Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 12/10/2024 at 2:31 ΜΜ, Γεωργία38 είπε:

      Καλημερα κορίτσια την δεύτερα εχω υπερηχο αλλα βλεπω οτι το στήθος ξεπρηζεται .την προηγουμενη εβδομάδα υπηρχαν εμβρυικα στοιχεια αλλα γενικά δεν εχω συμπτωματα  μονο το στήθος είχα και ανα μερες λίγο ζαλαδα 

      Μην αγχωνεσαι τα συμπτωματα μπορει να ερχονται και να φευγουν. Εγω μια μερα ημουν χαλια με αναγουλες ζαλαδες κτλ και μετα για κανα 2 μερες μπορει να μην ειχα απολυτως τιποτα. Με το καλο το μωρακι σου!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Το διόρθωσα τώρα... ανοίγει ?????????

ναι θα το διαβασω κ θα σου πω εντυπωσεις!παντως κ μονο που υπαρχει αισιοδοξο κλιμα εμενα μου κανει:D:D


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα σας Μαμουλα μου τυχερη που δεν πας δουλεια σημερα κοιτα να απολαυσεις το χιονακι με το φεφοπαιδο.Για σημερα εχω κρεατοσουπα οτι πρεπει για το κρυο.Ακουσα χθες στις ειδησεις για εναν δικαστη που ασελγουσε στον γιο του.δικαστηκε σε 18 μηνες οι οποιοι μετατραπηκαν σε 6 μηνες και συνεχιζε να δικαζει το παιδακι του ειπε οτι το απειλουσε οτι δεν θα του παρει παγωτο αν δεν του ικανοποιουσε τις ορεξεις του:confused: καλα η μανα δεν πηρε ειδηση οτι κατι δεν παει καλα?Σοκαριστικα.

κορούλα μου, απολαμβάνουμε οικογενειακώς το χιόνι αλλά από το παράθυρο, το πολύ από τη βεράντα! συνεχίζει να χιονίζει χοντρά!

κρύο απίστευτο.

όσο για την ασέλγεια...ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ!

Δεν παμε καλα τελικα.......

Ρε τους μ@λ@κες.........

Και ειμαι σιγουρη οτι οταν ο πατερας ασελγει στα παιδια...

Η ΜΑΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ!!!!!!!!!

κ εγώ αυτό σκέφτηκα, αλλά Θεοί δεν είμαστε. ας μην κρίνουμε!

το έρμο το παιδί σκέφτομαι!

κ το σάπιο σύσρημα που τον άφησε στην ίδια καρέκλα να δικάζει!!!!

Καλημερα απ εδω.

Εδω χιονιζει απο χθες....παει να το στρωσει αλλα μετα σταματαει και λιωνει...

Τωρα χιονιζει πολυ παντως.

Εβαλα τον θησαυρουλη να το δει και δεν ξεκολλουσε...:D

Για σημερα κανω κοτοπουλο....το μισο (μπουτια...-πλαταρια) με πατατες στο φουρνο και το μισο (στηθος-πλευρα) το κανω κοτοσουπα.....

τί καλά!

καλημερουδια!σημερα η πεθερουλα θα μας κανει μουσακα!!!!γιουπι κ γιαμι μαζι!!!!!

εδω χιονισε εχθες για τα καλα,αλλα φυσικα δεν το εστρωσε,τωρα τιποτα!μωρε ωραιο το χιονι αλλα λυπαμαι ζωακια κ αστεγους κ εττσι δεν το χαιρομαι...

Καγκλι γιατι τοσο σιγουρακι οτι δεν εισαι εγκυος?οι πολλες παντως αναγουλες αλλα λενε χιχιχιχ!!!

φιλακια πολλα ομορφουλες!!!

φιλάκια σας!

καλημερα μαγειρισουλες και Χρονια Πολλα!!

Σημερα ειναι της Υπαπαντης του Κυριου και γιορταζει η Καλαματα.

Βεβαια βρεχει, καθε χρονο βρεχει τετοια μερα..

Εγω σπιτακι, τζακακι, μωρακι!!!!

Το μεγαλο μωρακι δεν ηρθε ακομα θα ερθει το μεσημερι.

Χτες ειμασταν ολη μερα εξω με την κορη, βολταραμε πρωι -απογευμα!

Σας διαβασα στα πεταχτα, ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες μας για την ατοπικη δερματιτιδα της Εφης, ειναι καλυτερα σημερα.

Σημερα μαγειρευει η γειτονοκουμπαρα, δεν ξερω τι...

Φιλακια!!!

καλημέρα κ χρόνια πολλά!

τί ωραία που πήγατε βολτούλα!

ΡΥΖΟΓΑΛΟ

Κοριτσακια,απλα δεν υπαρχει!!!!!!!

την ίδια κάνω, συνταγή της μανούλας μου, αλλά χωρίς κορν φλάουρ.

απλά αργεί να πήξει χωρίς κορν φλάουρ! είναι της υπομονής.

στην εγκυμοσύνη μου έβαζα τον φέφο κ έκανε ρυζόγαλο!

μέσα έβαζε κ ξύσμα από πορτοκάλι!!!!

άλλη παραλλαγή για ρυζόγαλο είναι στο μπολάκι να βάλετε γλυκό κουταλιού ή μαρμελάδα, αντί για κανέλα!!!!

Καλή μας ημέρα !!!!!

Διάβασα, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς τί και πώς...

Φέφη μου,

Πολύ χαίρομαι που είσαι σπιτάκι και χουχουλιάζεις... να κοιτάξεις να το ευχαριστηθείς... χουοχουλιάζει και ο Φέφος μαζί ή τον έστειλες στη δουλειά τον έρμο ???? χα χα:lol:

δεν το έπιασα μις κάντυ, αλλά με τέτοιο ψόφο ούτε την πεθερά μου δεν έστελνα στο βόρειο πόλο!

Α και να μην ξεχάσω... υποτροφίες δίνουμε μόνο σε τεκνά μανδάμ !!!! :wink: χαιρέτα το το όνειρο φιλενάδα !!!!

κ δεν είμαι ΤΟ ΤΕΚΝΟεγώ; δεν κάθομαι να ξαναδιαβάσω ούτε με σφαίρες!

το πολύ πολύ κανά περιοδικό μαγειρικής, παραμύθι...κάνω αποθήκη για αργότερα που θα διαβάζουμε για το σχολείο!:tongue:

Δωράκι,

Οι παλιοί έλεγαν "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις" ...

εμένα δεν χωράει το μυαλό μου ότι θα υποπτευόμουν έστω κάτι τόσο σοβαρό και πως θα έκανα το παγώνι... άρα, μάλλον μιλάμε για προβληματικές και δυσλειτουργικές καταστάσεις/οικογένειες...

πω πω φρίκη ! ούτε να το φανταστώ δεν το αντέχω !!!!

συμφωνώ!

Εμείς σήμερα θα φάμε μπιφτεκακια με πατατούλες επί του φούρνου και σαλάτα. Για τα παιδιά σίγουρα μια σουπίτσα στα γρήγορα !

Α, Δώρα,

Μια φορά είχα επιχειρήσει να φτιάξω ρυζόγαλο κι έγινε μ ά π α.. θα δοκιμάσω και την συνταγή σου αγαπούλα και θα σε πω

να την δοκιμάσεις, είναι εγγυημένη αυτή της Δώρας.

χουχουλιάζω. έκανα κοτόπουλο με τραχανούλι για το κοριτσάκι μου, που τώρα κάνει φωλίκα με τον μπαμπούλη της στον καναπέ με κουβερτούλα!

ούτε το σπίτι δεν ζεσταίνεται!

εμείς τρώμε περισσεύματα, έχουμε μπόλικα: φασολάδα, πιπεριές γεμιστές, ζυμαρικά α λα κρεμ, μοσχάρι λεμονάτο με ρύζι.

για την αγαπούλα τη μικρή έχω το απόγευμα γιουβαρλάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Βροχερός ο καιρός σήμερα και έχω την εντύπωση πως το κρύο υποχώρησε κάπως...

Γεια σας φιλενάδες!

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα βλέπω...

Τι να πρωτοσχολιάσω;

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για ανάρρωση του περιστεροπουλου.

Πρώτη φορά είναι που αρρωσταίνει και γι'αυτό έχουμε αγχωθεί.

Αχ αυτοί οι άντρες μας...

Ο δικός μου χθες βράδυ λιγούρεψε τα βιολογικά αχλάδια του μικρού και τα έφαγε,χωρίς να έχει αναρρωσει από την γαστρεντερίτιδα,έτσι;

Περιττό να σας πω ότι τον θέρισε

Το τι άκουσε μετά δεν λέγεται!

Μα καλά δεν ξέρει πως σε αυτές τις περιπτώσεις απαγορεύονται τα φρούτα????

Εχω απογοητευτεί και με αυτή την υπόθεση και σκέφτομαι και το οικονομικό κομμάτι,αλλο που ο περιστερης ωρύεται ότι μου κάνει δώρο τις επισκέψεις...Και τι με αυτό;Εχασα 6 κιλά και μέχρι τότε πλήρωσα 80 ευρώ.Και αν πάω την Δευτέρα θα έχω δώσει άλλα 120 για 900 γραμμάρια απώλεια;

Σόρρυ αλλά θεωρώ ότι εχει ευθυνη και η διαιτολόγος.Φτάνω στο σημείο να πιστεύω αυτά που έχω ακούσει για τα τρικ συντηρησης πελατείας από την πλευρά των γιατρών.Αυτή γιατρός φυσικά δεν είναι,αλλά ποιος μου εγγυάται ότι δεν ακολουθεί τακτική;Μπορεί αν πάω τη Δευτερα και δει ότι δεν έχω χασει,παρα την πείνα,το περπάτημα,τα 2 λίτρα νερό καθημερινά και τα τοσα τσαγια,να μου ξαναπροτείνει να κανω το τεστ δυσανεξιας και να σκασω μαζεμενα άλλα 200

Σας ζαλίζω,το ξέρω,αλλά πού να πω κι εγώ τον πόνο μου...

Μην σου γίνεται η δίαιτα έμμονη ιδέα. Τα πρώτα κιλά χάνονται γρήγορα μαζί με τα υγρά. Μετά η απώλεια των κιλών πρέπει να είναι αργή και σταθερή για να παραμείνει και μόνιμη.

έχω εντοπίσει πως το μεγάλο μας πρόβλημα είναι το άγχος για τα οικονομικά,το οποίο όμως έχει τεράστιες προεκτάσεις στην καθημερινότητα μας. Εν μέρει το καταλαβαίνω ΑΛΛΑ δεν μπορείς ρε φίλε να είσαι συνέχεια έτσι. Εχουμε και μωρά παιδιά τα οποία δεν τα πειράζει αν έχεις να πληρώσεις το ρεύμα,αυτά θέλουν να παίξουν με τον μπαμπά τους,τον ήρωά τους.Αν εσύ έχεις παραιτηθεί απ'τα πάντα τι παράδειγμα τους δίνεις?

Αχχχ!Γι'αυτό δεν έγραφα τόσες μέρες...αυτό ήθελα ν'αποφύγω...αν δεν τα πω όμως κάπου θα σκάσω!

καλά κάνεις και τα γράφεις και τα βγάζεις από μέσα σου!

φιλια.

Τα δικα μας νεα τωρα.

Μιλησα με την μανουλα μου,καλα ειναι,εχει και παρεα στο δωματιο μια αλλη κυρια κοντα στην ηλικια της και ευτυχως περναει η ωρα της.

Εχουν και τηλεοραση στο δωματιο τους και ξεχνιουνται.

Της κανανε ακουογραμμα αλλα μαλλον δεν ακουει απο το ενα της αυτι,αυτο που και την αλλη φορα πειραχθηκε απο μια αντιβιωση που επαιρνε,και ετσι της χορηγουν ενδοφλεβια κορτιζονη!!!!

Θα μεινει μεσα σιγουρα 4 μερες....ισως και περισσοτερες....θα δειξει η πορεια του αυτιού!!!!!!

Ευτυχως που εχω απεριοριστο χρονο στο τηλ και ετσι την παιρνω καθε 3 και λιγο....ηρεμω καπως!!!!

Είδες που η μανούλα σου έχει παρεούλα αλλά κι εσύ βρήκες τον τρόπο να της κρατάς παρέα έστω και εξ αποστάσεως???

Εχει ενα ψωφοκρυο εξω....μπρρρρρρ

Γεια σας και καλό μήνα κορίτσια.

Μήπως κάποια από σας έμαθε νέα από τη Λίτσα; Τι να γίνεται άραγε;

Σήμερα έκανα την ηλεκτρική κουζίνα μου να φτάσει σε οργασμό και μάλιστα πολλαπλό. Είχα αναμμένα και τα 4 μάτια και το φούρνο. Έφτιαξα ψωμί, στη μία κατσαρόλα έβραζα μακαρόνια, στην άλλη κόκκινη σάλτσα, στην άλλη μπρόκολο (έρε τι έχει να γίνει αύριο) και στην τελευταία νερό για να προσθέσω σε όποια κατσαρόλα το χρειάζεται και για να μη ζηλεύει το άδειο μάτι της κουζίνας.

Λευκή σημαία πότε σήκωσε????

Εγω εχω εδω και 7 μέρες έχω αναγούλες το βράδυ(δεν είμαι εγκυος) και σήμερα είναι το χειρότερο μου. Εχω απο τις 5 μέχρι τώρα λέτε με τη δίαιτα να χάλασα το στομάχι μου;ή κόλλησα καμια γαστρεντερίτιδα;

-1 κιλό.

Κορίτσια δεν θυμάμαι άλλα καλό βράδυ

Ίσως κάτι να σε τριγυρίζει. Περαστικούλια σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγάπες γεια!

Περαστικα στο ζωπυροπαιδο περιστεροπουλο δεν θυμάμαι άλλο παιδάκι άρρωστο.

Ευχαριστω κούκλα

Εγω εχω εδω και 7 μέρες έχω αναγούλες το βράδυ(δεν είμαι εγκυος)

Are you sure?Είχα συμπτωματα πριν την καθυστέρηση εγώ

και σήμερα είναι το χειρότερο μου. Εχω απο τις 5 μέχρι τώρα λέτε με τη δίαιτα να χάλασα το στομάχι μου;ή κόλλησα καμια γαστρεντερίτιδα;

-1 κιλό.

Μπράβο για τα κιλά!Κράτα γερά!

ουπς κ μολις κλωτσισε το στρουμφακι,ηταν για να σας πει καληνυχταααααααα!!!

Στρουμφοαγαπες και στρουμφοφιλιά!

εγω εκανα εξετασεις κ τριγλυκεριδια κ χολυστερινη ξεφυγαν αρκετα κ τα κιλα μου οποτε για 1η φορα στην ζωη μου κανω συντηριτικη διαιτα γτ αμα με μεινει κανα κουσουρι θα κανω χαρακιρι!!!!οποτε κομενα ολα...μπουχουουυυυ!!!

Κομμένα,αλλά για καλό σκοπο...Κουράγιο κουφετού μου στην αρχή θα είναι δύσκολα,μετά θα το συνηθίσεις

Περιστέρω μου,

Γνώμη μου: μην τα παρατήσεις... και στο γράφω με πόνο ψυχής σχεδόν... γιατί κι εγώ από την στιγμή που σταμάτησα να πηγαίνω στην διαιτολόγο απλά συνητούμαι στα κιλά μου, αλλά δεν έχω χάσει... αν αντέχετε οικονομικά να πηγαίνεις κι ας χάνεις και μισό κιλό την εβδομάδα !

..

Εχεις δίκιο Κάντυ μου,αυτό σκέφτομαι κι εγώ

Αλλά θελω να γκρινιάζω κιόλας........

Και την πληρώνετε εσείς

Σημερα ειναι της Υπαπαντης του Κυριου και γιορταζει η Καλαματα.

Βεβαια βρεχει, καθε χρονο βρεχει τετοια μερα..

Εγω σπιτακι, τζακακι, μωρακι!!!! Τελεια!!

Χρόνια Πολλά στην όμορφη Καλαμάτα!

Link to comment
Share on other sites

φεφι μολις συνηλθα κι εγω.....θηριο βρε εισαι!!!ακου χωρις αναισθησια!!!!εβιρι οντος εγραψες!!!εισαι απιστευτη,να κανω ομως μαι ερωτηση!τι ψωμι εκανες σε κατσαρολα?και περαστικα ρε κοριτσια κλ γαστρεντεριτιδα ουτε να την ακουω!!!κυριος οταν ειναι σε παιδακια γμτ.αντε γρηγορα περαστικαααα!εγω εκανα εξετασεις κ τριγλυκεριδια κ χολυστερινη ξεφυγαν αρκετα κ τα κιλα μου οποτε για 1η φορα στην ζωη μου κανω συντηριτικη διαιτα γτ αμα με μεινει κανα κουσουρι θα κανω χαρακιρι!!!!οποτε κομενα ολα...μπουχουουυυυ!!!

Πρέπει κι εγώ να το αποφασίσω κουφετάκι. Ευτυχώς οι εξετάσεις μου έιναι πολύ καλές.

καλημέρα όλη μέρα από το χιονισμένο λουλουδιστάν. δεν πάω δουλειά σήμερις κ είμαι χαρούμενη. ό,τι έλεγα χθες ότι θα ήθελα να δω πρωινάδικα χουχουλιάζοντας στον καναπέ!!!!!!

Για πες κανένα κουτσομπολιό!

κάγκλυ μου, σίγουρα δεν είσαι;

περαστικά στο ζωπυρούλι, στα περιστερόπαιδα, στη μανούλα της συμπεθερούλας μου!

Δώρα ο άντρας σου είναι θησαυρός κ σου αξίζει!!!!!!!!!γι' αυτό κ ο θησαυρούλης είναι μάλαμα!!!!αλήθεια το λέω!

εβίρι μου πάλι έγραψες!

κουφετάκι είμαι θηρίο στον πόνο, αντέχω. άλλα δεν αντέχω, το ψέμμα. εκεί έχω αλλεργία, ακόμα κ στο πιο μικρό!

να προσέχεις την υγεία σου καλή μου!

φούμπι μου να μην το ξαναπείς αυτό. όποτε θέλεις είμαι στη διάθεσή σου! μακάρι να βοηθήσω ουσιαστικά!

φιλούρες!

Λίτσα μου, πες μια καλημέρα. μου λείπεις!

άννια, όλα καλά;

Άννα, τί καλά!!!!!!αγαπάμε στρουμφάκι με τρέλα!!!!!!

Καλημερα σας Μαμουλα μου τυχερη που δεν πας δουλεια σημερα κοιτα να απολαυσεις το χιονακι με το φεφοπαιδο.Για σημερα εχω κρεατοσουπα οτι πρεπει για το κρυο.Ακουσα χθες στις ειδησεις για εναν δικαστη που ασελγουσε στον γιο του.δικαστηκε σε 18 μηνες οι οποιοι μετατραπηκαν σε 6 μηνες και συνεχιζε να δικαζει το παιδακι του ειπε οτι το απειλουσε οτι δεν θα του παρει παγωτο αν δεν του ικανοποιουσε τις ορεξεις του:confused: καλα η μανα δεν πηρε ειδηση οτι κατι δεν παει καλα?Σοκαριστικα.

Έμεινα κάγκελο μόλις την άκουσα γιατί έιχαν αφήσει αυτόν τον #^$#&^$%^$* ελεύθερο να δικάζει κιόλας, αντί να τον ευνουχίσουν δημοσίως:mad::mad::mad:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή μας ημέρα !!!!!
Δεν παμε καλα τελικα.......

Ρε τους μ@λ@κες.........

Και ειμαι σιγουρη οτι οταν ο πατερας ασελγει στα παιδια...

Η ΜΑΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ!!!!!!!!!

QUOTE]

Δωράκι,

Οι παλιοί έλεγαν "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις" ...

εμένα δεν χωράει το μυαλό μου ότι θα υποπτευόμουν έστω κάτι τόσο σοβαρό και πως θα έκανα το παγώνι... άρα, μάλλον μιλάμε για προβληματικές και δυσλειτουργικές καταστάσεις/οικογένειες...

πω πω φρίκη ! ούτε να το φανταστώ δεν το αντέχω !!!!

Παντως στα περισσοτερα τετοια...εγκληματα..αποδειχτηκε πως οι μανες το ηξεραν...

Ανατριχιαζω και μονο στην ιδεα

Εμείς σήμερα θα φάμε μπιφτεκακια με πατατούλες επί του φούρνου και σαλάτα. Για τα παιδιά σίγουρα μια σουπίτσα στα γρήγορα !

Τελεια.

Α, Δώρα,

Μια φορά είχα επιχειρήσει να φτιάξω ρυζόγαλο κι έγινε μ ά π α.. θα δοκιμάσω και την συνταγή σου αγαπούλα και θα σε πω

Καλα αυτη ειναι εξαιρετικη......καντη και θα με θυμηθεις....

Εγω μεσα στο γαλα βραζω και 2 ξυλακια κανελα

πω πω διαβασα για την ασελγεια στο παιδακι,τι να πω κριμα κ αδικο.....τα παιδακια πρεπει να ζουν ευτυχισμενα κ οχι σε τετοιο ανωμαλο περιβαλλον..Ακριβως αυτο....

Δωρα μας ξακισες με το ρυζογαλο,αν κ οπως σπυ ειπα σαν αυτο που φτιαχνει η μανουλα μου δεν ειναι κανενα χιχιχιχιχι!!!!

:lol::lol::lol:
Το διόρθωσα τώρα... ανοίγει ?????????
Θα τα διαβασω μολις κοιμησω τον μικρο,με την ησυχια μου.
κορούλα μου, απολαμβάνουμε οικογενειακώς το χιόνι αλλά από το παράθυρο, το πολύ από τη βεράντα! συνεχίζει να χιονίζει χοντρά!Ωραια εικονα....

κρύο απίστευτο. Εμ,ολα δικα σου τα θελεις;Και χιονι και ζεστη,δεν ταιριαζει,

όσο για την ασέλγεια...ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ!Ουτε κι εγω....

την ίδια κάνω, συνταγή της μανούλας μου, αλλά χωρίς κορν φλάουρ.

απλά αργεί να πήξει χωρίς κορν φλάουρ! είναι της υπομονής.

στην εγκυμοσύνη μου έβαζα τον φέφο κ έκανε ρυζόγαλο!

μέσα έβαζε κ ξύσμα από πορτοκάλι!!!!

άλλη παραλλαγή για ρυζόγαλο είναι στο μπολάκι να βάλετε γλυκό κουταλιού ή μαρμελάδα, αντί για κανέλα!!!!Με το κορν φλαουρ,παιρνει την υφη της κρεμας.

Και που εισαι συμπεθερα,αν αντι κανελας βαλουμε γλυκο η μαρμελαδα...οι θερμιδες θα χορευουν απο την χαρα τους!!!!:lol::lol::lol::lol:

χουχουλιάζω. έκανα κοτόπουλο με τραχανούλι για το κοριτσάκι μου, που τώρα κάνει φωλίκα με τον μπαμπούλη της στον καναπέ με κουβερτούλα!

ούτε το σπίτι δεν ζεσταίνεται!

εμείς τρώμε περισσεύματα, έχουμε μπόλικα: φασολάδα, πιπεριές γεμιστές, ζυμαρικά α λα κρεμ, μοσχάρι λεμονάτο με ρύζι.

για την αγαπούλα τη μικρή έχω το απόγευμα γιουβαρλάκι!

Φιλακια στο κορτσακι μας!!!!

Παω κι εγω να ταισω Θησαυρο.....

Φιλια.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάνω στη θολουρα μου τη χθεσινή δεν διάβασα την περιπέτεια της Φεφης,αλλά το είδα σήμερα σε μια παράθεση...

Ωρέ Φέφη είσαι λέαινα!Μπράβο!Στα λέγα για τον Φεφο,δεν στα λεγα;

Εμείς κατά τα άλλα καλύτερα

Κρύο και βροχή μέχρι εκεί που δεν παίρνει

Αυτήν την εβδομάδα δεν κανω κανενα μαθημα.ΤΑ ακύρωσα όλα για να είμαι κοντά στο αγορίνι μου.Ενας επιπλέον λόγος είναι ότι δεν θέλω να τον φροντίσει η γιαγιά του,για να μην κολλήσει ο παππούς τη χλαπάτσα και έχουμε άλλα,καθότι έχει σοβαρη καρδιοπάθεια ο μπαμπούλης μου κι είναι νέος άνθρωπος

Χθες βραδυ περασαμε κι ομορφα μη σας πω...Είδαμε την τελευατία ταινία του Mr.Bean,παρωδία του 007είναι,και ρίξαμε τρελό γέλιο

Να σας κανω και μια ενημερωση κουζίνας...

Χθες μεσημερι είχα φτιάξει ρεβύθια με σπανάκι,αλλά σε εκδοχή διαίτης,όχι την καλή,αλλά και πάλι τα ευχαριστηθηκα

Χθες βραδυ εψησα μπιφτεκια και κοτόπουλο.Ηταν να φαω κοτοπουλο

Σήμερα φτιάχνω λαχανόρυζο και το βραδυ εχω να φαω μπιφτεκια.

Ετσι βολευόμαστε όλοι και τα πεθερικά γιατί το βλέπω να λαβαίνουν τάπερ με ρεβύθια και λαχανόρυζο.

Κιμάς για μακαρόνια που μου εμεινε αρκετός μπήκε καταψυξη.Εχει βαλει καμιά σας;Ελπίζω να μην χαλάει

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο Κάντυ μου,αυτό σκέφτομαι κι εγώ

Αλλά θελω να γκρινιάζω κιόλας........

Και την πληρώνετε εσείς

Κανείς δεν την πληρώνει. Λέγε τα εσύ να ξεσπάς και να συνεχίζεις την προσπάθεια σου κι εμείς είμαστε εδώ νασε ακούμε!;););)

Χρόνια Πολλά στην όμορφη Καλαμάτα!

Χρόνια πολλά κι από μένα στην Καλαμάτα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον δικαστή το άκουσα κι εγώ και τρελάθηκα

Δεν υπάρχει περίπτωση μια μανα να μην ξερει τι γινεται σπίτι της,εκτός κι αν είναι απούσα όχι μόνο σωματικά,αλλά και ψυχικά...Αλλά και πάλι εχει ευθυνη

Πριν από καιρό ειχα διαβασει μια άλλη σοκαριστική είδηση για μανα στην Αυστραλία,αν θυμάμαι καλά,που κακοποιούσε σεξουαλικά την 11χρονη κόρη της και το τραβούσε βίντεο να το βλέπει διαδικτυακά ο φίλος της...

Τερατα υπάρχουν παντού

Από τοτε που εκανα τον μικρό,αυτά με σοκάρουν ακόμα περισσότερο και με τρωει η αγωνία πώς θα τον προφυλάξω από τετοια τερατα όταν αρχισει να μεγαλώνει και να πηγαινει σχολείο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ Αγγελική σε ευχαριστώ

Παρα την γκρινια,το βλέπετε ότι προσπαθώ...

Αλλιώς δεν θα καθόμουν να φτιάχνω όλα αυτά τα φαγητά που ζητά η δίαιτα ετσι όπως είμαστε το τελευταιο τριημερο

Αλλά θελω πολύ να τηρησω το πρόγραμμα και να χασω βαρος

Οπότε είμαι συνεπής

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αγγελική σε ευχαριστώ

Παρα την γκρινια,το βλέπετε ότι προσπαθώ...

Αλλιώς δεν θα καθόμουν να φτιάχνω όλα αυτά τα φαγητά που ζητά η δίαιτα ετσι όπως είμαστε το τελευταιο τριημερο

Αλλά θελω πολύ να τηρησω το πρόγραμμα και να χασω βαρος

Οπότε είμαι συνεπής

Δεν χρειάζεται να ευχαριστείς. Συνέχισε την προσπάθεια σου και θα δεις αποτελέσματα αργά ή γρήγορα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την πολύ παγωμένη Θεσσαλονίκη!

Να ευχηθώ σε όλες τις μανούλες χρονια πολλά μια και σήμερα γιορτάζουμε σύμφωνα με την εκκλησία!

Περαστικά σε Δωράκι,Φέφη,Φούμπι(κράτα γερά),ζωπ και συγνώμη αν ξέχασα καμία!

Φυσικά είμαστε κι εμείς αρρωστούλια...Ε, με τόσες ιώσεις όλο και κάποιοα θα μας καθόταν!!!Ετσι την έχω με βήχα και πυρετό και τριγυρνάει κι εμένα!!!!:rolleyes:

Περιστέρω να σου πω ότι επειδή είναι διαιτολόγα η κολλητή μου και δεν μας παίρνει λεφτά, το να κολλήσεις είναι απόλυτα φυσιολογικό και συμβαίνει πολύ συχνά μετά το χάσιμο κάποιων κιλών και αυτό γιατί ο οργανισμός σου έχει μάθει σε κάποια συγκεκριμένα κιλα και τώρα αμύνεται για να μην χάσει άλλα γιατί νομίζει πως ασθενεί!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...