Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nana10 είπε:

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

      Ζητά προεμφυτικο το δικαίουσε Κ ελενξε Κ μήτρα με nsg για τυχόν λοιμώξεις . Μόνο έτσι δεν θα πας στην τύχη Κ ότι γίνει. Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι το έμβρυο Κ η μήτρα είναι οκ. 

      Βάζουν Κ 4ης μέρας δεν είναι αιτία αποτυχίας αυτό . 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Με λίγα λόγια είσα κομμάτια σήμερα.

xaxa καλοοοο :lol:

.Είδε η διαιτολόγα ότι με άφησε νηστική τις προηγούμενες μέρες κι είπε να με παραταϊσει...

Αφου σου εδωσε φαι,τρωγε πριν το μετανιωσει....:lol:

Ελπίζω να εχω συνδεση σήμερα να ξαναμπω αργότερα για κουβεντούλα

Μάκια σε όλα τα κοριτσάκια

Γιατι να μην εχεις καλε;

καλημερα σε ολες. και εμεις βροχη εχουμε για ακομη μια μερα.σημερα εχω γεμιστα απο την καταψυξη και εχω και φακη απο χθες. χθες ειχαμε παιδιατρο για εμβολιο, μια χαρα μας βρηκε. το παιδι μου χθες κοιμηθηκε οοολο το βραδυ στο κρεβατακι της ΜΟΝΗ.γιουπιιιιι:Dαφου το πρωι που ξυπνησαμε τρεξαμε και οι δυο να δουμε πως ειναι:lol::lol::lol:το απογευμα εχουμε να παμε σε κατι γενεθλια και θελω να βαλω και μια σκουπα στο σπιτι. αυτα!!!!ευχομαι σημερα ναναι μια καλυτερη μερα για ολες μας...μακια

Μπραβοοοο το πουλακι μου.

Χθες το βραδυ ειχαμε μια απαγωγη στην γειτονια μας σοκαριστικα μια κοπελιτσα γυρω στα 19 τους ειδα απο την βεραντα να την τραβολογανε δυο αντρες να την βαζουν γρηγορα στο αυτοκινητο και απο πισω να τρεχει ενας αλλος αντρας και να φωναζει βοηθεια απαγωγη.Εμεινα σαν παγοκολονα δεν μπορουσα να αντιδρασω.Μετα ηρθε αστυνομια μαζευτηκε κοσμος.Που ζουμε ρε κοριτσια:mad:

Πωπωωωω ελα ρε...

Να φοβασαι να περπατησεις στο δρομο..............

α! καλε ξεχασα το παιδι μου χτες πιανοταν απο το δυχτι του παρκου και προσπαθουσε να σηκωθει, η ψυχουλα μου... ηταν τελειο!!
Αχου το κοριτσακι μας.....καλε αυτη μεγαλωνει και βιαζεται να σηκωθει στα ποδια της...:P
Απο οτι καταλαβα στο σπιτι πρεπει να μπηκαν και μαλλον ηταν γνωστοι.

Ο χριστος........

]

Για σήμερα θα κάνω παντζάρια και σκορδαλιά. Για τη μικρή που δεν τα τρώει αυτά ίσως να κάνω κάποιο όσπριο. Θα ζυμώσω και ψωμί' date=' τώρα μόλις ξεκολλήσω τα δάχτυλά μου από το πληκτρολόγιο.

Αχ βρε εβιρι με αυτο το ψωμακι......στειλε κι απο δω μια τοση δα φετουλα.

Καλέ τι ανάλαφρα; Δεν είδες; Βούλιαξε το μαξιλάρι με μια λακκούβα νααα από το βάρος της γνώσης.

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Μου φαίνεται ήρθε η ώρα να πει το Σικάγο....Αθήνα γίναμε.Αυτο ακριβως.....

Καλημερα ολη μερα.

Βρεχει κι εδω,αλλα μου αρεσει...

Σημερα φτιαχνω φακουλες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Βρε κορίτσια ξέχασα να ευχηθώ στις Μαργαρίτες και στους Γρηγόρηδες-Γρηγορίες σήμερα. Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.

margi γιορτάζεις σήμερα, μήπως γι' αυτό θες να φτιάξεις γλυκό;

Αν ναι, τότε χρόνια σου πολλά και να έχεις πάντα υγεία.

Αχ βρε εβιρι με αυτο το ψωμακι......στειλε κι απο δω μια τοση δα φετουλα.

Τώρα στέλνω τον κούριερ.

Link to comment
Share on other sites

Εviri μου οχι δεν τους γνωριζω απο κοντα μια καλημερα λεγαμε και ντρεπομαι να τους ρωτησω και γενικα ντρεπομαι να ρωτησω και αλλους γειτονες μηπως εμαθαν κατι. Η Φεφη που ειναι καλε? Μαμουλα μου ελα σε φωναζει η κορακλα σου:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

σήμερα θα κάνω χοιρινή τηγανιά! μπορεί να κάνω κ πατάτες στο φούρνο...

ή να το κάνω με λάχανο κ σάλτσα ντομάτας; θα δω!!!!

η μάρτζι ζήτησε φτηνό γλυκάκι; χαλβάς σιμιγδαλένιος! ή κρεμούλα σπιτική με γάλα, αβγά, ζάχαρη, βανίλιες, αλεύρι κ προαιρετικά βούτυρο (συμφωνώ με αφροδίτη). την κάνω για το παιδί κ επ' ευκαιρία τρώμε όλοι!

τα τρουφάκια με ινδική καρύδα που προτείνει η εβίρι τα κάνω κ εγώ κ είναι πολύ νόστιμα!

Μαράκι μου τί καλά! μεγαλώνει η καραμελίτσα!!!!!

Αγγελική, δίδυμη ιν ντιντ, εσύ χάνεις που δεν μας βλέπεις, όπως κ τα πιτσιρίκια μας!

έλεν, είδες που τα κατάφερες;

έχεις μια φίλη σου στο πάρεντς, αλλά κ στο φέης που δηλώνει σαλονικιά, ενώ δεν είναι κ τόσο σίγουρο.... τσέκαρέ το αθόρυβα!!!!!!!

σμαρτάκι, έχω σοκαριστεί με την απαγωγή!!!!!!!

περιστέρω μου, είσαι κ εσύ ένας μπαξές! τον τίτλο κατείχε ως τώρα η καντυ μου!

γλυκιές μου ευχαριστώ πολύ για τα π.μ. είστε ζάχαρη.

είμαι η φέφη κ είμαι καλά. την παλεύω δηλαδή.

αυτά τα ολίγα!

σε όλες φιλιά.

δεν έχω χρόνο να κάνω πολλαπλή. έχω έναν πλειστηριασμό κ προγραμματίζω άλλους 2!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρονια πολλα στους εορταζοντες!σμαρτακι εμεινα μλκς ρωτα ρε κοριτσι μου στην γειτονια τι ξερουν δεν ειναι κατι που το ξεχνας αυτο!!καταντησαμε αμερικα(εγραψα διαφορα περακατω ομως τα σβησα γτ δεν θελω να πιασω το θεμα με αλλοδαπους ελληνες κτλ)σημερα λαζανια απο χτες κ κανα δυο ακομη υποληματα απο κατι σουπιτσες,εχω κανει κ πατσα για τον χαμπι!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

α! καλε ξεχασα το παιδι μου χτες πιανοταν απο το δυχτι του παρκου και προσπαθουσε να σηκωθει, η ψυχουλα μου... ηταν τελειο!!

Η νυφούλα μου μεγαλώνει!!

Κι ότι θα την δω το Φλεβάρη το 'χω δέσει κόμπο!!

Καλημερα σας γαλιαντρες μου που λεει και η Περιστερω:D τι κανετε? Σημερα εχω ρεβυθια λεμονατα.Χθες το βραδυ ειχαμε μια απαγωγη στην γειτονια μας σοκαριστικα μια κοπελιτσα γυρω στα 19 τους ειδα απο την βεραντα να την τραβολογανε δυο αντρες να την βαζουν γρηγορα στο αυτοκινητο και απο πισω να τρεχει ενας αλλος αντρας και να φωναζει βοηθεια απαγωγη.Εμεινα σαν παγοκολονα δεν μπορουσα να αντιδρασω.Μετα ηρθε αστυνομια μαζευτηκε κοσμος.Που ζουμε ρε κοριτσια:mad:

Αμέρικαν μπαρ...που έλεγε και ο Παπαγιαννόπουλος

Αχ το λέω μήπως γελάσουμε λίγο,αλλά αυτά τα πράγματα είναι τρομερά!!

Σε τι κόσμο ζουν τα παιδάκια μας...

Σαν πούπουλο περιστέρω μου...παρ'όλο που έπρεπε να επεξεργαστώ τόση γνώση:tongue:

Η Εβίρι έχει την ίδια ακριβώς άποψη,αλλά με άλλα λόγια:tongue::tongue:

καλημερα κοριτσια......

χαθηκα τον τελευταιο καιρο,πολλες δουλειες και κακη διαθεση.....με χαλαει ο χειμωνας πολυ......φουντωνει η καταθλιψη μου:(3 μηνες και θα ερθει η ανοιξη όμως.....

το ωραιο με αυτο το θεμα ειναι που ειναι σας ομαδικη ψυχαναληση......ετσι καναμε στις ομαδες.....ολοι λεγαμε και η θεραπευτρια μας ακουγε και εδινε "κατευθυνσεις".......εδω ολοι εχουν την ιδια θεση, ακομα καλυτερα......

φιλια σε όλες......;)

Φιλάκια Λινάκι

Να τα λέμε πιο συχνά...Σκέψου όμορφα πράγματα να φτιάχνει η διαθεσή σου

Εγώ ξεπερνώ τις ενδείξεις κατάθλιψης στη μαγειροπαρέα μας

Καλέ ποια κακιά τσούπρα βομβάρδισε την Ελεν μας με "διευθύνσεις και ονόματα"και έχει πάθει...ντουβρουτζά;Η φέφη;Μαρή φεφη έλεος!!!Το τρέλανες το κορίτσι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Εξω ήμανε για δουλειές και σας ψιλοέχασα!

Τι βροχή έφαγα....

Για σήμερα κι εγώ πρασόριζο έκανα!

kagly δε νομίζω να μπορούσε αλλο όνομα να σου ταιριάζε τόσο πολύ!!!!

Θα συμφωνήσω!!!;)

όσο για τα δικά μου, κόρες το πρόβλημα το έχω με τον φέφο. δεν το λέω έτσι.

έχουμε θέματα σοβαρά. πέραν της όρκας!

περιμένω κάτι κ μετά θα αποφασίσω!

το ότι τον αγαπάω είναι αλήθεια, αλλά δεν αρκεί να αγαπάω μόνο εγώ.

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι το ακούω από σένα αυτό!

Μέχρι τώρα έλεγα δεν υπάρχει πιο ερωτευμένο ζευγάρι...

Προσέξτε μη τυχών και χαλάσετε το γάμο σας για βλακείες και κυρίως για την όρκα!

.Δεν νομιζω οτι οι πεθεροπληκτες γινονται καλυτερες πεθερες ειναι θεμα χαρακτηρα αντιθετα εχω ακουσει οτι αφου περασαν ασχημα αυτες απο τηνπεθερα το ιδιο θα κανουν και στην νυφη:confused: κατι σαν εκδικηση δ.λ.δ.

Πρέπει να είναι πολύ σαδιστής άνθρωπος κάποιος για να ενεργήσει έτσι...

Γνώμη μου...

Ωχ τι διαβαζω....

οχι τιποτα αλλο,εχω και γιο!!!!!

Εγω λεω παντα στον καλο μου,να με βαζει στη θεση μου,οταν αργοτερα γινω πεθερα.

Εσύ καλέ θα είσαι πεθερά γλύκα!;)

γειά σου αγγελική. καλή ξεκούραση.

ακόμα να αλλάξεις γνώμη για φ.μπ.; είδες η έλεν;

εβίρι, ουυυυυυυυυυυυυυυυυυουυυυυυυυυυυυ!!!!!!

περιστέρω γελάς;

Είδες;Τώρα θα κολλήσω και μ'αυτό και να δω πότε θα δουλεύω τσούπρες!!!:tongue:

Μαρή γαλιάντρες που λένε και στο χωριό της βάβως μου,τι γράψατε πάλι σήμερα;

Κι εμείς το λέμε!

Τα διάβασα όλα όμως γιατί μου λείψατε!!

Είχε πρόβλημα η σύνδεση από το μεσημερι και μετά.οπότε έπαθα στερητικό

Και τωρα που γύρισα σπίτι μπήκα πρωτα στο φβ για να σας απολαύσω με την ησυχία μου μετά και έπεσα πάνω σε μια ευχάριστη έκπληξη...

Καλώς το το Ελενάκι μας!!!

Γεια σου περιστέρω!!!

Φανταστείτε στο καφέ των πεθερόπληκτων τι θα γράφουν γι' αυτήν την είδηση...

Ελπίζω να μην είναι καμία από δίπλα!

Πολλές!!!

Η πεθερά μου ήταν πεθερόπληκτη και βγήκε μάλαμα

Τυχερηηηηη!!!!!!

ουφφφφ! τώρα μπορώ να κοιμηθώ ήσυχη και πιο μορφωμένη τολμώ να πω...

ε ρε τι τόπικ είναι αυτό...νασιοναλ τζεογκραφικ:tongue:

χαχαχαχα!!!!! Έγραψες!!!!!:lol::lol::lol:

Χθες το βραδυ ειχαμε μια απαγωγη στην γειτονια μας σοκαριστικα μια κοπελιτσα γυρω στα 19 τους ειδα απο την βεραντα να την τραβολογανε δυο αντρες να την βαζουν γρηγορα στο αυτοκινητο και απο πισω να τρεχει ενας αλλος αντρας και να φωναζει βοηθεια απαγωγη.

Τι λες τώρα;;;;; Παναγία μου που ζουμε....

α! καλε ξεχασα το παιδι μου χτες πιανοταν απο το δυχτι του παρκου και προσπαθουσε να σηκωθει, η ψυχουλα μου... ηταν τελειο!!

Από τώρα; Μαράκι ετοιμάσου να περπατήσει πολύ νωρίς η γυριστρούλα!!!:P

Βρε κορίτσια ξέχασα να ευχηθώ στις Μαργαρίτες και στους Γρηγόρηδες-Γρηγορίες σήμερα. Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.

Εσύ πουλάκι μου εκτός από Τσελεμεντές είσαι και ημερολόγιο/εορτολόγιο ον λάιν!!!:lol::lol:

Εviri μου οχι δεν τους γνωριζω απο κοντα μια καλημερα λεγαμε και ντρεπομαι να τους ρωτησω και γενικα ντρεπομαι να ρωτησω και αλλους γειτονες μηπως εμαθαν κατι.

Γιατί να ντρέπεσαι;

Είναι πολύ ανθρώπινο να ρωτήσεις! Δεν είναι κακό να ενδιαφερθείς για τον γείτονά σου!

έλεν, είδες που τα κατάφερες;

έχεις μια φίλη σου στο πάρεντς, αλλά κ στο φέης που δηλώνει σαλονικιά, ενώ δεν είναι κ τόσο σίγουρο.... τσέκαρέ το αθόρυβα!!!!!!!

Για στείλε κανένα πμ να με κατατοπίσεις!;)

Τι κατάφερα μαρη Φεφη; Ακόμα κινέζικα μου φαίνονται!!!:tongue::tongue:

Καλέ ποια κακιά τσούπρα βομβάρδισε την Ελεν μας με "διευθύνσεις και ονόματα"και έχει πάθει...ντουβρουτζά;Η φέφη;Μαρή φεφη έλεος!!!Το τρέλανες το κορίτσι...

Άραγε ποια;;;;;;

Ντουβρουτζα δεν θα πεις τίποτα!:lol:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

σήμερα θα κάνω χοιρινή τηγανιά! μπορεί να κάνω κ πατάτες στο φούρνο...

ή να το κάνω με λάχανο κ σάλτσα ντομάτας; θα δω!!!!

η μάρτζι ζήτησε φτηνό γλυκάκι; χαλβάς σιμιγδαλένιος! ή κρεμούλα σπιτική με γάλα, αβγά, ζάχαρη, βανίλιες, αλεύρι κ προαιρετικά βούτυρο (συμφωνώ με αφροδίτη). την κάνω για το παιδί κ επ' ευκαιρία τρώμε όλοι!

τα τρουφάκια με ινδική καρύδα που προτείνει η εβίρι τα κάνω κ εγώ κ είναι πολύ νόστιμα!

Μαράκι μου τί καλά! μεγαλώνει η καραμελίτσα!!!!!

Αγγελική, δίδυμη ιν ντιντ, εσύ χάνεις που δεν μας βλέπεις, όπως κ τα πιτσιρίκια μας!

Νταν, νταν, νταν χτυπούν οι καμπάνες:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

έλεν, είδες που τα κατάφερες;

έχεις μια φίλη σου στο πάρεντς, αλλά κ στο φέης που δηλώνει σαλονικιά, ενώ δεν είναι κ τόσο σίγουρο.... τσέκαρέ το αθόρυβα!!!!!!!

σμαρτάκι, έχω σοκαριστεί με την απαγωγή!!!!!!!

περιστέρω μου, είσαι κ εσύ ένας μπαξές! τον τίτλο κατείχε ως τώρα η καντυ μου!

γλυκιές μου ευχαριστώ πολύ για τα π.μ. είστε ζάχαρη.

είμαι η φέφη κ είμαι καλά. την παλεύω δηλαδή.

αυτά τα ολίγα!

σε όλες φιλιά.

δεν έχω χρόνο να κάνω πολλαπλή. έχω έναν πλειστηριασμό κ προγραμματίζω άλλους 2!!!!!!

Ο υπολογιστής με το ιντερνέτι δεν είναι στο σπίτι αλλά δύο ορόφους παραπάνω που ο άντρας μου έχει κάνει το δικό του κομπιούτερ ρούμ. Επειδή λοιπόν εκέι δεν έχει θέρμανση, ο άντρας μου κάνει κολλητή παρέα με τους πιγκουίνους, εγώ δεν ανεβαίνω γιατί κρυώνω. Οπότε ντεν....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε???εγω βαριεμαι να δουλεψω αλλα πρεπει...κρυωνω κιολας.αλλα κατα τα αλλα καλα.ετσι ολα ροζ...εγω τα ειδα ηδη. καλη δουλιτσα φεφουλα.φιλια σε ολες, αγγελικη, δεν το μπορω το κρυο και γω. ελενη καλη ξεκουραση και θα τα πουμε και στο fb.Λινακι να γραφεις οποτε θελεις. ειμαστα ομαδικη ψυχοθεραπεια εδω. δωρα και εγω φακουλες σημερα και μακαρονια με κιμα.εβιρυ καλα που μας τα θυμιζεις. χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν. περιστερω τυχερη με την πεθερα.μακιααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κορίτσια ξέχασα να ευχηθώ στις Μαργαρίτες και στους Γρηγόρηδες-Γρηγορίες σήμερα. Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.

margi γιορτάζεις σήμερα, μήπως γι' αυτό θες να φτιάξεις γλυκό;

Αν ναι, τότε χρόνια σου πολλά και να έχεις πάντα υγεία.

Τώρα στέλνω τον κούριερ.

Ναι, γιορτάζω κι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές αλλά και τις συνταγές. Αυτό με την ινδική θα το δοκιμάσω ΣΙΓΟΥΡΑ!

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιορτάζω κι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές αλλά και τις συνταγές. Αυτό με την ινδική θα το δοκιμάσω ΣΙΓΟΥΡΑ!

Λοιπόν Μάργκι, το κερασματάκι με την ινδική καρύδα είναι πραγματικά πολύ ωραίο. Ίσως όμως φανεί λίγο και μικρό στον κόσμο που θα έρθει. Η σοκολατόπιτα που προτείνω (την οποία έφτιαξα όπως σου έλεγα πριν 3-4 μέρες) είναι πολύ πιο εντυπωσιακή. Από πάνω είχα φτιάξει μια επικάλυψη με κρέμα σοκολάτας που έφτιαξα ως εξής:

1ποτ γάλα

2κ.σ. κορνφλάουρ

2κ.σ. κακάο

3κ.σ. ζάχαρη

1 βανίλια

Τα βάζεις όλα στο κατσαρολάκι και ανακατεύεις καλά να διαλυθούν, ειδικά το κορνφλάουρ, όσο είναι κρύο το γάλα. Ανακατεύεις σχεδόν συνέχεια να μη σβωλιάσει και μόλις πήξει είναι έτοιμο.

Θα γυρίσεις το γλυκό από το ταψί σε πιατέλα και ρίχνεις από πάνω τη σοκολατένια επικάλυψη. Είναι εντυπωσιακά νόστιμο και εμφανίσιμο.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει κ πατσα για τον χαμπι!!

τί με κάμεις κουφετάκι μου, τί με κάμνεις!!!!!!!!!

πατσά έτρωγα με τον μπούλη μου μια φορά κ έναν καιρό, όταν ήμανε ελεύθερο πουλί κ μ' αγαπούσανε πολλοί!!!!!!!!!!!;):lol:

μια σαλατιέρα τίγκα θέλω!

Αμέρικαν μπαρ...που έλεγε και ο Παπαγιαννόπουλος

μα το ίδιο ήθελα να γράψω...αλλά το παρέλειψα για τον ίδιο λόγο που λες παρακάτω. τρίδυμες κ εμείς, με την αγγελικούλα!

Αχ το λέω μήπως γελάσουμε λίγο,αλλά αυτά τα πράγματα είναι τρομερά!!

Σε τι κόσμο ζουν τα παιδάκια μας...

Φιλάκια Λινάκι

Να τα λέμε πιο συχνά...Σκέψου όμορφα πράγματα να φτιάχνει η διαθεσή σου

Εγώ ξεπερνώ τις ενδείξεις κατάθλιψης στη μαγειροπαρέα μας

έτσι ακριβώς λίνα! έχεις κ αγαπημένο όνομα λέμε!

Καλέ ποια κακιά τσούπρα βομβάρδισε την Ελεν μας με "διευθύνσεις και ονόματα"και έχει πάθει...ντουβρουτζά;Η φέφη;Μαρή φεφη έλεος!!!Το τρέλανες το κορίτσι...

όχι κ τσούπρα!

τσούχτρα, ναι! το δέχομαι! έχω κάψει εγώ κόσμο, καλή ώρα!!!!!!!σε πλειστηριασμό είμαι...:rolleyes:

Καλημερούδια!

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι το ακούω από σένα αυτό!

Μέχρι τώρα έλεγα δεν υπάρχει πιο ερωτευμένο ζευγάρι...

Προσέξτε μη τυχών και χαλάσετε το γάμο σας για βλακείες και κυρίως για την όρκα!

νταξ! θα μεριμνήσω υπηρεσιακώς!

Εσύ καλέ θα είσαι πεθερά γλύκα!;)

είδες; θα καλοπεράσει το μανάρι μου! αλλά κ τί κουκλί κ τί ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ θα πάρει!!!!!:D

Είδες;Τώρα θα κολλήσω και μ'αυτό και να δω πότε θα δουλεύω τσούπρες!!!:tongue:

έτσι ήμανε στας αρχάς. μετά κουλάρεις! ομορφαίνει, δεν παχαίνει!

Για στείλε κανένα πμ να με κατατοπίσεις!;)

ούτε με σφαίρες. δεν θα ξανασφαχτώ ιντερνετικά. με πνίγει η αλήθεια. αν δεν την πω θα σκάσω, αλλά δεν θα χαλάσω εγώ φιλίες! απλά να είσαι προσεκτική πουλί μου, γιατί όλοι στο ίντερνετ δεν σκέφτονται όπως εσύ, εγώ, κ πολλά άλλα κορίτσια του μαγειρικού καφέ! νταξ; να βλέπεις πίσω από τα γραφόμενα. όταν κάποιος σου δίνει πλήρη στοιχεία, που μπορείς να διασταυρώσεις, μη φοβού. οι υπόλοιποι...παίζονται!

Τι κατάφερα μαρη Φεφη; Ακόμα κινέζικα μου φαίνονται!!!:tongue::tongue:

έλα μωρέ! εξάσκηση θέλεις!

Άραγε ποια;;;;;;

Ντουβρουτζα δεν θα πεις τίποτα!:lol:

θέλω το λεξικό μου, περιστερω με ακούς;:-P

Ο υπολογιστής με το ιντερνέτι δεν είναι στο σπίτι αλλά δύο ορόφους παραπάνω που ο άντρας μου έχει κάνει το δικό του κομπιούτερ ρούμ. Επειδή λοιπόν εκέι δεν έχει θέρμανση, ο άντρας μου κάνει κολλητή παρέα με τους πιγκουίνους, εγώ δεν ανεβαίνω γιατί κρυώνω. Οπότε ντεν....

κ εγώ κρυουλιάρα. μαρή είναι η καλύτερη ευκαιρία να ζεσταθείτε τουγκέδερ!!!!!!!!!!μη πιάνς;;;;;;;;;;)

τι κανετε???εγω βαριεμαι να δουλεψω αλλα πρεπει...κρυωνω κιολας.αλλα κατα τα αλλα καλα.ετσι ολα ροζ...εγω τα ειδα ηδη. καλη δουλιτσα φεφουλα.φιλια σε ολες, αγγελικη, δεν το μπορω το κρυο και γω. ελενη καλη ξεκουραση και θα τα πουμε και στο fb.Λινακι να γραφεις οποτε θελεις. ειμαστα ομαδικη ψυχοθεραπεια εδω. δωρα και εγω φακουλες σημερα και μακαρονια με κιμα.εβιρυ καλα που μας τα θυμιζεις. χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν. περιστερω τυχερη με την πεθερα.μακιααααα

μπράβο αγαπούλα για το ροζζζζζζζζζ!

μερσί για τη δουλειά.

Ναι, γιορτάζω κι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές αλλά και τις συνταγές. Αυτό με την ινδική θα το δοκιμάσω ΣΙΓΟΥΡΑ!

χρόνια σου πολλά κ ευτυχισμένα με υγεία, αγάπη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εviri μου οχι δεν τους γνωριζω απο κοντα μια καλημερα λεγαμε και ντρεπομαι να τους ρωτησω και γενικα ντρεπομαι να ρωτησω και αλλους γειτονες μηπως εμαθαν κατι.

Σμαρτάκι μου σε τέτοιες περιπτώσεις επιβάλλεται να ρωτήσεις, καθαρά από ανθρώπινο ενδιαφέρον.

σήμερα θα κάνω χοιρινή τηγανιά!

Αυτό θέλω, αυτό θέλω, όχι με λάχανο.

Εσύ πουλάκι μου εκτός από Τσελεμεντές είσαι και ημερολόγιο/εορτολόγιο ον λάιν!!!:lol::lol:

χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιορτάζω κι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές αλλά και τις συνταγές. Αυτό με την ινδική θα το δοκιμάσω ΣΙΓΟΥΡΑ!
χρονια πολλα κοριτσακι, με υγεια , να χαιρεσαι την οικογενεια σου.:)
Λοιπόν Μάργκι, το κερασματάκι με την ινδική καρύδα είναι πραγματικά πολύ ωραίο. Ίσως όμως φανεί λίγο και μικρό στον κόσμο που θα έρθει. Η σοκολατόπιτα που προτείνω (την οποία έφτιαξα όπως σου έλεγα πριν 3-4 μέρες) είναι πολύ πιο εντυπωσιακή. Από πάνω είχα φτιάξει μια επικάλυψη με κρέμα σοκολάτας που έφτιαξα ως εξής:

1ποτ γάλα

2κ.σ. κορνφλάουρ

2κ.σ. κακάο

3κ.σ. ζάχαρη

1 βανίλια

Τα βάζεις όλα στο κατσαρολάκι και ανακατεύεις καλά να διαλυθούν, ειδικά το κορνφλάουρ, όσο είναι κρύο το γάλα. Ανακατεύεις σχεδόν συνέχεια να μη σβωλιάσει και μόλις πήξει είναι έτοιμο.

Θα γυρίσεις το γλυκό από το ταψί σε πιατέλα και ρίχνεις από πάνω τη σοκολατένια επικάλυψη. Είναι εντυπωσιακά νόστιμο και εμφανίσιμο.

μμμμ....μας κολαζεις μεσημεριατικα....χρυσοχερα μου εσυ...

όχι κ τσούπρα!

τσούχτρα, ναι! το δέχομαι! έχω κάψει εγώ κόσμο, καλή ώρα!!!!!!!σε πλειστηριασμό είμαι...!

τι εννοεις???και εγω δεν καταλαβα.υπαρχει κοπελα στην μαγειροπαρεα μας που δινει αλλα στοιχεια εδω και αλλα στο φεις???αυτο εννοεις, για να καταλαβω???

οπως αντιληφθηκατε συνεχιζω με ροζ διαθεση, σχολαω, παω να παρω το κοριτσακι μου και να το σφιχταγκαλιασωωωω.μακιααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...