Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Με το καλο να ερθει το φουμποανηψοσποριδιο fubi μου.Καλα παει σε δυο εβδομαδες εχουμε επισκεψη στο γιατρο.Πιστευω οτι με συζητηση θα λυσετε τα προβληματα με τον φουμπο σου,και μην στεναχωριεσε μια ζωη την εχουμε.

ευχαριστώ!

εύχομαι όλα να είναι τέλεια όταν πάτε στο γιατρό!

Καταρχήν, εύχομαι να μιλήσετε και να τα βρείτε/να μονιάσετε βρε αδερφέ !

αχ!το θέμα είναι ν'αλλάξει η κατάσταση, προσωρινά τα βρίσκουμε, στο μακροπρόθεσμο έχουμε θεματάκι

φούμπι μου, σκέψου ότι ώρες ώρες οι άντρες φέρονται σαν μωρά κ μόνο σαν μωρά μας πρέπει να τους φερόμαστε! με αγάπη!!!!όλα καλά θα πάνε. είσαι έξυπνο κορίτσι εσύ!

εκεί την πάτησα φεφάκο, κάνω τον βλάκα με μεγάλη επιτυχία εδώ και καιρό...δεν ξέρω αν μπορώ να αντιστρέψω την κατάσταση...που πήγε ρε γμτ ο άντρας που ερωτεύτηκα? παθαίνουν όλοι μετάλλαξη με τα χρόνια ή μόνο ο δικός μου?:rolleyes:

Το περιστεράκι μου χειροτέρεψε.Κι έδειχνε να πηγαίνει καλά.Εκανε χθες νύχτα ένα 38,2 που ευτυχώς έπεσε γρήγορα με ντεπόν,αλλά συνεχίζει να έχει δέκατα.Εκανε και διάρροια.Τον πήγαμε στον παιδίατρο που μας έγραψε ενα γάλα χωρίς λακτόζη και ένα σκεύασμα για τη διάρροια(αλμόρα λέγεται)Πριν λίγο έκανε πάλι διάρροια.Αρνείται να φάει το οτιδήποτε από το πρωί κι ευτυχώς που κατάφερα να του δώσω 90ml από το νέο γαλατάκι και 50ml νερό με αλμόρα.Κοιμάται τώρα,είναι εξαντλημένο το καημένο,σαν μεθυσμένο ήταν σήμερα.

Θα πάω να φαω κι εγώ και μετά θα βάλω να πλύνω κάτι λίγα ρουχαλάκια του για να μην ξεμείνω,να σιδερώσω κάτι άλλα.Εχει κι αυτό το παλιόκρυο...

Θα μπω αργότερα ξανά

περιστεράκι μου περαστικά! το γάλα χωρίς λακτόζη βοηθάει πολύ! το χειρότερο μου είναι να τα βλέπω έτσι ζαλισμένα και ήσυχα. καλά να 'ναι κι ας είναι ταλιμπανάκια!

όσο για το ίντερνετ εμένα μου έδωσε πολύτιμες πληροφορίες όταν περνούσαμε δύσκολες φάσεις με τον μικρό-άσχετα που δεν τις αξιοποίησα όπως έπρεπε-αλλά κόντεψε και να με τρελλάνει...πρέπει να τα ζυγίζεις, να μη βάζεις πάντα το χειρότερο στο μυαλό σου.

βλεπω σημερα ειμαστε ολες μεσα στο κεφι!!!μας ματιασαν κοριτσια που ειμαστε μια ωραια παρεα:rolleyes:.περαστικα στο περιστεροπαιδο και γρηγορα. δωρα ελπιζω να βγει σημερα η μανουλα σου. αγγελικη καντυ και μεταξια καλα κουραγια στη δουλεια:(φεφη υπομονη. και γω το σπιτακι μου σκεφτομαι. φουμπι περαστικα και σε σας...ωραια μας μπηκε ο φλεβαρης:cool::cool::cool::cool:

ζητείτε ξεματιάστρα!!!!!!

αν πάει έτσι ο μήνας, πάει την κάτσαμε τη βάρκα...εγώ έχω βάσιμες υποψίες πως θα μου πάει έτσι ο χρόνος μιας και ο Γενάρης δε μ'άφησε σε χλωρό κλαρί!

Φούμπι ψυχραιμία και μία κουβεντούλα σε ήρεμους τόνους θα φέρουν τα επιθυμητά αποτελέσματα.

τώρα τελευταία ακολουθώ αυτή τη μέθοδο γιατί έχω βαρεθεί να τσακώνομαι-φτάνει να μη με φέρει πάλι στο αμήν

Φέφι κι εγώ θέλω να πάω σπίτι μου αλλά μέχρι τις 7 έχω ακόμη....:confused::confused::confused:

κουράγιο!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πες μου ότι η καλή σου πεθερούλα χαίρεται .....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Δεν χαίρεται, αλλά νιώθει καλά που είναι το ίδιο κ σε αυτό!:confused:άβυσσος ...!

Μία φορά την εβδομάδα έρχομαι στην δουλειά στις 11. Αλλά για μένα αυτό το ωράριο είναι τρελό σκότωμα:confused::confused::confused:

α πα πα! με τίποτα! κουράγια!

εκεί την πάτησα φεφάκο, κάνω τον βλάκα με μεγάλη επιτυχία εδώ και καιρό...

τα ίδια κ εγώ. μέχρι εδώ. αυτό να το καταλάβει κ ο φούμπος!

κ εγώ ελπίζω να το κατάλαβε ο φέφος!

δεν ξέρω αν μπορώ να αντιστρέψω την κατάσταση...

από τη μια μέρα στην άλλη δεν γίνεται η νύχτα μέρα!

που πήγε ρε γμτ ο άντρας που ερωτεύτηκα? παθαίνουν όλοι μετάλλαξη με τα χρόνια ή μόνο ο δικός μου?:rolleyes:

κ οι άντρες κ οι γυναίκες! όλοι μας μετά τα παιδιά γινόμαστε αλλιώς! το θέμα είναι να έχουμε ακόμα αγάπη!

ζητείτε ξεματιάστρα!!!!!!

αν πάει έτσι ο μήνας, πάει την κάτσαμε τη βάρκα...εγώ έχω βάσιμες υποψίες πως θα μου πάει έτσι ο χρόνος μιας και ο Γενάρης δε μ'άφησε σε χλωρό κλαρί!

μάκια σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Περαστικά και πάλι σε όλους τους ασθενείς! Θερίζουν οι ιώσεις (γαστρεντερίτιδα, κρυώματα, κ.λ.π.) - φυλάξτε όσο μπορείτε τα παιδάκια σας. Η δασκάλα του ζωπυρόπαιδου μου είπε πως από την τάξη του λείπουν σήμερα 17 παιδιά!!!!!

Λοιπόν... Ο γιος μου είναι λιιιιιίγο καλύτερα, τουλάχιστον από πυρετό έχει μόνο δέκατα, θα πάρει μέρες η ανάρρωση. Ο άντρας μου ξεκίνησε αντιβίωση κι έκοψε τα ταρζανιλικία επιτέλους... κι εγώ στο πόδι (αν κι όχι απολύτως καλά). Αύριο θα πάω δουλειά.

(κρατήστε αυτά τα ποστ στο αρχείο για να τα βγάλετε στο θέμα που θα με βρίζει η νύφη μου μετά από 30 χρόνια επειδή θα του τηλ συχνά να τον ρωτάω τι κάνει και τι πήρε για το κρύωμα... ενώ θα είναι παντρεμένος...):tongue::cool:(ενώ εγώ τράβηξα τόοοοοοοσα για να τον μεγαλώσω)

Δεν είναι κακό να ενδιαφέρεσαι για την υγεία του παιδιού σου. Κακό είναι να πρήζεις την νύφη σου ότι δεν προσέχει σωστά το παιδί σου και να της κάνεις τα ναύρα κρόσια με συνεχείς οδηγίες.....

Αγγελικούλα, αστειευόμουν, μάλλον αυτοσαρκαζόμουν...:tongue: Πάντως, είναι κοινό μυστικό πως εμείς οι αγορομάνες έχουμε μεγάλη καψούρα με τους γιούς μας...:cool:

που πήγε ρε γμτ ο άντρας που ερωτεύτηκα? παθαίνουν όλοι μετάλλαξη με τα χρόνια ή μόνο ο δικός μου?:rolleyes:

Αααχ βρε Φούμπι μου... Σωστή η ερώτηση αλλά και... Που πήγε η γυναίκα που ερωτεύτηκαν οι άντρες μας...?:confused:

Καλό μας απόγευμα!!


Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο foubi viewpost.gif

εκεί την πάτησα φεφάκο, κάνω τον βλάκα με μεγάλη επιτυχία εδώ και καιρό...

τα ίδια κ εγώ. μέχρι εδώ. αυτό να το καταλάβει κ ο φούμπος!

κ εγώ ελπίζω να το κατάλαβε ο φέφος!

αυτό είναι το θέμα μου...δε αντέχω άλλες υποσχέσεις,νομίζω πως έχω φτάσει στα όρια μου...όχι πως εγώ είμαι τέλεια, το αντίθετο μάλλον:rolleyes:αλλά τουλάχιστον είμαι ειλικρινης,ξεκαθαρίζω τι μπορώ να δώσω και αφήνω τον άλλο να κρίνει αν του αρκεί ή όχι.Αυτό που δεν αντέχω είναι το παραμύθιασμα.

δεν ξέρω αν μπορώ να αντιστρέψω την κατάσταση...

από τη μια μέρα στην άλλη δεν γίνεται η νύχτα μέρα!

μη μου πάρει κι όλη μου τη ζωή φοβάμαι Φεφάκι μου!

που πήγε ρε γμτ ο άντρας που ερωτεύτηκα? παθαίνουν όλοι μετάλλαξη με τα χρόνια ή μόνο ο δικός μου?:rolleyes:

κ οι άντρες κ οι γυναίκες! όλοι μας μετά τα παιδιά γινόμαστε αλλιώς! το θέμα είναι να έχουμε ακόμα αγάπη!

αγάπη ε? πως να μην αγαπάς τον άνθρωπο που σου χάρισε ότι πιο σημαντικό?που έχεις περάσει σχεδόν τη μισή σου ζωή μαζί?(μην πάθετε σοκ,ναι είμαστε με το Φούμπο απ'τα 18 εγώ,25εκείνος)αλλά αν δεν υπάρχει συννενόηση τι γινεται οεο?

Καλησπέρα.

Περαστικά και πάλι σε όλους τους ασθενείς! Θερίζουν οι ιώσεις (γαστρεντερίτιδα, κρυώματα, κ.λ.π.) - φυλάξτε όσο μπορείτε τα παιδάκια σας. Η δασκάλα του ζωπυρόπαιδου μου είπε πως από την τάξη του λείπουν σήμερα 17 παιδιά!!!!!

τι λες ρε ζωπ? πόσα παιδάκια είναι στην τάξη του μικρου?

Λοιπόν... Ο γιος μου είναι λιιιιιίγο καλύτερα, τουλάχιστον από πυρετό έχει μόνο δέκατα, θα πάρει μέρες η ανάρρωση. Μπράβο!Ο άντρας μου ξεκίνησε αντιβίωση κι έκοψε τα ταρζανιλικία επιτέλους... κι εγώ στο πόδι (αν κι όχι απολύτως καλά). Αύριο θα πάω δουλειά.

περαστικά και στον ζώπυρο σου!

(κρατήστε αυτά τα ποστ στο αρχείο για να τα βγάλετε στο θέμα που θα με βρίζει η νύφη μου μετά από 30 χρόνια επειδή θα του τηλ συχνά να τον ρωτάω τι κάνει και τι πήρε για το κρύωμα... ενώ θα είναι παντρεμένος...):cool:(ενώ εγώ τράβηξα τόοοοοοοσα για να τον μεγαλώσω)

Δεν είναι κακό να ενδιαφέρεσαι για την υγεία του παιδιού σου. Κακό είναι να πρήζεις την νύφη σου ότι δεν προσέχει σωστά το παιδί σου και να της κάνεις τα ναύρα κρόσια με συνεχείς οδηγίες.....

Αγγελικούλα, αστειευόμουν, μάλλον αυτοσαρκαζόμουν... Πάντως, είναι κοινό μυστικό πως εμείς οι αγορομάνες έχουμε μεγάλη καψούρα με τους γιούς μας...:cool:αχχχ! κι εγώ ή που θα ασχολούμαι από λίγο και με τους δύο και θα μετριάζεται λίγο η κατάσταση ή που θα με βρίζουν οι νύφες εις διπλούν!!:tongue:

Αααχ βρε Φούμπι μου... Σωστή η ερώτηση αλλά και... Που πήγε η γυναίκα που ερωτεύτηκαν οι άντρες μας...?:confused:

αυτό ξαναπές το,ώρες ώρες ψάχνω να βρω που στο καλο πήγε και τρύπωσε η πραγματική Φούμπι

Καλό μας απόγευμα!!


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω την εντύπωση πως έχουμε μεταλαχτεί για χατίρι των παιδιών μας. Αν κρίνω από μένα, αποφεύγω να κάνω καυγά για να μην οξύνω τα πνεύματα μπροστά στα παιδιά. και γενικά δεν το παλέυω όσο θα έκανα αν ήμασταν οι δυό μας. Οι άντρες αυτό προφανώς το εκλαμβάνουν πως αυτοί έχουν δίκιο κι εμείς δεν μιλάμε γιατί έχουμε άδικο. Και κάπως έτσι αρχίζουν οι παρεξηγήσεις.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα κορίτσια και περαστικά σε όλα τα παιδάκια του καφέ!

Σήμερα φάγαμε καλαμάρι με μακαρόνια,που αρέσει και στους άντρες μου!Ο μικρός μου προς το παρόν είναι καλά,του πέρασε και το μπούκωμα και πήγε σχολείο, ομως ακούω πως γυρίζουν πολλές ιώσεις:rolleyes:

Περιστεράκι ξέρω πως τα συμπτώματα της γαστραντερίτιδας αργούν να περάσουν στα πιτσιρίκια,πάνω από βδομάδα,γι'αυτο σου υποτροπίασε.

Υπομονή, Χειμώνας είναι θα περάσει!:rolleyes:

Σήμερα φάγαμε καλαμάρι με μακαρόνια,που αρέσει και στους άντρες μου!Ο μικρός μου προς το παρόν είναι καλά,του πέρασε και το μπούκωμα,όμως ακούω πως γυρίζουν πολλές ιώσεις:rolleyes:

Ζώπυρον,όποτε μπορέσεις γράψε μου για την εχινάκεια,δοσολογία κ.τ.λ. και περαστικά και στο δικό σου παιδάκι!

Μαρία, ατοπική δερματίτιδα έχω από παιδί και την κληρονόμισε και ο γιος μου σε πιο ελαφριά μορφή,ευτυχώς!Όταν ήταν μωράκι ήταν χάλια το δέρμα του χειμώνα καλοκαίρι.Τώρα είναι πολύ καλύτερα,μόνο με την παγωνιά ξεράνεται το δέρμα του αλλά δεν κάνει πια έκζεμα.Κάνε όλα αυτά που ξέρεις και σου είπε ο γιατρός και λογικα σε κανα-δύο χρονια θα της έχει περάσει!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες!

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα βλέπω...

Τι να πρωτοσχολιάσω;

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για ανάρρωση του περιστεροπουλου.

Πρώτη φορά είναι που αρρωσταίνει και γι'αυτό έχουμε αγχωθεί.

Αχ αυτοί οι άντρες μας...

Ο δικός μου χθες βράδυ λιγούρεψε τα βιολογικά αχλάδια του μικρού και τα έφαγε,χωρίς να έχει αναρρωσει από την γαστρεντερίτιδα,έτσι;

Περιττό να σας πω ότι τον θέρισε

Το τι άκουσε μετά δεν λέγεται!

Μα ντιπ κανταντιπ μυαλό βρε κοριτσια;Πάνω που βελτιωνόταν η καταστασή του,ξανακύλησε...

Εχω δυο μωρά να φροντίζω

Μακάρι να γίνουν καλά και ας κολλησω κι εγω την χλαπάτσα μήπως και σωθώ, γιατί η δίαιτα εχει κολλήσει εδώ και πολλές μέρες και προκοπη δεν βλέπω

Λέω μάλιστα τη Δευτέρα να ακυρώσω το ραντεβού με τη διαιτολόγο,μιας και θα ερθει η κοκκινομούρα

Εχω απογοητευτεί και με αυτή την υπόθεση και σκέφτομαι και το οικονομικό κομμάτι,αλλο που ο περιστερης ωρύεται ότι μου κάνει δώρο τις επισκέψεις...Και τι με αυτό;Εχασα 6 κιλά και μέχρι τότε πλήρωσα 80 ευρώ.Και αν πάω την Δευτέρα θα έχω δώσει άλλα 120 για 900 γραμμάρια απώλεια;

Σόρρυ αλλά θεωρώ ότι εχει ευθυνη και η διαιτολόγος.Φτάνω στο σημείο να πιστεύω αυτά που έχω ακούσει για τα τρικ συντηρησης πελατείας από την πλευρά των γιατρών.Αυτή γιατρός φυσικά δεν είναι,αλλά ποιος μου εγγυάται ότι δεν ακολουθεί τακτική;Μπορεί αν πάω τη Δευτερα και δει ότι δεν έχω χασει,παρα την πείνα,το περπάτημα,τα 2 λίτρα νερό καθημερινά και τα τοσα τσαγια,να μου ξαναπροτείνει να κανω το τεστ δυσανεξιας και να σκασω μαζεμενα άλλα 200

Σας ζαλίζω,το ξέρω,αλλά πού να πω κι εγώ τον πόνο μου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω την εντύπωση πως έχουμε μεταλαχτεί για χατίρι των παιδιών μας. Αν κρίνω από μένα, αποφεύγω να κάνω καυγά για να μην οξύνω τα πνεύματα μπροστά στα παιδιά. και γενικά δεν το παλέυω όσο θα έκανα αν ήμασταν οι δυό μας. Οι άντρες αυτό προφανώς το εκλαμβάνουν πως αυτοί έχουν δίκιο κι εμείς δεν μιλάμε γιατί έχουμε άδικο. Και κάπως έτσι αρχίζουν οι παρεξηγήσεις.....

κι εγώ το κάνω αυτό Αγγελική μου,για να πω όμως και τη μαύρη αλήθεια αυτό καλό μου έκανε γιατί πριν αρπαζόμουν με το παραμικρό...μπορεί να φόρτωνα για τα σοβαρά και ξεσπούσα για την παραμικρή βλακιούλα.

έχω εντοπίσει πως το μεγάλο μας πρόβλημα είναι το άγχος για τα οικονομικά,το οποίο όμως έχει τεράστιες προεκτάσεις στην καθημερινότητα μας. Εν μέρει το καταλαβαίνω ΑΛΛΑ δεν μπορείς ρε φίλε να είσαι συνέχεια έτσι. Εχουμε και μωρά παιδιά τα οποία δεν τα πειράζει αν έχεις να πληρώσεις το ρεύμα,αυτά θέλουν να παίξουν με τον μπαμπά τους,τον ήρωά τους.Αν εσύ έχεις παραιτηθεί απ'τα πάντα τι παράδειγμα τους δίνεις?

Αχχχ!Γι'αυτό δεν έγραφα τόσες μέρες...αυτό ήθελα ν'αποφύγω...αν δεν τα πω όμως κάπου θα σκάσω!

Γεια σας φιλενάδες!

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα βλέπω...

Τι να πρωτοσχολιάσω;

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για ανάρρωση του περιστεροπουλου.

Πρώτη φορά είναι που αρρωσταίνει και γι'αυτό έχουμε αγχωθεί. και με το δίκιο σου! εδώ εγώ με τα τόσα που έχει περάσει ο μικρός και πάλι με το πρώτο συνάχι τα βλέπω όλα!

Αχ αυτοί οι άντρες μας...

Ο δικός μου χθες βράδυ λιγούρεψε τα βιολογικά αχλάδια του μικρού και τα έφαγε,χωρίς να έχει αναρρωσει από την γαστρεντερίτιδα,έτσι;

Περιττό να σας πω ότι τον θέρισε

Το τι άκουσε μετά δεν λέγεται! ωχ! αλήθεια πειράζουν τα αχλάδια?δεν το ήξερα! καλά σε λέω νασιοναλ τζεογκράφικ!:tongue:

Μα ντιπ κανταντιπ μυαλό βρε κοριτσια;Πάνω που βελτιωνόταν η καταστασή του,ξανακύλησε...

Εχω δυο μωρά να φροντίζω

Μακάρι να γίνουν καλά και ας κολλησω κι εγω την χλαπάτσα μήπως και σωθώ, γιατί η δίαιτα εχει κολλήσει εδώ και πολλές μέρες και προκοπη δεν βλέπω πλάκα,πλάκα στυλάκι γίνεσαι μετά!

Λέω μάλιστα τη Δευτέρα να ακυρώσω το ραντεβού με τη διαιτολόγο,μιας και θα ερθει η κοκκινομούρα

Εχω απογοητευτεί και με αυτή την υπόθεση και σκέφτομαι και το οικονομικό κομμάτι,αλλο που ο περιστερης ωρύεται ότι μου κάνει δώρο τις επισκέψεις...Και τι με αυτό;Εχασα 6 κιλά και μέχρι τότε πλήρωσα 80 ευρώ.Και αν πάω την Δευτέρα θα έχω δώσει άλλα 120 για 900 γραμμάρια απώλεια;

Σόρρυ αλλά θεωρώ ότι εχει ευθυνη και η διαιτολόγος.Φτάνω στο σημείο να πιστεύω αυτά που έχω ακούσει για τα τρικ συντηρησης πελατείας από την πλευρά των γιατρών.Αυτή γιατρός φυσικά δεν είναι,αλλά ποιος μου εγγυάται ότι δεν ακολουθεί τακτική;Μπορεί αν πάω τη Δευτερα και δει ότι δεν έχω χασει,παρα την πείνα,το περπάτημα,τα 2 λίτρα νερό καθημερινά και τα τοσα τσαγια,να μου ξαναπροτείνει να κανω το τεστ δυσανεξιας και να σκασω μαζεμενα άλλα 200

Σας ζαλίζω,το ξέρω,αλλά πού να πω κι εγώ τον πόνο μου...

Που να τον πεις?Εδω σ'εμάς τις φιλενάδες σου!!!!Δεν ξέρω ρε περιστεράκι μου τι να σε συμβουλέψω!Είναι κρίμα να τα παρατήσεις τώρα που έκανες την αρχή, αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι.Καταλαβαίνω πως είναι ζόρι το οικονομικό αλλά ίσως αν έδινες μια ακόμα ευκαιρία να έβλεπες αποτέλεσμα, άλλωστε όλοι κολλάνε κάποια στιγμή. Την έχεις κόψει για τέτοια την διατροφολόγα? Φυσικά δε θα μου έκανε καμία εντύπωση μετά απ'όσα έχουν δει τα ματάκια μου...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

Περαστικά και πάλι σε όλους τους ασθενείς! Θερίζουν οι ιώσεις (γαστρεντερίτιδα, κρυώματα, κ.λ.π.) - φυλάξτε όσο μπορείτε τα παιδάκια σας.Μωρε,σε καραντινα τον εχω βαλει...... Η δασκάλα του ζωπυρόπαιδου μου είπε πως από την τάξη του λείπουν σήμερα 17 παιδιά!!!!!Ελα ρε...:shock:...πωπωωωωωωωωωωωω

Λοιπόν... Ο γιος μου είναι λιιιιιίγο καλύτερα,Μπραβο το παιδακι.... τουλάχιστον από πυρετό έχει μόνο δέκατα, θα πάρει μέρες η ανάρρωση. Ο άντρας μου ξεκίνησε αντιβίωση κι έκοψε τα ταρζανιλικία επιτέλους...Παλι καλααα κι εγώ στο πόδι (αν κι όχι απολύτως καλά). Αύριο θα πάω δουλειά.μηπως να καθοσουν λιγο ακομα σπιτι;

(κρατήστε αυτά τα ποστ στο αρχείο για να τα βγάλετε στο θέμα που θα με βρίζει η νύφη μου μετά από 30 χρόνια επειδή θα του τηλ συχνά να τον ρωτάω τι κάνει και τι πήρε για το κρύωμα... ενώ θα είναι παντρεμένος...):tongue::cool:(ενώ εγώ τράβηξα τόοοοοοοσα για να τον μεγαλώσω)

Μια απο τα ιδια........συμφωνω απολυτως Ζωπ!!!!!!

Δεν είναι κακό να ενδιαφέρεσαι για την υγεία του παιδιού σου. Κακό είναι να πρήζεις την νύφη σου ότι δεν προσέχει σωστά το παιδί σου και να της κάνεις τα ναύρα κρόσια με συνεχείς οδηγίες.....

Αγγελικούλα, αστειευόμουν, μάλλον αυτοσαρκαζόμουν...:tongue: Πάντως, είναι κοινό μυστικό πως εμείς οι αγορομάνες έχουμε μεγάλη καψούρα με τους γιούς μας...:cool:

Μα πολυ μεγαλη ομως........

και οι γιοι ομως το ιδιο με τις μαναδες.....

Ψεματα;

Αααχ βρε Φούμπι μου... Σωστή η ερώτηση αλλά και... Που πήγε η γυναίκα που ερωτεύτηκαν οι άντρες μας...?:confused:

Σωστη!!!Αν κι εγω αυτον τον αντρα που ερωτευτικα,αυτον βλεπω καθε μερα......Δεν εχει αλλαξει καθολου ρε κοριτσια.....ειλικρινα!!!!!!

Καλό μας απόγευμα!!

φιλια.

Γεια σας φιλενάδες!

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα βλέπω...Ετσι...

Τι να πρωτοσχολιάσω;Παρτα με την σειρα...

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για ανάρρωση του περιστεροπουλου.

Πρώτη φορά είναι που αρρωσταίνει και γι'αυτό έχουμε αγχωθεί.Λογικο το βρησκω...Εγω αγχωνομαι,με το παραμικρο.......

Αχ αυτοί οι άντρες μας...

Ο δικός μου χθες βράδυ λιγούρεψε τα βιολογικά αχλάδια του μικρού και τα έφαγε,χωρίς να έχει αναρρωσει από την γαστρεντερίτιδα,έτσι;

Περιττό να σας πω ότι τον θέρισε...Αμαν βρε παιδι μου....Μα αχλαδια;

Το τι άκουσε μετά δεν λέγεται!Και λιγα θα του ειπες...

Μα ντιπ κανταντιπ μυαλό βρε κοριτσια;Πάνω που βελτιωνόταν η καταστασή του,ξανακύλησε...Τι να πεις!!!!

Εχω δυο μωρά να φροντίζωΕμενα ο καλος μου,οταν αρρωσταινει...(σπανια ευτυχως.......)ειναι πολυ χειροτερος απο μικρο παιδι....

Μακάρι να γίνουν καλά και ας κολλησω κι εγω την χλαπάτσα μήπως και σωθώ, γιατί η δίαιτα εχει κολλήσει εδώ και πολλές μέρες και προκοπη δεν βλέπω Ναι, μπορει να χασεις,αλλα με τεραστια ταλαιπωρια....

Λέω μάλιστα τη Δευτέρα να ακυρώσω το ραντεβού με τη διαιτολόγο,μιας και θα ερθει η κοκκινομούρα

Εχω απογοητευτεί και με αυτή την υπόθεση και σκέφτομαι και το οικονομικό κομμάτι,αλλο που ο περιστερης ωρύεται ότι μου κάνει δώρο τις επισκέψεις...Και τι με αυτό;Εχασα 6 κιλά και μέχρι τότε πλήρωσα 80 ευρώ.Και αν πάω την Δευτέρα θα έχω δώσει άλλα 120 για 900 γραμμάρια απώλεια;Δικιο εχεις...αλλα πρεπει να κανεις υπομονη.

Σόρρυ αλλά θεωρώ ότι εχει ευθυνη και η διαιτολόγος.Σαφως κι εχει.....Φτάνω στο σημείο να πιστεύω αυτά που έχω ακούσει για τα τρικ συντηρησης πελατείας από την πλευρά των γιατρών.Αυτή γιατρός φυσικά δεν είναι,αλλά ποιος μου εγγυάται ότι δεν ακολουθεί τακτική;Μπορεί αν πάω τη Δευτερα και δει ότι δεν έχω χασει,παρα την πείνα,το περπάτημα,τα 2 λίτρα νερό καθημερινά και τα τοσα τσαγια,να μου ξαναπροτείνει να κανω το τεστ δυσανεξιας και να σκασω μαζεμενα άλλα 200 Τοσα πολλα;

Σας ζαλίζω,το ξέρω,αλλά πού να πω κι εγώ τον πόνο μου...

Μην εισαι χαζη,δεν μας ζαλιζεις καθολου,αλιμονο!!!!

Πες τα να ξεθυμανεις κοριτσι μου.

Τα δικα μας νεα τωρα.

Μιλησα με την μανουλα μου,καλα ειναι,εχει και παρεα στο δωματιο μια αλλη κυρια κοντα στην ηλικια της και ευτυχως περναει η ωρα της.

Εχουν και τηλεοραση στο δωματιο τους και ξεχνιουνται.

Της κανανε ακουογραμμα αλλα μαλλον δεν ακουει απο το ενα της αυτι,αυτο που και την αλλη φορα πειραχθηκε απο μια αντιβιωση που επαιρνε,και ετσι της χορηγουν ενδοφλεβια κορτιζονη!!!!

Θα μεινει μεσα σιγουρα 4 μερες....ισως και περισσοτερες....θα δειξει η πορεια του αυτιού!!!!!!

Ευτυχως που εχω απεριοριστο χρονο στο τηλ και ετσι την παιρνω καθε 3 και λιγο....ηρεμω καπως!!!!

Εχει ενα ψωφοκρυο εξω....μπρρρρρρ


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

φιλια.

Μην εισαι χαζη,δεν μας ζαλιζεις καθολου,αλιμονο!!!!

Πες τα να ξεθυμανεις κοριτσι μου.

Τα δικα μας νεα τωρα.

Μιλησα με την μανουλα μου,καλα ειναι,εχει και παρεα στο δωματιο μια αλλη κυρια κοντα στην ηλικια της και ευτυχως περναει η ωρα της.

Εχουν και τηλεοραση στο δωματιο τους και ξεχνιουνται.

Της κανανε ακουογραμμα αλλα μαλλον δεν ακουει απο το ενα της αυτι,αυτο που και την αλλη φορα πειραχθηκε απο μια αντιβιωση που επαιρνε,και ετσι της χορηγουν ενδοφλεβια κορτιζονη!!!!

Θα μεινει μεσα σιγουρα 4 μερες....ισως και περισσοτερες....θα δειξει η πορεια του αυτιού!!!!!!

Ευτυχως που εχω απεριοριστο χρονο στο τηλ και ετσι την παιρνω καθε 3 και λιγο....ηρεμω καπως!!!!

Εχει ενα ψωφοκρυο εξω....μπρρρρρρ

Δωρακι αυτο που εχει η μαμα σου το εχει παθει και μια ξαδελφη μου απο αγχος δεν ακουγε καθουλου απο το ενα αυτι την αιτια δεν την ξερουν οι γιατροι και το μονο που χορηγουν ειναι κορτιζονη συνηθως η ακοη επανερχεται μεσα σε μια εβδομαδα αν οχι στο τρεις μηνες σιγα σιγα οπως και το βουητο φευγει και αυτο αλλα σταδιακα.Περαστικα να εχει και οχι αγχος.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλό μήνα κορίτσια.

Μήπως κάποια από σας έμαθε νέα από τη Λίτσα; Τι να γίνεται άραγε;

Σήμερα έκανα την ηλεκτρική κουζίνα μου να φτάσει σε οργασμό και μάλιστα πολλαπλό. Είχα αναμμένα και τα 4 μάτια και το φούρνο. Έφτιαξα ψωμί, στη μία κατσαρόλα έβραζα μακαρόνια, στην άλλη κόκκινη σάλτσα, στην άλλη μπρόκολο (έρε τι έχει να γίνει αύριο) και στην τελευταία νερό για να προσθέσω σε όποια κατσαρόλα το χρειάζεται και για να μη ζηλεύει το άδειο μάτι της κουζίνας.

Χάθηκα σας έλειψα;

Και βέβαια μας έλειψες.

Ποτέ το λάπτοπ πάνω σε κρεβάτι μαξιλάρι.

Σωστά, έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις λάπτοπ που κάηκαν επειδή οι χρήστες τα ακουμπούσαν σε γόνατα και μαξιλάρια-κρεββάτια. Πρέπει να υπάρχει μια βάση από κάτω που με το ανεμιστηράκι να του δίνει αέρα.

χθες σφράγισα το δόντι μου κ μετά πήγα στον γναθοχειρούργο.

όπου μου έβγαλε χωρίς αναισθησία το κομματάκι κόκκαλου!

δεν πονούσα πολύ κ έτσι μου το έβγαλε.

κανόνισα ραντεβού την άλλη Πέμπτη για χειρουργείο. θα μου το ανοίξει το ούλο κ θα ξύσει το κόκκαλο να καθαρίσει, θα βάλει κ εμφύτευμα...

ανατριχιάσατε; ο άντρας μου κόντεψε να βάλει τα κλάματα!!!!!:lol:

είχε χάσει το χρώμα του!

Τόση ώρα ήμουν λιπόθυμη. Μόλις συνήλθα άρχισα να γράφω. Βρε Φέφη, τι ψυχραιμία είναι αυτή που έχεις;!!!!!!!!

Η μανουλιτσα μου μπηκε στο νοσοκομειο σημερα....:(

Δωράκι μου ελπίζω να μη σας πει ο γιατρός κάτι το σοβαρό. Περαστικά να είναι.

Αμαν κοριτσια χαλασε η θερμανση στην δουλεια εχω παγωσει:confused:

Μήπως κάνουν οικονομία στο πετρέλαιο και σας λένε ότι χάλασε;

Σας διαβάζω αλλά δεν έγραφα γιατί είμαστε πάλι στα μαχαίρια με τον φούμπο και είμαι στα κάτω μου.

Να αφήσετε τα μαχαίρια και να πιάσετε τα κουτάλια με το Φούμπο.

Το περιστεράκι μου χειροτέρεψε.

Κρίμα μωρέ, εύχομαι να μην κρατήσει πολύ.

ένα σκεύασμα για τη διάρροια(αλμόρα λέγεται)

Το αλμόρα είναι σκόνη που αναπληρώνει τους ηλεκτρολύτες που χάνουμε με τη διάρροια και τον εμετό.

Πριν λίγο έκανε πάλι διάρροια.Αρνείται να φάει το οτιδήποτε από το πρωί κι ευτυχώς που κατάφερα να του δώσω 90ml από το νέο γαλατάκι και 50ml νερό με αλμόρα.

Είναι προτιμότερο να μη φάει για να περάσει πιο γρήγορα το μικρόβιο, παρά να τρώει με το ζόρι και να αναγκαστεί να ξανακάνει διάρροια, επειδή το το στομάχι είναι ακόμη πληγωμένο και δεν επεξεργάζεται τις τροφές. Εξάλλου, αυτό δε θα συμβαίνει για μεγάλο διάστημα, οι γαστρεντερίτιδες δεν κρατάνε περισσότερο από 2-3 μέρες. Μετά θα ξαναφάει κανονικά και θα πάρει τα πάνω του.

Η δασκάλα του ζωπυρόπαιδου μου είπε πως από την τάξη του λείπουν σήμερα 17 παιδιά!!!!!

Πωρε :shock::shock::shock::shock::shock: τα θέρισε τα παιδιά.

Λοιπόν... Ο γιος μου είναι λιιιιιίγο καλύτερα, τουλάχιστον από πυρετό έχει μόνο δέκατα, θα πάρει μέρες η ανάρρωση.

Ευτυχώς το παιδάκι.

Αααχ βρε Φούμπι μου... Σωστή η ερώτηση αλλά και... Που πήγε η γυναίκα που ερωτεύτηκαν οι άντρες μας...?:confused:

Σωστήηηηηηηηη

Link to comment
Share on other sites

πω πω τι χαμος που γινεται με τις ιωσεις,περαστικα σε ολα τα παιδακια!!!!αχ να φυγει αυτος ο χειμωνας να γλυτωσουμε απο ολα!!!

Εβιρι εγραψες με τον οργασμο της κουζινας χαχαχαχαχα!

φιλακια ομορφες!ουπς κ μολις κλωτσισε το στρουμφακι,ηταν για να σας πει καληνυχταααααααα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Το μεγερειό έγινε παθολογικό μου φαίνεται.

Περαστικα στο ζωπυροπαιδο περιστεροπουλο δεν θυμάμαι άλλο παιδάκι άρρωστο.

Δωρακι περαστικά στη μανούλα σου.

Εβιρυ με αποτελειωσες πάλι με την κουζίνα και δεν είμαι καλά.

Φέφη ουτε να τα διαβάζω δεν μπορώ αυτα που γράφεις με το δόντι. Γρήγορα να ξεμπερδέψεις.

Φούμπι συμφωνω με την εβιρυ πάρτε τα κουτάλια μηη σου πω τα κουταλάκια του γλυκού.

Εγω εχω εδω και 7 μέρες έχω αναγούλες το βράδυ(δεν είμαι εγκυος) και σήμερα είναι το χειρότερο μου. Εχω απο τις 5 μέχρι τώρα λέτε με τη δίαιτα να χάλασα το στομάχι μου;ή κόλλησα καμια γαστρεντερίτιδα;

-1 κιλό.

Κορίτσια δεν θυμάμαι άλλα καλό βράδυ


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...