Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Τοκ τοκ!! Δέχεστε ασθενείς?:tongue:

Εγώ, είμαι κομματάκι καλύτερα (μετά από τέτοια κατάκλιση:rolleyes:), το ζωπυρόπαιδο λιιιιίγο καλύτερα κι αυτό κι ο ζώπυρος χάλια:-(.

Όπως είπε και η Χρύσα, ναι είναι βαρβάτη αυτή η ίωση. Το ξέρω από την Παρασκευή (μου το έλεγε η δασκάλα), η τάξη του γιου μου έχει αποδεκατιστεί. Κι από γνωστούς, ακούω τα χειρότερα : έχουν οδηγηθεί πολλά παιδάκια με πνευμονία τελικά στο νοσοκομείο. Ελπίζω ότι εμείς έχουμε ξεφύγει από τα χειρότερα... Παναγιά μου, φύλαξε!

Εβίρι, τι πάθατε βρε κορίτσι μου. Φαντάζομαι τη τρομάρα σου μες τα ξημερώματα. Αν είναι δυνατόν.:shock:

Αφροδίτη, καλύτερα με την κοιλιά?

Φούμπι, ζεστασιά και φάρμακα!

Περιστεράκι, μπράβο σου. Μακάρι να έβρισκα κι εγώ παρέα για περπάτημα, μπας και ξεκουνήσω η κουρούνα.:roll::mrgreen:

Δωράκι, μακάρι να χιονίσει, να το στρώσει, να το ευχαριστηθούμε κιόλας. Φυσικά, αύριο δεν είναι για περιπάτους - καλά ο γιος μου δεν θα πάει σχολείο (κι ίσως και μέχρι το τέλος της εβδομάδας) αλλά εγώ κι ο ζώπυρος με τις δουλειές κάτι πρέπει να κάνουμε...:?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πραγματικά κορίτσια, δυο φορές μέχρι τώρα κατάλαβα πώς είναι να σε κυριεύει ο πανικός.

Φέφη μου κόπηκε και το κάτουρο ακόμα, από την τρομάρα μου. Μέχρι και πνεύματα πρόλαβα να σκεφτώ.

Ζώπυρον, τώρα που είπες μακάρι να χιονίσει κι εδώ όπως διάβασα το δελτίο καιρού στο ίντερνετ προβλέπεται για την Τετάρτη να έχουμε -17 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνουν οι ξεροκέφαλοι (βλέπε, ζώπυρος) - πάνε στη δουλειά (οδηγώντας μηχανή, ναι σωστά διαβάσατε!:mad:) ενώ είναι κρυωμένοι και γυρνάνε με 38,9 πυρετό!:shock: Και μετά, εγώ είμαι γκρινιάρα...:roll:

(Γενικό Νοσοκομείο το έχουμε καταντήσει εδώ μέσα:rolleyes:)αχχχχ, αυτοι οι αντρες ειναι ωρες ωρες πολυ ξεροκεφαλοι!!!:mad::x

Όσο για τις δουλειές του σπιτιού - ναι, η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά και μεγάλο πράγμα για μια οικογένεια να έχει ένα ζεστό, τακτοποιημένο και μυρωδάτο από τα φαγητά σπιτάκι... αλλά... δεν θα περάσω κι όλη μου την ζωή λουτροκοπανίζοντας...:mrgreen:και πολυ καλα κανεις!!!!

Πάνω απ' όλα, οι άνθρωποι - εμείς και οι αγαπημένοι μας!!:D

(πάω να χαπακωθώ πάλι και να συναντήσω την υπόλοιπη οικογένεια, στο κρεβάτι:|) περαστικα σας κοριτσακι:)

(ευχαριστώ για τις ευχές σας!)

Eviri;[/b]1429446]Γεια σας κορίτσια.

Το μενού σήμερα είχε φακές και για μας.

Θα συμφωνήσω μαζί σας, ότι κάτι έχουν αυτές οι μέρες. Τα χαράματα εμείς ξυπνήσαμε άγρια από ένα θόβυβο όπως αυτόν που κάνουν τα γυαλικά που σπάνε. Ήταν λίγο πριν τις 05:00 το πρωί και φαντάζεστε με τέτοιο θόρυβο τι ξύπνημα κάναμε. Εγώ τρομοκρατημένη μες τον ύπνο μου πετάω τις κουβέρτες και με 2 δρασκελιές βρίσκομαι στο παιδικό δωμάτιο. Μέσα μου κατά βάθος ήξερα ότι ο θόρυβος δεν είναι απο 'κει γιατί η κόρη μου στο δωμάτιό της δεν έχει πουθενά γυαλικά πέρα από τα τζάμια. Αφού ήρθε η πρώτη ανακούφιση ότι δεν έπαθε κάτι το παιδί, χωριστήκαμε με τον άντρα μου ψάχνοντας τα δωμάτια. Τελικά, ο ένοχος ήταν ένα βάζο ελαφρύ, που μέσα είχαμε βάλει ένα βολβό αμαρυλίδας. Το έχουμε τοποθετήσει σε ένα ράφι στον τοίχο ακριβώς πάνω από την τηλεόραση. Τα κοτσάνια με τα λουλούδια που μεγάλωναν, είχαν πάρει κλίση προς τα κάτω. Το ράφι μάλλον γέρνει μισό εκατοστό προς τα κάτω, οπότε με την κίνηση που έκανε το φυτό να μεγαλώσει κι άλλο το πήρε το βάρος του κι έπεσε. Εκτός αν πήδηξε, αλλά δεν του βγήκε σε καλό. Το βάζο έπεσε πάνω στην τηλεόραση κι έσπασε. Το αποτέλεσμα ήταν: να βραχεί ο τοίχος η μισή τηλεόραση με το τραπεζάκι και τα ράφια του από κάτω, το χαλί (πώς δεν μπήκε το νερό και μέσα στο πολύμπριζο; ) να γεμίσουμε γυαλιά, να σπάσουν τα τρία κοτσάνια με λουλούδι του φυτού και να μείνει μόνο το ένα κι εμείς να έχουμε χάσει τον ύπνο μας, αφού πρώτα μας έφυγε η μισή ζωή.

Αν με βλέπατε πώς φώναζα Παναγία μου, Παναγία μου, πηγαίνοντας προς το παιδικό δωμάτιο στην αρχή, θα τα χάνατε. Η φωνή μου έβγαινε εντελώς διαφορετική και η λέξη παραμορφωμένη. Αυτό μου έχει συμβεί άλλη μία φορά πάλι στον ύπνο μου, νομίζω με κούνημα από σεισμό.

Τέλος καλό, όλα καλά.

πωπω βρε εβιρυ μου, τι ηταν αυτο που περασατε!!!και ειδικα να εισαι μεσα στον υπνο!!!και εγω θα τακανα πανω μου απτον φοβο!!!τελος καλο, ολα καλα.ελπιζω χθες βραδυ να κοιμηθηκατε ηρεμα...το παιδι τρομαξε πολυ???
peristeraki[/b];1429475]Γεια σας και πάλι!

Στάθηκα πολύ τυχερή!!Βγήκα για περπάτημα και ενώ είχα ήδη κάνει το μισαωράκι μου,συνάντησα μια κοπελιά,που δουλεύει σε ένα μαγαζί της γειτονιάς και την ξέρω χρόνια,η οποία ενθουσιάστηκε με την ιδέα,ανέβηκε σπίτι της,άλλαξε και ακολούθησε.

Περιττό να σας πω ότι περπάτησα 2 ώρες συνολικά!

Πού θα πάει;Δεν θα ενεργοποιηθεί ο ρημαδομεταβολισμός να χάσω κανα κιλό;

Με την κοπελιά ανταλλάξαμε και τηλέφωνα για να πηγαίνουμε κάποιες μέρες μαζί,όταν υπάρχει χρόνος!Και χαίρομαι πολύ,γιατί εκτός του ότι βρήκα παρέα για περπάτημα,θα αρχίσουμε και φιλία,μιας και μου ήταν ανέκαθεν πολύ συμπαθής.Είμαστε και συνομήλικες και έχουμε και ίδια κυβικά,οπότε το θέλει το περπάτημα,γιατί είναι κι αυτή σε δίαιτα

Αχ...

Θα λιώσω τα πεζοδρόμια...

περιστερω, τωρα πουχεις και παρεα, σε βλεπω να κανεις προετοιμασια για μαραθωνιο:lol::lol::lol:
dwraki;[/b]1429657]Ξεχασα να γραψω τι φαγαμε σημερα.

Για μας εκανα χοιρινη τηγανια και ο θησαυρος εφαγε κοτοπουλακι με αστρακι.

Αποψε ζηλεψα πατατες τηγανητες με αβγουλακια.

Οποτε μας μενει το φαγητο για αυριο...μια χαρουλα!!!!!!

Τι κρυο ειναι αυτο αποψε;Πω πω!!!!!!

Αυριο θα εχουμε στανταρ χιονακι.

Ουτε για πλακα δεν θα βγαλω τον θησαυρουλη εξω.

Αφηστε που νιωθω ριγος και πονανε τα ποδια μου........δωρακι μου, ελπιζω να μην σε πιασει καμμι γριπη. φιλια στον θυσαυρο. καλα χουχουλιασματα:wink:

fefi;[/b]1429822]

μερσί. του έκανα καρμπονάρα, δηλαδή όχι καρμπονάρα..κοχυλάκια α λα κρεμ με μπέηκον κ κασέρι σοχού!!!!!!!

κ κλασικό χαλβά που μου ζήτησε γιατί της κάγκλυ δεν του άρεσε.

τα ετοίμασα, έπλυνα το άπαν σύμπαν, τα σκούπισα-τακτοποίησα, αφού είχα ταίσει χορέψει το σπλάχνο, το οποίο τριγύριζε στα πόδια μου κ είχε βγάλει τα πάντα όλα από τα συρτάρια κ ντουλάπια της κουζίνας.

κυκλοφορούσε στο σαλόνι κουτάλα, μπολ, μπαταρίες κ αναδευτήρι.......! κ είχε ψιχουλιάσει το σαλόνι, ιδίως στο χαλί!!!!!μπραβο νοικοκυροκοριτσο!!ποτε τα προλαβες οολα αυτα???

είδαμε κ χιόνι με το παιδάκι μου από τη βεράντα. ενθουσιάστηκε!:D:D

είχαμε πάει νωρίτερα σούπερ μάρκετ κ περίπτερο. μέχρι εκεί όμως, γιατί άπό το κρύο δεν άντεχα!

έτσι αφού συμμάζεψα το χάος, έβαλα σκούπα κ επιδοθήκαμε με την κοράκλα μου σε αγκαλιές κ ακροβατικά!!!!αργότερα ήρθε ο μπούλης της από το γραφείο κ έγιναν μώλος κ βρακί! έκαναν κ φωλίκα! ήπιε το γάλα της κ αφού πήρε τον μάκη το πόνυ κοιμήθηκε!!!!!!:D:Dλατρευω συσα τρελοκοτσιδου!!!:-)

ζώπυρον[/b];1429825]Τοκ τοκ!! Δέχεστε ασθενείς?:tongue:

Εγώ, είμαι κομματάκι καλύτερα (μετά από τέτοια κατάκλιση:rolleyes:), το ζωπυρόπαιδο λιιιιίγο καλύτερα κι αυτό κι ο ζώπυρος χάλια:-(.

Όπως είπε και η Χρύσα, ναι είναι βαρβάτη αυτή η ίωση. Το ξέρω από την Παρασκευή (μου το έλεγε η δασκάλα), η τάξη του γιου μου έχει αποδεκατιστεί. Κι από γνωστούς, ακούω τα χειρότερα : έχουν οδηγηθεί πολλά παιδάκια με πνευμονία τελικά στο νοσοκομείο. Ελπίζω ότι εμείς έχουμε ξεφύγει από τα χειρότερα... Παναγιά μου, φύλαξε!περαστικουλια σας ζωπυρακι. ελπιζω σημερα να ειναι καλυτερα και ο συζυγατος σου

Αφροδίτη, καλύτερα με την κοιλιά?

QUOTE]

φουμπι περαστικα και σενα. καλημερα σε ολα τα κοριτσακια, τα μωρακια και τα στρουμφακια μας. τι κανετε???τρομερο κρυο σημερα.εγω την περασα χθες ολο το βραδυ στην τουαλετα. αφηστε χαλια. σημερα καλυτερα ειμαι και με ποναει καπως λιγοτερο η κοιλια μου. το αφροδιτομωρο:lol::lol: ειχε λιγο πυρετο χθες το απογευμα-ευτυχως δεν ξανακανε- και κοιμηθηκε με τις κοτες. ετσι ξαπλωσα και εγω νωρις νωρις αλλα δεν μαφησαν οι στομαχικες ...διαταραχες να κοιμηθω. σημερα θα φαω ρυζακι σκετο και για τον αντρουλη εχω φασολακια με μοσχαρι.μακια.παω να δουλεψω λιγο και θα τα πουμε αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κανει κρύο αγωνιά, θέλω τζάκι και γωνιά!!!!:tongue:

Μιλάμε για πολύ κρύο!!!! Με -8 έφυγα το πρωί... Δεν μιλάμε για την αίσθηση....:rolleyes:

Την Λουκια δεν την έστειλα ούτε σήμερα γιατί εκτός από τον ψώφο που έχει την τριγυρνάει και μια γριπούλα οπότε είπα όσο μπορώ να την φυλάξω!

Για σήμερα κοτόπουλο ψητό για τον χάμπυ και φακούλες για εμάς!

Εβιρι τι ήταν αυτό που πάθατε κοπέλα μου;;;;;; Αφού δεν σου κόπηκε η φωνή από τον φόβο πάλι καλά!!!

Περιστέρω 2 ώρες;;;;;;:shock::shock::shock: Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ δεν το κάνω αυτό που να με πληρώνουν!!!!:tongue:

Καλημέρα σε όλες τις μαγείρισσες!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτά παθαίνουν οι ξεροκέφαλοι (βλέπε, ζώπυρος) - πάνε στη δουλειά (οδηγώντας μηχανή, ναι σωστά διαβάσατε!:mad:) ενώ είναι κρυωμένοι και γυρνάνε με 38,9 πυρετό!:shock: Και μετά, εγώ είμαι γκρινιάρα...:roll:

(Γενικό Νοσοκομείο το έχουμε καταντήσει εδώ μέσα:rolleyes:)

Έτσι έίναι και ο άντρας μου Ζωπυράκι! Άρρωστος ξεάρρωστος κυκλοφορεί με την μηχανή και φυσικά ούτε που το συζητάει να μείνει σπίτι καμία μέρα για να μην γίνει χειρότερα:confused::confused::confused:

Όσο για τις δουλειές του σπιτιού - ναι, η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά και μεγάλο πράγμα για μια οικογένεια να έχει ένα ζεστό, τακτοποιημένο και μυρωδάτο από τα φαγητά σπιτάκι... αλλά... δεν θα περάσω κι όλη μου την ζωή λουτροκοπανίζοντας...:mrgreen:

Πάνω απ' όλα, οι άνθρωποι - εμείς και οι αγαπημένοι μας!!:D

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!

(πάω να χαπακωθώ πάλι και να συναντήσω την υπόλοιπη οικογένεια, στο κρεβάτι:|)

(ευχαριστώ για τις ευχές σας!)

ξανά περαστικούλια σας!!!!

Γεια σας κορίτσια.

Το μενού σήμερα είχε φακές και για μας.

Θα συμφωνήσω μαζί σας, ότι κάτι έχουν αυτές οι μέρες. Τα χαράματα εμείς ξυπνήσαμε άγρια από ένα θόβυβο όπως αυτόν που κάνουν τα γυαλικά που σπάνε. Ήταν λίγο πριν τις 05:00 το πρωί και φαντάζεστε με τέτοιο θόρυβο τι ξύπνημα κάναμε. Εγώ τρομοκρατημένη μες τον ύπνο μου πετάω τις κουβέρτες και με 2 δρασκελιές βρίσκομαι στο παιδικό δωμάτιο. Μέσα μου κατά βάθος ήξερα ότι ο θόρυβος δεν είναι απο 'κει γιατί η κόρη μου στο δωμάτιό της δεν έχει πουθενά γυαλικά πέρα από τα τζάμια. Αφού ήρθε η πρώτη ανακούφιση ότι δεν έπαθε κάτι το παιδί, χωριστήκαμε με τον άντρα μου ψάχνοντας τα δωμάτια. Τελικά, ο ένοχος ήταν ένα βάζο ελαφρύ, που μέσα είχαμε βάλει ένα βολβό αμαρυλίδας. Το έχουμε τοποθετήσει σε ένα ράφι στον τοίχο ακριβώς πάνω από την τηλεόραση. Τα κοτσάνια με τα λουλούδια που μεγάλωναν, είχαν πάρει κλίση προς τα κάτω. Το ράφι μάλλον γέρνει μισό εκατοστό προς τα κάτω, οπότε με την κίνηση που έκανε το φυτό να μεγαλώσει κι άλλο το πήρε το βάρος του κι έπεσε. Εκτός αν πήδηξε, αλλά δεν του βγήκε σε καλό. Το βάζο έπεσε πάνω στην τηλεόραση κι έσπασε. Το αποτέλεσμα ήταν: να βραχεί ο τοίχος η μισή τηλεόραση με το τραπεζάκι και τα ράφια του από κάτω, το χαλί (πώς δεν μπήκε το νερό και μέσα στο πολύμπριζο; ) να γεμίσουμε γυαλιά, να σπάσουν τα τρία κοτσάνια με λουλούδι του φυτού και να μείνει μόνο το ένα κι εμείς να έχουμε χάσει τον ύπνο μας, αφού πρώτα μας έφυγε η μισή ζωή.

Αν με βλέπατε πώς φώναζα Παναγία μου, Παναγία μου, πηγαίνοντας προς το παιδικό δωμάτιο στην αρχή, θα τα χάνατε. Η φωνή μου έβγαινε εντελώς διαφορετική και η λέξη παραμορφωμένη. Αυτό μου έχει συμβεί άλλη μία φορά πάλι στον ύπνο μου, νομίζω με κούνημα από σεισμό.

Τέλος καλό, όλα καλά.

Εβιράκι μεγάλη λαχτάρα νυχτιατικα αλλά ευτυχώς μικρό το κακό!

Γεια σας και πάλι!

Στάθηκα πολύ τυχερή!!Βγήκα για περπάτημα και ενώ είχα ήδη κάνει το μισαωράκι μου,συνάντησα μια κοπελιά,που δουλεύει σε ένα μαγαζί της γειτονιάς και την ξέρω χρόνια,η οποία ενθουσιάστηκε με την ιδέα,ανέβηκε σπίτι της,άλλαξε και ακολούθησε.

Περιττό να σας πω ότι περπάτησα 2 ώρες συνολικά!

Πού θα πάει;Δεν θα ενεργοποιηθεί ο ρημαδομεταβολισμός να χάσω κανα κιλό;

Μόνο που φοβάμαι,όπως είπε κι η Εβίρι,μην βάλουν διόδια και στους πεζούς...Και σας πάρω στο λαιμό μου!!

Με την κοπελιά ανταλλάξαμε και τηλέφωνα για να πηγαίνουμε κάποιες μέρες μαζί,όταν υπάρχει χρόνος!Και χαίρομαι πολύ,γιατί εκτός του ότι βρήκα παρέα για περπάτημα,θα αρχίσουμε και φιλία,μιας και μου ήταν ανέκαθεν πολύ συμπαθής.Είμαστε και συνομήλικες και έχουμε και ίδια κυβικά,οπότε το θέλει το περπάτημα,γιατί είναι κι αυτή σε δίαιτα

Αχ...

Θα λιώσω τα πεζοδρόμια...

Μπράβο Περιστεράκι μου που βρήκες καλή παρεούλα! Έτσι δεν θα βαρεθείς κιόλας!

Πραγματικά κορίτσια, δυο φορές μέχρι τώρα κατάλαβα πώς είναι να σε κυριεύει ο πανικός.

Φέφη μου κόπηκε και το κάτουρο ακόμα, από την τρομάρα μου. Μέχρι και πνεύματα πρόλαβα να σκεφτώ.

Ζώπυρον, τώρα που είπες μακάρι να χιονίσει κι εδώ όπως διάβασα το δελτίο καιρού στο ίντερνετ προβλέπεται για την Τετάρτη να έχουμε -17 βαθμούς.

Τι κουφόβραση κι αυτή βρε Έβιρι! Τα μπρατσάκια σας και στην παραλία!!!!

Καλημέρα στην μαγειροπάρεά μας! Κρύο πολύ σήμερα!!!!

Φαγητό μαγειρεύει η μανούλα μου σήμερα, χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε σήμερα?

Έχουμε όλοι παγώσει, αλλά αυτές τις ημέρες το μυαλό μου πάει σε όλους τους αστεγούς,οι οποίοι όλο και αυξάνονται έτσι που μας κατάντησαν!:mad:Θα επιζήσουν με αυτή την παγωνια?

Κατα τ'άλλα ο μικρός μου τελικά φαίνεται ΟΚ αν και δεν έχει καθαρίσει τελείως η μύτη του και λογω και του καιρού δεν τον πήγα σχολείο.Σήμερα μαγειρεύω μπιφτέκια στα καρβουνα και πατζάρια με χόρτα.

Καλέ Ζώπυρον,ελπίζω να είστε καλύτερα σήμερα!Μείνετε στα ζεστά όσο γίνεται μήπως σας περάσει!

Εβίρι,αυτο θα πει πανικός!!!ευτυχως που δεν ήταν κάτι 'κακό',στον ύπνο μας όλα αλλάζουν διαστάσεις!

Αφροδίτη οι γαστραντερίτιδες είναι οι πιο ενοχλητικες ιώσεις,περαστικά!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μαύρισα με τα κοινωνικοπολιτικά νέα που διάβασα, για να ξεχαστώ, σας βάζω αυτό :

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=119330&catid=10

Από μία πρώτη ματιά που του έριξα φαίνεται ενδιαφέρον. Θα διαβάσω τις συνταγές αργότερα που θα έχω περισσότερο χρόνο ( Ελπίζω δηλαδή:wink: )

QUOTE]

φουμπι περαστικα και σενα. καλημερα σε ολα τα κοριτσακια, τα μωρακια και τα στρουμφακια μας. τι κανετε???τρομερο κρυο σημερα.εγω την περασα χθες ολο το βραδυ στην τουαλετα. αφηστε χαλια. σημερα καλυτερα ειμαι και με ποναει καπως λιγοτερο η κοιλια μου. το αφροδιτομωρο:lol::lol: ειχε λιγο πυρετο χθες το απογευμα-ευτυχως δεν ξανακανε- και κοιμηθηκε με τις κοτες. ετσι ξαπλωσα και εγω νωρις νωρις αλλα δεν μαφησαν οι στομαχικες ...διαταραχες να κοιμηθω. σημερα θα φαω ρυζακι σκετο και για τον αντρουλη εχω φασολακια με μοσχαρι.μακια.παω να δουλεψω λιγο και θα τα πουμε αργοτερα

Ελπίζω τώρα να είσαι πολύ καλύτερα!

Καλημέρα!

Κανει κρύο αγωνιά, θέλω τζάκι και γωνιά!!!!:tongue:

Μιλάμε για πολύ κρύο!!!! Με -8 έφυγα το πρωί... Δεν μιλάμε για την αίσθηση....:rolleyes:

Την Λουκια δεν την έστειλα ούτε σήμερα γιατί εκτός από τον ψώφο που έχει την τριγυρνάει και μια γριπούλα οπότε είπα όσο μπορώ να την φυλάξω!

Καλά έκανες!

Καλημέρα σε όλες τις μαγείρισσες!

Kαλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε σήμερα?

Έχουμε όλοι παγώσει, αλλά αυτές τις ημέρες το μυαλό μου πάει σε όλους τους αστεγούς,οι οποίοι όλο και αυξάνονται έτσι που μας κατάντησαν!:mad:Θα επιζήσουν με αυτή την παγωνια?

Κατα τ'άλλα ο μικρός μου τελικά φαίνεται ΟΚ αν και δεν έχει καθαρίσει τελείως η μύτη του και λογω και του καιρού δεν τον πήγα σχολείο.

Καλά έκανες κι εσύ! Αφού υπάρχει η δυνατότητα ας μείνουν στην ζεστασιά του σπιτιού!

QUOTE]


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο νοικοκυροκοριτσο!!ποτε τα προλαβες οολα αυτα???

μου βγήκε η γλώσσα!

:D:Dλατρευω συσα τρελοκοτσιδου!!!:-)

κ εγώ! χθες το παραέκανε! όπως έχω ξαναγράψει πλέον δεν υπάρχει ασφάλεια σε συρτάρια κουζίνας. έτσι, επειδή έχει λατρεία στα κουζινικά, πήρε ένα μαχαίρι κ το κράτησε με το κοφτερό μερος στην παλάμη! ίσα που πρόλαβα να της το πάρω. μετά ήμουν για τσιγάρο!

πρέπει να μετακομίσω τα μαχαίρια!

καλημερα σε ολα τα κοριτσακια, τα μωρακια και τα στρουμφακια μας. τι κανετε???τρομερο κρυο σημερα.εγω την περασα χθες ολο το βραδυ στην τουαλετα. αφηστε χαλια. σημερα καλυτερα ειμαι και με ποναει καπως λιγοτερο η κοιλια μου. το αφροδιτομωρο:lol::lol: ειχε λιγο πυρετο χθες το απογευμα-ευτυχως δεν ξανακανε- και κοιμηθηκε με τις κοτες. ετσι ξαπλωσα και εγω νωρις νωρις αλλα δεν μαφησαν οι στομαχικες ...διαταραχες να κοιμηθω. σημερα θα φαω ρυζακι σκετο και για τον αντρουλη εχω φασολακια με μοσχαρι.μακια.παω να δουλεψω λιγο και θα τα πουμε αργοτερα

χιονίζει, αλλά έχει ήλιο. εδώ στη δουλειά το έχει στρώσει!

μακάρι να ήταν περαστικό για το αφριδοτομωρό!

εσύ σίγουρα δεν έχεις κάτι άλλο; καθυστέρηση ας πούμε;

Καλημέρα!

Κανει κρύο αγωνιά, θέλω τζάκι και γωνιά!!!!:tongue:

Μιλάμε για πολύ κρύο!!!! Με -8 έφυγα το πρωί... Δεν μιλάμε για την αίσθηση....:rolleyes:

Την Λουκια δεν την έστειλα ούτε σήμερα γιατί εκτός από τον ψώφο που έχει την τριγυρνάει και μια γριπούλα οπότε είπα όσο μπορώ να την φυλάξω!

Για σήμερα κοτόπουλο ψητό για τον χάμπυ και φακούλες για εμάς!

Καλημέρα σε όλες τις μαγείρισσες!

καλημέρα έλεν!

Καλημέρα στην μαγειροπάρεά μας! Κρύο πολύ σήμερα!!!!

Φαγητό μαγειρεύει η μανούλα μου σήμερα, χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι!

χάρμα η μανούλα!

Kαλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε σήμερα?

Έχουμε όλοι παγώσει, αλλά αυτές τις ημέρες το μυαλό μου πάει σε όλους τους αστεγούς,οι οποίοι όλο και αυξάνονται έτσι που μας κατάντησαν!:mad:Θα επιζήσουν με αυτή την παγωνια?

δεν έχεις άδικο.

Κατα τ'άλλα ο μικρός μου τελικά φαίνεται ΟΚ αν και δεν έχει καθαρίσει τελείως η μύτη του και λογω και του καιρού δεν τον πήγα σχολείο.Σήμερα μαγειρεύω μπιφτέκια στα καρβουνα και πατζάρια με χόρτα.

στα κάρβουνα; σπίτι είσαι χρύσα μου; δεν δουλεύεις;

θέλω μπιφτεκάκι καρβουνάτο, άνευ πατζαρίων!

κανάκεμα στο αγορακι σου!

σήμερα έχω οδοντίατρο κ μετά γναθοχειρούργο!

θα με συνοδεύσει ο άντρας μου, για υποστήριξη!!!!μόνος του προσφέρθηκε, δεν του έφερα αντίρρηση, αλλά ελπίζω να είναι καλό παιδί κ να μη μου λιποθυμήσει στην πορεία!:lol:

κατά συνέπεια, η πεθερά μου θα κρατήσει το παιδί σπίτι!!!!!!!!!!

έτσι έχω το σπίτι λαμπίκο κ πριν φύγω για γιατρούς, πριν μου φέρουν το παιδί οι γονείς μου, θα κάνω ένα πέρασμα να είναι όλα ο.κ.

της έβαλα από χθες χαλβά σε ταπεράκι της, να το πάρει μαζί της το βράδυ!

γιατί είμαι κ καλή νύφη!:rolleyes:

πολλή δουλειά, πίεση κ κάπου πρέπει να σταματήσει αυτό το βιολί!

λίγο στο ρελαντί τέλος πάντων!

σας φιλώ σταυρωτά!

στον άντρα μου άρεσαν αυτά που έκανα κ το χάρηκα, αλλά νωρίτερα είπα κ κάποια πραγματάκια που υπό άλλες συνθήκες θα περνούσα στο ντούκου.

όχι πια!!!!!!

καλέ ήταν πιο απλό από όσο νόμιζα!!! θέμα συνήθειας τελικά!

Link to comment
Share on other sites

χιονίζει, αλλά έχει ήλιο. εδώ στη δουλειά το έχει στρώσει!

Μακάρι να το έστρωνε κι εδώ.....

σήμερα έχω οδοντίατρο κ μετά γναθοχειρούργο!

θα με συνοδεύσει ο άντρας μου, για υποστήριξη!!!!μόνος του προσφέρθηκε, δεν του έφερα αντίρρηση, αλλά ελπίζω να είναι καλό παιδί κ να μη μου λιποθυμήσει στην πορεία!:lol:

Να του πεις να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων! Μπορεί αν θέλει να μετρήσει τα πλακάκια του ιατρείου άλλη στιγμή κι όχι απόψε!!!!

κατά συνέπεια, η πεθερά μου θα κρατήσει το παιδί σπίτι!!!!!!!!!!

έτσι έχω το σπίτι λαμπίκο κ πριν φύγω για γιατρούς, πριν μου φέρουν το παιδί οι γονείς μου, θα κάνω ένα πέρασμα να είναι όλα ο.κ.

της έβαλα από χθες χαλβά σε ταπεράκι της, να το πάρει μαζί της το βράδυ!

γιατί είμαι κ καλή νύφη!:rolleyes:

Χμ! Επιθεώρηση μου μυρίζεται! Αλλά η νυφούλα κιουρία!!!!!!!

πολλή δουλειά, πίεση κ κάπου πρέπει να σταματήσει αυτό το βιολί!

λίγο στο ρελαντί τέλος πάντων!

σας φιλώ σταυρωτά!

στον άντρα μου άρεσαν αυτά που έκανα κ το χάρηκα, αλλά νωρίτερα είπα κ κάποια πραγματάκια που υπό άλλες συνθήκες θα περνούσα στο ντούκου.

όχι πια!!!!!!

καλέ ήταν πιο απλό από όσο νόμιζα!!! θέμα συνήθειας τελικά!

Αυτό ακριβώς! Βγάλτα από μέσα σου να τα ξεχνάς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες πολυ κρυο αλλα να στρωσει χιονι δεν το βλεπω.Για σημερα φασολαδα ζεστη.Αφροδιτη περαστικα σε σενα και στο Αφροδιτομωρο.Ζωπυρον περαστικα σε ολους σας.Μαμουλα μου γναθοχειρουργο ακουω φρονιμιτες θα βγαλεις? Χρυσα81 και εγω σκεφτομουν τους αστεγους σημερα,ακουσα ομως οτι εχουν παραχωρησει χωρους θερμενομενους,ελπιζω να μην εχουμε καποιο θυμα.Εviri τι τρομαρα πηρες νυχτιατικα η μικρη δεν ξυπνησε με ολο αυτον τον θορυβο?DEL σε σκεφτομαι εισαι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.

Περαστικα σε ολα τα αρρωστουλια της παρεας!!!!

Τελικα εδω ΔΕΝ χιονισε δυστυχως.....

εχει ηλιο.....εγω ομως θελω ΧΙΟΝΙ:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμα πια.........

.Σημερα ευτυχως μαγειρεμα γιοκ.

Θα φαμε απο χθες χοιρινο με πρασα

κι ο θησαυρακος μου κοτοπουλακι με αστρακι.

Φεφη,εφαγε ο καλος σου χθες την ωραιοτατη καρμποναρα;

Εσυ δεν εφαγες λιγο;

Πολλα φιλακια σε συσα και σε ολα τα παιδακια-μωρακια της παρεας.

(εμοτικον που στελνει φιλια)

Λιτσα-Αννα-Αννια-καντυ-Σμαρτακι-περιστερω-Εβιρι

για δωστε παρουσιες πλιζ!!!!!!

(Και ολα τα κοριτσακια!!!!)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.

Περαστικα σε ολα τα αρρωστουλια της παρεας!!!!

Τελικα εδω ΔΕΝ χιονισε δυστυχως.....

εχει ηλιο.....εγω ομως θελω ΧΙΟΝΙ:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!91491-dx-winter-snow-screensaver.jpg

Έφτασεεεεεεε! Παρηγορήσου με την φωτογραφία προσωρινα!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ρε κόρες! όσο με φορτώνουν στη δουλειά, τόσο περισσότερα μου ζητούν!

το έχουν παρακάνει. ίσως το έχω παρακάνει με το να ανταποκρίνομαι.

κ σήμερα μου το έκλεισε το τηλέφωνο στα μούτρα η γυναίκα ενός από τα αφεντικά, όταν της είπα να το κάνω αύριο κ μετά από επιμονή της, είπα να το κάνω το μεσημέρι.

τους έχω καλομάθει όλους!

κ δεν είμαι καθόλου καλός άνθρωπος όταν κάνω έκρηξη!!!!!!!μα καθόλου!

όχι κορούλα μου δεν βγάζω φρονιμίτη. σάπιο κόκκαλο βγάζω.

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...