Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 12/10/2024 at 2:31 ΜΜ, Γεωργία38 είπε:

      Καλημερα κορίτσια την δεύτερα εχω υπερηχο αλλα βλεπω οτι το στήθος ξεπρηζεται .την προηγουμενη εβδομάδα υπηρχαν εμβρυικα στοιχεια αλλα γενικά δεν εχω συμπτωματα  μονο το στήθος είχα και ανα μερες λίγο ζαλαδα 

      Μην αγχωνεσαι τα συμπτωματα μπορει να ερχονται και να φευγουν. Εγω μια μερα ημουν χαλια με αναγουλες ζαλαδες κτλ και μετα για κανα 2 μερες μπορει να μην ειχα απολυτως τιποτα. Με το καλο το μωρακι σου!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα αγάπες!!

Είμαστε πολύ καλύτερα!Ο μπούλης μου εννοώ,γιατί η γιαγιά του έχει τα χάλια της.Μιας και δεν έχω κολλήσει και νιωθω μια χαρα θα κάνω κανονικά τα μαθηματάκια μου σήμερα,πρώτον γιατί βαρέθηκα κλεισμένη εδώ μέσα και δεύτερον αρκετά χρήματα έχασα,ας μην χασω κι άλλα κι ας τα πάρω όποτε τα πάρω...

Θα ψήσω χοιρινές μπριζόλες.Για τον μικρό κοτόσουπα.Ο παιδίατρος εχει συστησει ειδικη διατροφή για δεκα μέρες τουλάχιστον.

Εχασα και μισό κιλό σε 11 μέρες,μεγάλη επιτυχία...Μμμμμ,τα νεύρα μου.Αλλά τη Δευτέρα που έχω ζυγι θα κανω μια κουβεντούλα με τη διαιτολόγα...

Αφροδιτάκι περαστικά στη μπουμπού σου!Καλά εκανες που εμεινες σπίτι να την κανακέψεις

Κι εμενα ο δικος μου όλο αγαπες κι αγκαλιές ήθελε αυτές τις μέρες και ύπνο πάνω στη μαμά του...Από μια άποψη περάσαμε και ωραία μέσα στη γενική ταλαιπωρία,για να βλέπουμε και κάποια θετικά

Θα κάνω και καμια δουλίτσα,θα αλλάξω σεντόνια,θα βάλω πλυντήριο,θα σιδερώσω κάτι χθεσινά που ελπίζω να έχουν στεγνώσει(είμαι τυχερή,απλώνω σε στεγασμενο χώρο)

Εδώ γύρω θα είμαι και θα τα λέμε...

Μάκια κοριτσάκια

μπραβο περιστερακι, χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο μικρουλης σου. εμεις θα παμε σε λιγο παιδιατρο, μαλλον καμμια ιωση κολλησαμε παλι. παντως μετα τον αξεχαστο περσινο χειμωνα που τραβηξαμε τα πανδεινα, φετος ειμαι πιο χαλαρη και ψυχραιμη με τις αρρωστιες.:(:(εγω δεν προβλεπεται να κανω και πολλα σημερα. φαι θα ψησω μπιφτεκια για μας και κοτοσουπα για το παιδι. αν κοιμηθει, ισως κανω καμμια δουλιτσα. θα δειξει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ευχαριστω σμαρτακι και φεφακι, φιλια και απο μενα.

να σας πως και το αλλο:χθες ο αντρουλης ειχε βγει και δεν ξερω τι συζητηση ειχε και αρχισε να μου λεει να παμε σουπερ μαρκετ και να παρουμε ζυμαρικα, ρυζια, κονσερβες , γαλατα να τα εχουμε στην αποθηκη , μη τυχον και γινει τιποτα και πεινασει το παιδι. τον παινει κατα διαστηματα...προχθες μουλεγε να βγαλουμε ολα τα λεφτα που εχουμε στην τραπεζα , μη γινει κανενα μπαμ!!!

Ακριβως τα ιδια μου ειπε χθες και ο δικος μου ακομη και για την τραπεζα τι να πω δεν ξερω:-(
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω σμαρτακι και φεφακι, φιλια και απο μενα.

να σας πως και το αλλο:χθες ο αντρουλης ειχε βγει και δεν ξερω τι συζητηση ειχε και αρχισε να μου λεει να παμε σουπερ μαρκετ και να παρουμε ζυμαρικα, ρυζια, κονσερβες , γαλατα να τα εχουμε στην αποθηκη , μη τυχον και γινει τιποτα και πεινασει το παιδι. τον παινει κατα διαστηματα...προχθες μουλεγε να βγαλουμε ολα τα λεφτα που εχουμε στην τραπεζα , μη γινει κανενα μπαμ!!!

Αν σου πω οτι κι εγω φοβαμαι πολυ.......


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια μου ειπε χθες και ο δικος μου ακομη και για την τραπεζα τι να πω δεν ξερω:-(

και εγω σμαρτακι και δωριτσα μου, αληθεια δεν ξερω. μπορει να ειναι υπερβολη , μπορει και οχι ομως.πολλοι φιλοι εχουν αποσυρει χρηματα απο την τραπεζα οταν ελεγαν οτι θα γινει το μπαμ την 25η μαρτιου:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

επισης, δεν ξερω για σας, αλλα εμεις ειδαμε διαφορα στη μισθοδοσια ιανουαριου λογω των νεων κρατησεων απτο κρατος:(:(:(.αχχχ, να δω ποτε θα σταματησει αυτη η κατηφορα....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω σμαρτακι και φεφακι, φιλια και απο μενα.

να σας πως και το αλλο:χθες ο αντρουλης ειχε βγει και δεν ξερω τι συζητηση ειχε και αρχισε να μου λεει να παμε σουπερ μαρκετ και να παρουμε ζυμαρικα, ρυζια, κονσερβες , γαλατα να τα εχουμε στην αποθηκη , μη τυχον και γινει τιποτα και πεινασει το παιδι. τον παινει κατα διαστηματα...προχθες μουλεγε να βγαλουμε ολα τα λεφτα που εχουμε στην τραπεζα , μη γινει κανενα μπαμ!!!

Ο δικός μου δεν εχει πει κάτι τέτοιο,αλλά είναι πολύ προβληματισμένος

Μου βαζετε ιδέες τωρα

Αφού λέω,όταν και άμα πληρωθω, να κάνω ενα ντου στο σούπερ μάρκετ να φουλάρω με πάνες και διάφορα είδη για το παιδί,αλλά και για εμάς απλά για να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!!

Ωρέ τί είστε εσείς ???????????? λίγο να λείψω, τόσο δα, αρχίζετε την κλάψα (και συμφωνείτε και μεταξύ μας δλδ οπότε δεν τίθεται θέμα) χα χα !!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν, κοριτσάκια μου, κάτι τέτοιες κουλαμάρες να πάω σούπερ μάρκετ κλπ άντε και να πάω... και τί θα πρωτο-πάρω δλδ ? πάνες, γάλατα μακράς διαρκείας, ρύζι, μακαρόνια, πελτέ, ντοματάκια και τέτοια ???? άντε και τα πήρα και τα φορτώθηκα ... για πόσο διάστημα θα πρέπει να ζήσω την φαμίλια μου με αυτά ??? ξέρει κανείς πόσο θα κρατήσει η υποτιθέμενη φάση ???? γιατί αν υπάρχει ένας που ξέρει, να 'ρθει να μου το πει ο μπαγάσας !!!!

Εν ολίγοις, γνώμη μου: ναι μεν να έχουμε προνοήσει για παν ενδεχόμενο τουλάχιστον σε 5-10 βασικά αγαθά αλλά μην μας κυριεύσει το άγχος... ότι είναι για όλο τον κόσμο, θα ισχύσει και για εμάς !!!!

Κι εγώ ακούω πολύ κόσμο γύρω γύρω που σηκώνει ότι χρήματα υπάρχουν στην άκρη από τις τράπεζες...:rolleyes: ε μα ναι, τα σήκωσες Κύριος ! Και τί κάνεις ? τα πας και τα θάβεις στον κήπο σου να τα φάνε τα σκουλίκια ή μπορείς να ζεις με τα χρήματα στο σπίτι σου μέσα ???? εγώ, δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση πάντως... είναι : μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα ! τέλοοοος !

Για σήμερα, θα καθαρίσουμε ότι έχει το ψυγείο μας ήτοι φασολάδα/μπιφτέκια με πατατούλες και λίγη σουπίτσα !

Έφτιαξα χθες μια πολύ νόστιμη καροτοσαλάτα δικής μου έμπνευσης (και τα υλικά τα έβαζα με το μάτι) : 4-5 τριμμένα καρότα από το χοντρό του τρίφτη, τα στύβουμε καλά καλά να βγάλουν τα ζουμιά τους και προσθέτουμε γιαούρτι στραγγιστό με μαγιονέζα (η τελευταία περίπου στο 1 προς 3), λεμονάκι, λίγο αλάτι και πιπέρι και καρύδια αλεσμένα όχι τελείως στο μούλτι... μμμμ έγινε μούρλια ! Ήταν πολύ δροσερό και νόστιμο ! Και νομίζω πως συνοδεύει πολύ ωραία ψητά κρεατικά ! :wink:

Και τέλος, σήμερα γιορτάζει το Σεμινάκι μου (και η πεθερούλα βεβαίως βεβαίως) !!!! Να τις χαιρόμαστε και να είναι γερές κι ευτυχισμένες !

Στο σχολείο κεράσαμε μικρά καπκέηκς βανίλιας με ψηφίδες σοκολάτας (πολύ εύκολα και οικονομικά) τυλιγμένα σε πολύ όμορφα χαρτάκια !!!!

Να σας τρατάρω κι εσάς το κατιτίς μου :

Cupacakes_Category_Main_Photo4.jpg

Link to comment
Share on other sites

να την χαιρεσαι μεταξια μου, ναναι γερη και ευτυχισμενη στη ζωη της.ωραια ιδεα , για βαλε συνταγη και φωτο αν μπορεις η εδω η στο φατσοβιβλιο. μακια. να περασετε ομορφα. να μου την φιλησεις

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Να την χαιρεσαι την κουκλα σου φιλεναδα.

Οσο για το κερασαμα,μερσι.....

πηρα απο ολα,μη σε κακοκαρδισω κι ολας...:lol::tongue::mrgreen:

Και επισης συμφωνω στα παραπανω σου σχολια,

αλλα ο φοβος του να μην εχω να δωσω του παιδιου μου φαγητο.....

με εχει κυριευσει και σκεφτομαι πολλα,ισως και καποια παραλογα!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

να την χαιρεσαι μεταξια μου, ναναι γερη και ευτυχισμενη στη ζωη της.ωραια ιδεα , για βαλε συνταγη και φωτο αν μπορεις η εδω η στο φατσοβιβλιο. μακια. να περασετε ομορφα. να μου την φιλησεις

Φωτο δεν πρόλαβα να τα βγάλω ! Αλλά βρήκα κάτι σούπερ-ντούπερ χάρτινες θηκούλες {πολύ "κοριτσίστικες" και χαριτωμένες} σε μεγάλο S/M και τα έκλεισα σε κουτί χάρτινο σαν αυτό που έχουν τα ζαχαροπλαστεία με φαρδιά πολύ όμορφη ροζ και φούξια κορδέλα !

Cupcakes βανίλιας με ψηφίδες σοκολάτας

Σας δίνω συνταγή για 24 κεκάκια

(εγώ την έκανα εις διπλούν δλδ κι έβγαλα 24 κανονικά / 2 θήκες 12άρες)

3 κούπες αλεύρι που φουσκώνει

2 κούπες ζάχαρη

1 κούπα βούτυρο σοφτ

4 αυγά

1 βανίλια

1/2 κούπας γάλα και

100 γρ. ψηφίδες "τσικουλάτας" (!!!)

1. Χτυπήστε όλα τα υλικά για το κέικ, για 4λεπτά (εκτός από τις ψηφίδες εννοείται) στο μίξερ σε μέτρια ταχύτητα. Ανακατέψτε τις ψηφίδες σοκολάτας με 2 κουταλιές αλεύρι , προσθέστε τις στη ζύμη να ενσωματωθούν

2. Μοιράστε τη ζύμη σε υποδοχές για μάφινς, αφού πρώτα τοποθετήσετε σ' αυτές τις ειδικές χάρτινες θηκούλες.

Ψήστε τα κεκάκια 40΄στους 180 (πάνω-κάτω)

Υ.Γ. Αφροδιτούλα μου, δεν σου είπα περαστικά για το παιδί ! Σορρυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρονια πολλα Μεταξια,να την χαιρεσαι την κουκλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κ οσο για το κερασμα μερσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω σμαρτακι και φεφακι, φιλια και απο μενα.

να σας πως και το αλλο:χθες ο αντρουλης ειχε βγει και δεν ξερω τι συζητηση ειχε και αρχισε να μου λεει να παμε σουπερ μαρκετ και να παρουμε ζυμαρικα, ρυζια, κονσερβες , γαλατα να τα εχουμε στην αποθηκη , μη τυχον και γινει τιποτα και πεινασει το παιδι. τον παινει κατα διαστηματα...προχθες μουλεγε να βγαλουμε ολα τα λεφτα που εχουμε στην τραπεζα , μη γινει κανενα μπαμ!!!

Και γω το φοβάμαι αυτό το μπαμ αλλά όπως είπε και η Μεταξία τι να πάρεις και πόσο θα περάσεις με αυτά. Οσο για τα λεφτά η αξία τους θα είναι εξευτελιστική και στο σπίτι να τα έχεις. Αν γίνει κάτι δεν θα μπορούμε να κάνουμε ανάληψη;

Καλημέρα !!!!

Ωρέ τί είστε εσείς ???????????? λίγο να λείψω, τόσο δα, αρχίζετε την κλάψα (και συμφωνείτε και μεταξύ μας δλδ οπότε δεν τίθεται θέμα) χα χα !!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν, κοριτσάκια μου, κάτι τέτοιες κουλαμάρες να πάω σούπερ μάρκετ κλπ άντε και να πάω... και τί θα πρωτο-πάρω δλδ ? πάνες, γάλατα μακράς διαρκείας, ρύζι, μακαρόνια, πελτέ, ντοματάκια και τέτοια ???? άντε και τα πήρα και τα φορτώθηκα ... για πόσο διάστημα θα πρέπει να ζήσω την φαμίλια μου με αυτά ??? ξέρει κανείς πόσο θα κρατήσει η υποτιθέμενη φάση ???? γιατί αν υπάρχει ένας που ξέρει, να 'ρθει να μου το πει ο μπαγάσας !!!!

Εν ολίγοις, γνώμη μου: ναι μεν να έχουμε προνοήσει για παν ενδεχόμενο τουλάχιστον σε 5-10 βασικά αγαθά αλλά μην μας κυριεύσει το άγχος... ότι είναι για όλο τον κόσμο, θα ισχύσει και για εμάς !!!!

Κι εγώ ακούω πολύ κόσμο γύρω γύρω που σηκώνει ότι χρήματα υπάρχουν στην άκρη από τις τράπεζες...:rolleyes: ε μα ναι, τα σήκωσες Κύριος ! Και τί κάνεις ? τα πας και τα θάβεις στον κήπο σου να τα φάνε τα σκουλίκια ή μπορείς να ζεις με τα χρήματα στο σπίτι σου μέσα ???? εγώ, δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση πάντως... είναι : μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα ! τέλοοοος !

Για σήμερα, θα καθαρίσουμε ότι έχει το ψυγείο μας ήτοι φασολάδα/μπιφτέκια με πατατούλες και λίγη σουπίτσα !

Έφτιαξα χθες μια πολύ νόστιμη καροτοσαλάτα δικής μου έμπνευσης (και τα υλικά τα έβαζα με το μάτι) : 4-5 τριμμένα καρότα από το χοντρό του τρίφτη, τα στύβουμε καλά καλά να βγάλουν τα ζουμιά τους και προσθέτουμε γιαούρτι στραγγιστό με μαγιονέζα (η τελευταία περίπου στο 1 προς 3), λεμονάκι, λίγο αλάτι και πιπέρι και καρύδια αλεσμένα όχι τελείως στο μούλτι... μμμμ έγινε μούρλια ! Ήταν πολύ δροσερό και νόστιμο ! Και νομίζω πως συνοδεύει πολύ ωραία ψητά κρεατικά ! :wink:

Και τέλος, σήμερα γιορτάζει το Σεμινάκι μου (και η πεθερούλα βεβαίως βεβαίως) !!!! Να τις χαιρόμαστε και να είναι γερές κι ευτυχισμένες !

Στο σχολείο κεράσαμε μικρά καπκέηκς βανίλιας με ψηφίδες σοκολάτας (πολύ εύκολα και οικονομικά) τυλιγμένα σε πολύ όμορφα χαρτάκια !!!!

Να σας τρατάρω κι εσάς το κατιτίς μου :

Cupacakes_Category_Main_Photo4.jpg

Να την χαίρεσαι την κουκλίτσα σου και την πεθερούλα σου, ευχαρίστούμε για το γλυκάκι. Πολύ ωραίο το έφαγα και χωρίς τύψεις δεν παχαίνει απο δω.

Κοριτσάκια καλημέρα σήμερα τρώμε χάντρες φασόλια.

Σα να έκοψε λίγο το κρύο ή μου φαίνεται;

Αφροδίτη περαστικά στο μωράκι σου.

Φιλάκια σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

Είμαι εδώ σας ψιλοπαρακολουθώ αλλά δεν μπορώ να συμμετέχω.

Ακόμα δεν συνήλθα και δεν έχω και πολύ όρεξη για να τα αναλύσω.

Πολλά και διάφορα μαζεμένα.

Θα τα πούμε σύντομα.Ειμαι σίγουρη!!!!Το παλεύω πολύ πολύ γερά!!!!!!

φιλιά πολλά πολλά

Εύχομαι μόνο να μην είναι θέμα υγείας Ντελ μου, όλα τ' άλλα άει στα κομμάτια.. παλεύονται λέμε !

Όποτε νιωσεις την ανάγκη, ΕΔΩ είμαστε !

Καλησπέρα, χρόνια πολλά για την ημέρα .........

αλλά - διαβάζοντας παραδίπλα - έφαγα το χαστούκι μου ΠΑΛΙ για το τι σημαίνει κούραση, αγωνία και πόνος...

κι έτσι το βουλώνω.

......

Ζωπάκι μου,

Κι εγώ το διάβασα τώρα πριν από λίγο και δεν ξέρω ώρες ώρες αναρωτιέμαι "έχει ο Θεός" φιλενάδα ???? κοιτώ την υπογραφή σου...

κι εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για την Μαρία-Εύα και την οικογένειά της να έχει ο Θεός............:(

Link to comment
Share on other sites

  • ΖΥΜΗ ΓΙΑ ΠΕΙΝΙΡΛΙ-ΠΙΤΣΑ-ΠΙΡΟΣΚΥ

  • 2,5 ποτήρια νερού αλεύρι για όλες τις χρήσεις
  • 1 ποτήρι νερού χλιαρό γάλα
  • 4 κουταλιές σούπας ελαιόλαδο
  • 1 κουταλάκι ζάχαρη
  • 1 κουταλάκι αλάτι
  • 1 φακελάκι ξηρή μαγιά

Εκτέλεση:

Ζυμώνετε όλα τα υλικά μαζί μέχρι να ξεκολλάει η ζύμη από τα χέρια. Αφήνετε σε ζεστό μέρος να φουσκώσει. Είναι έτοιμη.

Κοριτσια εκανα αυτη τη ζυμη κι εφτιαξα,σημερα,πεινιρλι και πιτσακια.

Μιλαμε εγιναν φοβερα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!!

Ωρέ τί είστε εσείς ???????????? λίγο να λείψω, τόσο δα, αρχίζετε την κλάψα (και συμφωνείτε και μεταξύ μας δλδ οπότε δεν τίθεται θέμα) χα χα !!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν, κοριτσάκια μου, κάτι τέτοιες κουλαμάρες να πάω σούπερ μάρκετ κλπ άντε και να πάω... και τί θα πρωτο-πάρω δλδ ? πάνες, γάλατα μακράς διαρκείας, ρύζι, μακαρόνια, πελτέ, ντοματάκια και τέτοια ???? άντε και τα πήρα και τα φορτώθηκα ... για πόσο διάστημα θα πρέπει να ζήσω την φαμίλια μου με αυτά ??? ξέρει κανείς πόσο θα κρατήσει η υποτιθέμενη φάση ???? γιατί αν υπάρχει ένας που ξέρει, να 'ρθει να μου το πει ο μπαγάσας !!!!

Εν ολίγοις, γνώμη μου: ναι μεν να έχουμε προνοήσει για παν ενδεχόμενο τουλάχιστον σε 5-10 βασικά αγαθά αλλά μην μας κυριεύσει το άγχος... ότι είναι για όλο τον κόσμο, θα ισχύσει και για εμάς !!!!

Κι εγώ ακούω πολύ κόσμο γύρω γύρω που σηκώνει ότι χρήματα υπάρχουν στην άκρη από τις τράπεζες...:rolleyes: ε μα ναι, τα σήκωσες Κύριος ! Και τί κάνεις ? τα πας και τα θάβεις στον κήπο σου να τα φάνε τα σκουλίκια ή μπορείς να ζεις με τα χρήματα στο σπίτι σου μέσα ???? εγώ, δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση πάντως... είναι : μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα ! τέλοοοος !

Για σήμερα, θα καθαρίσουμε ότι έχει το ψυγείο μας ήτοι φασολάδα/μπιφτέκια με πατατούλες και λίγη σουπίτσα !

Έφτιαξα χθες μια πολύ νόστιμη καροτοσαλάτα δικής μου έμπνευσης (και τα υλικά τα έβαζα με το μάτι) : 4-5 τριμμένα καρότα από το χοντρό του τρίφτη, τα στύβουμε καλά καλά να βγάλουν τα ζουμιά τους και προσθέτουμε γιαούρτι στραγγιστό με μαγιονέζα (η τελευταία περίπου στο 1 προς 3), λεμονάκι, λίγο αλάτι και πιπέρι και καρύδια αλεσμένα όχι τελείως στο μούλτι... μμμμ έγινε μούρλια ! Ήταν πολύ δροσερό και νόστιμο ! Και νομίζω πως συνοδεύει πολύ ωραία ψητά κρεατικά ! :wink:

Και τέλος, σήμερα γιορτάζει το Σεμινάκι μου (και η πεθερούλα βεβαίως βεβαίως) !!!! Να τις χαιρόμαστε και να είναι γερές κι ευτυχισμένες !

Στο σχολείο κεράσαμε μικρά καπκέηκς βανίλιας με ψηφίδες σοκολάτας (πολύ εύκολα και οικονομικά) τυλιγμένα σε πολύ όμορφα χαρτάκια !!!!

Να σας τρατάρω κι εσάς το κατιτίς μου :

Cupacakes_Category_Main_Photo4.jpg

Χρονια πολλα να χαιρεσαι την κορακλα σου. Ευχαριστουμε για το κερασμα.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...