Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μου έρχεται να πω μπράβο βρε Ζωπυρούλα, από την άποψη ότι δεν ήταν κάτι χειρότερο όπως η πνευμονία που φοβήθηκες.

Να έχεις κουράγιο, όσο μπορείς, για τα δυσάρεστα που μαθαίνεις, να μη σε κάνουν να λυγίζεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μαράκι κι εμείς σ' αγαπάμε.

Ατοπική δερματίτιδα εννοείς;

ναι εβιρακι μου ατοπικη εννοω λαθος το εγραψα. Ηταν πολυ ευαισθητη απο τοτε που γεννηθηκε, και το προσωπακι της και η κοιλιτσα ηταν χαλια το καλοκαιρι. Τωρα ξαναφουντωσε το προσωπο και οι κλειδωσεις. Βαζω μια ενυδατικη της frezyderm και αποφευγω τα ζεστα νερα, τα πολλα πλυσιματα, και τα πολυ ζεστα ρουχα και εννοειτε μονο βαμβακερα.

Κατα τα αλλα διαβασα την λαχταρα που περασατε.. πω-πω τι ηταν αυτο?

Το περιστεροπαιδι και το ζωπυροπαιδι αρρωστησαν? τα περαστικα μου ευχομαι!!

φιλακια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.

Χάθηκα σας έλειψα;

Τι κάνετε εγω είχα νευραααααααααααααααααααααααααααααααα.

Το Σαββατο το βραδυ πήρα το λάπτοπ στο κρεβάτι μου κάποια στιγμη μου κλείνει προσπαθω να τον ανοιξω τπτ.

Το αφήνω την Κυριακή μου βγάζει ενα μήνυμα ότι θέλει να κάνω εγκατασταση τα windows οεο. Που να τα βρω; Που τα έχω στο πατρικό μου. Και με ποιάνουν τα νευρα μου. Τα βρίισκω λοιπόν απο τον κουμπάρο μου. Τα κάνω εγκατάσταση ολα οκ χτες. Μετα άρχισε να μου κλείνει μόνος του τον ποιάνω κάποια στιγμη έψηνες πάνω του. Και σήμερα τον άνοιξα τον καθάρισα το ανεμηστεράκι ήταν γεμάτο χνούδια. Τώρα είναι απύρετο το γλυκό μου λάπιτοπ. Αλλά έχασα όλα τα αρχεία φωτο εφαρμογές κλπ.

Ποτέ το λάπτοπ πάνω σε κρεβάτι μαξιλάρι. Το εξυπνοπουλί(εγω ειμαι αυτό) το κάνα συχνά κι ας το ξέρα και ήρθε και μπούκωσε.

Σας ζάλισα το ξέρω. Δεν σας διάβασα ελπίζω να είστε καλά!!!

Καλό βράδυ


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, με ξυπνησε ο αντρουλης, απο το τηλεφωνο και ετσι σηκωθηκα εβαλα το κοτοπουλακι της Εφης να βραζει και για εμας θα κανω φακιτσες και οταν εμας εννοω εμενα και την γειτονοκουμπαρα!

Καγλυ καλη αναρρωση στο λαπιτοπι, εγω δεν το παιρνω ποτε στα ποδια μου.

Φιλακια και καλη μερα να εχουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγαμε παιδίατρο. Το ζωπυρόπαιδο έχει συνδυασμό από : απόλυτα βουλωμένη μύτη-ίωση της εποχής-γερότατο κρύωμα = τροποποιήσαμε/ενισχύσαμε λίγο την αγωγή (η οποία θέλει και τον χρόνο της/μέρες της για να επιδράσει). Υπομονή, ξεκούραση, προσοχή κι αποχή από σχολείο και δραστηριότητες, για κάποιες μέρες. Και θα γίνει περδίκι. :D Αμήν!

Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τις ευχές και το ενδιαφέρον σας!

Δεν είμαι για πολλά απόψε. Εκτός από πολύ κουρασμένη, είμαι και στεναχωρημένη κορίτσια μου. Πριν από λίγο έμαθα κάτι δυσάρεστο από μια φίλη μου και μ' έχει πάρει λίγο από κάτω...

Καλή μας νύχτα και καλή δύναμη σε όσους δοκιμάζονται...:-(

περαστικα σας ζωπυρακι μου, πωπω τι ειναι αυτο βρε παιδι μου??? το ενα σας αφηνει, το αλλο σας πιανει???ευχελαιο να κανεις!!!καλη δυναμη...ελπιζω να ειστε καλυτερα σημερα
ναι εβιρακι μου ατοπικη εννοω λαθος το εγραψα. Ηταν πολυ ευαισθητη απο τοτε που γεννηθηκε, και το προσωπακι της και η κοιλιτσα ηταν χαλια το καλοκαιρι. Τωρα ξαναφουντωσε το προσωπο και οι κλειδωσεις. Βαζω μια ενυδατικη της frezyderm και αποφευγω τα ζεστα νερα, τα πολλα πλυσιματα, και τα πολυ ζεστα ρουχα και εννοειτε μονο βαμβακερα.

Κατα τα αλλα διαβασα την λαχταρα που περασατε.. πω-πω τι ηταν αυτο?

Το περιστεροπαιδι και το ζωπυροπαιδι αρρωστησαν? τα περαστικα μου ευχομαι!!

φιλακια σε ολες!!

μαρακι και εμεις το ειχαμε αυτο μεχρι 5 μηνων, μετα περασε απο μονο του. μην ανησυχεις.μακια στο καραμελακι;)
Γεια σας κοριτσια.

Χάθηκα σας έλειψα;εννοειταιιιιι!!!!

Τι κάνετε εγω είχα νευραααααααααααααααααααααααααααααααα.

Το Σαββατο το βραδυ πήρα το λάπτοπ στο κρεβάτι μου κάποια στιγμη μου κλείνει προσπαθω να τον ανοιξω τπτ.

Το αφήνω την Κυριακή μου βγάζει ενα μήνυμα ότι θέλει να κάνω εγκατασταση τα windows οεο. Που να τα βρω; Που τα έχω στο πατρικό μου. Και με ποιάνουν τα νευρα μου. Τα βρίισκω λοιπόν απο τον κουμπάρο μου. Τα κάνω εγκατάσταση ολα οκ χτες. Μετα άρχισε να μου κλείνει μόνος του τον ποιάνω κάποια στιγμη έψηνες πάνω του. Και σήμερα τον άνοιξα τον καθάρισα το ανεμηστεράκι ήταν γεμάτο χνούδια. Τώρα είναι απύρετο το γλυκό μου λάπιτοπ. Αλλά έχασα όλα τα αρχεία φωτο εφαρμογές κλπ.

Ποτέ το λάπτοπ πάνω σε κρεβάτι μαξιλάρι. Το εξυπνοπουλί(εγω ειμαι αυτό) το κάνα συχνά κι ας το ξέρα και ήρθε και μπούκωσε.

Σας ζάλισα το ξέρω. Δεν σας διάβασα ελπίζω να είστε καλά!!!

Καλό βράδυ

ωχ!!!αληθεια???το κανω και εγω αυτο!!!:rolleyes:ελπιζω να μην ξαναχαλασει.
καλημερα, με ξυπνησε ο αντρουλης, απο το τηλεφωνο και ετσι σηκωθηκα εβαλα το κοτοπουλακι της Εφης να βραζει και για εμας θα κανω φακιτσες και οταν εμας εννοω εμενα και την γειτονοκουμπαρα!

Καγλυ καλη αναρρωση στο λαπιτοπι, εγω δεν το παιρνω ποτε στα ποδια μου.

Φιλακια και καλη μερα να εχουμε!!

καλημερα. μια χαρα οι φακουλες ειναι, και ειδικα αν εχεις και κανενα αλμυρο...μμμμμμ
Kαλημερα στα κοριτσια.Τι κανουν τα αρρωστουλια μας?Μαμουλα μου πως εισαι σημερα?

καλημερα σμαρτακι μου

καλημερα κοριτσακια, παιδακια και σρτουμφακια. καλο μην ναχουμε, που δεν το βλεπω δηλαδη.τι κανετε??>?εγω στη δουλεια ειμαι, βαριεμαι και κρυωνω.για σημερα εχουμε φασολακια απο χθες, και μπιστεκια που τα εψησα χθες βραδυ. η μικρη μου ξυπνησε με βηχα σημερα. ελπιζω να ειναι μεχρι εκει...ποτε θα φυγει αυτος ο χειμωνας και να ξεκουμπιστουν και αυτες οι ιωσεις???φεφακι πως εισαι??πως πηγε χθες στον γιατρο???περιστερακι πως ειναι το παιδι???εσυ??οι υπολοιπες που ειναι σημερα???δωρα, αγγελικουλα, ελενη, αννα, ιωαννα, μεταξια, χρυσα, καγκλυ, φουμπι, ...???η ντελ ειναι καλα???

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε παιδίατρο. Το ζωπυρόπαιδο έχει συνδυασμό από : απόλυτα βουλωμένη μύτη-ίωση της εποχής-γερότατο κρύωμα = τροποποιήσαμε/ενισχύσαμε λίγο την αγωγή (η οποία θέλει και τον χρόνο της/μέρες της για να επιδράσει). Υπομονή, ξεκούραση, προσοχή κι αποχή από σχολείο και δραστηριότητες, για κάποιες μέρες. Και θα γίνει περδίκι. :D Αμήν!

Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τις ευχές και το ενδιαφέρον σας!

Δεν είμαι για πολλά απόψε. Εκτός από πολύ κουρασμένη, είμαι και στεναχωρημένη κορίτσια μου. Πριν από λίγο έμαθα κάτι δυσάρεστο από μια φίλη μου και μ' έχει πάρει λίγο από κάτω...

Καλή μας νύχτα και καλή δύναμη σε όσους δοκιμάζονται...:-(

Ζωπ μου,

ΕΥΤΥΧΩΣ τα νέα σας από παιδίατρο είναι ευχάριστα !

Τώρα για τα δυσάρεστα που γράφεις πως έμαθες.... τί να σου πω ! Κι εγώ έχω μάθει 2 περιστατικά (υγείας εννοείται) γνωστών που είναι και σοβαρά... ουφ Θεέ μου, κουράγιο ! Μόνο αυτό !

Κι εύχομαι σε όλους τους ασθενείς να βρίσκουν δύναμη να παλεύουν ό,τι παλεύεται..:-(

Περιστεράκι μου,

Περαστικούλια και σε εσάς ! Πώς είναι σήμερα το παιδί ???? Η γαϊδούρα (βλ. εμένα), είδες ??? για τον άντρα σου ούτε που ρωτάω χα χα

Ποιό κοριτσάκι έγραφε για μείωση και τα σχετικά ? η Αφροδίτη μας ? άσ' τα να πάνε.... :mad:

Σας διαβάζω αλλά μάλλον δεν προλαβαίνω να μπαίνω και τόσο συχνά...

Από μαγειρική, ναι καλά, με τέτοιο ψόφο, τέτοια λόγια... αντί για ρεβύθια έκαμα φασολάδα (μου την ζήτησε το σπλάχνο μου το μεγάλο βλέπετε :rolleyes:) και θα φάμε και σήμερις... αλλά εγώ είμαι και λίγο "ανώμαλη".... ονειρευόμουν μπιφτέκια με τζατζίκι, πατατούλες τηγανητές και πίτες αλάδωτες.... θα το κάμω όμως γιατό το σκέφτηκα... αλλά προς Σ/Κ μεριά να είμαστε όλοι σπίτι !

Εβίρι μου,

ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΟ ήταν αυτό που περιέγραψες... είδες τί μπορεί να κάνει ένα φυτό ???? τέλος καλό όμως, όλα καλά !

Φιλάκια πολλά !

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ιδιαίτερα ανήσυχη γιατί και το ανηψάκι μου κι ένας συμμαθητής του είναι αυτή την στιγμή στο νοσοκομείο με πνευμονία:shock: και φοβάμαι (πολύ) ρε γμτ... Τον βλέπω κι έτσι κατεβεβλημένο...:-(

περαστικά στο ανηψούδι!

(κρατήστε αυτά τα ποστ στο αρχείο για να τα βγάλετε στο θέμα που θα με βρίζει η νύφη μου μετά από 30 χρόνια επειδή θα του τηλ συχνά να τον ρωτάω τι κάνει και τι πήρε για το κρύωμα... ενώ θα είναι παντρεμένος...):tongue::cool:(ενώ εγώ τράβηξα τόοοοοοοσα για να τον μεγαλώσω)

υ.γ. Έχω πολλά νεύρα και με τον Ζώπυρο αλλά δεν είναι καθόλου της παρούσης.

στα τονισμένα είχα απαντήσει ζωπ μου!

όσο για τον ζώπυρο, πες μας κ εσύ μια φορά κατι, όχι μόνο εγώ!

αφού βρήκε ο γιατρός τί φταίει, θα αναρρώσει γρηγορότερα!

μάκια του!

μιας κ εχουμε πηξει στους αρρωστουλιδες η συνταγη της μανουλας ειναι απλη,μπολικεσ σουπες (κρεας ή ψαρι) με σελινο,κανει θαυματα!!!!α κ κλασσικα φρεσκους χυμους,τσαγακια κ φυσικα ψητο μπιφτεκι να παρουμε τα πανω μας!αχ μανουλα ολα τα ξερειιιιιιιιιιιιι!!!!

μάμα μία!:)

αγαπουλες εχω χαθει... ζητω συγνωμη, σας σκεφτομαι με αγαπη..

Εχω λιγο τρεξιμο, εφυγε ο αντρουλης για κατι δουλιστες Αθηνα, ειχαμε παει και την μικρη στην γιατρο γιατι εβγαλε κατι σπυθουρακια, τελικα αποτιμη δερματιτιδα ειναι εχει απο τοτε που γεννηθηκε αλλα με το κρυο των ημερων φουντωσαν.

Ειχα και δουλειες πολλες στο σπιτι, το εγλυψα..

Για σημερα εκανα μακαρονια αλλα κρεμ και για τις επομενες δυο μερες θα τρωω σαλατες, δεν μαγειρευω..

Δεν σας εχω διαβασει αλλα σας αγαπαω πολυ!!!!

κ εμείς!

περαστικά στην καραμελένια έφη!

Γεια σας κορίτσια.

Έφτιαξα μια ψαρόσουπα ζεστή για να απολαύσουμε τη μέρα που είναι και σε μας χιονισμένη από χτες τη νύχτα.

τί καλά!!!!!

ναι εβιρακι μου ατοπικη εννοω λαθος το εγραψα. Ηταν πολυ ευαισθητη απο τοτε που γεννηθηκε, και το προσωπακι της και η κοιλιτσα ηταν χαλια το καλοκαιρι. Τωρα ξαναφουντωσε το προσωπο και οι κλειδωσεις. Βαζω μια ενυδατικη της frezyderm και αποφευγω τα ζεστα νερα, τα πολλα πλυσιματα, και τα πολυ ζεστα ρουχα και εννοειτε μονο βαμβακερα.

Κατα τα αλλα διαβασα την λαχταρα που περασατε.. πω-πω τι ηταν αυτο?

φιλακια σε ολες!!

ελπίζω να περάσει γρήγορα!

κ η δικιά μου έχει ευαισθησία, αλλά την πλένω συχνά, σε κάθε αλλαγή πάνας.

ατοπική δεν μας είπε κανείς γιατρός, αλλά μιλάμε για ευαισθησία! αμέσως πετάει σπιθουράκια αν κάτι την ενοχλήσει!

Γεια σας κοριτσια.

Χάθηκα σας έλειψα;

εννοείται!

Τι κάνετε εγω είχα νευραααααααααααααααααααααααααααααααα.

ελπίζω να είστε καλά!!!

Καλό βράδυ

μάκια κ μη σκας για κάτι που φτιάχνεται!

Kαλημερα στα κοριτσια.Τι κανουν τα αρρωστουλια μας?Μαμουλα μου πως εισαι σημερα?

καλά κοριτσάκι μου! εσύ, η οικογένειά σου;

χθες σφράγισα το δόντι μου κ μετά πήγα στον γναθοχειρούργο.

όπου μου έβγαλε χωρίς αναισθησία το κομματάκι κόκκαλου!

δεν πονούσα πολύ κ έτσι μου το έβγαλε.

κανόνισα ραντεβού την άλλη Πέμπτη για χειρουργείο. θα μου το ανοίξει το ούλο κ θα ξύσει το κόκκαλο να καθαρίσει, θα βάλει κ εμφύτευμα...

ανατριχιάσατε; ο άντρας μου κόντεψε να βάλει τα κλάματα!!!!!:lol:

είχε χάσει το χρώμα του!

καλημερα κοριτσακια, παιδακια και σρτουμφακια. καλο μην ναχουμε, τι κανετε??>?εγω στη δουλεια ειμαι, βαριεμαι και κρυωνω.για σημερα εχουμε φασολακια απο χθες, και μπιστεκια που τα εψησα χθες βραδυ. η μικρη μου ξυπνησε με βηχα σημερα. ελπιζω να ειναι μεχρι εκει...ποτε θα φυγει αυτος ο χειμωνας και να ξεκουμπιστουν και αυτες οι ιωσεις???

μακάρι να το ξεπεράσει μόνη της γρήγορα!

φεφακι πως εισαι??πως πηγε χθες στον γιατρο???περιστερακι πως ειναι το παιδι???εσυ??οι υπολοιπες που ειναι σημερα???δωρα, αγγελικουλα, ελενη, αννα, ιωαννα, μεταξια, χρυσα, καγκλυ, φουμπι, ...???η ντελ ειναι καλα???

καλά. μόλις γυρίσαμε σπίτι ντελιβεριάσαμε κατόπιν δική μου απαίτησης!

αλλά δεν το ξανακάνω, γιατί κοιμήθηκα αμέσως κ ένιωθα σαν να έχα πέτρες στο στομαχι!!!!!!

σήμερα τρώει ο φέφος τις υπόλοιπες γεμιστές πιπεριές κ εγώ κοχυλάκια α λα κρεμ!

το βραδάκι το κοριτσάκι μου θα φάει μοσχαρόσουπα γιαγιάς!

φαγητά υπάρχουν κ για την Παρασκευή, αφού η πεθερά έφερε μοσχάρι λεμονατο κ ρύζι!!

σας γλυκοφιλώ.

ελπιζω το περιστερόπουλό μου να είναι ήδη περδίκι!

λίτσα μου, πού είσαι χρυσό μου; μακάρι να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω αλλά μάλλον δεν προλαβαίνω να μπαίνω και τόσο συχνά...

Από μαγειρική, ναι καλά, με τέτοιο ψόφο, τέτοια λόγια... αντί για ρεβύθια έκαμα φασολάδα (μου την ζήτησε το σπλάχνο μου το μεγάλο βλέπετε :rolleyes:) και θα φάμε και σήμερις... αλλά εγώ είμαι και λίγο "ανώμαλη".... ονειρευόμουν μπιφτέκια με τζατζίκι, πατατούλες τηγανητές και πίτες αλάδωτες.... θα το κάμω όμως γιατό το σκέφτηκα... αλλά προς Σ/Κ μεριά να είμαστε όλοι σπίτι !

Φιλάκια πολλά !

σωστή επιλογή ο Ν σου!

ίδια όνειρα είχαμε χθες, αλλά στις 2.30 ξύπνησα γιατί είχα κορακιάσει από νερό!!!!!!!! για τρελή ανωμαλία!

αφού δεν το αντέχω, τί το θέλω βραδιάτικα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλο μηνα κοριτσακια.

Εμας δεν μας μπηκε και τοσο καλα ο μηνας.....

Η μανουλιτσα μου μπηκε στο νοσοκομειο σημερα....:(

Ουφφφφφφφ και δεν μπορω να παω τωρα......

Σημερα εκανα φακες και στο θησαυρο εβαλα και μοσχαρι μεσα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα κοριτσακια.

Εμας δεν μας μπηκε και τοσο καλα ο μηνας.....

Η μανουλιτσα μου μπηκε στο νοσοκομειο σημερα....:(

Ουφφφφφφφ και δεν μπορω να παω τωρα......

Σημερα εκανα φακες και στο θησαυρο εβαλα και μοσχαρι μεσα.

Δωρακι μου ευχομαι να μην ειναι σοβαρο περαστικα της βρε κοριτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμας δεν μας μπηκε και τοσο καλα ο μηνας.....

Η μανουλιτσα μου μπηκε στο νοσοκομειο σημερα....:(

Ουφφφφφφφ και δεν μπορω να παω τωρα.......

Καλό μήνα σε όλους.

Δωράκι μου, εύχομαι γρήγορα περαστικά!


Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους.

Δωράκι μου, εύχομαι γρήγορα περαστικά!

Καλο μηνα πως ειναι το αγορακι σου σημερα? Αμαν κοριτσια χαλασε η θερμανση στην δουλεια εχω παγωσει:confused:
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!σημερα δεν εχει βγει ακομη το μενου,κανονικα θα τρωγαμε κατι σε λαδερο ή οσπριο αλλα μιας κ ο καλος μου θα κοψουν πιτα στην δουλεια οποτε δεν θα φαει εδω θελω κατι σε κρεας,κ ας ειναι τεταρτη.....μαλλον καμμια μπριζολιτσα με ρυζοτο θα μου κανει η μανουλα χιχιχι!!

Δωρακι περαστικα στην μανουλα,ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...