Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nana10 είπε:

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

      Ζητά προεμφυτικο το δικαίουσε Κ ελενξε Κ μήτρα με nsg για τυχόν λοιμώξεις . Μόνο έτσι δεν θα πας στην τύχη Κ ότι γίνει. Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι το έμβρυο Κ η μήτρα είναι οκ. 

      Βάζουν Κ 4ης μέρας δεν είναι αιτία αποτυχίας αυτό . 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

κ εγώ! μόνο μέχρι το μάρκετ πήγα με την Σύσα! ναπάρουμε κακακόλα!

χαχαχαχαχαχα

Καλημέρα Καλλιοπάκι, καλώς ήρθες, δε μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί μάφινς έχω φτιάξει μόνο μια φορά κι αυτή πριν χρόνια. Ούτε και θυμάμαι ποιανού τη συνταγή είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κορίτσια καλημέρα!

Δεν έχω παρακολουθήσει αναλυτικά το θέμα σας, ωστόσο μου φαίνεστε νοικοκυροκόριτσα και είπα να ζητήσω τη βοήθειά σας!!

Θέλω να φτιάξω μάφφινς, έχω δοκιμάσει μία συνταγή του παρλιαρου, που δεν μου άρεσε, θύμιζε περισσότερο γλυκό ψωμάκι, παρά κεκάκι. Μπορείτε να βοηθήσετε με καμιά δοκιμασμένη συνταγή?

Ιδανικά θα ήθελα να μου βγουν αφράτα και ελαφρώς "υγρά", με ενδιαφέρουν περισσότερο οι αναλογίες σε αλεύρια, ζάχαρη, αυγά κτλ, το υπόλοιπο (π.χ.σοκολάτα, πορτοκάλι) θα γίνει με φαντασία.

Αχ αν μπορείτε βοηθείστε!

Καλημερα Καλλιοπακι καλως ηρθες δεν εχω φτιαξει ποτε μου μαφφινς κατσε να το δουν και τα αλλα κοριτσια και μαλλον η Εviri μας.
Link to comment
Share on other sites

πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν σου πέτυχαν του παρλιάρου. ο τύπος είναι άπαιχτος!

μία φορά μόνο δεν μου πέτυχε συνταγή του κ δεν έφταιγα εγώ, στο αλμυρό κέηκ!

έχει καμιά σας καμιά σίγουρη συνταγή για αλμυρυό κέηκ;

επίσης εβιράκο μου, έχω μανούρι. πώς να το αξιοποιήσω; καλά κ σκέτο αν το βάλω κάτω με ζεστό ψωμάκι από φούρνο το τσακίζω! αλλά λέμε μήπως κάνω κάτι πιο γκράντε!

αχ, πειναω. να ήμουν σε ένα φούρνο τώρα!!!

έφαγα μπανανούλα, αλλά δεν με έπιασε καθόλου. φταίει το κρύο! μαζί μου πήρα λουκάνικα κ ρυζάκι, αλλά κατά τις 2.30-3.00!!!

μέχρι τότε να φάω τα νύχια μου;

τελικά θα πάμε στην αγορά το απόγευμα με τον φέφο μου. στο σπίτι θα κρατήσει το παιδί η μαμά μου!

λέτε να προλάβουμε κανά καφεδάκι;;;;;μακάρι!!!!

θέλω κ ένα ταψί! αλλά ποιός το λέει στον φέφο! γιατί αυτή τη φορά δεν την πατάω με φτηνό...δηλαδή 40-50 ευρώπουλα είχα δώσει, αλλά βγήκε μάπα!

με έπιασε πάρλα! τί πρωτότυπο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βαριέμαι!!!!!!δεν θέλω να δουλέψω άλλο!

έξω έχει ήλιο με δόντια, αλλά είναι τόσο όμορφα! ηλιόλουστα!

να ήμουν με τον φέφο έξω με το φεφόπαιδο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν σου πέτυχαν του παρλιάρου. ο τύπος είναι άπαιχτος!

μία φορά μόνο δεν μου πέτυχε συνταγή του κ δεν έφταιγα εγώ, στο αλμυρό κέηκ!

έχει καμιά σας καμιά σίγουρη συνταγή για αλμυρυό κέηκ;

ντεν ξέρω καμία καρντιά μου!!!!

επίσης εβιράκο μου, έχω μανούρι. πώς να το αξιοποιήσω; καλά κ σκέτο αν το βάλω κάτω με ζεστό ψωμάκι από φούρνο το τσακίζω! αλλά λέμε μήπως κάνω κάτι πιο γκράντε!

Σου αρέσει το μανούρι??? Έίναι εντελώς άνοστο, πως το τρώς???

αχ, πειναω. να ήμουν σε ένα φούρνο τώρα!!!

κι εγώ κι εγώ!!!!!

έφαγα μπανανούλα, αλλά δεν με έπιασε καθόλου. φταίει το κρύο! μαζί μου πήρα λουκάνικα κ ρυζάκι, αλλά κατά τις 2.30-3.00!!!

μέχρι τότε να φάω τα νύχια μου;

κανένα κρακεράκι????

τελικά θα πάμε στην αγορά το απόγευμα με τον φέφο μου. στο σπίτι θα κρατήσει το παιδί η μαμά μου!

λέτε να προλάβουμε κανά καφεδάκι;;;;;μακάρι!!!!

Να βρείτε χρόνο και να πάτε και για καφέ, επιβάλεται:wink:

θέλω κ ένα ταψί! αλλά ποιός το λέει στον φέφο! γιατί αυτή τη φορά δεν την πατάω με φτηνό...δηλαδή 40-50 ευρώπουλα είχα δώσει, αλλά βγήκε μάπα!

Χρησιμοποιήσε για επιχείρημα ότι δεν θα μπορείς να του φτιάχνεις το αγαπημένο του ψητό με ένα ταψί της σειράς!

με έπιασε πάρλα! τί πρωτότυπο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βαριέμαι!!!!!!δεν θέλω να δουλέψω άλλο!

έξω έχει ήλιο με δόντια, αλλά είναι τόσο όμορφα! ηλιόλουστα!

να ήμουν με τον φέφο έξω με το φεφόπαιδο!!!!!!

Κι εγώ βόλτα ήθελα να ήμουν αλλά θα είμαι στην δουλειά μέχρι τις 7:confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Eviri, smartaki09, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2, fefi σας ευχαριστώ πολύ που με καλοδεχτήκατε!! Μα τι οικοδέσποινες είστε εσεις!!!

Του παρλιάρου που λέτε, όχι ότι δεν πέτυχαν, δεν μας άρεσε το αποτέλεσμα, κάτι σαν ψωμάκι ήτανε , αδιάφορο πολύ... αλλά περί ορέξεως που λένε....

Αλμυρό κέικ είχα φτιάξει ένα πριν πολυυυυ καιρό, της Βέφας, αλλά αντί για λουκάνικο που έλεγε η συναγή είχα βάλει γαλοπούλα να το ελαφρύνω. Θα την ψάξω άμα θέλεις τη συνταγή, αξιοπρεπές ήταν και πανεύκολο.

Φεφι να πιεις καφέ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! Πιες και για μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μία μικρή διαφορά, εμένα δεν βάζει πλυντήριο ο άντρας μου παρά μόνο όταν έιναι μόνος του το καλοκαίρι και δεν έχει άλλα ρούχα να φορέσει!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Eviri, smartaki09, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2, fefi σας ευχαριστώ πολύ που με καλοδεχτήκατε!! Μα τι οικοδέσποινες είστε εσεις!!!

Του παρλιάρου που λέτε, όχι ότι δεν πέτυχαν, δεν μας άρεσε το αποτέλεσμα, κάτι σαν ψωμάκι ήτανε , αδιάφορο πολύ... αλλά περί ορέξεως που λένε....

Αλμυρό κέικ είχα φτιάξει ένα πριν πολυυυυ καιρό, της Βέφας, αλλά αντί για λουκάνικο που έλεγε η συναγή είχα βάλει γαλοπούλα να το ελαφρύνω. Θα την ψάξω άμα θέλεις τη συνταγή, αξιοπρεπές ήταν και πανεύκολο.

Φεφι να πιεις καφέ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! Πιες και για μας!!!

Έχω την εντύπωση πως το μάφιν είναι κεκοειδές! Ποιό ζουμερή υφή έχει το σουφλέ σοκολάτας, μήπως να δοκίμαζες να φτιάξεις κανένα για να το συγκρίνεις?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μμμμμ, σουφλεδάκι!!! Αυτό το φοβάμαι, πρώτον γιατί θα πασαληφτεί το μικρό (το ίδιο και ότι βρει γύρω του) και δεύτερον γιατί νομίζω είναι για να φαγωθεί την ώρα που βγαίνει, ζεστό ζεστό και ρευστό στη μέση του! μετά μου στεγνώνει

Link to comment
Share on other sites

Eviri, smartaki09, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2, fefi σας ευχαριστώ πολύ που με καλοδεχτήκατε!! Μα τι οικοδέσποινες είστε εσεις!!!

Του παρλιάρου που λέτε, όχι ότι δεν πέτυχαν, δεν μας άρεσε το αποτέλεσμα, κάτι σαν ψωμάκι ήτανε , αδιάφορο πολύ... αλλά περί ορέξεως που λένε....

Αλμυρό κέικ είχα φτιάξει ένα πριν πολυυυυ καιρό, της Βέφας, αλλά αντί για λουκάνικο που έλεγε η συναγή είχα βάλει γαλοπούλα να το ελαφρύνω. Θα την ψάξω άμα θέλεις τη συνταγή, αξιοπρεπές ήταν και πανεύκολο.

Φεφι να πιεις καφέ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! Πιες και για μας!!!

να δώσεις συνταγή βέφας για αλμυρό κεήκ κ τη δική σου παραλλαγή!

βασικά αν βγούμε, εγώ τσικουλάτα θα πιω!;)

Έχουμε μία μικρή διαφορά, εμένα δεν βάζει πλυντήριο ο άντρας μου παρά μόνο όταν έιναι μόνος του το καλοκαίρι και δεν έχει άλλα ρούχα να φορέσει!!!!!

όντως μικρή διαφορά!:lol:

αλλά ο φέφος μου παινεύεται παντού ότι βάζει καλύτερα πλυντήριο από εμένα, ενώ αυτό δεν είναι αλήθεια!!!!!:P

λιοντάρι σε όλα του!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Τι μου κάνετε? Εγώ σκ#@#$, πάτησα ένα καυγά το πρωί με το Φούμπο και είμαι κάπως. Δεν πειράζει θα μου περάσει.

Καλλιοπάκι καλώς όρισες.Συνταγή για μάφιν θα βρεις δίπλα στο παρεντς... η v&a ασχολείται πού και έχει πολυ ωραίες ιδέες.

μαρή φέφη μη με βρίσεις!!!την κρέμα τη βράζω δλδ? πόση ώρα? σε δυνατή φωτιά? και τι φύλλο παίρνω? μη γελάτε με την άσχετη...σας βλέπω!!!

αλλά ο φέφος μου παινεύεται παντού ότι βάζει καλύτερα πλυντήριο από εμένα, ενώ αυτό δεν είναι αλήθεια!!!!!:P

λιοντάρι σε όλα του!:rolleyes:

κι εμένα με τη μόνη διαφορά ότι όντως το κάνει καλύτερα:D


Link to comment
Share on other sites

σας εχω διαβασει πεταχτα, σημερα εχω κανει πολλες δουλιτσες, το μωρο με τρεχει, και τα τηλεφωνα χτυπανε σαν τρελα!

δεν ειχα μαγειρεμα, θα φαμε κανελονια στις κουμπαρες.

Καλιοπακι καλως ηρθες!!!!

Φιλακια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι γιατί ξέχασα να πω τα εξής:

Περιστέρωωωωω και Κάντυ μας λείπετε! Που εξαφανιστήκατε?

Αγγελική ευτυχώς δεν ξέρει να διαβάζει ο γιος μου γιατί αν του έβαζες ιδέες θα σε κυνηγούσα!

Αννούλα είσαι πολύ γλυκό πλάσμα!

Αυτάαααα προς το παρόν


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...