Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nana10 είπε:

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

      Ζητά προεμφυτικο το δικαίουσε Κ ελενξε Κ μήτρα με nsg για τυχόν λοιμώξεις . Μόνο έτσι δεν θα πας στην τύχη Κ ότι γίνει. Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι το έμβρυο Κ η μήτρα είναι οκ. 

      Βάζουν Κ 4ης μέρας δεν είναι αιτία αποτυχίας αυτό . 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ωραία η συνταγή σουφλέ. την έχω κάνει στο παρελθόν στον φέφο, όταν ήμασταν ελεύθερα!!!!!

τί μου θύμησες!

θα βάλω τα κλάματα. συγκινήθηκα ρε!

ρε κορίτσι πώς να σε λέμε; αγαπημένο μου λάλαμπάη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αγγελική, βάζει χλωρίνη συχνά στα λευκά, τα πλένει στο πρόγραμμα με την πιο υψηλή θερμοκρασία, στις περισσότερες στροφές κ γενικά βάζει τα άπαντα από καθαριστικά!

κ πάντα λίγα ρούχα, όχι φορτωμένος ο κάδος!

εγώ τον τιγκάρω τον κάδο, δεν το βάζω ποτέ στις περισσότερες στροφές ούτε στην πιο υψηλή θερμοκρασία ούτε χρησιμοποιώ χλωρίνη ως κύριο καθαριστικό. μόνο τοπικά στα λευκά!

ααααα, εγώ ξεχνάω τη σκόνη για τα άλατα...ομολογώ!!!!!!!

αλλά με το τρικ της κάντυ με την μαγειρική σόδα...ξελάσπωσα!!!!!!!!!!

Να και σε κάτι που θα ΄συμφωνήσω με τον φέφο! Κι εγώ έτσι βάζω πλυντήριο:lol::lol::lol::lol:

Αφού οι άντρες βάζουν τόσο καλά πλυντήρια,τότε καιρός να βγει και μια αντίστοιχη διαφήμιση....

"Μμμμμ τα ρούχα μυρίζουν πατερούλη!Σ' αγαπάω πατερούλη!!!"

Μπας και ησυχάσουμε ελλόγου μας από τα πλυσίματα

Τα πλυσίματα δεν με ενοχλούν, είναι εύκολα. Το σίδερο είναι το θέμα μου......:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

καλέ που το ξέρεις?όντως δίδυμος είναι:tongue: το χειρότερο μου σε ζώδιο, και πήγα και το παντρεύτηκα...ας πρόσεχα:rolleyes:

Γιατί μαρή φούμπι, τι σου έχουμε κάνει εμείς τα Διδυμάκια? Επειδή είμαστε λίγο αλλοπρόσαλα δηλαδή και είμαστε και λίγο στον κόσμο μας που και που, είμαστε κακό ζώδιο?? Θα σε μαλώσω:tongue::tongue::tongue:

Σας ψιλοπαρακολουθεί αλλά δεν έχει διάθεση για τπτ.

Η γιαγιά είναι πολύ καλά και δεν έχει σχέση γι'αυτο.

Απλά είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά.

Σας φιλώ γλυκά

Κι εμείς γιατί είμαστε εδώ??? Είπαμε παρεάκι παντώς καιρού:wink::wink::wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς απάντησε η κορούλα μου!

μαρή αν πας σε μάρκετ κ ψάξεις στο ψυγείο για φύλλα για πίτα τί θα βρεις;

ποιός θα σε παρεξηγούσε κούκλα μου;

καλέ σοβαρά το λέω, είμαι άσχετη από πίτες, μόνο στις αλμυρές τα καταφέρνω. έχει χωριάτικο, σφολιάτα, ξέρω κι εγώ τι άλλο...σαν τη χαζή θα κοιτούσα το ψυγείο μισή ώρα-είμαι κι αποφασιστικός τύπος:rolleyes:- και στο τέλος δε θα έπαιρνα τίποτα...κι όχι τίποτα άλλο, το πηρα απόφαση να την εκτελέσω τη φεφοσυνταγή.

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο foubi viewpost.gif

καλέ που το ξέρεις?όντως δίδυμος είναι:tongue: το χειρότερο μου σε ζώδιο, και πήγα και το παντρεύτηκα...ας πρόσεχα:rolleyes:

Γιατί μαρή φούμπι, τι σου έχουμε κάνει εμείς τα Διδυμάκια? Επειδή είμαστε λίγο αλλοπρόσαλα δηλαδή και είμαστε και λίγο στον κόσμο μας που και που, είμαστε κακό ζώδιο?? Θα σε μαλώσω:tongue::tongue::tongue:

κι ο πατερούλης μου που τον υπεραγαπώ είναι δίδυμος.αλλά από τους άλλους, που δεν έχουν μαζέψει όλα τα αρνητικά του ζωδίου σε μια συσκευασία, όπως ο συγκεκριμένος δίδυμος που είναι ΠΟΛΥ στο δικό του κόσμο και που και που κάνει και καμία επίσκεψη στον δικό μας και μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι ο πατερούλης μου που τον υπεραγαπώ είναι δίδυμος.αλλά από τους άλλους, που δεν έχουν μαζέψει όλα τα αρνητικά του ζωδίου σε μια συσκευασία, όπως ο συγκεκριμένος δίδυμος που είναι ΠΟΛΥ στο δικό του κόσμο και που και που κάνει και καμία επίσκεψη στον δικό μας και μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι:D

Βρε συ, αντι να χαίρεσαι που έχεις δίπλα σου έναν άνθρωπο που δεν θα σε κάνει να πλήξεις ποτέ, που θα σε έχει συνεχώς στις .....εκπλήξεις(!), παραπονιέσαι κιόλας????

Αυτά τα λέω κι εγώ στον άντρα μου όταν τον νευριάζω και του γυρίζει το μάτι ακόμη περισσότερο!!!!:lol::lol::lol::lol:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

και θα φιλοτιμηθεί επιτέλους καμιά να μου πει με τι φύλλο κάνουμε τη γαλατόπιτα?

είμαι άσχετη λέμε!!!!:tongue::tongue::tongue:

και θα πάω σούπερ το απόγευμα, να ξέρω τι να πάρω!

ΣΦΉΝΑ: καλέ, εγώ νομίζω ότι η γαλατόπιτα δεν έχει φύλλο !!!!!!!!!!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ηχούν τα κανόνια του πολέμου, κάνω αναμετάδοση :

Εμείς, είχαμε σχέδια πολλά για το 3ημερο (την Δευτέρα είναι των Τριών Ιεραρχών) αλλά το ζωπυρόπαιδο μόλις πριν καμιά ώρα έκανε 37,6 - κρυάδες - λίγο βήχα - ατονία... κι έτσι θα παραμείνουμε μέσα και θα χουχουλιάζουμε. Να σας πω την αλήθεια, όσο αφορά τις βόλτες βέβαια μόνο, καλύτερα γιατί βαριόμουνα:roll: όσα είχαμε κανονίσει, υποφέρω κι από μια ψιλοψύξη, κάνει και ψοφόκρυο!

Εύχομαι μόνο να μην χτυπήσουμε τίποτα ξεγυρισμένα 40αρια:shock: και να... κινηθούμε συντηρητικά... (έχω ακούσει απίστευτα περιστατικά με νοσηλείες παιδιών αυτές τις μέρες):-(

Η πλάκα είναι πως στο σχόλασμα, η δασκάλα του σε μια μίνι ενημέρωση, μου είπε (εκτός των άλλων) πως σήμερα έλειπαν 11 παιδιά (ασθενείς) και πως ο μικρός κρατάει καλά! Την προηγούμενη φορά που μας είχε πει κάτι ανάλογο, ΠΑΛΙ είχε αρρωστήσει μετά. Λέτε να μας ματιάζει?:mrgreen:

Και το περίεργο είναι πως αφού τον θερμομέτρησα, του έδωσα μετά να πιεί εχινάτσια και σε μισή ώρα του είχε κατέβει ο πυρετός. Τι να πω, τυχαίο?:confused:

Ευκαιρία λοιπόν να πέσω με τα μούτρα στο διάβασμα και στην μαγειρική!! Να ξεχαστώ (λέμε τώρα)... γιατί όταν αρρωσταίνει ο γιος μου, το ψιλοχάνω το μυαλό (το λίγο που έχω)...

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια!!

Ντελάκι, χαμογέλα...


Link to comment
Share on other sites

ΣΦΉΝΑ: καλέ, εγώ νομίζω ότι η γαλατόπιτα δεν έχει φύλλο !!!!!!!!!!!!!!!:lol:

Να σου πω την αλήθεια και η μαμά μου χωρίς φύλλο την κάνει!

Ηχούν τα κανόνια του πολέμου, κάνω αναμετάδοση :

Εμείς, είχαμε σχέδια πολλά για το 3ημερο (την Δευτέρα είναι των Τριών Ιεραρχών) αλλά το ζωπυρόπαιδο μόλις πριν καμιά ώρα έκανε 37,6 - κρυάδες - λίγο βήχα - ατονία... κι έτσι θα παραμείνουμε μέσα και θα χουχουλιάζουμε. Να σας πω την αλήθεια, όσο αφορά τις βόλτες βέβαια μόνο, καλύτερα γιατί βαριόμουνα:roll: όσα είχαμε κανονίσει, υποφέρω κι από μια ψιλοψύξη, κάνει και ψοφόκρυο!

Εύχομαι μόνο να μην χτυπήσουμε τίποτα ξεγυρισμένα 40αρια:shock: και να... κινηθούμε συντηρητικά... (έχω ακούσει απίστευτα περιστατικά με νοσηλείες παιδιών αυτές τις μέρες):-(

Η πλάκα είναι πως στο σχόλασμα, η δασκάλα του σε μια μίνι ενημέρωση, μου είπε (εκτός των άλλων) πως σήμερα έλειπαν 11 παιδιά (ασθενείς) και πως ο μικρός κρατάει καλά! Την προηγούμενη φορά που μας είχε πει κάτι ανάλογο, ΠΑΛΙ είχε αρρωστήσει μετά. Λέτε να μας ματιάζει?:mrgreen:

Και το περίεργο είναι πως αφού τον θερμομέτρησα, του έδωσα μετά να πιεί εχινάτσια και σε μισή ώρα του είχε κατέβει ο πυρετός. Τι να πω, τυχαίο?:confused:

Ευκαιρία λοιπόν να πέσω με τα μούτρα στο διάβασμα και στην μαγειρική!! Να ξεχαστώ (λέμε τώρα)... γιατί όταν αρρωσταίνει ο γιος μου, το ψιλοχάνω το μυαλό (το λίγο που έχω)...

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια!!

Ντελάκι, χαμογέλα...

Εύχομαι να ήταν μέχρι εδώ και να περάσετε όσο καλύτερα μπορείτε το τριήμερο σας!!!

Φιλιά!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ομορφες!η μανουλα μου την γαλατοπιτα την κανει χωρις φυλλο με σιμιγδαλι,αλλα πεθερουλα κανει μια με με χωριατικο φυλλο!

Ζωπυρον περαστικα στον μικρο,κ οσο για το ματι εγω το πιστευω!καμμια φορα κ απο καλοσυνη μας ματιαζουν!

βρε γαλιαντρες παλι γραψατε πολλα,μμμμ Φεφη για σχολιασε τα σημαντικα να δω τι εχασα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φέφη έφαγα τον κόσμο να βρω τη συνταγή, αλλά δεν τη βρήκα. Φαίνεται την έχω στην Αθήνα. Εγώ είχα βάλει φέτα, αυγά, γάλα, μπέικιν πάουντερ, τι άλλο δε θυμάμαι, αλλά τώρα δε μπορείς να βασιστείς.

Κορίτσια υπάρχουν πολλές εκδοχές για τη γαλατόπιτα και με φύλλο και χωρίς.

Koριτσάρες σήμερα έφτιαξα ένα πεντανόστιμο και πανέυκολο σουφλέ και είπα να το μοιραστώ μαζί σας

Κα-τα-πλη-κτι-κά όσα έφτιαξες, δεν έχω λόγια.

Σας ψιλοπαρακολουθεί αλλά δεν έχει διάθεση για τπτ.

Απλά είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά.

Μακάρι να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε βρε Λιτσάκι.

αλλά το ζωπυρόπαιδο μόλις πριν καμιά ώρα έκανε 37,6 - κρυάδες -

Περαστικά στο παιδάκι σου. Πωπω 11 παιδιά να λείπουν από μία τάξη είναι πάρα πολλά. Φαντάσου τι γίνεται.:shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε??δεν εγραψα καθολου σημερα γιατι δεν ημουν και στα καλυτερα μου και ειπα να μην σας ζαλιζω:rolleyes:τι κανετε???εγω ειχα μια πολυ περιεργη μερα. πρωι πρωι τσακωθηκα με τον αντρουλη για ασημαντο λογο αλλα η μια κουβεντα φερνει την αλλη και καταλαβαινετε.... μετα λογομαχησα με μια συναδελφο στη δουλεια, δεν μιλησα και πολυ βεβαια για να μην το προχωρησουμε..ειχαμε και πολυ δουλεια σημερα. ευτυχως γυρισα σπτι και η κορακλα μου μουφτιαξε το κεφι:).βαλαμε τραγουδια και χορευαμε. παιξαμε, καναμε κολοτουμπες και κατακωπ κοιμηθηκε κατα τις7,30:D, μιας και ηταν απο τις 7 παρα στο ποδι!!!!της εφερε μια φιλη μου την παττυ που εχει ενα κουμπι και λεει ενα ισπανικο τραγουδι, το οποιο προσπαθει να μαθει απο χθες. εχει πολυ πλακα.:lol::lol::lol:ερχεται ο αντρας μου και λεει :τι κανει το παιδι???του λεω μαθαινει ισπανικα!!!!:lol::lol:εχει πληξει με τα ελληνικα και ειπε να μαθει και τιποτα καινουργιο!!!:tongue::tongue::tongue:

και μετα εκανα μια εκαθαριση στη ντουλαπα μου και ειμαι πολυ καλα που συμμαζευτηκε.αυριο εχει ξεκουραση κ βολτα σε γενεθλια με τη μικρη. μακια καλο βραδυ....

Link to comment
Share on other sites

να καλοσορισω τα καινουργια κοριτσια, ναστε καλα και να τα λεμε:). τι να πρωτοσχολιασω????γλυστιδα φαγατε:) και σημερα???:tongue::tongue:περιστερω το πλυντηριο ενταξει ειναι???τα:tongue: καταφερε ο μπομπ???ντελ ελπιζω νασαι καλυτερα.φεφη μακαρι να περασατε ωραια στην βολτα σας με τον φεφακο σου. φουμπι και ο δικος μου διδυμος ειναι :cool::cool:.αγγελικουλα ειστε καλοι, αλλα λιγο αλλοπροσαλοι:)δωρακι καλανα περασετε.ζωπυρον περαστικα στο γλυκο σου παιδακι. ελπιζω να ειναι καλα και ας μην πατε πουθενα:rolleyes:. η εβιρυ σε μεγαλη φορμα σημερα, μακια:Dοι εγκυουλες και τα στρουμφακια καλα???δεν θυμαμαι αλλα να σχολιασω. παω νανιι.μακια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!Σας παρακολουθώ πολύ καιρο αν και δεν γράφω!

Να ευχηθώ καλες εγκυμοσύνες στις έγκυες της παρέας και οι υπόλοιπες να χαίρεστε τις οικογένειές σας!:):)

Στο θέμα τώρα, για σήμερα κάτι πρόχειρο θα φιάξω,ή χόρτα με πατατοσαλάτα ή πατάτες τηγανιτές, μιας και το βράδυ είμαστε καλεσμένοι σε τραπέζι.

Για το βράδυ θα ετοιμάσω σπανακόπιτα να πάω!;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...