γλυκουλι μου!!!και ολα τα παιδακια μας εννοειται!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχα το φαντάζεσαι;

Όχι μωρέ, εννοούσα σε εποχές όπως η άνοιξη και το καλοκαίρι, αφού το χειμώνα οι κινηματογράφοι είναι κλειστοί, δεν είναι ανοιχτοί όπως οι θερινοί.

για σινεμά θα πήγαινα με άσπρη μπλούζα θα κατάληγα αν καθόμουν έξω μες στο καταχείμωνο:D:D:D δυστυχώς ούτε καλοκαίρι μπορώ γιατί δεν έχουμε πια θερινό:(

Καλημέρα και καλή Κυριακή,

Και όπως είπε και η Εβίρι σιγά σιγά ξεπροβάλει ο ήλιος από το βουνό!!!!!!

έτσι μπράβο Ντελάκι μου!

Κοιμήθηκα πάρα πολύ καλά σήμερα μετά από πολύ καιρό και πραγματικά νιώθω άλλος ανθρωπος. Πόσο ζηλεύω!Και επειδή βαριέμαι να μαγειρέψω θα φτιάξω σάλτσα με πιπεριές και μανιτάρια και θα βράσω και μακαρόνια και μια χαρά θα φάμε σήμερα.

και πολύ καλά θα κάνεις...μάλλον έκανες

Γεια σας μαγειρισσούλες μου!!

Σήμερα δεν μαγείρεψα.Ο περιστέρης θα βολευτεί με ό,τι υπάρχει και για το περιστερόπουλο και μένα υπάρχει κοτόσουπα.

Το μικρό μου πίνει μόνο γάλα,αρνείται να φάει οτιδήποτε άλλο.

Εγώ είμαι καλύτερα,αλλά πονάω όλοκληρη λες και με εχουν πλακώσει στο ξύλο...

Παρ' όλα αυτά κάνω δουλειές στην κουζίνα μου.χαρά στο κουράγιο σου!

Απόψε είχαμε κατακλυσμό...Χαμός!Πνίγηκε μια γιαγιούλα,κόσμος είναι ακόμα εγκλωβισμένος στα σπίτια του,η πυροσβεστική αδειάζει από παντού νερά,το νοσοκομείο δεν έχει ρεύμα και διώχνουν τον κόσμο,σε γειτονικό χωριό έπεσε το βουνό πάνω σε ενα σπίτι και κατέστρεψε το μισό,ευτυχώς όχι εκεί που κοιμόταν ο κόσμος...Τι άλλο να σας πω...

τι κρίμα βρε περιστεράκι μου.τα περάσαμε κι εμείς πέρσι.δύσκολες καταστάσεις.ας ελπίσουμε να σταματήσει εκεί το κακό

καλησπερα και απο μενα, σημερα φαγαμε στιφαδο μοασχαρακι..

Εσκασε μυτη το πρωτο μας δοντακι και ειμαστε μες την γκρινια...

σας διαβασα λιγο αλλα δεν με αφηνει και πολυ, ολο αγκαλια θελει..

τι ωραία!καλοστέριωτο!

εγώ έκανα τις δουλειές μου, εκτός από σιδέρωμα.

έκανα κ μια μους σοκολάτα! έδωσα κ στην κοράκλα κ ενθουσιάστηκε!

το έχει παρακάνει με την μπάρμπυ! ιδίως τα πιο γλυκά χριστούγεννα! έμαθα τους διαλόγους, έλεος!!!! ε μη μιλάς καθόλου εσύ τουλάχιστον βλέπεις κοριτσίστικα εμένα που μ'έχει ταράξει στον μπομπο και το μαστοράκο?άσε που θέλει να συμμετέχω κι εγώ στα παιχνίδια και να μαστορεύω.Σας είχα πει τότε που είχε κολλήσει και με φώναζε γουέντυ και τον μπαμπά του Ρόζα...η μπουλντόζα:rolleyes:

.....

φούμπι μου, αυτόπου σου είπε η φαίη για την άλμη είναι σωστό! έτσι έκανα πήγα χθες και ζήτησα...τσάμπα όμως γιατί σήμερα έκανα τυρόπιτα

εν συντομια, καλα ειμαστε και το κοριτσακι μου ακομη καλυτερα. ο βηχας σταματησε και ο πυρετος επισης απο χθες.ευτυχώς!εγω κανω δουλιτσες μιας και δεν κοιμηθηκε το μεσημερι και κοιμηθηκε νωρις για βραδυ. παω να συνεχισω το καθαρισμα του ψυγειου και να βαλω σιδερο. καλο βραδυ κυριακης σε ολες.μακια

καληνύχτα!
ξεχασα να σας πω οτι το μωρο μου σημερα ειχε για παιχνιδι το σκουπακι και μου ελεγε:τοτο(δωστο) μαμα, κουπισω, ητητω(βοηθησω)!!!επισης επειδη, δεν ξερω πως κολλησα, την φωναζω χαρα μου σημερα, με κοροιδευε και μελεγε και αυτη αμα μου!!!τι γελια καναμε με τον χασμπυ σημερα δεν λεγεται!!!ναναι καλα το γλυκουλι μου!!!και ολα τα παιδακια μας εννοειται!!!
τι ωραίες στιγμές!

Δωράκι μου όλα θα πάνε τέλεια! Δεν γίνεται διαφορετικά με τόση θετική ενέργεια και προσευχές απ'όλες μας. Λίγο ακόμα κοριτσάκι και ο θησαυρούλης θα είναι υγειέστατος !

Ζωπυράκι όλα καλά?

Εμείς σήμερα πήραμε σβάρνα τις παραλίες.Πήγαμε μακρινή βόλτα.Μαζέψαμε κοχύλια,παίξαμε,γεμίσαμε ωραίες εικόνες.Ξέφυγε λίγο το μυαλό μας.

Όταν γυρίσαμε έφτιαξα τυρόπιτα ζωπυρούλας και ελιόψωμα και τα τιμήσαμε δεόντως! Εγραψα και τη λίστα για το μποστάνι μου,πήρα οδηγίες απ'τον πατερούλη μου και αύριο ξεκινάω δυναμικά!


Link to comment
Share on other sites

αχ ξέχασα το σημαντικότερο!το φουμπομωρο σήμερα έκανε δειλά δειλά τα πρώτα του βηματάκια!τι χαρά!

με την ομιλία δεν ξέρω τι θα γίνει...πρέπει να του αφιερώνω περισσότερο αποκλειστικό χρόνο...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Κορίτσια μου κρύο και πάλι κρύο. Ευτυχώς, αυτές τις δύο μέρες δεν πήγαμε πουθενά. Αύριο θα ξυριστώ πάλι, γιατί θα έχουμε -14 με -15 περίπου και πάλι κόντρα θα μου το κάνει ο μπαρμπέρης.

Κατά τα άλλα φάγαμε γιουβέτσι μοσχαράκι και φρέσκο ζυμωτό ψωμάκι σήμερα. Έφτιαξα και μια σοκολατόπιτα χτες (αυτή που είχα φτιάξει πριν λίγο καιρό ακριβώς) γιατί ο άντρας μου είναι σε ενδιαφέρουσα αυτές τις μέρες και του μύρισε. Τι να κάνω, να μην τη φτιάξω;

οποια εχει συνταγη σιγουρη, ας την βαλει.

Αφροδίτη μου κι εγώ στο διαδίκτυο και στα περιοδικά ψάχνω. Μέχρι τώρα έχω φτιάξει διαφορετικές, δεν έχω μία που να είναι πάρα πολύ καλή.

εβιρυ τι ωρες ειναι αυτες που γραφεις???

Ζόμπι κατάντησα.

Και όπως είπε και η Εβίρι σιγά σιγά ξεπροβάλει ο ήλιος από το βουνό!!!!!!

Ελπίζω γρήγορα να μεσουρανήσει κιόλας.

Το μικρό μου πίνει μόνο γάλα,αρνείται να φάει οτιδήποτε άλλο.

Μη στενοχωριέσαι, έτσι είναι τα μικρούλια που περνάνε ιώσεις, θα του ξαναέρθει η όρεξη μόλις συνέλθει πλήρως, πλήρως.

Απόψε είχαμε κατακλυσμό...Χαμός!

Το είδα κι εγώ στις ειδήσεις και στενοχωρήθηκα πολύ.

Εσκασε μυτη το πρωτο μας δοντακι και ειμαστε μες την γκρινια...

σας διαβασα λιγο αλλα δεν με αφηνει και πολυ, ολο αγκαλια θελει..

Με 'γεια, με 'γεια το καινούργιο σας δοντάκιιιιιιιιιι. Ααααα τι ωραίο που είναι σαν ρυζάκι.

Πονάει μωλέ, γι' αυτό θέλει αγκαλίτσα.

εβιράκο μου είσαι κ θα είσαι κορυφή! είπες ότι έχεις τη μικρή κρυωμένη;

Μπααααα, μετά από 'σένα. Λίγο σαν μπούκωμα και την πόναγε κάποιες μέρες ο λαιμός της, αλλά επειδή δε βγήκαμε πιστεύω ότι είναι καλύτερα. Ξέρεις τι, δεν την αφήνει και ο καιρός με το πέρα-δώθε να αναρώσει. Αφού περπατάμε έξω με τέτοιες θερμοκρασίες, δεν προλαβαίνει να γίνει καλύτερα.

περαστικά της, αν κατάλαβα καλά,γιατί διάβασα στα πεταχτά!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

ξεχασα να σας πω οτι το μωρο μου σημερα ειχε για παιχνιδι το σκουπακι και μου ελεγε:τοτο(δωστο) μαμα, κουπισω, ητητω(βοηθησω)!!!επισης επειδη, δεν ξερω πως κολλησα, την φωναζω χαρα μου σημερα, με κοροιδευε και μελεγε και αυτη αμα μου!!!τι γελια καναμε με τον χασμπυ σημερα δεν λεγεται!!!ναναι καλα το γλυκουλι μου!!!και ολα τα παιδακια μας εννοειται!!!

Πλάκα έχει μωρέ, τη φαντάζομαι τη σβουρίτσα να σου τα λέει όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

αχ ξέχασα το σημαντικότερο!το φουμπομωρο σήμερα έκανε δειλά δειλά τα πρώτα του βηματάκια!τι χαρά!

με την ομιλία δεν ξέρω τι θα γίνει...πρέπει να του αφιερώνω περισσότερο αποκλειστικό χρόνο...

Μπράβο, το μικρούλι, άντε και πρωταθλητής. Ναι πραγματικά, όσο πιο πολύ μιλάς στο μωρό ακόμη κι αν δε σε προσέχει, ακούει τους ήχους της γλώσσας και τους αποτυπώνει. Χρειάζεται να του μιλάς συνέχεια. Μην ανησυχείς όμως, θα μιλήσει πού θα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εργάζομαι. Οι ρυθμοί ζωής εδώ είναι πολύ γρήγοροι, σε βαθμό που μοιάζει ότι η προηγούμενη Κυριακή ήταν προχτές, τόσο γρήγορα περνάει ο χρόνος. Δεν καταλαβαίνουμε πότε ξημερώνει και πότε ξαναβραδιάζει. Δεν έχω μάθει και τη γλώσσα ακόμη, πλην ελαχίστων πραγμάτων, που ίσα-ίσα καταφέρνω να κάνω κάποια πρόταση. Μετά όμως, μου απαντάνε στα γερμανικά, εγώ δεν καταλαβαίνω τι λένε και στο τέλος τους λέω "I 'm sorry I don't speak german". Καταντάει αστείο και μένουν οι άνθρωποι με ερωτηματικό.

Link to comment
Share on other sites

Ιch spreche keine Deutsch καλα το ειπα? Τα γερμανικα μου ειναι αθλια, δε μπορω πλεον ουτε τα βασικα να θυμηθω!

Φανταζομαι με μωρο και σπιτι να κουμανταρεις περναει γρηγορα ο χρονος. Ο αντρας σου μιλαει Γερμανικα? εινα και δυσκολη γλωσσα , εμενα με δυσκολεψε πολυ, μονο η γραμματικη τους μου φανηκε ευκολη,μοιαζει με την Ελληνικη.

Α, φαγαμε και το μουσακα παρα πολυ καλος! Μονο που ξεσυνηθισα τα βαρια φαγητα, τηγανητα δεν τρωμε ποτε σχεδον, και τωρα ποναει το στομαχι μου:-(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελένη μου μακάρι να είχα άλλο ένα μωρό. Το έχω επιθυμήσει. Η δεύτερη κόρη μου είναι 9 (κανονικά στα 10 πρέπει να λέω) και η πρώτη 19 στα 20. Ο άντρας μου όχι δε μιλάει γερμανικά. Ναι είναι δύσκολη γλώσσα, πράγματι.

Link to comment
Share on other sites

Ελένη μου μακάρι να είχα άλλο ένα μωρό. Το έχω επιθυμήσει. Η δεύτερη κόρη μου είναι 9 (κανονικά στα 10 πρέπει να λέω) και η πρώτη 19 στα 20. Ο άντρας μου όχι δε μιλάει γερμανικά. Ναι είναι δύσκολη γλώσσα, πράγματι.

Να σου ζησουν! Εβιρι ποτε δεν ειναι αργα! :P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Το ξενυχτάω,όπως βλέπετε...

Κοιμήθηκα μαζί με τον μικρό κάπως νωρίς, ξύπνησα πριν λίγο και δεν έχω καθόλου υπνο

Εχω στενοχωρηθεί πολύ με αυτά που έγιναν εξαιτίας της κακοκαιρίας

Η κατάσταση είναι τραγική και μου κάνει τρομερή εντύπωση που τα περισσότερα κανάλια χθες βράδυ σα να υποβάθμισαν το θέμα στα δελτία ειδήσεων

Σίγουρα υπήρχαν πολλά σημαντικά πολιτικά ζητήματα που προηγούνταν,αλλά και πάλι...

Είναι μικρή υπόθεση ενας ολόκληρος νομός να μην έχει νοσοκομείο;Εβλεπα χθες στα τοπικά νέα τα νεογέννητα και τις λεχώνες που τους έκαναν διακομιδή σε κέντρα υγείας(που κι αυτά υπολειτουργούν)και σφίχτηκε η καρδιά μου.89 συνολικά άνθρωποι,κάποιοι με σοβαρές παθήσεις και 4 στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας διακομίστηκαν χθες σε άλλα νοσοκομεία και ο Θεός να βάλει το χέρι του για όσους εχουν σοβαρα προβλήματα.

Εφτιαξαν ενα υπερσύγχρονο νοσοκοκομείο σε μια γούβα,ενώ τότε που χτιζόταν είχε συσταθεί κίνηση πολιτών που μαχόταν να μην χτιστεί σε αυτήν την τοποθεσία.Οσα χρόνια λειτουργεί οι υπηρεσίες που παρέχει είναι ελλιπείς.Αναισθησιολόγο εχει δυο φορες την εβδομάδα μόνο!Το προσωπικό δεν επαρκεί.Τα πανάκριβα μηχανήματα που είχε αράχνιαζαν επί σειρα ετών στα υπόγεια,τώρα θα σαπίσουν κιόλας.

Στο νομό υπάρχουν άλλα δύο νοσοκομεία που υπολειτουργούν και εχουν και πολλά κτιριακά προβλήματα,ενώ τα κέντρα υγείας είναι επίσης σε άθλια κατασταση

Πείτε μου,αν πάθει κάτι ενας άνθρωπος πού θα πάει;

Γιατι δεν τα λένε αυτά τα κανάλια;

Κάποτε οι τηλεοπτικοί σταθμοί έπαιρναν την κλανιά του κουνουπιού και την ανέλυαν διεξοδικά!Και τώρα μια απλή αναφορά και...it's ok!

Πολλοί γνωστοί μου έπαθαν πολλές ζημιές.Υπάρχουν πολλοί άστεγοι αυτη την στιγμή που αντιμετωπίζουν μεσα σε όλα τα άλλα και σοβαρά οικονομικά προβλήματα.Ενα φιλικό μου ζευγάρι που είχε στο ημιϋπόγειο του σπιτιού του γκαραζ και επαγγελματική στέγη έπαθε μεγάλη ζημιά.Καταστράφηκαν τα πάντα,μαζί και το αυτοκίνητο.Πήγε η πυροσβεστική να βγάλει τα νερά και το σπίτι ξαναπλημμύριζε!

Τόσο πολύ νερό είχε η γυρω περιοχή.Το ίδιο γίνεται και με το νοσοκομείο.Αντλούν τα νερά και κατά ενα περίεργο τρόπο ξαναπλημμυρίζει...

Αχ σας ζάλισα,αλλά τι να κάνω;Τα λέω στις φιλενάδες μου...

Από αύριο θα έχουμε πάλι κακοκαιρία και εύχομαι να μην εχουμε χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...