Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Περιστερω,περαστικα και παλι για το παιδι.Ωχ μωρε το ψυχουλακι μου,εξαντληθηκε.....

Οσο για το πλυντηριο...καλα τι λαστιχο ειναι αυτο,που δεν βρησκουν εδω στην ελλαδα;

Κι εμας μας ειχε χαλασει ενα λαστιχο του πλυντηριου μας αλλα μια χαρα ανταλακτικο βρεθηκε.

Τι να πω!!!!!

Αγγελικη,ωραια η φωτο δεν λεω...αλλα εγω θελω χιονι εδω,να το βλεπω να πεφτει κι εγω να πινω χαμομιλακι με μελι...(καλη ωρα...)αγκαλια με το θησαυρο κ τον μπαμπακα μας.Πολλα ζηταω η γυναικα;

Ασε που μιλησα με την μαμα μου και μου ειπε οτι στο χωριο,οχι απλως χιονισε....αλλα το εστρωσε κι ολας!!!!!!!!!!!

Φτου γκαντεμια..........

Τελος παντων....

Ας ερθουμε στα δικα μας.

Το πρωι ο θησαυρος δεν καλοετρωγε φρουτοκρεμα......και πριν τελειωσει μου κανει εναν ωραιοτατο εμετο.......

Μεχρι να καθαρισω ,ξανα μανα ακομα μια φορα.......

Ωχ Παναγια μου.....

Ευτυχως πολυ αργοτερα του εδωσα ξανα αλλα μικρη ποσοτητα και κυριως αχλαδακια...μια χαρα ,τα κρατησε.

Το μεσημεριανο του το εφαγε μια χαρα,με ορεξη και μετα τον εβαλα για νανι.

Δεν θελω με τιποτα τωρα παλι εμετους και ιωσεις....

Ευχομαι να ταν μονο βαρυστομαχια και τιποτα αλλο!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Χαίρετε! (αν και δεν το βλέπω...:roll:)

Στέλνω με τη σειρά μου κι εγώ τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς, προς πάσα κατεύθυνση (ασθενείς, προβλήματα δουλειάς, κ.λ.π.).

Για σήμερα το μενού έχει σούπα γιουβαρλάκια.

Περιστεράκι, κόψε το ίντερνετ για θέματα υγείας!

Δωράκι, βαρυστομαχιά θα ήταν για τον θησαυρούλη. Ίσως να τον ταίσεις κάπως πιο ελαφριά το βράδυ?

Συνεχίζουμε να σερνόμαστε οικογενειακώς (εντάξει, εγώ πολύ καλύτερα) και το βραδάκι θα πάμε παιδίατρο πάλι για το γιόκα μου γιατί - ναι μεν - ο πυρετός έχει πέσει πολύ (37,7) αλλά ύστερα από τόσες ημέρες δεν έχει εξαφανιστεί:confused:, συν το γεγονός ότι βήχει απίστευτα πολύ:confused:, παρ' όλα τα φάρμακα.:confused:

Βέβαια, το δικό μας βασικό πρόβλημα είναι η (χρόνια) ιγμορίτιδα κι είναι αυτό που του προκαλεί και τα περαιτέρω.:confused:

Δεν θέλω να είμαι αχάριστη γιατί τους τελευταίους 6 μήνες έχει αρρωστήσει ΜΟΝΟ 2 φορές (την προηγούμενη φορά κιόλας το πέρασε "ελαφρά") αλλά...

Είμαι ιδιαίτερα ανήσυχη γιατί και το ανηψάκι μου κι ένας συμμαθητής του είναι αυτή την στιγμή στο νοσοκομείο με πνευμονία:shock: και φοβάμαι (πολύ) ρε γμτ... Τον βλέπω κι έτσι κατεβεβλημένο...:-(

(κρατήστε αυτά τα ποστ στο αρχείο για να τα βγάλετε στο θέμα που θα με βρίζει η νύφη μου μετά από 30 χρόνια επειδή θα του τηλ συχνά να τον ρωτάω τι κάνει και τι πήρε για το κρύωμα... ενώ θα είναι παντρεμένος...):tongue::cool:(ενώ εγώ τράβηξα τόοοοοοοσα για να τον μεγαλώσω)

Ααααχ, καλό μας απόγευμα...!

υ.γ. Έχω πολλά νεύρα και με τον Ζώπυρο αλλά δεν είναι καθόλου της παρούσης.


Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! (αν και δεν το βλέπω...:roll:)

Στέλνω με τη σειρά μου κι εγώ τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς, προς πάσα κατεύθυνση (ασθενείς, προβλήματα δουλειάς, κ.λ.π.).

Για σήμερα το μενού έχει σούπα γιουβαρλάκια.

Περιστεράκι, κόψε το ίντερνετ για θέματα υγείας!

Δωράκι, βαρυστομαχιά θα ήταν για τον θησαυρούλη. Ίσως να τον ταίσεις κάπως πιο ελαφριά το βράδυ?

Συνεχίζουμε να σερνόμαστε οικογενειακώς (εντάξει, εγώ πολύ καλύτερα) και το βραδάκι θα πάμε παιδίατρο πάλι για το γιόκα μου γιατί - ναι μεν - ο πυρετός έχει πέσει πολύ (37,7) αλλά ύστερα από τόσες ημέρες δεν έχει εξαφανιστεί:confused:, συν το γεγονός ότι βήχει απίστευτα πολύ:confused:, παρ' όλα τα φάρμακα.:confused:

Βέβαια, το δικό μας βασικό πρόβλημα είναι η (χρόνια) ιγμορίτιδα κι είναι αυτό που του προκαλεί και τα περαιτέρω.:confused:

Δεν θέλω να είμαι αχάριστη γιατί τους τελευταίους 6 μήνες έχει αρρωστήσει ΜΟΝΟ 2 φορές (την προηγούμενη φορά κιόλας το πέρασε "ελαφρά") αλλά...

Είμαι ιδιαίτερα ανήσυχη γιατί και το ανηψάκι μου κι ένας συμμαθητής του είναι αυτή την στιγμή στο νοσοκομείο με πνευμονία:shock: και φοβάμαι (πολύ) ρε γμτ... Τον βλέπω κι έτσι κατεβεβλημένο...:-(

(κρατήστε αυτά τα ποστ στο αρχείο για να τα βγάλετε στο θέμα που θα με βρίζει η νύφη μου μετά από 30 χρόνια επειδή θα του τηλ συχνά να τον ρωτάω τι κάνει και τι πήρε για το κρύωμα... ενώ θα είναι παντρεμένος...):tongue::cool:(ενώ εγώ τράβηξα τόοοοοοοσα για να τον μεγαλώσω)

Ααααχ, καλό μας απόγευμα...!

υ.γ. Έχω πολλά νεύρα και με τον Ζώπυρο αλλά δεν είναι καθόλου της παρούσης.

Νομίζω αυτό δεν το γλιτώνει καμία αγορομάνα...Ο βήχας αν είναι έντονος λογικά είναι η λαρυγγίτιδα ή σπαστική βρογχίτιδα απ'όσο ξέρω απ΄τον δικό μου!:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μου συγχώρα με! πριν δεν σου είπα περαστικά για το παιδί.

εγκέφαλος σε κρίση!

περαστικά κ γρήγορα! με την κρεμούλα διαφωνώ, αλλά εσύ είσαι μανούλα!

ρυζάκι ναι! επιβάλλεται! κ με κοτόζουμο ακόμα καλύτερα!

όσο για το μέλλον...ούτε εμείς κάνουμε τίποτα. γιατί περιμένουμε από άλλους!

ζώπ, το να πάρεις να ρωτήσεις για το σπλάχνο σου δεν είναι κακό, αν είναι καλά, τί τρώει, τί φάρμακα...άλλα βγάζουν μάτι, τινάζουν γάμους!! στον αέρα!

σμαρτάκι μου, κ αυτό θέλει αγώνα! γιατί είχα μάθει αλλιώς! νο λίμιτς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω αυτό δεν το γλιτώνει καμία αγορομάνα...Ο βήχας αν είναι έντονος λογικά είναι η λαρυγγίτιδα ή σπαστική βρογχίτιδα απ'όσο ξέρω απ΄τον δικό μου!:rolleyes:

Ναι, το ξέρω. Αλλά μετά από αντιβίωση κ.λ.π. τώρα έχει πάλι 39 πυρετό!! Πάω να σκάσω!!

ζώπ, το να πάρεις να ρωτήσεις για το σπλάχνο σου δεν είναι κακό, αν είναι καλά, τί τρώει, τί φάρμακα...άλλα βγάζουν μάτι, τινάζουν γάμους!! στον αέρα!

Φεφούλα μου, είμαι πολύ ζαλισμένη, δεν κατάλαβα τι μου λες.

Έφυγα, πάω να τηλ στη γιατρό!!


Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! (αν και δεν το βλέπω...:roll:)

Στέλνω με τη σειρά μου κι εγώ τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς, προς πάσα κατεύθυνση (ασθενείς, προβλήματα δουλειάς, κ.λ.π.).

Για σήμερα το μενού έχει σούπα γιουβαρλάκια.

Οτι πρεπει......

Περιστεράκι, κόψε το ίντερνετ για θέματα υγείας!Αυτο ακριβως!!!!!

Δωράκι, βαρυστομαχιά θα ήταν για τον θησαυρούλη. Ίσως να τον ταίσεις κάπως πιο ελαφριά το βράδυ?Του εδωσα για απογευματινο γιαουρτακι με μελι και κατα τις 7 λεω να του δωσω ξκι ενα αβγο.

Συνεχίζουμε να σερνόμαστε οικογενειακώς (εντάξει, εγώ πολύ καλύτερα) και το βραδάκι θα πάμε παιδίατρο πάλι για το γιόκα μου γιατί - ναι μεν - ο πυρετός έχει πέσει πολύ (37,7) αλλά ύστερα από τόσες ημέρες δεν έχει εξαφανιστεί:confused:, συν το γεγονός ότι βήχει απίστευτα πολύ:confused:, παρ' όλα τα φάρμακα.:confused:

Αμαν βρε το παιδακι.......

Βέβαια, το δικό μας βασικό πρόβλημα είναι η (χρόνια) ιγμορίτιδα κι είναι αυτό που του προκαλεί και τα περαιτέρω.:confused:

Ωχ μπελας η ιγμοριτιδα,εχω και ξερω πως ειναι....

Δεν θέλω να είμαι αχάριστη γιατί τους τελευταίους 6 μήνες έχει αρρωστήσει ΜΟΝΟ 2 φορές (την προηγούμενη φορά κιόλας το πέρασε "ελαφρά") αλλά...

Είμαι ιδιαίτερα ανήσυχη γιατί και το ανηψάκι μου κι ένας συμμαθητής του είναι αυτή την στιγμή στο νοσοκομείο με πνευμονίαΠεραστικα....ωχ Χριστουλη μου.... και φοβάμαι (πολύ) ρε γμτ... Τον βλέπω κι έτσι κατεβεβλημένο...

(κρατήστε αυτά τα ποστ στο αρχείο για να τα βγάλετε στο θέμα που θα με βρίζει η νύφη μου μετά από 30 χρόνια επειδή θα του τηλ συχνά να τον ρωτάω τι κάνει και τι πήρε για το κρύωμα... ενώ θα είναι παντρεμένος...):tongue::cool:(ενώ εγώ τράβηξα τόοοοοοοσα για να τον μεγαλώσω)

Πες τα ζωπ....

Ααααχ, καλό μας απόγευμα...!

υ.γ. Έχω πολλά νεύρα και με τον Ζώπυρο αλλά δεν είναι καθόλου της παρούσης.

Ναι, το ξέρω. Αλλά μετά από αντιβίωση κ.λ.π. τώρα έχει πάλι 39 πυρετό!! Πάω να σκάσω!!

Πωπωωωω γρηγορα παιδιατρο........

Έφυγα, πάω να τηλ στη γιατρό!!

Να μας πεις τα νεα.

Περιμενω με αγωνια....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

μιας κ εχουμε πηξει στους αρρωστουλιδες η συνταγη της μανουλας ειναι απλη,μπολικεσ σουπες (κρεας ή ψαρι) με σελινο,κανει θαυματα!!!!α κ κλασσικα φρεσκους χυμους,τσαγακια κ φυσικα ψητο μπιφτεκι να παρουμε τα πανω μας!αχ μανουλα ολα τα ξερειιιιιιιιιιιιι!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

αγαπουλες εχω χαθει... ζητω συγνωμη, σας σκεφτομαι με αγαπη..

Εχω λιγο τρεξιμο, εφυγε ο αντρουλης για κατι δουλιστες Αθηνα, ειχαμε παει και την μικρη στην γιατρο γιατι εβγαλε κατι σπυθουρακια, τελικα αποτιμη δερματιτιδα ειναι εχει απο τοτε που γεννηθηκε αλλα με το κρυο των ημερων φουντωσαν.

Ειχα και δουλειες πολλες στο σπιτι, το εγλυψα..

Για σημερα εκανα μακαρονια αλλα κρεμ και για τις επομενες δυο μερες θα τρωω σαλατες, δεν μαγειρευω..

Δεν σας εχω διαβασει αλλα σας αγαπαω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπουλες εχω χαθει... ζητω συγνωμη, σας σκεφτομαι με αγαπη..

Εχω λιγο τρεξιμο, εφυγε ο αντρουλης για κατι δουλιστες Αθηνα, ειχαμε παει και την μικρη στην γιατρο γιατι εβγαλε κατι σπυθουρακια, τελικα αποτιμη δερματιτιδα ειναι εχει απο τοτε που γεννηθηκε αλλα με το κρυο των ημερων φουντωσαν.

Ειχα και δουλειες πολλες στο σπιτι, το εγλυψα..

Για σημερα εκανα μακαρονια αλλα κρεμ και για τις επομενες δυο μερες θα τρωω σαλατες, δεν μαγειρευω..

Δεν σας εχω διαβασει αλλα σας αγαπαω πολυ!!!!

κ εμεις κ εμεις σ'αγαπαμε:lol::lol::lol::lol:


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια.

Έφτιαξα μια ψαρόσουπα ζεστή για να απολαύσουμε τη μέρα που είναι και σε μας χιονισμένη από χτες τη νύχτα.

τελος καλο, ολα καλα.ελπιζω χθες βραδυ να κοιμηθηκατε ηρεμα...το παιδι τρομαξε πολυ???

Κοιμηθήκαμε ήρεμα, αν και ο δικός μου ύπνος ήταν μετ' εμποδίων επειδή κρύωνα και δεν το έπαιρνα σύντομα απόφαση να πάρω κι άλλη κουβέρτα. Σηκώθηκα και 3 φορές για να σκεπάσω τη μικρή και ο ύπνος έγινε κουλουβάχατα.

Η μικρή άκουσε το θόρυβο και τρόμαξε, αλλά χωρίς να καταλάβουμε ότι ξύπνησε. Την είδαμε με κλειστά τα μάτια που συνέχιζε τον ύπνο της και νομίζαμε ότι δεν άκουσε τίποτα.

.εγω την περασα χθες ολο το βραδυ στην τουαλετα. αφηστε χαλια.

Περαστικά σε όλους σας. Πώς αντέχεις να είσαι έτσι και να δουλεύεις κιόλας;

Εβιρι τι ήταν αυτό που πάθατε κοπέλα μου;;;;;; Αφού δεν σου κόπηκε η φωνή από τον φόβο πάλι καλά!!!

Μου μισοκόπηκε.

ξ

Τι κουφόβραση κι αυτή βρε Έβιρι! Τα μπρατσάκια σας και στην παραλία!!!!

Δε λες τίποτα!!!!!!!!!!!

σήμερα έχω οδοντίατρο κ μετά γναθοχειρούργο!

Βόηθα Παναγιά, και που το διαβάζω είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω.

Εviri τι τρομαρα πηρες νυχτιατικα η μικρη δεν ξυπνησε με ολο αυτον τον θορυβο?Ξύπνησε ελαφρά αλλά συνέχισε τον ύπνο της σαν να μη συμβαίνει τίποτα.

Ο περιστερης τελικά είχε γαστρεντερίτιδα,που την κόλλησε και το περιστερόπουλο!

Περαστικά στα αγόρια σου Περιστεράκι, να γίνουν γρήγορα καλά.

!!

εμαθα οτι θα εχουμε νεες μειωσεις στη μισθοδοσια απο αυτο το μηνα!!!που θα παει αυτο, μου λετε???σε λιγο θα κοψουμε και το φαι:confused::confused::confused:

Αν τους αφήσουμε κι άλλο πάνω θα μας κάνουν περισσότερα.

Του δίνω μικρά γεύματα από αραιωμένο γάλα κάθε 2-3 ώρες και νεράκι με μια σύριγγα κάθε τόσο για να μην μου αφυδατωθεί.

Το γάλα τρέφει το μικρόβιο Περιστεράκι, και επίσης, δεν το επεξεργάζεται το έντερο όταν υπάρχει γαστρεντερίτιδα. Καλύτερα να το αφήσεις νηστικό για ώρες ή που θα αναγκαστεί να φάει κάποιο παράγωγο ρυζιού ή που θα του περάσει πιο γρήγορα το μικρόβιο, το οποίο δε θα έχει από πού να τραφεί.

Φυσικά έχω ακυρώσει τα μαθήματα

Τι μαθήματα κάνεις;

Ευχομαι να ταν μονο βαρυστομαχια και τιποτα αλλο!!!!!!!!!

Κι εγώ το ίδιο σου εύχομαι.

Είμαι ιδιαίτερα ανήσυχη γιατί και το ανηψάκι μου κι ένας συμμαθητής του είναι αυτή την στιγμή στο νοσοκομείο με πνευμονία:shock: και φοβάμαι (πολύ) ρε γμτ...

Περαστικά και στο ανηψάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Eviri μου σε ευχαριστώ για τα "περαστικά"!Να 'σαι καλά...Διάβασα τι λαχτάρα περάσατε οικογενειακώς,αλλά ξεχασα να σχολιάσω...Να σου πω κι εμένα η πρώτη μου σκέψη ήταν... πνεύματα.Και μετά είδα ότι το σκέφτηκες κι εσύ...

Το γάλα που πίνει ο μικρός δεν είναι αγελαδινό,αλλά φόρμουλα(s 26 progress gold 3)οπότε δε νομίζω να ενισχύει το μικρόβιο.Αλλωστε μου είπε ο γιατρός να του το δώσω αντί φαγητού και το περιστερόπουλο μια χαρα αντιδρά μέχρι στιγμής.Ούτε εκανε ξανα εμετό.Μόνο που γκρινιάζει λίγο το καημένο...

Τελος Φλεβαρη που έχουμε να κάνουμε εμβόλιο θα ξανασυζητήσουμε το θέμα του γάλακτος,αν μπορώ να του δίνω φρέσκο και ποιο...Αυτά τα γάλατα σκόνη εχουν μέσα ενα σωρό μυστήριες ουσίες...Μέχρι ταυρίνη!

Μαθηματάκια φιλολογικά κάνω,φιλόλογος δεν είμαι;Αλλά έτσι που πάει η κατάσταση θα το ξεχάσω κι εγώ ότι είμαι...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που πάει καλύτερα το μικρό περιστεράκι. Δεν το σκέφτηκα για το γάλα, ότι ακόμη δεν πίνει φρέσκο.

Για την ταυρίνη είχα ρωτήσει κι εγώ την παιδίατρο επειδή νόμιζα ότι είναι κάτι που βγαίνει από ταύρους, τελικά το απενεχοποίησε και μου είπε, ότι είναι ουσία που ενισχύει τον εγκέφαλο. Βέβαια, εγώ είχα ρωτήσει επειδή το έβλεπα στο ρεντ μπουλ.

Ναι μωρέ, αφού είσαι φιλόλογος τι θα διδάσκεις....κηπουρική; Γεράματα έχω γιατρέ μου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε παιδίατρο. Το ζωπυρόπαιδο έχει συνδυασμό από : απόλυτα βουλωμένη μύτη-ίωση της εποχής-γερότατο κρύωμα = τροποποιήσαμε/ενισχύσαμε λίγο την αγωγή (η οποία θέλει και τον χρόνο της/μέρες της για να επιδράσει). Υπομονή, ξεκούραση, προσοχή κι αποχή από σχολείο και δραστηριότητες, για κάποιες μέρες. Και θα γίνει περδίκι. :D Αμήν!

Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τις ευχές και το ενδιαφέρον σας!

Δεν είμαι για πολλά απόψε. Εκτός από πολύ κουρασμένη, είμαι και στεναχωρημένη κορίτσια μου. Πριν από λίγο έμαθα κάτι δυσάρεστο από μια φίλη μου και μ' έχει πάρει λίγο από κάτω...

Καλή μας νύχτα και καλή δύναμη σε όσους δοκιμάζονται...:-(


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...