Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angel83 είπε:

      Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικα καταρχας! Ελπίζω να το περνάς ελαφριά! Λοιπόν εμένα φίλη μου με κοβιντ έκανε την μεταφορά και αυτή τη στιγμή είναι εδώ και μια βδομάδα με το μωράκι της αγκαλιά! Και στο δικό μου κέντρο που είναι διαφορετικό από της φίλης μου μου είπαν πως αν τυχόν έχω κοβιντ σε όποια διαδικασία κάνουμε προχωράμε κανονικά δεν επηρεάζει κάπου. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν εμένα.οποτε ρωτα τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά! 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εβίρι σήμερα με όσα έγραψες περί αποθήκης τροφίμων με εβαλες σε σκέψεις κι άνοιξα νέο θέμα στο φόρουμ.Ελπίζω μονο να βρει ανταπόκριση

Είσαι πηγή έμπνευσης!!

Για να ψάξω να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω καλαμαράκια...καμμιά καλή ιδέα?? έλεγα να τα κάνω κοκκινιστά!

Ναι αμέ, και με πατάτες κοκκινιστά, και με ρύζι, και με μακαρόνια όπως κάνεις τη γαριδομακαρονάδα, γεμιστά με ρύζι, γεμιστά με φέτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ, και με πατάτες κοκκινιστά, και με ρύζι, και με μακαρόνια όπως κάνεις τη γαριδομακαρονάδα, γεμιστά με ρύζι, γεμιστά με φέτα.

γεμιστά δεν μπορώ χρειάζομαι κάτι γρήγορο!

Να τα τσιγαρίσω λες και να τα σβήσω με κρασάκι,να βάλω κ λίγη ντομάτα?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ νόστιμα γίνονται και τα καλαμαράκια κοκκινιστά με σπανάκι...

θαα το δοκιμάσω!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

φουμπι μου χρονια πολλα στον αντρουλη σου. καλημερα σε ολες. δεν μπορω να γραψω αλλα γιατι το αφροδιτομωρο θελει νακουει τραγουδια. τα λεμε αργοτ. μακια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

βαριέμαι, βαριέμαι.

χθες το απόγευμα πήγα κ άλλαξα επιτέλους τη φόρμα μου, πήρα μια κάτσπρη γκι λα ρος κ μετά για να κάνω την καρδιά της κοράκλας μου που έκλαιγε που θα έβγαινα έξω της πήρα μόνσουν βραχιολάκια κ κολιέ! χαράαααααα!!!!!!!

πήρα κ στην ανεψούλα μου μια στέκα με στρασάκια-λουλουδάκια!

στο σπίτι η κοράκλα έχει λατρεία με την μπάρμπι τις τελευταίες μέρες!

ευτυχώς μου είπε η αδερφή μου ότι πήραν το νέο τεύχος μάμη, με νέα επεισόδια τσάρλι κ λόλα!

από φαγητό είμαστε πλήρεις. σκούπα θέλω να βάλω, σκόνες να πάρω, να αλλάξω σεντόνια, πετσέτες, να καθαρίσω τουαλέτες, φούρνο μκροκυμάτων, φούρνο, κουζίνα...το απόγευμα έχω σιδέρωμα!

αλλά σήμερα βαριέμαι πολύ!

σας φιλώ προς το παρόν!

να είστε όλες καλά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αγαπουλες, δεν εγραψα χτες, γυριζα με την κορη.

Πηγα σε μια φιλη για καφε, το μεσημερι εκανα πατατες και αυγα για εμας και το απογευμα βγηκα στα μαγαζια με την κορη για χαζεμα και βολτα. Το βραδακι ηρθαν οι νονες-γειτονισσες μαγειρεψαν καρμποναρα και την εφεραν κατω και την τσακισαμε με κρασακι και σαλατιτσα απο τα χερακια μου!

Λοιπον σας διαβασα στα γρηγορα, εισαστε πολυλογουδες!!!!

Σεβακι τι ειναι αυτο το ωραιο που εγραψες με τα επιθετα?? τελειο και σε ευχαριστουμε!! και εσυ εισαι ολα αυτα μαζι!!!!!

Για σημερα εχει ψωνια στο σπουπερ και κανα καφεδακι στην πλατεια! Για μαμ θα φαμε μαλλον κανα ψαρακι..

Τα φιλια μου σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα όλη μέρα !!!!

χα χα έκπληξη ! Μόλις έφυγαν τα τέκνα μου για παππού/γιαγιά. Μου δήλωσαν με στόμφο "Εσύ μείνεις σπίτι, κάνεις δουλειές !!!! " ναι ναι τα ακούτε ???? :rolleyes: ά-λαλη η μαμά μετά από αυτό !!!

Και τί το μελέταγα χθες με τον γμ-Νοτιά... με το που ήπιε το γάλα του ο Νικολιός, πάρ' την την ρουκέτα Κυρία μου πάνω στα σεντόνια, που τα άλλαξα μόλις χθες.... δεν με θέλει βρε κορίτσια, τί να λέμε !

Έχω να σιδερώσω και να βάλω πλυντήριο, λίγο συμμάζεμα το σπίτι -είναι θεοκάθαρο γιατί χθες είχα τον "αυτόματο"- και μετά λέω να την κάνω προς Πειραιά μεριά έτσι για βόλτα, μόνη μου, να δω λίγο κόσμο να ξελαμπικάρω !

Θέλω να τους πάρω και στολές: ο Νικόλας μου είπε θα ντυθεί Μίκυ και η μικρή Μίνυ !!!! α χα χα ζευγαράκι-πακετάκι τα παιδιά μου ! Δεν το περίμενα !

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές ! Φούμπι, να χαίρεσαι τον σύζυγο... εσύ δεν μαγείρεψες απλά, έ γρα ψες !!!!

Α, έχω πάρει κι ένα Cookies & Cream, αυτό του Γιώτη που το φτιάνεις τσακ-μπαμ να το φτιάξω να έχω να κεράσω για αύριο που θα έρθουν κάτι κουμπάροι μας... :cool: δεν ξέρω αν θα βγει καλό, το είδα στο ράφι και το βούτηξα !

Από φαί, καμία μακαρονάδα στα γρήγορα ! Κάτι πρόχειρο κι εύκολο... θα είμαστε μόνοι με τον αντρούλη μου και θέλω να κάνουμε αγκαλίτσες και να ευχαριστηθούμε ύπνο ένα βράδυ μόνοι μας... :lol: που σημαίνει ότι έχω στο πρόγραμμα και λίγο beaute ;)... καλά, αν αντέξουμε και δούμε ΚΑΙ ταινία, θα είναι σούπερ !

Φέφη μου,

Σε λατρεύω με το μνμ σου μ' 'έκανες λιώμα λέμε ! Πού μας θυμάσαι όλες βρε θηρίο ???? Η Αρετούλα μας τί να κάνει οεο ???

Ζωπ,

Γιατί να μην πάρουμε τον γιο σου παρακαλώ ???? Έχω και κόρη, θες ????

Για τον γιο κανόνιζα χθες !

Κοίτα, τώρα που τα λέμε, αν η κόρη μου πάρει από την μαμά θα τα φτιάχνει με μεγαλύτερους αλλά θα παντρευτεί μικρότερο !!!! Ωραίο πρότυπο μάνας !!!! Φτου μου !!!!:confused:

Εβίρι μου,

Πάλι σοφά τα λες και πολύ ωραία τα γράφεις... με την λογική σου συμφωνώ, λίγα και καλά, όχι όμως να μας κατακυριεύσει πανικός γιατί στην Ελλάδα ζούμε... αν συμβεί τέτοιο μπάχαλο, ο ένας θα πέσει να φάει τις σάρκες του άλλου !

Με την χημειοπροφύλαξη ξεκαρδίστηκα ! Κι εγώ (διάνοια, όχι αστεία) κάπως έτσι θα το εξηγούσα !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!σημερα μαλλον μακαρονια με κυμα θα κανει η μανουλα,δεν μιλησαμε ακομα!!!Εβιρι σεβομαι παντα τις αποψεις σου κ ισως να χεις δικιο,ομως εγω τουλαχιστον δεν μπορω να μπω σ'αυτη την διαδικασια!αρνουμαι να σκεφτομαι πως ολα τελειωνουν,νιωθω σα να φτιαχνουμε πυρηνικα καταφυγια...παντα τα ντουλαπια μου ειναι γεματα,κ ανανεωνω τις προμηθειες για 10-15μερες,αλλα ως εκει.ισως παραειμαι αισιοδοξη αλλα δε φοβαμαι κανενα μπαμ,γιατι απλα εχει γινει κ εμεις τωρα μαθαινουμε να ζουμε με αυτο....θεσσαλονικιες φανταζομαι θα ειδατε την διαφημ γνωστης αλυσιδας σουπερ μαρκετ της β.ελλαδος που ξαφνικα φωναζει για την μειωση των τιμων στα ειδη πρωτης αναγκης!!!αραγε ποσο τυχαιο να ναι αυτο,ποσο καποιοι θελωντας να βγαλουν χρηματα κ μαλιστα ζεστα μετρητα να παιζουν με τον πονο μας!!!ελπιζω να μην σας πειραζουν αυτα που εγραψα,απλα ηθελα να ακουστει κ μια αλλη αποψη.

Φεφη εισαι το καλυτερο παιδι!!!φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγειροκόριτσά μου καλημέρα!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Μια ερώτηση στα γρήγορα. Ειχα πάρει ένα μεγάλο κουτί φέτα σε άλμη χθες.Ηθελε ο μικρός να φάει φέτα και του έπεσε κάτω γιατί ήταν βαρύ...πάει η άλμη.Τι μπορώ να κάνω για να μην κλαίω τι φέτα.Μπορώ με κάποιο τρόπο να τη συντηρήσω ή πρέπει να πλακωθώ στις τυρόπιτες?


Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια μη με βάζετε σε πιο πολλες σκέψεις...και να θέλω ν 'αποθηκεύσω δεν φτάνουν για να πάρω αυτά που χρειαζόμαστε τώρα καλά καλά...πάντα αδειάζει το σπίτι μέχρι να καταφέρουμε να πάρουμε κανένα φράγκο και να ξαναψωνίσουμε...αχ με αγχώσατε!


Link to comment
Share on other sites

καλημερα?ηρθα επιτελουσ μονιμα πια......ηταν σπαστικο να σας διαβαζω και να μην μπορω να απανταω απο το κινητο....λοιπον σημερα εχει μαυροματικα......σουπα.και τρελαινομαι......ξεκιναω να διαβασω αυτα που δεν προλαβα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...