Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Ευτυχώς όχι προς το παρόν.. κοπωση και λίγο λαιμο..

      Καταρχάς περαστικά να είναι. Μην ταράζεσαι, ξεκούραση παραπάνω από όσο ξεκουραζόσουν, καμία σούπα κτλ. Σαν μια ίωση. Θα περάσει και όλα καλά. 

      8 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      2,3…. Δεν το λες για καλό… πάει και αυτή η προσπάθεια…

      Και ήρθε η μέρα των αποτελεσμάτων και πήγαμε άλλη μια φορά, κουβά. 2,3…. Ήταν η 3 μας προσπάθεια και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Την πρώτη την έκανα σε ιδιώτη γιατρό και μετά στο Ιασώ και 2&3 στο Ελενα. Μήπως πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο κέντρο; Οι 3 γιατροί που με έχουν κουράρει λένε πως πέρα από της ηλικίας (42) δεν βλέπουν κάποιο άλλο κόλλημα αλλά δεν μπορούν να εξηγήσουν και το γιατί. Μήπως εκεί διερευνούν πιο πολύ τις υποθέσεις; Πριν από 1,5 έτος είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος αλλά είχα βιοχειμικη. Επίσης κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Αυτή τη φορά μου έβαλαν μοριδια 4 ημερών. Οσο και να ψάχνω στο διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη τακτική! Και όσο και να το έχω συζητήσει καμία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο! 3 ή 5 μέρες. Εμένα η 3 μέρα μου ήταν Κυριακή και φοβάμαι λόγω δημοσίου πως την έκαναν skip και επειδή τα φοβήθηκαν (από 5 που γονιμοποιήθηκαν τα 2 μόνο έγιναν μοριδια) τα έβαλαν οπότε να ναι! Την 4η μέρα δηλαδή… συγγνώμη για το σεντόνι… Μόνο εσείς θα με καταλάβετε 

      Και εγώ θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Κάνε προεμφυτευτικό και το μικροβιωμα αν δεν το έχεις κάνει φυσικά. Εγώ βασικά θεωρώ ότι είναι θέμα του γιατρου πόσο θα ψάξει και θα ασχοληθεί με τα αίτια. Τουλάχιστον έτσι γίνεται σε μένα. Με τον γιατρό έχω να κάνω πρώτα και αυτός μου λέει τι και πως προχωράμε, στο κέντρο πάμε για να τα κάνουμε. Μην απογοητεύεσαι (όσο γίνεται) πάρε μια βαθιά ανάσα και κάνε πάλι την προσπάθεια σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 🤞🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Χαίρετε.

Είμαι πάρα πολύ κουρασμένη, δεν κοιμήθηκα και καλά χθες βράδυ (είδα εφιάλτη), είχα πολύ δουλειά όλο το πρωί.

Για φαγητό, υπόλοιπα του Σαβ/κου.

Για πεθερές/γιούς κ.λ.π. θα γράψω κάποια στιγμή...

Μπήκα να διευκρινήσω κάτι :

ζώπυρον, να με συμπαθάς κορίτσι μου, αν δεν αναφέρομαι σε συνταγές, αλλά σε αυτή την παρέα είναι σαν να κάνω ψυχανάλυση! αν θέλετε να κάνετε άλλο τόπικ, κάντε το!

Πρότεινα ν' ανοιχτεί άλλο καφέ όπου να γράφονται ΜΟΝΟ οι συνταγές, κάτι σαν τσελεμεντές, ένα ευρετήριο φαγητών, για να μην χάνονται τα διαμάντια που προτείνοναι εδώ κατά καιρούς, μες τις άλλες μας κουβέντες.

Δεν είπα με κανένα τρόπο να σταματήσουμε να γράφουμε για μαγειρική εδώ ούτε φυσικά να σταματήσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ να κάνουμε την ψυχοθεραπεία μας και πάλι εδώ. Ούτε το είπα ούτε το θέλω αυτό ούτε μπορώ/δικαιούμαι να επιλέγω τι λέγεται, από ποιόν, που και γιατί. Μακριά από μένα τέτοιες συμπεριφορές...

Καλό μεσημέρι σε όλες.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Λοιπον τα τελευταια 3χρονια οι σχεσεις με τους δικους μου Μαμα-Μπαμπα ειναι σχεδον ανυπαρκτες(ειστε οι μοναδικες που το λεω αυτο)Με ποναει δεν λεω αλλα παντα ετσι ητανε απορω πως μεγαλωσαμε 3αδερφια ετσι..Τεσπα δεν τους κατηγορω εμαθα ετσι και απο πολυ μικρη ανεξαρτητοποιηθηκα και δουλευα και πηγαινα σχολειο ταυτοχρονα ωστε να μην τους εχω αναγκη οικονομικη παντα...Ενταξει μου φτιαξανε ενα σπιτι αλλα μεχρι εκει..Σε ολα εδω ειναι ανυπαρκτοι πηρανε καποια πραγματα στο σπιτι εδω οταν μειναμε(πριν 5χρονια)και καποια πραγματα για τα παιδια οταν γεννησα και σε καμμια γιορτη....Ερχομαι στο θεμα της πεθερα που εχει φαγωθει η Σκατοκα(αντε να μην πω)εχει πατημα την ολη κατασταση και συνεχεια μου τους κατηγορει πλεον το εχω ξεπερασει και ξερω πως να κινηθβ ξερω πως ειναι αλλα μην μου το χτυπας στα μουτρα...Και παμε στο τωρα που εμεινα εγκυος με το που το εμαθε(της το ειπε ο Τ)και τι το θελετε το τριτο και πως θα το μεγαλωσετε και εγω εμεινα εγκυος οταν γεννησα την Ζ(αδερφη του Τ)αλλα και πηγα και το εριξα,ωσπου την εδιωξε βριζοντας την ο Τ...Και παμε τωρα στο χθεσινο τραπεζι και να μου λεει κοριτσι θα ειναι και θα το βγαλεις στην μανα σου(την λενε Κρυσταλλια)και εγω θα το φωναζω Κρουσταλω οπως στο χωριο(οι βλαχοι ολοι,δεν εχω προβλημα και εγω βλαχα θεωρουμε ;) )ρε πουστη μου λεω καλα εσενα αυτο ειναι το προβλημα σου??Το παιδι ειναι 7εβδομαδων ακομα δεν ξερω πως θα εξελιχθει και εσυ μιλας ετσι???Αχ κοριτσια θελω να την σκοτωσω σας τα γραφω και τρεμω απο τα νευρα


:-D

Link to comment
Share on other sites

............

Σημερα εχει γεννεθλια το αγαπακι μου!!!!!

Πολυχρονος και παντα γερος κι ευτυχισμενος να ειναι!!!!!!!!

................

Να τον χαίρεσαι Δώρα μου ! Να ζήσει να τα εκατοστήσει και να καμαρώνετε τον θησαυρούλι σας !!!

Η μέρα μου ξεκίνησε χάλια. Ρίξαμε έναν καυγά ωραίο ωραίο.

Γενικά περνάμε φάση το τελευταίο δίμηνο. Και κει που λέω να τα γράψω όλα εκει τα παίρνω και γίνεται της τρελής το πανυγήρι.

Αν δεν χωρίσω τώρα δεν θα χωρίσω ποτέ.

Φεφη θα μου κάνεις καλή τιμούλα έτσι δεν είναι;

Σήμερα μακαρόνια με κιμά.

Φιλάκια κοριτσάκια

Ψυχραιμία, σύνεση και αγάπη... και όλα θα είναι καλά !!! :lol: Μην κάνετε και μην λέτε τπτ εν ψυχρώ.... έχω ακούσει εγώ, ουουουουου !!!

Αυτό το τροπάρι της κακομοιριάς το έχουν πολλές πεθερές,αλλά και πολλές μανάδες

Βλέπω την πεθερά μου που εχει όλα τα δίκια του κόσμου για να κάνει την κακομοίρα,αλλά είναι κυρία σε όλα της

Κι η μάνα μου που είναι μια χαρά ώρες ώρες είναι μέσα στην κακομοιριά

Εχει κλειστεί μέσα και εχει γαντζωθεί από το περιστερόπαιδο,ότι είναι η μόνη της χαρα και μου σπάει τα νεύρα

Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου... κόρες, αυτό είναι που δεν παίζεται !!!

Και δεν μιλάω, και κάνω τουμπεκί ψιλοκομμένο... κι η Παναγιά να 'ναι μαζί μας γενικώς !

Φέφη,

Δεν είμαι μέσα στο μυαλό σου αγάπη, αλλά είμαι σίγουρη πως ότι και να κάνεις για το καλό του σπιτιού σας θα είναι ! Αγαπούλα - βγάλε την κουκούλα !!! :lol:

Για σήμερα έχω περίσσευμα αρακά για εμάς... για τα παιδιά είχα πει στον αγαπούλη να φέρει κιμά... τώρα, το θυμήθηκε ? να το ξέχασε ? ιδέα δεν έχω... θα δείξει... αλλιώς, θα τους φτιάξω καμία σουπίτσα στα γρήγορα !

Η τυρόπιττα βγήκε καλή και νόστιμη ! Φέφη μου, δεν ήταν έτοιμη του εμπορίου βρε ... εγώ την έφτιαξα απλά της έδωσα άλλο σχήμα, όχι στο κλασικό ταψί !

Link to comment
Share on other sites

Πες τα να εκτονωθείς κορίτσι μου. Στην κατάσταση που είσαι μην τα κρατάς μέσα σου. Αλλά είναι απαράδεκτη να σε χτυπάει εκεί που πονάς.

Και να σου λέει και τι έπρεπε να κάνεις με το παιδί???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν αφου δεν θα είμαστε εκεί σου στέλνουμε καταρχήν τους αγωνιστικούς μας χαιρετισμούς και την πλήρη στήριξή μας στον δύσκολο αγώνα που έχεις να δώσεις! Είμαι σίγουρη ότι θα βγεις θριαμβεύτρια!

Περιμένουμε λεπτομερή νέα!

Άντε μήπως με εμπνεύσεις και δώσω κι εγώ καμία μάχη.....

μπα, άλλαξα γνώμη. το σκέφτηκα στη σωστή του βάση!

δεν θα πέσω στην παγίδα της!!!!!

εγώ το πρόβλημα πρέπει να το λύσω με τον φέφο, αν θέλει.

αν δεν θέλει, πρέπει να το πάρω απόφαση κ να τραβήξει ο καθένας το δρόμο του.

αρκετά μετάφρασε την υπομονή μου ως αδυναμία!!!!!!!!

ή θα σέβεται ή να πάει στο καλό του. πάλι θα τον αγαπάω.

οι γονείς μου είναι του πεθαματού κ εγώ θα δώσω το βήμα στα πεθερικά;;;

για ποιόν λόγο; να κάνουν ντα τον φέφο; να μου συμπαρασταθούν στα λόγια; να διαστρεβλώσουν τα λόγια μου, τα γεγονότα;

όχι πια!!!

δεν είναι ισότιμοι συνομιλητές μου.

μαρή φέφη τι θα τους κάνεις;

μήπως να κάτσεις στα αυγά σου

είπαμε,λάου,λάου...

ούτε κλώσσα ούτε κότα!

την αυτοεκτίμησή μου θέλω κ να ζω με το παιδί μου αξιοπρεπώς!μα έτσι, μα αλλιώς θα γίνει το καλύτερο για την φέφη κ το φεφόπαιδο!

Μαράκι έχει καταφέρει με τον τρόπο της να δημιουργήσει στον γιό της την εικόνα της κακομοίρας, που τώρα είναι μόνη της και μόνη συντροφιά έχει τα εγγόνια και τα παιδιά της! Και φυσικά ποτέ δεν λέει ευθέως ότι θέλει αλλά αφήνει υπονοούμενα τα οποία περνάει υπογείως και έχει τον γιόκα της του χεριού της. Ελάχιστα από τα στραβά πιάνει ο άντρας μου, της την λέει, αλλά εκείνη συνεχίζει ακάθεκτη το τροπάριο της κακομοίρας!

ρε το ίδιο σενάριο!

εμότικον που ξεφυσσάει κ είναι έτοιμο να σκάσει!!!!!!!

Για να μην πω ότι έχει περάσει το μήνυμα και στην κόρη μου ότι είναι μοναχούλα και θέλει παρέα, οπότε η Κωνσταντίνα απαραιτήτως μία φορά την ημέρα θα πάει να κάνει παρέα στην γιαγιά η οποία φυσικά θα ψαρέψει κανονικότατα το παιδί.:confused::confused::confused:

τα ίδια όμως!!!!!

πω-πω κοριτσια πραγματικα απορω πως μπορουν να κανουν δυσκολη την χωη των παιδιων τους.. Ελεος δηλαδη..

καλο κουραγιο να ευχηθω...

μερσί!

Αυτό το τροπάρι της κακομοιριάς το έχουν πολλές πεθερές,αλλά και πολλές μανάδες

Βλέπω την πεθερά μου που εχει όλα τα δίκια του κόσμου για να κάνει την κακομοίρα,αλλά είναι κυρία σε όλα της

Κι η μάνα μου που είναι μια χαρά ώρες ώρες είναι μέσα στην κακομοιριά

Εχει κλειστεί μέσα και εχει γαντζωθεί από το περιστερόπαιδο,ότι είναι η μόνη της χαρα και μου σπάει τα νεύρα

όπως τα λες στο αντίστροφο. κ το λέει παντού!

μπηκα για λιγο και σας διαβασα στα πεταχτα,για τις πεθερες βαλτε και μενα μακαρι να ζουσε ο πεθερος μου να την ειχε ''κρατησει''σε ενα λογικο σημειο γαιτι εχει ξεφυγει τελειως η γυναικα θα επανελθω πιο μετα...Το μονο που μπορω να σας πω υπομονη,εγω κανω υπομονη μεχρι να φτιαχτουν τα χαρτια να φυγουμε για εξωτερικο μονο τοτε θα ειμαι απολυτα ευτυχισμενη ως προς αυτο το θεμα...Γιατι στο τελος θα καταληξει αυτη στο χωμα και εγω στη φυλακη..:mad::x:x:x

εσύ να ηρεμήσεις για χάρη των παιδιών σου κ για χάρη του στρουμφ!

αφού έχεις τον Τ σύμμαχό σου, μάμησέ την! μπαινάκης-βγαινάκης!!

Αχ βρε κορίτσια, να είστε καλά που γίνατε αφορμή να τα πω λίγο γιατί θα σκάσω καμία ώρα. Είπα να μπω κάποια στιγμή δίπλα να τα γράψω αλλά νιώθω αλλιώς με σας που μιλάμε τόσο καιρό. Τελικά καφέ για πάσα νόσο κα πάσα μακακία είμαστε και όχι μόνο μαγειροκαφέ!!!!!!!

έτσι νιώθω κ εγώ!

Αγγελική εγώ είμαι παλιά καραβάνα 5χρονια έχω αυτό το πρόβλημα που λέγετε πεθερά

από το καλοκαίρι του 2007! αλλά κοιμόμουν τα πρώτα 2 χρόνια που αυτή όργωνε κ έσπερνε!

ελπίζω να μην είναι αργά! αν είναι, με γειά της με χαρά της!

annia κι εγώ μία διετία το αντιμετωπίζω έντονα. Άσχετα αν τώρα αποφάσισα να το πω.....

πες τα να μην νιώθω ο χαζός της παρέας που σας πρήζω με τα προσωπικά μου!

Η annia τουλάχιστον θα έχει ελαφρυντικό τις ορμόνες, εγώ τι θα έχω?????

εσύ να τα λες χαριτωμένα κ να χαμογελάς! τύπου μπλακ χιούμορ!!!!

είπαμε ξεκαρδιστικά!

Χαίρετε.

Για πεθερές/γιούς κ.λ.π. θα γράψω κάποια στιγμή...

πολύ θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη σου!

Μακριά από μένα τέτοιες συμπεριφορές...

Καλό μεσημέρι σε όλες.

γειά χαρά ζώπυρον.

μα κ εγώ δεν είπα ότι είπες κάτι άλλο!

άντε καλέ. μια χαρά κατάλαβες τί έγραψα κ εγώ τί έγραψες. δεν υπάρχει θέμα, λέμε. όλα καλά μεταξύ μας, ό,τι κ να κάνουμε με τα τόπικ!

ωσπου την εδιωξε βριζοντας την ο Τ...

όλα τα άλλα πασατέμπος μαρή άννια μου!!!

σε παρακαλώ, πρόσεξε την υγεία σου. κάνε φόκους σε αυτό που άφησα σε μπολντ! αυτό αξίζει, τίποτα άλλο! ειλικρινά σου μιλάω!

εγώ δεν θα το ζήσω ποτέ αυτό!

με έχει δει ο καλός Θεός ότι αντέχω κ μου βάζει δύσκολα! έτσι μπορώ να το εξηγήσω!

Ψυχραιμία,

... κι η Παναγιά να 'ναι μαζί μας γενικώς !

αυτό ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

αν θες τη γνωμη μου, αυτη ειναι η σωστη σταση. να λυσεις το θεμα με τον φεφο και αυτος με τους δικους του. οχι να μπαινεις στη μεση στο πεδιο βολης, ας μπει. το καλυτερο για το φεφοπαιδο και για σενα φυσικα. ομως υπαρχει αγαπη μεγαλη και απο τους δυο σας και πιστευω οτι ειναι ικανη να τα νικησει ολα. λιγο μονο να βοηθησει και ο φεφος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε ευχαριστώ αφροδίτη μου κ για το π.μ.!

αν θέλει ο φέφος όλα μπορούν να γίνουν!

αν δεν θέλει, να πάει στο καλό του!!!!!!

αλλά πρέπει να μιλήσουμε.

αύριο θα ζητήσω άδεια να καθίσουμε να μιλήσουμε. φυσικά το παιδί θα λείπει στην πεθερά.

αν αρνηθεί το διάλογο, τότε πρέπει να το πάρω εγώ απόφαση ότι τελείωσε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου

Σήμερα τρώμε ρεβύθια απο την κατάψυξη. Είμαι ξύπνια απο τις 7:30 πήγα λαική πήγα σούπερ καθάρισα άπλωσα σκούπισα πεζοδρόμιο. Πολλή ενέργεια σήμερα.

Ευχαριστώ πολύ που μου γράψατε το καλό σας λόγο για το πρόβλημα μου. Πραγματικά είστε πολύ καλή παρεούλα. Δεν χώρισα ενοείται και γενικά δεν θέλω να το κάνω. Ασχετο με το τι μπορώ να πω στα νευρα μου, μου φαίνεται φοβερά δύσκολο να βρω άλλον άνθρωπο και να μοιραστώ τη ζωή μου. Βέβαια κάποια πράγματα πρέπει να μπουν στη θέση τους. Αλλά αποφάσισα να φερθώ έξυπνα.

Να σας πω και να γελάσετε το Σαββατο το βράδυ μου έλεγε έλα να μιλήσουμε του λέω δεν είμαι σε θέση να μιλήσω. Λέει θέλω να σου πω κάτι. του λέω γράψτο για πλάκα δεν πίστευα ότι θα το κάνει κιόλας. Και μου γράφει ένα κατεβατό ούτε στο γυμνάσιο τέτοιο πράγμα. Μετά όπως καταλαβαίνετε με συγκίνησε. Και είπαμε θα φερθώ έξυπνα.

Φέφη η πεθερά σου είναι για κλωτσιές. Επειδή έχω ζήσει με γιαγιά που δημιουργούσε προβλήματα μέσα στο σπίτι βάλε τα πράγματα στη θέση τους για τη Σύσα. Θυμάμαι εγω καυγάδες εξαιτίας της γιαγιάς ακόμα και τώρα.

Αγγελική και σε μας η γιαγιά έκανε την κακομοίρα. Θυμάμαι κάθε φορά που φεύγαμε διακοπές όταν με έβρισκε μόνη μου έλεγε. Εγώ θα είμαι μόνη μου τώρα. Αμα έρθει κανένας κλέφτης;Ολες τις μέρες των διακοπών εγω στεναχωριόμουνα για τη γιαγιά.

Περιστέρω να τρως όλα τα γευματα και γω κάνω αυτη τη βλακεία και τα παραλείπω. Μπράβο πάντως έχασες δηλ 7 κιλά σύνολο; Βάζεις μέλι στο τσάι;

Εβιρυ μας σοκόλασες. Κρίμα που δεν συμπίπτει το Πάσχα φέτος.

Μαρία έβγαλε δόντι η μπουμπού σου δεν κατάλαβα; Ωραίο το Εφη πολύ ωραίο.

Αννια η πεθερά σου δεν έχει καμία δουλειά να μιλάει για τους δικού σου μα καμία. Οτι θέμα έχεις εσύ είναι δικό σου δεν την αφορά. Αυτό για το μωρό με έστειλε.

Εμένα είχε πει για το μπαμπά μου ο οποίος είναι ένας άνθρωπος καλοπροαίρετος και με χιούμορ αλλά μπορεί να παρεξηγηθεί το ύφος του δείχνει σοβαρός. Και μου λέει ο πατέρας σου έπρεπε να γίνει πρωθυπουργός και της λέω με υφος τον μπαμπά μου δεν τον ξέρεις τι άνθρωπος είναι οπότε μη βγάζεις συμπεράσματα. Μούγκα στη στρούγκα.

Πολλά έγραψα

Φιλάκια και υπομονή


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ αφροδίτη μου κ για το π.μ.!

αν θέλει ο φέφος όλα μπορούν να γίνουν!

αν δεν θέλει, να πάει στο καλό του!!!!!!

αλλά πρέπει να μιλήσουμε.

αύριο θα ζητήσω άδεια να καθίσουμε να μιλήσουμε. φυσικά το παιδί θα λείπει στην πεθερά.

αν αρνηθεί το διάλογο, τότε πρέπει να το πάρω εγώ απόφαση ότι τελείωσε!

Σε αγαπάει οπότε σίγουρα θα δεχτεί να μιλήσετε:wink:

Γεια σας κοριτσάκια μου

Σήμερα τρώμε ρεβύθια απο την κατάψυξη. Είμαι ξύπνια απο τις 7:30 πήγα λαική πήγα σούπερ καθάρισα άπλωσα σκούπισα πεζοδρόμιο. Πολλή ενέργεια σήμερα.

Ευχαριστώ πολύ που μου γράψατε το καλό σας λόγο για το πρόβλημα μου. Πραγματικά είστε πολύ καλή παρεούλα. Δεν χώρισα ενοείται και γενικά δεν θέλω να το κάνω. Ασχετο με το τι μπορώ να πω στα νευρα μου, μου φαίνεται φοβερά δύσκολο να βρω άλλον άνθρωπο και να μοιραστώ τη ζωή μου. Βέβαια κάποια πράγματα πρέπει να μπουν στη θέση τους. Αλλά αποφάσισα να φερθώ έξυπνα.

Να σας πω και να γελάσετε το Σαββατο το βράδυ μου έλεγε έλα να μιλήσουμε του λέω δεν είμαι σε θέση να μιλήσω. Λέει θέλω να σου πω κάτι. του λέω γράψτο για πλάκα δεν πίστευα ότι θα το κάνει κιόλας. Και μου γράφει ένα κατεβατό ούτε στο γυμνάσιο τέτοιο πράγμα. Μετά όπως καταλαβαίνετε με συγκίνησε.

και μόνο ότι μπήκε στην διαδικασία να το κάνει λέει πολλά:wink:;-):wink:

Και είπαμε θα φερθώ έξυπνα.

Φέφη η πεθερά σου είναι για κλωτσιές. Επειδή έχω ζήσει με γιαγιά που δημιουργούσε προβλήματα μέσα στο σπίτι βάλε τα πράγματα στη θέση τους για τη Σύσα. Θυμάμαι εγω καυγάδες εξαιτίας της γιαγιάς ακόμα και τώρα.

Αγγελική και σε μας η γιαγιά έκανε την κακομοίρα. Θυμάμαι κάθε φορά που φεύγαμε διακοπές όταν με έβρισκε μόνη μου έλεγε. Εγώ θα είμαι μόνη μου τώρα. Αμα έρθει κανένας κλέφτης;Ολες τις μέρες των διακοπών εγω στεναχωριόμουνα για τη γιαγιά.

Περιστέρω να τρως όλα τα γευματα και γω κάνω αυτη τη βλακεία και τα παραλείπω. Μπράβο πάντως έχασες δηλ 7 κιλά σύνολο; Βάζεις μέλι στο τσάι;

Εβιρυ μας σοκόλασες. Κρίμα που δεν συμπίπτει το Πάσχα φέτος.

Μαρία έβγαλε δόντι η μπουμπού σου δεν κατάλαβα; Ωραίο το Εφη πολύ ωραίο.

Αννια η πεθερά σου δεν έχει καμία δουλειά να μιλάει για τους δικού σου μα καμία. Οτι θέμα έχεις εσύ είναι δικό σου δεν την αφορά. Αυτό για το μωρό με έστειλε.

Εμένα είχε πει για το μπαμπά μου ο οποίος είναι ένας άνθρωπος καλοπροαίρετος και με χιούμορ αλλά μπορεί να παρεξηγηθεί το ύφος του δείχνει σοβαρός. Και μου λέει ο πατέρας σου έπρεπε να γίνει πρωθυπουργός και της λέω με υφος τον μπαμπά μου δεν τον ξέρεις τι άνθρωπος είναι οπότε μη βγάζεις συμπεράσματα. Μούγκα στη στρούγκα.

Πολλά έγραψα

Φιλάκια και υπομονή


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...