Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Δεν έχω πρόβλημα να με πειράζεις Ματαξία μου! Άλλωστε εμείς θα τα πούμε κα κατ΄ιδίαν κάποια στιγμή οπότε.......:tongue::tongue::tongue:

Κάντυ σε.. απειλεί τώρα ή μου φαίνεται;:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

και μενα βγαινει ο αντρουλης για να δει αγωνες κυριως αλλα και ετσι για καφεδακι με τον κουμπαρο και με φιλους. δεν το βρισκω κακο βρε κοριτσια. για ποτο δεν εχει βγει ποτε μονος απο τοτε που ειμαστε μαζι!!!!εγω σπανια βγαινω μονη, αλλα οχι επειδη δεν μου κραταει το αφροδιτομωρο αλλα δεν εχω και τοσο ελευθερο χρονο.

αχχχχ:(:(με πεθαινει η κοιλια μου και εχω και καουρα!!!!τι να κανω οεεοοο???

Link to comment
Share on other sites

και μενα βγαινει ο αντρουλης για να δει αγωνες κυριως αλλα και ετσι για καφεδακι με τον κουμπαρο και με φιλους. δεν το βρισκω κακο βρε κοριτσια. για ποτο δεν εχει βγει ποτε μονος απο τοτε που ειμαστε μαζι!!!!εγω σπανια βγαινω μονη, αλλα οχι επειδη δεν μου κραταει το αφροδιτομωρο αλλα δεν εχω και τοσο ελευθερο χρονο.

αχχχχ:(:(με πεθαινει η κοιλια μου και εχω και καουρα!!!!τι να κανω οεεοοο???

Μήπως να πάρεις κανένα ειδικό χαπάκι για καούρα;

Δεν θυμάμαι ποιο,αλλά το έχω δει σε διαφήμιση ότι υπάρχει

Και μιας και η Αφροδίτη ανέφερε για αγώνες,να σας πω ότι από αυτήν την άποψη είμαι πολύ τυχερη

Ο περιστερης δεν αγαπά καθόλου το ποδόσφαιρο,ούτε το μπασκετ

Βαριεται απίστευτα να βλέπει αγώνες

Κι οταν βγαίνει άντε να πάει για καφέ ή για φαγητό αντροπαρέα,για ξενύχτι ποτέ

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή κάνω βλακεία που τον έχω αφήσει 2-3 φορές για καφέ κ ποτό;

οι δικοί σας δεν βγαίνουν μόνοι τους;

Φεφάκι εγώ πρόβλημα είχα τα πρώτα χρόνια που είμασταν παντρεμένοι. Στράβωνα πάρα πολύ. Μετά όμως από 14 χρόνια γάμου δεν με χαλάει να βγει έξω κάποια φορά με κάποιον φίλο του για ποτό ή για καφέ. Αντίθετα έτσι έχω τον χρόνο να χαλαρώσω το βράδυ λίγο μόνη στο σπίτι μια και τα παιδιά κοιμούνται κι έχω όλο τον καναπε στην διάθεσή μου:wink:;-):wink:

Τί να σου πώ βρε Φέφη μου...

Εμένα ο δικός μου, ζήτημα είναι να έχει λέιψει γι' αυτόν τον λόγο (διευκρινίζω, επειδή κατά τα λοιπά "όλο λείπεις" είναι που λέει και το άσμα... 3 φορές κοντά στα 5 χρόνια που είμαστε παντρεμένοι... αλλά, όχι, αν μου το ζήταγε -και ήξερα εννοείται την παρέα, όχι γενικά και αόριστα- θα του έλεγα βεβαίως και να πάει... εγώ πάλι, δεν έχει τύχει να το σκεφτώ σοβαρά για εμένα το ζήτημα γιατί καλά καλά δεν προλαβαίνω να πάω τουαλέτα μόνη μου ???? ο καφές θα με μαράνει ?... βέβαια, το βλέπω να έρχεται (ακούς Αγγελική2 ????????:rolleyes:) ε οκ για ένα καφεδάκι θα πάμε δεν θα 'ρθει και η συντέλεια του κόσμου...

Μεταξία ακούω και θα το κανονίσουμε πάραυτα!!!!

Γενικά, εγώ ειμί δημοκρατικός τύπος σε αυτά... να κάνεις ότι θέλεις έως εκεί που η ελευθερία σου δεν ενοχλεί το έτερον ήμισυ... άρα, γνώμη μου, καλά κάνεις "που τον έχεις αφήσει" χα χα μου αρέσει ο τρόπος που το διατυπώνεις ! :lol: άμα σε αφήνει κι εκείνος, εύγε !

Ευχαριστώ για τα συλλυπητήρια ....

Για σήμερα, έχω περισσεύματα από και σκέφτομαι να φτιάξω ρεβύθια για αύριο ! :rolleyes: και ναι, είναι η 1η φορά που έχω σίδερο και χαίρομαι γιατί θα ζεσταθώ !!!!

και με το δικιο του να συγχιστει!!!η γιαγια μου ελεγε το εξης σοφο:καλυτερα τις δουλειες σου να τις κανεις με ξενους παρα με συγγενεις!!!και τοχω βιωσει και εγω αυτο!!!!

θα συμφωνήσω με γιαγιά!!!!

λοιπον μπορεις να του κανεις καρμποναρα, σουφλε ζυμαρικων στο φουρνο, κανενα λουκανικακι με πατατες τηγανητες....μμμ????τι λες???ποιο ειναι το αγαπημενο του??

ίσα που προλαβαίνω να σας διαβάσω σήμερα. Έχει δουλειά....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάντυ σε.. απειλεί τώρα ή μου φαίνεται;:tongue:

Όοοοοοοοχι!

και μενα βγαινει ο αντρουλης για να δει αγωνες κυριως αλλα και ετσι για καφεδακι με τον κουμπαρο και με φιλους. δεν το βρισκω κακο βρε κοριτσια. για ποτο δεν εχει βγει ποτε μονος απο τοτε που ειμαστε μαζι!!!!εγω σπανια βγαινω μονη, αλλα οχι επειδη δεν μου κραταει το αφροδιτομωρο αλλα δεν εχω και τοσο ελευθερο χρονο.

αχχχχ:(:(με πεθαινει η κοιλια μου και εχω και καουρα!!!!τι να κανω οεεοοο???

Μήπως κάποια ζεστή κομπρέσα σε ανακούφιζε λίγο???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και η Αφροδίτη ανέφερε για αγώνες,να σας πω ότι από αυτήν την άποψη είμαι πολύ τυχερη

Ο περιστερης δεν αγαπά καθόλου το ποδόσφαιρο,ούτε το μπασκετ

Βαριεται απίστευτα να βλέπει αγώνες

Κι ο δικος μου το ιδιο.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

και με το δικιο του να συγχιστει!!!η γιαγια μου ελεγε το εξης σοφο:καλυτερα τις δουλειες σου να τις κανεις με ξενους παρα με συγγενεις!!!και τοχω βιωσει και εγω αυτο!!!!

λοιπον μπορεις να του κανεις καρμποναρα, σουφλε ζυμαρικων στο φουρνο, κανενα λουκανικακι με πατατες τηγανητες....μμμ????τι λες???ποιο ειναι το αγαπημενο του??

κ οι δύο ιδέες σου είναι στο μήκος κύματος του γούστου του κ του δικού μου χρόνου!ευχαριστώ γλυκιά μου!

η κάγκλυ που είναι;

Μια ωραια καρμποναρα θα την φαει λες?

σίγουρα! έχω καιρό να του κάνω!

Βρε γλωσσοκοπάνες-γαλιάντρες τι γράψατε πάλι μέσα σε μιά ώρα;Εεεεεεεε;

Εμείς φάγαμε,κάναμε μπάνιο και τον μπούλη και τώρα θα βγω για περπάτημα.Εχει ήλιο με δόντια

Γι' αυτό είπα να μην βγούμε όλοι μαζί τελικά.Δεν πειράζει,όταν ζεστάνει ο καιρός θα τον βγάζω καθε μερα έξω τον μικρό

Και μιας και λέτε για εξόδους αντρών να σας πω κι εγώ ότι ο περιστέρης μου βγαίνει και μόνος του και δεν με πειράζει καθόλου.Γκρινιάζω μόνο,αν βγει και δεν το έχω χορτάσει πολλές ώρες στο σπίτι.

Και φυσικά δεν έχει αντίρρηση να κρατά το παιδί για να βγαίνω εγω.Μόνο που αυτό δεν γίνεται πολύ συχνά γιατί δεν το αποφασίζω πια τόσο εύκολα.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!πώς να το αποφασίσω με ένα σπίτι που θέλει χέρια; με ένα κουτσικούλι που θέλει τη μαμά του κ που κ εγώ το λαχταράω τόσο;

Ευτυχώς έχουμε και κοινούς φίλους και δεν υπάρχει πρόβλημα να κάει ο καθένας μας παρέα και με τους φίλους του άλλου.

Τωρα ονειρεύομαι να βγούμε ενα βράδυ μόνα μας,τα δυο μας και το προγραμματίζω για τις απόκριες.Ανοιξε ενα ρεμπετάδικο που δουλεύει μια φίλη μου στην κουζίνα που εχει και σεφ και θα ήθελα πολύ να πάω.

μακάρι να πάτε σύντομα! το αξίζετε φιλενάδα μου!

Φέφη μήπως να του κάνεις τα κεφτεδάκια με τα λαχανικά της Μυρσίνης και να βάλεις μέσα και πατατούλες;

Το έχω δοκιμάσει κι είναι πολύ καλό

καλά θα ήταν, αλλά χρόνο δεν έχω η έρμη, ούτε τα υλικά!

μέχρι να τα ψωνίσω, να τα ζυμώσω...καρμπονάρα κατοχυρώθηκε!

και μενα βγαινει ο αντρουλης για να δει αγωνες κυριως αλλα και ετσι για καφεδακι με τον κουμπαρο και με φιλους. δεν το βρισκω κακο βρε κοριτσια. για ποτο δεν εχει βγει ποτε μονος απο τοτε που ειμαστε μαζι!!!!εγω σπανια βγαινω μονη, αλλα οχι επειδη δεν μου κραταει το αφροδιτομωρο αλλα δεν εχω και τοσο ελευθερο χρονο.

αχχχχ:(:(με πεθαινει η κοιλια μου και εχω και καουρα!!!!τι να κανω οεεοοο???

κ εσύ τέκνο μου;

μη πάρεις φάρμακα, αν δεν είσαι απολύτως βέβαιη ότι δεν είσαι έγκυος!

Και μιας και η Αφροδίτη ανέφερε για αγώνες,να σας πω ότι από αυτήν την άποψη είμαι πολύ τυχερη

Ο περιστερης δεν αγαπά καθόλου το ποδόσφαιρο,ούτε το μπασκετ

Βαριεται απίστευτα να βλέπει αγώνες

Κι οταν βγαίνει άντε να πάει για καφέ ή για φαγητό αντροπαρέα,για ξενύχτι ποτέ

αχ, έπιασες πονεμένο ζήτημα!

μου αρέσει πολύ το ποδόσφαιρο κ περισότερο το γήπεδο!

τρομερή εκτόνωση! δεν υπάρχει!!!! το τί βρισίδι, τί ....:cool::lol:

αυτά όμως προ τέκνου!!!!!!

ο αντρούλης είναι πιο κομ ιλ φο! βλέπει ποδόσφαιρο κ στην τιβι. εγώ πάλι τραμπουκίζω κ στην τι βι!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνουν οι ξεροκέφαλοι (βλέπε, ζώπυρος) - πάνε στη δουλειά (οδηγώντας μηχανή, ναι σωστά διαβάσατε!:mad:) ενώ είναι κρυωμένοι και γυρνάνε με 38,9 πυρετό!:shock: Και μετά, εγώ είμαι γκρινιάρα...:roll:

(Γενικό Νοσοκομείο το έχουμε καταντήσει εδώ μέσα:rolleyes:)

Δωράκι μου, η μάνα δεν χορταίνεται ποτέ..:cool:.

Κορίτσια μου, γιατί να μην βγουν ή να μην βγούμε και μόνοι/μόνες?:confused: Εφ' όσον υπάρχει επιθυμία φυσικά και σε λογικά πλαίσια!

Όσο για τις δουλειές του σπιτιού - ναι, η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά και μεγάλο πράγμα για μια οικογένεια να έχει ένα ζεστό, τακτοποιημένο και μυρωδάτο από τα φαγητά σπιτάκι... αλλά... δεν θα περάσω κι όλη μου την ζωή λουτροκοπανίζοντας...:mrgreen:

Πάνω απ' όλα, οι άνθρωποι - εμείς και οι αγαπημένοι μας!!:D

(πάω να χαπακωθώ πάλι και να συναντήσω την υπόλοιπη οικογένεια, στο κρεβάτι:|)

(ευχαριστώ για τις ευχές σας!)


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Το μενού σήμερα είχε φακές και για μας.

Θα συμφωνήσω μαζί σας, ότι κάτι έχουν αυτές οι μέρες. Τα χαράματα εμείς ξυπνήσαμε άγρια από ένα θόβυβο όπως αυτόν που κάνουν τα γυαλικά που σπάνε. Ήταν λίγο πριν τις 05:00 το πρωί και φαντάζεστε με τέτοιο θόρυβο τι ξύπνημα κάναμε. Εγώ τρομοκρατημένη μες τον ύπνο μου πετάω τις κουβέρτες και με 2 δρασκελιές βρίσκομαι στο παιδικό δωμάτιο. Μέσα μου κατά βάθος ήξερα ότι ο θόρυβος δεν είναι απο 'κει γιατί η κόρη μου στο δωμάτιό της δεν έχει πουθενά γυαλικά πέρα από τα τζάμια. Αφού ήρθε η πρώτη ανακούφιση ότι δεν έπαθε κάτι το παιδί, χωριστήκαμε με τον άντρα μου ψάχνοντας τα δωμάτια. Τελικά, ο ένοχος ήταν ένα βάζο ελαφρύ, που μέσα είχαμε βάλει ένα βολβό αμαρυλίδας. Το έχουμε τοποθετήσει σε ένα ράφι στον τοίχο ακριβώς πάνω από την τηλεόραση. Τα κοτσάνια με τα λουλούδια που μεγάλωναν, είχαν πάρει κλίση προς τα κάτω. Το ράφι μάλλον γέρνει μισό εκατοστό προς τα κάτω, οπότε με την κίνηση που έκανε το φυτό να μεγαλώσει κι άλλο το πήρε το βάρος του κι έπεσε. Εκτός αν πήδηξε, αλλά δεν του βγήκε σε καλό. Το βάζο έπεσε πάνω στην τηλεόραση κι έσπασε. Το αποτέλεσμα ήταν: να βραχεί ο τοίχος η μισή τηλεόραση με το τραπεζάκι και τα ράφια του από κάτω, το χαλί (πώς δεν μπήκε το νερό και μέσα στο πολύμπριζο; ) να γεμίσουμε γυαλιά, να σπάσουν τα τρία κοτσάνια με λουλούδι του φυτού και να μείνει μόνο το ένα κι εμείς να έχουμε χάσει τον ύπνο μας, αφού πρώτα μας έφυγε η μισή ζωή.

Αν με βλέπατε πώς φώναζα Παναγία μου, Παναγία μου, πηγαίνοντας προς το παιδικό δωμάτιο στην αρχή, θα τα χάνατε. Η φωνή μου έβγαινε εντελώς διαφορετική και η λέξη παραμορφωμένη. Αυτό μου έχει συμβεί άλλη μία φορά πάλι στον ύπνο μου, νομίζω με κούνημα από σεισμό.

Τέλος καλό, όλα καλά.

καλημερουδιααααααααααααααααα!!!!!!!που λετε μεχρι τωρα ενιωθα στρουμφοφτερουγισματα,προχθες σα να ενιωσα μια απαλη κλωτσια,αλλα λεω ιδεα μου ειναι...εχθες το καμαρι μου με εκανε να πιστευω πως με κλωτσαει χιχιχιχι!!!

Λα λα λαρα λαρα τι λένε μετά τα στρουμφάκια δε θυμάμαι. Άννα μαζί θα τραγουδάμε το στρομφουτραγούδι.

Εviri εφτιαξα τις πατατες και ξετρελαθηκαμε ολοι.

Πολύ χαίρομαι Σμαρτάκι

Σερνόμαστε οικογενειακώς. Το ζωπυρόπαιδο ξεκίνησε αντιβίωση, ο άντρας μου κι εγώ παραπαίουμε (κολλήσαμε).

Αμάν, περαστικά σε όλους σας. Φαίνεται είναι δυνατή η ίωση που περνάτε.

εβίρος κ εβίρι=σαξές!

χαχαχαχαχα

Κοριτσάκια μου πιάστηκα!Πονάω πολύ απ την πλάτη ως τον αυχένα.Ηπια ένα μεσουλιντ αλλά τίποτα.Καμιά ιδέα?

Το πιάσιμο θέλει πολλά ζεστά και υπομονή περίπου ένα 3μερο. Αν μπορείς να βάζεις ζεστές κομπρέσσες ή ζεστή θερμοφόρα και θερμαντική αλοιφή μαζί όσο πιο συχνά γίνεται. Τουλάχιστον έτσι, θα περάσει γρηγορότερα.

Στο σχολείο του γιου μου από 12 είχαν μείνει 4 παιδιά,

Ωχ τόσα λίγα; Κάνε το βράδυ εντριβή στο παιδί να μην προλάβει να εξελιχθεί ό,τι και να 'ναι.

Επίσης, πέθανε μια θεία (αδερφή της μαμάς μου αρκετά ηλικιωμένη), αρκετά μεγάλη γυναίκα....

Συλλυπητήρια από μένα Μεταξάκι.

κ τώρα πείτε μου κάτι γρήγορο να του ετοιμάσω για το βράδυ, γιατί από κούραση κ νεύρα δεν θα φάει τίποτα.

να τον καλοπιάσω! ρίξτε ιδέες!

Ντοματόρυζο,

Κριθαράκι σούπα με ρύζι,

Στραπατσάδα,

Ντάκους,

Έτοιμη σούπα σε φακελάκι του εμπορίου,

Ομελέτα,

Μακαρόνια με κέτσαπ,

Ντολμαδάκια εμπορίου συνοδεία με ελιές, φέτα, παξιμάδι,

Πιατέλα με σαλαμάκι, τυράκι, ψωμί ψημένο στην τοστιέρα, φύλλα μαρουλιού ή ντομάτα σε φέτες, ελιές, ροδέλες κρεμμυδιού,

αχχχχ:(:(με πεθαινει η κοιλια μου και εχω και καουρα!!!!τι να κανω οεεοοο???

Η κόρη μου που έχει συχνά καούρες ανακουφίζεται με κρύο γιαούρτι (προσοχή στο λαιμό) ή με κρύο γάλα. Όταν επιμένει παίρνει χάπια Ομεπραζόλ ή Ομεπρόλ που είναι παρόμοια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και πάλι!

Στάθηκα πολύ τυχερή!!Βγήκα για περπάτημα και ενώ είχα ήδη κάνει το μισαωράκι μου,συνάντησα μια κοπελιά,που δουλεύει σε ένα μαγαζί της γειτονιάς και την ξέρω χρόνια,η οποία ενθουσιάστηκε με την ιδέα,ανέβηκε σπίτι της,άλλαξε και ακολούθησε.

Περιττό να σας πω ότι περπάτησα 2 ώρες συνολικά!

Πού θα πάει;Δεν θα ενεργοποιηθεί ο ρημαδομεταβολισμός να χάσω κανα κιλό;

Μόνο που φοβάμαι,όπως είπε κι η Εβίρι,μην βάλουν διόδια και στους πεζούς...Και σας πάρω στο λαιμό μου!!

Με την κοπελιά ανταλλάξαμε και τηλέφωνα για να πηγαίνουμε κάποιες μέρες μαζί,όταν υπάρχει χρόνος!Και χαίρομαι πολύ,γιατί εκτός του ότι βρήκα παρέα για περπάτημα,θα αρχίσουμε και φιλία,μιας και μου ήταν ανέκαθεν πολύ συμπαθής.Είμαστε και συνομήλικες και έχουμε και ίδια κυβικά,οπότε το θέλει το περπάτημα,γιατί είναι κι αυτή σε δίαιτα

Αχ...

Θα λιώσω τα πεζοδρόμια...

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να γραψω τι φαγαμε σημερα.

Για μας εκανα χοιρινη τηγανια και ο θησαυρος εφαγε κοτοπουλακι με αστρακι.

Αποψε ζηλεψα πατατες τηγανητες με αβγουλακια.

Οποτε μας μενει το φαγητο για αυριο...μια χαρουλα!!!!!!

Τι κρυο ειναι αυτο αποψε;Πω πω!!!!!!

Αυριο θα εχουμε στανταρ χιονακι.

Ουτε για πλακα δεν θα βγαλω τον θησαυρουλη εξω.

Αφηστε που νιωθω ριγος και πονανε τα ποδια μου........

Εβιρι μου,τι λαχταρα ηταν αυτην καλη μου;

Ευτυχως που δεν ηταν κατι σημαντικο,αλλα η ψυχη σας πηγε στην κουλουρη μεχρι να ανακαλυψεις οτι δεν ηταν κατι ανησυχητικο!!!!!!!!!!!

Περιστερω,2 ωρες περπατημα; Μπραβο βρε κοριτσακι!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτά παθαίνουν οι ξεροκέφαλοι (βλέπε, ζώπυρος) - πάνε στη δουλειά (οδηγώντας μηχανή, ναι σωστά διαβάσατε!:mad:) ενώ είναι κρυωμένοι και γυρνάνε με 38,9 πυρετό!:shock: Και μετά, εγώ είμαι γκρινιάρα...:roll:

(Γενικό Νοσοκομείο το έχουμε καταντήσει εδώ μέσα:rolleyes:)

Πάνω απ' όλα, οι άνθρωποι - εμείς και οι αγαπημένοι μας!!:D

(πάω να χαπακωθώ πάλι και να συναντήσω την υπόλοιπη οικογένεια, στο κρεβάτι:|)

(ευχαριστώ για τις ευχές σας!)

περαστικούλια. πώς είναι το παιδί;

Γεια σας κορίτσια.

Το μενού σήμερα είχε φακές και για μας.

Θα συμφωνήσω μαζί σας, ότι κάτι έχουν αυτές οι μέρες. Τα χαράματα εμείς ξυπνήσαμε άγρια από ένα θόβυβο όπως αυτόν που κάνουν τα γυαλικά που σπάνε.

Τέλος καλό, όλα καλά.

Ντοματόρυζο,

Κριθαράκι σούπα με ρύζι,

Στραπατσάδα,

Ντάκους,

Έτοιμη σούπα σε φακελάκι του εμπορίου,

Ομελέτα,

Μακαρόνια με κέτσαπ,

Ντολμαδάκια εμπορίου συνοδεία με ελιές, φέτα, παξιμάδι,

Πιατέλα με σαλαμάκι, τυράκι, ψωμί ψημένο στην τοστιέρα, φύλλα μαρουλιού ή ντομάτα σε φέτες, ελιές, ροδέλες κρεμμυδιού,

μερσί. του έκανα καρμπονάρα, δηλαδή όχι καρμπονάρα..κοχυλάκια α λα κρεμ με μπέηκον κ κασέρι σοχού!!!!!!!

κ κλασικό χαλβά που μου ζήτησε γιατί της κάγκλυ δεν του άρεσε.

τα ετοίμασα, έπλυνα το άπαν σύμπαν, τα σκούπισα-τακτοποίησα, αφού είχα ταίσει χορέψει το σπλάχνο, το οποίο τριγύριζε στα πόδια μου κ είχε βγάλει τα πάντα όλα από τα συρτάρια κ ντουλάπια της κουζίνας.

κυκλοφορούσε στο σαλόνι κουτάλα, μπολ, μπαταρίες κ αναδευτήρι.......! κ είχε ψιχουλιάσει το σαλόνι, ιδίως στο χαλί!!!!!

είδαμε κ χιόνι με το παιδάκι μου από τη βεράντα. ενθουσιάστηκε!

είχαμε πάει νωρίτερα σούπερ μάρκετ κ περίπτερο. μέχρι εκεί όμως, γιατί άπό το κρύο δεν άντεχα!

έτσι αφού συμμάζεψα το χάος, έβαλα σκούπα κ επιδοθήκαμε με την κοράκλα μου σε αγκαλιές κ ακροβατικά!!!!αργότερα ήρθε ο μπούλης της από το γραφείο κ έγιναν μώλος κ βρακί! έκαναν κ φωλίκα! ήπιε το γάλα της κ αφού πήρε τον μάκη το πόνυ κοιμήθηκε!!!!!!

Γεια σας και πάλι!

Στάθηκα πολύ τυχερή!!Βγήκα για περπάτημα και ενώ είχα ήδη κάνει το μισαωράκι μου,συνάντησα μια κοπελιά,που δουλεύει σε ένα μαγαζί της γειτονιάς και την ξέρω χρόνια,η οποία ενθουσιάστηκε με την ιδέα,ανέβηκε σπίτι της,άλλαξε και ακολούθησε.

Περιττό να σας πω ότι περπάτησα 2 ώρες συνολικά!

Πού θα πάει;Δεν θα ενεργοποιηθεί ο ρημαδομεταβολισμός να χάσω κανα κιλό;

Μόνο που φοβάμαι,όπως είπε κι η Εβίρι,μην βάλουν διόδια και στους πεζούς...Και σας πάρω στο λαιμό μου!!

Με την κοπελιά ανταλλάξαμε και τηλέφωνα για να πηγαίνουμε κάποιες μέρες μαζί,όταν υπάρχει χρόνος!Και χαίρομαι πολύ,γιατί εκτός του ότι βρήκα παρέα για περπάτημα,θα αρχίσουμε και φιλία,μιας και μου ήταν ανέκαθεν πολύ συμπαθής.Είμαστε και συνομήλικες και έχουμε και ίδια κυβικά,οπότε το θέλει το περπάτημα,γιατί είναι κι αυτή σε δίαιτα

Αχ...

Θα λιώσω τα πεζοδρόμια...

μπράβο χαίρομαι αδερφούλα μου!

Ξεχασα να γραψω τι φαγαμε σημερα.

Για μας εκανα χοιρινη τηγανια και ο θησαυρος εφαγε κοτοπουλακι με αστρακι.

Αποψε ζηλεψα πατατες τηγανητες με αβγουλακια.

Οποτε μας μενει το φαγητο για αυριο...μια χαρουλα!!!!!!

Τι κρυο ειναι αυτο αποψε;Πω πω!!!!!!

Αυριο θα εχουμε στανταρ χιονακι.

Ουτε για πλακα δεν θα βγαλω τον θησαυρουλη εξω.

Αφηστε που νιωθω ριγος και πονανε τα ποδια μου........

δυστυχώς σταμάτησε το χιόνι.

κ εγώ το έχω στο νού μου να κάνω Τετάρτη εβιροπατάτες!!!!!ζούλεψα!!!!

η λίτσα μου λείπει!!!!!ελπίζω να είναι καλά! όπως κ η οικογένειά της!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...