Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 12/10/2024 at 2:31 ΜΜ, Γεωργία38 είπε:

      Καλημερα κορίτσια την δεύτερα εχω υπερηχο αλλα βλεπω οτι το στήθος ξεπρηζεται .την προηγουμενη εβδομάδα υπηρχαν εμβρυικα στοιχεια αλλα γενικά δεν εχω συμπτωματα  μονο το στήθος είχα και ανα μερες λίγο ζαλαδα 

      Μην αγχωνεσαι τα συμπτωματα μπορει να ερχονται και να φευγουν. Εγω μια μερα ημουν χαλια με αναγουλες ζαλαδες κτλ και μετα για κανα 2 μερες μπορει να μην ειχα απολυτως τιποτα. Με το καλο το μωρακι σου!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

κουτσομπολιά δεν είδα κ πολλά, αλλά έχω να δηλώσω ότι η σκορδά είναι μπάζο! ο λιάγκας θεόμπαζο! ταιριαστό ζευγάρι!

είδα λαζάρου κ τα κοριτσάκια του μάστερ σεφ τζούνιορ!

είδα ελάχιστα ελένη μενεγάκη! θεά!

απόλαυσα αγκαλίτσες!

Φεφη η Σκορδα φαινεται για μπαζο!

Και για τα κιλα που λενε οτι εχασε, εγω δεν το βλεπω. Ξεφουσκωσε απλα, της εφυγε το πρηξημο και εφυγε και η κοιλια που ειχε. Κατα τα αλλα, και σκεμπεδακια εχει, και μαγουλο και απο ολα. Η φωτο στα περιοδικα με το μαγιω μετα τη γεννα ηταν φωτοσοπ στανταρακι.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας καλά μου κορίτσια.

Έφτιαξα κοτοπουλάκι λεμονάτο με πατάτες της κατσαρόλας. Σήμερα κατάλαβα το κρύο εδώ. Είχαμε περίπου -10, το σπίτι δεν έχει ζεσταθεί ακόμη. Έχω αναμμένο το καλοριφέρ από το πρωί και δεν έχουμε πιάσει παραπάνω από 18 βαθμούς. Έξω όταν πήγα να πάρω την κόρη μου αισθάνθηκα την κόντρα ξούρα στο πρόσωπό μου. Ευτυχώς στο σώμα λόγω του ντυσίματος δεν κρύωνα.

Ακουσα χθες στις ειδησεις για εναν δικαστη που ασελγουσε στον γιο του.

Ου να χαθεί το τέρας της φύσης.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

καλα η μανα δεν πηρε ειδηση οτι κατι δεν παει καλα?Σοκαριστικα.

Συμφωνώ ότι 99% η μάνα γνωρίζει, αλλά κι όταν δε γνωρίζει ακριβώς, παρατηρεί τη συμπεριφορά του παιδιού της που είναι πάντα διαφορετική και επιβάλλεται να ψάξει και να μάθει.

Σημερα ειναι της Υπαπαντης του Κυριου και γιορταζει η Καλαματα.

Μαράκι, αν και καθυστερημένα χρόνια πολλά σε όλους στην Καλαμάτα.

Εβιρακι γελασα με τον οργασμο

Κι εγώ την ώρα που το 'γραφα.

ά

Όταν του βάλω γκάζια το παραδέχεται κι εκείνος πως όντως υπάρχουν λύσεις και αρχίζει το θα,θα,θα αλλά στο τέλος πάλι δεν κάνει κάτι. Αυτό είναι που με έφτασε στα όρια μου.

Τότε να του πεις να μην κάθεται πολύ ώρα στο εξωτερικό περιβάλλον γιατί εκτίθεται στους ψεκασμούς των αεροπλάνων.:D:D:D

Εβίρι,

Πώς είναι σήμερα η κουζίνα σου μάνα μου ???? αποκαμωμένη φαντάζομαι με τόση χαρά που έζησε χθες ε ??? μεγάλες στιγμές !:tongue:

χαχαχαχαχαχα. Ναι αφού σήμερα που πήγα να μαγειρέψω μου είπε: "Όχι πάλι έχω πονόματο"

Λευκή σημαία πότε σήκωσε????

χαχαχαχα σήμερα.

Πριν από καιρό ειχα διαβασει μια άλλη σοκαριστική είδηση για μανα στην Αυστραλία,αν θυμάμαι καλά,που κακοποιούσε σεξουαλικά την 11χρονη κόρη της και το τραβούσε βίντεο να το βλέπει διαδικτυακά ο φίλος της...

Τερατα υπάρχουν παντού

Τέρατα που μπροστά τους ο διάβολος φαντάζει άγιος.

Από τοτε που εκανα τον μικρό,αυτά με σοκάρουν ακόμα περισσότερο και με τρωει η αγωνία πώς θα τον προφυλάξω από τετοια τερατα όταν αρχισει να μεγαλώνει και να πηγαινει σχολείο

Αυτό είναι και η δική μου αγωνία.

Να ευχηθώ σε όλες τις μανούλες χρονια πολλά μια και σήμερα γιορτάζουμε σύμφωνα με την εκκλησία!

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες.

Είμαι εδώ σας ψιλοπαρακολουθώ αλλά δεν μπορώ να συμμετέχω.

Ακόμα δεν συνήλθα και δεν έχω και πολύ όρεξη για να τα αναλύσω.

Πολλά και διάφορα μαζεμένα.

Θα τα πούμε σύντομα.Ειμαι σίγουρη!!!!Το παλεύω πολύ πολύ γερά!!!!!!

Εγώ τώρα ανησυχώ περισσότερο, αλλά Λιτσάκι εσύ ξέρεις τις αντοχές σου και τη διάθεσή σου. Εύχομαι μόνο, να μη μας πεις κάτι σοβαρό.

αλλά - διαβάζοντας παραδίπλα - έφαγα το χαστούκι μου ΠΑΛΙ για το τι σημαίνει κούραση, αγωνία και πόνος...

Ποιος, πού, τιιιιι;

Πώς πάει ο μικρός;

υ.γ. Πολλά αρνητικά έχω συνδέσει από μόνη μου και με τα εμβόλια (είναι πλήρως εμβολιασμένος ο μικρός). Όπως και την ατοπική δερματίτιδα Μαράκι. Αλλά και τον χρόνο δεν μπορώ να γυρίσω πίσω μα ούτε κι έχω τις γνώσεις/στοιχεία να αποδείξω οτιδήποτε...

Αν μπεις στις σελίδες του θέματος ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ θα διαβάσεις τα στοιχεία και τις αποδείξεις που θες εναντίων των εμβολίων.

πανελόνι=παντελόνι

έλα μαράη=έλα μανάρι (όπως καταλάβατε είδαμε-χορέψαμε "δέστε τους"....)

χαχαχαχαχαχαχαχα δώσ' της μωρέ δυο φιλάκια από μένα.

Οι υπολοιπες τι κανετε? Πως πατε με το κρυο? Εμενα ρε παιδια δε μου αρεσει ο χειμωνας, θελω καλοκαιρινες βραδιες με ποτακια και φεγγαραδα...

Ωραίο πράγμα εεεε; Βεραντούλα, ζεστός καιρός, παρεούλα, γέλιο και μετά σκοτεινά να απολαμβάνεις τον έναστρο ουρανό περιμένοντας να σταθείς τυχερή να δεις το αστέρι να πέφτει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααααααα

σημερα επιτελους ειδαμε μια ασπρη μερα ελπιζω να ξαναχιονισει για να μην λιωσουν...

για παρασκευη το μενου εχει πατατουλες με μπουτακια κοτοπουλου στο φουρνο λεμονατο μεσα στο μειγμα βαζω κ μουσταρδα...

αν θελετε η πετσα να βγει ροδοκοκινη ξηροψημενη βαζετε 2 κουτ σουπας μελι κ γινετε τελειο...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολοιπες τι κανετε? Πως πατε με το κρυο? Εμενα ρε παιδια δε μου αρεσει ο χειμωνας, θελω καλοκαιρινες βραδιες με ποτακια και φεγγαραδα...

Ωραίο πράγμα εεεε; Βεραντούλα, ζεστός καιρός, παρεούλα, γέλιο και μετά σκοτεινά να απολαμβάνεις τον έναστρο ουρανό περιμένοντας να σταθείς τυχερή να δεις το αστέρι να πέφτει.

Και να ακους τους γρυλλους στο background..οταν ημουνα μικρη με ηρεμουσε αυτος ο ηχος και με επαιρνε ο υπνος. Και ακομα με ηρεμει..δυστυχως εδω που ειμαι ουτε εναστρο ουρανο βλεπω, και φυσικα ουτε γρυλλους ακουω...:-(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααααααα

σημερα επιτελους ειδαμε μια ασπρη μερα ελπιζω να ξαναχιονισει για να μην λιωσουν...

για παρασκευη το μενου εχει πατατουλες με μπουτακια κοτοπουλου στο φουρνο λεμονατο μεσα στο μειγμα βαζω κ μουσταρδα...

αν θελετε η πετσα να βγει ροδοκοκινη ξηροψημενη βαζετε 2 κουτ σουπας μελι κ γινετε τελειο...

Χρυσοβαλαντω αυτο το κανω με χοιρινο και γινεται πολυ νοστιμο. Μελι και μουσταρδα, το αλειφω, και το ψηνω.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρυσοβαλαντω αυτο το κανω με χοιρινο και γινεται πολυ νοστιμο. Μελι και μουσταρδα, το αλειφω, και το ψηνω.

καλημέρα!!!

Τι κομμάτι χοιρινό??? Σε μπουκιές?φιλετο?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote=EleniAgglia;1434950

Φεφη η Σκορδα φαινεται για μπαζο!

Και για τα κιλα

η εμφάνισή της δεν με ενδιαφέρει!

το ότι μοστράρει το καμμένο άη κιου με χαλάει!

αλλά τουλάχιστον κάνει σετ με τον χάμπυ της!! τί δαμάλι!!!:mrgreen:

εβίρι μου, πώς το είπες ξούρα; θεά μου!!!:lol:

για τα εμβόλια στο καφέ των μυστηρίων...βάλε μας λινκ σε παρακαλώ γιανα μη χαθούμε σε άλλα μηνύματα!

εσύ έκανες τα εμβόλια στα κορίτσια; όλα;

φιλούρες.

σήμερα ήρθα στη δουλειά. με έφερε ο μπούλης μου. πήρα μαζί μου φασολάδα!

ο χάμπυ μου θα φάει μοσχάρι μπαμπούλη του λεμονάτο με ρυζάκι.

το μωρό μου θα πάει χωριό κ θα φάει κοτοπουλάκι με πατατούλες!

το απόγευμα θα πάω να αλλάξω τη φόρμα μου επιτέλους!

αύριο λέω να κάνω γαρίδες ή σαγανάκι ή με σπαγγέτι, ό,τι αποφασίσει ο άντρας μου, γιατί αυτός θα τις φάει.

με το κοριτσάκι μου θέλω να φάμε κάτι άλλο, δεν έχω αποφασίσει!

Ελένη Αγγλία, η περιγραφή καλοκαιριού με αποτέλειωσε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τι κανετε????χθες ειχα νευρα με τον χασμυ αλλα δεν ειναι της παρουσης...επισης ξεκινησαμε πυρετο απο χθες το βραδυ, η μικρη μου εννοω,τρομερο βηχα. οποτε πηρα αδεια σημερα και καθησαμε σπιτι. θα παμε αργοτερα παιδιατρο για να δουμε τι θα παρουμε παλι:(:(:(:(τα υπολοιπα αρρωστουλικα τι κανουνε????στελνω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους ...μακια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τι κανετε????χθες ειχα νευρα με τον χασμυ αλλα δεν ειναι της παρουσης...επισης ξεκινησαμε πυρετο απο χθες το βραδυ, η μικρη μου εννοω,τρομερο βηχα. οποτε πηρα αδεια σημερα και καθησαμε σπιτι. θα παμε αργοτερα παιδιατρο για να δουμε τι θα παρουμε παλι:(:(:(:(τα υπολοιπα αρρωστουλικα τι κανουνε????στελνω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους ...μακια
Περαστικα στην μικρουλα σου αφροδιτη αμαν φετος πολλα αρρωστα παιδακια αντε να φυγει ο κακος χειμωνας.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερααααααααα

σημερα επιτελους ειδαμε μια ασπρη μερα ελπιζω να ξαναχιονισει για να μην λιωσουν...

για παρασκευη το μενου εχει πατατουλες με μπουτακια κοτοπουλου στο φουρνο λεμονατο μεσα στο μειγμα βαζω κ μουσταρδα...

αν θελετε η πετσα να βγει ροδοκοκινη ξηροψημενη βαζετε 2 κουτ σουπας μελι κ γινετε τελειο...

πως τα πας κοριτσακι,ευχομαι ολα καλα να ειναι!!!

καλημερουδια κοριτσιαααααααααααααα!!!!!!σημερα θα φαμε γιγαντες,ηθελα να κανω ρεβυθια αλλα τελευταια στιγμη καταλαβα πως δεν εχω,οποτε μια χαρα κ οι γιγαντες!!!!

καλε ειπαν πως θα φτιαξει ο καιρος αλλα τιποτα,βαρεθηκα λεμεεεεεεεεεεεε θελω ζεστηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγάπες!!

Είμαστε πολύ καλύτερα!Ο μπούλης μου εννοώ,γιατί η γιαγιά του έχει τα χάλια της.Μιας και δεν έχω κολλήσει και νιωθω μια χαρα θα κάνω κανονικά τα μαθηματάκια μου σήμερα,πρώτον γιατί βαρέθηκα κλεισμένη εδώ μέσα και δεύτερον αρκετά χρήματα έχασα,ας μην χασω κι άλλα κι ας τα πάρω όποτε τα πάρω...

Θα ψήσω χοιρινές μπριζόλες.Για τον μικρό κοτόσουπα.Ο παιδίατρος εχει συστησει ειδικη διατροφή για δεκα μέρες τουλάχιστον.

Εχασα και μισό κιλό σε 11 μέρες,μεγάλη επιτυχία...Μμμμμ,τα νεύρα μου.Αλλά τη Δευτέρα που έχω ζυγι θα κανω μια κουβεντούλα με τη διαιτολόγα...

Αφροδιτάκι περαστικά στη μπουμπού σου!Καλά εκανες που εμεινες σπίτι να την κανακέψεις

Κι εμενα ο δικος μου όλο αγαπες κι αγκαλιές ήθελε αυτές τις μέρες και ύπνο πάνω στη μαμά του...Από μια άποψη περάσαμε και ωραία μέσα στη γενική ταλαιπωρία,για να βλέπουμε και κάποια θετικά

Θα κάνω και καμια δουλίτσα,θα αλλάξω σεντόνια,θα βάλω πλυντήριο,θα σιδερώσω κάτι χθεσινά που ελπίζω να έχουν στεγνώσει(είμαι τυχερή,απλώνω σε στεγασμενο χώρο)

Εδώ γύρω θα είμαι και θα τα λέμε...

Μάκια κοριτσάκια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω σμαρτακι και φεφακι, φιλια και απο μενα.

να σας πως και το αλλο:χθες ο αντρουλης ειχε βγει και δεν ξερω τι συζητηση ειχε και αρχισε να μου λεει να παμε σουπερ μαρκετ και να παρουμε ζυμαρικα, ρυζια, κονσερβες , γαλατα να τα εχουμε στην αποθηκη , μη τυχον και γινει τιποτα και πεινασει το παιδι. τον παινει κατα διαστηματα...προχθες μουλεγε να βγαλουμε ολα τα λεφτα που εχουμε στην τραπεζα , μη γινει κανενα μπαμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δωρακι, εχινασια ειναι ενα φυτο το οποιο φυεται στη Λατινικη Αμερικη, Περου κλπ. Το αποσταγμα του φυτου βοηθαει στο να δυναμωσει το ανοσοποιητικο συστημα, και συστηνεται απο γιατρους ειδικα το χειμωνα που ο οργανισμος καταβαλλεται λογω κρυου.

Εγω ειπα και σε προηγουμενο ποστ οτι το σιροπι της προπολαιν με εχινασια ειναι το καλυτερο για βηχα/καταρροη.

Σε ευχαριστω πολυ...

Οι υπολοιπες τι κανετε? Πως πατε με το κρυο? Εμενα ρε παιδια δε μου αρεσει ο χειμωνας, θελω καλοκαιρινες βραδιες με ποτακια και φεγγαραδα...

Κι εγω το ιδιο,ειμαι καλοκαιρινος τυπος.Αλλα τωρα με το κρυο,ζηλευω το χιονακι.
καλημερα τι κανετε????χθες ειχα νευρα με τον χασμυ αλλα δεν ειναι της παρουσης...επισης ξεκινησαμε πυρετο απο χθες το βραδυ, η μικρη μου εννοω,τρομερο βηχα. οποτε πηρα αδεια σημερα και καθησαμε σπιτι. θα παμε αργοτερα παιδιατρο για να δουμε τι θα παρουμε παλι:(:(:(:(τα υπολοιπα αρρωστουλικα τι κανουνε????στελνω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους ...μακια

Περαστικα κοπελα μου...αμαν πια!!!!!

[quote name=ΑΝΝΑ4;1435361

καλημερουδια κοριτσιαααααααααααααα!!!!!!σημερα θα φαμε γιγαντες' date='ηθελα να κανω ρεβυθια αλλα τελευταια στιγμη καταλαβα πως δεν εχω,οποτε μια χαρα κ οι γιγαντες!!!!

καλε ειπαν πως θα φτιαξει ο καιρος αλλα τιποτα,βαρεθηκα λεμεεεεεεεεεεεε θελω ζεστηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!Μια απο τα ιδιαααα

Μακιααααααα

Καλημεραααααα.

Βρεχει σημερα.....και θελω να παω σμ για ψωνια μετα.

Σημερα φτιαχνω μοσχαρακι με λαχανικα για θησαυρουλη,εμεις φακες απο τεταρτη.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...