Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nana10 είπε:

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

      Ζητά προεμφυτικο το δικαίουσε Κ ελενξε Κ μήτρα με nsg για τυχόν λοιμώξεις . Μόνο έτσι δεν θα πας στην τύχη Κ ότι γίνει. Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι το έμβρυο Κ η μήτρα είναι οκ. 

      Βάζουν Κ 4ης μέρας δεν είναι αιτία αποτυχίας αυτό . 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα !!!

Φέφη μου,

Κάνε λαχανοντολμάδες "αλλιώς"... είτε στην χύτρα κανονικά αλλά με ψιλοκομμένο το λάχανο ... γίνονται και στο ταψί είχα πετύχει μια συνταγή... αν προλάβω να την βρω θα στην ανεβάσω !

Φιλάκια σε όλες !

Για σήμερα φακές... τους έχω ρημάξει στο λαδερό και στο όσπριο αυτή την εβδομάδα ... κρίση-κρίση !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ελένη μου, αυτό που είχα πει μπορεί κ να είναι μπούρδα. το πιθανότερο.

αυτό που θελω να συγκρατήσεις είναι να προσέχεις στο φέης, 1ον να μην αποδέχεσαι φιλίες, αν δεν τσεκάρεις ποιός είναι.

Με όλες μιλάμε καθημερινα...

2ον να ρυθμίσεις τις λειτουργίες απορρήτου, αν το λέω σωστά!

Αυτό το έκανα ελπιζω σωστά!

από το Σάββατο κατέκτησε το Ρ κ το λέει συρτά κ απολαυστικά συνέχεια!

ντόΡα, να πάΡω, τί χαΡά, τώΡα, φέΡε, κ.οκ.

το παπαγαλάκι μου!

χαχαχαχαχα!!!!!

Καινούριο κοσκινάκι μου!!!!:lol::lol:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μου, η μανούλα μου ξενύχτισε πολλά βράδια με την Χ, εναλλάξ με εμένα όσο θήλαζα! η μανούλα σου μου θυμίζει τη δική μου!!!!κ έχουν κ το ίδιο όνομα!

όσο για λαχανοντολμάδες, είναι το καλύτερό μου. όμως, αγάπη δεν έχω τόσο χρόνο, γιατί Παρασκευή πάντα κάνω κ κάποιες άλλες δουλειές ώστε το Σ να είμαι πιο άνετη με τα αγαπάκια μου! να μην αγχώνομαι να τα προλάβω όλα κ τους το μεταφέρω.

έχετε ακούσει τίποτα για καιρό το ΣΚ;

Link to comment
Share on other sites

μερσί κάντυ μου! κ εγώ φακές θέλω να κάνω για μένα κ την Σύσα το Σ! ο φέφος μάλλον ψάρια από πεθερό! αν έχει καλό καιρό κ βρει φρέσκα ο φάδερ ιν λο!

αλλιώς θα του κάνω ομελέτα!

η κρίση κάνει καλό στην υγεία! από άποψη διατροφής!

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μου, η μανούλα μου ξενύχτισε πολλά βράδια με την Χ, εναλλάξ με εμένα όσο θήλαζα! η μανούλα σου μου θυμίζει τη δική μου!!!!κ έχουν κ το ίδιο όνομα!

όσο για λαχανοντολμάδες, είναι το καλύτερό μου. όμως, αγάπη δεν έχω τόσο χρόνο, γιατί Παρασκευή πάντα κάνω κ κάποιες άλλες δουλειές ώστε το Σ να είμαι πιο άνετη με τα αγαπάκια μου! να μην αγχώνομαι να τα προλάβω όλα κ τους το μεταφέρω.

έχετε ακούσει τίποτα για καιρό το ΣΚ;

Κάτσε μαρή μην βιάζεσαι λέμε... σου βρήκα ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΜΠΕΛΑΣ !!!! :rolleyes:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/laxanontolmades-tis-tempelas.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάτσε μαρή μην βιάζεσαι λέμε... σου βρήκα ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΜΠΕΛΑΣ !!!! :rolleyes:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/laxanontolmades-tis-tempelas.html

α ρε κοριτσακι εισαι γρηγορη!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

με ειδαν ομορφη στο παρτυ και με ματιασανΕμ,ετσι ειναι.Η ομορφια πληρωνεται!!!!!!!η δικια μου μονο χορευε και τραγουδουσε...Αστερι η μικρη!!!!!.και ελεγε στα αλλα:ελα, ετσουμε(χορεψουμεΨυχη μου....):lol::lol:..δωρα ελπιζω να ειναι καλυτερα η μεσουλα σου σημερα.μηπως να πας σε κανεναν γιατρο?Πες καλα και σωπα.Κια σε αλλο γιατρο δεν παω....πηγα σε 2 και αποτελεσμα κανενα..
Καλημερούδια!!!!

Πολύ κρύο ρε κορίτσια.... Και θέλω να βγω κι έξω...Ντυσου καλα,μη την αρπαξεις!!!!!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα! Θα φάμε περισσεύματα γιατί δεν είναι καιρός να πετάμε!

Ε,ναι δεν ειναι καιρος για πεταματα.

Για τι βομβες λετε ρε κοριτσια δεν καταλαβα τιποτα Ουτε κι εγωωωω!!!!εγω παντως δεν εχω φεις αυτο ελειπε κιολας θα με κυνηγουσαν τα παιδια μου.[/QUΟΤΕ]Σιγα ρε σμαρτακι,τι πειραζει,εσυ δεν θα ασχολεισαι με τα παιδια σου,αλλα με μας!!!!!!!
καλημερα αγαπουλες!!μπονζουρρρρ

δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω για μαμ, μονο το μοσχαρι της κορης βραζει ηδη.Μοσχαρακι θα φαει η καρασμελιτσα σημερα;

Τι κανετε? εμεις ολα καλα, χτες χορτασα βολτες, το πρωι εξω, το μεσημερι περπατημα το απογευμα χορο, ωραια περασα.Κακο περνας Μαρακι.....:tongue:

Ελενη δεν πιανει, εγω κοιμηθηκα παρα πολυ 9 μηνες, παρα πολυ ομως, αλλα δεν χορταινεται ο ατιμος... Τωρα με την περδικα παλια νυσταζω..

Μια απο τα ιδια!!!!!!!

Καλημερα τσουπρες.

Πως κοιμηθηκατε;

Εμεις καλα,αν εξαιρεσω που καποια στιγμη ο θησαυρος εκει που κοιμοταν ησυχα,αρχισε να κλαιει σπαρακτικα και να φωναζει μαμαααααααααα.

Τον αγκαλιασα,του εδω νερακι κι ευτυχως ηρεμησε και κοιμηθηκε ξανα ησυχα!!!!!!

Πωωωω εχει ενα κρυο εξω....ουτε να κοιταζω εξω απο το παραθυρο,δεν θελω...κρυωνω και μονο που κοιταζω!!!!!!!

Σημερα δεν εχει μαγειρεμα,θα φαμε φσκες σπο χθες και κοτοπουλο με τραχανα ο θησυρουλης μου!!!!

Εχω ριξει τρελο γελιο,ο θησαυρουλης φωραει τις παντοφλες του μπαμπα του και προσπαθει να περπατησει και γρηγορα.....:lol::lol:(Ο μπαμπας φωραει 45 νουμερο και ο θησαυρος...24!!!!!!)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε μαρή μην βιάζεσαι λέμε... σου βρήκα ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΜΠΕΛΑΣ !!!! :rolleyes:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/laxanontolmades-tis-tempelas.html

α ρε κοριτσακι εισαι γρηγορη!!!!

Δεν έχω φτιάξει την συγκεκριμένη συνταγή... πχ εγώ στην γέμιση από τους λαχανοντολμάδες δεν βάζω πράσα+πάπρικα, μόνο μπόλικο φρέσκο κρεμμυδάκι και άνηθο να μοσχοβολίσει... όσο γι' αυτό που γράφει για το αυγολέμονο με το γιαούρτι+το αλεύρι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά γιατί να είναι κακό δηλαδή ??? :cool:

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια.

Δώρα μου, προσπαθησε να μην κουράζεσαι!Ποσοοοο;

χθες έκανα χοιρινή τηγανιά. έψησα κ πατάτες στο φούρνο με μείγμα μπαχαρικών για πατάτες φούρνου από την Πόλη! αυτό που κατάλαβα είναι ότι είχε πάπρικα, άνηθο, βασιλικό κ άλλα που δεν κατάλαβα.

σήμερα θα ψήσω λουκάνικα κ συνοδευτικό οι πατάτες που έχω ήδη, γι'΄αυτό έψησα πολλές!Μιλαμε με πεθανες με τα φαγια σου,πως τρωω τωρα φακες...ε;

αύριο τί μαγειρεύω;Φακες!!!!!!!

δεν έχω κάνει ποτέ λαχανόρυζο, ούτε το κλασικό. τί ρύζι χρειάζεται;Εγω βαζω καρολινα.

χθες το σπλάχνο άνοιξε το μπουκάλι με το νερό, το λούστηκε πατόκορφα κ έλεγε συνέχεια "μπιμπεΡό". λούτσα το χαλί, λούτσα η παιδική της κουζίνα.

την ίδια την άλλαξα ως κ στο πάμπερ! όλα!Μπανακι ηθελε το παιδι μαρη!

από το Σάββατο κατέκτησε το Ρ κ το λέει συρτά κ απολαυστικά συνέχεια!

ντόΡα, να πάΡω, τί χαΡά, τώΡα, φέΡε, κ.οκ.

Αγαπηηηηη μου!!!!!

το παπαγαλάκι μου!

ωχ αμαν ελιωσα με αυτα που μαγειρεψες!!!κ οσο για το λαχανο κανε το ή θεικους λαχανοντολμαδες ή με κρεα!λαχανορυζο δε τρωω με τιποτα λεμε,κ ειναι περιεργο γιατι τρελλαινομαι για λαχανοντολμ που εχουν ρυζι..τι να πει κανεις...

πεθαινω για Χ!!!χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!κ εχω πει κανονιστε συμπεθερες μην ερθει ο γιος μου,ή κ κορη,κ σας τα ανατρεψει ολα :tongue::tongue::tongue::tongue:

Ας ερθει με το καλο κι ας μας κανει οτι θελει!!!!!!

Το αστερακι μας,το στρουμφοσπορι!!!!!

Πολυχρονος ο πεθερος.

Και μαρηηηηηη τι φαγητα ειναι αυτα σημερα ου θα φατε;

Αμαααααααν!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

αυτό που μου έγραψες κάντυ μου δεν είναι της τεμπέλας, της "θέλω να κουραστώ περνώντας τη μέρα μου μαγειρεύοντας" μαγείρισσας είναι!!!!

θα κάνω λαχανόρυζο παραδοσιακό. τα ψιλοδιάβασα όλα. αρκετά κρέατα θα έχουμε φάει ως Παρασκευή.

το λαχανόρυζο θα το καταβροχθίσουμε για βραδινό. ελαφρύ κ νόστιμο! ο φέφος ας βάλει κ τόνο.

Άννα, αν είχες κόρη, σίγουρα το έχανα το προξενιό!!!!!!!!!!!!

αλλά κ τώρα που είναι γιόκας... αν της αρέσουν της Σύσας οι μικρότεροι...λες να πάρει από τη μανούλα;;;;;;;;;

μπα! έδωσα λόγο κ ο λόγος μου συμβόλαιο!

Δώρα, τί μπανάκι καλή μου; σε κάθε αλλαγή πάνας την πλένω! έχουμε κοψομεσιαστεί μανούλα κ γιαγιάδες για αυτόν τον μώλο!!!!!!!!!

σήμερα επιτέλους έφαγε στο τραπέζι της γιαγιάς καθισμένη στην καρέκλα σαν μεγάλος άνθρωπος. έφαγε μόνη της πρώτα το ψωμί, μετά το τυρί-κασέρι, μετά το αχλάδι!!!!!!!!

είχαμε ζητήσει από την πεθερά-με δική μου πρωτοβουλία-να σταματήσουν τα βιολιά, η κάθε γιαγιά τα δικά της κ το πώς την βολεύει! κ να ακολουθήσουν τις οδηγίες μου!

βγήκα δικαιωμένη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


"Κόσμο" εννοώ στην δουλειά... μέχρι την Παρασκευή που λήγει η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων....;)ασ' το ΑγγελικήΝο2, ΜΗΝ ξεκινήσουμε εμείς οι δυο*..... δεν έχουμε δίκτυο είπαμε... κάτι είναι ανάδρομο αυτή την εβδομάδα !!! α χα χα ! ένα λεπτό μπήκα και πάλι γελάω μόνο μου !!!

*όχι, πες μου τί κατάλαβες ?????????? :idea: θέλω να το ακούσω !:lol:

Συνεννόηση μπουζούκι να το πω...........????????

Ποιά προθεσμία, για τί?????

Χρόνια πολλά margi

Ελεγα να κανω καμια δουλεια που κοιμαται το νινι μου αλλά όλο εδω γυρνάω

Κακούργες...

Άστα αυτά περιστέρω! Προσπαθείς να αποφύγεις τις δουλειές και σου φταίμε εμείς μετα:tongue::tongue::tongue::tongue:

γειά σου κοράκλα μου! να περάσεις όμορφα κ εσύ με την οικογένειά σου! κ εσύ αφροδιτούλα!

κάντυ μου, είμαι που είμαι κλυν, με αποχάζωσες! τί λες μανούλα μου;

μπας κ έχει πανσέληνο αυτές τις μέρες; ή απλά το σήμα μου είναι ανύπαρκτο;

Δεν είναι μόνο το δικό σου, don't worry!!!!!

καλησοερα ομορφες,δεν μπορεσα να σας διαβασω ελπιζω ολες να ειστε καλα!!!!ρε κοριτσια πρεπει να φταιει ο καιρος αλλα ολη μερα κοιμαμαι...οπως στην αρχη της εγκυμοσυνης,κ οταν ξυπναω νυσταζω κιαλο χιχιχι!

εχθς φαγαμε γιουβαρλακια απο την μανουλα(δεν θυμαμαι αν εγραψα εχθες,μα σας λεω κοιμαμαι ορθια..) κ σημερα φακες!

φιλακιαααααααααα!!

Κοιμήσου να χορτάσεις τώρα που μπορείς:wink:;-):wink:;-)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφα κορίτσια.

Φτιάχνω μακαρόνια με κιμά.

Σημερα εχει γεννεθλια ο πεθερουλης κ θα φαμε

Να τα χιλιάσει και να είναι πάντα καλός άνθρωπος.

εβίρι, είσαι δημαρχέσσα! μη σε πω δασκάλα!

Γκόρτσος, γκόρτσος.

χθες έκανα χοιρινή τηγανιά. έψησα κ πατάτες στο φούρνο με μείγμα μπαχαρικών για πατάτες φούρνου από την Πόλη!

Ααααααχ!!!!!!!!!!!

αύριο τί μαγειρεύω;

Γίγαντες με σπανάκι ή άλλα χόρτα,

Φασόλια χάντρες,

Καλαμαράκια τηγανητά,

Σουπιές με σπανάκι,

Αρακά με αγκινάρες,

Μπριαμ,

Παντζάρια- σκορδαλιά,

Επιγραμματικά τα έγραψα, αν θες πες μου σε τι προσανατολίζεσαι εκτός από το λάχανο, (λαχανικό, όσπριο, ψαρικό-θαλασσινό, κρεατικό) για να γράψω κι άλλες ιδέες.

από το Σάββατο κατέκτησε το Ρ κ το λέει συρτά κ απολαυστικά συνέχεια!

ντόΡα, να πάΡω, τί χαΡά, τώΡα, φέΡε, κ.οκ.

Άχου το μωλέ σαν να το ακούω είναι.

Εχω ριξει τρελο γελιο,ο θησαυρουλης φωραει τις παντοφλες του μπαμπα του και προσπαθει να περπατησει και γρηγορα.....:lol::lol:(Ο μπαμπας φωραει 45 νουμερο και ο θησαυρος...24!!!!!!)

Η μεγάλη μου κόρη όταν ήταν περίπου 2 χρόνων είχε φορέσει τις μπότες μου που εμένα μου έφταναν μέχρι το γόνατο. Φαντάζεσαι πώς ήταν; Σαν παπουτσωμένος γάτος.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που μου έγραψες κάντυ μου δεν είναι της τεμπέλας, της "θέλω να κουραστώ περνώντας τη μέρα μου μαγειρεύοντας" μαγείρισσας είναι!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα, αν είχες κόρη, σίγουρα το έχανα το προξενιό!!!!!!!!!!!!

αλλά κ τώρα που είναι γιόκας... αν της αρέσουν της Σύσας οι μικρότεροι...λες να πάρει από τη μανούλα;;;;;;;;;

μπα! έδωσα λόγο κ ο λόγος μου συμβόλαιο!Το καλο που σε θελω,συμπεθερα!!!!!!!!!

Και συ Μαρη Αννα,τοσες νυφες εχει το καφε μας...την δικια μου θες;

Απαπαπαπαπαπα!!!!!!!!:lol:

Δώρα, τί μπανάκι καλή μου; σε κάθε αλλαγή πάνας την πλένω! έχουμε κοψομεσιαστεί μανούλα κ γιαγιάδες για αυτόν τον μώλο!!!!!!!!!

Συμπεθερα,χαριτολογωντας το ειπα καλη μου........που λουστηκε απο πανω μεχρι κατω με το μπουκαλι νερο!!!!!!!!

σήμερα επιτέλους έφαγε στο τραπέζι της γιαγιάς καθισμένη στην καρέκλα σαν μεγάλος άνθρωπος. έφαγε μόνη της πρώτα το ψωμί, μετά το τυρί-κασέρι, μετά το αχλάδι!!!!!!!!

είχαμε ζητήσει από την πεθερά-με δική μου πρωτοβουλία-να σταματήσουν τα βιολιά, η κάθε γιαγιά τα δικά της κ το πώς την βολεύει! κ να ακολουθήσουν τις οδηγίες μου!

βγήκα δικαιωμένη!

Μπραβο που το καταφερατε.

Κι εμας τρωει καθιστος στο τραπεζι...οταν δεν τρεχει περα δωθε......

αλλα οχι μονος του,ο πασας μου θελει να τον ταιζω στο στομα!!!

Μονο μπισκοτα-ψωμακια-γαριδακια...τετοια τρωει μονος του!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...