Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nana10 είπε:

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

      Ζητά προεμφυτικο το δικαίουσε Κ ελενξε Κ μήτρα με nsg για τυχόν λοιμώξεις . Μόνο έτσι δεν θα πας στην τύχη Κ ότι γίνει. Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι το έμβρυο Κ η μήτρα είναι οκ. 

      Βάζουν Κ 4ης μέρας δεν είναι αιτία αποτυχίας αυτό . 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερουδιααααααααα!!!!!ακομα κρυοοοοοοο,εχθες μεχρι που ψιλοχιονισε...αχ θελω να ρθει η ανοιξη μπας κ βγω κ λιγο χιχιχι!!!

σημερα λοιπον κατι σε μακαρονια θα φαμε,μαλλον με κοκκινη σαλτσα με μανιταρια!!!!φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Περιστεράκι, αν το πλυντήριο δε δουλέψει, δεν πειράζει κάν' το κουμπαρά, θα φέρει και το Δωράκι τα. λεφτά της..... Θα πω κι εγώ στη μικρή να μην τα ξαναβάλει στο γουρουνάκι, αλλά να τα φέρει σε σέ

Ετοιμος ο κουμπαρας εβιρι.......:lol::lol::lol::lol::lol:

Καλημερα!!!!!!!

Φεφη,ωραια η γαλατοπιτα....μου θυμιζει λιγο την κρεμουλα που κανεις,η γεμιση της.

Την εκανα χθες την κρεμα,ωραια εγινε.....εφαγα εγω κι ο καλος μου,αλλα οχι κι ο θησαυρος μας!!!!!

Ισως εβαλα λιγοτερη ζαχαρη και δεν εβαλα βουτυρο,δεν ειχα!

Θα την κανω αλλη μερα πιο ενισχυμενη και θα του δωσω ξανα.

Περιστερω,με γεια τα πραγμματακια που αγορασες.

Σημερα φευγουμε,περιμενω να ερθει ο καλος μου,να δωσω φρουτακια στο θησαυρουλη μου και φυγαμε!!!!!!

Η μαμα μου θα κανει σημερα κοτοσουπα.

Καλο σκ σε ολες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος ο κουμπαρας εβιρι.......:lol::lol::lol::lol::lol:

Καλημερα!!!!!!!

Φεφη,ωραια η γαλατοπιτα....μου θυμιζει λιγο την κρεμουλα που κανεις,η γεμιση της.

Την εκανα χθες την κρεμα,ωραια εγινε.....εφαγα εγω κι ο καλος μου,αλλα οχι κι ο θησαυρος μας!!!!!

Ισως εβαλα λιγοτερη ζαχαρη και δεν εβαλα βουτυρο,δεν ειχα!

Θα την κανω αλλη μερα πιο ενισχυμενη και θα του δωσω ξανα.

Περιστερω,με γεια τα πραγμματακια που αγορασες.

Σημερα φευγουμε,περιμενω να ερθει ο καλος μου,να δωσω φρουτακια στο θησαυρουλη μου και φυγαμε!!!!!!

Η μαμα μου θα κανει σημερα κοτοσουπα.

Καλο σκ σε ολες.

Καλο ταξιδι και καλα να περασετε Δωρακι μου
Link to comment
Share on other sites

Δωρακι καλα να περασατε στην μανουλα!!!!αχ κ ετσι πως την περιεγραψες την κρεμα εγω την ετρωγα....κλαψ κλαψ εδω εφτασα σε σημειο να πω στην πεθερα μου να μου φτιαξει μουστουκουλουρα χωρις ζαχαρη...τα εκανε η καημενη αλλα τωρα πως θα ειναι αγνωστο...η ιδια λεει ε ειναι λιγο ανοστα χαχαχαχαχαχ!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο ταξιδι και καλα να περασετε Δωρακι μου
Ευχαριστω κοπελα μου.
Δωρακι καλα να περασατε στην μανουλα!!!Ευχαριστω Αννουλα μου.!αχ κ ετσι πως την περιεγραψες την κρεμα εγω την ετρωγα....κλαψ κλαψΧαχαχαχαχαχα. εδω εφτασα σε σημειο να πω στην πεθερα μου να μου φτιαξει μουστουκουλουρα χωρις ζαχαρη...τα εκανε η καημενη αλλα τωρα πως θα ειναι αγνωστο...η ιδια λεει ε ειναι λιγο ανοστα Μωρε μια χαρα θα ειναι,τι ανοστα;Με τετοια πεινα ε; χαχαχαχαχαχ!!!

Αχαχαχαχαχα.Κανε υπομονη κοπελα μου,μετα θα τρως μαζι με το μωρακι.

Α,Αννα....ο θησαυρος τρελαθηκε με το στρουμφακι που του πηρατε.Το εχει αγκαλια και το κουναει να κανει..."νανι"


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροφιλενάδες και όχι μόνο!!!!

Σήμερα τρώμε μπιφτέκια κοτόπουλου στο φούρνο με πατάτες.

Πάλι γράψατε κατεβατά, ξεκινάω να διαβάζω......

καλά δεν την παλεύω άλλο με το πιτσιρίκι μου.

συζητούσαμε για τις απόκριες, μου λέει θέλω να ντυθώ σπάιντερμαν-πράγμα που πολύ θα με βόλευε αν του έκανε η περσινη στολή.

-Αγάπη μου ντύθηκες πέρσι, διάλεξε κάτι άλλο.

-Καλά τότε θα ντυθώ αρκούδα:rolleyes:

Πως συνδέεται ο σπάιντερμαν με την αρκούδα? Πάλι καλά που δεν σου ζήτησε στολή πιγκουίνου!!!!

αχ Θεέ μου, πού πάει και τα βρίσκει?????

ελπίζω να το ξεχάσει μέχρι να έρθει η ώρα να πάρουμε στολή γιατί που θα βρω στολή αρκούδας για το τρίχρονο οέο?

Καλησπέρα

Σήμερα φάγαμε μπριζόλες με σαλατα.

Το πρωι πήγαμε σε ενα εμπορικό με τη κουμπάρα μου και το μικρό. Και κει που φευγαμε κατεβαίναμε τις κυλιομενες και άρχισε ο Νικόλας να τρέχει πάω να τον πιάσω αλλά δεν τα κατάφερα και πέφτει. Τι κλάμα Χριστέ μου κατα στεναχωρέθηκα.

Να μην στεναχωριέσαι, τα έχουν αυτά τα παιδιά. Και όπως σου είπε και η Φέφη έχουν να δουν κουτουλιές τα μάτια σου.....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τα φτυσε το ερμο από το πολύ φόρτωμα!Σαν γαϊδούρι στην ανηφόρα το έχω...

Κι εγώ έτσι το είχα μέχρι που μας έμεινε κάποια στιγμή ο κάδος στο χέρι!!!!! Τα άκουσα από τον άντρα μου που το παραφορτώνω, είχε δίκιο εδώ που τα λέμε, και από τότε το προσέχω:wink::wink::wink:

Το μερεμετά ο περιστέρης...

Του΄χει λασκαρει μια βίδα

Του πλυντηρίου του' χει λασκάρει...

Για τον περιστέρη παίζεται...:tongue:

Και κόπηκε κι ενα λουρί

Το πόρισμα,όταν γυρίσω από το τελευταίο μάθημα...

Ελπίζω να μην διαλύσει το σύμπαν με τα μαστορεματα

Μπομπ ο μάστορας, όλο μαστορεύει

Μπομπ ο μάστορας παντου τα καταφέρνει!

Έλα να τραγουδήσουμε περιστεράκι:tongue::tongue::tongue:

Περιστερω,μακαρι να μην ειναι σοβαρη βλαβη.

Εμενα περυσι δεν μου αδειαζε τα νερα,φεραμε εναν φιλο του καλου μου νπου ξερει απο αυτα και ευτυχως το εφτιαξε...ειχε βουλωσει απο κατι ξεχασμενα κερματα σε καποια τσεπη.

Πλυντήριο κουμπαράς!!!! Δύο σε ένα νοικοκυρεμένα!!!!

Εγω μολις εκατσα.

Μαζεψα πραγματακια γιατι αυριο παμε στο χωριο....

(Μανουλα σου ερχόμαστε!!!!!!!!!)

Αχ τι καλα,επιτελους!!!!!!

Καλά να περάσετε!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Έβαλα αρακά στην κατσαρόλα για σήμερα.

Καλό Σαββατοκύριακο και σε σένα Δωράκι, καλό ταξίδι και να περάσετε καλά.

Έξω έχει λίγη ομίχλη, ευτυχώς όχι σε τέτοιο βαθμό που να με τρομάζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!!

Ο περιστέρης έφτιαξε το πλυντήριο.Δοκίμασε κι αν δουλεύει και λέει ότι είναι μια χαρά.

Θα δούμε βέβαια...

Πάμε ξανά το τραγουδάκι, Μπομπ ο Μαστορας........:tongue::tongue::tongue:

Τελικά πρόλαβα και τελείωσα τον ένα όροφο του σπιτιού από καθαριότητα,αύριο θα κάνω τον άλλον και το Σ/Κ έχω σκοπό να κάνω βόλτες με περιστέρη και περιστερόπουλο.

Μου ακύρωσαν και ενα δύωρο,οπότε πήγα στα μαγαζιά να πάρω κάτι πράγματα που χρειαζόμουν.Νέκρα κορίτσια!Πολλά είναι έτοιμα να κλείσουν κι από εμπόρευμα...σαβούρα!Πήρα ωστόσο ενα παντελόνι, ένα ζευγάρι μπαλαρίνες που τις χρειαζόμουν οπωσδήποτε και αθλητικά πόλης,πολύ κομψά,ήθελα καιρό να τα πάρω.Ολα μου τα φλατ παπούτσια τα έχω ξεπαστρέψει και δεν θα είχα τι να βάλω την άνοιξη.

Μεγιές!!!!!

Δεν πολυικανοποιήθηκα από τις αγορές μου,αλλά δεδομένου ότι είχα χαζέψει πολλές βιτρίνες το τελευταίο διάστημα,ξέρω ότι δεν θα έβρισκα κάτι καλύτερο.

δεν πειράζει, κοίτα να τα χαρείς τώρα που τα χρειάζεσαι και όταν τα βαρεθείς ή σου χαλάσουν παίρνεις άλλα!

Είμαι ενα πτώμα

Μπανιαρίστηκα και σε λίγο θα παραδωθώ στις αγκάλες του Μορφέα!!!

Φιλάκια

Φιλάκια!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοπελα μου.

Αχαχαχαχαχα.Κανε υπομονη κοπελα μου,μετα θα τρως μαζι με το μωρακι.

Α,Αννα....ο θησαυρος τρελαθηκε με το στρουμφακι που του πηρατε.Το εχει αγκαλια και το κουναει να κανει..."νανι"

ολοι τρελαινομαστε για τα στρουμφακια:lol::lol::lol::lol::lol:!!!

περιστερω με γεια τις αγορες!!!θελω κ εγω,αλλα με το κρυο που να βγω εξω!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα!

Δεν έχω παρακολουθήσει αναλυτικά το θέμα σας, ωστόσο μου φαίνεστε νοικοκυροκόριτσα και είπα να ζητήσω τη βοήθειά σας!!

Θέλω να φτιάξω μάφφινς, έχω δοκιμάσει μία συνταγή του παρλιαρου, που δεν μου άρεσε, θύμιζε περισσότερο γλυκό ψωμάκι, παρά κεκάκι. Μπορείτε να βοηθήσετε με καμιά δοκιμασμένη συνταγή?

Ιδανικά θα ήθελα να μου βγουν αφράτα και ελαφρώς "υγρά", με ενδιαφέρουν περισσότερο οι αναλογίες σε αλεύρια, ζάχαρη, αυγά κτλ, το υπόλοιπο (π.χ.σοκολάτα, πορτοκάλι) θα γίνει με φαντασία.

Αχ αν μπορείτε βοηθείστε!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα τι κανετε? Σημερα τρωμε περισευματα απο το ψυγειο.Μαμουλα μου πολυ ωραια η γαλατοπιτα σου δειχνει θα την φτιαξω και εγω και θα σου πω εντυπωσεις εισαι καλα? Εviri θα φτιαξω τις πατατες οπως λες στα παιδια μου αρεσουν πολυ οι πατατες.Παρασκευη,οχι πεστε μου δεν ειναι πολυ ωραια μερα σημερα?

καλά είμαι κορούλα μου! εσείς;

τις πατάτες κ εγώ θέλω να τις κάνω κάποια στιγμή.

είναι ωραία μέρα η παρασκευή!;)

Καλημέρα!

Βαριέμαι απίστευτα σήμερα...

Περιμένω πως και πως την ώρα που θα φύγω για να πάω να παίξω με το κοριτσάκι μου!

Για σήμερα έκανα κοτόσουπα και έβαλα και στο φούρνο κοτούλα με ρυζάκι!

τί καλά! από τώρα πείνασα με αυτά που έγραψες!

καλημερουδιααααααααα!!!!!ακομα κρυοοοοοοο,εχθες μεχρι που ψιλοχιονισε...αχ θελω να ρθει η ανοιξη μπας κ βγω κ λιγο χιχιχι!!!

κ εγώ! μόνο μέχρι το μάρκετ πήγα με την Σύσα! ναπάρουμε κακακόλα!

σημερα λοιπον κατι σε μακαρονια θα φαμε,μαλλον με κοκκινη σαλτσα με μανιταρια!!!!φιλακια σε ολες!

μούρλια!

Καλημερα!!!!!!!

Φεφη,ωραια η γαλατοπιτα....μου θυμιζει λιγο την κρεμουλα που κανεις,η γεμιση της.

έτσι, είναι. έφτιαχνε η μαμούλα μου κρέμα για την γαλατόπιτα κ μετά γινόταν το έλα να δεις κ φεύγα για το ποιά από τις δύο μας-εγώ κ η αδερφή μου- θα γλείψει την κατσαρόλα. κ αν άρπαζε ο πάτος της κατσαρόλας τόσο πιο καλά! σαν καραμέλα! ακόμα κ χθες έκανα το ίδιο. πήρα το κουτάλι κ έτρωγα το καμμένο! με κοιτούσε με λυπηση ο φέφος!

έτσι μας έφτιαχνε κ άλλη σε μπολ!

έκτοτε έχει καθιερωθεί ως η κρεμούλα της γιαγιάς Ειρήνης!

από ζαχαρη βάζεις στο κιλό από 2 κουταλιές της σούπας έως όσο θέλεις ζάχαρη!

Την εκανα χθες την κρεμα,ωραια εγινε.....εφαγα εγω κι ο καλος μου,αλλα οχι κι ο θησαυρος μας!!!!!

χαίρομαι που σας άρεσε. κρίμα που δεν την έφαγε το γιαβρί μου!

Ισως εβαλα λιγοτερη ζαχαρη και δεν εβαλα βουτυρο,δεν ειχα!

Θα την κανω αλλη μερα πιο ενισχυμενη και θα του δωσω ξανα.

Σημερα φευγουμε,περιμενω να ερθει ο καλος μου,να δωσω φρουτακια στο θησαυρουλη μου και φυγαμε!!!!!!

Η μαμα μου θα κανει σημερα κοτοσουπα.

Καλο σκ σε ολες.

κ σε σας!

καλημερα κοριτσαρες.φεφι τι ειναι ο χαλβας κάγκλυς με ξεφυγε δεν τον ξερω...

χαλβάς με σιμιγδάλι χοντρό κ ινδοκάρυδο.

η κάγκλυ μας το πρότεινε.

6 ποτήρια νερό

3 ποτήρια ζάχαρη

200 γρ. βιτάμ

2 ποτήρια ινδοκάρυδο

1 σακουλάκι σιμιγδάλι χοντρο

2 βανίλιες

Βάζουμε σε κατσαρόλα το νερό και τη ζάχαρη μόλις ζεσταθεί ρίχνουμε το βιτάμ τις βανίλιες. Μόλις πάρει μια βράση ρίχνουμε το σιμιγδάλι και ανακατεύουμε συνεχώς να ψηθεί το σιμιγδάλι. Τέλος ρίχνουμε το ινδοκάρυδο ανακατευουμε και το ρίχνουμε σε ταψί πυρέξ εγώ το βάζω στη φόρμα του κέικ και σε ένα πυρέξ γιατί γίνεται μεγάλη ποσότητα. Μόλις κρυώσει λίγο το βάζουμε στο ψυγείο. Απο πάνω πασπαλίζουμε με καρύδα.

Πάει πάρα πολύ με παγωτό.

Δωρακι καλα να περασατε στην μανουλα!!!!αχ κ ετσι πως την περιεγραψες την κρεμα εγω την ετρωγα....κλαψ κλαψ εδω εφτασα σε σημειο να πω στην πεθερα μου να μου φτιαξει μουστουκουλουρα χωρις ζαχαρη...τα εκανε η καημενη αλλα τωρα πως θα ειναι αγνωστο...η ιδια λεει ε ειναι λιγο ανοστα χαχαχαχαχαχ!!!

τί καλή πεθερούλα!

Α,Αννα....ο θησαυρος τρελαθηκε με το στρουμφακι που του πηρατε.Το εχει αγκαλια και το κουναει να κανει..."νανι"

αγαπούλης!

Καλημέρα κορίτσια.

Έξω έχει λίγη ομίχλη, ευτυχώς όχι σε τέτοιο βαθμό που να με τρομάζει.

καλημέρα εβίρι!

καλώς το καλλιοπάκι! να έρχεσαι να μας καταδέχεσαι!

κ εσύ από δίπλα στις γοργόνες φαίνεσαι καλό παιδί!

από μάφινς δεν σκαμπάζω να σε βοηθήσω. δεν έκανα ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

καλώς το καλλιοπάκι! να έρχεσαι να μας καταδέχεσαι!

κ εσύ από δίπλα στις γοργόνες φαίνεσαι καλό παιδί!

από μάφινς δεν σκαμπάζω να σε βοηθήσω. δεν έκανα ποτέ!

Ευχαριστώ πολύ!

Καλώς σας βρήκα!! :):):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...