Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 1/10/2024 at 7:59 ΠΜ, Lila86 είπε:

      Καλημερα! Εγώ δεν μπορώ να σου απαντήσω με εγγύηση αλλά μόνο να σου πω καλή επιτυχία και οποία μέρα τη κάνεις να βγει θετική!

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αύριο θα είναι όλα καλά και εσύ θα γελάς. Φιλάκια πολλά.

σευχαριστω εβιρυ μου για τις συμβουλες. δεν ειχαμε κανενα αλλο συμβαν. κοιμηθηκε ηρεμα και ξυπνησε πριν καμμια ωρα μεσα στο κεφι. εγω παλι δεν κοιμηθηκα καθολου καλα και τωρα κουτουλαω:rolleyes:.της λεω σημερα:αμα παθεις τιποτα, θα πεθανω.και μου λεει:οκι μαμα πετανω:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αφροδιτη, καλησπερα.

Εγω συνηθως δε συμμετεχω σ αυτο το Φορουμ αλλα διαβασα τι εγραψες και ηθελα να σου πω τη γνωμη μου επειδη εχω εμπειρια απο τετοιοθ ειδους καταστασεις. Τα δυο δε νομιζω να συνδεονται δηλαδη η καταποση με τη λιποθυμια τησ μικρης. Ποσο ειναι η μικρη σου?

θα σου ελεγα να την παρακολουθεις πριν και μετα τον υπνο, για ασυνηθιστη συμπεριφορα. επισης, αν εχασε τελειως τις αισθησεις της (ολικο λυποθυμικο επεισοδιο), η' αν ξανασυμβει καλυτερα να την πας νοσοκομειο.

Μην στενοχωριεσαι !

σευχαριστω που εγραψες για μενα. ειναι 21 μηνων. τι εννοεις???δεν εχασε εντελως τις αισθησεις, πηγε να τις χασει και συνηλθε. ειναι η πρωτη φορα που το παθαινει

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!Ευχαριστώ όλες για τα καλοσωρίσματα,χαίρομαι πολύ που είμαι μαζί σας!:):)

Εχθές το βράδυ έφιαξα την πίττα μου και μου έμεινε αρκετή.Εβαλα λοιπόν σε ένα μπωλ κομμάτια και τα φύλαξα στην κατάψυξη.Δεν έχω ξαναφυλάξει σε κομμάτια,έλπίζω να βγει καλή!Σήμερα θα ετοιμάσω κοπόσουπα,είναι ότι πρέπει με αυτό το κρύο!

Αφροδίτη φαντάζομαι τη στεναχώρια που πέρασες!Ολα περαστικά να είναι!Αφού είναι καλά σήμερα προφανώς ήταν τυχαίο γεγονός!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!σημερα θα φαμε διαφορα ψητα κρεατα στην πεθερουλα!

αχ Αφροδιτη ποσο τρομαξες,φανταζομαι την ταραχη σου!μωρε απο το θυμιαμα δεν θα παθει κατι,κ οσο για την λιποθυμια ισως ηταν απλα νυστα..ηρεμησε ολα θα ειναι καλα!

Φεφη θεα η μανουλα,το χουν οι Ρηνουλες να ναι φοβερες μανουλες!!!!!!!!!με γεια τα ρουχα!

Φαιη μου σε ευχαριστω,ευχομαι να σου συμβει οτι επιθυμεις!το στρουμφακι σου στελνει μπολικη μπεμπεδοσκονη!!!

Καγκλι καλως να μας ξαναερθεις!

σας φιλω ολεες,να περασετε μια υπεροχη Κυριακη!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!!

Ό,τι είχα σχολιάσει τα μηνύματα όλων σας και μαντέψτε...Με πέταξε έξω ο ιντερνέτης και πάνε όλα

Ξεκινώ αλλά χωρίς παραθέσεις και με συντομία για να μην τα χάσω πάλι

Αφροδιτάκι μου τέλος καλό όλα καλά!Πώς είναι σήμερα η μικρούλα σου;Οσο για την τάση λιποθυμίας ήταν τυχαία γεγονός.Ισως πάνω στην αναστάτωσή σου το πήρες για λιποθυμία.Μπράβο σου που το αντιμετώπισες τόσο άμεσα,παρά τον πανικό

Κάγκλυ πάντα να είσαι χαρούμενη και ευδιάθετη!

Φέφη χαίρομαι που περάσατε σούπερ!Πάντα τέτοια!Ο τερης είναι ο αγαπημένος του περιστερόπαιδου.Εκεί βλέπει τα γελάδια και κάνει μουουουου........Εχω άλλα τρια της σειράς και θα τα πάρω όλα.Με γεια και τα ψώνια.Γιατί να την αλλάξεις την φόρμα;Ετσι προχώ να είσαι..

Φαίη μου χαρηκα πολύ που είδα ότι είσαι καλά.Σύντομα θα τα λέμε καθημερινά

Φούμπι τι έγινε με τη γαλατόπιτα;

Είχα σχολιάσει κι άλλα κοριτσάκια,αλλά τώρα δεν θυμάμαι τίποτα

Χθες περάσαμε πολύ ωραία με την αδερφή μου

Αλλά κλαψ...Το πλυντήριο ενώ είχε κάνει μια καλή πλύση,στην επόμενη τα ξαναφτυσε

Το μετεμέτισε ο περιστέρης ίσα για να ξεβγάλει τα ρούχα

Θα το πάμε σε μάστορη

Γι' αυτό πλένω λίγα λίγα τα ρούχα του μικρού για να μην ξεμείνω

Σήμερα θα φάμε έξω!!Γιούπι!!Και θα πιούμε και καφέ

Θα σας πω τα νεα μετά

Μάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες. Δεν κοιμηθήκαμε και πολύ καλά, ο μικρός ψήθηκε το βράδυ. Έμαθα και κάποια άλλα - όχι τόσο ευχάριστα νέα - κι είμαι κάπως... Θέλω να σχολιάσω διάφορα αλλά δεν προλαβαίνω, ελπίζω μετά.

Μόνο :

ειναι 21 μηνων. τι εννοεις???δεν εχασε εντελως τις αισθησεις, πηγε να τις χασει και συνηλθε. ειναι η πρωτη φορα που το παθαινει

Αφροδιτούλα, τέλος καλό, όλα καλά! Η "λιποθυμία" ίσως ήταν από το λιβάνι που κατάπιε ή υπερβολική κούραση. Σε κάθε περίπτωση, έχεις τον νου σου.

Μην στεναχωριέσαι για την αντίδρασή σου κοριτσάκι μου. Κι εγώ που γενικά δεν μασάω καθόλου εύκολα, με το παιδί μου είμαι λιγόψυχη. Να σου πω ιστορίες (ειδικά όταν τον πήγα για ράμματα)... που να μην ξέρεις αν θα πρέπει να γελάς ή να κλαις, με τις αντιδράσεις μου...

Φιλιά σε όλες σας!


Link to comment
Share on other sites

γειά σας κόρες!

αφροδίτη, μια χαρά το αντιμετώπισες! μακαρι να ήμουν τόσο ψύχραιμη κ εγώ. στο θέμα παιδί είμαι χέζος!

ζώπυρον περαστικά.

εβίρι, χαίρομαι που περάσατε όμορφα.

περιστερω μου, κρίμα για το πλυντήριο. όμως χαίρομαι που θα πάτε για φαγητό έξω. βολτούλα!

εδώ έχει πολύ κρύο. δεν χιόνισε τελικά, αλλά μυρίζει χιόνι!

ελένη αγγλία να έρχεσαι συχνότερα ρε κορίτσι!

άννα, καλή όρεξη! είδες οι ρηνούλες; προκομμένες! κ ΜΑΜΟΥΛΕΣ!

χρύσα μου ούτε εγώ έχω καταψύξει κομμάτια πίτας. πες μας για το αποτέλεσμα αν είναι καλό να το κάνω κ εγώ!

φιλιά. τελείωσα ένα βουνό σιδέρωμα!

λαμποκόπησα τις τουαλέτες, έβαλα σκούπα επειγόντως καθώς το τέκνο μου σκόρπισε ψωμάκι παντού!!!!!!!!!!!

πάω για το φρουτάκι της ή χυμό πορτοκαλιού κ αμέσως για χαλβά!

τρώμε πιπεριές γεμιστές κ οι τρεις!

το παιδί έχει σκυλοβαρεθεί. χρειάζεται οπωσδήποτε βόλτα το απόγευμα.

φιλιά σε όλες κ περισσότερα στην αφροδίτη κ την κουκλίτσα της!

καλό υπόλοιπο Κυριακής!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι

Φέφη είσαι προκομένο κορίτσι εσύ

Ζωπυρούλα περαστικούλια!

Βγάζω καπνούς κορίτσια!

Ακυρώθηκε η βόλτα μας!

Δυστυχώς...

Επειδή έχει πολύ κρύο και η ημέρα γενικά είναι μουντή σκέφτηκα να αφήσω τον μικρό στους δικούς μου να τον κρατήσουν να βγουμε τα δύο μας με τον περιστέρη,που έχει να συμβεί αυτό αιώνες!!

Αλλά η κυρία μάνα μου απάντησε πολύ ψυχρά στην παράκλησή μου.Κι όταν την ρώτησα αν εχει να πάει κάπου και δεν μπορεί να κρατήσει το μικρό(ενώ δεν έχει στάνταρ,γιατί είναι και η αδερφή μου σπίτι και φεύγει με το λεωφορείο των 5.30,οπότε μέχρι εκείνη την ώρα θα είναι μαζί της)να σας πω τι μου είπε;"Και να είχα να πάω κάπου,δεν πάω,αφού θες να κρατήσω τον μικρό"

Λοιπόν εγώ τέτοιες χάρες δεν τις θέλω και με τέτοιο στυλάκι και υφάκι

Γι' αυτό χωρίς να της πω τίποτα,αποφάσισα να μην της τον αφήσω και να μείνουμε στο σπιτάκι μας,τα τρία μας.Φαγητό δεν υπάρχει κι ούτε πρόκειται να μαγειρέψω.Θα πάρουμε κάτι απ' έξω.Για τον μικρό έχω φτιάξει κοτόσουπα.

Εχω πολύ στενοχωρηθεί

Ηθελα πολύ να βγούμε έξω με το παιδάκι μας μια βόλτα ή έστω οι δυο μας.Εχω να πάω έξω από την Πρωτοχρονιά,που πήγαμε οικογενειακώς για έναν καφέ.Δεν είναι μεγάλο το διάστημα,αλλά θέλω πολύ να βγω έξω και να μην είναι για δουλειά, για ψώνια ή για κάποια τυπική επίσκεψη σε κάποιο σπίτι.Πείτε με μουρλή,αλλά ήθελα να ντυθώ,να βαφτώ, να πάω κι εγώ μια βολτούλα.Μέχρι και τις δουλειές του σπιτιού έκανα μεσοβδόμαδα με ζόρι λόγω περιορισμένου χρόνου,για να βγούμε σήμερα

Αλλά κι αυτή η μάνα μου είναι...Πώς να την χαρακτηρίσω...

Από τη μια τσαντίζεται όταν δεν βλέπει το παιδί κι από την άλλη δεν μπορεί να προσφερθεί με την καρδιά της να το κρατήσει να βγούμε,εφόσον εχει τετοιο παλιόκαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κουτουλάωωωω! Το Φουμπομωρό έχει δυο μέρες που μας κάνει καψόνια.Ξυπνάει άγρια χαράματα και δεν ξανακοιμάται. Απ'ότι είδα είναι στο φουλ η διαδικασία για τα δόντια. Πρέπει να βγάζει άλλα τρία:shock:. Ελπίζω να κρατήσει λίγο η φάση.

Αφροδίτη ευτυχώς που δεν ήταν τίποτα σοβαρό. Ισως η λιποθυμία να ήταν όντως από την πολλή νύστα και μεσα στον πανικό σου να σου φάνηκε έτσι. Εγώ το παθαίνω συνέχεια αυτό.Μπορείς να φανταστείς πως ήμουν όταν ο μικρός πήρε ένα τσιγάρο της αδερφής μου και το χωσε στο στόμα. Μπροστά στα μάτια μας. Για μέρες μετά έβγαζα απ'το μυαλό μου συνέχεια συμπτώματα. Κόντευα να τρελλαθώ!

Όσο για τις τύψεις, πονεμένη ιστορία....

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο foubi viewpost.gif

μόλις έχωσα στον φούρνο γαλατόπιτα της Φέφης. Θα επανέλθω με απορίες γιατί μαλλον έκανα μερικές βλακείες. πόσες βλακείες άραγε χωράνε σε μια γαλατόπιτα? θα δείξει!

Μεγάλο ταψί- μεγάλες βλακείες, μικρό ταψί- μικρές βλακείες. Εσύ τι ταψί έβαλες;

:lol::lol::lol::lol:Εσυ με πιάνεις...όντως μεγάλο ταψι έκανα:tongue:

Πρώτον: τα αυγά στην κρέμα τα προσθέτουμε χτυπημένα?

Δεύτερον: σε τι ταψί το βάζουμε? τα περισσέυματα ήταν όρθια και δεν μπορούσα να τα λαδώσω καλά, πόσο μάλλον να τους έβαζα ζάχαρη και κανέλλα.Επρεπε να το κάνω σε μικρότερο?

Τρίτον: Το φύλλο βγαίνει τραγανό ή έκανα καμιά πατάτα κι εκεί?

Θα μου τα γράφετε αναλυτικά γιατί δεν σκαμπάζω λέμε:tongue:..

Κατά τ'άλλα το ταψί σχεδόν εξαφανίστηκε...άρα καλούτσικα θα το έφτιαξα

Εσύ έστειλες πουκάμισα και σου επεστράφησαν σε τυρόπιτα. Εγώ τι να της στείλω για να μου επιστραφεί σε μπουγάτσα;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γειά σας κόρες!

αφροδίτη, μια χαρά το αντιμετώπισες! μακαρι να ήμουν τόσο ψύχραιμη κ εγώ. στο θέμα παιδί είμαι χέζος!

εγώ να δείτε!!!:oops::oops::oops:

πριν κανα δυο μέρες τον χτύπησε ο ξάδερφος του στο μάτι και έβαλε τα κλάμματα ο μικρός...μόνο που δε λιποθύμισα μέχρι να δω ότι τον πήρε ξώφαλτσα...

σήμερα τρώμε λουκάνικα ψημενα στο τζάκι και μάλλον θα δοκιμάσω πατάτες Εβιρι...

για πείτε μου περισσότερες λεπτομέρειες για την εχινάτσια please!

Φιλάκια προς το παρόν!!!


Link to comment
Share on other sites

Βγάζω καπνούς κορίτσια!

Ακυρώθηκε η βόλτα μας!

Δυστυχώς...

.......

Λοιπόν εγώ τέτοιες χάρες δεν τις θέλω και με τέτοιο στυλάκι και υφάκι

ωχ ρε κοριτσάκι...κρίμα!

κι εμένα πολύ μου τι δίνει όταν μου το κάνουν αυτό!καλύτερα πες μου δεν θέλω, δεν μπορώ παρά να μου πεις ναι μ'αυτό το ύφος.

δεν πειράζει όμως θα περάσετε ωραία και στο σπιτάκι σας...είναι και χουχουλιάρικη η μέρα!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπουλες καλημερα,

σπιτακι σημερα, περιμενουμε κατι φιλους και θα κανω και γαλακτομπουρεκο, γιναμε 7 μηνων σημερα..

Αφροδιτακι μου τι ηταν αυτο με το λιβανι βρε? παει τωρα περασε!

Συμπεθερακι ντυσε κρεμμυδακι το γαμπρο και βγειτε, εστω και με το αμαξι καντε τον γυρο της πολης και γυριστε!! Μην σκας για την μανουλα ωρες-ωρες δεν παιζονται!!!

Φεφακι νοικοκυροκοριτσακι!!! μεγια τα καινουρια σας ρουχα!!

Εβιρακι καλα εγραψες με το ταψι της Φουμπι!!

Φαιακι μας λειπεις..

Χρυσα καλως ηρθες!!!

για σημερα θα κανω μακαρονια με πεστο.

καλη κυριακη αν και με εχει πειραξει πολυ που χαλασα ενα πουλοβερ του αντρουλη μου, χαλαστηκα γιατι εκανα βλακεια και το εβαλα μεσα ενω πιστευω οτι μπορει να μην πρεπει... ειμαι χαζη...

Link to comment
Share on other sites

αγαπουλες καλημερα,

σπιτακι σημερα, περιμενουμε κατι φιλους και θα κανω και γαλακτομπουρεκο, γιναμε 7 μηνων σημερα..

να τα χιλιάσετε σε χρόνια!

Αφροδιτακι μου τι ηταν αυτο με το λιβανι βρε? παει τωρα περασε!

Συμπεθερακι ντυσε κρεμμυδακι το γαμπρο και βγειτε, εστω και με το αμαξι καντε τον γυρο της πολης και γυριστε!! Μην σκας για την μανουλα ωρες-ωρες δεν παιζονται!!! συμφωνώ και με τα δύο

Φεφακι νοικοκυροκοριτσακι!!! μεγια τα καινουρια σας ρουχα!!

Εβιρακι καλα εγραψες με το ταψι της Φουμπι!!:D

Φαιακι μας λειπεις..

Χρυσα καλως ηρθες!!!

για σημερα θα κανω μακαρονια με πεστο.

καλη κυριακη αν και με εχει πειραξει πολυ που χαλασα ενα πουλοβερ του αντρουλη μου, χαλαστηκα γιατι εκανα βλακεια και το εβαλα μεσα ενω πιστευω οτι μπορει να μην πρεπει... ειμαι χαζη...

μην ακούω βλακείες! μακάρι να ήταν αυτές οι στεναχώριες μας! εμείς να είμαστε καλά κι από πουλόβερ να 'ναι καλα τα μαγαζιά!


Link to comment
Share on other sites

Πείτε με μουρλή,αλλά ήθελα να ντυθώ,να βαφτώ, να πάω κι εγώ μια βολτούλα.Μέχρι και τις δουλειές του σπιτιού έκανα μεσοβδόμαδα με ζόρι λόγω περιορισμένου χρόνου,για να βγούμε σήμερα

Αλλά κι αυτή η μάνα μου είναι...Πώς να την χαρακτηρίσω...

Από τη μια τσαντίζεται όταν δεν βλέπει το παιδί κι από την άλλη δεν μπορεί να προσφερθεί με την καρδιά της να το κρατήσει να βγούμε,εφόσον εχει τετοιο παλιόκαιρο.

Ούτε μουρλή είσαι ούτε τίποτα. Μια χαρά είσαι. Θα τα καταφέρετε μια άλλη φορά.

Αλλά μην μασάς και μη περνάς την απογοήτευσή σου στον περιστέρη και στο παιδί. Αν τελικά, δεν τα καταφέρετε να βγείτε έξω - κοιμήστε το περιστερόπαιδο, βάλε τις ωραιότερες πυτζάμες σου, καθήστε στον καναπέ με τον αντρούλη σου και δείτε μια πολύ ωραία ταινία, αγκαλίτσα.

Άκου και την παλιά...


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο. Κανονικά σούπα θα ταίριαζε και σε μας, αλλά η απόφαση ήταν ειλλημμένη.

Εν τω μεταξύ η μέρα μάλλον μπερδεύτηκε και ξημέρωσε ανάποδα. Το πρωί είχα την αίσθηση ότι είχαμε απόγευμα. Ο καιρός είναι πολύ μουντός και σκοτεινός, κάνει κρύο γιατί έχουμε 0 βαθμούς, αλλά δε χιονίζει. Είναι η τρίτη μέρα σήμερα που έχει ομίχλη, αλλά ευτυχώς αραιή. Το ίντερνετ πάντως έλεγε χιόνι για σήμερα. Για να δούμε.

Καλημέρα σε όλες. Δεν κοιμηθήκαμε και πολύ καλά, ο μικρός ψήθηκε το βράδυ. Έμαθα και κάποια άλλα - όχι τόσο ευχάριστα νέα - κι είμαι κάπως... Θέλω να σχολιάσω διάφορα αλλά δεν προλαβαίνω, ελπίζω μετά.

Αχ μωρέ το καημενούλι, ας ελπίσουμε ότι δε θα κρατήσει πολύ. Τι έκανε τι νύχτα, πύκνωσαν τα διαστήματα του πυρετού ή ανέβασε πολύ υψηλό;

εβίρι, χαίρομαι που περάσατε όμορφα.

Ευχαριστώ Φεφάκι.

καλό υπόλοιπο Κυριακής

Κι εσείς να περάσετε καλά και ζεστά.

Ζώπυρον, αφού θες τόσο πολύ να βγεις, άστη μάνα σου να λέει και δώσ' της το παιδί να το κρατήσει για να ξεσκάσεις. Εκείνη με το ψοφόκρυο πού έχει να πάει; Καλύτερα να ακούς τις σπόντες και να ξεσκάσεις λίγο παρά να έχεις όλη τη μέρα μούτρα, επειδή αναβλήθηκε κάτι που το ήθελες τόσο πολύ. Οι γιαγιάδες δεν έχουν τόση ανάγκη από διασκέδαση. Ενώ οι μαμάδες στην ηλικία σου έχουν περισσότερη ανάγκη, λόγω πηξίματος από υποχρεώσεις, αυτό να της πεις. Αλλιώς δώστη μου στο τηλέφωνο να της μιλήσω εγώ.

γιναμε 7 μηνων σημερα..

Βρε πώς περνάει ο καιρός έτσι; Αυτή η καραμελίτσα στο τίκερ σου πότε ήταν στην άκρη αριστερά και πότε έφτασε κοντά στην άκρη δεξιά!!!!!!

καλη κυριακη αν και με εχει πειραξει πολυ που χαλασα ενα πουλοβερ του αντρουλη μου, χαλαστηκα γιατι εκανα βλακεια και το εβαλα μεσα ενω πιστευω οτι μπορει να μην πρεπει...

Μαρία κι εσύ σε μεγάλο ταψί το έβαλες το πουλόβερ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι

Φέφη είσαι προκομένο κορίτσι εσύ

άσε...είμαι να σκάσω!

Βγάζω καπνούς κορίτσια!

Ακυρώθηκε η βόλτα μας!

Δυστυχώς...

μια από τα ίδια, αλλά η αιτία δεν είναι η μάνα μου. η αδερφή μου είναι κουρασμένη κ δεν γινόταν να πάμε. λογικό. όμως φταίω εγώ που άφησα το μπάνιο μου για το βράδυ κ έτσι δεν μπορούσα να πάω με το μαλλί της τρελής πουθενά αλλού. έτσι, βράζω στο ζουμί μου. είμαι με το παιδί, ο χάμπυ πάει για καφέ κ εγώ θ το παίξω κουλ!ακόμα μια φορά.

Επειδή έχει πολύ κρύο και η ημέρα γενικά είναι μουντή σκέφτηκα να αφήσω τον μικρό στους δικούς μου να τον κρατήσουν να βγουμε τα δύο μας με τον περιστέρη,που έχει να συμβεί αυτό αιώνες!!

Αλλά η κυρία μάνα μου απάντησε πολύ ψυχρά στην παράκλησή μου.Κι όταν την ρώτησα αν εχει να πάει κάπου και δεν μπορεί να κρατήσει το μικρό(ενώ δεν έχει στάνταρ,γιατί είναι και η αδερφή μου σπίτι και φεύγει με το λεωφορείο των 5.30,οπότε μέχρι εκείνη την ώρα θα είναι μαζί της)να σας πω τι μου είπε;"Και να είχα να πάω κάπου,δεν πάω,αφού θες να κρατήσω τον μικρό"

Λοιπόν εγώ τέτοιες χάρες δεν τις θέλω και με τέτοιο στυλάκι και υφάκι

Γι' αυτό χωρίς να της πω τίποτα,αποφάσισα να μην της τον αφήσω και να μείνουμε στο σπιτάκι μας,τα τρία μας.Φαγητό δεν υπάρχει κι ούτε πρόκειται να μαγειρέψω.Θα πάρουμε κάτι απ' έξω.Για τον μικρό έχω φτιάξει κοτόσουπα.

Εχω πολύ στενοχωρηθεί

Ηθελα πολύ να βγούμε έξω με το παιδάκι μας μια βόλτα ή έστω οι δυο μας.Εχω να πάω έξω από την Πρωτοχρονιά,που πήγαμε οικογενειακώς για έναν καφέ.Δεν είναι μεγάλο το διάστημα,αλλά θέλω πολύ να βγω έξω και να μην είναι για δουλειά, για ψώνια ή για κάποια τυπική επίσκεψη σε κάποιο σπίτι.Πείτε με μουρλή,αλλά ήθελα να ντυθώ,να βαφτώ, να πάω κι εγώ μια βολτούλα.Μέχρι και τις δουλειές του σπιτιού έκανα μεσοβδόμαδα με ζόρι λόγω περιορισμένου χρόνου,για να βγούμε σήμερα

Αλλά κι αυτή η μάνα μου είναι...Πώς να την χαρακτηρίσω...

Από τη μια τσαντίζεται όταν δεν βλέπει το παιδί κι από την άλλη δεν μπορεί να προσφερθεί με την καρδιά της να το κρατήσει να βγούμε,εφόσον εχει τετοιο παλιόκαιρο.

θα πήγαινα κ θα την έγραφα στα απ' αυτά μου. σόρρυ κιόλας! προέχει η χαρά μου! τόσο εγωιστικά!

Καλημέρα!

Κουτουλάωωωω! Το Φουμπομωρό έχει δυο μέρες που μας κάνει καψόνια.Ξυπνάει άγρια χαράματα και δεν ξανακοιμάται. Απ'ότι είδα είναι στο φουλ η διαδικασία για τα δόντια. Πρέπει να βγάζει άλλα τρία:shock:. Ελπίζω να κρατήσει λίγο η φάση.

μακάρι να το περάσετε γρήγορα!

Αφροδίτη ευτυχώς που δεν ήταν τίποτα σοβαρό. Ισως η λιποθυμία να ήταν όντως από την πολλή νύστα και μεσα στον πανικό σου να σου φάνηκε έτσι. Εγώ το παθαίνω συνέχεια αυτό.Μπορείς να φανταστείς πως ήμουν όταν ο μικρός πήρε ένα τσιγάρο της αδερφής μου και το χωσε στο στόμα. Μπροστά στα μάτια μας. Για μέρες μετά έβγαζα απ'το μυαλό μου συνέχεια συμπτώματα. Κόντευα να τρελλαθώ!

μήπως η ρητίνη ρίχνει την πίεση κ γι' αυτό έδειχνε έτσι το αφροδιτομωρό;

Όσο για τις τύψεις, πονεμένη ιστορία....

Πρώτον: τα αυγά στην κρέμα τα προσθέτουμε χτυπημένα?

κανονικά τα χτυπάς κ μετά τα προσθέτεις, αλλά έτυχε να τα χτυπήσω κ μέσα στην κρέμα λόγω βιασύνης. μαι χαρά γίνεται.

Δεύτερον: σε τι ταψί το βάζουμε? τα περισσέυματα ήταν όρθια και δεν μπορούσα να τα λαδώσω καλά, πόσο μάλλον να τους έβαζα ζάχαρη και κανέλλα.Επρεπε να το κάνω σε μικρότερο?

όσο κολλήσει λάδι, ζάχαρη, κανέλα, καρύδι. αν δεν έχεις περισσευματα λόγω μεγάλου ταψιού, την επόμενη φορά να κάνεις χώρια φύλλο που θα το λαδώσεις, βάλεις ζάχαρη κανέλα κ θα το στρίψεις ώστε να το βάλεις γύρω γύρω στο ταψί, στα τοιχώματα. καλή πίτα γίνεται σε στενόμακρο ή τετράγωνο ταψί. για έτοιμα φύλλα μιλάμε.

Τρίτον: Το φύλλο βγαίνει τραγανό ή έκανα καμιά πατάτα κι εκεί?

ναι, τραγανό!

Θα μου τα γράφετε αναλυτικά γιατί δεν σκαμπάζω λέμε:tongue:..

Κατά τ'άλλα το ταψί σχεδόν εξαφανίστηκε...άρα καλούτσικα θα το έφτιαξα

άρα την πέτυχες!

εγώ να δείτε!!!:oops::oops::oops:

πριν κανα δυο μέρες τον χτύπησε ο ξάδερφος του στο μάτι και έβαλε τα κλάμματα ο μικρός...μόνο που δε λιποθύμισα μέχρι να δω ότι τον πήρε ξώφαλτσα...

σήμερα τρώμε λουκάνικα ψημενα στο τζάκι και μάλλον θα δοκιμάσω πατάτες Εβιρι...

κόλαση!

για πείτε μου περισσότερες λεπτομέρειες για την εχινάτσια please!

Φιλάκια προς το παρόν!!!

αγαπουλες καλημερα,

σπιτακι σημερα, περιμενουμε κατι φιλους και θα κανω και γαλακτομπουρεκο, γιναμε 7 μηνων σημερα..

να ζήσετε να τα χιλιάσετε!

Αφροδιτακι μου τι ηταν αυτο με το λιβανι βρε? παει τωρα περασε!

Συμπεθερακι ντυσε κρεμμυδακι το γαμπρο και βγειτε, εστω και με το αμαξι καντε τον γυρο της πολης και γυριστε!! Μην σκας για την μανουλα ωρες-ωρες δεν παιζονται!!!

Φεφακι νοικοκυροκοριτσακι!!! μεγια τα καινουρια σας ρουχα!!

ευχαριστώ!

για σημερα θα κανω μακαρονια με πεστο.

καλη κυριακη αν και με εχει πειραξει πολυ που χαλασα ενα πουλοβερ του αντρουλη μου, χαλαστηκα γιατι εκανα βλακεια και το εβαλα μεσα ενω πιστευω οτι μπορει να μην πρεπει... ειμαι χαζη...

εσύ να είσαι καλά!

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο. Κανονικά σούπα θα ταίριαζε και σε μας, αλλά η απόφαση ήταν ειλλημμένη.

Εν τω μεταξύ η μέρα μάλλον μπερδεύτηκε και ξημέρωσε ανάποδα. Το πρωί είχα την αίσθηση ότι είχαμε απόγευμα. Ο καιρός είναι πολύ μουντός και σκοτεινός, κάνει κρύο γιατί έχουμε 0 βαθμούς, αλλά δε χιονίζει. Είναι η τρίτη μέρα σήμερα που έχει ομίχλη, αλλά ευτυχώς αραιή. Το ίντερνετ πάντως έλεγε χιόνι για σήμερα. Για να δούμε.

έκανα τον καγκλοχαλβά, αλλά δεν ενθουσιάστηκα.

το σιμιγδάλι ήπιε όλα τα υγρά του, αλλά δεν σκούρυνε. έκανα κάτι λάθος;

φιλιά. το παιδί έχει διαλύσει το σύμπαν...γκρρρρρρρρρ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...