Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κοριτσάρες μου σας χαιρετώ!

Ζωπυράκι περαστικά! Πόσο σε νιώθω, δεν την παλεύω με τις αρρώστιες του μικρού αν και από τότε που σταμάτησε τον παιδικό,φτου φτου σωθήκαμε. Δεν ξέρω, σκέφτομαι να δοκιμάσω την ομοιοπαθητική, αλλά εδώ στου διαόλου τη μάνα που είμαστε, ζόρικα τα πράγματα.Για πείτε το 'χει δοκιμάσει καμιά?

Δωράκι περαστικά στη μανούλα σου. Εύχομαι να μην είναι τίποτα και να γίνει πολύ γρήγορα καλά!

Περιστέρω μου είναι καλύτερα τ'αντράκια σου?

Φέφακι...ένα έχω μόνο να πω...ωχχχχχχ!

Κάντυ που είσαι εξαφανισμένη βρε?Μας λείπεις!

Μαράκι μου είχε δώσει κάτι καλλυντικά φαρμακευτικά η παιδοαλλεργιολόγος του μικρού.Ηταν πολύ οικονομικά και αποτελεσματικά.Αν θες πες μου να ψάξω για τη μάρκα γιατί δεν την θυμάμαι.

Σας διαβάζω αλλά δεν έγραφα γιατί είμαστε πάλι στα μαχαίρια με τον φούμπο και είμαι στα κάτω μου.Δεν ξέρω τι θα γίνει. Ευχομαι μόνο ν'αλλάξει τροπάριο.Σήμερα έχουμε σοβαρή συζήτηση μόλις κοιμηθούν τα μικρά.Για να δούμε.

Φιλάκια!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

άννα τι κάνει το στρουμφάκι σου?ξανακλώτσησε? εμένα με τάραξε στις κλωτσιές προχθές το φουμποανηψοσπορίδιο...τρελλάθηκα λέμε...εμείς βέβαια είμαστε πιο μεγάλοι,πλησιάζει η ώρα να βγει απ'την κοιλίτσα!γιούπι!!!

σμαρτάκι μου τι κάνει ο γιος σου?


Link to comment
Share on other sites

άννα τι κάνει το στρουμφάκι σου?ξανακλώτσησε? εμένα με τάραξε στις κλωτσιές προχθές το φουμποανηψοσπορίδιο...τρελλάθηκα λέμε...εμείς βέβαια είμαστε πιο μεγάλοι,πλησιάζει η ώρα να βγει απ'την κοιλίτσα!γιούπι!!!

σμαρτάκι μου τι κάνει ο γιος σου?

Με το καλο να ερθει το φουμποανηψοσποριδιο fubi μου.Καλα παει σε δυο εβδομαδες εχουμε επισκεψη στο γιατρο.Πιστευω οτι με συζητηση θα λυσετε τα προβληματα με τον φουμπο σου,και μην στεναχωριεσε μια ζωη την εχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου σας χαιρετώ!

..............

Κάντυ που είσαι εξαφανισμένη βρε?Μας λείπεις!

.................

Σας διαβάζω αλλά δεν έγραφα γιατί είμαστε πάλι στα μαχαίρια με τον φούμπο και είμαι στα κάτω μου.Δεν ξέρω τι θα γίνει. Ευχομαι μόνο ν'αλλάξει τροπάριο.Σήμερα έχουμε σοβαρή συζήτηση μόλις κοιμηθούν τα μικρά.Για να δούμε.

Φιλάκια!

Καταρχήν, εύχομαι να μιλήσετε και να τα βρείτε/να μονιάσετε βρε αδερφέ !

Και 2ον... ναι΄ψιλο-εξαφανιζόλ έπεσε, αλλά βλέπουμε τις αιτήσεις τώρα και σε λίγο θα αρχίσει το γράψιμο... μμμμμ, θα καλοπεράσω και πάλι λέμε ! Και, προτού, με ρωτήσετε οι αιτήσεις είναι για υποτροφίες - παιδιά που θέλουν να κάνουν Μεταπτυχιακό α'/β' κύκλου σε Ελλάδα ή εξωτερικό !:wink:

Φιλάκια και εμένα μου λείπετε.... πολύ !

Δωρα μου,

Να μην ξεχάσω : περαστικά στην μανούλα σου ! Τί έπαθε η γυναίκα ? είναι κάτι ξαφνικό ? εύχομαι γρήγορα να βγει !

Link to comment
Share on other sites

Δώρα μου κουκλίτσα μου περαστικά στη μανούλα!!!! μακάρι να μην είναι κατι σοβαρό.

φούμπι μου, σκέψου ότι ώρες ώρες οι άντρες φέρονται σαν μωρά κ μόνο σαν μωρά μας πρέπει να τους φερόμαστε! με αγάπη!!!!όλα καλά θα πάνε. είσαι έξυπνο κορίτσι εσύ!

τί σχέση έχουν κάντυ μου τα μεταπτυχιακά με τη δουλειά σου; αν θέλεις μου λες σε π.μ. για να μην εκτίθεσαι κιόλας!

πολλή δουλειά κ τρελό πήξιμο!!!!!

θέλω να πάω σπίτι μου!!!πεινάω κ νυστάζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μαγειροκόριτσα

Δεν διάβασα όλα τα μηνύματά σας,αλλά καταλαβαίνω ότι ο μήνας δεν μας μπήκε καλά.Βάλτε και μένα στη λίστα!

Δωράκι,τι επαθε η μανούλα σου;Εύχομαι να είναι κάτι περαστικό...

Το περιστεράκι μου χειροτέρεψε.Κι έδειχνε να πηγαίνει καλά.Εκανε χθες νύχτα ένα 38,2 που ευτυχώς έπεσε γρήγορα με ντεπόν,αλλά συνεχίζει να έχει δέκατα.Εκανε και διάρροια.Τον πήγαμε στον παιδίατρο που μας έγραψε ενα γάλα χωρίς λακτόζη και ένα σκεύασμα για τη διάρροια(αλμόρα λέγεται)Πριν λίγο έκανε πάλι διάρροια.Αρνείται να φάει το οτιδήποτε από το πρωί κι ευτυχώς που κατάφερα να του δώσω 90ml από το νέο γαλατάκι και 50ml νερό με αλμόρα.Κοιμάται τώρα,είναι εξαντλημένο το καημένο,σαν μεθυσμένο ήταν σήμερα.

Θα πάω να φαω κι εγώ και μετά θα βάλω να πλύνω κάτι λίγα ρουχαλάκια του για να μην ξεμείνω,να σιδερώσω κάτι άλλα.Εχει κι αυτό το παλιόκρυο...

Θα μπω αργότερα ξανά

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλό μήνα!

Δεν έχω πάρει ανάσα από την ώρα που έχω έρθει στην δουλειά. Ελπίζω να προλάβω να διαβάσω τα νέα σας μέσα στην ημέρα.

Σήμερα τρώμε αρακά.

Σας φιλώ!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας να πω περαστικα στο περιστεροπαιδο.

Τι ειναι αυτο το κακο βρε κοριτσια;

Πωπωωω!!!!!

Φουμπι μου,ελπιζω να λυθει συντομα το προβλημμα που σας φερνει σε διαμαχη με τον αντρουλη σου και να τα ξαναβρειτε!!!

Καντυ,καλα κουραγια στη δουλεια...

Η μανουλα μου ειχε παλια ενα θεμα με την ακοη της στο ενα αυτι.

Αυτες τις μερες,απο πολυ αγχος που περναει,την ξαναχτυπησε εκει....

Ειχε ενα εντονο βουητο σχεδων ολη μερα.

Ετσι πηγε σημερα στον γιατρο που την παρακολουθει και την εκανε εισαγωγη....

Τις κανανε καποιες εξετασεις και το απογευμα ξανα ακουογραμμα και τυμπανογραμμα.

Σωματικα δεν εχει κατι,οποτε μπορει να αυτοεξυπηρετηθει και δεν χρειαζεται ατομο....

αλλα εμενα με πειραζει που δεν μπορω να ειμαι κοντα της αυτες τις μερες,εστω για παρεα απλα!!!!

Σας ευχαριστω για τις καλες σας ευχες και τα καλα λογια.

Σας φιλω γλυκα στα μαγουλακια σας.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι και πάλι!

Το περιστεράκι δεν έχει ξανακάνει εμετό από χθες βράδυ,ευτυχώς!Του δίνω μικρά γεύματα από αραιωμένο γάλα κάθε 2-3 ώρες και νεράκι με μια σύριγγα κάθε τόσο για να μην μου αφυδατωθεί.Ο γιατρός είπε να του φτιάξω ρυζάκι,αλλά δεν το τρώει με τίποτα,εναλλακτικά μου είπε να του δώσω κρέμα ρυζάλευρο-βανίλια.Ούτε αυτό το έτρωγε.Πήρα πρωτοβουλία και του αραίωσα την κρεμα με νερό και του την εδωσα σαν γαλατάκι.Το ήπιε μια χαρά και είναι εντάξει,μόνο κάπως στον κόσμο του το καημένο.

Περαστικά μωρέ στο μικρό περιστερόπουλο! Δώστου ένα φιλάκι από μένα!

Φυσικά έχω ακυρώσει τα μαθήματα και κάθομαι με το ζουζούνι μου και απορώ πώς δεν εχω κλατάρει ακόμα που δεν εχω κλείσει μάτι

Εντάξει,δεν έχει κάτι σοβαρό το παιδί...Αλλά χθες βραδυ που εψαχνα στο ιντερνετ για αντιμετώπιση γαστρεντεριτιδας σε μωρό 13 μηνων,μου έβγαλε μια είδηση για ενα μωρό σε αυτήν την ηλικία που πέθανε 2 χρόνια πριν από γαστρεντεριτιδα και πανικοβλήθηκα

Καλό το ίντερνετ,αλλά καμιά φορά,'αστα βράστα!!

Καλό το ίντερνετ για ενημέρωση αλλά ως εκεί. Δεν πρέπει να αφήνεις να σε επηρεάζουν αυτά που διαβάζεις.

Και τώρα το ανέκδοτο της ημέρας!

Λάστιχο για το πλυντήριο δεν υπάρχει και θα το παραγγείλουν από Αγγλία.Θα το έχουμε σε 20 μέρες.Μεχρι τοτε λένε από το σερβις μπορούμε να πλένουμε έχοντας το...γιαλαντζί λάστιχο και να βαζουμε λίγα λίγα τα ρούχα.Επιτυχία!!!!!!!!!!

Συγγνώμη ολόκληρη Ελλάδα και δεν υπάρχει ένα λάστιχο? Μα από τι έιναι φτιαγμένο?????

Και ρωτάω τώρα είναι δυνατόν;

Τπ πλυντήριο μας είναι ένα κοινό,συνηθισμένο πλυντήριο από αυτά τα ευρείας κατανάλωσης,που διαφημιζόνται συνεχώς και εχουν μεγάλο αγοραστικό κοινό,ούτε πανάκριβο,ούτε ντιζαϊνάτο...Και δεν υπάρχει λάστιχο;Σε ολόκληρη τη χώρα;

Θα ξαναψάξουν είπαν βέβαια

Γκρρρρρρρρρ

Περιστερω,περαστικα και παλι για το παιδι.Ωχ μωρε το ψυχουλακι μου,εξαντληθηκε.....

Οσο για το πλυντηριο...καλα τι λαστιχο ειναι αυτο,που δεν βρησκουν εδω στην ελλαδα;

Κι εμας μας ειχε χαλασει ενα λαστιχο του πλυντηριου μας αλλα μια χαρα ανταλακτικο βρεθηκε.

Τι να πω!!!!!

Αγγελικη,ωραια η φωτο δεν λεω...αλλα εγω θελω χιονι εδω,να το βλεπω να πεφτει κι εγω να πινω χαμομιλακι με μελι...(καλη ωρα...)αγκαλια με το θησαυρο κ τον μπαμπακα μας.Πολλα ζηταω η γυναικα;

Ασε που μιλησα με την μαμα μου και μου ειπε οτι στο χωριο,οχι απλως χιονισε....αλλα το εστρωσε κι ολας!!!!!!!!!!!

Φτου γκαντεμια..........

Τελος παντων....

Ας ερθουμε στα δικα μας.

Το πρωι ο θησαυρος δεν καλοετρωγε φρουτοκρεμα......και πριν τελειωσει μου κανει εναν ωραιοτατο εμετο.......

Μεχρι να καθαρισω ,ξανα μανα ακομα μια φορα.......

Ωχ Παναγια μου.....

Ευτυχως πολυ αργοτερα του εδωσα ξανα αλλα μικρη ποσοτητα και κυριως αχλαδακια...μια χαρα ,τα κρατησε.

Το μεσημεριανο του το εφαγε μια χαρα,με ορεξη και μετα τον εβαλα για νανι.

Δεν θελω με τιποτα τωρα παλι εμετους και ιωσεις....

Ευχομαι να ταν μονο βαρυστομαχια και τιποτα αλλο!!!!!!!!!

Μάλλον δυσπεψία ήταν και πέρασε. Μην ανησυχείς:wink:

Χαίρετε! (αν και δεν το βλέπω...:roll:)

Συνεχίζουμε να σερνόμαστε οικογενειακώς (εντάξει, εγώ πολύ καλύτερα) και το βραδάκι θα πάμε παιδίατρο πάλι για το γιόκα μου γιατί - ναι μεν - ο πυρετός έχει πέσει πολύ (37,7) αλλά ύστερα από τόσες ημέρες δεν έχει εξαφανιστεί:confused:, συν το γεγονός ότι βήχει απίστευτα πολύ:confused:, παρ' όλα τα φάρμακα.:confused:

Ξανά περαστικούλια σας!

(κρατήστε αυτά τα ποστ στο αρχείο για να τα βγάλετε στο θέμα που θα με βρίζει η νύφη μου μετά από 30 χρόνια επειδή θα του τηλ συχνά να τον ρωτάω τι κάνει και τι πήρε για το κρύωμα... ενώ θα είναι παντρεμένος...):tongue::cool:(ενώ εγώ τράβηξα τόοοοοοοσα για να τον μεγαλώσω)

Δεν είναι κακό να ενδιαφέρεσαι για την υγεία του παιδιού σου. Κακό είναι να πρήζεις την νύφη σου ότι δεν προσέχει σωστά το παιδί σου και να της κάνεις τα ναύρα κρόσια με συνεχείς οδηγίες.....

Ααααχ, καλό μας απόγευμα...!

υ.γ. Έχω πολλά νεύρα και με τον Ζώπυρο αλλά δεν είναι καθόλου της παρούσης.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

βλεπω σημερα ειμαστε ολες μεσα στο κεφι!!!μας ματιασαν κοριτσια που ειμαστε μια ωραια παρεα:rolleyes:.περαστικα στο περιστεροπαιδο και γρηγορα. δωρα ελπιζω να βγει σημερα η μανουλα σου. αγγελικη καντυ και μεταξια καλα κουραγια στη δουλεια:(φεφη υπομονη. και γω το σπιτακι μου σκεφτομαι. φουμπι περαστικα και σε σας...ωραια μας μπηκε ο φλεβαρης:cool::cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μαγειροκόριτσα

Δεν διάβασα όλα τα μηνύματά σας,αλλά καταλαβαίνω ότι ο μήνας δεν μας μπήκε καλά.Βάλτε και μένα στη λίστα!

Δωράκι,τι επαθε η μανούλα σου;Εύχομαι να είναι κάτι περαστικό...

Το περιστεράκι μου χειροτέρεψε.Κι έδειχνε να πηγαίνει καλά.Εκανε χθες νύχτα ένα 38,2 που ευτυχώς έπεσε γρήγορα με ντεπόν,αλλά συνεχίζει να έχει δέκατα.Εκανε και διάρροια.Τον πήγαμε στον παιδίατρο που μας έγραψε ενα γάλα χωρίς λακτόζη και ένα σκεύασμα για τη διάρροια(αλμόρα λέγεται)Πριν λίγο έκανε πάλι διάρροια.Αρνείται να φάει το οτιδήποτε από το πρωί κι ευτυχώς που κατάφερα να του δώσω 90ml από το νέο γαλατάκι και 50ml νερό με αλμόρα.Κοιμάται τώρα,είναι εξαντλημένο το καημένο,σαν μεθυσμένο ήταν σήμερα.

Θα πάω να φαω κι εγώ και μετά θα βάλω να πλύνω κάτι λίγα ρουχαλάκια του για να μην ξεμείνω,να σιδερώσω κάτι άλλα.Εχει κι αυτό το παλιόκρυο...

Θα μπω αργότερα ξανά

Ωχ Περιστέρω μου,

γουελ καμ στον κόσμο της γαστρεντερίτιδας ..... δεν έχω χειρότερο όμως !

Σε νιώθω και σου στέλνω φιλάκια... μην φοβάσαι για το παιδί... κάποιες μέρες φυσικό είναι να μην μπορεί/θέλει να φάει μέχρι να αναρρώσει πλήρως !

τί σχέση έχουν κάντυ μου τα μεταπτυχιακά με τη δουλειά σου; αν θέλεις μου λες σε π.μ. για να μην εκτίθεσαι κιόλας!

!

Σου 'ρχεται το πμ σε λίγο ... ε μα, αυτή είναι η δουλειά μου ντάρλινγκ !!! ΝΤΕΝ κάνω ιδιαίτερα ου ου ου χρόνια και ζαμάνια τώρα... τα έχω κόψει ! :tongue:

Η μανουλα μου ειχε παλια ενα θεμα με την ακοη της στο ενα αυτι.

Αυτες τις μερες,απο πολυ αγχος που περναει,την ξαναχτυπησε εκει....

Ειχε ενα εντονο βουητο σχεδων ολη μερα.

Ετσι πηγε σημερα στον γιατρο που την παρακολουθει και την εκανε εισαγωγη....

Τις κανανε καποιες εξετασεις και το απογευμα ξανα ακουογραμμα και τυμπανογραμμα.

Σωματικα δεν εχει κατι,οποτε μπορει να αυτοεξυπηρετηθει και δεν χρειαζεται ατομο....

αλλα εμενα με πειραζει που δεν μπορω να ειμαι κοντα της αυτες τις μερες,εστω για παρεα απλα!!!!

Σας ευχαριστω για τις καλες σας ευχες και τα καλα λογια.

Σας φιλω γλυκα στα μαγουλακια σας.

Εύχομαι να είναι κάτι έτσι όπως το λες ... όχι σοβαρό και αντιμετωπίσιμο κυρίως !

Ψυχολογικά, ναι, κι εγώ θα ήθελα να είμαι κοντά της σε ανάλογη περίπτωση ! έχεις 1.000 δίκια !

Link to comment
Share on other sites

kagly81 περαστικά στο λαπτοπάκι!

Ζωπ τώρα που λαμβάνετε πιο ισχυρή αγωγή θα συνέλθετε πιο γρήγορα. Υπομονή!!!!

Μαράκι από ότι γνωρίζω μεγαλώνοντας η ατοπική δερματίτιδα υποχωρεί. Οπότε λίγο υπομονή κι εσείς!

Περιστεράκι ιωσούλα περναέι το μικρούλη σου. Περαστικά του μωρέ!!!

Φεφάκι, βράχος ακλόνητος ο φέφος εεεε?????

Δωράκι περαστικά και στην μανούλα σου και μην σταναχωριέσαι που δεν μπορείς να της κρατήσεις παρέα. Σίγουρα κι εκείνη θα θέλει να μείνεις κοντά στον θησαυρούλη σου.

Σμαρτάκι φροντίζουν να σας διατηρούν νέες!!!!

Φούμπι ψυχραιμία και μία κουβεντούλα σε ήρεμους τόνους θα φέρουν τα επιθυμητά αποτελέσματα.

Φέφι κι εγώ θέλω να πάω σπίτι μου αλλά μέχρι τις 7 έχω ακόμη....:confused::confused::confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ακλόνητος δεν λες τίποτα. αφού με έπιασε νευρικό γέλιο!

γυρίσαμε σπίτι κ λέω της μανούλας του γελώντας "τί μου τον έστειλες, κόντεψε να μου μείνει!!!"

" πήρε από εμένα" μου απάντησε!!!!

μέχρι τις 7; κ πότε πιάνεις δουλειά ρε Αγγελική; πόσες ώρες δουλεύεις ρε κορίτσι;

Link to comment
Share on other sites

ακλόνητος δεν λες τίποτα. αφού με έπιασε νευρικό γέλιο!

γυρίσαμε σπίτι κ λέω της μανούλας του γελώντας "τί μου τον έστειλες, κόντεψε να μου μείνει!!!"

" πήρε από εμένα" μου απάντησε!!!!

μέχρι τις 7; κ πότε πιάνεις δουλειά ρε Αγγελική; πόσες ώρες δουλεύεις ρε κορίτσι;

Πες μου ότι η καλή σου πεθερούλα χαίρεται που ο γιόκας της είναι χεστ.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μία φορά την εβδομάδα έρχομαι στην δουλειά στις 11. Αλλά για μένα αυτό το ωράριο είναι τρελό σκότωμα:confused::confused::confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...