Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 1/10/2024 at 7:59 ΠΜ, Lila86 είπε:

      Καλημερα! Εγώ δεν μπορώ να σου απαντήσω με εγγύηση αλλά μόνο να σου πω καλή επιτυχία και οποία μέρα τη κάνεις να βγει θετική!

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια, τι κανετε???εγω σημερα θα φτιαξω ψαρακι φιλετο στο φουρνο. σε λιγο θα παω σουπερ μαρκετ τη θυγατερα, θ α γυρισω να φτιαξω το φαι και θα παμε στις 12 σε κατι γενεθλια. ο αντρουλης λειπει για δουλεια οποτε θα τα περασουμα οι 2 μας σημερα. τα λεμε αργοτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ηχούν τα κανόνια του πολέμου, κάνω αναμετάδοση :

Εμείς, είχαμε σχέδια πολλά για το 3ημερο (την Δευτέρα είναι των Τριών Ιεραρχών) αλλά το ζωπυρόπαιδο μόλις πριν καμιά ώρα έκανε 37,6 - κρυάδες - λίγο βήχα - ατονία... κι έτσι θα παραμείνουμε μέσα και θα χουχουλιάζουμε. Να σας πω την αλήθεια, όσο αφορά τις βόλτες βέβαια μόνο, καλύτερα γιατί βαριόμουνα:roll: όσα είχαμε κανονίσει, υποφέρω κι από μια ψιλοψύξη, κάνει και ψοφόκρυο!

Εύχομαι μόνο να μην χτυπήσουμε τίποτα ξεγυρισμένα 40αρια:shock: και να... κινηθούμε συντηρητικά... (έχω ακούσει απίστευτα περιστατικά με νοσηλείες παιδιών αυτές τις μέρες):-(

Η πλάκα είναι πως στο σχόλασμα, η δασκάλα του σε μια μίνι ενημέρωση, μου είπε (εκτός των άλλων) πως σήμερα έλειπαν 11 παιδιά (ασθενείς) και πως ο μικρός κρατάει καλά! Την προηγούμενη φορά που μας είχε πει κάτι ανάλογο, ΠΑΛΙ είχε αρρωστήσει μετά. Λέτε να μας ματιάζει?:mrgreen:

Και το περίεργο είναι πως αφού τον θερμομέτρησα, του έδωσα μετά να πιεί εχινάτσια και σε μισή ώρα του είχε κατέβει ο πυρετός. Τι να πω, τυχαίο?:confused:

Ευκαιρία λοιπόν να πέσω με τα μούτρα στο διάβασμα και στην μαγειρική!! Να ξεχαστώ (λέμε τώρα)... γιατί όταν αρρωσταίνει ο γιος μου, το ψιλοχάνω το μυαλό (το λίγο που έχω)...

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια!!

Ντελάκι, χαμογέλα...

Να ρωτήσω κάτι εκτός θεματος?Εχινάκεια παίρνω και εγώ και έχω δει τρομερά αποτελέσματα.Σκέφτομαι να δώσω στο γιο μου γιατί αρρωσταίνει συχνα αλλά δεν το έχω τολμήσει.Σε τι ηλικία ειναι ο δικός σου και τι του δίνεις?

Συγγνώμη για το άσχετο!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγάπες!Τι κάνετε;

Είχαμε μια δύσκολη νύχτα...Είμαι άυπνη και κουτουλάω...

Ξύπνησε στις 3 το περιστερόπαιδο και πεινούσε,όπως φάνηκε,αφού ησύχασε μόλις το ταϊσαμε.Μετά ο περιστέρης έλεγε ότι κάτι μπήκε στο μάτι του και πηγαινοερχόταν μπάνιο-υπνοδωμάτιο...Γκρρρρρρρρρ

Στο τέλος κοιμήθηκε κι αυτός μετά ροχαλητού,αλλά εμένα μου είχε φύγει πλέον ο ύπνος...Το ματι γαρίδα...

Τωρα το περιστερόπαιδο κοιμάται ακόμα,ο περιστέρης πήγε σούπερ μάρκετ κι εγώ έβγαλα κάτι μπριζόλες μοσχαρίσες και χοιρινές να ξεπαγώσουν,να τις ψήσω για το βράδυ.Θα αλλάξω σεντόνια,θα κάνω μπάνια-κουζίνα και θα είμαι εντάξει από καθαριότητα.Θα σιδερώσω τα απλωμένα,θα βάλω κι άλλο πλυντήριο.Εχω και μάθημα.Ουφ...

Ευτυχώς ήρθε εκτάκτως η αδερφή μου χθες βράδυ,οπότε θα αναλάβει φουλ μπέιμπι σίτινγκ και θα κάνω τις δουλειές μου με ησυχία.

Η δίαιτα δεν πάει καλά.Ούτε γραμμάριο δεν έχει χαθεί από τη Δευτέρα...

Πολλά νευράκια!

Χρύσα και λοιπά κορίτσια καλώς μας ήλθατε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εκτός θεματος?Εχινάκεια παίρνω και εγώ και έχω δει τρομερά αποτελέσματα.Σκέφτομαι να δώσω στο γιο μου γιατί αρρωσταίνει συχνα αλλά δεν το έχω τολμήσει.Σε τι ηλικία ειναι ο δικός σου και τι του δίνεις?

Συγγνώμη για το άσχετο!

Χρύσα στο ερώτημα σου θα απαντήσει η ζωπυρούλα...

Να σου πω απλά...Πιάσε ό,τι θέμα θες...

Το καφέ με όλα καταπιάνεται

Είμαστε γλωσσοκοπάνες!Ολα τα σφαζουμε,όλα τα μαχαιρώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγάπες!Τι κάνετε;

Είχαμε μια δύσκολη νύχτα...Είμαι άυπνη και κουτουλάω...

Ξύπνησε στις 3 το περιστερόπαιδο και πεινούσε,όπως φάνηκε,αφού ησύχασε μόλις το ταϊσαμε.Μετά ο περιστέρης έλεγε ότι κάτι μπήκε στο μάτι του και πηγαινοερχόταν μπάνιο-υπνοδωμάτιο...Γκρρρρρρρρρ

Στο τέλος κοιμήθηκε κι αυτός μετά ροχαλητού,αλλά εμένα μου είχε φύγει πλέον ο ύπνος...Το ματι γαρίδα...

Τωρα το περιστερόπαιδο κοιμάται ακόμα,ο περιστέρης πήγε σούπερ μάρκετ κι εγώ έβγαλα κάτι μπριζόλες μοσχαρίσες και χοιρινές να ξεπαγώσουν,να τις ψήσω για το βράδυ.Θα αλλάξω σεντόνια,θα κάνω μπάνια-κουζίνα και θα είμαι εντάξει από καθαριότητα.Θα σιδερώσω τα απλωμένα,θα βάλω κι άλλο πλυντήριο.Εχω και μάθημα.Ουφ...

Ευτυχώς ήρθε εκτάκτως η αδερφή μου χθες βράδυ,οπότε θα αναλάβει φουλ μπέιμπι σίτινγκ και θα κάνω τις δουλειές μου με ησυχία.

Η δίαιτα δεν πάει καλά.Ούτε γραμμάριο δεν έχει χαθεί από τη Δευτέρα...

Πολλά νευράκια!

Χρύσα και λοιπά κορίτσια καλώς μας ήλθατε

μην απελπιζεσαι , δεν ειναι πολλες μερες απο τη δευτερα.:rolleyes:να περασεις καλα με την αδερφουλα σου και αν βρεις λιγο χρονο, ριξε και εναν υπνακο;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρύσα στο ερώτημα σου θα απαντήσει η ζωπυρούλα...

Να σου πω απλά...Πιάσε ό,τι θέμα θες...

Το καφέ με όλα καταπιάνεται

Είμαστε γλωσσοκοπάνες!Ολα τα σφαζουμε,όλα τα μαχαιρώνουμε...

Γι'αυτό είπα και έγω να γράψω,την ίδια γλωσσα έχουμε!::lol::lol:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααααα!!!!σημερα η μανουλα θα μας κανει ψαροσουπα,αχ απο τωρα την σκεφτομαι χιχιχι!!!!!!

να πω κ εγω στα νεα κοριτσακια καλως ηρθατε κ καλα μαγειρεματα να εχουμε!!!

δειτε μας σημερα γιναμε κρεμμυδακι χιχιχι

tt11a5f9.aspx

φιλακια πολλααααααααα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδες!!!

τι κανετε? εμεις μια χαρα, η μικρη μας κανει τεστ κοπωσεως.. ξυπναει εδω και 2 βραδια στις 12 και κοιμαται στις 2:cool:!!!

γαμω ε????

Τωρα ξυπνησε και καμαρωνει στην κουνια, τρωει τα ποδια της!!:lol:

Για σημερα τρωμε μαλλον κοτοπουλακι στην γαστρα με πατατουλες και η Εφη (μη ρωτησετε ποια ειναι, το παιδι μου, το λεω για να μαθαινω..) πρωτη φορα θα φαει και εκεινο κοτοπουλακι.

μολις αρχισε το κλαμα... Φιλακιααααα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδες!!!

τι κανετε? εμεις μια χαρα, η μικρη μας κανει τεστ κοπωσεως.. ξυπναει εδω και 2 βραδια στις 12 και κοιμαται στις 2:cool:!!!

γαμω ε????

Τωρα ξυπνησε και καμαρωνει στην κουνια, τρωει τα ποδια της!!:lol:

Για σημερα τρωμε μαλλον κοτοπουλακι στην γαστρα με πατατουλες και η Εφη (μη ρωτησετε ποια ειναι, το παιδι μου, το λεω για να μαθαινω..) πρωτη φορα θα φαει και εκεινο κοτοπουλακι.

μολις αρχισε το κλαμα... Φιλακιααααα!!!!!!!

αχ στειλε κ κανενα μπουτακι απο δω,μην τρωει μονη της:tongue::tongue::tongue:!!!!σας ξενυχταει ε,μαλλον θελει να αρχισει τα νυχτοπερπατηματα η Εφουλα!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Σας ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά. Ο μικρός έχει φθάσει μέχρι 38,7 και την παλεύουμε με αντιπυρετικά, πρόπολη, κ.λ.π.

Το καλό είναι πως τα διαστήματα των πυρετών είναι μεγάλα, ο πυρετός αυτός καθ' αυτός όχι ιδιαίτερα υψηλός και ο βήχας του παραγωγικός. Ελπίζω να κάνει το κλασσικό 3ημερο χωρίς ιστορίες γι' αγρίους.

Για σήμερα φτιάχνω κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες και μαρουλοσαλάτα (παραγγελιά του γιού μου :roll:, ανένδοτος για σούπα ή κάτι άλλο "θεραπευτικό") και για το Σ/Κ γενικότερα έχω διάφορα στο νου μου που θα σας τα πω αργότερα. 'Οπως και κάποια άλλα πράγματα που με ρωτήσατε/θέλω να πω.

Χρύσα μου, καλώς ήρθες.

Φιλιά σε όλες.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα δεν έχω μαγείρεμα γιατί θα βγούμε έξω βόλτα στο κέντρο της πόλης και θα φάμε όπου βρεθούμε.

Κορίτσια καλημέρα!Σας παρακολουθώ πολύ καιρο αν και δεν γράφω!

Γεια σου Χρύσα, καλώς όρισες εδώ στην κουζίνα μας.

δειτε μας σημερα γιναμε κρεμμυδακι χιχιχι

tt11a5f9.aspx

Βρε βρε βρε και βρε βρε βρε πού 'ντο μου και πού 'ντο μου. Αυτό είναι τραγουδιστό, δυστυχώς δεν έχω τις νότες να σου το δώσω σε παρτιτούρα.

Τωρα ξυπνησε και καμαρωνει στην κουνια, τρωει τα ποδια της!!:lol:

Αχ μωλέ, δώσε μας κι εμάς μια μπουκίτσα, μια μικρή δαγκωματίτσα.

μολις αρχισε το κλαμα... Φιλακιααααα!!!!!!!

Μήπως έκοψε κομμάτι;

Ο μικρός έχει φθάσει μέχρι 38,7

Ωχ!!!!!

Το καλό είναι πως τα διαστήματα των πυρετών είναι μεγάλα, ο πυρετός αυτός καθ' αυτός όχι ιδιαίτερα υψηλός και ο βήχας του παραγωγικός.

Τι θα 'λεγες το βράδυ να του κάνεις μια γερή εντριβή με κάτι όπως ζεστό οινόπνευμα ή βηξ. Βέβαια, όταν είναι ίωση αυτά τα γιατρικά δεν κάνουν σπουδαία πράγματα, αλλά πιστεύω, ότι βοηθάνε κάπως, επειδή ζεσταίνουν θώρακα-πλάτη (δηλαδή τους πνεύμονες στους οποίους υπάρχει το πρόβλημα) και περνάει πιο γρήγορα η ίωση. Δώσ' του πολλά νερά-χυμούς να βοηθηθεί να σπάσουν τα φλέγματα.

Link to comment
Share on other sites

Άννα μας δίνεις μεγάλη χαρά κάθε φορά που μεγαλώνει το στρουμφάκι κι αλλάζει λαχανικό και φρούτο το τίκερ.

μωρε το ξερω,για αυτο σας το βαζω...αντε παλι διαβαζω τι μου γραφετε κατα καιρους κ κλαιω,μα ποσο κλαψιαρα μπορω να γινω θεε μου:rolleyes::rolleyes:!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...