Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

      Σε καταλαβαίνω απόλυτα...κάνω και innohep...υπομονή και κουράγιο...ας είναι καλά τα μωράκια μας και χαλάλι όλα...😉

      Όχι να μη ταραχτεις!!!πως το περνάς???κανείς πυρετό??

      Ευτυχώς όχι προς το παρόν.. κοπωση και λίγο λαιμο..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Σερνόμαστε οικογενειακώς. Το ζωπυρόπαιδο ξεκίνησε αντιβίωση, ο άντρας μου κι εγώ παραπαίουμε (κολλήσαμε). Βέβαια, ο ζώπυρος βγήκε για δουλειά:shock:, εγώ από το κρεβάτι στον καναπέ και τούμπαλιν:confused:.

Δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω τα υπόλοιπα. Μόνο, Αννούλα μου... ΚΑΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ!:D

Να μου είστε καλά κοριτσάκια μου, όταν μπορέσω θα ξαναμπώ.

υ.γ. Ντελ, πως είσαι?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

είπα κ εγώ...εξαφανίστηκαν;

ναι, η μάνα μου είναι θησαυρός!

ναι, κανόνισα την Πέμπτη το απόγευμα να το αφιερώσω σε έξοδο φέφης!

κοράκλα μου, καλές οι πατάτες, ε; εμ, θα μας πρότεινε κάτι η εβίρι κ δεν θα ήταν δοκιμασμένο; εβίρος κ εβίρι=σαξές!

ζωπυρούλα, περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Κοριτσάκια μου πιάστηκα!Πονάω πολύ απ την πλάτη ως τον αυχένα.Ηπια ένα μεσουλιντ αλλά τίποτα.Καμιά ιδέα?

Ευτυχώς πήρα τον μικρό ο Φούμπος μαζί του στη δουλειά κι έχω να προσέχω μόνο το ταλιμπνάκι, το οποίο δεν κάθεται όμως σε ησυχία.

Έχω βάλει στο φούρνο ξανά μια τυρόπιτα με τις σωστές αναλογίες αυτή τη φορά και μια φανουρόπιτα που τη χρωστούσα καιρό. Μαλλον θα κάνουμε και σνίτσελ κοτοπουλάκι με ρύζι η πουρέ.

Ζωπυράκι περαστικά!

είπα κ εγώ...εξαφανίστηκαν;

ναι, η μάνα μου είναι θησαυρός!αχ φεφάκι τι ωραία! ζηλεύω όταν ακούω για τέτοιες σχέσεις στοργής...πόσο θα ήθελα να είμασταν έτσι με τη μαμά μου!:(

ναι, κανόνισα την Πέμπτη το απόγευμα να το αφιερώσω σε έξοδο φέφης!μπράβο!

κοράκλα μου, καλές οι πατάτες, ε; εμ, θα μας πρότεινε κάτι η εβίρι κ δεν θα ήταν δοκιμασμένο; εβίρος κ εβίρι=σαξές! όντως είναι φανταστικές.εμείς τις φάγαμε με πάπρικα, η αδερφή μου με τυρί!

επιστρέφωωω!


Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδες!!!

τι κανετε? εμεις μια χαρα, η μικρη μας κανει τεστ κοπωσεως.. ξυπναει εδω και 2 βραδια στις 12 και κοιμαται στις 2:cool:!!!

γαμω ε????

Σας στέλνει μήνυμα ότι είναι καιρός να ξεκινήσετε μπαρότσαρκες!

Τωρα ξυπνησε και καμαρωνει στην κουνια, τρωει τα ποδια της!!:lol:

Για σημερα τρωμε μαλλον κοτοπουλακι στην γαστρα με πατατουλες και η Εφη (μη ρωτησετε ποια ειναι, το παιδι μου, το λεω για να μαθαινω..) πρωτη φορα θα φαει και εκεινο κοτοπουλακι.

μολις αρχισε το κλαμα... Φιλακιααααα!!!!!!!

μωρε το ξερω,για αυτο σας το βαζω...αντε παλι διαβαζω τι μου γραφετε κατα καιρους κ κλαιω,μα ποσο κλαψιαρα μπορω να γινω θεε μου:rolleyes::rolleyes:!!!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Φαντάσου πως όταν ήμουν έγκυος στον Χρήστο είδα ένα ντοκιμαντέρ στην τηλέοραση για την πορεία μίας εγκύου, και όταν έφτασε στην φάση του τοκετού πλάνταξα στο κλάμα! Με είδε ο άντρας μου κι έκανε τον σταυρό του........

η κορη μου μπορει να κατπιε λιβανι. την βρηκα με ενα κομματι στο στομα!!!τρομαξα πολυυυ

Πιστεύω πως δεν είναι κάτι για το οποίο να πρέπει να ανησυχείς πολύ. Μίλησες με τον παιδίατρο?

φιλεναδιτσεσ μου γεια σας......ηρθα σε μια φιλη μου να διαβασουμε ρωσικα και μπικα αμεσωσ.....τι κανετε?πολυ μου λειπει η κουβεντουλα μας.θα επανελθω απο 10 φεβρουαριου...ρε κοριτσια στην cyta πηγαμε......τοσο πολυ αργει...πωπω βιαζομαι και θελω να πω πολλα...αλλα δεν μπορω....ελπιζω να ειστε ολες καλα.......φιλακια ακομη περισσιτερα....μουτσ μουτσ

Άντε να μας πεις κι εσύ τα νέα σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Κοριτσάκια μου πιάστηκα!Πονάω πολύ απ την πλάτη ως τον αυχένα.Ηπια ένα μεσουλιντ αλλά τίποτα.Καμιά ιδέα?

Ευτυχώς πήρα τον μικρό ο Φούμπος μαζί του στη δουλειά κι έχω να προσέχω μόνο το ταλιμπνάκι, το οποίο δεν κάθεται όμως σε ησυχία.

Έχω βάλει στο φούρνο ξανά μια τυρόπιτα με τις σωστές αναλογίες αυτή τη φορά και μια φανουρόπιτα που τη χρωστούσα καιρό. Μαλλον θα κάνουμε και σνίτσελ κοτοπουλάκι με ρύζι η πουρέ.

Ζωπυράκι περαστικά!

επιστρέφωωω!

Περαστικα σου μηπως να εκανες εντριβη με καμια αλοιφη? Εμενα με ανακουφιζουν πολυ.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φούμπι μου ελπίζω να σου πέτυχε!

άννα μου γλύκα το κρεμμυδοστρουμφάκι! τί καλά!

Μαράκι κ έφη, κουράγια με τις αυπνίες των τέκνων σας. ταιριάζουν πάντως τα παιδιά!

αγγελική μου κ η πεθερά μου δίδυμος είναι...

Υπονοείς κάτι???????:tongue::tongue::tongue:

εβιράκο μου δεν πειράζει που δεν την έχεις. ελπίζω να περάσατε όμορφα.

αφροδίτη, τί έγινε με το παιδί; πώς είναι τώρα; πουλάκι μου σας σκέφτομαι!

ζώπυρον, ελπίζω να το ξεπεράσατε ήδη. ζεστά ροφήματα κ εχινάκεια. η πρόπολη σε σας επιτρέπεται γιατί είστε μεγάλα παιδιά.

ποιά ρώτησε για εχινάκεια; η χρύσα; γουέλ καμ του άουρ κλαμπ! από 2 χρόνων κ πάνω!

χθες πήγα με φέφο αγορά κ πήρε κοστούμι, ζώνη, εγώ μια φόρμα πολύ προχώ-κοραλί ολόσωμη στράπλες με ξεχωριστό πάνω μέρος. όμως στο σπίτι που το δοκίμασα είναι ολίγον τί κολλητό...στο μώλο...οπότε θα το επιστρέψω κ θα πάρω άλλη-2 βιβλία για την Σύσα-1 με μια ιστορία για κουνελάκια κ 1 με τον τέρυ κ το τρακτέρ του, επιτυχία τρελή ο τέΡης με το τρακτέΡ-,

Μεγιές!!!

έτσι χθες πέσαμε για ύπνο νωρίς μάνα κ κόρη, αφού πρώτα ντελιβεριάσαμε με τον φάδερ της!

σήμερα άλλαξα σεντόνια, πετσέτες, ο φέφος έβαλε πλυντήριο, άπλωσε, εγώ έπλυνα τα πάντα σε κουζινικά...ένας νεροχύτης πλυμμένα κ μισός πάγκος να στεγνώνουν. παπάριασαν τα χέρια μου!

μετά το έριξα στο ξεσκόνισμα. με την ευκαιρία καθάρισα ντουλάπι μπαχαρικών. το τί ληγμένο είχα....γι' αυτό τα σουντζουκάκια μου δεν. είχε λήξει το κύμινο.

ντροπή μου!

έστειλα ολίγα πουκάμισα στη μανούλα μου. εκείνη μου έστειλε τυροπιτα ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΛΕΜΕ! κ γεμιστές πιπεριές ένα ταψί!

το απόγευμα αφού τάισα το φεφόπαιδο πήγαμε σε μεγάλο σούπερ μάρκετ κ μ εντ σπ.. ευχαριστηθήκαμε βόλτα κ να σας πω την αγορά μπαχαρικών την απόλαυσα, αν κ δεν είχε ό,τι καλύτερο.

την αγορά φανελακίων ολόσωμων κ με μακρύ μανίκι, ενώ είχα σκάσει ΠΟΛΛΑ λεφτά σε μπένετ.. για φανελάκια, αλλά όχι ολόσωμα, σε ήρα...αλλά δεν είχε πάνω από 2 χρόνων! έκαναν 10 ευρά τα 4. πήρα 2 σετάκια.

τελειώνοντας με το σούπερ πήγαμε με την κοράκλα στα ρούχα του μ κ σπ. εκεί αλώνισε αρκετά το μικρό μου. της άρεσε πολύ ο χώρος, τα ρούχα. δεν χόρταινε να πειράζει ρούχα, δαντελωτά γυναικεία βρακιά, σουτιέν κ να δείχνει τί σημαίνει χαρά!!!!!

της άρεσε μαι πυτζάμα με τη λόλα, ανοιξιάτικη. της την πήρα κ της διάλεξα κ ένα τζιν φόρεμα με μπλουζάκι κ καλσόν πάλι με τη λόλα, ανοιξιάτικο. όλα με λεφτάκια από γονείς μου από τις γιορτές!!!!!!!

χτυπούσαμε παλαμάκια μάνα κ κόρη από χαρά!

στο σπίτι φόρεσε πάνω από το φόρεμά της τις πυτζάμες της!!!!!!! έπαιζε με τα ρούχα μέχρι το μπάνιο!

ήταν μια όμορφη μέρα.

Μπράβο που ευχαριστηθήκατε τα ψώνια σας! Καλοφόρετα όλα!!!

αύριο σιδέρωμα ΠΟΛΥ!!!!! χαλβάς κάγκλυ, σκούπα, τουαλέτες. το απόγευμα μάλλον στην αδερφή μου κ τις ανεψούλες!

ρίχνει χιονόνερο!

καλησπερα, δεν ειμαι καλα. ενα ρακος!!!στεναχωρηθηκα πολυ...

ημουν στην κουζινα και μαζευα τα ψωνια απτο σμ και εβαζα και το φαι στο φουρνο και η μικρη πηγαινοερχοταν. για μια στιγμη (λιγοτερο απο 1 λεπτο) της φωναζω για να δω που ειναι. δεν απαντα, παω στο δωματιο της και την βλεπω να εχει στο στομα 2 κομματακια λιβανι. ηταν μεσα σενα συρταρι μαζι με φυλαχτο σε σακουλακι κλειστο, τοχε δωσει η πεθερα οταν γενηθηκε. αγχωθηκα, της καθαρισα το στομα, τα κομματακια ηταν ολοκληρα αλλα δεν ξερω αν καταπιε κανενα. πηρα την παιδιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα και να το καταπιε,αν και δεν νομιζει γιατι θα πνιγοταν, ειναι μεγαλο κομματι. αν ναι ομως, θα το βγαλει με τα κακα της. πηρα και στο κεντρο δηλητηριασεων και μου ειπαν να της δωσω γαλα και να παρακολουθησω πως θα παει. της εδωσα γαλα (το γαλα ειναι για να κανει εμετο???), το ηπιε , πεινουσε και την εβαλα για υπνο. ξυπνησε με γκρινια, φαγαμε και οπως καθομασταν και οι 3 στον καναπε ενιωθα οτι εσβηνε το παιδι. αρχισαν να κλεινουν τα ματια της και σαν να χανεται, σνα να προκειται να λυποθυμηει. μουδιασα ολοκληρη. δεν μπορουσα να αντιδρασω, κοκκαλωσα. λεω στον αντρα μου, ο οποιος ευτυχως ειχε γυρισει, ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!την πηρε, την σηκωσε, την εβγαλε εξω, μετα της εριξε νερο στο προσωπο και συνηλθε. μετα μια χαρα. σαν να μην εγινε τιποτα. μου ειπε η γιατρος οτι δεν υπαρχει περιπτωση να συνδεονται αλλα αν το ξαναπαθει να την παμε στο νοσοκομειο. δεν το ξαναπαθε. τωρα κοιμαται το πουλακι μου...καθομαι και την βλεπω.δεν θα κοιμηθω, θα κατσω μηπως και δω τιποτα περιεργο.μακαρι ΟΧΙ...

δεν εχω κουραγιο να σχολιασω τιποτα. αυριο.με συγχωρειτε...εχω θυμωσει με τον εαυτο μου που δεν το προλαβα αλλα και που δεν αντεδρασα την ωρα που πηγε να λυποθυμησει..:(:(:(:(καληνυχτα

καταρχήν ηρέμησε, δεν νομίζω ότι όλα αυτά έγιναν από το λιβάνι. Εκτός από αυτό μήπως το παιδί απλά νύσταξε και κοιμήθηκε όρθιο? Το έχει κάνει και ο μικρός μου μία φορά!

Μην κατηγορείς τον ευατό σου για ότι συνέβη. Συμβαίνουν σε όλους παρόμοιες καταστάσεις. Το θέμα είναι να έχεις την ψυχραιμία να τις αντιμετωπίσεις άμεσα. Δεν μπορείς να προβλέψεις όλες τις κινήσεις του παιδιού.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι

Φέφη είσαι προκομένο κορίτσι εσύ

Ζωπυρούλα περαστικούλια!

Βγάζω καπνούς κορίτσια!

Ακυρώθηκε η βόλτα μας!

Δυστυχώς...

Επειδή έχει πολύ κρύο και η ημέρα γενικά είναι μουντή σκέφτηκα να αφήσω τον μικρό στους δικούς μου να τον κρατήσουν να βγουμε τα δύο μας με τον περιστέρη,που έχει να συμβεί αυτό αιώνες!!

Αλλά η κυρία μάνα μου απάντησε πολύ ψυχρά στην παράκλησή μου.Κι όταν την ρώτησα αν εχει να πάει κάπου και δεν μπορεί να κρατήσει το μικρό(ενώ δεν έχει στάνταρ,γιατί είναι και η αδερφή μου σπίτι και φεύγει με το λεωφορείο των 5.30,οπότε μέχρι εκείνη την ώρα θα είναι μαζί της)να σας πω τι μου είπε;"Και να είχα να πάω κάπου,δεν πάω,αφού θες να κρατήσω τον μικρό"

Λοιπόν εγώ τέτοιες χάρες δεν τις θέλω και με τέτοιο στυλάκι και υφάκι

Γι' αυτό χωρίς να της πω τίποτα,αποφάσισα να μην της τον αφήσω και να μείνουμε στο σπιτάκι μας,τα τρία μας.Φαγητό δεν υπάρχει κι ούτε πρόκειται να μαγειρέψω.Θα πάρουμε κάτι απ' έξω.Για τον μικρό έχω φτιάξει κοτόσουπα.

Εχω πολύ στενοχωρηθεί

Ηθελα πολύ να βγούμε έξω με το παιδάκι μας μια βόλτα ή έστω οι δυο μας.Εχω να πάω έξω από την Πρωτοχρονιά,που πήγαμε οικογενειακώς για έναν καφέ.Δεν είναι μεγάλο το διάστημα,αλλά θέλω πολύ να βγω έξω και να μην είναι για δουλειά, για ψώνια ή για κάποια τυπική επίσκεψη σε κάποιο σπίτι.Πείτε με μουρλή,αλλά ήθελα να ντυθώ,να βαφτώ, να πάω κι εγώ μια βολτούλα.Μέχρι και τις δουλειές του σπιτιού έκανα μεσοβδόμαδα με ζόρι λόγω περιορισμένου χρόνου,για να βγούμε σήμερα

Αλλά κι αυτή η μάνα μου είναι...Πώς να την χαρακτηρίσω...

Από τη μια τσαντίζεται όταν δεν βλέπει το παιδί κι από την άλλη δεν μπορεί να προσφερθεί με την καρδιά της να το κρατήσει να βγούμε,εφόσον εχει τετοιο παλιόκαιρο.

Εγώ στην θέση σου θα έκανα ότι δεν άκουσα και θα πήγαινα το παιδί να το κρατήσει! Μία φορά στο τόσο βγαίνω δεν θα μου το χαλάσουν σπόντες και βλακείες!

αγαπουλες καλημερα,

σπιτακι σημερα, περιμενουμε κατι φιλους και θα κανω και γαλακτομπουρεκο, γιναμε 7 μηνων σημερα..

Να τα χιλιάσετε!!!

Αφροδιτακι μου τι ηταν αυτο με το λιβανι βρε? παει τωρα περασε!

Συμπεθερακι ντυσε κρεμμυδακι το γαμπρο και βγειτε, εστω και με το αμαξι καντε τον γυρο της πολης και γυριστε!! Μην σκας για την μανουλα ωρες-ωρες δεν παιζονται!!!

Φεφακι νοικοκυροκοριτσακι!!! μεγια τα καινουρια σας ρουχα!!

Εβιρακι καλα εγραψες με το ταψι της Φουμπι!!

Φαιακι μας λειπεις..

Χρυσα καλως ηρθες!!!

για σημερα θα κανω μακαρονια με πεστο.

καλη κυριακη αν και με εχει πειραξει πολυ που χαλασα ενα πουλοβερ του αντρουλη μου, χαλαστηκα γιατι εκανα βλακεια και το εβαλα μεσα ενω πιστευω οτι μπορει να μην πρεπει... ειμαι χαζη...

Και τα μαγαζιά που πουλάνε ρούχα τι θα γίνουν, κλέφτες????

Γεια σας!

Πολύ βαρετό απόγευμα Κυριακής...

Τουλάχιστον είμαστε μαζί τα τρία μας,πράγμα σπάνιο τις καθημερινές

Τελικά δεν πήγαμε πουθενά

Σιδέρωσα ένα βουνό ρούχα

Κι άλλα τόσα στεγνώνουν.Τα έπλυνα λίγα λίγα στο πλυντήριο για να μην κλατάρει

Ο περιστέρης έχει στομαχικές διαταραχές και είναι στα χάλια του

Περαστικούλια σας!!!!

Το περιστερόπαιδο δεν έχει κοιμηθεί όλη μέρα και δεν βρίσκουμε ησυχία πουθενά

Φέφη και φούμπι σίγουρα μας εχουνε ματιάσει

Με εχει κόψει και η πείνα

Εφαγα λίγη σοκολάτα σήμερα.Δεν άντεχα,την λιγουρευόμουν τρελά.

Έλα κάποιος να κάνει ένα ομαδικό ξεμάτιασμα στην παρέα μας!

Καλησπερα και απο μενα δεν εχω κουραγιο ουτε να σας διαβασω τοσο χαλια ειμαι,ολη μερα ζαλιζομαι ανακατευομαι και δεν μπορω να φαω τιποτα,αχ τια θα γινει??τα εχω παρατησει ολα στο σπιτι ενα φαι φτιαχνω και αυτο με δυσκολια....ευχομαι να ειστε ολες καλα φιλια

Υπομονή κοριτσάκι! Σκέψου το γλυκό ζουζουνάκι που θα κρατάς στα χέρια σου σε λίγους μήνες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιες αυτο με το σιδερο ελεος!

3 πλυντηρια σιδερωσα σημερα. Ο αντρας μου θελει καθε μερα αλλα ρουχα :confused:

και συνεχεια βαζω πλυντηρια! Αλλα το σιδερο το σιχαινομαι πιο βαρετη δουλεια δεν υπαρχει! Εν τω μεταξυ μια συναδελφος στη δουλεια του αντρα μου του προτεινε αφου λεει βαριεμαι, να της δινει αυτηνης τα ρουχα του να τα σιδερωνει και θα τον χρεωνει 5 ευρω το πουκαμισο.

Οταν μου το πε λεω ετσι εισαι..καλη κα.....τσα ειναι κι αυτη..:mad: δινε μου εμενα 5 την εβδομαδα! ακομα να με πληρωσει :rolleyes:

Σωστή σε βρίσκω! Να απαιτήσεις τα δεδουλευμένα σου!!

καλημερουδιααααααααααααααααα!!!!!!!που λετε μεχρι τωρα ενιωθα στρουμφοφτερουγισματα,προχθες σα να ενιωσα μια απαλη κλωτσια,αλλα λεω ιδεα μου ειναι...εχθες το καμαρι μου με εκανε να πιστευω πως με κλωτσαει χιχιχιχι!!!ολο τοκ τοκ ειμασταν!κ απο οτι καταλαβα ειμαστε απογευματιν προς βραδιν τυποι,μετα τις 7ξεκιναμε τα ωραια,αχ απολαυση!!!!!!!!κ στα δικα σας οσες τα θελετε!!!

Φεφη η υπομονη εχει ορια,κ κατι μου λεει οτι τα δικα σου εχουν παραβιαστει....θεσε τα δικα σου μετρα πριν η κατασταση σε ξεπερασει..

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Είναι η πιο χαρούμενη στιγμή της εγκυμοσύνης! Το μήνυμα που στέλνει το μικρό ανθρωπάκι που μεγαλώνει μέσα σου για να κάνει αισθητή την παρουσία του!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Σερνόμαστε οικογενειακώς. Το ζωπυρόπαιδο ξεκίνησε αντιβίωση, ο άντρας μου κι εγώ παραπαίουμε (κολλήσαμε). Βέβαια, ο ζώπυρος βγήκε για δουλειά:shock:, εγώ από το κρεβάτι στον καναπέ και τούμπαλιν:confused:.

Δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω τα υπόλοιπα. Μόνο, Αννούλα μου... ΚΑΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ!:D

Να μου είστε καλά κοριτσάκια μου, όταν μπορέσω θα ξαναμπώ.

υ.γ. Ντελ, πως είσαι?

Περαστικά σας!!!

είπα κ εγώ...εξαφανίστηκαν;

ναι, η μάνα μου είναι θησαυρός!

ναι, κανόνισα την Πέμπτη το απόγευμα να το αφιερώσω σε έξοδο φέφης!

Και πάρα πολύ καλά θα κάνεις!!!!

κοράκλα μου, καλές οι πατάτες, ε; εμ, θα μας πρότεινε κάτι η εβίρι κ δεν θα ήταν δοκιμασμένο; εβίρος κ εβίρι=σαξές!

ζωπυρούλα, περαστικά!

Α! Σήμερα τρώμε λίγα γεμιστά και λίγα μπιφτέκια κοτόπουλο που έμειναν στο ψυγείο από τις προηγούμενες μέρες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου!!!!!!!!!!!!!αχ ναι ειναι τελεια,προς το παρον βεβαια ειναι τοσο απαλα που ειναι σα να βλεπω τα κουτσικα ποδαρακια κ χερακια να με ακουμπουν χιχιχιχι!πραγματικο στρουμφακι σε αυτην την φαση:D:D:D!!!

Mπράβο,πολύ χαρούμενες στιγμές,να χαρείς όλη την εγκυμοσύνη σου και να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφιές μου!

Τώρα μαζεύτηκα απ'έξω.

Ο περιστέρης έμεινε σπίτι.Μάλλον δεν έχει ίωση,αλλά κρύωμα.Οπότε του απαίτησα να μείνει,μην γίνει χειρότερα

Με τον περιστέρη στο σπίτι λοιπόν,αποφάσισα κι εγώ να εξέλθω.Πήγα φαρμακείο,κομμωτήριο να φτιάξω την αφάνα,πήγα να πάρω το καινούριο μου παντελόνι,που το είχα αφήσει να το κοντύνουν,πήρα και δύο σουτιέν γιατί μου ήταν απολύτως απαραίτητα(μετά από γέννα και θηλασμο άλλαξα νούμερο τελικά,μικρότερο ευτυχώς)πέρασα και από σούπερ μάρκετ.

Αυτή η βόλτα με ανανέωσε!

Α και πήγα και fresh line και πήρα κάτι μάσκες για το πρόσωπο.Το θέμα είναι και να τις κάνω κάποια στιγμή,το απόγευμα, άμα έχω κέφια.

Στο μεταξύ ο περιστέρης είναι καλύτερα κι αφού θα είμαι κι εγώ σπίτι όλη μέρα κι έχει και λιακάδα ίως πάμε την βολτούλα που ακυρώσαμε χθες

Για φαγητό ο περιστέρης θα φάει σούπα ρυζάκι λόγω στομαχιού και εγώ μια σαλάτα με τόνο μαρούλι,λάχανο,καρότο,καλαμπόκι

Αυτά!

Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Σερνόμαστε οικογενειακώς. Το ζωπυρόπαιδο ξεκίνησε αντιβίωση, ο άντρας μου κι εγώ παραπαίουμε (κολλήσαμε). Βέβαια, ο ζώπυρος βγήκε για δουλειά:shock:, εγώ από το κρεβάτι στον καναπέ και τούμπαλιν:confused:.

Δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω τα υπόλοιπα. Μόνο, Αννούλα μου... ΚΑΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ!:D

Να μου είστε καλά κοριτσάκια μου, όταν μπορέσω θα ξαναμπώ.

υ.γ. Ντελ, πως είσαι?

Περαστικά σε όλους σας!Μας έχουν πιάσει όλους οι ιώσεις αυτές τις ημέρες!

Στο σχολείο του γιου μου από 12 είχαν μείνει 4 παιδιά,αλλα και ο δικός μου νομίζω πως κάποια καινούρια ψώνισε.Μου φαίνεται πάλι συναχωμένος!:(


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια

σημερα το μενου εχει μπριζολα με πατατουλες στο φουρνο για μενα κ για τον αντρουλη μου ψαρακια με πατατουλες τηγανητες...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε εκκλησία και μετά για καφέ σε φιλικό σπίτι!Κάνει τρομερό κρύο,δεν νομίζω σήμερα να ξαναβγούμε...

Για το μεσημέρι βράζω φακές,καθότι είναι γρήγορες και θρεπτικές!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Καλή εβδομάδα !

Επιτέλους, το "τσουνάμι" πέρασε !

Διάβασα κάτι ψιλά... και δεν θυμάμαι, αλλά θα προσπαθήσω να γράψω αν προλάβω... αυτά που συγκράτησα -τα λίγα- προς το παρόν:

ΖΩΠ,

Ωρε γμτ.... σε διάβαζα στο δίπλα και ήλπιζα πως θα είχατε αναρρώσει, αλλά από ότι βλέπω ούτε την αντιβίωση γλύτωσε ο μικρός και κολλήσατε κι εσείς !!! Περαστικά σας ! Είναι παλιο-γκαντέμω η δασκάλα σας πάντως ! Βάλε ένα φυλαχτό στο παιδί... θυμάμαι η γιαγιά μου η Μεταξία, ο Θεός να την αναπαύευ, έραβε παντού σε όλα μας τα ρούχα σταυρουδάκια μέχρι και μέσα από τα σώβρακα !!! :lol:

Άννα μας 4,

Ένιωσες το πισπιρίκι σας ???? ουάου ! πολύ όμορφες στιγμές -- ανεπανάληπτο συναίσθημα... και ναι... συνήθως αρχίζουν να κλωτσούν όταν χαλαρώνει η μαμά και πέφτουν οι ρυθμοί... από την κοιλιά το πάνε ανάποδα !!! χα χα

Περιστέρω μου,

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ, εάν άκουγα τέτοιου είδους ατάκα (και με στυλάκι) δεν θα το άφηνα το παιδί... μην της κρατάς όμως "κακία"... μάνα σου είναι, το ξέρω -κανονικά, θα έπρεπε να είναι πρόθυμη... αλλά τί να πεις και τί να κάμεις ! Τις αγαπάμε με τα ελαττώματά τους !

Αφροδίτη μου,

Διάβασα για το λιβάνι ! Και κατατρόμαξα !

Ευτυχώς το παιδί είναι καλά !

Και δεν πιστεύω αγάπη ότι μπορεί αυτό το γεγονός να συνδέεται με το λυποθυμικό επεισόδιο που ανέφερες ! :rolleyes: να επαγρυπνείς και να θυμάσει πως, ανα ήσουν μόνη σου, ο φόβος σου και μόνο θα σε καθοδηγούσε να πράξεις το σωστό ! Μην αισθάνεσαι τύψεις ! Δεν είμαστε γιατροί να ξέρουμε πώς πρέπει να αντιδράσουμε σε κάθε περίσταση... εύχομαι να μην συμβαίνει τπτ άλλο και να ήταν εντελώς μα εντελώς τυχαία όλα !

Μαράκι -Ελπίδα,

χα χα η μικρή σας ξεκίνησε τα Γερμανικά ωράρια ???? γουέλ καμ ντιαρ !

Φεφάκι μου γλυκό,

δεν κατάλαβα τί και πώς πήγε ο Φέφος αλοουν για καφέ... αλλά αφού τώρα πήγε (τετέλεσθαι το γεγονός δλδ) ε μην του το βγάλουμε από την μύτη του Χριστιανού !!! την επόμενη φορά θα είναι η σειρά σου... να του το δηλώσεις, να το ξέρει ! χα χα

Εμείς, καλά.. την βγάλαμε σπίτι όλο το Σ/Κ δεν ανοίξαμε την πόρτα μας, παρά μόνο για να κατεβάσουμε τα σκουπίδια ... :lol: και σήμερα το πρωί με το ζόρι τα έπεισα να τα ντύσω και να ξεκουβαλιούνται τα ψυχάκια μου μες στο κρύο !

Επίσης, πέθανε μια θεία (αδερφή της μαμάς μου αρκετά ηλικιωμένη), αρκετά μεγάλη γυναίκα.... νομίζω πως θα ξεκουραστεί επιτέλους εκεί που πάει...:( και περιμένω να μάθω νεα για την κηδεία της ... να ζητήσω άδεια ... και να δω τί θα κάμω με τα τέκνα μου ...

...........

Και τα μαγαζιά που πουλάνε ρούχα τι θα γίνουν, κλέφτες????

.....

Η παραπάνω δήλωση αποτελεί αγαπημένο μότο της Αγγελικής(2).... αν το έχετε προσέξει όλο λέει "Και οι ζαχαροπλάστες τί θα γίνουν, κλέφτες ?" "και τα μαγαζιά τί θα γίνουν, κλέφτες ?" και ο ένας ? και ο άλλος ???? χα χα αχ βρε Αγγελική, μου αρέσει να σε πειράζω η αλήθεια είναι αλλά αφού όλο το λες, τί φταίω ???????? :lol:

Link to comment
Share on other sites

η αφροδίτη με είχε ρωτήσει για τη λόλα. τώρα έφαγα φλασιά!

η λόλα είναι το κοριτσάκι από το αγγλικό παιδικό που βλέπει. τσάρλυ κ λόλα! είναι βραβευμένο κ αρκετά καλό, εκπαιδευτική σειρά κινουμένων σχεδίων.

λατρεμένη της κόρης μου! κ όπως κατάλαβες αφροδίτη, όταν είδε πυτζάμα με τη λόλα, έκανε λες κ είδε τη φιλενάδα της μετά από καιρό!!!!!!!!!

αγγελική, κ εγώ ωροσκόπο δίδυμο έχω, άρα σας νιώθω τις αλλοπρόσαλλες! σας οσμίζομαι σου λέω! με ισορροπεί ευτυχώς ότι είμαι ζυγός!

περιστεράκι μου χάρηκα που χάρηκες! μακάρι να πάτε βολτούλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...