Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angel83 είπε:

      Κορίτσια είμαι να σκάσω... Έχω κορονοιο.. Πρώτη φορά κολλάω. Περίμενα αυτή τη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά.. Έτυχε σε καμία? Πόσο καιρό μετά κάνατε εμβρυομεταφορα? Θα μπορέσω να κάνω τον άλλο μήνα ή πρέπει να περάσει περισσότερος καιρός; 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικα καταρχας! Ελπίζω να το περνάς ελαφριά! Λοιπόν εμένα φίλη μου με κοβιντ έκανε την μεταφορά και αυτή τη στιγμή είναι εδώ και μια βδομάδα με το μωράκι της αγκαλιά! Και στο δικό μου κέντρο που είναι διαφορετικό από της φίλης μου μου είπαν πως αν τυχόν έχω κοβιντ σε όποια διαδικασία κάνουμε προχωράμε κανονικά δεν επηρεάζει κάπου. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν εμένα.οποτε ρωτα τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά! 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ούτε κουραστική ούτε βαρετή γίνεσαι, το αντίθετο!

όποτε θέλεις είμαστε εδώ για σένα.

το τηλέφωνό μου το γνωρίζεις. αν θέλεις μιλάμε!

τί είναι η βρογχιολίτιδα; περαστικά της της μικρούλας σου!

έχω πονοκέφαλο από το πήξιμο στη δουλειά!

σε λιγάκι ευτυχώς θα πάω να φάω κ να κάνω τσιγαριά!

άλλες 2 ώρες να πάω σπιτάκι μου![/quote

ευχαριστω αγαπη, να συνελθει λιγο η μικρη και θα σε παρω. τοχα στο προγραμμα αλλωστε. βρογχιολιτιδα ειναι λοιμωξη του αναπνευστικου. κολλαει απο αλλο ανθρωπο και φραζει τους αεραγωγους. κανει βηχα και πυρετο. αυτη η κακουργα μας οδηγησε περυσι στο νοσοκομειο και ταλαιπωρησε το κοριτσακι μου. ειπα φετος οτι δεν θα κολλησουμε αλλα τελικα εκανα λαθος!!!!:(:(:(χθες ηταν μια χαρα το ψυχουλακι μου και σε μιση μερα χαλια. τωρα κοιμαται αλλα παλι εχει πυρετο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πω πω κοριτσάκια μου !!!!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές ! Αγγελικούλα, ιδιαιτέρως σε μερσώ πολύ πολύ !!!!

Αφροδίτη μου,

Δεν σου είπε να κάνετε εισπνεόμενα δλδ ??? πώς θα περάσει ? με το Άγιο Πνεύμα ? στο γράφω γιατί από... βρογχιολίτιδες ου ου ένα κάρο... αν ανοίξεις το βιβλιάριο του Ν μόνο αυτό θα δεις στις παρατηρήσεις...

εχει και Νοτιά πάντως και ίσως να το επηρρεάζει το παιδί πολύ και είναι τώρα σε έξαρση -- περαστικά σας !!!!

Link to comment
Share on other sites

στα δικα μας τωρα, τελικα εχουμε κολλησει βρογχιολιτιδα:(:(. ξεκιναμε αντιβιωση απο το βραδυ.στεναχωρηθηκα πολυ. ευτυχως κοιμηθηκε τωρα:( λιγο ,αλλα ο βηχας καλα κρατει:(:(και ανεβαζει και παλι πυρετο. σε 2 μερες μουπε οτ θαναι καλυτερα. για να δουμε...με πηρε τηλ και το πεθερικο και με φουντωσε παλι....γκρρρρ...δε θα το συνεχισω ομως γιατι εχω καταντησει κουραστικη και βαρετη και σε σας και στον αντρα μου και στον εαυτο μου τελικα...:cool::cool:αυτα. περιστερακι δεν ημουν εδω.θα τα πουμε αυριο. μακια στο ψυχουλακι σου...παω να μαγειρεψω μιας και κοιμαται γιατι μετα δε θαμαφηνει.. θελει αγκαλιτσα

περαστικα σας κ προσοχη μωρε!μεχρι τα 7περιπου ταλαιπωρουν αυτες οι κ@λοαρρωστιες εμεις φετος 1η χρονια παιδικο ασθαματικη βροχιτιδα στην αρχη της.ημαστε με χημιοπροφυλαξη για 3 μηνες 1 δεκαημερο εκαστος!!!!υπομονη


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

όλο άγνωστες λέξεις διαβάζω.

τί είναι η χημειοπροφύλαξη;

σαν την σελήνη νιώθω!

περαστικά κ γρήγορα σε όλα τα παιδάκια!

γνώμη μου αφροδίτη μου, καλύτερα στην πεθερούλα κ γερό το παιδί, παρά στον παιδικό κ άρρωστο τόσο μικρούλι που είναι.

τα "θέματα" των μεγάλων τα αντιμετωπίζουμε κουτσά στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κοριτσάκια μου !!!!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές ! Αγγελικούλα, ιδιαιτέρως σε μερσώ πολύ πολύ !!!!

Αφροδίτη μου,

Δεν σου είπε να κάνετε εισπνεόμενα δλδ ??? πώς θα περάσει ? με το Άγιο Πνεύμα ? στο γράφω γιατί από... βρογχιολίτιδες ου ου ένα κάρο... αν ανοίξεις το βιβλιάριο του Ν μόνο αυτό θα δεις στις παρατηρήσεις...

εχει και Νοτιά πάντως και ίσως να το επηρρεάζει το παιδί πολύ και είναι τώρα σε έξαρση -- περαστικά σας !!!!

ναι , δεν τογραψα εεε???ναι εισπνοες κανονικα αερολιν και φλιξοταιτ 3 και 2 φορες την ημερα αντιστοιχα. και το απογευμα αεριους. και ειναι στην πιο βαρια μορφη γιαυτο και μας εδωσε αμεσως αντιβιωση. οι συχνες βρογχιολιτιδες ειναι που μας εκαναν να ταλαιπωρηθουμε παααρα πολυ περισυ και να αλλαξουμε και παιδιατρο, μιας και αυτη εχει παρει και ειδικευση και στα αναπνευστικα νοσηματα, την εμπιιστευομαι απολυτα. ααα!!!!επισης παιρνουμε ολο το χειμωνα και τα singulair, που ειναι προληπτικα και ετσ παιρναμε γενικα πιο ελαφρια τις αρρωστιες μας. δεν ξερω παντως, οτι υπαρχει απο ιωση και γριπα, το κολλαμε. πολυ ευαισθητο το καρδουλακι μου. μεταξια τωρα που μεγαλωσατε καπως κολλαει παλι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όλο άγνωστες λέξεις διαβάζω.

τί είναι η χημειοπροφύλαξη;

σαν την σελήνη νιώθω!

περαστικά κ γρήγορα σε όλα τα παιδάκια!

γνώμη μου αφροδίτη μου, καλύτερα στην πεθερούλα κ γερό το παιδί, παρά στον παιδικό κ άρρωστο τόσο μικρούλι που είναι.

τα "θέματα" των μεγάλων τα αντιμετωπίζουμε κουτσά στραβά.

μα και περυσι που ηταν ολο τον χειμωνα στην πεθερα παλι τα ιδια και χειροτερα ειχαμε φεφη μου. συνεχεια αρρωστη και νοσκομεια. αχχ, δεν ξερω. η παιδιατρος μου ειπε οτι γενικα εχει μια ευαισθησια με το αναπνευστικο της και κολλαει ευκολα.αργοτερα γυρω στα 4-5 θα αραιωσουν. αν ηξερα οτι δεν θα κολλουσε και εκει σιγουρα θα την αφηνα, ασχετα με τα δικα μου θεματα

Link to comment
Share on other sites

ναι , δεν τογραψα εεε???ναι εισπνοες κανονικα αερολιν και φλιξοταιτ 3 και 2 φορες την ημερα αντιστοιχα. και το απογευμα αεριους. και ειναι στην πιο βαρια μορφη γιαυτο και μας εδωσε αμεσως αντιβιωση. οι συχνες βρογχιολιτιδες ειναι που μας εκαναν να ταλαιπωρηθουμε παααρα πολυ περισυ και να αλλαξουμε και παιδιατρο, μιας και αυτη εχει παρει και ειδικευση και στα αναπνευστικα νοσηματα, την εμπιιστευομαι απολυτα. ααα!!!!επισης παιρνουμε ολο το χειμωνα και τα singulair, που ειναι προληπτικα και ετσ παιρναμε γενικα πιο ελαφρια τις αρρωστιες μας. δεν ξερω παντως, οτι υπαρχει απο ιωση και γριπα, το κολλαμε. πολυ ευαισθητο το καρδουλακι μου. μεταξια τωρα που μεγαλωσατε καπως κολλαει παλι???
μα και περυσι που ηταν ολο τον χειμωνα στην πεθερα παλι τα ιδια και χειροτερα ειχαμε φεφη μου. συνεχεια αρρωστη και νοσκομεια. αχχ, δεν ξερω. η παιδιατρος μου ειπε οτι γενικα εχει μια ευαισθησια με το αναπνευστικο της και κολλαει ευκολα.αργοτερα γυρω στα 4-5 θα αραιωσουν. αν ηξερα οτι δεν θα κολλουσε και εκει σιγουρα θα την αφηνα, ασχετα με τα δικα μου θεματα

Αχ καλέ, βρήκα με ποιά θα συμπεθεριάσω τελικά !!!!! Μα με την Αφροδίτη σας λέω !!!! Έχει το ίδιο μωρό σε θυληκό ......:P

Ναι κι εμείς μια από τα ίδια συν το singulair που αναφέρεις... μέχρι και στο Νοσοκομείο έχουμε μπει λόγω δύσπνοιας (Μάη μήνα) και όλα τα συναφή... ΑΛΛΑ, τουλάχιστον φέτος (2η χρονιά παιδικός) που ο Νικόλας κλείνει τα 4 τον Απρίλη... πολύ πιο λίγες φορές βήχει έντονα δλδ τόσο πολύ που να κάνει και εμετό το παιδί από αυτό, είναι απύρετος και μόνο όταν έχει Νοτιά θα του κάνω 3-4 μέρες εισπνοές... άρα, πρέπει, λογικά, όντως, όσο μεγαλώνουν (και ιδίως μετά τα 5) να υποχωρεί ....

Link to comment
Share on other sites

ε, τότε να το χρησιμοποιήσεις ντήαρ υπέρ σου κ εις βάρος της!!!!!!!!!

δεν τα αφήνουμε αυτά ανεκμετάλλευτα!!!!!!!!!!

έφυγα για μαμ κ τσιγάρο!

καλη ορεξη αγαπη, εισαι θυσαυρος, ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλέ, βρήκα με ποιά θα συμπεθεριάσω τελικά !!!!! Μα με την Αφροδίτη σας λέω !!!! Έχει το ίδιο μωρό σε θυληκό ......:P

Ναι κι εμείς μια από τα ίδια συν το singulair που αναφέρεις... μέχρι και στο Νοσοκομείο έχουμε μπει λόγω δύσπνοιας (Μάη μήνα) και όλα τα συναφή... ΑΛΛΑ, τουλάχιστον φέτος (2η χρονιά παιδικός) που ο Νικόλας κλείνει τα 4 τον Απρίλη... πολύ πιο λίγες φορές βήχει έντονα δλδ τόσο πολύ που να κάνει και εμετό το παιδί από αυτό, είναι απύρετος και μόνο όταν έχει Νοτιά θα του κάνω 3-4 μέρες εισπνοές... άρα, πρέπει, λογικά, όντως, όσο μεγαλώνουν (και ιδίως μετά τα 5) να υποχωρεί ....

γεια σου ρε συμπεθερα:lol::lol:.εχουν και ωραια διαφορα ηλικιας.ποσο απριλιου ειναι ο νικολας μας???κριος???και η δικια μου!!!!!:-P:-Pειναι και κουκλος, μαρεσει και το ονομα...παει, τελος, εκλεισε ο γαμπρος!!!!!:wink:;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου ρε συμπεθερα:lol::lol:.εχουν και ωραια διαφορα ηλικιας.ποσο απριλιου ειναι ο νικολας μας???κριος???και η δικια μου!!!!!:-P:-Pειναι και κουκλος, μαρεσει και το ονομα...παει, τελος, εκλεισε ο γαμπρος!!!!!:wink:;-)

03/04/2008 είναι το Κριαράκι μου !!! Ω ρε μάνα μου Κριός με Κριό... βαστάτε Τούρκοι τ' άρματα !!!!!!!!!!!!!!!!:P:tongue: κι εμείς στη μέση να σβήνουμε τσι φωτιές !!! χα χα

Link to comment
Share on other sites

στα δικα μας τωρα, τελικα εχουμε κολλησει βρογχιολιτιδα:(:(. ξεκιναμε αντιβιωση απο το βραδυ.στεναχωρηθηκα πολυ. ευτυχως κοιμηθηκε τωρα:( λιγο ,αλλα ο βηχας καλα κρατει:(:(και ανεβαζει και παλι πυρετο. σε 2 μερες μουπε οτ θαναι καλυτερα. για να δουμε...

Υπομονή, θέλουν τον χρόνο τους για να υποχωρήσουν αυτές οι ασθένειες. Περαστικούλια σας!!

με πηρε τηλ και το πεθερικο και με φουντωσε παλι....γκρρρρ...δε θα το συνεχισω ομως γιατι εχω καταντησει κουραστικη και βαρετη και σε σας και στον αντρα μου και στον εαυτο μου τελικα...:cool::cool:αυτα.

Εμένα μια φορά δεν με κουράζεις:wink:

περιστερακι δεν ημουν εδω.θα τα πουμε αυριο. μακια στο ψυχουλακι σου...παω να μαγειρεψω μιας και κοιμαται γιατι μετα δε θαμαφηνει.. θελει αγκαλιτσα

ούτε κουραστική ούτε βαρετή γίνεσαι, το αντίθετο!

όποτε θέλεις είμαστε εδώ για σένα.

Συμφωνώ!

το τηλέφωνό μου το γνωρίζεις. αν θέλεις μιλάμε!

τί είναι η βρογχιολίτιδα; περαστικά της της μικρούλας σου!

έχω πονοκέφαλο από το πήξιμο στη δουλειά!

Βάλε με κι εμένα στην παρέα:confused::confused:

σε λιγάκι ευτυχώς θα πάω να φάω κ να κάνω τσιγαριά!

άλλες 2 ώρες να πάω σπιτάκι μου!

Πω πω κοριτσάκια μου !!!!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές ! Αγγελικούλα, ιδιαιτέρως σε μερσώ πολύ πολύ !!!!

Παρακαλώ Μεταξία μου! Ελπίζω να καταφέρουμε να τα πούμε και κατ΄ιδίαν!

Αφροδίτη μου,

Δεν σου είπε να κάνετε εισπνεόμενα δλδ ??? πώς θα περάσει ? με το Άγιο Πνεύμα ? στο γράφω γιατί από... βρογχιολίτιδες ου ου ένα κάρο... αν ανοίξεις το βιβλιάριο του Ν μόνο αυτό θα δεις στις παρατηρήσεις...

εχει και Νοτιά πάντως και ίσως να το επηρρεάζει το παιδί πολύ και είναι τώρα σε έξαρση -- περαστικά σας !!!!

όλο άγνωστες λέξεις διαβάζω.

τί είναι η χημειοπροφύλαξη;

Ούτε κι εγώ την γνωρίζω την λέξη.....

σαν την σελήνη νιώθω!

περαστικά κ γρήγορα σε όλα τα παιδάκια!

γνώμη μου αφροδίτη μου, καλύτερα στην πεθερούλα κ γερό το παιδί, παρά στον παιδικό κ άρρωστο τόσο μικρούλι που είναι.

τα "θέματα" των μεγάλων τα αντιμετωπίζουμε κουτσά στραβά.

Υποτίθεται πως τελειώνω σε μισή ώρα. Υποτίθεται........


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ, ΒΑΧ!

ακόμα μισή ώρα!

δεν περνάει να πάω σπιτάκι μου!

ωραίο συπεθεριό!

δώρα -φέφη

περιστεράκι-μαρία αν κ παίζεται κ ο γουργούρης της πάστας! θα αποφασίσει η καραμελένια έφη!

κάντυ-αφροδίτη

το προσέξατε ότι καλοπιάνω τις αγορομάνες, έτσι; τις έβαλα πρώτη μούρη!

Link to comment
Share on other sites

Είστε όπως πάντα...χείμαρρος!!!!!!!

Κάντυ χρόνια πολλά της κούκλας σου,να είναι γερή,να την χαίρεσαι!Και της πεθερούλας χρόνια πολλά,βεβαίως βεβαίω...

Κάντυ και Δωράκι μας κολάσατε πάλι...Κακούργες...

Αφροδίτη με τσάκωσες,ε;Θα τα πούμε αύριο.Για να μάθω για τη μπουμπού πήρα.Τι είναι αυτό που έχει;Το έχω ξανακούσει,αλλά δεν κατέχω...

Συμπεθεριλίκια πολλά βλέπω...

Σύσα+Θησαυρός

Καραμελίτσα+Περιστερόπουλο

και τώρα το νέο ζευγάρι του μαγειροκαφέ...

Φίλος ΝΒ+Αφροδιτομωρό!!

Το καφέ των συμπεθέρων...

Φέφη, Σελήνη αγαπάει Χοχο...Γύρισε στη φύση,γύρισε στη φύση...Μαρή που τα θυμάσαι όλα!!!Αν τολμάς γράψε και τη συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...