Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 1/10/2024 at 7:59 ΠΜ, Lila86 είπε:

      Καλημερα! Εγώ δεν μπορώ να σου απαντήσω με εγγύηση αλλά μόνο να σου πω καλή επιτυχία και οποία μέρα τη κάνεις να βγει θετική!

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αφροδίτη μου ούτε και πρόκειται να ξαναέχει σύμπτωμα το παιδί από το λιβάνι. Μην το ξανασκεφτείς και κυρίως προσπάθησε να ηρεμήσεις. Έχεις φοβηθεί πάρα πολύ, κυρίως επειδή δεν ήξερες αν είναι κακό ή όχι που το μάσησε. Αύριο ξημερώνει μια καλύτερη μέρα.

Μόλις περάσει καλά καλά ο φόβος σου θα το λέμε και θα γελάμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κορίτσια καλησπέρα!!

Καταρχάς λυπάμαι για την λαχτάρα που είχε η κοπέλα με το παιδάκι της κι ελπίζω όλα καλά!!

Αφού είναι cafe με συνταγές ήθελα να ρωτήσω τις νοικοκυρές να με φωτίσουν!

Πρέπει εγώ και ο άντρας μου να μπούμε σε πρόγραμμα-εκείνος να χάσει κι έγώ να μην βάλω άλλα!! Αλλά θα ήθελα ωραίες συνταγές,απλά πιο ελαφριές (μην τη βγάζουμε με ψητά) 'Οταν έχεις οικογένεια θες να τους περιποιείσαι αλλά συνήθως τα νόστιμα παχαίνουν κι όλας.. (βλέπε το σουφλέ που έφτιαξα πρόσφατα!!)

Καμμιά ιδέα?? Κανένα καλό βιβλίο ίσως?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Νανουρισματάκι, βιβλίο δεν ξέρω να σου προτείνω, αλλά προσωπικά θεωρώ ότι η καλύτερη μέθοδος αδυνατίσματος είναι να τρως απ' όλα σε μικρές ποσότητες και σε τακτά χρονικά διαστήματα μέσα στην ημέρα. Αν καταφύγεις σε δίαιτα με φαγητά ανάλατα, ανάλαδα και μόνο ψητά- βραστά, σίγουρα θα χάσεις κιλά, αλλά όταν θα ξαναπεράσεις στα κανονικά φαγητά, τότε τα κιλά που έχασες θα τα ξαναπάρεις. Αυτό είναι πολύ λογικό αν σκεφτείς πόσο αντίθετοι είναι οι δύο τρόποι διατροφής.

Αυτό που εγώ προτείνω είναι να τρώτε πρώτα ένα μεγάλο μπολ σαλάτας, όχι με πολύ λάδι, το οποίο καλό θα είναι να μην το βουτάτε με το ψωμί και στη συνέχεια να φέρνετε στο τραπέζι το φαγητό της ημέρας. Θα χορταίνετε καλά -καλά με τη σαλάτα και μετά θα τρώτε το κανονικό φαγητό, που το στομάχι από μόνο του δε θα μπορεί να χωρέσει σε ποσότητα.

Αυτό θα γίνει για το πρώτο διάστημα. Το επόμενο διάστημα, θα αρχίσετε να μειώνετε την ποσότητα της σαλάτας σταδιακά μέχρι να φτάσετε να τρώτε μία κανονική ατομική, έτσι ώστε, να κλείσει το στομάχι προοδευτικά.

Με αυτόν τον τρόπο δε ζηλεύεις κανένα φαγητό και δε στερείσαι, γιατί τρως ό,τι θέλεις. Δεύτερον, δε μαγειρεύεις ξεχωριστά και τρίτον, δεν μπαίνεις στο καλούπι των φαγητών διαίτης που κάποιες φορές δεν είναι όλα νόστιμα.

Βέβαια, εξυπακούεται, ότι δε θα τρώτε συχνά μαγιονέζες, κρέμες γάλακτος, παχυντικά κίτρινα τυριά σε μεγάλη ποσότητα, πολύ λάδι, πολύ ψωμί και συχνά γλυκά. Αν τα μετριάσεις όλα αυτά και αν βάζεις πολύ αραιά στο τραπέζι τα παραπάνω (εκτός από το ψωμί) τότε νομίζω, ότι θα πετύχεις πολλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Καταρχάς λυπάμαι για την λαχτάρα που είχε η κοπέλα με το παιδάκι της κι ελπίζω όλα καλά!!

Αφού είναι cafe με συνταγές ήθελα να ρωτήσω τις νοικοκυρές να με φωτίσουν!

Πρέπει εγώ και ο άντρας μου να μπούμε σε πρόγραμμα-εκείνος να χάσει κι έγώ να μην βάλω άλλα!! Αλλά θα ήθελα ωραίες συνταγές,απλά πιο ελαφριές (μην τη βγάζουμε με ψητά) 'Οταν έχεις οικογένεια θες να τους περιποιείσαι αλλά συνήθως τα νόστιμα παχαίνουν κι όλας.. (βλέπε το σουφλέ που έφτιαξα πρόσφατα!!)

Καμμιά ιδέα?? Κανένα καλό βιβλίο ίσως?

Myfavouritelullaby καλησπερα!

Το να ακολουθησεις ενα προγραμμα διατροφης ειναι πολυ ευκολο αν σου γινει συνηθεια να μαγειρευεις υγιεινα.

Τα περισσοτερα φαγητα μας ειναι ψητα η' βραστα ετσι κι αλλιως. Μπορεις να τρως τηγανητα, αλλα σπανιοτερα πχ τηγανητες πατατες μια φορα το δεκαπενθημερο. Ενδεικτικα ενα εβδομαδιαιο προγραμμα μπορει να εχει ως εξης.

Δευτερα - Φασολαδα (με λιγο ελαιολαδο και μπολικα λαχανικα δλδ καροτα, σεληνο). Το συνοδευεις με χορτα βραστα και λιγο ψωμακι οχι πανω απο μια φετα.

Τριτη- Κοτοπουλο στο φουρνο με ρυζι. Το κοτοπουλο το τρωμε χωρις πετσα, και στο ρυζι δεν προσθετουμε βουτυρο η' λαδι.

Τεταρτη- ψαρι ψητο με βραστα λαχανικα. Μπολικο λεμονακι στο ψαρι και τα λαχανικα και οχι μαγιονεζα.

Πεμπτη- Μακαρονια με κοκκινη σαλτσα. Τη σαλτσα τη φτιαχνουμε με λιγο ελαιολαδο (2 κουταλιες ανα ατομο), φρεσκια ντοματα , βασιλικο και μανιταρια. Απο πανω μια χουφτα τριμμενη γραβιερα/ανθοτυρο.

Παρασκευη- Φακες και τυρι φετα.

Σαββατο- Μπριζολες στο αντικολητικο μαγειρεμενες με μια κουταλια λαδι, τισ σβηνεις με κρασακι και γινονται πεντανοστιμες. τισ σερβιρεις με πρασινη σαλατα αναμεικτη και ρυζοτο.

Κυριακη- Ε μια Κυριακη ειναι αυτη, οτιθελουμε τρωμε!

Επισης αντικαθιστουμε σοκολατες, γλυκα κλπ με φρουτα. Αν θελεις ιδεες για φαγητα πες μου.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

αχ μου φαίνεται μας ματιάξανε ομαδικά σ'αυτό το τόπικ! είχαμε πει να πηγαίναμε τα πιτσιρίκια σε κανένα παιδότοπο...είπε πρώτα ο άντρας μου να βοηθήσει σε κάτι που φτιάχνει η αδερφή μου στο καινούριο της σπίτι. Ξεκίνησε το πρωί για να προλάβουμε να πάμε και τελείωσε μόλις τώρα...μαμώ τη γκαντεμιά μου!

Κατα τ'άλλα το φαϊ βγήκε γιαμι, οι πατάτες ΣΟΥΠΕΡ!!!

έκανα και την τυρόπιτα της Ζωπυρον αλλά πάνω στην ανακατωσούρα με τα πιτσιρίκια μου φαίνεται πως έριξα ένα φλυτζάνι αλεύρι αντί δύο, έτσι έχει πολύ λαδίλα...ευτυχώς ο Φούμπος είναι παμφάγος σ'αυτά και δε θα πάει χαμένη.

Φέφη πραγματικά σε βρίσκω κουλ...εγώ θα κατέβαζα κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα αν πήγαινε μόνος για καφέ.Το ξέρω πως δεν είναι σωστό αλλά δεν την παλεύω...

ούτε εγώ την παλεύω, αλλά δεν θα έβγαζα κάτι με το να του απαγορεύσω να βγει κ να περάσει τουλάχιστον εκείνος καλά!

Ευχαριστώ για τις συμβουλές!Θα την ξανακάνω, πιστεύω βελτιωμένη την επόμενη φορά!Εδωσα μια δαχτυλιά κρέμα στο Φουμπομωρό και τρελλάθηκε!

αυτό που με φούντωσε ήταν όταν μου πρότεινε στο παρά 5 να ακυρώσει το ραντεβού του για να βγω εγώ! με τί μαλλί κύριος; κ τί ώρα μου το προτείνεις;

τέλος πάντων.

το παιδί χθες ήταν άλλ' αντ' άλλα...στο φαγητό, στο παιχνίδι, στον δε ύπνο...ξύπνησε στις 2 ή νωρίτερα κ δεν κοιμήθηκε παρά μόνο αφού μας είχε εξαντλήσει κ είχε εξαντληθεί, δηλαδή αργάμιση!!!!

σήμερα το πρωί έριξε το κλάμα της αρκούδας, γιατί δεν ήθελε να την αφήσω από την αγκαλιά μου να ετοιμαστώ για τη δουλειά!

Καλησπερα κοπελιες!

Εκει που εχω παρατηρησει ομως μεγαλη διαφορα ειναι οταν πινω ενα σιροπι το οποιο εχει μεσα εχινασια. Ειναι της Propoline, το φυτικο σιροπι και ειναι με βιολογικα βοτανα. Σε μια ασπρη συσκευασια με ροζ γραμματα αν δεν κανω λαθος. Ειναι το πιο ακριβο σιροπι για το βηχα που κυκλοφορει μαλλον, γιατι κανει 12 ευρω. Εγω το χρησιμοποιω απο τοτε που μας ειπε η φαρμακοποιος οτι ειναι το καλυτερο για κρυωμα γενικα και οντως βοηθαει παρα πολυ τον οργανισμο! Το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Αυτα με τα σιροπια! Για φαγητο σημερα εβαλα στο φουρνο χοιρινο με πατατες, και χτες ειχα κανει μακαροναδα με γαριδες που μου βγαινει παρα πολυ καλη!!!

ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!

Γεια σας!

Πολύ βαρετό απόγευμα Κυριακής...

Τουλάχιστον είμαστε μαζί τα τρία μας,πράγμα σπάνιο τις καθημερινές

Τελικά δεν πήγαμε πουθενά

Σιδέρωσα ένα βουνό ρούχα

Κι άλλα τόσα στεγνώνουν.Τα έπλυνα λίγα λίγα στο πλυντήριο για να μην κλατάρει

Ο περιστέρης έχει στομαχικές διαταραχές και είναι στα χάλια του

Το περιστερόπαιδο δεν έχει κοιμηθεί όλη μέρα και δεν βρίσκουμε ησυχία πουθενά

Φέφη και φούμπι σίγουρα μας εχουνε ματιάσει

Με εχει κόψει και η πείνα

Εφαγα λίγη σοκολάτα σήμερα.Δεν άντεχα,την λιγουρευόμουν τρελά.

πολύ καλά έκανες!

περαστικά στον περιστέρη!

κ το βραδάκι σιδέρωσα λίγα του παιδιού. σήμερα θα σιδερώσω τα υπόλοιπα. ο χάμπυ έπλυνε στο πλυντήριο κ τα ριχτάρια. πότε θα στεγνώσουν άγνωστο!

το σπίτι πάντως είναι καθαρό!

Καλησπερα και απο μενα δεν εχω κουραγιο ουτε να σας διαβασω τοσο χαλια ειμαι,ολη μερα ζαλιζομαι ανακατευομαι και δεν μπορω να φαω τιποτα,αχ τια θα γινει??τα εχω παρατησει ολα στο σπιτι ενα φαι φτιαχνω και αυτο με δυσκολια....ευχομαι να ειστε ολες καλα φιλια

κ πολύ είναι το φαγητό!

να είστε καλά!

Εν τω μεταξυ μια συναδελφος στη δουλεια του αντρα μου του προτεινε αφου λεει βαριεμαι, να της δινει αυτηνης τα ρουχα του να τα σιδερωνει και θα τον χρεωνει 5 ευρω το πουκαμισο.

Οταν μου το πε λεω ετσι εισαι..καλη κα.....τσα ειναι κι αυτη..:mad: δινε μου εμενα 5 την εβδομαδα! ακομα να με πληρωσει :rolleyes:

έτσι είναι. τα δεδομένα!

με γεια τα ρουχαλακια σας. χαιρομαι που περασατε ομορφα. ειδες που βγηκατε?????:wink:

είδα είδα! :(

γειά σας κόρες!

αφροδίτη, μια χαρά το αντιμετώπισες! μακαρι να ήμουν τόσο ψύχραιμη κ εγώ. στο θέμα παιδί είμαι χέζος!που την ειδες την χαρα???χεστηκα πανω μου!!!

ούτε τηλέφωνο σε κέντρο δηλητηριάσεων ούτε τίποτα από όσα έκανες δεν θα σκεφτόμουν. απλά θα είχα παγώσει!

φιλιά σε όλες κ περισσότερα στην αφροδίτη κ την κουκλίτσα της!

καλό υπόλοιπο Κυριακής!ευχαριστω αγαπη. επισης. φιλακια:wink:[/QUOTE]

κριμα που δεν πηγατε βολτιτσα!!!!πολυ ψυχραιμη σε βρισκω με τον φεφο. ελπιζω να το κανονησετε μεσα στη βδομαδα

κανονίσαμε για το ΣΚ να έρθει ο φίλος του με τη γυναίκα του κ το παιδί τους σπίτι μας! άντε να δούμε.

σα ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση και τα καλα λογια που μου ειπατε. μου ηταν πολυτιμα!!!ευτυχως δεν ειχαμε κανενα αλλο συμπτωμα απο χθες. βεβαια την ειχαμε ολη μερα πο κοντα. εμενα οτι και να εκανε μου φαινοταν καπως. ειμαι πτωμα καλα, δεν κοινηθηκα και χθες το βραδυ , να δω πως θα βγαλω τη βδομαδα:rolleyes:.καθαρισα ολο το σπιτι, εβαλα πλυντηρια .η μικρη επαθε μαμακιαση και δεν ξεκολλουσε απο πανω μου!!!αφου για να σκουπισω της εδωσα το σκουπακι να σκουπιζει και εκεινη:):).το απογευμα και εμιες στο σπιτι. εχει πολυ κρυο. αυτα!!!!παω για νανι. μακια σε ολες...

πόσο σε νιώθω. πολύ κλάμα η κόρη!

δεν μπορούσα όχι τουαλέτα αλλά να πάω να πιω νερό!

Κορίτσια καλησπέρα!!

Αφού είναι cafe με συνταγές ήθελα να ρωτήσω τις νοικοκυρές να με φωτίσουν!

Πρέπει εγώ και ο άντρας μου να μπούμε σε πρόγραμμα-εκείνος να χάσει κι έγώ να μην βάλω άλλα!! Αλλά θα ήθελα ωραίες συνταγές,απλά πιο ελαφριές (μην τη βγάζουμε με ψητά) 'Οταν έχεις οικογένεια θες να τους περιποιείσαι αλλά συνήθως τα νόστιμα παχαίνουν κι όλας.. (βλέπε το σουφλέ που έφτιαξα πρόσφατα!!)

Καμμιά ιδέα?? Κανένα καλό βιβλίο ίσως?

συμφωνώ με εβίρι σε όσα σου πρότεινε.

καλή επιτυχία στην προσπάθεια!

σήμερα τρώμε γεμιστές πιπεριές!

από τη μάνα μου ζήτησα φασολαδα, για να μην έχω μαγείρεμα.

θα ασχοληθώ με το σιδέρωμα κ το παιδί, καθότι θέλει να είμαστε μαζί, να "παίζει", να "ντιαβάζει", να είμαστε αγκαλιά!!!!!

φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξέχασα να σας πω. βγάζει τον πλάστη από τα συρτάρια-τον έχουμε για ασφάλεια- κ έτσι πάει κ αυτό!

άλλαξα κάποια πράγματα π.χ. ψαλίδι κουζίνας, κόφτης για κολοκυθάκια, καρότα, κρυστάλλινα πιάτα κ πιατάκια γλυκού...αλλά μιλάμε για ανακατάταξη!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααααααααα!!!!!!!που λετε μεχρι τωρα ενιωθα στρουμφοφτερουγισματα,προχθες σα να ενιωσα μια απαλη κλωτσια,αλλα λεω ιδεα μου ειναι...εχθες το καμαρι μου με εκανε να πιστευω πως με κλωτσαει χιχιχιχι!!!ολο τοκ τοκ ειμασταν!κ απο οτι καταλαβα ειμαστε απογευματιν προς βραδιν τυποι,μετα τις 7ξεκιναμε τα ωραια,αχ απολαυση!!!!!!!!κ στα δικα σας οσες τα θελετε!!!

Φεφη η υπομονη εχει ορια,κ κατι μου λεει οτι τα δικα σου εχουν παραβιαστει....θεσε τα δικα σου μετρα πριν η κατασταση σε ξεπερασει..

φιλακια πολλα σε ολες!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ήδη κανόνισα Άννα μου την Πέμπτη να πάω εγώ για καφεδάκι! δυστυχώς θα είναι κλειστή η αγορά! αλλά κ αυτό κάτι είναι! για αρχή!

τί καλά που νιώθεις το στρουμφάκι σου!!!!! είναι αξέχαστη εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

ήδη κανόνισα Άννα μου την Πέμπτη να πάω εγώ για καφεδάκι! δυστυχώς θα είναι κλειστή η αγορά! αλλά κ αυτό κάτι είναι! για αρχή!

τί καλά που νιώθεις το στρουμφάκι σου!!!!! είναι αξέχαστη εμπειρία!

μπραβο σου!!!!!!!!!!!!!αχ ναι ειναι τελεια,προς το παρον βεβαια ειναι τοσο απαλα που ειναι σα να βλεπω τα κουτσικα ποδαρακια κ χερακια να με ακουμπουν χιχιχιχι!πραγματικο στρουμφακι σε αυτην την φαση:D:D:D!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

τελικά η μαμούλα μου σιδέρωσε τα ρούχα του παιδιού. κ πήρε κ τα ριχτάρια να τα στεγνώσει στο σπίτι της!θα μου τα φέρει έτοιμα το απόγευμα κ φαγητό για το παιδί για το βραδάκι!

έτσι, εγώ θα βάλω μόνο πλυντήριο, θα απλώσω κ θα καθίσω με το παιδάκι μου!

ΜΑΝΑ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ήταν Μ. Σάββατο όταν ένιωσα το παιδί, βραδάκι, ετοιμαζόμασταν για την εκκλησία. είχαμε πάει στο χωριό μου. ήταν σαν μπουρμπουλήθρα!!!!!

έκανα σαν χαζή από χαρά!

πρέπει να ήμουν 3 μηνών!

τί ευτυχία!!!!

κ η δική μου ήταν απογευματινή κ κυρίως βραδινή! χτυπούσε ποδαράκια κ επειδή η κοιλιά μου ακουμπούσε στην πλάτη του πατέρα της, την ένιωθε κ εκείνος από ένα σημείο κ πέρα!

ήταν το κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

τελικά η μαμούλα μου σιδέρωσε τα ρούχα του παιδιού. κ πήρε κ τα ριχτάρια να τα στεγνώσει στο σπίτι της!θα μου τα φέρει έτοιμα το απόγευμα κ φαγητό για το παιδί για το βραδάκι!

έτσι, εγώ θα βάλω μόνο πλυντήριο, θα απλώσω κ θα καθίσω με το παιδάκι μου!

ΜΑΝΑ ΜΟΥ!

:D:D:D


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια, τι κανετε?

πως ειναι σημερα η μερα σας? εμεις μια χαρα, ξυπνησαμε ηπιαμε γαλατακι και την ξαναπεσαμε, τωρα μολις σηκωθει να φαμε φρουτακι, που λεει ο λογος!!!:D

Εβαλα και τον κοτοπουλικο να βραζει και για εμας θα κανω μαλλον κανα οσπριο, φαγαμε πολυ κρεας το ΣΚ.

Φεφακι, τον κανονισες τον καφεδακο ετσι? μα κλειστα τα μαγαζια την Πεμπτη? Δεν μπορω να συνηθισω...:tongue:

Τα αλλα κοριτσια τι κανουν??

καλημερουδιααααααααααααααααα!!!!!!!που λετε μεχρι τωρα ενιωθα στρουμφοφτερουγισματα,προχθες σα να ενιωσα μια απαλη κλωτσια,αλλα λεω ιδεα μου ειναι...εχθες το καμαρι μου με εκανε να πιστευω πως με κλωτσαει χιχιχιχι!!!ολο τοκ τοκ ειμασταν!κ απο οτι καταλαβα ειμαστε απογευματιν προς βραδιν τυποι,μετα τις 7ξεκιναμε τα ωραια,αχ απολαυση!!!!!!!!κ στα δικα σας οσες τα θελετε!!!

Αννακι μου αρχισαν τα στρουμφοκλωτσηματα!!!!!!! γιουπι!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Καλή εβδομάδα!!!!

Ως συνήθως μεσα στο Σαββατοκύριακο γράψατε κατεβατά! Αρχίζω την ανάγνωση....

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε??δεν εγραψα καθολου σημερα γιατι δεν ημουν και στα καλυτερα μου και ειπα να μην σας ζαλιζω:rolleyes:τι κανετε???εγω ειχα μια πολυ περιεργη μερα. πρωι πρωι τσακωθηκα με τον αντρουλη για ασημαντο λογο αλλα η μια κουβεντα φερνει την αλλη και καταλαβαινετε.... μετα λογομαχησα με μια συναδελφο στη δουλεια, δεν μιλησα και πολυ βεβαια για να μην το προχωρησουμε..ειχαμε και πολυ δουλεια σημερα. ευτυχως γυρισα σπτι και η κορακλα μου μουφτιαξε το κεφι:).βαλαμε τραγουδια και χορευαμε. παιξαμε, καναμε κολοτουμπες και κατακωπ κοιμηθηκε κατα τις7,30:D, μιας και ηταν απο τις 7 παρα στο ποδι!!!!

Είδες τα παιδιά μας είναι αντίδοτο στην κάκή μας διάθεση!!!

της εφερε μια φιλη μου την παττυ που εχει ενα κουμπι και λεει ενα ισπανικο τραγουδι, το οποιο προσπαθει να μαθει απο χθες. εχει πολυ πλακα.:lol::lol::lol:ερχεται ο αντρας μου και λεει :τι κανει το παιδι???του λεω μαθαινει ισπανικα!!!!:lol::lol:εχει πληξει με τα ελληνικα και ειπε να μαθει και τιποτα καινουργιο!!!:tongue::tongue::tongue:

και μετα εκανα μια εκαθαριση στη ντουλαπα μου και ειμαι πολυ καλα που συμμαζευτηκε.αυριο εχει ξεκουραση κ βολτα σε γενεθλια με τη μικρη.

περάσατε καλά?

μακια καλο βραδυ....

να καλοσορισω τα καινουργια κοριτσια, ναστε καλα και να τα λεμε:). τι να πρωτοσχολιασω????γλυστιδα φαγατε:) και σημερα???:tongue::tongue:περιστερω το πλυντηριο ενταξει ειναι???τα:tongue: καταφερε ο μπομπ???ντελ ελπιζω νασαι καλυτερα.φεφη μακαρι να περασατε ωραια στην βολτα σας με τον φεφακο σου. φουμπι και ο δικος μου διδυμος ειναι :cool::cool:.αγγελικουλα ειστε καλοι, αλλα λιγο αλλοπροσαλοι:)

Δεν το αρνούμαι!:wink::wink::wink:

δωρακι καλανα περασετε.ζωπυρον περαστικα στο γλυκο σου παιδακι. ελπιζω να ειναι καλα και ας μην πατε πουθενα:rolleyes:. η εβιρυ σε μεγαλη φορμα σημερα, μακια:Dοι εγκυουλες και τα στρουμφακια καλα???δεν θυμαμαι αλλα να σχολιασω. παω νανιι.μακια

Κορίτσια καλημέρα!Σας παρακολουθώ πολύ καιρο αν και δεν γράφω!

Να ευχηθώ καλες εγκυμοσύνες στις έγκυες της παρέας και οι υπόλοιπες να χαίρεστε τις οικογένειές σας!:):)

Στο θέμα τώρα, για σήμερα κάτι πρόχειρο θα φιάξω,ή χόρτα με πατατοσαλάτα ή πατάτες τηγανιτές, μιας και το βράδυ είμαστε καλεσμένοι σε τραπέζι.

Για το βράδυ θα ετοιμάσω σπανακόπιτα να πάω!;)

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

Καλημέρα αγάπες!Τι κάνετε;

Είχαμε μια δύσκολη νύχτα...Είμαι άυπνη και κουτουλάω...

Ξύπνησε στις 3 το περιστερόπαιδο και πεινούσε,όπως φάνηκε,αφού ησύχασε μόλις το ταϊσαμε.Μετά ο περιστέρης έλεγε ότι κάτι μπήκε στο μάτι του και πηγαινοερχόταν μπάνιο-υπνοδωμάτιο...Γκρρρρρρρρρ

Στο τέλος κοιμήθηκε κι αυτός μετά ροχαλητού,αλλά εμένα μου είχε φύγει πλέον ο ύπνος...Το ματι γαρίδα...

Αφού δεν ξενυχτάτε στα μπαράκια, ξενυχτάτε αλλιώς.......

Τωρα το περιστερόπαιδο κοιμάται ακόμα,ο περιστέρης πήγε σούπερ μάρκετ κι εγώ έβγαλα κάτι μπριζόλες μοσχαρίσες και χοιρινές να ξεπαγώσουν,να τις ψήσω για το βράδυ.Θα αλλάξω σεντόνια,θα κάνω μπάνια-κουζίνα και θα είμαι εντάξει από καθαριότητα.Θα σιδερώσω τα απλωμένα,θα βάλω κι άλλο πλυντήριο.Εχω και μάθημα.Ουφ...

Ευτυχώς ήρθε εκτάκτως η αδερφή μου χθες βράδυ,οπότε θα αναλάβει φουλ μπέιμπι σίτινγκ και θα κάνω τις δουλειές μου με ησυχία.

Καλώς την δέχτηκες!

Η δίαιτα δεν πάει καλά.Ούτε γραμμάριο δεν έχει χαθεί από τη Δευτέρα...

Πολλά νευράκια!

Τα ξαναείπαμε αυτά, υπομονηηηηηηηηή!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολες και καλη εβδομαδα να εχετε.Για σημερα εχω μοσχαρι κοκινιστο με μακαρονια.Αφροδιτη φανταζομαι την λαχταρα που περασες.Ζωπυρων περαστικα στο αγορακι σου.Περιστερω περαστικα στον Περιστερι σου.ΑΝΝΑ4 το στρουμφομωρο κανει πλεον αισθητη την παρουσια του.Μαμουλα μου τυχερη που σε βοηθαει η μανουλα σου να χαλαρωσεις λιγο και να κανεις αγκαλιτσες με την κουκλα σου.Εviri εφτιαξα τις πατατες και ξετρελαθηκαμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...