Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 1/10/2024 at 7:59 ΠΜ, Lila86 είπε:

      Καλημερα! Εγώ δεν μπορώ να σου απαντήσω με εγγύηση αλλά μόνο να σου πω καλή επιτυχία και οποία μέρα τη κάνεις να βγει θετική!

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

αγαπουλες, τελικα το κοτοπουλο εγινε κοκκινιστο με πατατες τηγανιτες και για μενα πουρε.

Εβιρακι καθε φορα γραφεις με τις ατακες σου!!! αχχαχα!! καλα να περασετε!

Αννακι πολυ μου αρεσει το κρεμμυδακι σου, εχεις φουσκωσει καθολου?

Ζωπυρονακι μαλλον ο υιος ειναι καλυτερα για να ζηταει τετοια φαγητα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Το ότι κλαις εύκολα, όπως κι ότι γελάς εύκολα, δηλώνει πόσο συναισθηματική είσαι.

παντα με την καλη κουβεντα εισαι,γι αυτο σε λεω μανουλα!!!!

Μαρακι φουσκωσα,εκανα κοιλιτσα μεγαλη μεγαλη!!!αυριο θα βαλω φωτο στο face κ θα σας την στειλω σε πμ!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδιτσεσ μου γεια σας......ηρθα σε μια φιλη μου να διαβασουμε ρωσικα και μπικα αμεσωσ.....τι κανετε?πολυ μου λειπει η κουβεντουλα μας.θα επανελθω απο 10 φεβρουαριου...ρε κοριτσια στην cyta πηγαμε......τοσο πολυ αργει...πωπω βιαζομαι και θελω να πω πολλα...αλλα δεν μπορω....ελπιζω να ειστε ολες καλα.......φιλακια ακομη περισσιτερα....μουτσ μουτσ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια δεν σας διάβασα καλά γιατί μπαινω για λίγο και μετα θα ξεραθώ. Εχω μια κούραση και μια νύστα άλλο πράγμα.

Σήμερα φάγαμε ομελέτα απο το πρωί είμαστε έξω και το βράδυ θα έχουμε παρεούλα.

Είπα να σας πω ένα γεια καλά να περνάτε φιλάκια στο κρεμμυδοστρουμάκι και στης άννιας το σποράκι στα μπεμπέ και στα υπόλοιπα παιδάκια.

Να καλωσωρίσω και τα καινούρια κοριτσάκια.

Ο καιρός χάλια αλλά η διάθεση μου είναι up! Πώς γίνεται αυτό ούτε που ξέρω.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η κορη μου μπορει να κατπιε λιβανι. την βρηκα με ενα κομματι στο στομα!!!τρομαξα πολυυυ

Aφροδίτη τι έκανες με την κόρη σου?Δεν φαντάζομαι να το κατάπιε:rolleyes:,θα πρέπει λογικά να την πίκριζε!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααααα!!!!σημερα η μανουλα θα μας κανει ψαροσουπα,αχ απο τωρα την σκεφτομαι χιχιχι!!!!!!

να πω κ εγω στα νεα κοριτσακια καλως ηρθατε κ καλα μαγειρεματα να εχουμε!!!

δειτε μας σημερα γιναμε κρεμμυδακι χιχιχι

tt11a5f9.aspx

φιλακια πολλααααααααα!!

κοριτσαρα μου διαβαζω τα νεα σου και χαιρομαι πολυ.....αντε αντε να μεγαλωσει πολυ πολυ γρηγορα.μακια....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες καλησπέρα!

σήμερα τρέχω και δεν προλαβαίνω.

μόλις έχωσα στον φούρνο γαλατόπιτα της Φέφης. Θα επανέλθω με απορίες γιατί μαλλον έκανα μερικές βλακείες. πόσες βλακείες άραγε χωράνε σε μια γαλατόπιτα? θα δείξει!

ζωπυράκι περαστικά στον μικρό σου! αλήθεια τι είναι η εχινάτσια?

αφροδίτη τι έγινε με τη μικρή?

θα επανέλθω αργότερα! φιλάκια!


Link to comment
Share on other sites

Φούμπι μου ελπίζω να σου πέτυχε!

άννα μου γλύκα το κρεμμυδοστρουμφάκι! τί καλά!

Μαράκι κ έφη, κουράγια με τις αυπνίες των τέκνων σας. ταιριάζουν πάντως τα παιδιά!

αγγελική μου κ η πεθερά μου δίδυμος είναι...

εβιράκο μου δεν πειράζει που δεν την έχεις. ελπίζω να περάσατε όμορφα.

αφροδίτη, τί έγινε με το παιδί; πώς είναι τώρα; πουλάκι μου σας σκέφτομαι!

ζώπυρον, ελπίζω να το ξεπεράσατε ήδη. ζεστά ροφήματα κ εχινάκεια. η πρόπολη σε σας επιτρέπεται γιατί είστε μεγάλα παιδιά.

ποιά ρώτησε για εχινάκεια; η χρύσα; γουέλ καμ του άουρ κλαμπ! από 2 χρόνων κ πάνω!

χθες πήγα με φέφο αγορά κ πήρε κοστούμι, ζώνη, εγώ μια φόρμα πολύ προχώ-κοραλί ολόσωμη στράπλες με ξεχωριστό πάνω μέρος. όμως στο σπίτι που το δοκίμασα είναι ολίγον τί κολλητό...στο μώλο...οπότε θα το επιστρέψω κ θα πάρω άλλη-2 βιβλία για την Σύσα-1 με μια ιστορία για κουνελάκια κ 1 με τον τέρυ κ το τρακτέρ του, επιτυχία τρελή ο τέΡης με το τρακτέΡ-,

έτσι χθες πέσαμε για ύπνο νωρίς μάνα κ κόρη, αφού πρώτα ντελιβεριάσαμε με τον φάδερ της!

σήμερα άλλαξα σεντόνια, πετσέτες, ο φέφος έβαλε πλυντήριο, άπλωσε, εγώ έπλυνα τα πάντα σε κουζινικά...ένας νεροχύτης πλυμμένα κ μισός πάγκος να στεγνώνουν. παπάριασαν τα χέρια μου!

μετά το έριξα στο ξεσκόνισμα. με την ευκαιρία καθάρισα ντουλάπι μπαχαρικών. το τί ληγμένο είχα....γι' αυτό τα σουντζουκάκια μου δεν. είχε λήξει το κύμινο.

ντροπή μου!

έστειλα ολίγα πουκάμισα στη μανούλα μου. εκείνη μου έστειλε τυροπιτα ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΛΕΜΕ! κ γεμιστές πιπεριές ένα ταψί!

το απόγευμα αφού τάισα το φεφόπαιδο πήγαμε σε μεγάλο σούπερ μάρκετ κ μ εντ σπ.. ευχαριστηθήκαμε βόλτα κ να σας πω την αγορά μπαχαρικών την απόλαυσα, αν κ δεν είχε ό,τι καλύτερο.

την αγορά φανελακίων ολόσωμων κ με μακρύ μανίκι, ενώ είχα σκάσει ΠΟΛΛΑ λεφτά σε μπένετ.. για φανελάκια, αλλά όχι ολόσωμα, σε ήρα...αλλά δεν είχε πάνω από 2 χρόνων! έκαναν 10 ευρά τα 4. πήρα 2 σετάκια.

τελειώνοντας με το σούπερ πήγαμε με την κοράκλα στα ρούχα του μ κ σπ. εκεί αλώνισε αρκετά το μικρό μου. της άρεσε πολύ ο χώρος, τα ρούχα. δεν χόρταινε να πειράζει ρούχα, δαντελωτά γυναικεία βρακιά, σουτιέν κ να δείχνει τί σημαίνει χαρά!!!!!

της άρεσε μαι πυτζάμα με τη λόλα, ανοιξιάτικη. της την πήρα κ της διάλεξα κ ένα τζιν φόρεμα με μπλουζάκι κ καλσόν πάλι με τη λόλα, ανοιξιάτικο. όλα με λεφτάκια από γονείς μου από τις γιορτές!!!!!!!

χτυπούσαμε παλαμάκια μάνα κ κόρη από χαρά!

στο σπίτι φόρεσε πάνω από το φόρεμά της τις πυτζάμες της!!!!!!! έπαιζε με τα ρούχα μέχρι το μπάνιο!

ήταν μια όμορφη μέρα.

αύριο σιδέρωμα ΠΟΛΥ!!!!! χαλβάς κάγκλυ, σκούπα, τουαλέτες. το απόγευμα μάλλον στην αδερφή μου κ τις ανεψούλες!

ρίχνει χιονόνερο!

Link to comment
Share on other sites

φαίη μου μας λείπεις. να είσαι καλά!

κάγκλυ μου πάντα απ!

περιστέρω πέτα τη ζυγαριά από το παράθυρο λέμε! είσαι υπέροχη κ κάνε ό,τι σου λέει η διατροφολόγα! θα γίνεις μοντελάκι ως τη βάφτιση! αλήθεια σου λέω! αλλά μην κλειδώνεις την ψυχολογία σου!

φιλιά σε όλες κ καλό βράδυ!

όνειρα γλυκά!

η άννια δεν έγραψε! μακαρι να είναι καλά κ τα παιδιά κ το σπόρι καλύτερα!

λίτσα μου, κουκλίτσα μου κ εσύ το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα, δεν ειμαι καλα. ενα ρακος!!!στεναχωρηθηκα πολυ...

ημουν στην κουζινα και μαζευα τα ψωνια απτο σμ και εβαζα και το φαι στο φουρνο και η μικρη πηγαινοερχοταν. για μια στιγμη (λιγοτερο απο 1 λεπτο) της φωναζω για να δω που ειναι. δεν απαντα, παω στο δωματιο της και την βλεπω να εχει στο στομα 2 κομματακια λιβανι. ηταν μεσα σενα συρταρι μαζι με φυλαχτο σε σακουλακι κλειστο, τοχε δωσει η πεθερα οταν γενηθηκε. αγχωθηκα, της καθαρισα το στομα, τα κομματακια ηταν ολοκληρα αλλα δεν ξερω αν καταπιε κανενα. πηρα την παιδιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα και να το καταπιε,αν και δεν νομιζει γιατι θα πνιγοταν, ειναι μεγαλο κομματι. αν ναι ομως, θα το βγαλει με τα κακα της. πηρα και στο κεντρο δηλητηριασεων και μου ειπαν να της δωσω γαλα και να παρακολουθησω πως θα παει. της εδωσα γαλα (το γαλα ειναι για να κανει εμετο???), το ηπιε , πεινουσε και την εβαλα για υπνο. ξυπνησε με γκρινια, φαγαμε και οπως καθομασταν και οι 3 στον καναπε ενιωθα οτι εσβηνε το παιδι. αρχισαν να κλεινουν τα ματια της και σαν να χανεται, σνα να προκειται να λυποθυμηει. μουδιασα ολοκληρη. δεν μπορουσα να αντιδρασω, κοκκαλωσα. λεω στον αντρα μου, ο οποιος ευτυχως ειχε γυρισει, ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!την πηρε, την σηκωσε, την εβγαλε εξω, μετα της εριξε νερο στο προσωπο και συνηλθε. μετα μια χαρα. σαν να μην εγινε τιποτα. μου ειπε η γιατρος οτι δεν υπαρχει περιπτωση να συνδεονται αλλα αν το ξαναπαθει να την παμε στο νοσοκομειο. δεν το ξαναπαθε. τωρα κοιμαται το πουλακι μου...καθομαι και την βλεπω.δεν θα κοιμηθω, θα κατσω μηπως και δω τιποτα περιεργο.μακαρι ΟΧΙ...

δεν εχω κουραγιο να σχολιασω τιποτα. αυριο.με συγχωρειτε...εχω θυμωσει με τον εαυτο μου που δεν το προλαβα αλλα και που δεν αντεδρασα την ωρα που πηγε να λυποθυμησει..:(:(:(:(καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

καλα να περασετε!

Ευχαριστώ Μαράκι.

παντα με την καλη κουβεντα εισαι,γι αυτο σε λεω μανουλα!!!!

Είσαι πολύ γλυκιά.

η κορη μου μπορει να κατπιε λιβανι.

Το κορίτσι έχει το χριστιανισμό μέσα του παιδί μου, πάει και τελείωσε. Μη φοβάσαι, το λιβάνι κατασκευάζεται από ρητίνη δέντρων, είναι φυσικό προϊόν, είναι κάτι που μασιέται κιόλας. Στη Τζέντα το πουλούσαν για τσίχλα. Το έλεγαν λουμπάν και είχα ρωτήσει σε καταστήματα τι χρήση έχει γιατί δεν ήμουν σίγουρη ότι είναι το δικό μας λιβάνι. Μου είπαν ότι μπορώ να το μασάω σαν τσίχλα μέχρι να λιώσει, ή να το καίω σε δοχεία που είναι σχετικά με τα δικά μας θυμιατά.

πολυ μου λειπει η κουβεντουλα μας.

Φαίη κι εσύ μας έλειψες, ελπίζω να τα λέμε περισσότερο όταν θα μπορείς κι εσύ.

μόλις έχωσα στον φούρνο γαλατόπιτα της Φέφης. Θα επανέλθω με απορίες γιατί μαλλον έκανα μερικές βλακείες. πόσες βλακείες άραγε χωράνε σε μια γαλατόπιτα? θα δείξει!

Μεγάλο ταψί- μεγάλες βλακείες, μικρό ταψί- μικρές βλακείες. Εσύ τι ταψί έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

πηρα και στο κεντρο δηλητηριασεων και μου ειπαν να της δωσω γαλα και να παρακολουθησω πως θα παει. της εδωσα γαλα (το γαλα ειναι για να κανει εμετο???),

Αφροδίτη, το γάλα το δίνουν σε περίπτωση δηλητηρίασης για να αποδυναμωθεί το δηλητήριο ή η τοξική ουσία που έχει καταπιεί ο ασθενής. Η μικρούλα σου δεν κατάπιε δηλητήριο και πιθανόν το κέντρο δηλητηριάσεων να μη γνωρίζει τη σύσταση του λιβανιού, γι' αυτό σου συνέστησε το γάλα. Εδώ που τα λέμε πόσα στοιχεία χημικά ή φυσικά, να ξέρουν απ' έξω;

το ηπιε , πεινουσε και την εβαλα για υπνο. ξυπνησε με γκρινια, φαγαμε και οπως καθομασταν και οι 3 στον καναπε ενιωθα οτι εσβηνε το παιδι. αρχισαν να κλεινουν τα ματια της και σαν να χανεται, σνα να προκειται να λυποθυμηει.

Είναι σίγουρο ότι δε συνδέονται τα δύο αυτά. Γι' αυτό μην ανησυχείς για το λιβάνι πιο πολύ κι αφού κοιμάται το παιδί ξεκουράσου κι εσύ. Η γιατρός εννοούσε, ότι πρέπει να την πας στο νοσοκομείο οποτεδήποτε κι αν συμβεί στη μικρή λιποθυμικό επεισόδιο στο μέλλον, κι όχι συγκεκριμένα απόψε, λόγω της ηλικίας της και λόγω υποψίας παθήσεων που μπορεί να υποκρύπτει ένα τέτοιο επεισόδιο.

Μην κατηγορείς τον εαυτό σου για την αντίδρασή σου, γιατί είχες ήδη στενοχωρηθεί πολύ και εκείνη τη στιγμή που συνέβαινε για πρώτη φορά κάτι τέτοιο, τα έχασες. Συνήθως δεν αντιδράμε αμέσως, όταν υπάρχει κι άλλος ενήλικος μέσα στο σπίτι, ενώ όταν είμαστε μόνες μας, αντιδράμε στο δευτερόλεπτο.

Αύριο θα είναι όλα καλά και εσύ θα γελάς. Φιλάκια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

εβιράκο μου δεν πειράζει που δεν την έχεις. ελπίζω να περάσατε όμορφα.

Καλά ήταν Φέφη μου σ' ευχαριστώ πολύ.

Με 'γεια τα καινούργια πραγματάκια που αγοράσατε.

έστειλα ολίγα πουκάμισα στη μανούλα μου. εκείνη μου έστειλε τυροπιτα

Εσύ έστειλες πουκάμισα και σου επεστράφησαν σε τυρόπιτα. Εγώ τι να της στείλω για να μου επιστραφεί σε μπουγάτσα;

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη, καλησπερα.

Εγω συνηθως δε συμμετεχω σ αυτο το Φορουμ αλλα διαβασα τι εγραψες και ηθελα να σου πω τη γνωμη μου επειδη εχω εμπειρια απο τετοιοθ ειδους καταστασεις. Τα δυο δε νομιζω να συνδεονται δηλαδη η καταποση με τη λιποθυμια τησ μικρης. Ποσο ειναι η μικρη σου?

θα σου ελεγα να την παρακολουθεις πριν και μετα τον υπνο, για ασυνηθιστη συμπεριφορα. επισης, αν εχασε τελειως τις αισθησεις της (ολικο λυποθυμικο επεισοδιο), η' αν ξανασυμβει καλυτερα να την πας νοσοκομειο.

Μην στενοχωριεσαι !


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...